AVRO's Radiojournaal een halve eeuw lang heet van de naald gekleurd gezien Vandaag RADIO/TELEVISIE CcidacQourtwl DINSDAG 1 MEI 1984 PAGINA 13 In september tien dagen lokale H 'isii sterdam 1 Gesprekken met Nederlanders op Franse radio 'AMSTERDAM Het bestuur van Sn Ito l (Televisie Amsterdam) heeft besloten tut 1<>- -tentuon knie tv-uitzendingen tijdens de komencb dFirato-tentoonstelling (31 augustus tut en met 9 september) in de Rai. De stichting heeft daarvoor toestemming. In samenwer king met Stad Radio Amsterdam (de zend gemachtigde in de hoofdstad) wordt in die periode dagelijks vier uur televisie ver- zorgd, zo heeft Salto gisteren laten weten. Televisie Amsterdam beschikt niet over ei gen geld. Daarover wordt onderhandeld met gemeente en bedrijfsleven, zo ver klaarde in december voorlopig bestuurs voorzitter J. van der Pluijm. De uitzendingen worden betaald door twee grote fabrikanten en enkele niet commer- ciële instellingen in Amsterdam. Het gaat om ongeveer drie ton. Salto (voluit: Stichting Amsterdamse Loka le en Regionale Televisie-omroep) werd vo rig jaar december opgericht. Experimenten De stichting verzorgt op dit moment wel al tv-programma's voor Turken, Marokkanen en Surinamers/Antillianen in de hoofdstad (migranten-tv). Het betreft een proef van drie jaar waarvoor het ministerie van WVC jaarlijks bijna drie ton beschikbaar stelt. Migranten-tv is om de paar weken telkens 50 minuten via het Amsterdamse kabelnet te zien. I.i3 Dc Franse radiozender „Radio France Culture" be- r ,i ion uitzendingen, tussen 1 mei en 20 juli, aandacht aan i liandso cultuur. De programma's, getiteld „Dialogues -\ erlandais", worden steeds uitgezonden tussen 22.30 en 23.45 uur onze tijd. De nieuwe serie, waarin schrijvers, kunstenaars en persoonlijk heden uit Nederland en Frankrijk met elkaar praten, vormt een onderdeel van een reeks „dialogen" tussen Frankrijk en andere landen. Eerder besteedde de zender aandacht aan West-Duits- land, Groot-Brittannië, Italië, Canada, de Scandinavische lan den, Spanje en Portugal. Onderdeel van de Frans-Nederlandse „dialogues" zijn, op 1 mei: de Nederlandse literatuur met Philippe Noble en Cees Noote- boom, 15 mei: filosofie en samenleving met André Glucksman, 29 mei: sociale vraagstukken met Jacques Donzelot en Bram de Swaan, 12 juni: geschiedenis en literatuur met Marek Halter en Harry Mulisch, 26 juni verbeelding met Roland Topor en Rudy Kousbroek en op 10 juli: Amsterdam met Dominique Fernandez en Ed van Thijn. Televisiestation voor Indianen in VS WASHINGTON De Amerikaanse federale commissie voor communicaties heeft een vergunning verleend voor de bouw van het eerste regelmatig uitzen dende commerciële televisiestation in eigendom van Amerikaanse Indianen. De autochtone Amerikaanse communi catie maatschappij van Lincoln, Ne braska, heeft twee jaar nodig gehad om de vergunning te krijgen en de bouw van het station zal naar verwachting nog anderhalf jaar vergen. Zij heeft een banklening van een miljoen dollar ge kregen maar probeert nog vier miljoen bijeen te krijgen. Het consortium verstrekt ook opleiding aan Amerikaanse Indianen op het ge bied van communicatie, radio en tv. HILVERSUM Het Guinness Book of Re cords, naslagwerk met re cords en buitennissighe- den, laat er geen twijfel over bestaan. „Het oudste Nederlandse radiopro gramma dat nog steeds wordt uitgezonden, is AVRO's radiojournaal. De eerste uitzending vond plaats op 4 februari 1934. De enige onderbreking vormden de jaren van de Tweede Wereldoorlog". Deze halve eeuw radio verslaggeving wordt don derdag gevierd met een receptie in de Nieuwe of Littéraire Sociëteit „De Witte" aan het Plein in Den Haag. Grondlegger van de AVRO, wijlen Willem Vogt, was de opdrachtgever tot het radio journaal. Hij gaf de joodse Ne derlander Gustav Czopp de volgende opdracht: „Maak een radiojournaal op de manier van het bioscoopjournaal, maar