Feyenoord moeizaam over eerste horde Oostenrijk stelt teleur Goede zevenkamp Tineke Hidding Kortram knock out Guido Alkemade kandidaat voor Olympische Spelen Sportwereld ROTTERDAM Net rzo moeizaam als de ^aatste maanden de punten in de competi tie bijeen werden ge sprokkeld, heeft Feyenoord gister avond de eerste horde sgenomen naar wat 'door een club als één van de hoogst bereik- Jbare idealen wordt geschouwd: de dub- sbel. Maar net zo min als de komend week- -einde te veroveren ti tel veel glans zal uit stralen deed de zege Van 1-0 dat in de fina le van het KNVB-be- ■kertoernooi tegen 'Fortuna Sittard. sportuitslagen 'AARDESPORT "loersen Ouindigt ilERSTE KOERS (2120 meter): 1. 'ack Boekelte (H.W. Schoonhoven) jlometertijd 1.23,2; 2. Yester P; 3. 'onino S. TOTO: winn: 15,50; pl: 1 3,50, ƒ1.10, ƒ1,30; kopp: ƒ22,30; rio: 195,30. Niet gestart: Ygor Pe erhof. WEEDE KOERS (2120 meter): 1. ros Odilia (C M. Verhoeve) 1.22,9; 2. Vizard Fortuna; 3. Yonika Lelywaard. 'OTO: winn: ƒ31,10; pl: ƒ1,70, 3,10, ƒ4,60; kopp: ƒ39,10; trio: 565,40. IERDE KOERS (2040 meter): 1. Wild Ihestnut (H.W. Schoonhoven) 1.22,4; Yvorna; 3. World Champion. TOTO: rinn: ƒ3,40; pl: 1,60, 1,80, 4,20; opp: 7.70; trio: 236,40. Niet ge tart: Wisconsin. 'IERDE KOERS (1900 meter): 1. Asi- :'s Prince (K. Davies) 2.04,1; 2. Saint ulie; 3. Redress. TOTO: winn: 7,80; If ƒ1,50. 1,30; kopp: 10,40; trio: 210,60. Niet gestart: Wallyfred, Chi- a Station. 'IJFDE KOERS ('2040 meter): 1. Yo 'o (A. de Wrede) 1.20,5; 2. Worthy lldeson; 3. Wendy Compaen. TOTO: finn: 1,50; pl: 2,40, 2,50, 2,40; opp: 8,80; trio: 103,00. ESDE KOERS (2040 meter): 1. Wen- y Jeanet (H.W. Schoonhoven) .21,0; 2. Vivatio Hil; 3. Vorst Bos- drg. TOTO: winn: 18,30; pl: 1,50, 4,20, 1,60; kopp: 107,50; trio: 1.622,30. EVENDE KOERS (2000 meter): 1. ilorven Park (K. Davies) 2.11,2; 2. Ireetower; 3. Candid Rascal. TOTO: rinn: ƒ2.00; pl: 1,30, ƒ2,10, ƒ2,60; opp: ƒ4,30; trio: ƒ21,20. CHTSTE KOERS (2040 meter): 1. Yay Jewel Laren (C.J. de Leeuw) .20,2; 2. Upper Prince; 3. Udo Ton- a. TOTO: winn: ƒ1,20; pl: 1,10, 2,00; kopp: 13,90; trio: 28.50. IEGENDE KOERS (2040 meter): 1. erry Buitenzorg (J. Bekker) 1.20,9; 2. hor ter Lune; 3. Vip D. TOTO: winn: 2,00; pl: 1,10, 1,60, 1,10; kopp: 4.70; trio: 35,60. Niet gestart: Un- ere Madel. IENDE KOERS (1609 meter): 1. Wel- >orn Dean (L. Schoonhoven) 1.17,8; Vivianne Star; 3. Verona Weber. OTO: winn: 1,70; pl: 1,20, 1,20, 1,10; kopp: 3,60; trio: 39,30. >MZET TOTALISATOR: 288.310,00. 5CHAKEN oernooi Londen e ronde: Mestel (Gbr)-Kortsjnoj (Zwi) 1,5-0,5; Torre (Phi)-Vaganian (Sov) 0.- Karpov (Sov)-Miles (Gbr) 1-0; Nunn 5br)-Speelman (Gbr) 0,5-0,5; An- ersson (Zwe)-Poloega]evski (Sov) 0- Chandler (Gbr)-Timman (Ned) 0,5- ,5; Ribli (Hon)-Seirawan (Vst) 0,5- ,5. tand: 1. Karpov, Poloegajevski 5 unten; 3. Chandler 4,5; 4. Seirawan '5. Timman, Vaganian 3,5. OETBAL rankrijk: Rennes-Monaco 0-2, Bor- Jeaux-Nantes 3-0 (Bordeaux kam- Auxerre-Rouen 1-0, Paris aint Germain-Toulouse 1-0, Brest- oulon 5-2, Saint Etienne-Laval 1-0, etz-Lens 3-0, Bastia-Straatsburg 4- Lille-Nancy 2-0, Nlmes-Sochaux 2- '-Eindstand: 1. Bordeaux 38-54 (72- >t 3); 2. Monaco 38-54 (58-29); 3. n uxerre 38-49; 4. Paris SG 38-47; 5. oulouse 38-45. Onderaan: 18. Saint tienne 38-30 (beslissingswedstrijd); 9. Nimes 38-25 (gedegradeerd); 20. a ennes 38-23 (gedegradeerd). e chotland: Hearts-Aberdeen 0-1 Aberdeen kampioen), Glasgow Ran gers-Dundee United 2-2. Stand: 1. 