Judoka Spijkers stelt kandidatuur Schamele vertoning hockeydames Betaald voetbal staat er beter voor „Ik hoop dat Meerburg in de prijzen }os Daerden iiaar Roda JC /Sportuitslagen Jeugd RKAW op weg naar kampioenschap Hockeyteam Pakistan verjongd uoetballerlei CetdAcSotvumt ZATERDAG 5 MEI 1984 PAGINA 9 5ETAALD VOETBAL 1VANDAAG Sport 'MORGEN Eredivisie IPEC Zwolle-Fortuna S Willem II-Feyenoord FC Utrecht-Haarlem DS '79-FC Groningen •Sparta-Ajax 'Excelsior-Go Ahead Eagles Roda JC-AZ'67 PSV-FC Den Bosch Eerste divisie ISC Heerenveen-Eindho- ven ■RBC-SVV SC Veendam-NEC fflTelstar-NAC e»FC Den Haag-De Graaf schap 'ajMVV-FC Wageningen ÏSC Heracles-SC Cambuur jFC VVV-FC Twente RKRADE Middenvelder Daerden (Standard Luik) ft een tweejarige verbinte- bij Roda JC ondertekend, eredivisieclub uit Kerk- J^de heeft daarnaast nog een •tie van drie jaar op de Belgi- :he international, die in eigen id wegens medeplichtigheid het omkoopschandaal voor ■n jaar is geschorst. Roda JC Jial maandag de onderhande- ingen met Standard definitief ronden. lUTOSPORT JP San Marino formule 1 lerste kwalificatietraining: 1. Pi- ;'|uet (Bra) Brabham 1.35,493, 2. Prost 1 Fra) McLaren 1.35,687; 3. Tambay Fra) Renault 1.36,250; 4. De Cesaris I Ita) Ligier 1.36,613; 5. Warwick Gbr) Renault 1.36,706; 6. Rosberg Fin) Williams 1.37,024; 7. Fabi (Ita) irabham 1.37,594; 8. Lauda (Oos) kftlcLaren 1.38,021; 9. Mansell (Gbr) H Lotus 1.38,363; 10. Arnoux (Fra) Fer- •c rari 1.38,369. HOCKEY dames Lille Groep A: Nederland-Oostenrijk 3-0; jjSovjet Unie-Italië 12-0; Schotland- België 2-0. Stand: 1. Sovjet Unie 2-4 ;i9-0); 2. Nederland 2-4 (10-0); 3. JUDO EK heren Luik Tot 18 kilo: le ronde: Henneveld 3 Wed) wint met yuko van Fritjof Thoen (Noo); 2e ronde: Henneveld wint op beslissing van Per Kjelling Zwe); 3e ronde: Denes Fogarasi Hon) wint met ippon van Henne veld. Finale: Neil Adams (Gbr) wint keikoku van Denes Fogarasi Hon). Om derde plaats: Michel No- wak (Fra) wint met yuko van Rob neveld (Ned), Joeri Merkoelov wint met ippon van Ramon «Bink (OD1). .Tol 86 Irilo: le ronde: Spijkers (Ned) wint met yuko van Karei Purkert (Tsj); 2e ronde: Vitali Pesnjak (Sov) wint met yuko van Spijkers. Finale: Vitali Pesnjak (Sov) wint door opga ve van Roland Borawski (Odl). Om derde plaats: Peter Seisenbacher (Oos) wint met koka van Fabien Ganu met waza a VOETBAL West Duitsland: FC Kaiserslautern- FC Köln 2-2, VfB Stuttgart-Kickers Offenbach 5-1, Bayer Uerdingen-VfL Bochum 1-2. 4. Caritoux (Fra); 5. A. Fernandez (Spa); 6. Delgado (Spa); 7. Rodriguez Magro (Spa); 8. Navarro (Spa); 9. Masciarelli (Ita); 10. De las Heras (Spa). Algemeen klassement: 1. Caritoux 82.06,10; 2. A. Fernandez op 0,37; 3. Delgado op 1,34; 4. Dietzen op 2,07; 5. Corredor (Col) op 2,56; 6. Jimenez (Col) op 4,33; 7. Emonds (Bel) op 4,36; Belda (Spa) op 6,02; 9. Gorospe OLYMPISCHE VLAM OP HET VLIEGTUIG ATHENE De olympische vlam zal maandag per vliegtuig overgebracht worden naar Los Angeles. