Hard werken beloond Bökelberg vol spektakel Anderson brengt ploeg Post terug op goede spoor JAN RAPMUND VREEMDSTE KANDIDAAT HOCKEYHEREN DWINGEN AUSTRALIË GELIJKSPEL AF sportuitslagen Roemenië in A 'dam 709 SPORT CfiidóeSowuvnt WOENSDAG 2 MEI 1984 PAGINA 15 Sandra de Kruiff stopt LEIDEN Sandra de Kruiff stopt met top-tafeltennis. De 25-jarige speelster van het 1 Leidse Scylla traint komend seizoen af bij haar vereniging. De Kruiff, in 1982 met Bettine Vriesekoop tweede van Euro pa in het gemengd dubbelspel, is vooral de rellen binnen de 'nationale tafeltennisbond (NTTB) beu. „Ik heb daar geen zin meer in", aldus De. Kruiff die minder tijd heeft voor de sport nu ze een baan heeft gekregen als kleuterleid ster. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sport- prijsvragen van afgelopen weekeinde zijn: Lotto 17: le prijs: geen winnaar. 2e prijs: 1 x bruto f 300.000,00; 3e prijs: 104 x 2668.00; 4e prijs: 4938 x 56,10; 5e prijs: 75.015 x f 5.00. Toto-gelijk 17: le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 4 x 1298,70; 4e prijs: 484 x 14.50. Cijferspel 17: 6 goed: 1 winnaar; 5 goed: 4 winnaars; 4 goed: 19 win naars; 3 goed: 180 winnaars; 2 goed: 1813 Rolhockey- team wint brons PARIJS Het Ne- derlands rolhockey- team is gisteren in Parijs als derde ge ëindigd in de strijd om het Europees kampioenschap. In het duel om de derde plaats versloeg Ne derland het Engelse team met 6-2. De Eu ropese titel ging naar Portugal, dat West Duitsland met 4-0 opzij schoof. Sportwereld Atletiek De in Zuid-Afrika geboren 1500 meter-specialist Sydney Maree ontving een Amerikaans paspoort. Hij zal nu kunnen deelnemen aan de Olym pische Spelen. Autosport De Italiaan Ivan Capelli heeft in Magny-Cours een formule 3-race om het Europees kampioenschap gewonnen. Tennis De Amerikaan Johan Kriek is door een rechtbank in New York ver oordeeld tot een boete van ongeveer 110.000 gulden wegens het schaden van de belangen van een Italiaanse sport- kledingfirma. Kriek droeg kleding van een ander merk dan hetgene, waarvoor hij in 1979 een contract aanging. Franse winst Teun van Vliet HAYANGE Teun van Vliet heeft de Franse etap pewedstrijd Circuit des Mines gewonnen. De Westlander eindigde in de laatste etappe, van Pon- t-en-Mousson naar Hayan- ge, als zesde. Van Vliet maakte deel uit van een kopgroep van zes man, die veertig seconden voor sprong veroverde op het peloton. De Brit Webster, tot gisteren leider in het algemeen klassement met 38 seconden voorsprong op Van Vliet, eindigde in de grote groep. WEST BERLIJN Op de Dag van de Arbeid heeft het Nederlands herenhoc keyteam in feestvierend West-Berlijn door hard werken Australië, het sterkste elftal ter wereld van dit moment, een ge lijkspel (2-2) kunnen af dwingen. Tot tien minuten voor tijd leidde Oranje zelfs nog met 2-0. VerdeF reikten de krach ten niet, zodat de Australiërs in een slotoffensief nog twee doelpunten konden maken. Bij de overwinning zou Nederland de vierde en laatste plaats van het toernooi hebben overge dragen aan West-Duitsland, dat met 2-1 van India verloor. Nu werd Nederland laatste met één punt uit drie wedstrij den. Australië, dat alleen tegen Ne derland een punt afstond, werd voor de vijfde keer in zestien maanden winnaar van een belangrijk toernooi. Eer der zegevierden de grote favo rieten voor het olympisch goud van Los Angeles in Mel bourne, Koeala Loempoer, Ka- Tatsji en Hongkong. Sinds sep tember, toen India tijdens een toernee twee keer sterker was, Wim van