DOSR protesteert tegen renovatieplannen gemeente Landverhuizer Piet van Rijn eventjes terug in Roelofarendsveen REGIOUOURINAAL dagpuzzel I Nieuwe enquête in Aarlanderveen Pleidooi voor behoud monument Rhynenburch Ben van der Pluym in het zonnetje gezet COLLEGE VAN B EN W ONDERSCHRIJFT CONCLUSIES COMMISSIE AD HOC OVER SPORTVELDENCOMPLEX LEIDEN/REGIO CeidaeSou/ia/nt WOENSDAG 2 MEI 1984 PAGINA 4 l commodatie. Het bestuur van de Veense voetbalvereniging DOSR heeft de raadsleden in middels laten weten dat de eindconclusies van de commis sie ad hoe „niet zullen leiden tot een oplossing van de pro blematiek met betrekking tot het voetbalgebeuren in Alke made-oost". DOSR wil dat duidelijk vast gelegd wordt dat ook het noodveld achter het industrie terrein gehandhaafd wordt. De vereniging heeft in het af gelopen jaar namelijk grote onkosten gemaakt voor ver nieuwing van het clubgebouw en de verlichting op die plaats. Het is voor DOSR volledig on acceptabel dat noodsituaties opgelost zouden moeten wor den door gebruikmaking van het sportcomplex in Rijpwete- ring Alkemade-west). Het bestuur van DOSR meent bij voorbaat al te kunnen stellen dat de ideeën van de commis sie ad hoc over een renovatie van het huidige complex prak tisch niet uitvoerbaar en bo vendien veel te duur zijn. De boerderij Rhynenburch ten prooi aan vandalen. dienstuerleningl APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 4 mei waargenomen door de apotheek Doeza in Leiden en apotheek Van Breest in Leider- ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11 00-12.00 u. en 14.00-15.00 u eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avond bezoek uur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00 Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942: spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u„ wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30. wo 10.00-12.00, do. 18.30-20.30 Afdeling belas tingen: di. 1830-20.30. wo 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30. do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den. katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611 MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dage lijks 14.00-15.00 u.; do. ook 19.00-20.00 u.. tel. 142144. Spreekuur gemeentelijke sociale dienst: di 14.00-15.00 u. Apollo- laan 1a. Zuid-West; do. 14.00- 15.00 u Herensingel 3. Leiden Noord Ook tel van 09.00-10.30 via 766600, afdeling maatschap pelijk werk. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10. wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwarlier: Buurthuis Morskwartier, Topaas laan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwljk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: ma 19.00-20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leidseweg 33. Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33. Lei der, Tel 071-134640 of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, jutidisch en milieuge bied. werk. sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 MAGISCH FIGUUR' In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 hoofdstad van Iran; 2 lettergrepenraadsel; 3 het weer instellen van wat opgehe- 4 gebabbel, 5 dichterbij komen. OPLOSSING uejapsu s :(|jaiejd t7 iieisjau F 'epBjego z 'uejaijai i ROELOFARENDSVEEN In de vanavond te hou den raadsvergaderng wordt hét hete hangijzer van dit moment, het nieu we sportveldencomplex voor Alkemade-oost, be handeld. Het college van burgemeester en wethou ders stelt aan de gemeen teraad voor om de conclu sies en adviezen uit het eindrapport van de com missie ad hoe ter voorbe- HAZERSWOUDE De onder Monumentenzorg staande boerderij Rhynen burch in Hazerswoude moet snel worden aange pakt om te voorkomen dat dit monument verloren gaat. Dat schrijft de heer C. Kroon in een brief aan B en W van Hazerswoude. De heer Kroon heeft ook noodkreten voor het be houd van de boerderij ge stuurd naar de Vereniging