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de vlam met laserstralen via ruimte-satellieten over te brengen, maar problemen met de opstelling van de benodigde elektronische apparatuur in Olympia verhinderen dat. De Amerikanen hebben haast, omdat dinsdag de fakkelloop begint, waarbij met de vlam dwars door de Verenigde Staten gelopen wordt tegen de gemid delde prijs van 3000 dollar (9000 gulden) per kilome ter. Het organisatie-comité van Los Angeles heeft overigens slechts 4000 van de 15.000 kilometer aan reclamemakers verkocht. De commercieel getinte loop met de olympische vlam, zwaar bekritiseerd door Griekenland, begint dinsdag in New York bij het hoofdkwartier van de Verenigde Naties. De esta fette eindigt bij de opening van de Spelen, op 28 juli in Los Angeles. DEN HAAG De regionale jeugd van ADO ontvangt vanmiddag in het Zuiderpark (aanvang 14.30 uur) het Leidse Roodenburg. VUC kan de jonge équipe van Lex Schoenmaker een helpende hand bieden, indien het Fey- enoord een punt afhandig maakt. Rijswijk en Quick spe len hun laatste wedstrijd. De Riiswijkers ontvangen Xer xes (14.30 uur) en de Haantjes krijgen op hetzelfde tijd stip bezoek van Katwijk. RKAVV, leider in klasse A-2 met één punt voorsprong op RVC en reeds zeker van promotie, ontmoet op De Heuvel het Rotterdamse Excel sior. Bij winst is de formatie van Cor de Visser officieel kampioen. RVC, dat hoopt op een misstap van de Leid- schendammers, speelt op het Prinses Irene sportpark zijn laatste wedstrijd tegen Papendrecht. Beide duels in deze afdeling beginnen overigens pas om 18.00 uur. Caritoux blijft leider SEGOVIA De zeventiende etappe van de profronde van Spanje, de zwaarste bergrit over twee cols van de eerste- en twee van de tweede ca tegorie, heeft amper ingegrepen in het algemeen klassement. Aanvoer der Eric Caritoux kwam 38 seconden na ritwinnaar José Recio, die zege vierde voor de Westduitser Raimund Dietzen en de Italiaan Francesco Moser over de streep in een groepje van dertien renners. Zijn voorsprong van 37 seconden op de Spanjaard Al berto Fernandez bleef ongeschon den. Vandaag kan de Vuelta worden beslist in de individuele tijdrit over 33 kilometer, het tweede gedeelte van het voorlaatste dagprogramma, waarop ook een rit over 139 kilome ter staat. Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee rennen en negen draverijen staan er morgenmiddag op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: LISSEPRIJS: Ydo Performer, Wat Nu en Yjo Spencer. SASSENHEIMPRIJS: Ytranssbelwin R, Volant Ex press en Yla N. GLENDOCKPRIJS: Mairetta, Duke en Woodfeets Ca- KEUKENHOFPRIJS: Udet Westlandia, Robby Perfor mer en Teetje Ossewaard. NOORDWIJKPRIJS: Vinegar Joe. Whirl Pride en Vo- PERICLESPRIJS: Nordwind, Feuer King en Fanga- HILLEGOMPRIJS: Warhorse B. Willem Bonheur en Valerie Fibber. DE ZILKPRIJS: Worthy Boy Laren, Udet Ulandia en Vera van Cornjum. HAYDOCKPRIJS: King. The Chief en Harveysfield. HEEMSTEDEPRIJS: Uno Hazelaar. Udo Quick VOOl Ro- Drie leiders in driebandenstrijd DEN HAAG Na twee ronden in het Die Haghe- driebandentoernooi zijn nog drie biljarters ongesla gen. Gerard Lorist (Alk maar) won achtereenvol gens met 50-44 in 55 beur ten van Ruud Nieuwen- burg (Den Haag) en met 50-34 in 40 beurten van Piet de Jong (Rotterdam). Met een moyenne van 1.052 gaat Lorist aan de leiding, samen met Jan Lommers uit Den Haag (0.900) en Tinus van der Berg uit Amsterdam (0.762). LUIK Peter Snijders is bij de Europese judokam pioenschappen in Luik be zig aan een succesvolle af sluiting van zijn carrière als bondscoach. Voor zijn grote afscheidstoernooi de Olympische Spelen gaat hij naast Wil Wil