Met De parel in de kroon "in de lappenmand BEELD SPRAAK LDIO/TELEVISIE QeidóaQowuvnt MAANDAG 30 APRIL 1984 PAGINA 9 ''M Het is aan de Britse, alom geprezen prachtse- „De parel in de kroon" op VARA-tv niet af te zien, maar tijdens de opnamen lagen veel acteurs langdurig ziek op i.io bed, d.w.z. op Indiase bedden die geïmprovi seerd waren opgezet na bij de plaatsen van opna me, letterlijk in de lap- ienmand dus. In Mysore, Jdaipur, werden die on- welgevoelens opgewekt door de overgrote hitte van 40 graden C. en in Simla in het Himalaya- gebergte door tempera turen ver beneden nul. Dame Peggy Ashcroft, je»««#ieen beroemdheid in de viriqLondense toneelwereld, £,53jlag daar tussen de scènes f 2 40door in een ijlings in el- 37.00 kaar getimmerd bed tus- i. car sen warmwaterkruiken priai'bij te komen. 1.30 t 6.60enige tientallen acteurs wormen technici hadden zich in 2.39.iHeathrow, Londen, monter 'aan boord van het vliegtuig 1 lübegeven, volgespoten met ,0*sera tegen allerhand exoti- Rotansche ziekten. De lichte bij- '^verschijnselen daarvan zou- den tijdens de vliegreis ver- «werkt worden, zo had de ei- 6 7tgen dokter aan boord opti- hi: imistisch laten weten, en bij 2 ^aankomst in India zou ieder- i.9teen fit voor de camera kun- - wJnen verscbijnen. Het dagboek van kleedster .Jno HiMilly sprak aan het eind van juna'. Pe opnamen andere taal. Zij i.omaakte melding van dappere 301 '^invaliden, die moeizaam van :keyóhun bed kwamen en knikke- 2^5, bollend op slappe benen zich 1 de costuums lieten aanmeten. door Ton Oliemuller Verhalen hierover halen we uit het Britse boek „The ma king of the „Jewel in the Crown", dat door de eigen uitgeverij van het tv-produk- tiebedrijf Granada voorzien van tal van foto's in Enge land werd uitgegeven en dat men bij Granada Publishing, 8 Grafton Street, London WIX 3LA bestellen kan. Een boek voor de liefhebbers, dat behalve verslagen over de moeilijkheden bij de aan maak van deze serie ook een levensbeschrijving biedt van de auteur Paul Scott, een sa menvatting van de inhouden van alle veertien tv-delen, alsmede een uiteenzetting van de politieke achtergron den in India in de tijd dat deze tv-serie speelt, de onaf- hankelijkwording op het eind van de jaren '40, de da gen van Gandhi, de bezielde vrijheidsapostel, die met zijn geweldloos beroep op de mas sa en hongeracties de Engelse kolonialisten zo zwaar op de maag lag. De Zuidhollandse Uitgeversmaatschappij heeft trouwens vier delen „Parel in de Kroon" in de maak, maar die komen op gemid deld 25 gulden per stuk. OORLOG EN VREDE Het boek wordt gezien als de Britse „Oorlog en Vrede", waarmee de schrijver Paul Scott op één lijn zou komen staan met Tolstoi. Alles wat fout had kunnen gaan bij de opnamen ging goed, zo mag de conclusie wel luiden na het lezen van dat Britse boek. Er rustte een merkwaardig soort zegen op dit werk. Dit werd direct na aankomst in India in januari '82 van de Britse film- en acteursploeg al duidelijk. Op de eerste dag van het filmen verscheen Het filmen op lokatie in het mysterieuze India. een oude wijze man op de zet, een sannyasi, een pries ter, een geroepene, wat wil men, die zijn zegen over de produktie uitsprak. De Brit ten geloofden heilig in deze hoge bemiddeling, ervoeren dat bijna aan den lijve, zoals ze uit het bitterkoude Enge land in de heerlijke klimato logische omstandigheden van de zachte Indiase winter te recht waren gekomen. Alles scheen goeds te voorspellen. Ook de verschijning en ver dwijning van de sannyasi