Lori Spee: Philipje moet nu naar bed jongen Aangrijpend portret van Etty Hillesum in NOS-documentaire RADIO/TELEVISIE ficidoeSowvcvnt Ipbrengst actie Vara/Amnesty oorlopig 65.000 gulden ILVERSUM Een actie die de Vara giste- jn samen met Amnesty International heeft jvoerd via de vier uur durende radio-uit- inding „Losprijs" op Hilversum 3, heeft korlopig 65.000 gulden opgebracht. De luis- raars konden door telefonisch geld toe te iggen bepaalde programma-onderdelen jopen". Aan het programma werkten ar- esten en andere bekende Nederlanders iee. Zo zong Simon Carmiggelt een lied en elde Jan Lenferink (Veronica, RUR) zijn chtblauwe overhemd beschikbaar. De Vara i zelfs Hilversum waren tengevolge van tt grote aantal bellers moeilijk per teje- ton bereikbaar. De 65.000 gulden zijn toeg- gd door mensen die er wel in slaafden het iwenste nummer te pakken te krijgen. De ara acht het dan ook niet uitgesloten, dat i werkelijke opbrengst hoger wordt. SLOTUITZENDING „SPEKTAKEL" OVER BELLE VAN ZUYLEN HILVERSUM Het literair programma „Spektakel" sluit mor gen (Hilv. 2 om 23.00 uur) het seizoen af met een feestelijke ver gadering van de fictieve „Republiek der letteren". „Spektakel" wekte dit literair tijdschrift, dat in 1684 werd opgericht, op nieuw tot leven in radio- en tijdschriftvorm. Omdat dit seizoen in het programma veel aandacht is besteed aan Belle van Zuylen, de Frans-Zwitserse schrijfster van Neder landse afkomst, wordt uitgever Geert van Oirschot geïnter viewd. Hij brengt binnenkort het tiende en laatste deel uit van haar verzamelde werken, geschreven in het Frans. Aanwezig zijn ook de Zwitser J.D. Candaux, die de tekstuitgave verzorgde en Pierre en Simone Dubois, kenners van het Belle van Zuylen- repertoire. Literair journalist Willem Kuipers vertelt in „Spek takel" over „Index on censorship", het internationaal tijdschrift over censuur in de wereld. Na de afsluiting van de „Republiek der letteren" brengt „Spektakel" in de zomer wekelijks themati sche uitzendingen, waarna in oktober het bewind van de „Repu bliek" weer aantreedt. Film over strijd rond Grebbeberg HILVERSUM Wat zou er van de mannen, die in mei 1940 bij de Grebbeberg streden, ge worden zijn als ze niet waren gesneuveld? Het is een van de vragen waarop Hans Koekoek en Henny van Aurich een antwoord proberen te geven in de film „Hoe dood zijn onze doden". De documentaire wordt vrijdagavond door de KRO uitgezonden (Ned. I om 20.30 uur). Hoofd personen zijn vooral de nabestaanden van man nen, die in de Grebbestelling sneuvelden. Zo vertellen twee vrouwen over hun broers, twee weduwen over hun man en een vrouw over haar vader. Het zijn gesprekken waarin de ge vallenen weer even tot leven worden geroepen. In de film zijn verder historische opnamen te zien van de oorlogsdreiging van 1939-1940 en het begin van de oorlog, maar ook opnamen van de Grebbeberg zoals deze nu is met onder meer het kerkhof. Op de Grebbeberg is het felst en langst tegen de Duitsers gevochten. PAUL YOUNGTHE PRESIDENT EN YOUP VAN T HEK KRIJGEN EDISON 9? Pim Koopman en Okkie Huijsdens kregen de Edison uitgereikt door Maggie McNeal (I) en Bob Bouber (r). toch een onderhoudend ge beuren werd, kwam door de presentatie-kwaliteiten van Willem Ruis. Anders dan Willem Duys, die het toen nog Grand Gala du Disque genoemde Edison Gala tussen 1960 en 1974 presenteerde, moest Ruis het niet hebben van zijn muzikale kennis (want die heeft hij niet), maar van zijn improvisatie- talent en komische invallen (en die waren er genoeg). De show had dan ook een min der serieus karakter, dan de