helm en Jan Rapmund na fisteren ook al vast Ben pijkers en zeer vermoe delijk Rob Henneveld voordragen bij het Neder lands Olympisch Comité. Vooral Spijkers verrichtte in Luik een goede prestatie door een bronzen medaille te beha len. Henneveld miste de derde plaats, maar werd wel gedeel de vijfde. Geen Europese titels, toch prestaties waarmee Snij ders tevreden was. Met dit weekeinde nog vier ijzers in het vuur - Gevers en Van der Vlist vandaag en Van Deursen en Rapmund morgen - kan de Brabander de nationale oogst nog wel iets uitbreiden. „Mooi, dat betekent naar de Spelen", waren de eerste woorden die Spijkers uit zijn hijgende mond liet vallen, lut tele seconden nadat hij zijn laatste tegenstander, de Ita liaan Vecchi, vooral met lage schouderworpen van diens werplust had afgehouden. „Toen ik niet meer om de titel kon strijden, was kwalificatie voor Los Angeles mijn richt punt". Het brons vond de 23- jarige Nijmegenaar ook wel aardig. Bondscoach Peter Snijders. Ben Spijkers liet in Luik op zijn eerder behaalde Britse kampioenschap bij de Europe se titelstrijd een nederlaag in de kwartfinales volgen. Zijn triomfator Pesnyak was voor Spijkers net zo gemakkelijk uit evenwicht te brengen als een verankerd standbeeld. De Russische kampioen verdedig de zijn Europese titel ook later op de avond met verve. Ben Spijkers bouwde vervolgens zijn zegereeks in de herkan sing op door te winnen van de Westduitser Meiling, de Pool Kurczyna en de genoemde Ita liaan Vecchi. Henneveld Een tweede hoogtepunt werd de Nederlandse aanhang giste ren in het Sportpaleis van Luik echter onthouden. Mid dengewicht Rob Henneveld had via twee Scandinavische tegenstanders en een vrije ronde de halve finale gehaald. Winst op de Hongaar Fogarasi zou de jeugdige inwoner van Maassluis tegen Engeland's volksheld Neil Adams, de late re Europese kampioen, hebben gebracht. Los van de kans op goud, zou met deze partij ook de gelegenheid zijn verkregen de liefhebbers van echte judo een strijd te laten zien van vooral op techniek steunende tegenstanders. Echter, na twintig seconden in de semi-finale lag Rob Henne veld al languit in de hoek van de mat. Zijn eigen inzet voor een uchi-mata (tiende heup- worp) werd door Fogarasi met een snel stapje achterom over genomen: ippon, vol punt, af gelopen. De Hongaar blééf Rob Henneveld was na deze nederlaag echter al zeker van een gedeelte vijfde plaats, maar had als pleister op de wonde het recht om te vech ten om het brons. Dat duel te gen de Fransman Nowak ver loor hij echter kansloos. Van Oosten In Luik arriveerde gister avond ook Henk van Oosten, de voorzitter van de judobond Nederland. Alle geruchten over wie Snijders in september gaat opvolgen, wilde hij ontze nuwen. „Maar ik zou liegen", meldde hij, „als ik zou ontken nen dat Chris de Korte, de coach van Jong Oranje, niet mijn persoonlijke voorkeur heeft. Ik heb vroeger jaren lang met hem gejudoëd en ken springen van vreugde. De pas hem van haver tot gort Maar 20-jarige Henneveld restte niets anders dan de mat te verlaten, zijn brilletje op te zetten en met een verscherpt gezichtsvermogen de teleur stelling van bevriende gezich ten af te lezen. „Stom sta melde hij. „En ik voelde ook direkt dat de worp er vol in Vader Koos Henneveld, club- coach en adviseur van de Ju dobond