van de set, meer een soort geestverschijning. Dat mys- tertie deed de acteurs iets. Zelfs toen men later vernam, dat een dergelijk ritueel tot de vaste gewoonten behoort wanneer men in India een film begint te draaien. Ook dat soort geestelijke hulp kan men niet buiten. Daar gaat een geheime kracht van uit. De produktie- manager Ian Scaife en de boekhouder in vaste dienst, Walter Livesey, kunnen daar de nodige wederwaardighe den over opdissen. Over moed, geduld en doorzet tingsvermogen. Er moesten grote containers het land in met allerhand voor het tv- spel benodigde spullen, van belichingslampen tot tubetjes zonnebrandolie. Wat moet je dan invullen op het inkla ringsformulier? Daar was men zomaar niet uit. Daar is zwaar en langdurig over ge redekaveld met de douaniers. Soortgelijke ervaringen deed de boekhouder op, die ter plekke rekeningen diende te voldoen in valuta, die dage lijks van koers wisselden en waarvoor uitgebreide ge sprekken gevoerd moesten worden met beambten, die naar oosterse levensstijl over al rustig de tijd voor namen. En dan het persoonlijke ver keer met de Indiase mens. Om het straatbeeld puntgaaf in de serie te krijgen, werden bedelaars gevraagd als figu ranten een plaatsje te kiezen binnen het bereik van de ca mera. Zij vingen daarvoor de man enige tientjes, uitge drukt in rupiahs dan, per dag. Die heren raakten ech ter al snel in opperste staat van boosheid Zij voelden zich ernstig tekort gedaan in de edelaardigheid, waarmee men een bedelaar tegemoet dient te treden. De acteurs op de set zagen er het nut niet van in die heren af een toe een munt in de uitgestrekte handen te leggen. Zij kregen dagelijks toch een gage? Hierover raakten de heren bedelaars zeer in hun wiek geschoten. Zij wreven de ac teurs minachting van een ge discrimineerd volksdeel aan, die juist in India hoog in aan zien staat. Hiervoor moest met veel tact een oplossing gevonden worden. OUDE WONDEN Bijaldien mochten geen oude wonden opengehaald wor den. Die kans zat er levens groot in bij de verfilming van de bloedige onlusten van die dagen tussen Moslims en Hindoes, waarbij meer dan twee miljoen Indiërs het le ven lieten. Die scènes wilde men niet in India maken om elke kans op opleven van deze strijd uit te sluiten. Men trok hiervoor met de gechar terde figuranten naar studio's elders. Tussen de bedrijven van het spelen door gaven de acteurs tal van persoonlijke ontboe zemingen prijs. Er was nl. heel moeilijk aan een tele foon te komen en vrijwel ie dereen wilde zich van tijd tot tijd met vertrouwelingen verstaan. Om te voorkomen uren te moeten wachten op een telefonische verbinding werden de hartsgeheimen prijsgegeven aan een telex, met voor iedereen ter inzage vertrouwelijke tekst, ontboe zemingen van zeer persoon lijke strekking. De Britten onderhouden met India een relatie, vergelijk baar met hier Indonesië, een binding met vele persoonlijke banden. Daaraan ontleent de kortgeleden, op 57-jarige leeftijd overleden schrijver Paul Scott ook zijn betekenis. Deze Brit kreeg zijn militaire opleiding in India, maakte daar de dagen van de zelfs tandigwording van zeer nabij mee. Hij wordt door zijn bes te vriend en uitgever Roland Gant beschreven als een in trovert type, dat zich sterk betrokken voelde bij wat hem in zijn naaste omgeving overkwam. Met zijn boeken over de gebeurtenissen in het India van die dagen bouwde hij in Engeland een zekere roem op. Dit maakte het de Granada-producers niet moeilijk de rollen goed te la ten