heter van den naald". Willem Vogt beargumenteerde zijn keus van een radiojour naal als volgt: „Ook de actu- eele gebeurtenissen staan in het teeken der belangstelling. De luisteraars willen er niet alleen over lezen. Zij willen ook hooren wat er gezegd wordt. De stem van een be langrijke persoonlijkheid hoort men gaarne. Daarom schiep de AVRO de mogelijkheid om het leven en werken van ons volk, zooals dit tot uiting komt in actueele gebeurtenissen, voor de luisteraars hoorbaar te ma ken". En dus ging Czopp, Neder lands eerste radioverslaggever, op pad. De actualiteit werd toen bij lange na niet bena derd. Dat kon ook niet, want er was maar één uitzending per week. Bovendien draaide de techniek in die dagen om de glasplaat. Van bandjes was toen nog geen sprake. Dit alles hinderde hem niet bij het ma ken van een twintig minuten durende reportage over een rondgang door de stallen van het circus Sarrasani. Dat was op zondag 4 februari 1934. Nog vóór de Tweede Wereldoorlog kreeg Czopp onenigheid met Vogt en hij verdween bij de AVRO. Kort nadat hij moest onderduiken vanwege zijn joodse afkomst, werd Czopp verraden. Hij kwam om in 1941 in een Duits concentratie kamp. Verhuiswagens Het radiojournaal beperkte zich in die dagen alleen tot het binnenlandse nieuws. Niet zo verwonderlijk, want voor op names in het land waren de technische faciliteiten beperkt. De zware koffers met glaspla ten en apparatuur werden ver plaatst met gehuurde verhuis wagens. Later kwamen daar particuliere auto's voor in de plaats. Het zou echter nog tot 1936 duren voordat er een ech te reportagewagen kwam. Toen werden ook meer onder werpen behandeld. Na de be zetting van Nederland door de Duitsers verdween met de AVRO ook het radiojournaal van het toneel. Informatie bronnen werden de illegale blaadjes, de BBC en Radio Oranje. Na de Tweede We reldoorlog werd de regelmaat van het radiojournaal opge voerd tot tenminste één uit zending per vaste AVRO-dag. De luisteraar had de radio in de oorlog als informatiebron leren waarderen. Het pro gramma werd toen aangekon digd als „muziek, met even tueel Actueel". Mensen die in teresse toonden voor het radio journaal moesten wakker blij ven tot na het laatste ANP- nieuws. Pas in de jaren zestig kwamen er meer uitzendingen op vaste tijdstippen. Inmiddels was de redactie uitgegroeid tot 15 mannen en vrouwen, plus een aantal correspondenten en free-lance-krachten. De ploeg wordt ook sinds die tijd aange voerd door Jan de Visser, ex- radiomedewerker bij de NCRV. Als naaste man en steun en toeverlaat wordt hij bijgestaan door Hans Engel man, adjunct-hoofd en presen tator. Samen zijn ze verant woordelijk voor het beleid van het radiojournaal. Hans Engelman: „De gemid delde luisterduur van het pu- De AVRO radio-journaalploeg wordt sinds de de jaren zestig aangevoerd door Jan de Visser (rechts). Hij wordt bijgestaan door Hans Engelman, adjunct-hoofd en presentator (links). bliek bedraagt ongeveer twin tig minuten. Daar proberen wij op in te spelen door het hanteren van de „klok"-for- mule. Een uur wordt in schij ven verdeeld. Op vaste punten in elk uur worden soortgelijke onderwerpen behandeld. We .hanteren dus steeds hetzelfde ritme, zodat de luisteraar daar aan gaat wennen en niet hoeft te zoeken naar wat hij of zij wil horen. Binnen een half uur krijgt de luisteraar een re delijk overzicht van de nieuw sontwikkelingen die zich heb ben voorgedaan of voordoen. Dat systeem werkt bijzonder Charme Na de komst van de televisie in 1951 gingen er stemmen op dat het radiojournaal zijn beste tijd gehad zou hebben. Ook nu met de komst van satelliet-te levisie, abonnee-tv en teletekst lijkt de kracht van de radio nog meer te verliezen. Hans Engelman: „In 1951 kwam de TV met experimen tele uitzendingen. Toen riep iedereen dat de tijd van de ra dio voorbij was. Het medium met het blauwe oog zou het worden. De televisie