Nederland, hield zijn ik ben slechts één man in het bestuur dat over de eventuele kandidaatsvoorstellen gaat be slissen. We streven in elk ge val naar een Nederlandse coach en bij de overheid heb ben wij een subsidie aange vraagd om een full-time trai ner te kunnen betalen. De JBN heeft daar zelf geen geld voor. Ik wil de zaak wel voor juni geregeld hebben, want dan ga ik met vakantie". aoDond iNeaeriand, hield zijn aan &a 1K mei vaKanue emoties dapper onder controle, De Korte zou bij eventuele toen hij zei: „Het zou leuk ge- aanvaarding van de baan bij weest zijn als Rob het had ge- de seniorenploeg ook de zeg- haald, want het is nu al precies genschap over Jong Oranje achttien jaar geleden dat Ne- willen behouden en daarmee derland een Europese finalist zijn salaris van 20.000 gulden had in het middengewicht en met nog eens veertig mille dat was toevallig Peter Snij- willen verhogen, ders". HERMAN JANSEN AMSTELVEEN Wereldkampioen Pakistan komt volgende week met een verjongde hockeyselectie naar Nederland. In de groep van achttien zijn drie spelers uit de jeugdploeg opgeno men. De andere vijftien zijn gelouterde internationals, hoewel de gemiddelde leeftijd van de ploeg nog geen 23 jaar is. Tussen 7 en 16 mei speelt de ploeg, die ook naar België, Spanje en de Sov jet Unie gaat in zijn oefencampagne op de Spelen van Los Ange les, zes keer in Nederland. Twee keer tegen het Nederlands elf tal (9 en 16 mei in Amstelveen), twee keer tegen Jong Oranje (7 mei in Oegstgeest en 14 mei in Veghel) en tegen twee clubteams, op 10 mei bij Kampong en op 12 mei bij Klein Zwitserland. IHIII Lisette Sevens oog in oog met de sterke Oostenrijkse doelvrouwe Petra Lorenz. LILLE „Wat een we- reldpot was dat". Het sar casme droop van de woor den van Sandra le Poole na de tweede wedstrijd van het Nederlands da meshockeyteam tijdens de EK in Lille. Uit Neder lands standpunt bezien was er dan ook weinig re den tot vreugde over de uiterst schamele vertoning tegen het zwakke Oosten- DEN HAAG De financiële situatie van het betaalde voet bal is in het seizoen 1982/1983 aanzienlijk verbeterd in verge lijking met de voorgaande ja ren. Voor het eerst sedert de jaren zestig kon een macro-o verschot van 1,3 miljoen gul den worden gerealiseerd. Het is het beste exploitatie-re sultaat sinds het begin van het gezondmakingsproces in het betaalde voetbal. Het betekent, volgens het Budget Bewakings Instituut (BBI) dat gisteren de cijfers openbaar maakte, geenszins dat het betaalde voetbal reeds nu op eigen kracht, zonder de hulp van ex terne geldgevers, tot een slui tende exploitatie kan komen. na ontvangst van de bijdragen van de externe geldgevers en de vereveningsuitkeringen - afgesloten. Van de resterende elf clubs sloten zes verenigin- Zonder de bijdragen van de gen het seizoen af met een ho- Stichting Nationale Sporttota- ger tekort dan 100.000 gulden, lisator (SNS) en het ministerie Voor vijf van deze zes clubs van WVC zou het betaalde gold echter een dispensatiere- voetbal in het seizoen geling waarbij door het BBI 1982/1983 op een exploitatiete- een exploitatietekort was toe- kort van 6,3 miljoen gulden gestaan. zijn uitgekomen. De situatie is, Het BBI constateert evenwel volgens het BBI, behoorlijk dat ondanks het redelijk gun- verbeterd. Het seizoen stige seizoen 