bezetten, toen zij eenmaal tot een tv-serie hadden beslo ten van „The Jewel in the Crown" (van koningin Victo ria), zoals India in Engeland wordt benaamd op de manier waarover wij praten over de „Gordel van Smaragd". Een Granada-producer voer de eens een telefoongesprek over de verfilming van „De parel aan de kroon". Toeval ligerwijs passeerde op dat moment Dame Peggy Ash croft, een van de grootheden van het Londense National Theatre. Zij reageerde prompt: „Als het tot een ver filming komt, wil ik in elk geval mee doen". Zodoende stikte deze grandi oze toneeldame van de hitte in Upaidur en leed zij tussen de warmwaterzakken kou in de Himalya. En zij niet al leen. Vele anderen met haar. En toch, op het moment, dat de acteurs voor de camera moesten treden, waren zij plotseling niet ziek meer. Zij stapten dan monter en ge zond uit hun ziekbed. Myste rieuze krachten in de kunst of toch het wonder van de speciale zegen van de gebe nedijde sannyasi? WIM Eindredacteur Wim Rama ker van NCRV's literaire radiorubriek „Literama" komt op dinsdag 8 mei met de duizendste uitzending. Daar gaat hij iets bijzonders van maken. Lang en feeste lijk moet het worden, drie uur aaneen, van 20.00 tot 23.00 uur op Hilversum 4. Hij vraagt luisteraars op ei gen wijze een bijdrage te le veren. Daarom zoekt hij naar eigenaars van spre kende papegaaien, geluids banden van kleine kinde ren en mensen die graag op eigen houtje een auteur wil len interviewen. Want de taal is gans een volk. of die nu door dieren wordt gebe- •zigd, door brabbelende kin deren of boekenwurmen. Deze feestelijkheden heb ben plaats onder het op schrift „van papegaai tot prater", want het mag een feit heten, dat kinderen le ren praten door als pape gaaien hun ouders en naaste omgeving na te bootsen. Voor dit verschijnsel heeft de Literama-redactie bij zonder veel oor en dat wil len zij overdragen aan een groot getal luisteraars. Spre kende papegaaien, dan wel hun eigenaars, mogen op bellen onder nummer 035- 719544. Van ditzelfde num mer kunnen ook kinderen gebruik maken, die al aar dig aan het babbelen slaan, al mogen zij dit opbellen ook best aan hun vader of moeder overlaten. En dan ook nog bestaat er de moge lijkheid om een eigen ge dicht voor te dragen, d.w.z. een bestaand en erkend ge dicht, waarvan men de diepgang zo hoog inschat, dat zo'n stuk poëzie nu maar eens de ether in moet. ATE Maarten 't Harts veelbe sproken boek „Een vlucht regenwulpen" sprak filmer Ate de Jong dermate aan, dat hij zich niet kon weer houden er een film van te maken. Die heeft alom ge rouleerd in de bisocopen, maar nu komt die film as. vrijdag ook op TROS-tv. Over de bewerking van het boek voor zijn film zegt Ate de Jong, dat het boek on- verfilmbaar is zoals het is geschreven, maar dat hij er nochtans een film in zag. Zelfs met de hoofdpersoon in de creatie van Jeroen Krabbé als een dubbelrol. De structuur van het boek heeft Ate zodoende niet kunnen handhaven, maar Maarten 't Hart had er vre de mee. Volgens Ate heeft de film de intentie van het boek verhevigd. Wie het boek gelezen en de film ge zien heeft, zal hem in die uitspraak wel kunnen bij vallen. Vooral die dubbel rol, die twee verschillende personages in één belicha ming roept een sterk effect op, de tegenstelling tussen het aarzelende en het door tastende, dat iedereen in zichzelf ook wel zo aan kan voelen. Hoofdpersoon Maar ten staat in het boek voor een moeilijke opgaaf. Als celbioloog weet hij meer van één cel dan van het ge compliceerde