Heumen heeft zijn se lectie voor de Olympische Spe len nog niet rond. heeft Australië geen nederlaag meer geleden. Motivatie Nederland was daar gistermid dag dichtbij. „Jammer dat we de voorsprong niet konden vasthouden", aldus coach Wim van Heumen, „maar met deze uitslag ben ik toch ook wel blij. Het is goed voor de moti vatie van de spelers in de ver dere voorbereiding op Los An geles. In de tweede helft tegen West Duitsland en in dit duel hebben we laten zien, dat we toch niet kansloos zijn tegen de sterkste ploegen van de we reld. Die wetenschap is be langrijk". Met Lex Bos voor Pierre Her mans in het doel en Hidde Kruize in de plaats van Theo- door Doyer direct van het be gin in de ploeg had van Heu men een andere taktiek uitge stippeld. „We zijn van de lange pass naar de spitsen afgestapt", zei hij, „want we zijn tot de conclusie gekomen dat de spe lers voorin te veel geïsoleerd staan en meestal tegenover een overmacht moeten optor nen. Zo heeft de lange pass geen enkel effect. Er is nu ge kozen voor het kortere werk, man in de spits allemaal niet gemakkelijker op. Maar ook daar proberen we iets op te vinden. Verder ben ik me be wust, dat dit concept zeker niet iets is voor een speler als Doyer, die juist houdt van de lange klap". Al zoekend kwam Nederland toch tot zeer aanvaardbaar spel tegen Australië, tegen welke ploeg vooral na de slechte ervaringen tijdens h»et trainingskamp in Los Angeles als een berg werd opgezien. De in de eerste twee wedstrijden met een ernstige vormcrisis kampende Ties Kruize toverde enkele malen ouderwetse hoge ballen tevoorschijn, waarmee hij vooral de offensief ingestel de Cees Jan Diepeveen en de ambitieuze Hidde Kruize op de vleugels bereikte. Een kwar tier voor de rust leverden de gevarieerde aanvalsacties van de Nederlanders, in de top mo menteel de ploeg met de hoog ste gemiddelde leeftijd (ruim 27 jaar), kort achter elkaar twee treffers op. Eerst rondde Diepeveen een combinatie met Hidde Kruize op fraaie wijze af en twee minuten later werd het 2-0 uit een alternatieve strafcorner van Ties Kruize, die de bal via de schijven Bouwman en Van Grimbergen terugkreeg en zijn eerste doel punt van het toernooi maakte. Tot de 60e minuut hield Ne derland, met inmiddels Doyer voor een telkens hard aange pakte Bouwman, deze voor sprong vast. Toen moesten Ties Kruize en Diepeveen op het middenveld terrein prijs geven. Australië forceerde en kele strafcorners en al eerder in het toernooi bleek hier veel gevaar in te schuilen. Eerst scoorde topschutter Irvinè én zes minuten voor het einde produceerde Charlesworth de gelijkmaker (2-2). Selectie Een paar weken geleden had Van Heumen aangekondigd, dat hij ziin definitieve selectie voor de Olympische Spelen na het vierlandentoernooi in West-Berlijn bekend zou ma ken. Van die gedachte hij af geweken. „Ik stel de selectie voor Los Angeles samen als ik tevreden ben", zei Van Heu men na de wedstrijd tegen Au stralië. „Tegen de spelers heb ik gezegd dat ik dat nog njet ben. Ze zullen dus nog even geduld moeten hebben". Daar komt bij, dat Van Heu men niet weet hoe de meer of minder ernstige blessures van Tim Steens (kniebanden), Hans Krujae en Peter van As- beek (beiden gescheurde spie ren) zich zullen ontwikkelen. Volgende week woensdag kan de bondscoach mogelijk weer wat wijzer worden als wereld kampioen Pakistan in Amstel veen als tegenstander fun geert. Een week later volgt, eveneens in het Wagener-sta- dion. het tweede duel tegen de Pakistani, die