bleek echter weinig flexibel te zijn. De radio heeft toen zijn kracht bewezen in 1953 bij de waters noodramp. De radio kan, om dat ze de hele dag uitzendt, ongelooflijk snel op alle ge beurtenissen ingaan. Ik herin ner me een geval van een ka pingssituatie. Een half uur na dat het gebeurde was de radio ter plaatse en kon uitzenden. De televisie kwam pas 's avonds laat met het nieuws. Dat geeft een voorsprong van zeven a acht uur. Het gaat al lemaal veel simpeler dan bij de televisie, die er een plaatje bij moet verzorgen". „Ja", vult Jan de Visser aan: „Dat is de zaligheid van de ra dio. Er gebeurt wat en we bel len. De telefoon is wat dat be treft een openbaring gewor den. De snelheid is de kracht en de charme van de radio. We kunnen continu actueel zijn. In een volgende uitzen ding kunnen we alles weer ac tualiseren. Mensen zeggen dat we verschrikkelijk oppervlak kig zijn, maar zo is het niet. Het gaat om de essentie van een verhaal. En dat kan per fect in een uitzending van twee a drie minuten uit de doeken gedaan worden. Een bekende Amerikaanse radio man heeft mij eens gezegd, dat we een onderwerp binnen an derhalf a twee minuten moe ten kunnen verklaren. Anders deugt óf het nieuws niet óf de reporter niet". AB VAN DER SLUIS Juliana op het tweede plan: dat moet nóg wennen Hebt u dat ook nog steeds? Als ik op de televisie Beatrix en Juliana naast elkaar zie zitten in de koninklijke loge van de Ko ninklijke Schouwburg, en ik hoor twee commentatoren praten over de garderobe van de koningin, dan heb ik toch nog altijd de onbedwingbare gedachte dat ze het over Juliana hebben. Ik wil niks afdoen aan de manier waarop haar oudste dochter het hoge ambt bekleedt, maar de titel prinses bij Juliana - ik vind het nog niet passen. En ik vind ook nog steeds dat Juliana op 30 april gewoon op het Soestdijkse bordes hoort te staan en het middelpunt hoort te zijn van de festiviteiten. Toen het hoge gezelschap gisteren het Haagse stadhuis uit kwam wandelen, en de ook al wandelende camera van de NOS (onder vocale begeleiding van een tweekoppige levende encyclopedie) als maar met Beatrix meeging, had ik een onbehaaglijk gevoel. Ik bedoel* waar was Juliana? Die was toch zeker jarig. O nee, tenminste, ja, dat is wel zo, het is ook Koninginnedag, en daar om moet Beatrix meer aandacht hebben, want die is koningin. Ik vind het maar verwarrend, en ik vind dat we de verjaardag van Juliana en de nationale feestdag die Koninginnedag heet. nu maar uit elkaar moeten halen. De prioriteit de de NOS tijdens de reportage uit Den Haag een beetje leek te leggen op het maken van beelden van Beatrix, werd overigens in de afgelopen dagen door andere zendgemach tigden wel gecompenseerd. TROS en AVRO zetten ieder op zijn eigen manier prinses Juliana in het zonnetje, vanwege haar 75e verjaardag en vooral vanwege haar nog altijd sterk aanspreken de persoonlijkheid. Die laatste wordt in dit soort feestelijke vertoningen altijd wat ondergesneeuwd, onder de tegelijk eerbiedige en populistische aanpak van presentatoren als Mies Bouwman en Seth Gaaike- ma. En er komen altijd veel te veel populaire artiesten aan te pas en er valt nooit eens een onvertogen woord. En als dat al zou vallen wordt het er snel uitgeknipt - want nooit zal zo'n gala-gebeuren rechtstreeks de lucht in gaan. Oranje in de media, vlaggen zwaaien op de televisie - dat bete kent ook altijd zo'n beetje het einde van het seizoen dat bij tele visie „winter" heet, het begin van de „zomer". Lente en herfst kennen ze niet in 't Gooi, het is daar altijd hollen of stil staan. De meeste shows lopen op hun eind, de meeste quizzen hebben al afscheid genomen van hun kijkersvolk, met de bemoedigende woorden: tot ziens in oktober of daaromtrent. De zomer komt er aan. Met Wimbledon, met Tour de France en dit jaar ook een onafzienbare rijstebrijberg van rechtstreekse uitzendingen uit Los Angeles: de