Grote belangstelling voor 37e bloemencorso Veel moois te zien op „Kreatief Alkemade" REGIOUOURINAAL Noordwijks gezelschap bij Prinses Juliana op de LEIDEN/REGIO £cicUc Commit MN MAANDAG 30 APRIL 1984 PAGINAl Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I en EUROCINEMA II (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Ciske de Rat (al); 18.30. 21.00. wo. ook 13.30. ma. 13.30. 16.00, 18.30. 21.00. EUROCINEMA III: Thunder (al); 18.45. 21.15. wo. ook 13.45. ma. 13.45, 16.15, 18.45, 21.15. EUROCINEMA IV: Sophie's Choice (16); (beh. di.) 20.15. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA IV: Heidi (al); wo. 14.00. ma. 14.00, 16.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Risky Busi ness (12); 14.30, 19.00, 21.15. LI DO I (Steenstraat 39, tel. 124130): Terms of endearment (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO II: Ciske de Rat (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Carmen (16); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO IV: Schatjes (12); 19.00, 21.15. ma. di. ook 14.30. «STUDIO (071-133210): Ciske de Rat (al); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): De wraak van de ninja (12); 14.30, 19.00, 21.15. ma. 14.15, 16.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlem merstraat 52, tel. 071-125414): Hey, baby, hey (16); 14.30, 19.00, 21.15. ma. 14.15, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Robin Hood (al); wo. 14.30. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 69, tel. 01717-4354): The day after (12); ma. di. wo. 20.00. di. ook 14.0. KINDERVOORSTELLING: Dik Trom en het circus; 30 april en 2 mei. 14.30. Vertigo (Hichcock) (12); r dienstverlening de apotheek Doeza In Leiden en apotheek Van Breest in Leider- e dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur ten) van 15.00-16.00 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. - -12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: ernstige patië kinderklin lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou- 15.00 u. en van 18.30-19.00. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- bloed; 10 r (afk.); 13 behoeftig; 15 persoonlijk vnw.; 16 uitheemse dakbedekking; 18 voedsel; 20 ogenblik; 21 familielid; 22 vloeistof; 24 zangstuk; 25 Japans bordspel; 26 lichte stof; 28 senior (afk.); 29 voorzetsel; 31 lofdicht; 33 vogelprodukt; 34 toneeldichter. nodig heeft; 17 zwemvogel; 19 insekt; 23 sportevenement (afk.); 24 klaar; 27 opera van Verdi; 30 paardeslee; 31 voorzetsel; 32 etage (afk.); 33 bij- lz t>z Tl ez uoi 6i :»ie lv :siw -e6 gt !eiu n "d'V Zl louajs zi 'B|P -jeeue6|9 l -'s s 9 Isa g Mem f l'A'l "S'd z ipueBijeuiuee i pz :»HU| ZZ letuo iz :|0i oz '.deje 9i :e6 gi Iujjb et Isuj u :<s 01 '.cia e :sb 8 lesoeiiiode i qeejuoziJOH Zoeterwoude zet Stompwijk „mat' ZOETERWOUDE Schaakvereniging Zoeterwoude heeft de derby tegen „de Toren" uit Stompwijk met royaal verschil gewonnen. Van beide verenigingen kwamen elf spelers in actie. Negen maal wist de Zoeterwoudse schaker zijn oppo nent te kloppen zodat de eindstand 29 was waardoor de be ker kon worden meegenomen naar „Ons Huis". Bij het on langs gehouden snelschaakkampioenschap toonde Cees van Steenwijk zich de sterkste. In 17 partijen bracht hij het tot 16 Vi punt. De strijd om de overige ereplaatsen eindigde onbeslist want zowel Richard van Offeren als Herman van der Post wisten 15 punten te verzamelen. De heer S. de Hoop bracht het met 13 punten tot een verdienstelijke 4e plaats. Donderdag 3 mei wordt de slot- ronde gespeeld van de jeugdcompetitie waaraan naast Zoe terwoude wordt deelgenomen door „de Toren" uit Stomp wijk, „Leiten" uit Leiden en „Op eigen wieken" uit de Leid- se Merenwijk. Vrouw ramt verkeerspaal LEIDEN Een 25-jarige Leid- se vrouw heeft In de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks half drie een verkeerslicht op de Utrechtsebrug nabij de Plantage totaal uit de grond gereden. De vrouw die in de richting van het Levendaal reed, verloor in de bocht de macht over het stuur en ramde de verkeerspaal, die in haar auto terecht kwam. Haar auto sleurde de verkeerspaal enkele meters mee. Bij aankomst van de politie was de vrouw ver dwenen, maar de politie wist haar te achterhalen. De auto werd totaal vernield, maar de vrouw raakte niet gewond. BOLLENSTREEK Prachtig weer en een kleurrijke bloe menpracht maakte dit jaar de bloemencorso van de Bollen streek tot een groot succes. Bussen uit alle windstreken