1 berdeen 32-54; 2. Celtic 34-48; 3. i- undee United 32-44. ;e es. eerste divisie B: Vitesse-FC Wa- eningen 2-2. 'Jfl.ELRENNEN 4 onde van Spanje 15e etappe: 1. Coll (Spa) 121 kilome ter in 2.59.52; 2. M. Lejarreta (Spa); J,Gorospe (Spa); 4. Arroyo (Spa) op f seconden; 5. Emonds (Bel) op 1.30; 1 Van Calster (Bel) op 1.42; 7. Van T rabant (Bel); 8. Iglesias (Spa); 9. La- ft uia (Spa); 10. Angoitia (Spa). (gemeen klassement: 1. Caritoux Tra) 71.34.40; 2. A. Fernandez (Spa) p 0.37; 3. Delgado (Spa) op 1.34; 4. 3Wetzen (Wdl) op 2.07; 5. Chozas afepa) op 2.20; 6. Jimenez (Col) op ;e -53; 7. Corredor (Col) op 2.56; 8. orospe op 4.26; 9. Emonds op 4.36; 0. Pollentier (Bel) op 5.30. Jan Raas ook volgend jaar kopman MOORDRECHT Ook volgend jaar zal een beroepswielerploeg worden ge formeerd rond Jan Raas. De huidige hoofdsponsor Kwantum heeft de ren ners gisteren al op de hoogte gesteld van de plannen om ook volgend sei zoen door te gaan. Over de definitieve samenstelling van de ploeg, die onder leiding staat van Lomme Driessens en Jan Gisbers, wordt pas na de Ronde van Frankrijk beslist. Vast staat wel, dat Jan Raas kopman zal zijn. Alle hui dige renners hebben een contract voor een jaar. De belangrijkste geldgever heeft besloten al in een vroeg stadium bekend te maken in 1985 door te gaan om geruchten over het beëindigen van het sponsorschap tegen te spreken. DONDERDAG 3 MEI 1984 PAGINA 17 Succes voor Leila Jacobs en Patricia Paay WASSENAAR Het zat trainster Leila Jacobs de laatste weken zeker niet mee. Haar eerste jockey, nationaal kampioen Terry Cain, heeft niet de goede vorm te pakken. Hij heeft dit jaar nog slechts twee overwinningen achter zijn naam staan. Maar Leila Jacobs kan ook gebruik ma ken van de diensten van de Engelsman Kevin Davies, de kampioen van 1982 en dat pakte gistermiddag op de Wassenaarse baan Duindigt heel goed voor haar uit. Beide rennen werden door de paarden van trainster Leila Jacobs gewonnen en beide keren gebeurde dat in handen van Kevin Davies. In de eerste ren met Asia's Prince, in de tweede met Morven Park, het eigendom van zangeres Patricia Paay en haar man, de mode-ontwerper Joey Fresco. Fontan uit coma TOURS De Fran- se motorcoureur Mare Fontan, ernstig gewond bij een val tijdens de 24-uursra- ce van Le Mans, is na elf dagen bijgeko men uit coma. Vol gens mededelingen van de familie is zijn conditie redelijk te noemen. Volgens zijn vriendin is hij nog behoorlijk vermoeid, maar praat hij en herkent hij de men sen, die op bezoek komen. PORT £cidóe.Qowiarit Joaquim Agostinho volgens artsen kansloos piSSABON Er is weinig kans meer om het leven )ran de Portugese wielrenner Joaquim Agostinho te [edden. Dit heeft dokter Lobo Antunes gisteren in het jcademisch ziekenhuis van Lissabon verklaard. De toe- itand van Agostinho, in coma