Olympische Zomerspelen. Op de meest onaangepaste tijdstippen zal de beeldbuis gloeien in Nederlandse huiskamers, vreugde brengend in de harten van sportliefhebbers en irritatie van de gezinnen waarvan ze deel uitmaken. Zit pa alweer naar de Spelen te kijken! Man, kom toch in bed - morgen loop je weer de hele dag te gapen. Nou ja: dat gapen komt toch wel. Je hoeft er in de Nederlandse verhoudingen niet op te hopen dat de zuilen van plan zijn er een spannende televisiezomer van te maken. Tegen de NOS, met al die sport, valt nauwelijks op te boksen en het zal dan ook wel weer uitdraaien op het herhalen van oude series, wat goedkope quizjes en vooral geregeld uitzendingen over achteruitrijdende auto's en in het water stortende fantasiebouwsels. En niet te ver geten daar dan weer de herhalingen, samenvattingen en hoogte punten van. Zo werkt dat. En dit jaar treffen we daar dan ook nog de meisjes van het A- team aan, de schaamteloze TROS-imitatie van het Veronica-pro- motie-team. Je moet maar durven. RENE DE COCQ Edison Gala Populair 1984 Voor het grote spektakel van de Edisons, dat rechtstreeks uit de Jaarbeurs-Congreszaal in Utrecht komt en niet alleen op de televisie is te zien maar ook via Hilversum 3 (van 19.00 tot 24.00 uur) is te be luisteren, heeft de jury, be staande uit Willem van Beu- sekom, Tineke de Nooy, Frits Spits, Meta de Vries en Jan Maarten de Winter 215 pla ten beoordeeld. Hieruit zijn 39 nominaties te voorschijn gekomen. Vanavond zullen we weten wie in de veertien categorieën een beeldje heeft verdiend. Oud-Edisonwin- naars reiken de onderschei dingen aan de nieuwe kandi daten uit. Tijdens het pro gramma wordt opgetreden door onder anderen Rob de Nijs, Drukwerk, Lori Speè, Mamadeus, Adéle Bloem en daal, The Nits, Earl Klugh en Dionne Warwick. 2028 uur Nederland 1. Achter het nieuws Op de dag van de arbeid zendt de VARA een special uit over de 1-mei-vieringen in het land. Uit Groningen ko men beelden van een bijeen komst, waar FNV-voorzitter Wim Kok heeft gesproken. In Hengelo hield Joop den Uyl een toespraak in het Con certgebouw. Aan dit pro gramma werkten cabaretier Herman Finkers en de Stam tafel uit „In de Rooie Haan" mee. Achter het nieuws geeft ook een impressie van de 1- mei-viering in West- en Oost Berlijn. 2228 uur Nederland 1. De toren van Babel In de aflevering over de reeds vier jaar durende oor log in Afghanistan, komt de vraag aan de orde, waarom de massa zo weinig geïnte resseerd is in deze oorlog. Onder de titel „Waar blijft het Medisch Comité Afgha nistan?" vindt er in de studio een discussie plaats tussen prof. dr. ir. Joris J.C. Voor-- hoeve, de arts Aswin Meier, de studenten Tayeb en Mos- sadeq en drs. Rudolf Munne- ke. Leider van het panel is drs. J.A. Emerson Vermaat. 20.00 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot, tv-serie. Mrs. Pumphrey is helemaal in de war als de boxer, die ze heeft aangeschaft als ge zelschap voor haar Peki nees niet erg zindelijk blijkt te zijn. 16.50 Buurtkinderen (2), kin derserie. Tijdens een partij tje hockey raakt de bal zoek (herh.). NOS 18.00 Studio sport. Int. Hoc- keytoernooi in West-Berlijn. Samenvatting Nederland - Australië, heren. Wielren nen: Samenvatting van „Rundum dem Henninger Turm" (Grandprix van Frankfurt). 18.25 Teleac: Follow me (27). 18.40 Teleac: Follow me (28). VARA 18.55 Nils Holgersson, teken filmserie. Afl.: Het jongetje op de berghelling. 19.20 Vijf tegen vijf, spelpro- gramma. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.26 Edison Gala Populair 1984, rechtstreekse uitzen ding vanuit de Jaarbeurs Congreszaal in Utrecht. Presentatie: Willem Ruis. Met als gasten o.a.: Rob de Nijs, Lori Spee, Adele Bloe- mendaal, het Kinderen voor Kinderen Koor, Maria Fa- rantouri en haar ensemble en Dionne Warwick (gelijk tijdig in stereo op Hilversum 3). (Zie toelichting). 