vroegere Grand Gala du Dis- ques. Willem kwam echter niet altijd even leuk uit de bus. Zijn presentatie werd door Willem Duys, die de Edison-winnaar in de catego rie Musical/Film (buiten landse herkomst) bekend mocht maken (diverse arties ten: Flashdance), omschreven als spiritueel en kostelijk. Genieten Behalve de afwikkeling van de verschillende categorieën en een korte pauze vanwege een bommelding, was er mu zikaal genoeg te genieten. Dionne Warwick was daarbij een krachtige uitsmijter met haar medley van oude hits en nieuwere nummers All The Love In The World en He- artbreaker. Henk Hofstede van The Nits, die dit jaar niet in de prijzen viel het werd in de categorie Pop (Nederlandse herkomst) The President maar al eer der een Edison in de wacht sleepte zei later over War wick: „Van iemand met zo'n stem kan je alleen maar on der de indruk zijn". Behalve de kwaüteitsmuziek van Mink de Ville, traden onder anderen ook op Lori Spee en Drukwerk (die ook een Edison kreeg). Rob de Nijs zong „Blijf je bij mij". Hij viel dit jaar niet in de prijzen. In zijn categorie (Nederland se zang, algemeen) ging de Edison naar de zieke Bram Vermeulen. WOENSDAG 2 MEI 1984 PAGINA 17 Etty Hillesum aan de tafel waar zij haar dagboek schreef. UTRECHT Er waren gis teravond op het feestje na af loop van de uitreiking van de 14 Edisons voor het populaire genre geen kwade gezichten. Er was hoogstens wat verbor gen teleurstelling. Anderen hadden helemaal niet op een Edjson gerekend zoals Ad van den Berg, gitarist en lei der van de groep Vanden- berg. „Ik had heel raar opge keken als we in de prijzen waren gevallen. Ik stond al paf toen we in april een no minatie kregen. Die oorkon de heeft voor mij wel het be wijs geleverd dat hardrock nu serieuzer wordt genomen dan een paar jaar geleden. Teleurgesteld ben ik aan ook niet". Eén van de ontroerendste momenten van het Edison Gala 1984, dat in de Jaar beurs te Utrecht werd gehou den, was het ogenblik waar op Lori Spee het begeerde kleinood in ontvangst nam. Met tranen in haar ogen en diep onder de indruk liet ze Vandaag 'ubertijd 9 tiende en laatste uitzending in Pubertijd staat In het te rn van de kernwapens. De1 ilgende week, van 5 tot 121 ei, start namelijk een grote rdelijke actieweek tegen irnwapens. Er wordt in dit •ogramma aandacht besteed in de 'afzonderlijke actiedag e Amsterdamse scholieren 12 april hebben gehouden. 9 vredesdemonstratie van 29 ttober vorig jaar in Den Haag )mt ook ter sprake. 0 de Wijs praat met voor- en genstanders van kernwa- ins. Voor dit gesprek zijn ngeren uit Woensdrecht uit- modigd. Hijzelf brengt een ■jen liedje over kernbewape- ng, terwijl de popgroep Se- >nd Hand Pock and Roll lollanditis" zingt. ■00 uur Nederland 1. ip weg naar Geneva Is voorbeschouwing op het trovlsfe Concours Young tisician of the Year", dat op 1 mei in Génève wordt ge- iuden, presenteert de NOS n film, waarin de achtergron- n en de gevolgen van deze Idstrijden voor jonge solisten )rden besproken. Daartoe tan o.a. interviews op het ogramma met de voorzitter n de jury, Yehudi Menuhin, 1 Nederlandse deelnemer er) en de eerste prijswinnaar n de vorige wedstrijd in 82, Markus Pawlik. Het con- urs, waaraan zeven landen elnemen, zal op 22 mei :htstreeks door radio en te- lisie worden uitgezonden. •10 uur Nederland 2. eweat special irig jaar zomer zijn in de Fle- polder de nagenoeg comple- overblijfselen gevonden van n 14e eeuws koggeschip, ze speciale aflevering van Ian gewest tot gewest" Burt met deze unieke vondst i uitgangspunt naar de histo- I van het koggeschip. Tot or veertig jaar kende men f schip alleen uit geschriften, lar de vondst van goed be ard gebleven wrakken, heeft \gzamerhand een goed Nd van dit glorierijke schip tonstrueerd. Met de kogge n een verbinding tussen de den rond de Zuiderzee en gs de IJssel worden gelegd, erdoor een grote bloei ont- ind, terwijl de rest van Hol- ti nog een bescheiden be ten leidde. 