gaat straathandel heroïne aanpakken lentraal akkoord kan looneisen voorkomen NNENLAND fiatdóQ<2owuvnt uitensteBinnenhofBuitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinnen «uitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinnen 13-DAAGSE VLIEGREIS TORREMOLINOS 'SIJTHOFF PERS ZATERDAG 5 MEI 1984 PAGINA 7 ETEKLEED boetekleed ontsiert de niet", luidt een bekende iraak van de voormalige evolutionaire staatsman iham Kuyper. Dat zinnetje n ons voor de geest toen ster Elco Brinkman van donderdagmorgen in de de Kamer het boetekleed irdde. Het misstond hem daad niet. De timide aan- die de anders zo zeif ver- rde minister bood en de rige verontschuldigingen iij bij herhaling uitsprak, t de Kamer hem alle hoe van de vergaderzaal had i zien, wekte zelfs enige sdering op. kman, met zijn 36 jaar de amin van het kabinet, was de Kamer op het matje epen om verantwoording e leggen over een aantal traken die hij enkele we geleden had gedaan in een rview met het weekblad Nederland. Hij had zich tl autoritair en laatdun- j over het parlement uit ten en de Kamer had dat cht niet gepikt. De minis ter moest maar eens voelen wie er eigenlijk de baas is in Nederland. „Niet Elco Brink man maar de meerderheid van de Kamer heeft het laatste woord", riep PvdA-fractielei- der Den Uyl uit. Tegelijk met Brinkman moest ook premier Lubbers opdra ven omdat hij als leider van het kabinet de uiteindelijke politieke veran t woordelijkheid heeft voor het doen en laten van zijn ministers. Het debat werd een fascinerend kijk- en luisterspel. Lubbers nam dui delijk afstand van de gewraak te uitlatingen van Brinkman en de beklaagde zelf kroop diep door het stof. De felle toon van de Kamerleden en de boetvaardigheid die de minis ter ten toon spreidde deed ons enigszins denken aan het be ruchte debat in 1976 over de ontsnapping van de oorlogs misdadiger Pieter Men ten. De Kamer sloeg de toenmalige minister van Justitie Dries van Agt toen zo hard om de oren dat deze jaren later moest be kennen, die klappen nog steeds te voelen nagloeien. HUTSPOT VVD-fractieleider Ed Nijpels was de enige die Brinkman met fluwelen handschoenen aanpakte. Hij bekende de uit spraken nimmer serieus te hebben genomen. „Toen ik het interview las, dacht ik: dit is een hutspot van ondoordachte, wat emotionele en oneven wichtige beschouwingen over zijn ervaringen als minister tot nu toe", aldus Nijpels. „Maar al met al zag ik geen reden, er buitengewoon opgewonden over te raken". De overige sprekers dachten er echter ge heel anders over. „De jongste minister trekt de grootste broek aansprak Den Uyl spottend. En even later: „Met zijn opmerkingen over het parlement is de minister dicht aan de grens gekomen waar wij hem het vertrouwen gaan opzeggen. Het werken met de Kamer en het respecteren van haar rechten is lastig en vaak zeer tijdrovend voor een kabi net, ik weet het, maar het is toevallig wel de manier waar op dit land geregeerd moet worden". Ook de andere fracties, inclu sief het CDA (Brinkmans ei gen club) hadden geen goed woord over voor de minach ting die de minister tegenover het parlement aan de dag had gelegd. Ria Beckers (PPR): „Brinkman lapt de samenwer king met de Kamer aan zijn laars en hij toont ook nog min achting voor de burgers die hij ziet als het stemvee dat het voer moet willen vreten en dat respect moet hebben voor de leider die de prak op hun bord Elida Wessel (D'66): „De mi nister is over het paard getild en legt een grote arrogantie en wereldvreemdheid aan de dag. We hebben zelfs nog overwo- fen of het niet te veel eer voor 'rinkman zou zijn, een apart debat aan hem te wijden, om dat dat het gevoel van zijn ei gen belangrijkheid alleen maar zou versterken Jan Nico Scholten (groep Scholten-Dijkman): „De minis ter heeft ridicule en niet onge vaarlijke uitspraken gedaan. Hij geeft blijk van een stijl van politiek die stoelt op persoons ver h eerlijking Ina Brouwer (CPN): „Brink man toont zich een zonneko- ning-in-spe. Ik vraag me af welke grootheidsfantasieën in dit kabinet