geraakt na een schedel breuk opgelopen bij een valpartij in de vijfde etappe yan de Ronde van de Algarve, gaat van minuut tot mi- auut achteruit. Agostinho werd maandagavond in het in Lissabon opgenomen, nadat hij eerst on was in Quintera, de plaats van aankomst van vijfde etappe, 300 kilometer ten zuiden van de Por tugese hoofdstad. Volgens dokter Antunes worden de gritale organen van Agostinho, met name het hart, Iteeds zwakker. Antunes verklaarde, dat men zich op net ergste moet voorbereiden. De arts bevestigde, dat de Links: Joaquim Agostinho voor aanvang van de wedstrijd iverlevingskansen van de Portugees veel groter waren waarin hij door een overstekende hond ten val zou komen. ijze van de plaats van Rechts: na zijn val, die hij volgens Portugese artsen hoogst waarschijnlijk met de dood zal moeten bekopen. iweest, wanneer hij op snelle t óet ongeval naar Lissabon was vervoerd. Etappewinst Coll LEON Antonio Coll heeft gisteren de vijftiende etappe van de profronde van Spanje gewonnen. De Spanjaard ver sloeg in de eindsprint zijn landgenoten Lejarreta en Go rospe. Hii had voor de 121 ki lometer lange rit van Oviedo naar Leon 2 uur, 59 minuten en 52 seconden nodig. Het Spaanse drietal had vijf secon den voorsprong op Arroyo. De Belg Van Calster won de sprint van het peloton, dat met een achterstand van 1 minuut en 42 seconden over de meet kwam. Daarin zat ook de Fransman Eric Caritoux, die de eerste plaats in het alge meen klassement behield. DOELPUNTEN- FESTUN BU SCHALKE- BAYERN voorspraak van trainer Popo- vics. De selectie van Jong Oranje ziet er nu als volgt uit: Laurs (Eindhoven); Van der Laar (Helmond Sport); Beu kers, S. Wasiman, Snoei (Ex celsior); Krüzen (SC Heracles); Gorter (DS '79); De Jong (Roda JC); Boessen, Reyners (Fortuna S); Schmidt (Sparta); Vincent (Helmond Sport); Teuben (Volendam); Van Ros- sum (NEC); Boerebach (Go Ahead Eagles); Duif (AZ '67). Hansi Hansi Müller keert niet terug in het nationale voetbalelftal van West Duitsland. De mid denvelder van Inter Milaan bracht bondscoach Jupp Der- wall gisteren telefonisch op de hoogte van zijn desinteresse. Derwall was van plan de in Italiaanse dienst voetballende Stuttgarter op te stellen in de herhaling van de finale van het WK 1982, Italië-West Duitsland, op 22 mei. Derwall zou dan beslissen of hij Müller zou selecteren voor de eind ronde van de strijd om het Eu ropees kampioenschap, in juni in Frankrijk. DEN HAAG Het Oos tenrijks voetbalelftal heeft in de eerste wed strijd uit groep 5 van de voorronden voor de we reldtitelstrijd 1986 met 2-1 gewonnen van Cyprus. Beide landen zijn in de zelfde kwalificatiegroep ingedeeld als Nederland en Hongarije. Het hevig teleurstellende Oos tenrijk bewees in Nicosia, dat het zich nog steeds in een dal bevindt. De 10.000 toeschou wers zagen de gasten in de eerste helft een voorsprong nemen door Gisinger. Acht tien minuten voor tijd kwa men de Cyprioten op gelijke hoogte door invaller Christofo- rou, die enkele seconden na zijn entree raak schoot: 1-1. In dezelfde minuut zorgde Pro- haska met een kopbal voor de Oostenrijkse winst. Doelpuntenfestijn