30 uur Nederland Z zich ontvallen: „Ik weet niet wat ik moet zéggen". Toen ze even uit haar overwinnings roes ontwaakte, kwam een dankwoord over haar lippen en werd de moeder in haar wakker: "Philip, je moet nu naar bed jongen", hoorde een miljoenenpubliek Lori tegen haar zoon zeggen. Lori Spee, die door Willem Ruis „Miss Charming" werd genoemd, werd in het jury rapport onder meer omschre ven als de meest muzikale zangeres van Nederland. Ze streefde in de categorie Bui tenlandse zang (Nederlandse herkomst) Anita Meyer en Lee Towers voorbij. Opmerkelijk was ook het succes van Paul Young in de categorie Pop (buitenlandse herkomst), die bekende groe pen zoals Culture Club, Eu- rythmics en Yes achter zich liet. Youp van 't Hek wist in de categorie Cabaret Theater (Nederlandse herkomst) de Edison in de wacht te slepen. Nederland NEDERLAND 1 VARA 15.30 VAR A's filmclub. Met: Pupple, Molletje, Onze klei ne springmuis. Mimosa, Gil en Julie, Teddy Hangoor en Bumme, de beer van de rommelmarkt. 16.56 De film van Ome Wil lem. Vandaag: Regen. TELEAC 18.25 Por Favor (20). IKON-KRO-RKK 18.55 He» verhaal, bijbelvertel ling. Afl.: Jakob bij Laban. 19.00 Pubertijd, praatpro gramma van Ivo de Wijs (slot). Afl.: Kernwapens. (Zie toelichting). 19.26 Kenmerk, actualiteiten met een reportage uit de door de guerilla gecontro leerde gebieden in El Salva dor aan de vooravond van de tweede ronde van de presidentsverkiezingen Ver der een gesprek met de Braziliaanse bevrijdingsthe ologen Leonardo en Clodo- viz Boff. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera. VPRO 20.33 Saturday Night Live (3), Amerikaanse amusements show. Met: The Not Ready for Prime Time Players, Dan Aykroyd, John Belushi, Jane Curtin, e.a. Gastheer: Eliott Gould. 21.25 Tijdverschijnselen. Dis cussieprogramma met als thema: Medische specialis ten. 22.25 De ontkenning (2), vier delige tv-drama van Dlck Hauser. Tijl slaat op de vlucht nadat hij tijdens een bijeenkomst in de nacht club aan een aantal beproe vingen is onderworpen. NOS 23.08 Journaal. 23.13 Nieuws voor doven. Hij mocht het beeldje aan zichzelf uitreiken. Samen met zijn zoon Benjamin maakte Youp er een stukje cabaret van. Het was humo ristisch en toch leuk. Glamour De bedoeling was geweest de Edison-uitreiking eenzelfde glamour-uitstraling mee te geven als het Oscar-festijn in Amerika. Daarom ook waren oud-Edison winnaars aange zocht do beeldjes te overhan digen aan de nieuwe gelukki- 'gen. Het leverde veelal niet het beoogde resultaat op. Zo kwamen Tonny Willé en Da niël Sahuleka niet uit hun woorden, stonden Maggie McNeal en Bob Bouber als vreemden tegenover elkaar en begon Margriet Eshuys al direct geërgerd te kijken toen Willem Ruis een opmerking maakte over het feit dat zij Nederlandstalige muziek niet zo ziet zitten. Dat het gala NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van de EVP. 19.22 Van gewest tot gewest. De onderwerpen zijn: de bejaardenbus in Purmer- end, de 80-jarige Haagse decoratieschilder en verf- deskundige G.H. Wissink, het Solexengenootschap „Samen Onderweg", de bouw van het laatste stuk Hoog-CatharIJne en een project voor haanlozen dat door de bezuinigingen moet stoppen. 