Oud-Leiden, de Stichting Historisch Boerderij-On derzoek te Arnhém, de Bond Heemschut, de His torisch Vereniging Hol land en de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. De in 1614 gebouwde boerde rij Rhynenburch staat sinds augustus 1983 leeg en onbe heerd, omdat toen de familie ROELOFARENDSVEEN Heel Nederland kent Piet van Rijn uit Texas, sinds de KRO rond hem en zijn gezin twee docu mentaires op televisie heeft uitgezonden onder de titel: „De Landverhui zer". Met op zijn hoofd het bekende petje van de Central Arkansas Dairy Inc. en aan zijn voeten echte leren cowboylaar zen. was hij op Koningin nedag eventjes ill Roelofa- rendsveen. Hij was aan wezig bij het ringsteken aan de Meerkreuk en be zocht de ouderlijke boer derij gelegen aan de Wijde Aa. Daar zaten zijn vrien den en familieleden in het zonnetje bij elkaar om te bespreken hoe men het beste naar Piet in Saltillo, dat ligt op 150 kilometer van Dallas en 400 kilome ter van Houston, toe kon fietsen. Want ook nu broeden de broers Jan en Jacques van Rijn plannen uit om met een dozijn andere Veenders op de fiets naar Piet toe te gaan. Toen hun ondernemende broer nog in Maplehurst (Sus sex) in Engeland een boeren bedrijf runde, zochten ze hem jaarlijkse per fiets op. Datzelf de hadden ze ook altijd gedaan toen Piet nog in het verre Baf- lo (Groningen) woonde. Of de fietstocht dit jaar doorgaat, lijkt aan een zijden draadje te hangen. De afstand Roelofa- rendsveen-Texas is namelijk wat groter dan van Roelofa- rendsveen naar Groningen of Sussex. Ook de reiskosten zijn uiteraard niet mis. Rustig Pipf hnnrrip hpf allpmaal rnctio reiding en begeleiding van de aanleg van een sportveldencomplex in Alkemade-oost over te ne men. Deze conclusies komen erop neer dat het voetbalgebeuren in Alkemade-oost gehand haafd blijft op het huidige sportcomplex en dat eventuele noodsituaties zullen worden opgelost door gebruikmaking van het sportcomplex in Alke made-west. Voor de ten behoe ve van de aanleg van een Van Dorp het bouwsel ont ruimde en een nieuwe boer derij aan de Galgweg betrok. Het bouwwerk viel toen ten prooi aan vernielzuchtige souverniijagers. Dakgoten werden naar beneden ge haald, ruiten ingegooid, deu ren en ramen opengebroken, de centrale verwarming en andere installaties ont vreemd en zelfs het rieten dak aan de westkant van de boerderij moest eraan gelo ven. Het vertoont enorme gaten en ook de dakramen zijn eruit geslagen. „Ook heeft men geprobeerd de ge polychromeerde gevelsteen (1614) uit de voorgevel te hakken en te ontvreemden, maar gelukkig werden de daders op heterdaad be trapt", vult Kroon de lijst van wandaden aan. De heer Kroon heeft in janu ari gevraagd of er geen maatregelen konden worden aan en zag niet zoveel proble men als broer Jacques van Rijn. Piet draait dan ook zijn hand niet om voor lange rei zen of landsgrenzen over schrijdende verhuizingen. Na de lagere school runde hij de ouderlijke boerderij aan de Wijde Aa tot aan zijn zevenen twintigste jaar. Toen zette hij samen met zijn broer Huub een nieuwe boerderij op aan de overkant van de Aderweg. Deze boerderij kent iedereen uit Roelofarendsveen en wijde omtrek vanwege de opvallen de naam; „Koehotel De Klei- put". Piet: „Er zijn daar wel eens Duitsers aan de deur ge weest. die een hotel zochten". Na drie jaar had Piet van Rijn het er wel bekeken en vertrok in zijn traktor naar Baflo in Groningen. Piet: „Mijn vrouw zegt wel eens: als het huis af is, wil ie verhuizen". In Baflo verbouwde en moderniseerde hij een groot boerenbedrijf om er slechts vier jaar te blijven. Op het juiste moment ver kocht hij de boerderij en on dernam in barre winterkou de lange traktor-tocht naar Ma plehurst (Sussex) in Engeland. Slechts onderbroken door de boottocht Hoek van Holland- Harwich. Het was op de televi sie allemaal te zien: in een prachtig bebost heuvelland schap was de mooie witte boerderij gelegen. Piet: „Het landschap was er veel mooier