1982/1983 zich 1982/1983 is door 23 profclubs toch ten opzichte van het door met een nagenoeg sluitend of het instituut goedgekeurde be- zelfs positief exploitatiesaldo - grotingen overschrijdingen Nederland moet de wedstrijd maar zo snel mogelijk verge ten. Niets wilde lukken. Vrij wel alle combinaties strandden in de overbevolkte Oostenrijk se cirkel. „Dit was slecht, puur slecht", zei coach Gijs van Heumen later. De Nederlandse aanvallen leverden wel een hele rij strafcorners op. Twin tig keer mocht Fieke Boek horst proberen de voortreffe lijke Oostenrijkse doelvrouwe Petra Lorenz te passeren. In de negende minuut kwam daar het openingsdoelpunt uit voort, toen Marjolein Eijsvogel in de rebound opdook. En, na- rijk, dat jubelde omdat de ^^^"brde^Fieke nederlaag tot 3-0 beperkt Boekhorst zowaar vlak voor was gebleven. Twee Oos- tijd zelf, nadat ze de bal eerst tenrijkse speelsters renden naar Sandra le Poole op rechts na afloop in opperste had ,aten kaatsen. Bij de ande- blijdschap naar hun mee- re strafcorners kwam de strui- gebrachte babies, om die ÏÏTÏÏSJÏ eens extra te knuffelen, toe 9ver dit resultaat tegen Steeds ging er wel iets mis de wereldkampioenen zal bjj het aangeven (Irene Hen- later in de familiekring driks) of het stoppen (Marieke ongetwijfeld nog vaak van Doorn of Lisette Sevens), worden nagepraat. Oranje speelde opnieuw met een andere voorstopper. Deze keer stond nieuwelinge Anne- loes Nieuwenhuizen op de plaats van Margiet Zegers, die nu al twee keer op de bank heeft gezeten in Lille, waar opnieuw niet meer dan enkele tientallen toeschouwers kwa men opdagen. Aletta van Ma nen, na het toernooi in West- -Berlijn opgeroepen, toen bleek dat Annelies Kaptein te ernstig geblesseerd was ge raakt maakte haar rentree als rechter verdedigster. Recor dinternational Lisette Sevens begon ook op de bank, iets, dat van de uitgaven hebben voor gedaan. In zijn totaliteit gaat het om een overschrijding van 3,5 miljoen gulden op een to taal uitgavenpatroon van 51,2 miljoen gulden. Van die 3,5 miljoen kan op grond van de door het BBI geformuleerde richtlijnen 2,7 miljoen worden gebillijkt. De clubs, die zich aan overschrijding hebben schuldig gemaakt, zijn door het BBI in de gelegenheid ge steld bezwaar te maken tegen de richtlijnen omdat die ook gevolgen kunnen hebben voor het niveau van de uitkeringen. haar de laatste wedstrijden op vallend vaak overkomt. Zij kwam echter al na 24 minuten in de plaats van Carina Ben- ninga, die zich volgens Van Heumen niet aan zijn strikte opdracht om niet te aanval lend te spelen, hield. Somber perspectief Het gaat niet goed met het Poolse voetbal. Het dagblad Tribuna Luda heeft statistie ken gepubliceerd, waaruit dit blijkt. Er zijn in Polen 350.000 voetballers, waarvan slechts 120.000 junioren. Er zijn slechts 4700 trainers, hetgeen neerkomt op één trainer per drie elftallen. Daarvan zijn er maar twaalf in het bezit van het hoogste diploma. Niet één trainer met dat diploma is werkzaam bij een club, die uitkomt in de hoogste klasse. De Poolse voetbalbond heeft een aantal maatregelen geno men om de sombere perspec tieven te lijf te gaan. De clubs in de hoogste drie klasse wor den verplicht een bepaald aantal jeugdleden te hebben en zelf wil de bond de scholen meer bij het voetbal betrek ken. Schumacher