20.10 Op weg naar Genève. Vooruitblik op het Eurovisie concours „Young Musician of the Year". (Zie toelich ting). 20.37 Het verstoorde leven: Het dagboek van Etty Hil lesum. Documentaire over het leven en de tijd van Etty Hillesum. (Zie elders op deze pagina). 21.30 Gewest special. „Naar Oostland willen wij va ren...": Koggen-, Hanze- en de Ommelandvaart. Film over de vondst van de res ten van een 14e-eeuws kog- aeschlp in de Flevopolder. (Zie toelichting). 21.50 Cinevisie, filmrubriek met als gast de actrice Geert de Jong. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. Vanavond o.a. een verslag van de vandaag gehouden hoorzitting in het kader van de parlementaire enquête over R.S.V. 23.10 Studio Sport. Met o.a. KNVB Beker-Voetbal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 17.20 Kein Tag wie Jedsr andara, jeugdprogramma. 17.50 Tagesachau. 18.00 Hiar und Haute. 18.25 Mr. Merlin, tv-serie. 19,00 Albert Einstein. 20.00 Tagesachau. 20.15 Vor dem Sturm (1), tv-spel naar de roman van Theodor Fontane. Met: Rolf Becker. Daniel Lüond, Con- stanze Engelbrecht e.a. Regie: Franz- -Peter Wlrth. December 1812. In de Berlijnse cafés wordt nog maar over een ding gesproken: de nederlaag van Napoleons onoverwinnelijk ge achte leger in Rusland. Voor Pruisen schijnt de tijd gekomen te zijn zich van de tiran te bevrijden. 21.45 Brannpunkt. 22.30 Tageathamen. 23.00 Brigitta Bardot So wia ala lat (3). Filmportret door Alaln Bougraln- -Dubourg. In het laatste deel van het portret resumeert de thans 49-jarige ex-filmster haar belevenissen en er varingen en vertelt zij wat haar huldi- e leven Inhoud geeft. 0.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Bret Maverick, westernserie. Afl.: De acht zwaarden van Darius. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Flaehllghte. Hits en nieuws met o.a. Duran Duran en Joe Jackson. 20.15 ZDF Magazin. 21.00 Der Denver-Clan (Oynaety), tv-serie. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midweeklotto - 7 uit 38. 22.10 Sport aktuell. Halve finale Duit se voetbalbeker. 22.55 Haus Exelsior, tv-spel van Ne- nad DJapic. Met: Alejandro Qulntana Contrevas, O.A. Buck en Gundula Pe- trovska. Kenn, de held van deze film, is een politieke vluchteling, wiens strijd nog niet gestreden Is. Samen mei andere mensen uit alle delen van de wereld, die zich in dezelfde neveli- Se toestand tussen afwijzing en er- ennlng bevinden, wordt hij door de staat In een soort pension onderge bracht. 00.10 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tv-eurega Engele. 18.30 8eaamatraBe. 19.00 Aktuelle Stunds. 20.00 Tageeschau. 20.15 Mittwoche in... Informatie en amusement. 21.45 Hobbythek. Boekbinden voor beginners. 22.30 Die Beunruhigung, Duitse speelfilm uit 1981. Met: Christine Schorn, Hermann Beyer, Sine Fiedler e.a. De Ooatdultse film van Lothar Warneke geeft een dag weer uit het leven van de bijna 40-Jarige Inge Ha rold. Ze leeft gescheiden en heeft een 15-)arlge zoon. Joachim, haar min naar. is gehuwd. Inge is een vrouw, die zich van haar persoonlijkheid be wust is en voor zichzelf weet. dat ze alleen kan leven. Op een morgen ont vangt ze een oproep van het zieken huis voor een onderzoek. Met de ge dachte ernstig ziek te zijn, bekijkt ze haar omgeving met andere ogen. België BRT 1 17.55 Journaal. 16.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin, jeugdprogramma. 18.30 Het Veenmysterie (8). 16.55 Juke Box. 19.10 Progr. van de KTRO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Namen noemen. 21.00 De Nijlkrokodll, dierenfilm van Dick Reucassel. Bekroond op het Int. Filmfestival van Cortina 1983. 