22.28 Achter het nieuws, ac tualiteiten. (Zie toelichting). NOS Architect Piet Blom praat in „Omnibus" over de nieuwe academie voor beeldende kunst Minerva, waarvoor hij het ontwerp maakte. Ned. II om 21.40 uur. Lori Spee staat op de nomina tie voor een Edison voor haar elpee „Intuition". Ned. I om 20.28 uur. 23.13 Journaal. 23.18 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.30 In vogelvlucht: Ierland. Britse natuurfilm. 20.00 De toren van Babel, se rie programma's over macht, onmacht en de gro te spraakverwarring. Afl.: Waar blijft het medisch co mité Afghanistan? (Zie toe lichting). 20.45 Surely, Jesus is coming en slot). Muzikaal epos van Arie Prink geïnspireerd op Mattheus 24. 21.35 Tenslotte, slotwoord door ds. G.M.A. Hendrik- sen. NOS 21.40 Omnibus. Kunstkroniek waarin vanavond Groningse zaken aan bod komen. Dit naar aanleiding van het „Kulturele manifest" een gebeurtenis die een half jaar duurt. Theo Stokkink praat onder anderen met Ton Post, directeur van de verbouwde en zojuist hero pende Stadsschouwburg en met Frans Haks, directeur van het Gronings Museum. 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 17.55 ARD-Sport extra. Int. Hockey- toernooi: Duitsland- India. 19.55 Toespraak Ernst Breit, voorzit ter van het Duits Verbond van Vak verenigingen (DGB). 20.00 Tagesschau. 20.15 Deutschland deine Lieder. Gotthilf Fischer en zijn koren in de Hanns-Martin-Schleyer-Hal in Stutt gart. 21.15 Die Bleehtrommel, speelfilm van Volker Schlöndorff naar de ro man van Gunter Grass. Wie deze be langrijke film van Volker Schlöndorff vorig jaar op Nederland niet heeft ge zien. kan vanavond de gemiste kans inhalen. Het verhaal van Gunter Grass behandelt de geschiedenis van de kleine Oskar Matzerath. die op driejarige leeftijd besluit uit protest tegen zijn omgeving niet meer te groeien. Hij slaat zich al trommelend door de jaren van het opkomend na zisme en het oorlogsgeweld heen. 23.35 Am Hochofen die Krisen durchstehen, reportage. 00.20 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Feine Gesellschaft Be- schrankte Hattung. Satirische kome die van Richard Hey. In Hamburg wordt bij de ontruiming van een kraakpand ook de oude Else samen met de andere krakers uitgezet. Nie mand weet dat Else een zuster is van de eigenaresse van het huis, een rijke vrouw, die In een voorname villa woont. De arme Else heeft vroeger haar erfenis aan de weeskinderen in India gegeven. Wanneer daarna Else toevallig bij een bankoverval wordt gegijzeld, willen de overvallers een lo sprijs voor haar eisen. 21.10 Heute. 21.15 Liebesheirat oder Notehe? Re portage. 22.00 Die Kameraden des Koloman Wallisch, tv-spel van Michael Scha- rang. Tegen de achtergrond van de gespannen sfeer tussen Duitsland en Oostenrijk in 1934 en de Oostenrijkse arbeidersopstand op 12 februari van dat jaar speelt de liefdesgeschiedenis van twee jonge mensen. Viktor en Paula, die uit totaal verschillende mi lieus komen, proberen de dreigende gebeurtenissen te ontwijken, maar worden tenslotte des te zwaarder er door getroffen. 23.30 Guten Morgen, Dornröschen, gedanst sprookje van Emoke Poste- nyi. M.m.v. het balletensemble van de Oostduitse tv en het Gunther-FIscher- -Sextet. 00.10 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tv-cursus gezondheidsleer. 18.30 Se8amstra8se. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandsreporten Stahlko- cher, reportage uit de USSR. 20.45 Ruckblende. Vor 80 Jahren: Schalke 04 gegrundetl 21.00 Formel Eins. ARD Hitparade. 21.45 Landessplegel. 22.15 Deutschlandbilder, reportage. 23.00 Arbeit lür alle, 1 mei-manifes tatie. 23.30 Journaal. 16.00 Goudsbloemen in augustus, Zuidafrikaans-Engelse speelfilm uit 1980. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 Er was een keer...: De stro- 18.30 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.55 Europa in vogelvlucht (3), 19.35 Kijk uitl Afl.: De 2e kans-klas. 