een tournee van zes weken door Europa ma ken. BORUSSIA- WERDER ONDERBROKEN NA ONTPLOFFING TRAANGASBOM DEN HAAG In het ei genlijk meer volgens Brits idee gebouwde stadion bo venop de Bökelberg, knus thuishonk van Borussia Mönchengladbach, valt al tijd wel iets te beleven. Is het niet de vaak spectacu laire speelwijze' van de plaatselijke Bundesliga- club, die begin zeventiger jaren met welhaast perfect uitgevoerd (counter)-voet- bal internationale allure én populariteit verwierf, dan zijn het wel de vele incidenten die hier in de loop der tijd plaatsvonden. Gisteravond werd een nieuw, helaas weinig verheffend hoofdstuk in de voetbalge schiedenis bijgeschreven. In de tweede helft van Borussia- Werder Bremen, een halve fi nale in het toernooi om de Westduitse beker, ontplofte een traangasbom op het veld waarvan de spelers, fotografen en publiek de pijnlijke gevol gen ondervonden. Borussia's sluitpost Sude dacht aanvan kelijk aan een gewone rook bom en wandelde rustig met het projektiel in zijn hand ach ter het doel. Even later zakte ook hij met betraande ogen door de knieën. De wedstrijd werd door scheidsrechter Hontheim circa vijf minuten stilgelegd, waarna dank zij het nodige natte sponzenwerk ver der kon worden gespeeld. Toch een uniek gebeuren, dat vanzelfsprekend geen navol ging verdient. In 1971 was dezelfde Bökel berg ook al het strijdtoneel van een wereldwijd verbreid incident toen Borussia voor een Europa Cup-confrontatie Inter Milaan ontving. Een van de tribunes gegooid bierblik trof toen Roberto Boninsegna vol op het hoofd. Borussia won met 7-1, maar die uitslag werd later na Italiaanse protesten door de UEFA ongeldig ver klaard. Later begaf één van beide doe len het tijdens een competitie wedstrijd tussen Borussia en hetzelfde VVerder Bremen. Zonder nare gevolgen overi gens. En ook Ewald Lienen en Norbert Siegmann, gisteren beiden in aktie maar niet el- kaars tegenstanders, zorgden gezamenlijk voor voorpagina nieuws na een overtreding van laatstgenoemde waarbij Lienen, 'toen in dienst van Ar- minia Bielefeld, een gapende beenwond opliep.. Grote wolken duiden op het ontploffen van de traangasbom. De spelers hebben nu echter nog niets in de gaten. Niet alleen het traangas-inci dent maakte gisteravond het bekertreffen tot een ware thriller, ook het scoreverloop nam bizarre vormen aan. Bij de rust leidde Borussia met 2- 1. Drie doelpunten, binnen drie minuten gescoord door achtereenvolgens Matthaus, Meier (Bremen) en Ringels. Na de hervatting en de gedwon gen onderbreking leek Rahn de thuisclub in veilige haven te koppen: 3-1. Slechts zes mi nuten later had Bremen echter de leiding overgenomen door doelpunten van Möhlmann, Sidka en Reinders: 3-4. Vijf minuten in „blessure"-tijd zorgde invaller Criens alsnog Een verlenging werd daardoor noodzaak op deze, door onze toch ook door schrikbarende werkloosheidscijfers getroffen oosterburen nog volop gevier de Dag van de Arbeid. In die overwerk-periode bracht op nieuw „superjoker" Criens zijn club toch nog in de bekerfina le, waarin de winnaar van het vanavond te verspelen duel tussen Schalke '04 en Bayern Miinchen wordt ontmoet: 5-4. Het enerverende, door de Westduitse televisie tot vrevjg- de van miljoenen kijkers rechtstreeks uitgezonden duel kreeg nog een vervelend slot na een ongelukkige botsing tussen verschillende spelers, waarbij Borussia's middenvel der Rahn een gebroken neus en een hevig bloedende wenk brauw-wond opliep. De laatste offensieve acties van het moe