samenstel van cellen, dat mens heet. Hij moet binnen een week een vrouw vinden, wil hij tijd van leven hebben. Ted de Braak in zijn laatste Ted-show vanavond op Ned. I anny Kaye dirigeert J navond is de komiek Danny ye voor de tweede maal als igent van de New Yörk Phil- rmonic te bewonderen. Dit is derde keer, dat hij een lief- digheidsconcert leidt, dat Brigens voor het eerst door televisie wordt uitgezonden. vor- baten van dit in 1981 opge- j demen concert kwamen ten n er ede aan het pensioenfonds der.7 de orkestleden, vandaar on-arschijnlijk, dat ze overdui- iijk plezier hebben in Kaye's treden. n cfderland 1, 18.55 uur. aan- Zuidshow piek ons.pr de laatste keer verschijnt zeiiavond de Tedshow op het een\erm. Ter gelegenheid van 1 iniinginnedag staat de show rbe-jef teken van de oranjefees- aan>. Hierbij behoren natuurlijk pak -bekende spelletjes als zak- nogen en fiets versieren, terwijl de traditionale kwisronde te- wil ii de achtergrond van een naarlerwetse kermis plaatsvindt. ookjr de laatste show is ook bos- dubbel enthousiasme aan pu-grote showscene gewerkt, wor-Wn Lee Towers en Anita van!\er samen het duet „Just a ftige* 'n love" zingen. Corry Ko elend maakt samen met Ted vvjn.ir Engelstalig debuut in do y°u like y°ur e99s 'n e)£JLmornin9"? eKcr1erland f, 20.50 uur. onze roer- prljsw ganser harte i het mei), verjaardag van prinses heidlena viert de AVRO met wat ca -omroep een défilé artistlque nen-lmt, beschaaf amusement orde. culturele basis. In overleg cen-( de jarige zijn hiervoor in hal- Ned. Congresgebouw te l het' Haag de sopraan Marjan- at is Kweksilber uitgenodigd, 1st Jaap van Zweden en de Visten Louis van Dijk en Da- Wayenberg, die samen een tshwin-medley spelen. Het Iet-echtpaar Alexandra Ra- f t en Han Ebbelaar dansen „jl pas de deux op muziek 1 ^[Chopin en cabaretier Seth nJ l\ikema bedekte met de kwebtel der liefde de fouten van sme kabinet, die als staatsge- tuati?en worden beschouwd. dat $?9r'ik onderdeel van het >bou$ramma vormt de eenacter cassert ^r,e^ van ^on duan'' van ekenr3 Treves, waarin prinses sniir vroe9er als amateur jo krol heeft gespeeld. ,iljoJlerland II 19.12 uur. NEDERLAND 1 NOS 18.00 Studio Sport. Int. hoc- keytoernooi in West-Berlijn: samenvatting Nederland- -Duitsland dames en heren. 18.25 Teleac: Turken, Ma rokkanen, Nederlanders (7). NCRV 18.55 Danny Kaye dirigeert. Tweede deel liefdadigs- heidsconcert door de New York Philharmonic met po pulaire werken van o.a. Schubert, Beethoven en Tsjaikovsky. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Schoppen troef, komi sche serie. 20.50 Tedshow. Met o.a. Anita Meyer, Corry Konings, Babe, Lee Towers, Annelies Balhan e.a. 22.15 Hier en nu, actualiteiten. 22.55 Meditatie, door ds. M.L.W. Schoch. 23.00 Hill Street Blues, tv-se rie. Furillo krijgt een stroom van aanvragen voor ver vroegd pensioen en Was hington kan er zich moeilijk mee verenigen dat La Rue gedegradeerd is. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Van ganser harte... Defi le artistique t.g.v. de 75ste verjaardag van prinses Juliana. M.m.v. Marjanne Kweksilber, Jaap van Zwe den, Daniel Wayenberg en Louis van Dijk aan twee pia no's, Han Ebbelaar en Alexandra Radius en het Metropole Orkest o.l.v. Ruud Bos. Presentatie: Cees van Drongelen. 20.45 Republiek tussen vor sten. Deel 2: Oorlog en be stand (1584-1625). 21.15 Alleen als ik lach, En gelse ziekenhuisserie met Peter Bowles. 21.40 Opsporing verzocht. Presentatie: Jaap van Meekren. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 23.05 Let's swing (1), herha ling. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Musik-Convoy. 19.00 Maggie Forbs, tv-serie. 20.00 Tagesschau. 20.15 Ich, der Vater, tv-spel van Relnhard Kettner. Met: Marijam Agi- schewa. Walter Plathe e.a. Aansl.: Eln Platz an der Sonne. Het tv-spel van Richard Kettner vertelt de heden daagse liefdesgeschiedenis van twee jongemensen In de DDR. De econome Christa Stein en de winkelbediende Klaus Beul wonen reeds drie jaar sa men en Christa wil dolgraag een kind. Maar Klaus vindt het nog te vroeg voor een baby. Als Christa hem op een dag vertelt, dat ze zwanger is voelt Klaus zich beetgenomen en ge chanteerd. Teleurgesteld keert Chris ta zich van hem af. 21.15 Amerikas schwarze Burger. Nieuwe kiezers voor de volgende pre- 21.45 Sleh an, sieh an, amusements magazine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die Ballade von Gregorio Gor- tez, Amerikaanse speelfilm uit 1983. Met: Edward James Olmos, Tim Scott, Pepe Serna e.a. Regie: Robert M. Young. 00.40 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.20 Eind Colt für alle Falie. Afl.: Een nieuwe partner (1). Aansl.: Heu- te-Schlagzeilen. 18.20 Ein Colt für alle Falie, vervolg. 18.57 Programma-overzicht. 19 00 Heute. 19.30 David und Goliath. Reportage over het verzet tegen de komst van een snelspoorweg. 20.15 Dr. Mabuse: Das Testament. Duitse speelfilm van Werner Klingier (1962). Met: Gert Frobe, Senta Berger en Helmut Schmld.Aansl.: Ratschlag fur Klnoganger. 21.45 Heute-]ournal. 22.05 Hoffnung auf Morgen. Jonge ren uit de hele wereld ontmoeten de Paus. 22.35 Bomber en Paganini, tv-film van Nikos Perakis. Met: Mario Adorf, Tilo Pruckner en Hannelore Schroth. 00.20 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus Duits. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandsshow: Treffpunkt To kio. 21.45 Landesspiegel: Poeten lm Pott. 22.15 Hoffnung für Anna, tv-spel van Ursula Feske. Met: Jenny Grollmann. Barbara Dittus, Jurgen Helnrich e.a. Regie: Vera Loebner. Anna Holtfreter heeft alle reden gelukkig te zijn. Op haar werk wordt ze door haar colle ga's gewaardeerd. De buren mogen haar graag; haar man en haar drie kinderen houden van haar. Maar hoe reageer je, als je werk teveel van je eist, als je man misbruik van je ver trouwen maakt of als je pijn hebt? Anna probeert zich me» tabletten en alcohol staande te houden en verliest daardoor de grond onder haar voe ten. 23.25 Journaal. België BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie. 18.05 Kameleon, jeugdprogramma. 18.30 Take it easy, deel 4 - les 2. 18.55 Juke Box. 19.10 Programma van de Protes tantse Omroep. 19.40 Paardekoersen, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Regeringsmededeling. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 De parel aan de kroon (9), En gelse serie. 21 10 De platina oester. Een Song festivalparodie (herh.). 22.00 Ommekaar: De moeder van Georges T..., een verhaal van liefde. Documentaire over de moeder van een autistisch kind. 22.45 Paardekoersen, Journaal en Coda: „Een kraai bij Siena" van Wil lem van Toorn. BRT 2 18.50 Teletekst voor ledereen. 19.00 Breakpoint (5), Engelse serie. 19.25 Chapi Chapo, tekenfilm. Afl.: Het konijn. 19.30 Tijdrover: Lieve plantjes. Afl.: De ixora. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Extra-Time, sportprogramma. 22.00 Toto-prognose. 