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q., quiz. 20.40 Gelegenheidsprogramma 1 mei: Twee levens. Portret van twee verzetsmannen. 21.35 Programma van de Chr.-Dem. Omroep. 22.35 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Webster (18), komische serie. 19.25 Tijdrover. Doe het zelf: Hard- solderen. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Fietsendieven (Ladri di bici- clette), Italiaanse speelfilm uit 1948. Met: Lamberto Maggiorani, Enzo Staiola. Lianella Carrel e.a. Regie: Vit- torio de Sica. Voor de tweede keer in een week verschijnt de neo-realisti- sche film van Vittorio de Sica „Fiet sendieven" op het scherm. De kom mervolle omstandigheden in Italië vlak na de Tweede Wereldoorlog wor den hier op een bewonderenswaardi ge manier uitgebeeld. Het verhaal gaat over een vader van een gezin, die lange tijd werkloos is geweest en een baan als aanplakker heeft gevon den. Maar op de eerste dag al wordt zijn fiets gestolen, die hij voor zijn werk hard nodig heeft. 21.40 Ernst Busch zingt, documen taire van Konrad Wolf. RTBF 1 17.20 Lollipo Special. 18.30 Documentaire. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Lotto en consumententips. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Et la vie continue (1), Europe se co-productie. Met: Virna Lisi, Je an-Pierre Marlelle, Clio Goldsmith e.a. Regie: Dino Risi. 21.05 Videogam, videomagazine. 21.55 Ecritures, literair magazine. 22.55 Journaal. TV 5 19.00 Les aventures d'Arturo. Kin derprogramma. 19.15 Si on chantait. Showprogram ma vanuit het kasteel Gruyère met Gérard Lenorman, Dave Amlie Morin en Bernard Pichon. 20.05 Temps présent. Met de eerste aflevering over mensen die zwart wer- 21.00 Sports. Ongewone beroepen: 21.20 Chantait. Koorzang van het koor van de Franstalige radio van Zwitserland. Engeland BBC 1 16.35 Tekenfilm. 16.55 Play school, it's Tuesday. 17.20 Tekenfilm. 17.25 Professor Popper's problems (5), kinderserie. 17.40 Cheggers plays pop. 18.05 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Think again, kinderserie. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 WK Snooker. 20.15 You can't see the woods... with David Bellamy. 20.40 A question of sport. 21.10 Dallas, tv-serie. 22.00 Uitzending Labour Party. 22.10 Journaal. 22.35 The golden land. 23.25 Come dancing. 00.10 Remington Steel, tv-serie. 01.00 Nieuwsoverzicht. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 Speak out (2), kinderprogram- 19.10 Paddles up. 19.40 Tucker's Luck, kinderserie. 20.15 WK Snooker. 20.40 Sopwith. 21.10 Timewatch. 22.00 Uitzending Labour Party. 22.10 Stardust Road. 22.40 WK Snooker. 23.30 Newsnight. 00.15 WK Snooker. 00.55 Tv-cursussen. ITV 17.00 Orm and Cheep. 17.15 Aubrey. 17.20 How dare you. Jeugdquiz. 17.45 CB-tv. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 Name that tune. 20.30 Give us a clue. 21.00 Hollywood or bust. 22.00 Politieke partijen. 22.10 The adventures of Sherlock Holmes. 23.10 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.40 First Tuesday. Documentaire. 00.40 The protectors. Tv-serie met Nyree Dawn-Porter en Robert Vaug- 01.40 Epiloog. In „Stardust Road" wordt een portret uitgezonden van de En gelse zanger/componist Geor gië Fame. BBC 2 om 22.10 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 11 30-12.00 NOT: Meditatie, gewoon doen (1). 13 00 Nieuws voor doven. 15.00 Feduco. Het aangenomen kind (herh.). VARA: 15.30 VARA's film club. Met: Puppie. Molletje. Onze kleine springmuis. Mimosa. Gil en Ju lie, Teddy Hangoor en Bumme, de beer van de rommelmarkt. 16.56 De film van Ome Willem. DUITSLAND 1 09.25 Sesamstraat. 10.00 Tages schau. 10.03 Feine Gesellschaft - Beschrankte Haftung (herh.). 11.45 Umschau. 12.10 Liebesheirat oder Notehe? (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst- overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Heimaey - Leben neben dem Krater, reportage over de IJslandse Vest- mannaeyjar-eilanden. 