gestreden Werder Bremen doorstond het met tien man besluitende Borussia Mön chengladbach evenwel zonder problemen. Een sensationele wedstrijd met af en toe pure reclame voor de voetbalsport, die helaas werd overschaduwd door de, uit het supportersvak van Werder Bremen, gegooide traangasbom. DICK KIERS FRANKFURT Met de overwinning van Phil Anderson in de Westduitse klassieker Om de Henninger Turm is de ploeg van Peter Post gisteren weer teruggekeerd op het goede spoor. De successenreeks in het voorseizoen werd een maand lang onder broken, voornamelijk door toedoen van de Ier Sean Kelly. An derson zette in Frankfurt de zegereeks van de Nederlandse for matie voort, nadat Johan Lammerts begin april in de Ronde van Vlaanderen als laatste was gehuldigd na een klassieke overwin ning. Anderson sloeg zijn slag in de voorlaatste van de drie ronden van vijf kilometer, die aan het einde van de rit over 242 kilome ter om de Henninger Turm moesten worden afgelegd. De 26- jarige Australiër reed met krachtige pedaalslag weg uit de grote groep, waarin Sean Kelly, die dit seizoen Parijs-Roubaix en Luik-Bastenaken-Luik won. was ondergedoken in de hoop op een massale eindsprint. Anderson had echter het juiste moment voor een ontsnapping gekozen en bleef weg. Met twintig secon den voorsprong kwam de Australiër, die een soortgelijke poging in Luik-Bastenaken juist zag mislukken, over de eindstreep. Bij de sprint van de achtervolgers werd klassiekerkoning Kelly verrast door de Belg Eric Vanderaerden, die het succes voor de ploeg Post compleet maakte. De beste Nederlanders in West- -Duitsland waren de voor Post rijdende Steven Rooks (vijfde) en de door Driessens gecoachte Leo van Vliet (zesde). De enige Westduitse klassieker werd ondanks het kille weer en de regen interessant, vooral door de dadendrang van Nederland se deelnemers. De 22-jarige Leon Nevels uit de ploeg Elen on- .stnapte al na 30 kilometer. Hij bouwde een voorsprong op, die maximaal negen minuten bedroeg. Aan de basis van de volgen de serieuze vluchtpoging stond Gerard Veldscholten. Hij kreeg gezelschap van zijn landgenoot Henri Manders en de Belg Eric van Lancker, maar bleef uiteindelijk alleen over. De ploeggeno ten van Kelly, met de sterk rijdende Nederlandse neo-prof Peter Schroen in de opvallendste rol, reageerden in het peloton alert en schroefden het tempo op. De vervaarlijke Mammolsheimer-berg, met een maximaal stij gingspercentage van 25 procent, werd de 24-jarige Veldscholten noodlottig. Na 198 kilometer was de groep weer herenigd. De Belg Claude Criquielion probeerde het nog wel een keer, maar Anderson plaatste in de slotfase, de verdedigende inspanningen van Schroen ten spijt, de beslissende demarrage. Julian Gorospe heeft gisteren de veertiende etappe, een bergtij- drit van twaalf kilometer, in de Ronde van Spanje gewonnen. De Spanjaard legde het parkoers af in 22 minuten en 18 secon den. De Fransman Eric Caritoux deed er veertig seconden lan ger over en behield de leiding in het algemeen klassement. John Pirard eindigde achter de Fransman Mosciatti als tweede in de vijfde etappe van het Circuit van de Mijnen. De Brit Web ster voert het algemeen klassement aan voor Teun van Vliet, die 38 seconden achterstand heeft. De Oostduitser Dan Radtke won de 18e editie van de Ruban Granitier Breton. In de afsluitende tijdrit over 18,5 kilometer eindigde de Nederlander Erik Breukink als tweede. HOCKEY Toernooi West Berlijn Heren: Nederland-Australië 2-2, In dia-West Duitsland 2-1. Eindstand 1. Australië 3-5; 2. India 3-4; 3. West Duitsland 3-2; 4. Nederland 3-1. PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS (2000 meter): 1. WapaJoh Topfok (P. Petersen) kilo- 5,10; pl; 2.00. 