22.05 Europa in vogelvlucht (3). RTBF 1 19.05 Ce solr, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.05 Café express, Italiaanse film komedie uit 1979. Met: Nino Manfre- di, Giovanni Piscopo, Adolf Celi e.a. Regie: Nanni Loy. 23.05 Journaal. TV 5 19.00 Champs Elysées. 20.33 Papa poule, serie. 21.26 Carnets de l'aventure. Dame Peggy Ashcroft in de winterkou van de Himalaya in de serie „Parel in de Kroon", vanavond op België 1 om 20.20 uur. Engeland James Coburn in „Valley of the dolls", vanavond op ITV om 22.00 uur. BBC 1 18.05 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Blue Peter, kinderserie. 18.35 The Wombles, jeugdprogram- 18.40 Regionaal magazine. 19.40 Roll Harris's cartoon time. 20.10 A Wing and a Prayer, tv-film. 21.00 Points of view. 21.10 Panórama. 22.00 Uitzending Labour Party. 22.10 Journaal. 22.35 Cops and robbers, serie tv- spelen met Donals Sutherland. 23.55 Film '84, filmrubriek. 00.28 Nieuwsoverzicht. 00.30 Tom Jones NowL 00.55 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18 40 Tekenfilm. 18 45 Hollywood Children. 19 40 WK Snooker. 20.20 English Journey (5), reisserie van Beryl Balnbridge. 21.00 Call my Bluff, spelprogramma. 21.30 Sporting chance, informatieve 22.00 Uitzending Liberal Party. 22.10 WK Snooker. 22.30 Horizon. Afl.: Genetic counsel ling. 23.35 WK Snooker. 23.55 Newsnight. 00 40 WK Snooker. 01.10 Tv-cursussen. ITV 18.00 Dangermouse. 18.15 Joanie loves Cahci. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Ditf'rent strokes. 20.00 What's my line. 20.30 Coronation Street. 21.00 The Kit Curran radio show. 21.30 World in action. 22.00 Valley of the dolls. 23.00 News at ten. 23.30 Valley of the dolls, vervolg. 01.25 The real Jeus. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. 15.30 RVU: Haal je recht. NCRV: 16.00 James Herriot, tv-serie. 16.50 Buurtkinderen (2), kinderserie. NOS: 18.00 Studio sport. Int. Hoc- keytoernooi In West-Berlijn. Samen vatting Nederland - Australië, heren. Wielrennen: Samenvatting van „Run- dum dem Henninger Turm" (Grand- prlx van Frankfurt). DUITSLAND 1 10 00 Kampf urn die Akropolis, re portage. 11.30 Frühling in Wien, mu ziekprogramma. 13.20 Unser Torwart spielt Klavier, Tsjechische Jeugdfilm. 14.40 Mit vollem Bauch dem Hunger entgegen, reportage. 15.25 Wie wer- de ich energisch, korte film (1933). 15 45 Berührungen, een liefdesver haal met Gitte Hanning. 16.25 Einmal der liebe Herrgott sein, Duitse speel film uit 1942. 17.55 ARD-Sport extra. Int. Hockeytoernooi: Duitsland- India. DUITSLAND 2 10.00 Programma-overzicht. 10.10 Gloria - Liebe meines Lebens, Fran se speelfilm uit 1977. 12.00 Sport Ak- tuell. Wielrennen voor profs op de weg. 12.15 Der lange Lulatsch von Amrum. Reportage. 12.45 Sport Ak- tuell, vervolg wielrennen. 13.00 Heu te. 13.05 Zwischen Arbeitsplatz und Podium. 13.50 Sport Aktuell, vervolg wielrennen. 14.05 Aschenputtel. Re portage. 14.50 Emily Erdbeer, teken film. 15.15 Schenk mir ein Buch. 16.00 Rom an der Mosel. Documen taire over Trier. 16.30 Sport Aktuell, vervolg wielrennen. 17.10 Heute. 17.15 Fred Aataire: Drei kleine Wor- te, Amerikaanse musical-film uit 1950. BRT 1 16.00 Goudsbloemen in augustus, Zuidafrikaans-Engelse speelfilm uit 1980. 17.55 Journaal. RTBF 1 14.55 Accordeon-concours (finale). 15.50 Le Petit Bougnat. Franse speelfilm uit 1969. 17.20 Lollipo Spe cial BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine 10.00 Boswall's wildlife safari to Mexico. 11.30 Play school. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Nieuwso verzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at one. 14.45 Little Misses en Mister Men, kinderserie. 