16.55 Null ist Spitze (2). 17.20 Kein Tag wie jeder andere. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Break dance (herh. 1). 15.40 Teletekst-o verzicht. 15.57 Programma-over zicht. 16.00 Heute. 16.04 Löwen- zahn, jeugdprogramma (herh.). 16.35 Kompass. Oppervlakten (1). 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Bret Maverick, westernserie. BRT 1 17.00 Grizzly Adams (18), Ameri kaanse jeugdserie. 17.45 Popeye, te kenfilmserie. 17.55 Journaal. RTBF 1 15.00-15.30 Schooltelevisie. 15.50 Graffiti, jeugdprogramma. 17.30 Plein Jeu, jeugdprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 In formatieve serie. 11.30 Play School. 11.55 Gharbar. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht landbouw. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pepplg Mill at one, lunchprogramma. 14.45 Gran. 14.50 Stop go. 15.00 Te kenfilm. 15.15 Paardesport Ascot. 16.55 Play school, it's Wednesday. 17.20 The Perils of Penelope Pit- stop. 17.40 Take two. BBC 2 07.25 Ontbijt tv. 10.30 Schooltelevi sie. 13.00 Atarah's music: trumpet. 13.30 Sounds like a story. 13.30 Look who's talking. 14 00 Nieuws. 14.30 Afternoon plus. 15.00 Take the high road. 15.30 Country practice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Atarah's music. 17 15 Aubrey. 17.20 Letty. 17.50 Razzmatazz. HILVERSUM 1 17.55 Meded. (NOS). AVRO: 18.06 AVRO's radiojourn. 18.25 Schaduwparlement 19.02 Pirn Jacobs' platenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Metropole Orkest o.l.v. Rogier van Otterloo. 21.02 De Cock en het sombere naakt (slot). 21.34 Lichte grammofoonmuzlek. 22.02 AVRO's sportpanorama eretri bune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 PP: 18.20 Uitzending van de CPN. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS-klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. Te leac: 21.30 Innovatie, kreatief onder nemen (1). 22.00 Por Favor (herh. 19). TROS: 22.30 Nws. 22.40 Op zoek naar de aarde (10). hoorsp. 23.00 Proeflokaal: Jullie blijven altijd onze kinderen, klankbeeld. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VARA 16 03 De ver rukkelijke 15. NOS: 18 04 De avond- spits. VARA: 19.02 Edison in het ver leden. 20.30 Edison-uitreiking 1984 22.30 Nabeschouwing Edison. HILVERSUM 4 20.00 Composities van Bruckner. 21.30 Literama. 22.25 In ternationaal Orgelfestival Haarlem 1983. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Informatief magazine. Tot 18.00 ieder uur Rijn mond-nieuws In aansluiting op het ANP-nleuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. 9.03 Muz. terwijl u werkt. 10.32 Kletskop 12.03 Will wil wel. 14.03 De Jukebox. 15.03 Nederland muziekland. EO: 17.02 EO-Onderweg. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 De wekkerradio. NOS 9.05 NOS- -sportief 9.24 Waterstanden. 9 30 Nws. Teleac. 9.33 Follow Me I (28). VARA: 10.03 Schoolradio. 10.23 Hoor haar! (10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11 33 Leef-tijd-genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Tekst en uitleg. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tljd-genoeg (13.30 Nws 14.00 De Schuurpapier vanuit Dier gaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 07.02 Het leven begint na ze ven, met Peter Koelewljn. 9.04 For mule 3. 11.04 Radio „De zwarte Roos". 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musi- ca Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. Sans- souci-Ensemble Hamburg. 10.30 Or- kestpalet: Amsterdams Philharm. Ork. 12.00 Symfonieën en concerten van J.Chr. Bach (12). 12.30 Promena de. Composities van Luigini. 13.00 Nws. 13.05 Willem Poot bespeelt his torische orgels in Edam (1). AVRO 13.30 Raymond Leppard dirigeert het Engels Kamer Ork. 14.30 Oude- en klas. kamermuz. door het Concord String Quartet. 16.15 Muz. van Rhein- bercer

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13