1,70, 2,10; kopp: 7 8,70, trio: 188,90. Niet gestart: Wil- ma Up, Winston Oxford, TWEEDE KOERS (2000 meter): 1 Wuma Nardinclant (J.P.C. Oorthuy- sen) 1 24,4; 2 Ynette Kwik; 3 Ycó- rien Boekelte. TOTO: winn 2.80; pl: f 1,40,/ 1,90,/3,40; kopp: J 7,00; trio: f 83,30. Niet gestart: Ygoni, Ylissa Hage DERDE KOERS (2000 meter): 1. Y- delheid Fortuna (W C.M. Duiven voorden) 1.23,4; 2. Weieome Happy; 3. Wjm Hazekamp. TOTO: winn: J pl; f 1.9& 8,90, 2,10; kopp: J 0,20; t o. 874,50. VIERDE KOERS (2440 meter) 1 Ytranssbelwin (A.J. Mollema) 1.21.6; 2. Worry Marco; 3. Woodsong. TOTO: winn: 3,00; pl: 1,10, 1,90, 1,10; kopp: 24,20; trio: 77,00, Niet ge start: Weilino Terraise, Wanda Older son, Urban Rodney. VIJFDE KOERS (2000 meter): 1. Yna Wielinga (L. Dooper) 122,3; 2. War Glorv; 3. Yromi W TOTO wjmy 1,90; pl: 1,30, 2,20, 2,30; kopp: 13,00; trio: f 118,40. ZESDE KOERS (1609 meter): 1 Volo Prise (T. Smeding) 1.16,1; 2. Vineent Fortuna; 3. Vera van Cornjum. TOTO: winn: 2,50; pl: f 1,50, 1,90; kopp: 6,50; trio: 78,20. ZEVENDE KOERS (2000 meter): 1. Yena di Robles (T. Smeding) 1.21,8; 2. Wiske Toogwijk, 3. Ymir J TOTO: winn: 1.90; pl: f 2.30. 1.90. 2,20; kopp: 9,30; trio: 68,10. Niet gestart: Yris Vrijenisse ACHTSTE KOERS (2000 meter); 1 Worthy Weber (mej. MS Poort) 1.20,8, 2. Wendy N; 3. Winstpunt. TOTO: winn: 29.90; pl: 6,70, 5,90, 3,70; kopp: f 112,10; trio: 1076,00 NEGENDE KOERS (2000 METER) 1. The Black Arden (L. Dooper) 1.20,4; 2. Sara du Bois; 3. Sexy Girl. TOTO: winn: 1,70; pl; 1,60, 3,20, t 2,30; kopp 8,70; trio: 53,80. TIENDE KOERS (2440 meter): 1. U« Rudi (B. Tijm) 1.20,6: 2. Sylvia de Leur; 3. Viviana. TOTO: winn: 2,60; pl: 1,50,/ 1,80,/ 15,10; kopp: 5,60; trio: 44,00. ELFDE KOERS (2000 meter): 1. Vo- lonnte S (R.J. van Stam) 1.20,0, 2. Sultan Fortuna; 3. Vorst van Waltg. TOTO: winn: 3,10; pl: 2.10, 1.80, 4,30. kopp: 20,90; trio: 253,80. OMZET TOTALISATOR; 241.934.00. Hotelkamer dient als trainingsruimte voor judoploeg EK! DEN HAAG/LUIK De Nederlandse judoheren, die vanaf morgen in Luik gaan strijden om de Europese titels er zijn twee finales per dag zijn gisteren van verbazing bijna achterover gevallen toen zij in hun hotel arriveerden. De hen beloofde trainings ruimte bleêk niet meer te be- helsen dan een aantal doorge broken slaapkamers, waar en kele matten zijn neergekwakt. Bondscoach Peter Snijders („Ik weet nog steeds niet wie mijn opvolger wordt na de Spelen") was daardoor ver plicht zijn acht uitverkorenen, die door medaillewinst olym pische uitzending willen be werkstelligen, twee aan twee in hokjes te laten sparren, zonder dat er echt kon wor den geworpen. Snijders zelf moest al laverend tussen bad kamers en vensterbanken contact met de ploeg zien te houden. Maar er werd gelachen en de stemming bleek opperbest. En terecht, want de afgelopen weken hebben aangetoond dat het Nederlands judo ook bij de heren weer in de breed te is gegroeid. Niet alleen blessures of gebrek aan mede werking hebben sommige Ne derlandse kampioenen hun plaats in de nationale ploeg gekost. Anderen hebben het recht in Luik te mogen optre den verworven op grond van belangrijkere gouden, zilveren of bronzen medailles in internationale toernooien. Van alle acht afgevaardigde judoka's waren vier bij de NK slechts derde in hun klasse