dan waar we nu zitten". Toch bleef de landverhuizer slechts vier jaar in Engeland. Hij zag de EEG en haar melkplas niet meer zitten, verkocht alles. sportveldencomplex aange kochte gronden (het zoge naamde „land van Bontje") zou een andere bestemming gezocht moeten worden. De commissie ad hoe vindt dat be keken moet worden welke mogelijkheden er zijn voor een totaal andere indeling van het sportcomplex aan de Alkema- delaan, zodat daar een vijfde speelveld aangelegd kan wor den. Ook moet onderzocht worden wat de mogelijkheden zijn voor de uitbreiding van de trainingsaccommodatie en aanpassing van de kleedac- getroffen om de boerderij voor verdere vernielingen te behoeden. Ook de Rijks dienst voor de Monumenten zorg werd toen gewaar schuwd, maar die kon weinig uitrichten omdat de eigenaar van de boerderij, Nestlé in Rotterdam, wettelijk verant woordelijk is om de boerderij tegen vandalisme te bescher men. De gemeente Hazers woude moet de eigenaar op die verantwoordelijkheid wijzen. Op aandrang van de toenmalige wethouder Fran sen werd de boerderij op kosten van de eigenaar dicht gespijkerd. „Deze maatregel blijkt echter niet voldoende", aldus Kroon. „De verdere onttakeling van de boerderij gaat gewoon door, omdat men met geweld de dichtge timmerde deuren weet te forceren en ook via andere ingangen zich de toegang verschaft. De situatie is nu zo dat het interieur van de boerderij voor een groot deel is gesloopt. Wil men de boer derij behouden, dan dienen op zeer korte termijn dusda nige maatregelen te worden getroffen om deze oudste boerderij van Hazerswoude voor nog verdere achteruit gang te sparen. Derhalve moge ik u verzoeken deze zaak in uw college en raad te behandelen en maatregelen te willen treffen om te voor komen dat dit zeer belangrij ke monument verloren gaat". afdeling Leiderdorp jdt vanavond een schi -k aan de Van Poelgees jen kan aan de hand vi schreven naar regeringt g van politieke geva and gaat het om een Tu ter in Mauretanië en e ity staat verder op 11 mi aan de Hoofdstraat in Vrijheid In de televisie-documentaire kwam duidelijk tot uiting dat Van Rijn de ocieaan overstak om de toekomst van zijn vier kinderen veilig te stellen. „Hoewel ik het leuk zou vin den als ze boer willen worden, zou ik ze er nooit toe dwin gen" aldus van Rijn. Hij vindt in Amerika meer vrijheid om een bedrijf te leiden zoals hij dat zelf wil. Bovendien heeft Van Rijn grote bezwaren te gen het functioneren van de E.E.G. „Met die overproduktie van melk in Europa moet het een keer fout lopen" voorspelt hij. „In Amerika geldt de vrije markt voor prijs en aanbod; de overheid bemoeit zich nergens mee". Piet van Rijn heeft de afgelopen dagen wat rond ge neusd in Alkemade en vindt dat de gebouwen hier veel te dicht op elkaar staan. Hij is in Texas meer ruimte gewend en denkt dat het makkelijker went om vanuit Nederland naar Amerika te verhuizen dan andersom. „Daar wordt een boer tenminste nog als een boer gezien. Je kunt er rustig met twee traktoren naast el kaar rijden, zonder dat het overige verkeer zich daaraan ergert. In Nederland is dat an ders; hier word je als een strontboer beschouwd, die al leen maar het verkeer op houdt" aldus lucht de Texaaanse veebaron van Veense oorsprong Piet van in Amnesty International 'fa vond in de Scheppings- aan. Van half acht tot half r voorbeeldbrieven worden van landen om de vrijla- ?enen te bepleiten. Deze kse onderwijzer, een ex-mi- Vietnamese dichter. Am- met een stand op de brade- Over gemeentelijke herindeling AARLANDERVEEN De Aarlanderveners kunnen zich binnenkort opnieuw uitspre ken over de vraag of zij in de toekomst bij Alphen aan den Rijn willen blijven of bij de gemeente Nieuwkoop willen worden ingedeeld. Dit werd gisteravond besloten tijdens een vergadering, die door een groep van 22 verontruste be woners was bijeengeroepen. Een eerdere enquete heeft uit gewezen dat de Aarlander veense bevolking de voorkeur geeft aan