15.00 Sleep my love, Amerikaanse speelfilm uit 1948. 16.35 Tekenfilm. 16.55 Play school, it's Tuesday. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Orm and Cheep. 13.10 Rain bow. 13.30 Gardens for all. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 A plus. 15 00 Take the high road. 15 30 Definition. 16 00 Vintage quiz. 16.30 Miracles take longer. Radio HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. 18.06 Aktua. 18 15 journalistenfo- rum). 19.02 TROS-country. 20.03 En nu de moraal. 20.30 Cafe chantant 21.02 Coulissen 22.02 Aktua-sport- cafe. NOS: 23 02 Met het oog op morgen. AVRO: 0.02 Easy listening 2.02 AVRO's service station. 6.02 Auto in? AVRO aan. HILVERSUM 2 PP: 18.20 Uitzending van de CP. 18.30 Uitzending van de Mormonen. 18.45 Uitz. van de Bond zonder Naam. VOO: 18.50 Veronica sport. (19.00 Nws). 19.30 Veronica nieuwsradio. 19.33 Confrontatie (20.00 Nws.). 20.30 Veronica nieuws radio. 20.33 Trend (21.00 Nws Tele ac. 21.30 Let's swing (5). 22.00 Latijn, taal en cultuur van de romeinen. Herh. introduktieprogramma. VOO: 22.30 Nws. 22.40 Veronica nieuwsra dio. 23.00 Het zwarte gat. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS 18 04 De avond- spits. AVRO: 19.02 Stennes. 20.03 Folkllve. 21.02 Elpee-uur. 22.02 Candlelight. 23 02 AVRO's swlngtlme HILVERSUM 4 VARA: 20.00 Opera concert door het Omroeporkest en het Groot Omroepkoor, met solist 22.00 Jazz op vier. Presentatie: Aad Bos. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin In het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Informatief magazine. Tot 18.00 Ieder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nws. AVRO: 7.02 Auto in? AVRO aan (verv.). 9.03 Steunpunt. 9.08 Arbeids vitaminen (10.03 Duimeland). 11.15 Uit is in, 11.30 Rita en Daphne. 12.03 Muzikaal onthaal 13.06 AVRO's ra- diojourn. 13.20 De AVRO diligence 13.57 Per saldo. 14.03 Mazzel. 15.03 De tweede ronde. 16.03 Hersengym nastiek. 16.30 Kom 'ns langs in „Des HILVERSUM 2 KRO: 7.00 Nws. 7.10 Echo-kort. 7.12 Het levende woord. 7.21 Echo. 8.55 Postbus 900. NOS: 9 05 NOS-sportlef. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Als je haar maar goed zit. 10.00 Angels en klem men (10.30 Nws 11.00 Ouder wor den we allemaal 11.30 Nws. 11.33 Met Anne. 12.00 Kruispunt Over- h.voorl.: 12.16 Uitz. v.d. landbouw NOS: 12.26 Meded. v land- en tuin bouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws 13.10 Echo- politiek 13.30 Nws. 13 33 Schoolradio. 14 30 Nws. Feduco: 14.33 Open Schooitijd- -Thema 24: Het aangenomen kind. 15 03 NOS-ombudsman. 15.30 Nws 15.33 Een leven lang. TROS: 16.00 TROS nws.show. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws VARA: Van 7 00-18 00 Aktualiteiten via Dingen van de dag. 7.03 Gesode- meurders. 9.03 In afwachting van. 11.03 Doorloper. 12.03 Losprijs. 14.03 Peter Holland. 16.03 De verruk kelijke 15. HILVERSUM 4 TROS: 7 00 Nws. 7 02 Een goede morgen met Wim Bary. (8 00 Nws). 9 00 Continu klassiek. 10 45 TROS- concertzaal 13 00 Nws 13.05 De klass top tien. NCRV: 14 00 Vocaal recital door Carmen Busta- mente. sopraan en Miguel Zanetti. piano. 14 40 In kleine bezetting Muz voor viool en piano 15.15 Beroemde soloconcerten. Werken v. Mozart 16.00 Literama. of: Het kunstbedrijf. 16.45 Woord in de middag. RADIO RIJNMOND 07 30 en 16.30 In formatief magazine. 7.00 t-m 18.00 ieder uur Rijnmond-nieuws in aanslui ting op het ANP- nieuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9