21.30 Pluk da dag (17), Amerikaanse komische serie. 21.55 Het gerucht, kunstmagazine. 22.45 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 De actie van het Rode Kruie in El Salvador, documentaire. 19.20 Chapi Chapo, tekenfilm. 19.25 Tijdrover: Zwerfauto's. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 Les petites fugues, Frans-Zwit serse speelfilm uit 1979. Pipe, de oude boerenknecht, krijgt na veertig Jaar trouwe arbeid een pensioentje uitgekeerd. Van deze centjes koopt hij een bromfiets, waarmee hij kleine tochtjes gaat maken. Ineens gaat er een andere wereld voor hem open. 22.25 Schoon Zwitserland, docu mentaire van Francois Enderlin. 23.25 De krekel en de mier, teken film van Peter Haas. RTBF 1 17.30 Plein Jeu, jeugdprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententipe. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse aui treeore. 21.10 The A-team, tv-serle. 22.00 Plantte dee hommee. 23.00 Journaal. 23-15 Un autre regard. TV 5 19.00 Hip Hop. Smurf, Scratch en Break. Dansen uit de V.S. 19.20 Jack spot. Videoclips om pp te dansen. 19.45 La nouvella malle dee Indea (1). Avonturenserle over twee jonge pioniers uit de negentiende eeuw. 20.35 Lettres d'un bout dy monde: Griekenland. Documentaire. aKS |nL Michel Robin speelt de rol van boerenknecht Pipe in de Frans/Zwitserse film „Le Peti tes Fugues". BRT 2 om 20.15 uur. HILVERSUM Wie was Etty Hillesum? De NOS- documentaire die van avond wordt uitgezonden (Ned. II om 20.40 uur) is een poging die vraag te beantwoorden. Erg moei lijke vraag, want Etty is veertig jaar geleden op 29- jarige leeftijd vergast. De filmmakers Jaap Walvis en Almar Tjepkema schilde ren een indringend beeld van die in Deventer opge groeide jodin die heel bewust uit solidariteit met haar fa milie en haar lijdende volk voor het vernietigingskamp Auschwitz koos. Ze doen dat aan de hand van Etty's dag boek („Het verstoorde le ven"), dat drie jaar geleden door een toeval openbaar is gemaakt en dat inmiddels in twaalf landen is verschenen en enorme oplagecijfers boekte. De actrice Annet Malherbe (helaas te nadruk kelijk en daardoor storend in beeld) draagt er fragmenten uit voor. Anders dan in het boek is het niet zo zeer door die fragmenten dat deze do cumentaire mij tijdens de voorvertoning op vele mo menten schokte en ontroer de. Zijn kracht ontleent de film vooral aan de getuige nissen van de vele vrienden van Etty, die nog in leven zijn. En zeker ook aan de ar chiefbeelden uit de oorlog die de rampzalige tijd waarin Etty haar dagboek schreef (1941 tot 1943) tot leven brengen. Zo komt er een misselijkmakend stuk van twee minuten in voor uit de nazi-propagandafilm „De eeuwige jood", (waarvoor de NOS 8.000,- rechten moest betalen aan een of ander bu reau in München, nadat men er zich daarvan had verge wist dat het draaiboek geen Duits vijandig karakter had). Was Etty Hillesum een ma- sochiste? Ze had immers ge noeg kans om aan haar ver nietiging te ontsnappen. Haar vrienden geven een no tie wie ze was. Een harts tochtelijke, intelligente le vensgenieter, serieus en I lichtzinnig tegelijk, die in Engeland George Hamilton en Susan St. James in de Amerikaanse speelfilm „Love at first bite". ITV om 23.35 uur. BBC 1 18.05 Newsround, jeugdjournaal. 18 10 Breakpoint, Jeugdprogramma. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Terry and June no councillor. 20.10 Rio Lobo, Amerikaanse speel film uit 1970. Met: John Wayne, Jorge Rivero, Jennifer O'Neill e.a. Regie: Howard Hawks. 22.00 Uitzending Tory Party. 22.05 Journaal. 