een samengaan me Nieuwkoop. Volgens tegen standers hiervan was de en quete evenwel niet zorgvuldig uitgevoerd. Gisteravond kre gen alle partijen nog eens de kans om de voor en tegens van een verandering van gemeente uitvoerig te belichten. Wanneer het college van GS half mei voorlopig beslist da Aarlanderveen bij Nieuwkoop ingedeeld wordt, dan komt de vermoedelijke gemeentegren: te liggen bij de buitenwete ring, zódat de Molenviergang voor een gedeelte op Aarlan- derveens grondgebied komt te liggen en een molen op Ah phens grondgebied, wat eeri rare geschiedenis is, wat vooii het bestuur van de Belangen vereniging reden was om via een brief bij GS daartegen te protesteren, als dat zo word! hoeft voor hen de wijziging van Gemeente niet. stak de oceaan over en begon een heel ander boerenleven in Saltillo (Texas) in de Verenig de Staten. Daar woont hij nu alweer een jaar of twee met zijn gezin en het gezin van broer Huub. Op televisie was te zien hoe De heer P. van Riin (rerhts) nphnnrtpnrnnrl een enorme kudde koeien door cowboy Piet van Rijn te paard bijeengedreven werd. Hij heeft er in korte tijd een enorm goed-lopend boerenbe drijf uit de grond gestampt. De afmetingen ervan zijn in Ne derlandse begrippen onvoor stelbaar: 180 hektaren gras land met niet minder dan driehonderd stuks melkvee. Er zijn plannen voor de opzet van een tweede bedrijf, waar broer Huub dan manager kan wor den net zoals dat het geval was in Engeland. Het wachten is op een verder zakkende ten dens in de grondprijzen. Piet van Rijn komt in werke lijkheid veel gezelliger en minder stug over dan op tele visie. Zelf verklaart hij dat door de Oranjebitter, die een plaatselijke slijt sleet tijdens het ringsteken. Aan de eerste I televisie-reportage zegt hij met plezier te hebben meegewerkt. Vóór de opnamen van de tweede reportage was met de KRO afgesproken dat de film betrekking zou hebben op het gezin Van Rijn en niet op de financiële kant van de zaak. Tijdens de opnamen echter bleek dat men het financiële voordeel van de oversteek van Engeland naar de Verenigde Staten wilde belichten. Piet van Rijn liet niet het achterste van zijn tong zien en daarom gingen de filmmakers, tot on genoegen van Piet, de waarde VERVAL DREIGT DOOR VANDALEN CDA Hazerswoude brengt informatiekrant uit HAZERSWOUDE De Hazerswoudse afdeling van het Christen Democra tisch Appel zal voortaan de bevolking eens per vier maanden informeren over zaken die voor de partij in het plaatselijke politieke leven van belang zijn. Gisteren is het eerste exemplaar van deze informatiekrant, die „Rond uit" heet, verschenen. De redactie als een verantwoording: „Misschien wel uit nood geboren, om dat wij vooral het afgelopen jaar ge merkt hebben, dat u als Hazerswoudse burger onvolledig op de hoogte bent van de rol die het CDA Hazerswoude speelt in ons dorp." De redactie, be staande uit G. H. Morsink en H. A. Körmeling, besteedt aandacht aan de recente ontwikkelingen in de plaatselij ke politiek. Met naine wordt de samen werking tussen CDA en PvdA/PPR in de gemeenteraad behandeld. Letterlijk valt te lezen in „Ronduit": „Bestuur en fractie van het CDA felici teren de nieuwgekozen wethouder, me vrouw Van der Lecq, dan ook van har te en hebben het vertrouwen dat na alle wisselingen van de laatste tijd er eindelijk weer eens gewerkt kan wor den aan een „goed beleid" in Hazers woude." En passant wordt de VVD- fractie in de gemeenteraad beticht van een eigenzinnige houding en onbe trouwbaarheid. ROELOFARENDSVEE- N/ALPHEN Leden van de drumfanfare van muziekvereniging „Lief de voor Harmonie" uit Roelofarendsveen reis den afgelopen weekeinde naar Alphen aan den Rijn om hun instructeur Ben van der Pluym te verrassen met een muzi kale serenade aan huis. „Liefde voor Harmonie" is Van der Pluym veel dank verschuldigd; al bij de oprichting van de Veense drumband in 1956 was hij de instruc teur. Na een onderbre king van enige jaren, kwam hij in 1970 