en deden er twee (Rapmund en Henneveld) helemaal niet mee. Alleen Wil Wilhelm was ongenaakbaar bij de zwaarge wichten. Ben Spijkers was weliswaar eerste in de klasse alle eategoriën, maar bleef „tot 86 kilo" bij zilver steken en dat is de klasse waarop hij moet gokken voor een Euro pese titel. Gezien zijn recente open Britse kampioenschap geen onmogelijke opgave. Olympisch En dan komen we vanzelf bij de vreemdste kandidaat, Jan Rapmund. De Hagenaar is po tentieel olympisch kandidaat alle categorieën, maar weegt momenteel maar anderhalve kilogram meer dan een half- zwaargewicht. In die lichtere klasse tot 95 kilo voelt hij zich ook duidelijk meer op zijn ge mak. Hij won daarin de open Nederlandse titel in Kerkrade met een amper herstelde schouder en haalde in Londen de halvq finales. Bij de EK in Luik zit hij echter weer bij de open categorie, op grond van in 1983 geleverde pre-olympi- sche prestaties. „Het is jammer dat het Neder lands Olympisch Comité daar aan vasthoudt, want ik kom liever tot 95 kilo uit", meldt Rapmund vanuit zijn kamer. „Maar ja. Men vindt wel dat ik vormbehoud heb getoond en ik geloof ook niet dat ik hier per sé een medaille moet halen om me voor Los Ange les te plaatsen. Anders wordt het als ik in de eerste ronde al van een onbekende zou ver liezen. Dat geldt waarschijn lijk ook voor Wilhelm (zilver bij de wereldkampioenschap pen, red.), hoewel ik me niet kan voorstellen dat men om hem heen kan. Hij kan hier trouwens nog een eind ko men". „Een ander nadeel van de open klasse", vervolgt Jan Rapmund zijn verhaal, „is het feit dat je dan altijd op de laatste dag aan de beurt bent. Je moet dus de hele tijd goed oppassen wat je doet en eet en je kunt niet uitgaan. Wilhelm en Hans Buiting zijn na mor gen al weer klaar. Ik niet. Vandaag vindt de loting plaats voor alle klassen behal ve voor alle eategoriën. Die loting is pas zaterdagavond. Je blijft dan lang in onzeker heid, maar dat kan soms ook een voordeel zijn. Als je al da gen van tevoren weet dat je een makkie hebt in de eerste ronde, leef jq daar te gemak kelijk naar toe. En als je een kanjer loot, zit je dagen lang tegen die partij aan te hik ken". Namens het NOC zullen Truus van Amstel qn Bram Leeuwenhoek aanwezig zijn in het Palais des Sports de Co- ronmeuse, om te zien wie er op de lijst van Olympla-gan- gers geplaatst gaan worden. Het tonen van vormbehoud moge voor Rapmund en Wil helm voldoende zijn, de overi ge zes Hollandse judoka's zul len in Luik ten minste zilver of goud moeten pakken om discussies te vermijden. HERMAN JANSEN AMSTERDAM Aan hjx tiende uit de serie Amsterdartr* voetbaltoernooien zal voor eerst een nationaal elftal dee^ nemen. Organisator Jack van Zanten is tot overeenstemming gekomen met de Roemeense voetbalbond. De overige deel nemers eind augustus zijn At- letico Mineiros uit Brazilië, Feyenoord en Ajax. Holverda Fortuna Sittard is gisteren tot overeenstemming gekomen met Wout Holverda over een driejarig contract. Met de transfer van de spits van Spar ta. wiens verbintenis met de Rotterdamse club aan het ein de van het seizoen afloopt, zal 350.000 gulden zijn gemoeid. Manager Joop Castenmiller zal volgende week met het be stuur van Sparta om de tafel gaan zitten om de overgang van de Leidse topschutter de finitief te regelen. Keizer Jan Keizer fluit in dë eindron de van het toernooi om het EK voetbal de wedstrijd West Duitsland-Roemenië die op 17 juni in Lens wordt gespeeld. De openingswedstrijd Frank- rijk-Denemarken