zijn geslopen". Van der Vlies (SGP): „Ik moest denken aan de bijbelse wens „Zet, Heer, een wacht voor mijne lippen VADERLIJK Namens het CDA sprak niet fractieleider De Vries want die was afwezig omdat zijn ouders hun gouden bruiloft vierden. In zijn plaats trad vice-fractie- leider Huib Eversdijk als woordvoerder op. „Er is alle aanleiding het boetekleed aan te trekken", hield hij de dee moedig kijkende Brinkman voor. „Daar is wellicht enige zelfoverwinning voor nodig, maar er staat geschreven dat hij die zichzelf overwint, ster ker is dan iemand die een stad inneemt". Nadat hij Brinkman er nog even fijntjes op gewe zen had dat het woord minis ter oorspronkelijk „dienaar" betekent zei hij, wijzend op zijn grijsblonde haardos: „Ge zien de kleur van mijn haar ten opzichte van de haarkleur van de minister wil ik hem nu even min of meer vaderlijk toespreken. Ga snel maar weer aan het werk en leg nog meer accent op het maken van ver standige opmerkingen Premier Lubbers, die het de bat „een STER-spot voor Vrij Nederland" noemde, sprak on- onwonden uit dat hij het met de uitlatingen van Brinkman „van harte oneens" was. Een dergelijk interview bevordert het respect voor het functione ren van de democratie niet", aldus Lubbers. Niettemin leg de hij, zij het figuurlijk, een beschermende arm om Brink- man's schouders. „Ik was het eens met de heer Van der Vlies, die sprak over een wacht voor onze lippen. Het is inderdaad opmerkelijk dat er soms een overmaat aan zuur stof optreedt bij politici, waar door die wacht verdwijnt. In de loop der jaren ben ik erdoor gefascineerd geraakt dat zoiets in het algemeen niet in het parlement gebeurt en ook niet bij discussies elders in het land. Het gebeurt soms in het buitenland (hier kreeg de pre mier de lachers op zijn hand omdat hij daarmee duidelijk verwees naar oud-premier Van Agt die in het buitenland vaak tot zeer opzienbarende uitspraken kwam) en het ge beurt soms ook in interviews. Hier hebben we daar dan zo'n voorbeeld van. De overmaat aan zuurstof bij de heer Brink man heeft geleid tot ontboeze mingen die nu zelfs een debat waard zijn LEERZAAM De verdachte minister E.B. stapelde tegenover zijn rech ters berouwvol het ene excuus op het andere en beloofde zijn leven te beteren. Enkele cita ten: „Ik heb alle reden hier onomf- loerst te verklaren dat ik op sommige punten een onvol doende evenwichtige kijk op de werkwijze van uw Kamer heb verwoord. Ik bied de Ka mer en haar leden mijn op rechte verontschuldigingen aan en ik hoop dat zij worden aanvaard" „Men kan elke dag wat leren, maar op sommige dagen wat meer dan op andere. Deze dag behoort tot de categorie 'som mige'. Ik ben ook vast van plan het geleerde in praktijk te brengen". „Hard en streng toegesproken worden kan geen kwaad. Dat is leerzaam „Ik hoop dat de Kamer vol doende verzekerd is van mijn respect voor haar". Waar ik dreig het oor van de Kamer te verliezen zal ik alles in het werk stellen, dat oor te herkrijgen „Ik hoop dat aan mijn goede bedoelingen niet wordt getwij feld. Ik stel mij open voor kri tiek, want daar heb ik van daag zeer veel van geleerd". De Kamer was tevreden ge steld. „Het zou honds zijn als de Kamer deze verontschuldi gingen zou wegvegen", zei Den Uyl. Zand erover dus. Maar naar zijn mening mag donderdag 3 mei 1984 wèl in de geschiedenisboeken worden bijgeschreven als „een natio nale schuld- en boetedag voor het kabinet-Lubbers". DICK VAN RIETSCHOTEN (STERDAM Met een (uwe aanpak van het faïneprobleem hoopt hsterdam de stad wat iliger te maken. Begin Sgend maand wordt een eciale afdeling ingezet p onder meer de openlij- fstraathandel in heroïne gen te gaan. Volgens het |ofd van de nieuwe af ding, inspecteur Arno |lsing, kon het zo niet nger, „we hebben geen ikel zicht meer op het kaatgebeuren". heroïneprobleem neemt in psterdam steeds grotere vor- p aan. Alleen al in de eerste (r maanden van dit jaar zijn önder de verslaafden in de bfdstad 24 doden gevallen., It de toename van het heroï- probleem steeg ook het aan- berovingen, winkeldiefstal - i en opengebroken auto's, rtjl er tegen de stelende ilaafden niet of nauwelijks worden opgetreden. Terwijl het drugsprobleem uit de hand liep, kon de afdeling Verdovende Middelen van de Amsterdamse gemeentepolitie door te weinig mankracht en ontoereikende middelen geen kant op. Zodra een recher cheur zijn toegestane vijftien overuren per maand gemaakt had zat er niets anders op dan te stoppen met een bepaalde zaak en te wachten op de vol gende maand. Maar intussen ging de handel natuurlijk wel gewoon door met alle gevolgen van dien. De internationale handel in verdovende middelen is de laatste jaren zo gegroeid dat de narcotica-afdelingen alleen nog de allergrootste zaken kunnen aanpakken. Al jaren lang zag de Amsterdamse nar coticabrigade dat ze het drug sprobleem niet meer aan kon. Doordat alle aandacht naaf de grote zaken ging, tierde de lo kale straathandel welig. Een aanpak per districht had als geheel weinig resultaat omdat de handelaren hun werkter rein gewoon verlegden naar andere delen van de stad. De verslaafden wisten hen toch wel te vinden. Buurtcomité's dreigden het recht in eigen hand te nemen. Een nieuwe aanpak werd noodzakelijk. Nut Julsing is overtuigd van het nut van de zogenaamde lokale unit. ,,Dat is gebleken", zo meldt hij, „uit de ervaringen die we hebben met een groep van een man of twaalf, die sinds ongeveer een jaar bezig is met de bestrijding van de lo kale handel. De groep heeft erg goede resultaten geboekt in de meest uiteenlopende buurten van Amsterdam. Door de gegevens die werden verza meld en de verklaringen tegen dealers hebben we heel wat drughandelaren kunnen op pakken. Er zijn zelfs straffen tot meer dan vier jaar geval len. Deze twaalf mensen zul len straks dan ook de basis- ploeg vormen voor de nieuwe unit, zodat alle vergaarde ken nis binnen die afdeling blijft". De lokale unit die inspecteur Julsing voor ogen staat gaat begin juni doelgericht ten strij de tegen de straatdealers, koe riers, bemiddelaars en andere tussenpersonen in de heroïne- en cocaïnehandel. Door deze nieuwe aanpak hoopt de Am sterdamse politie een einde te maken aan het openlijk dealen op straat. Daarnaast wil deze speciale af deling op die manier het aan- zuigeffect op buitenlandse ver slaafden kleiner maken en de zwarte mafkt ondermijnen. Café's, koffieshops en kraak panden waar in verdovende middelen gehandeld wordt, zullen zoveel mogelijk worden gesloten. Julsing: „Er moet een einde komen aan toestanden zoals we die op de Zeedijk hebben gehad, waar zelfs de dealers zelf niet meer veilig waren. Door zoveel mogelijk gelegenheden te sluiten hopen we dat de buurtoverlast aan vervuiling, lawaai en kleine criminaliteit ook zal afne men". De aanpak is erg arbeidsinten sief. In verband met ruimte en wervingsproblemen gaan begin juni de eerste twee groe pen van start, in het najaar ge volgd door nog twee groepen. Alle groepen richten zich vooral op de straathandel. Een soort vliegende brigade, die haarden van handel opspoort, observeert, bewijzen verza melt, invallen doet en de gear resteerden laat vervolgen. Hierbij gesteund door een ei gen budget en grote belang stelling van de kant van Justi tie. Julsing koestert er grote verwachtingen van. „Minstens een verviervoudiging van de resultaten", zegt hij, „want dan kunnen we veel gerichter bezig zijn en vallen we ook qua budget niet meer onder andere afdelingen, waardoor we nu vaak moeten afhaken met alle frustraties van dien". Tien miljoen Vorig jaar nam de Amster damse narcoticaploeg 51 kilo heroïne in beslag. Op het eer ste gezicht een behoorlijke hoeveelheid, maar geen enkele vangst bleek enige invloed op de marktprijs van de heroïne te hebben. Er vanuit gaande Inspecteur Arno Julsing: „Het gaat er vooral om weer greep op het straatgebeuren te krijgen". dat Amsterdam zo'n 8000 gere gistreerde verslaafden kent, die allemaal gemiddeld een gram heroïne per dag nodig hebben, is dat niet verwonder lijk. Dat betekent alleen al in de hoofdstad een behoefte van 56 kg heroïne