Een dag na het sensationele duel tussen Borussia Mönchen- gladbach en Werder Bremen (5-4 na verlenging) hebben Schalke '04 en Bayern Mün- chen in de andere halve finale van de Westduitse bekerstrijd voor nog meer doelpunten ge zorgd. Na 120 minuten voetbal was de stand in Gelsenkirchen nog gelijk: 6-6. Op 8 of 9 mei zal de wedstrijd in München worden overgespeeld. De jeugdige Olaf Thon was de grote man van de wedstrijd in het met 70.000 toeschouwers volgepakte Park-stadion. Hij zorgde in de reglementaire speeltijd bij 2-2 en 3-3 al twee keer voor de gelijkmaker van Schalke. In de laatste minuut van de tweede verlenging, waarin Bayern door Hoeness tweemaal op voorsprong was gekomen, was de hoofdrol weer voor Thon, die met een schot uit een schier onmogelij ke hoek de 6-6 op het score bord kreeg. Kampioenen Zowel in de Franse als in de Schotse voetbalcompetitie werden gisteravond de kam pioenen bekend. In Frankrijk veroverde Bordeaux de titel door een zege van 3-0 op het nu onttroonde Nantes en een beter doelsaldo dan concurrent Monaco. In Schotland won Aberdeen met 1-0 bij Hearts en werd daardoor onbereikbaar voor de concurrentie. Aanvoerder Wil lie Miller werd gisteren bo vendien tot voetballer van het iaar in Schotland gekozen. Het voetbalelftal vanvan Wa les heeft gisteravond in het toernooi om het Brits kampi oenschap met 1-0 gewonnen van Engeland. Voor eigen pu bliek in Wrexham maakte Hughes in de 17e minuut de enige treffer. Door dit resul taat hebben de vier deelne mende landen (met verder Schotland err Noord-Ierland) na twee wedstrijden alle twee punten. De finale van de strijd om het Europees kampioenschap voor spelers onder 21 jaar gaat tus sen de elftallen van Engeland en Spanje, die zich gisteravond ontdeden van respectievelijk Joegoslavië en Italië, - In Bern eindigde de vriend schappelijke interland tussen Zwitserland en Zweden onbe slist: 0-0. Bij de loting voor de eindron de van het Olympisch voetbal toernooi, dat deze zomer in de Verenigde Staten wordt ge houden, zijn de elftallen van de Sovjet-Unie en de Verenig de Staten in dezelfde poule in gedeeld. De indeling van de vier groe pen is: Groep A: Tsjechoslowakije (ti telverdediger), Chili, Frank rijk, Qatar. B; Joegoslavië, Ka meroen, Canada, Irak. C: Oost- -Duitsland, Marokko, Brazilië, Saoedi-Arabië. D: Sovjet Unie, Egypte, Verenigde Staten, Costa Rica. Jong Oranje Bondscoach Ger Blok heeft de selectie van Jong Oranje voor het internationale jeugdtoer- nooi in Toulon opnieuw moe ten wijzigen. Na de problemen met de hofleveranciers Ajax, Feyenoord en PSV, die hun spelers in strijd met de afspra ken niet wilden afstaan, kreeg Blok gisteren nog twee afzeg gingen binnen. Sturing en Roosendaal (De Graafschap) lieten weten, dat zij moeten af zien van hun medewerking op TOKIO Tineke Hidding heeft bij een internationale zevenkamp in Tokio een totaal van 6019 punten be haald. De nationale recordhoudster voldeed daarmee aan de limiet voor uitzending naar de Olympische Spe len, die door het Nederlands Olympisch Comité op 5950 punten was gesteld. Tineke Hidding had zich met haar achtste-plaats tijdens