22.30 Our Henry's 50th. 22.35 Sportanlght. 01.10 Nieuweoverzloht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht met onderth 18.40 Tekenfilm. 18.50 At Gunpoint, speelfilm. 20.15 Swallow» en Amazone fereverl Tv-serl# van Arthur Ransome. 20.35 WK Snooker. 22.00 Entertainment USA. 22.30 Pleyhouae: Still life. 23.10 Liverpool Garden Festival Opening. 23.50 Uitzending Tory Party. 23.53 Nowanight. 00.40 Twillight Zona, serie SF-fllms. 01.05-02.00 Tv-curauaaon. ITV 17.50 Razzmatazz. 18.15 Bezoek koningin Elizabeth II aan hat Garden Festival to Liver pool. 18.45 Nieuwo. 19.00 About Anglio. 16.35 Crooarooda. 20.00 The country diary of an Ed wardian lady. 20.30 Coronation Street 21.00 The British Beeuty Champion ship 1984. 22.05 Mr. Palfrey of Wostmlnater. Serle over mr. Palfrey, die voor de Secret Intelligence Services werkt. 23.00 Politieke Partijen. 23.05 News at Ton. 23.35 Love at first bit*. Amerikaanse film (1979). 01.20 Common aa muck. haar laatste twee jaar een aangrijpende ontwikkelings gang doorworstelt, aan het eind waarvan ze kan zeggen: „ik voel me in niemands klauwen, ik voel me alleen maar in God's armen". Ha ten kon ze niet meer. Was ze toen zo berustend en ver geestelijkt, dat ze ook geen doodsangst meer voelde in haar vurige lijf? Allerminst. En ze behield de hoop van over(leven), getuige de brief kaart die ze uit de rijdende trein naar Auschwitz gooide en die gericht was aan Chris tine van Nooten, haar oud lerares klassieke talen in De venter. Aan het eind van de documentaire leest mevrouw Van Nooten die haastige TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.30-10.50 Foduco-ROF: Pan atoommasjine nei chip (6). 11.30-12.00 NOT: Hier en nu voor de scholen. 13.00 Nieuws voor doven. VARA: 16.00 Love Boat, tv-serie. Een schilderes moet in opdracht van de maatschappij een portret van kapitein Stubing maken. 16.50 De ontvoering, tv-serle naar het boek van Robert Louis Stevenson (1). Afl.: Oom Ebe- nezer (herh.). DUITSLAND 1 09.25 Die Sendung mlt der Maue. 10.00 Tagesachau en Tageathemen. 10.23 Vor dom Sturm (1), tv-spel (herh.). 11.55 Umschau. 12.10 ZDF Magazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesachau. 13.15 Teletekst-ovor- zlcht. 15.00 ARD-Sport extra. EK Jeugdvoetbal: Duitsland- Joegoslavië (halve finale). 16.00 Tagesachau. 16.10 Expoditlonen Ins Tierreich, dierenfilm over marters (herh.). 16.55 Dor owige Kampf, jeugdprogramma over het leven aan de Niger 17.45 Nudnik (7), tekenfilmserie. 17.50 Ta gesachau. 18.00 Hiar und Heute. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Telotok- st-overzicht. 15.40 Teletekat-over- zicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Heutzutage Kin der kriegen? (1), informatieve serie. 16.35 Mickya Trickparade, kinder programma. 17.00 Heute. 17.15 Te le-lllustrierte. 18 00 Hallo Hotel Sa- cher... Portier! Afl.: De pokerspeler. DUITSLAND 3 WDF: 07.55 Gymnaetik lm Alltag (3). 08.10-11.30 Schooltslavisle. 18.00 Tv-curous bedrijfseconomie. RTBF 1 12.00 Teletekst. 16.35 Vacatursa ONEM. 16.50 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jou, kinderprogramma. BBC 1 07.00 Taletakst-ovarzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 The French Way. 11.30 Play school. 13 30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.37 Nieuwsoverzicht voor doven. 14,00 Pebble Mill at one, lunchpro- gramma. 14.45 Fingerbobs. 15.00 Making a bob or two: Alfred Perkt. 15.30 Quest Wife, speelfilm met Clau- dette Colbert. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 The Hunter. 17.25 Jigsaw. 17.40 Huckleberry Finn and Ills Friends. ITV 7.25 Tv-am. 10.30 School televisie. 