per week. Een hoeveelheid waarmee weke lijks meer dan tien miljoen gulden gemoeid is. Naast dit eigen gebruik is er nog de doorvoer en de grote hoeveelheid heroïne die niet- geregistreerde en buitenlandse junks nodig hebben. Inspec teur Julsing geeft dan ook on middellijk toe, dat er dagelijks gigantisch veel heroïne in de stad omgaat. Op deze hoeveel heid is een jaarlijkse vangst van 51 kilo maar een schijntje. Toch is het doel van de nieu we lokale unit niet zozeer om zoveel mogelijk kilo's op te sporen, maar om de verant woordelijke dealers en tussen personen te pakken. Op deze manier hoopt de Amsterdamse politie ook de internationale drugssyndicaten doeltreffend te kunnen bestrijden. Julsing: „Het gaat er ons voor al om weer greep te krijgen op het straatgebeuren en we ver wachten dat daarvan een pre ventieve werking zal uitgaan. Want door een gerichte aan pak wordt de pakkans aan zienlijk groter en zullen de overige handelaren grotere ri sico's nemen. Dat werkt prijs opdrijvend voor de verslaaf den, wat onze stad weer min der aantrekkelijk zal maken voor buitenlandse junks". Het enige gevaar dat Julsing ziet is dat de heroïnehandelaren door de intensieve bestrijding mis schien zullen uitwijken naar andere steden. „Maar we moe ten toch uitbreiden", zegt hij, „want zoals de situatie nu is, groeit de heroïneproblematiek ons volkomen boven het hoofd". CORRY VIS EN HAAG Loonei- h. Jaren lang hebben dat woord niet meer jhoord en ineens duikt !t weer op. Vorige week ijdag viel het in de ver- idering van de Sociaal- jonomische Raad en de gelopen week Was het president van de Ne- plandsche Bank, dr. uisenberg, die het woord zijn mond nam. Loonei- h, een tamelijk wel- (emd woord in een we id van inleveren en be- linigen. Het laat zich ït met de dagelijkse rea- ;it rijmen, lijkt het. Dat inomische deskundigen een niveau van Dui- iberg dit woord nu in mond nemen kan an- sijds onmogelijk zon reden zijn. elnu, de reden om bezorgd izijn voor looneisen is zeker hwezig, hoe paradoxaal dat k mag klinken. Wat is er imelijk aan de hand. De eco- imie leeft duidelijk op. Alle inners zijn daar nu van over- igd en dat de werklozen die karing nog niet hebben ge- id, komt gewoon omdat de fetroom van nieuwe mensen ir de arbeidsmarkt zo groot lat de arbeidsreserve, zoals leger werklozen zo mooi in jargon heet, alleen nog toeneemt. Dat blijft ook nog een tijdje zo, want de sector waar het eco nomisch herstel het duidelijkst aan de dag treedt, is de expor tindustrie. Arbeid is daar een minder dik gezaaid goed dan kapitaal, wat betekent dat een opleving in deze sector ook niet meteen tot een grote vraag naar nieuw personeel leidt. De werkloosheid wordt dus niet minder. De exportin dustrie profiteert namelijk vooral van de miljardensubsi dies die jaarlijks in de vorm van premies op kapitaalinves teringen worden verstrekt en waarvan steeds meer mensen willen dat deze meer worden aangewend om arbeid goedko per te maken. Dat zou kunnen door bijv. WIR-subsidies aan te wenden voor een verlaging van werkgeverspremies. Dr. Duisenberg heeft zich deze week althans op dit punt weer feschaard in de rij van zijn 'vdA-vrienden, die.al gerui me tijd pleiten voor een ande re besteding van deze miljar den. Tegenover die exportsector staat een omvangrijk en tame lijk arbeidsintensief bedrijfsle ven dat het van de binnen landse markt moet hebben. Daar is het nog steeds armoe troef. De Nederlander levert immers al jarenlang flink in, ten behoeve van het algemeen economisch herstel, ten behoe ve van het stoppen van gaten bij de overheid en sinds enige tijd ook voor het verkorten van de werktijd om zo het be staande werk rechtvaardiger te verdelen. Minder koop kracht betekent minder kopen en dus minder afzet voor de bedrijven die op de binnen landse markt zijn gericht. Scheefgroei Ziedaar wat de kenners met een nieuwe afschuwelijke term „een duale ontwikke ling" noemen. Een florerende export industrie aan de ene kant en een zieltogend be drijfsleven dat op de binnen landse markt opereert