de we reldkampioenschappen, vorig jaar in Helsinki waar zij het natio nale record op 6155 punten bracht, reeds verzekerd van een af vaardiging naar Los Angeles. Zij behoeft dit jaar alleen vormbe houd te tonen door te voldoen aan de limiet van de IAAF (5700 punten). De Nederlandse atleten, die zich vorig jaar in Helsinki kwalifi ceerden, Rob Druppers (tweede op de 800 meter), Ria Stalman (zevende bij het discuswerpen) en Robert de Wit (twaalfde op de tienkamp) moeten tussen 15 mei en 15 juli aan de limiet van de IAAF op hun nummer voldoen om vormbehoud te tonen. De prestatie van Hidding in Tokio komt dus niet in aanmerking voor het tonen van vormbehoud. De prestaties van Tineke Hidding in Tokio waren: 13,68 secon den (100 meter horden), 1,74 meter (hoogspringen), 13,28 meter (kogelstoten), 24,80 (200 meter), 6,18 m (verspringen), 37,00 m (speerwerpen) en 2.17,91 (800 meter). KARLSRUHE De Nederlandse amateurbokser Rexford Kort ram heeft bij het internationale toernooi van Karlsruhe zijn kansen op deelneming aan de Olympische Spelen behoorlijk zien slinken. De 23-jarige zwaarwelter ging in de sterk bezette strijd om de Inter Cup in zijn gevecht uit de achtste finales tegen de geroutineerde Cubaan Angel Espinosa in de derde ronde knock-out. Voor Espinosa betekende het zijn 121e overwinning in 130 gevechten. Kortram, de voor boksschool Crooswijk uit Rotterdam uitkomende Nederlandse kampioen, moest in Karls ruhe zijn definitieve afvaardiging naar het olympisch toernooi verdienen. Het NOC had de Inter Cup aangewezen als de laatste kans voor Kortram. Weltergewicht Romeo Kensmill, de tweede Nederlandse bokser die in Karlsruhe in de ring kwam, werd in de voorronde uitge schakeld door de Westduitser Alexander Künzler. Kensmill ver loor op punten met 5-0. DEN HAAG Het bestuur van het Nederlands Olympisch Co mité heeft gisteren een achttal definitieve kandidaten voor de zeilregatta in Los Angeles aangewezen. Naast Stephan van den Berg (Windglider), Mark Neeleman (Finn) en het duo Van Bla- del/Lambriex (Tornado), vorig jaar al vrijwel zeker van deelne ming aan de Zomerspelen, worden ook de combinaties Stavenui- ter/Alkemade en Binkhorst/Van Walt Meyer aangemeld bij het IOC. John Stavenuiter (Medemblik) en Guido Alkemade (Lei derdorp) varen in de 470-klasse. Routinier Boudewijn Binkhorst (Leusden) en Willem van Walt Meyer (Rotterdam) worden inge zet in de Star-klasse. Prijsvragen In de Westduitse lotto werden gisteren de vol gende getallen getrokken: 1-2-7-12-16-17-35. Reservegetal: 23. Volleybal Jong Oranje (heren) begon in Athene het kwalifi catietoernooi voor het Europees kampioenschap met een zege van 3-0 (15-7, 1-5-7, 15-11) op Israël. Algemeen Met de manifestatie Sport '84 viert de Nederland se Sport Federatie van 16 tot 20 mei op Papendal het 25-jarig jubileum. Ruim 120 bedrijven en 64 aangesloten sportbonden confronteren op die manier de bezoekers met hetgeen sport en bedrijfsleven te bieden hebben. Onderwaterhockey Het Nederlands team is het WK in Chi cago begonnen met twee overwinningen op de Verenigde Staten (10-1) en Nieuw Zeeland (6-1) en een nederlaag tegen