13.00 Bonny and the R8PCA. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivan». 14.00 Nieuws. 14 20 Anglia news. 15.00 Take the high road. 15.30 La dykillers. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Benny. Serie. 17.15 Aubrey. Serie. krabbel voor- Etty vertelt daarin dat ze de bijbel op een willekeurige plaats had opengeslagen en getroffen werd door de tekst „de Heer is mijn hoog vertrek". En ook, dat ze met haar familie zingende Westerbork had verlaten. De kaart besluit met een „tot ziens". De documentaire, die een jaar voornamelijk speurwerk heeft gekost, is meebetaald door de Hessische Rundfunk. Ze zal in oktober op Duits land 1 worden uitgezonden, gevolgd door een discussie van vijf kwartier. In Neder land was voor een nagesprek geen zendtijd, aldus maker Jaap Walvis. HOMME KROL Radio HILVERSUM 1 leder heel uur nieuw*. 17.55 Meded. (NOS) 18.06 Tljd«ein. 18.30 Vader in hol strafkamp. 18.50 De wolkenwagen. 19.02 Rondull-ra- diokrant. 19.20 Van U wil Ik zlngan. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23,02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nach texpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donderdag. HILVERSUM 2 P.P.: 18.20 Ultz. van de VVD. HV: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen In de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Hellskwarller. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Qn- der de kop. RVU: 21.40 Leesvoer. Fe- duco: 22.00 Het kantongerecht (5). 22.15 Taal. tekens en regels (24). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en zijn buren. 23.00 Duo Cromme- lynck, piano vierhandig. 23.20 Muz. van eigen tijd. 23.55 Nieuws. HILVERSUM 3 KRO: 17 04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel, HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 Nieuwe Slagwerkersgroep Amsterdam met soliste. Hedendaagse muz. 21.10 Ra dio Fllhar. Ork.: Werken van Hinde- mith. 22.25 Kathlnka's Gesang als Lucifers Requiem. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Informatief magazine. Tot 18.00 leder uur Rl|n- mond-nieuws In aansluiting op het ANP-nleuwa. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag., donderdag, verv. 8.06 Hier en nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.03 De tuinftulter (4). 11.25 Twaalf-uunje. 12.40 Middag- pauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.2b NCRV-globaal. 16.03 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wlenneke. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-nieuwsklok NOS: 9 05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Feduco: 9.33 Leerwijzer (herh. 24). AVRO: 10.03 Bultan. 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.09 Dulme- land. 11.10 Schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO- nleuwsklok. 13.00 Nws. 13.10 De Slag bij Nieuwspoort. (13.30 Nws.) 13.5* Per saldo. RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Van vreemdeling tot medeburger. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en rea liteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderanshow. 11.03 De polderpopparade. 12.03 Oe Neder landstalige top tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.). 9.00 Kla- vlermuz. van W.Fr. Bach. 9.35 Symfo nie no. 4 van ives. 10.10 Strijkkwin tetten van Mozarl en Beethoven. 11.05 Muziek op gedichten van Mi chelangelo. 12 05 Kamermuz. van Haydn. 12.25 Operette 13.00 Nws. 13.05 Voor mensen met twee linkero ren (33). EO: 14.30 Klass. klank juwe len. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17