aan de ander kant. Scheefgroei zou je het ook kunnen noemen en la ten we het daar voorlopig maar op houden. Die scheef groei in de economie zien som migen als levensgevaarlijk. Een psychologisch effect speelt daarbij een grote rol. Onder invloed van de stroom opti mistische berichten over de economische ontwikkeling kan een sfeer ontstaan van „vooruit, hier met die poen!". Die euforie kan gemakkelijk worden versterkt door de steeds stijgende winstcijfers van grote bedrijven die nu al dagelijks in de kranten prij ken. Het is niet meer dan lo gisch dat werknemers, die door hun inleveren hebben bijgedragen aan het gezond maken of -houden van hun bedrijf op een bepaald moment een prijs daarvoor gaan vra gen in de vorm van, jawel, een looneis. Bij bedrijven die in middels weer dik in de zwarte IUITENHEER cijfers zitten hoeft dat op zich zelf niet meteen rampzalig te zijn, ook al hebben zij de nieu we winst maar al te vaak nog nodig om enorme verliezen uit het verleden weer goed te ma ken en de eigen vermogenspo sitie te versterken. Het gevaar is echter groot dat de roep om meer loon overslaat naar werknemers bij bedrijven die het positieve resultaat nog lang niet hebben bereikt. Dat soort bedrijven zou in grote problemen kunnen komen als de werknemers hun ingetogen gedrag van de laatste jaren gaan omzetten in een roep om klinkende munt. Voor veel nog zwakkere bedrijven op de binnenlandse markt zou het de doodsteek kunnen betekenen, met alle gevolgen vandien. Loongolf Zo'n ontwikkeling laat zich vergelijken met de loongolf in 1972 die vanuit het relatief sterke en goed draaiende Wa terweggebied heel Nederland overspoelde en achteraf gezien een aanslag op de nationale economie blijkt te zijn geweest. Met een herhaling van dat rampjaar aan de vooravond van een oliecrisis is niemand gebaat, niet in het minst het kabinet-Lubbers dat alles op alles zet om het herstel van de economie te bereiken. Dat is de vakbeweging ook duidelijk en om die reden eist zij dan ook van de regering maatrege len om een verdere scheef groei van de economie met alle bedreigingen die daarvan uitgaan te voorkomen. Dat zou het kabinet kunnen doen, door de twee miljard lastenverlich ting die het voor het bedrijfs leven heeft ingeboekt, niet aan de ondernemers, maar aan de werknemers ten goede te laten komen. Een lastenverlichting voor de burger zou diens koopkracht doen toenemen, waardoor de drang om meer loon te- vragen minder groot wordt. Bovendien kunnen de bedrijven die op de binnen landse markt gericht zijn, meer gaan afzetten. Ook voor deze bedrijven kan dan weer winst gaan gloren en dat kan met name in die sector sneller uitmonden in meer werk, zo is de redenering. Onhaalbare kaart Er is veel voor dit pleidooi van de vakbeweging te zeggen. Desondanks bleek het een on haalbare kaart in de SER, waardoor de kans dat het ka binet zich tot deze gedachte bekeert niet groter is gewor den. Er zijn dan ook wel kant tekeningen bij te maken. Elke gulden aan koopkracht die een Nederlander erbij krijgt lekt namelijk voor de helft naar het buitenland weg. Hij gaat ervan op vakantie, of koopt er produkten voor die worden geïmporteerd. Hooguit twee kwartjes worden echt op de zieltogende binnenlandse markt besteed. Het oppeppen van de koopkracht om die markt te versterken lijkt dus een nogal duur middel. Anderzijds noemen veel eco nomen de zorg voor de scheef groei in de economie wat over dreven. Ze wijzen erop dat in een tijd van herstel traditio neel de exportsector het eerst opleeft. Dat leidt tot een groot overschot op de betalingsba lans, wat betekent dat we meer geld binnenkrijgen dan uitgeven. Daardoor kan de rente gaan dalen en dat kan zo heilzaam werken op de totale economie, dat ook de binnen landse bestedingen, zowel van bedrijven als particulieren, weer kunnen gaan aantrek ken. Het is een redenering die misschien wat minder tot de verbeelding van Jan Modaal spreekt, maar hij zou ook juist kunnen zijn. Ramp Hoe dan ook, welke redene ring men ook mag aanhangen, feit is dat