Australië: 10-1. Wielrennen De 24e Ster van Zwolle, die op 10 maart wegens plotselinge sneeuwval werd afgelast, is door de wielrenunie defi nitief vastgesteld op zaterdag 21 juli. De olympische selectie neemt deel aan deze amateurklassieker. Feyenoord is dit seizoen kam pioen van de regelmaat geble ken. Dat levert in een zo ta- lentarme periode als het Ne derlandse voetbal deze jaren kent twee onderscheidingen op. Veelzeggender kan de situ atie niet worden getypeerd. De supporters van Feyenoord maalden er in elk geval gister avond niet om. Er werd weer ouderwets gehost op het veld, dat al geruime tijd voor het eindsignaal werd omgeven door „vreugdevuurtjes" die pas werden gedoofd nadat voorzitter Kerkum van Feyenoord een oproep daartoe had gedaan. Aan de wens van de 40.000 toeschouwers om van de vaderlandse cupfinale een sprankelende gebeurtenis te maken werd evenwel door de Feyenoorders niet voldaan. Verkrampt door de druk, die de eerste afsluiting van dit sei zoen op de spelers legde, slaag de de ploeg van trainer Li- bregts er geen moment in om meer dan de nodige inzet in de strijd te werpen. Terwijl de situatie toch alle aanleiding en gelegenheid had geboden om van de bekerfina le een boeiende vertoning te maken. Fortuna Sittard, dat afgelopen weekeinde voor vrijwel honderd procent zeker werd van Europees voetbal, behoefde er bepaald niet de beuk in te gooien. De Limbur gers opereerden inderdaad frank en vrij, confronteerden de opponent met drie spitsen en een open vizier, maar Feyenoord kon de handschoen niet opnemen. De Rotterdam mers hebben daar niet het juiste arsenaal spelers voor. Feyenoord Staat al bijna sinds mensenheugenis bekend als de ploeg die op grond van karak ter en werklust tot zijn beste prestaties komt. Het enige speelse, creatieve element dat aan de formatie van dit sei zoen werd toegevoegd was zo als bekend het voetbalintellect van Johan Cruijff. Die gister avond de eerste rente incas seerde van zijn aanwezigheid in De Kuip, maar van Feyen oord niet meer heeft kunnen maken dan een verzameling noeste werkers. Niet veel meer Zodra ook het effect van de werklust door afwezigheid (Troost), overbelasting (Hoek stra) of verminderde persoon lijke inbreng door een blessure (Gullit) wordt aangetast blijft van de ploeg uit Rotterdam- Zuid niet veel meer over. Het geen gisteravond weer eens ten overvloede werd bewezen en welke indruk nog danig werd versterkt door voortzet ting van het „experiment- Brard". De Hagenaar leverde geen enkele positieve bijdrage aan het spel van de aanstaande landskampioen eri kon daar mee model staan voor een Geestelijk vermoeid Hetgeen ook een opluchting was voor de vooral geestelijk doodvermoeide Feyenoorders. Die kunnen zich komende zondag gaan wijden aan wat de definitieve bekroning van het seizoen moet worden, het binnenhalen van de landstitel. Waarna organisatorisch orde op zaken kan worden gesteld. Dan kunnen vragen worden beantwoord als: blijft Cruijff en wat gebeurt er met de van Torino gehuurde Van de Kor- put. In Rotterdam wordt in elk geval al gedacht aan het aan trekken van Ruud Krol en Si mon