op 12 juni wordt gefloten door de West duitser Roth. Voor de halve fi nales zijn de Italiaan Bergamo en de Engelsman Courtney aangewezen. Voor de finale heeft de scheidsrechterscom- missie van de UEFA nog geen beslissing genomen. Derde keus In weerwil van de afspraken, die de KNVB met de „hofleve ranciers" van de vertegen woordigende elftallen heeft gemaakt, reizen de bondscoa- ches Blok en Rijvers deze week met een derde keus af naar het internationale jeugd- toernooi van Toulon. Voor het van 6 tot 13 mei durende eve nement in de Zuidfranse ha venstad zegden van de vorige week gemaakte selectie voor Jong Oranje negen spelers af. De voorlopige groep ziet er nu als volgt uit: Laurs (Eindho ven); Van der Laar (Helmond Sport); Beukers, Snoei (Excel sior); Kriizen (SC Heracles); Gorter (DS '79); De Joi}£ (Roda JC); Sturing, Rooseiw daal (De Graafschap); Boesseife Reyners (Fortuna S). Rep SCHAKEN Toernooi Lenden 5e ronde: Speelman (Gbr)-Karpov (Sov) 0-1: Kortsjnoj (Zwj)-Seirawan (Vsl) 0-1; Miles (Gbr)-Torre (PhD af gebroken: Vagaman (Sov)-Mcstel (Gbr) 1-0; Chandler (Gbr)-Ribli (Hon) 1-0, Poloegajevski (Soy)-Nunn (Gbr) 1-0; Timman (Ned)-Andersson (Zwe) 1 Johnny Rep is gisteren door de sterke man van PEC Zwol le, Marten Eibrink, bestraft voor een uitlating, die de oud- -international deed in een ra dio-programma. Rep, van wie bekend is dat hij genoeg heeft van het op en neer reizen tus sen woonplaats Jisp én Zwolle, verklaarde aan het einde van de competitie weg te willen bij PEC of te stoppen met voetbal. Die uitspraak viel slecht bij Eibrink, omdat Rep nog een contract heeft voor twee jaar. De voetballer werd veroor deeld tot een week van trai ningen met de reserve-spelers. AZ '67 heeft gisteravond de Alkmaarse hoofdklasser AFC '34 met 4-0 verslagen door treffers van Sundstrup, Tik tak, Steinmann en Eigenbröd. Noorwegen won een vriend schappelijke interland in en tegen Luxemburg met 2-0 met treffers van Thoresen en Dok ken. Notts County won in de Engelse eerste divisie met 4-0 van Wolverhampton Wande rers. FC Porto, finalist in het toernooi om de Europa Cup 2, vqroverde voor de vijfde keer de voetbalbeker van Portugal door een overwinning van 4-0 op Rio Ave. VOETBAL Reserve eerste 'divisie A: Haar- lem-SC Veendam 6-0 B: FC VVV- NEC 2-2 Zaterdag, eerste klasse B: DHZ-Sliedrecht 0-2 (na verlenging). WIELRENNEN Om de Henninger Turm 1. Anderson (Aus) 242 kilometer in 6 uur, 5 minuten en 9 seconden; 2. Vanderaerden (Bel) op 20 seconden; 3. Kelly (Ier); 4. Gavazzi (Ita); 5. Rooks (Ned). 6. Van Vliet (Ned); 7. Peetere (Bel); 8. Baronchelli (Ita); 9. Renosto (Ita); 10. Van Meer (Ned); overige Nederlanders: 17. Gert-Jan Theunisse; 24, Hans Langerijs; 25. Ad Wijnands; 26. Jan Jonkers, 33. Jac- aues Hanegraaf; 34. Heddy Nieuw- orp; 41- Peter Schroen; 42. Joop Zoetemelk; 44. Hennie Kuiper; 52. Henk Lubberdlng; 56. Theo de Rooy; 57. Johan Habets. Ronde van Spanje 14e etappe: 1. Gorospe (Spa) 22 mi nuten en 18 seconden; 2 Carjtoux (Fra) op 0.40. 3. A Fernandez (Spa) op 0 45; 4 Delgado (Spa) op 0.56; 5. Belda (Spa) op 0.57; 6. Coll (Spa) op l.Ot; 7 Dietzen (Wdl) op 1.16; 8 De la Pcna (Spa) op 1.17; 9 Cabestany (Spa) op 1.20; 10 Recio (Spa) Algemeen klassement: 1 Caritoux 68.33.06; 2 A Fernandez op 37. 3 Delgado op 1.34 4 Dietzen op 2.07: 5. Chozas (Spa) op 2 20: 6 Jimenez (Col) op 2 53. 7. Corredor (Col) op 2 56; 8 Emonds (Bel) op 4 48. 9 Pollentier (Bel) op 5.30; 10 Belda op 6 02

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15