wil te veel Pierre Littbarski wil van zijn aanvoerdersband bij FC Köln af. Hij vindt, dat het aanvoer derschap te veel van hem vergt. Tony Schumacher heeft direct nadat dit bekend werd kenbaar gemaakt, dat hij er veel voor voelt, die band te gaan dragen. De doel man stelt overigens wel een aantal voorwaarden aan het aanvaarden van het aanvoer derschap. Zo wil hij als aan voerder inspraak bij het aan kopen van spelers en het aan stellen van de trainer. Voor zitter Peter Weiand heeft de doelman al te verstaan gege ven, dat hij allerlei zaken zou willen regelen, die geheel bui ten de competentie van een aanvoerder liggen. Schuma cher zal dan ook wellicht geen aanvoerder van FC Köln worden. Eerst verguisd nu begeerd De Westduitser Gerd Bold verruilt komende zomer FC Zilrich voor FC Kaiserslau- tern. Daar komt hij zijn oude buurman tegen. Deze is domi nee Udo Sopp, de voorzitter van FC Kaiserslautern. Acht tien jaar geleden had Bold een draai om zijn oren gekregen van de dominee, omdat hij bij hem tijdens het voetballen op straat een ruit had ingetrapt. Nu staat Sopp als het ware te springen om Bold in te lijven bij FC Kaiserslautern. dat een speler als hij dringend nodig heeft. FC Kaiserslautern heeft bovendien de ene Zweed voor een andere inge ruild. Nilsson vertrekt, Sunes- son (Malmö FF) komt. Tony Schumacher: aanvoerder moet inspraak hebben. 1860 München net !n sprookje Er waren bij een wedstrijd in het Westduitse amateurvoet bal onlangs liefst 31.000 toe schouwers. Dat was het geval bij de ontmoeting tussen twee oude clubs uit de tweede Bun- desliga, 1860 München en SpVgg Fürth. Trouwens, met 1860 München gaat het net als in een sprookje. Deze roemrij ke club werd in 1982 vanwege de slechte financiële toestand uit het betaalde voetbal gezet. Ondanks het logische vertrek van een aantal talentvolle spelers, onder wie Herbert Waas (nu Bayer Leverkuseh), boekten ..die Löwen" in de hoogste afdeling van het ama teurvoetbal toch succes. Re gelmatig trok het meer dan 10.000 toeschouwers en in uit wedstrijden speelt 1860 Mün chen bijna altijd voor uitver kochte tribunes. Nu speelt er blijkbaar het grootste aan val- stalen t sinds jaren, waarop momenteel door onder meer Leverkusen, Fortuna Düssel- dorf, FC Köln en VfB Stutt gart op de meest waanzinnige manieren jacht wordt ge maakt. „Die speler, Kögl, blijft bij ons. Wij zullen bin nenkort wel weer in de twee de Bundesliga spelen en ons doel is zo spoedig mogelijk weer de hoogste klasse te be reiken is de mening van het bestuur, dat zich wel reali seert dat alles zich sprookjes achtig ontwikkelt bij de club. Importstop illegaal Het zal met het sluiten van de grenzen voor voetballers uit het buitenland in Italië wel meevallen. De Italiaanse voet balbond schijnt helemaal geen rekening te hebben gehouden met bepalingen van de EEG. Deze schrijven voor dat er binnen de landen van de ge meenschap vrij verkeer van werknemers moet zijn. Als de importstop toch wordt uitge voerd, zal de bond weldra bakzeil halen. Juist vanwege de naderende sluiting van de transfermarkt voor buiten landse spelers stonden nog al wat Europese topvoetballers in dé belangstelling van di verse Italiaanse clubs. Socrates naar Inter Volgens het Engelse blad Shoot gaat Socrates naar Inter Milaan, mits althans een