een loonexplosie voor Nederland een ramp zou zijn. Elk economisch herstel dat we met zoveel pijn en moeite hebben weten te berei ken, zou in de kiem worden gesmoord en we zouden voor vele jaren achterop zijn. Dat zou de laagste inkomenstrek kers pas echt in grote proble men brengen. Er rust dus een enorme verantwoordelijkheid op de werknemers, werkge vers en de overheid om het zo ver niet te laten komen. Meer dan ooit is daarom nu over eenstemming over althans de hoofdlijnen van het sociaal- economisch beleid tussen werkgevers, werknemers en overheid geboden. Wil het de werknemers duidelijk zijn dat ze niet voor niets hebben inge leverd, dan is nu eerst en vooral een grootscheepse aan val nodig op de werkloosheid, ook bij het op binnenlandse af zet gerichte bedrijfsleven. Het voorstel-Duisenberg de prijs van arbeid door subsidies (pre mieverlagingen voor werkge vers) goedkoper te maken in plaats van met kapitaalsinves teringen (WIR-premies) te blijven stimuleren verdient daarbij warme aanbeveling. Anderzijds moet het de werk nemers ook financieel moge lijk gemaakt worden in te stemmen met gematigde lonen (lees: verder inleveren). Hoe men het ook wendt of keert, toch zal daartoe een vorm van lastenverlichting voor de bur ger nodig zijn. Werkgevers doen er goed aan zich drie maal te bedenken voor ze daartegen bezwaar maken, want het alternatief van loon eisen moet voor hen toch ook bepaald geen aanlokkelijk vooruitzicht zijn. Wat de overheid betreft is de moraal van dit verhaal al even duidelijk: zij zal haar grijpgra ge vingers voorlopig verre van de portemonnee van de burger moeten houden. Geen nieuwe of hogere belastingen en duur dere overheidstarieven dus. Met het spookbeeld van een looneis en haar gevolgen op de achtergrond moeten Ruding en zijn collega's bij het opstel len van de begroting voor 1985 daar maar eens vanuit gaan. ARJEN BROEKHUIZEN ADVERTENTIE Unieke extra aanbieding van uw krant naar de Spaanse zon: VERTREK TTC ZATERDAG 19 MEI A.Sf 0.m VERTREK 07c DONDERDAG 31 MEI A.S. Ö/O.- U vertrekt van Schiphol per Martin Air en verblijft op basis van VOLPENSION in het zeer gezellige driesterren familie hotel AZOR. Het hotel ligt op 600 meter van het brede zandstrand in de wijk ..Los Alamos" van Torremollnos en beschikt over een schitterende tropische tuin met palmen en bloemen en ron dom het grote zwembad met de (gratis) ligstoelen is het heerlijk vertoeven. Ook Is er een kinderbad en een volley balplaats. Op 100 meter van het hotel stopt het metrotrelntje dat u in 10 minuten naar het gezellige centrum van Torremollnos brengt. Verder beschikt het hotel over een receptie, grote lounge met kaarttafels en televisie. De bar Is uiterst ruim en zeer gezellig Ingericht, bulten de bar Is een groot i avonds gedanst wordt. De kamers zijn ruim en compleet Ingericht met telefoon en u beschikt over een balkon met zitje. Ook de badkamer Is zeer compleet met bad/douche, toilet, bidet en wastafel, alles keurig onderhouden. I Is sfeervol en gezellig en de maaltjden meer dan goed. het ontbijt bestaat uit een groot ontbijt-buffet en de lunch en het diner beginnen met een buffet naar keuze. Wat zeker opvalt van dit hotel Is dat er vrijwel dagelijks Iets wordt georganiseerd voor u. zoals folklore-avonden, dans. levende muziek, dagelijks videofilms en vele andere eve nementen. U ziet. een keur van mogelijkheden in dit rustig gelegen en prima driesterrren hotel. Profiteert u van onze zeer aantrekkelijke prijzen en dan nog volpenslon. Het ligt In de bedoeling om aan het begin van de middag vanaf Schiphol te vertrekken en aan het eind van de middag vanaf Malaga terug te vliegen. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de relssom 6.- kosten. Gecombineerde reis verzekering 26.- per persoon 5.- kosten. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder nr. 070-190882 van maandag t/m vrijdag van 9 tol 13 uur (of persoonlijk In onze vestigingen Spul straat 71, Den Haag op de hoek van bet Spul)

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7