terug op zijn oude stek. Sinds dien is het muzikale peil van de drumband als een komeet omhoog gescho ten. Onder leiding van Van der Pluym werd drie keer het Nederlands Kampioenschap van de Katholieke Federatieve Bond behaald, alsmede vele eerste prijzen met promoties tijdens con coursen van de Zuidhol landse Muziekbond, met als absolute top de eredi visie. Sinds 1982 is de drumband omgeschakeld naar drumfanfare, het geen veel extra werk en inspanning met zich meebracht voor vooral Ben van der Pluym. Voor de Veense muziek vereniging „Liefde voor Harmonie" was dit alles kennelijk reden genoeg om haar instructeur eens in het zonnetje te zetten. Amnesty De hoi kei nei ga tin ma nis net rie KMTP De afdeling Lisse van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft voor zaterdag een wande ling in Thijsses Hof bij Bloemendaal op het programma staan. Deelnemers moeten zich om half twee bij de Maria- kerk aan de Nassaustraat te Lisse verzamelen. De volgende activiteit is donderdag 10 mei in De Schelft te Noordwij- kerhout: een lezing over IJsland. Op maandag 21 mei is de volgende lezing, over Terschelling en de provincie Dren the, gepland in de Pauluskerk in Lisse om acht uur en donderdag 31 mei tenslotte (Hemelvaartsdag) gaat men wandelen in de omgeving van Langbroek. Milieu De afdelingen Lisse van het CD JA en de LTB-jongeren organiseren morgen een bijeenkomst over de milieu problematiek. Als deskundige hebben de organisaties gedeputeerde dr. J. W. Hekkelman, de milieudekundi- ge van het provinciaal bestuur, uitgenodigd. Hij zal onder meer spreken over zure regen. De bijeenkomst, die om acht uur begint, is in 't Trefpunt aan de School straat in Lisse. Podium Het nieuwe podium in de stal van De Lindehoeve wordt na de verbouwing morgenavond ingewijd met volksmu ziek. Vier medewerkers van de Lindehoeve hebben on langs een bandje opgericht. Dit „huisorkest" speelt Ierse en Amerikaanse volksmuziek, en verder nummers van Bou- dewijn de Groot. Aanvang negen uur, entree gratis. Rommelmarkt De carnavalsvereniging De Gaapstokken in Lisse gaat zaterdag langs de deuren om spullen te verzamelen voor een grootse rommelmarkt. Deze wordt 12 mei ge houden in 't Trefpunt aan de Schoolstraat. Opgehaald worden zaken als meubilair, platen, boeken enzo voorts. Ook is het mogelijk om al van tevoren iets op te laten halen of af te leveren. Contactpersonen daar voor is P. v.d. Burg, telefoon 02522-12852; K. van Rui ten, telefoon 02522-15840 of G. Rutgerink, telefoon 02522-15522. Zomershow De Gladstone Zomershow doet zaterdag Oegstgeest aan. Het mobiele podium wordt op de Terweeweg nabij de Lan ge Voort neergezet. Conny Vink presenteert en zingt, bij gestaan door theatergroep Surprise. Toeschouwers kunnen deelnemen aan een quiz, met aansluitend het spel „Vier op een rij" of het „Verkeersspel". Daarbij zijn prijzen te win nen. De shows beginnen om elf uur, half twee, half vier en vijf uur. Valkenburg's Harmonie Valkenburg's Harmonie en het Fanfarecorps Oefening Baart Kunst uit Well (gemeente Ammerzoden) zullen zaterdag een concert geven in De Terp in Valkenburg. Het concert begint om acht uur. Vooraf zal het leerlin genensemble van Valkenburg's Harmonie optreden. Voor de pauze brengt Oefening Baart Kunst werken van M. Boekei, J. Andriessen en eigen dirigent Jan van Nerijnen. Na de pauze komt Valkenburg's Harmo nie op het podium ook met als soliste de sopraan Inge Luyten. Zij zal liederen zingen uit de musicals Porgy and Bess, Jesus Christ Superstar en The Westside Sto ry. Tevens verleent zij medewerking bij de uitvoering van de filmmuziek van Ennio Morricone. Bevrijdingsbal Het gemeentebestuur van Oegstgeest biedt de burgers van Oegstgeest zaterdagavond een bevrijdingsbal apn in de feesttent op het parkeerterrein aan de Lijtweg. De muziek zal worden verzorgd door de Sweet wood Dixie Stompers. Aanvang acht uur, entree gratis.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4