aan- Martln Wiggemansen: topsco rer bij Lugano. tal eisen wordt ingewilligd. De Braziliaanse ster wil naar Inter, als hij twintig sigaret ten per dag mag roken en bij al zijn maaltijden bier mag drinken en vrijheid van spre ken heeft. Inter zou bereid zijn twee miljoen dollar voor de spelbepalende middenvel der van het Braziliaanse elftal neer te tellen. Wiggemansen topscorer Sedert kort prijkt de naam van Martin Wiggemansen bo venaan de topscorerslijst van de Nationalliga B in Zwitser land. De ex-speler van FC Amsterdam en Ajax is nu ac tief voor Lugano, dat met Winterthur een goede kans maakt te promoveren naar de hoogste afdeling in het Zwit serse voetbal. Wiggemansen is topscorer van de tweede divi sie met zestien doelpunten, twee meer dan de naaste con currentie. ZOETERWOUDE/SAS- SENHEIM „Aan een voorspelling waag ik me niet. Ik hoop wel dat Meerburg in dit jubi leumjaar in de prijzen valt. De concurrentie is erg groot en een goed re sultaat is afhankelijk van veel kleine factoren". Woorden van Thea van Tongeren, de succesvolle trainster van de jazz- gymnasten van de Zoe- terwoudse vereniging Meerburg, aan de voora vond van het Nederlands kampioenschap dat zon dag in sporthal De Was- beek te Sassenheim wordt gehouden. De jazz-gymnasten van Meerburg hebben een repu tatie opgebouwd bij de natio nale titelstrijd van de Neder lands Katholieke Gymnas tiek Bond. De afgelopen zes jaar wisten de dames-senio ren twee maal nationaal kampioen te worden terwijl de jeugd drie maal op de hoogste trede van het ere- schavot mocht plaatsnemen. Toch wil Thea van Tongeren zich niet in een favorietenrol geplaatst zien. „We zijn de afgelopen jaren erg verwend geweest. De concurrentie uit het zuiden van het land wordt steeds nadrukkelijker voelbaar. Er is nu in ieder geval sprake van een echte competitie, maar dat bete kent wel dat wij het er niet gemakkelijker op krijgen. „Toch hoop ik op een goede klassering juist dit jaar nu Meerburg zestig jaar bestaat zou dat de kroon op het jubi leum zijn. De verplichte da mes-oefening die voor zon dag op het programma staat is zo moeilijk dat slechts acht teams, waarvan twee van Meerburg, in actie zullen ko men. We doen thans niet an ders dan trainen en in een paar minuten moeten we het waarmaken. We staan echt onder druk" aldus Thea van Tongeren. Onlangs moest de Meerburg-dames tijdens het districtskampioenschap de hoogste eer laten aan Gym- nova uit Leidschendam. Een sterk team dat overigens zon dag zal ontbreken omdat Gymnova niet is aangesloten bij de katholieke bond. Meerburg treedt zondag aan met twee meisjes- en twee damesteams. Eén jeugdteam staat onder leiding van Jac queline van der Heijden. Aan de nationale titelstrijd wordt voorts deelgenomen door ONA uit Wateringen, Sparta uit Venlo, Olympia uit Roer mond, nog een Olympia maar dan uit Blerick, Leoni- das uit Tegelen, Alcides uit Baarlo, R.A.P. uit Chevre- mont en Swentibold uit Sit- tard. De titelstrijd in De Wasbeek begint om 11.00 uur met de kampioenschappen ritmische gymnastiek. De jazz:gymnas- ten beginnen aan hun proeve van bekwaamheid om 14,30 uur. Na het officiële gedeelte (zo rond de klok van 17.00 uur) en vóór de prijsuitrei king, zullen de Thea-Boys uit Zoeterwoude een optreden verzorgen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9