Tahamata. Misschien dat Feyenoord met ook deze oud- Ajacieden er bij (vooropgesteld dat Cruijff blijft) volgend sei zoen kan gaan werken aan verbetering van de kwaliteit. Want alleen puur resultaat, zo als Feyenoord dit seizoen voornamelijk als doelwit heeft gehad, kan op den duur nau welijks boeien. Daar doet ook de voor het eerst in vijfien jaar behaalde dubbel niets aan af. FRANK WERKMAN groot deel van dit hele seizoen, dat werd opgefleurd door een enkele uitschieter zoals de be kerduels met Ajax en het tref fen uit tegen PSV. Trainer Li- bregts, die na afloop opnieuw verklaarde dat het allemaal toch zo zwaar was geweest de laatste maandeh, liet evenwel toen ingrijpende maatregelen geboden waren Brard staan en wisselde Carbo in. De van Club Brugge gehuurde oud- Utrechter, die voor het eerst sinds zijn komst bij Feyenoord in de basis mocht opdraven, maakte ook absoluut niets klaar en kon halverwege de tweede helft inrukken ten gunste van Houtman. „Ik nam een gok met Houtman", sprak Libregts na afloop. „Hij was niet fit om vanaf net begin te spelen. Maar een twintig mi nuten zou hij het wel volhou den, hoopte ik". Geen drie minuten Houtman deed nieer. De vaak zo verguisde spits was nog geen drie minuten in het veld of hij had Feyenoord op voor sprong gezet. Na één van de in de tweede helft schaarse acties van Gullit kopte Houtman eerst hoger dan doelman Van Gerven om vervolgens het karwei simpel in tweede in stantie af te maken. Feyen oord vierde feest en De Kuip eveneens, maar de echte aan leiding ontbrak. Want ook na de verlossende treffer van Houtman kon zijn ploeg het masker van verkramping niet afleggen. Maar doordat Fortu na Sittard, dat zijn door 50 bussen aangevoerde aanhang geen vervolg kon aanbieden van de reeks sterke prestaties van de laatste maanden, ook niet meer zo nadrukkelijk aandrong kwam de zege en de beker voor Feyenoord niet meer in gevaar. De Limburgers, die al even zeer verzwakt aan het duel waren begonnen zonder de door de eigen club geschorste Smeets en de geblesseerde Ruijs en Schrijnemakers, trachtten het met wat obligate afstandschoten van vooral Willy Carbo, voor het eerst in de basis van Feyenoord, gebruikt handen en voeten in dit duel met Mario Eleveld. Feyenoord-Fortuna S 1-0 (0-0): 72. Houtman 1-0. Scheidsrechter Tho mas. Toeschouwers: 40.005. Gele kaart: Eleveld (Fortuna S). Feyenoord: Hiele; Stafleu. Nielsen, Van de Korput, Wijnstekers; Hoek stra, Cruijff, Duut, Gullit, Carbo (Houtman), Brard. Fortuna S: Van Gerven; Maessen, Dekker, Eleveld, Suvrijn; Bux, Evers, Koevermans; Van Well (Boes sen), Hoyer, Reyners. afloop op de schouders van de supporters van Feyenoord. Peter Houtman, de maker van het winnende doelpunt, ging na Bux. Maar die sorteerden geen enkel effect. De beste kans van het duel was tien minuten voor het einde voor Koever- mans. maar vanaf tien meter trof hij met een vrij schoots veld slechts de eerste ring. Waardoor de magere bekerfi nale, waarin Fortuna Sittard zich in de eerste helft zelfs de betere ploeg had getoond, in elk geval een verlenging bleef bespaard.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17