zetten weer ladingen toeschou wers af langs het 35 kilometer lange traject. Het was drukker dan ooit. Maar ondanks deze drukte deden er zich geen on geregeldheden voor. De onge veer 200 man/vrouw politie mensen, die dit jaar voor een soepele gang van zaken zorg den, hoefden zich slechts voor namelijk bezig te houden met het regelen en omleiden van het verkeer. Voor de toeschouwers, veelal „gewapend" met filmcamera of fototoestel werd het bloe mencorso een zeker 40 minu ten durend kijkplezier. Voor de bloemenmeisjes en muzi kanten die aan het corso deel namen, was het een ontmoe ting met lange rij gezichten en aan lamme arm van het zwaai en of pijn in de voeten van het lopen. De zo enthousiast aan de optocht begonnen deelne mers hadden aan het einde van de route zo hun eigen kijk op het geheel. Een bloemen meisje, boven op een praalwa gen gezeten, deelde haar fami lie aan de kant luid en duide lijk mee dat zij al aardig bruin geworden was, maar aan de vermoeide gezichten van de zeulende muzikanten kon je duidelijk zien dat ze blij waren dat het eind in zicht was. Ook de bloemen leken aan het eind van de dag die mening toege daan. Menige bloem had het kopje er al bij laten hangen. De praalwagen van „De Keukenhof", die dit jaar het 35-jarig bestaan viert. liefst vier lustra. Het eerste is de viering van de 75ste ver jaardag van prinses Juliana, het tweede is het 35-jarig be staan van van de nationale bloemententoonstelling De Keukenhof, een derde lustrum is de viering van het 10-jarig bestaan van de Lions Club Bollenstreek en het vierde is het feit dat het corso voor de tiende maal ook door Noord- wijk rijdt. De geel, blauw, rode en witte bloemen maakten inderdaad van de Bollenstreek een stukje „Kleurrijk Nederland". Het motto het dit jaar. bloemen versierde luxe auto's en de twintig grote praalwagens zijn het resultaat van vele uren ambachtelijke inzet van vele mensen. De praalwagens waren weer ont worpen door tekenaar Kees van Driel. Publieksprijzen De uitslag van de publieksjury wijkt af van die welke door de professionele jury vrijdaga vond in de Hobahohallen be kend werd gemaakt. De hoog ste prijs van het publiek was voor de praalwagen van de Groep de Zilk. In de categorie luxe wagens kende het pu bliek de hoogste prijs toe aan het rijtuig van Motel Sassen heim. Tweede werden respec tievelijk de praalwagen van de afdeling Bennebroek (het boe- renslootje) en de luxe wagen van J. van der Kwaak. De derde prijzen gingen naar res pectievelijk de praalwagen van de gemeente Sassenheim (draaiende wieken) en de Mitshibishi van Auto Rhee. RUZIE OVER IKV-BLOEMENTABLEAU zet van een ruzie. De IK V-kern van Sassenheim wilde band met het bloemencorso het bloementableau tentoonstellen op een landje op de hoek Hoofdstraat/Teylingenlaan. De pach ter van het landje, die waarschijnlijk andere meningen was toegedaan dan het IKV, wilde het bloementableau niet op zijn landje en waarschuwde de politie. Toen deze ter plaatse was, zeiden de mensen van de Sassenheimse IK V-kern dat zij wel toestemming hadden van de eigenaar van het landje en derhal ve niets te maken hadden met de pachter. Uiteindelijk bleek toch de pachter aan het langste eind te trekken en tegen de avond hebben IKV'ers de in bloemen uitgevoerde tekening van het gezinnetje dat tegen een kruisraket schopt, weer mee genomen. Het tableau kon so-wie-so niet meedingen naar de prijzen voor de móóiste bloemenmozaieken vanwege het poli tieke karakter. ALKEMADE De jaarlijkse expositie „Kreatief Alkema de" in de bovenzaal van dorpshuis "de Alkeburcht" is zaterdag officieel geopend door burgemeester J.S. Wa genaar. De burgemeester moest een koord doorbran den onder het toeziend oog van zestig genodigden. Toen hij dit na enig weifelen ge daan had, ontrolde zich pp een schildersezel een ver sierd aanplakbiljet waarop de tentoonstelling werd aange kondigd. De tentoongestelde werken lijken dit jaar van een nog hoger niveau te zijn dan in voorgaande jaren. Ze komen beter tot hun recht door de speciaal voor dit doel aange schafte verlichting. De op stelling van de kunststukken is wat speelser dan voorheen; De schotten staan niet in rij en, maar zijn in kruisvorm geplaatst. Hierdoor hebben bezoekers niet het idee alleen te zijn in de expositieruimte. De inzendingen zijn niet al leen van veertig individuele personen, maar ook van ze ven Alkemadese basisscholen en van de plaatselijke hobby club. Ook is er een plaatsje ingeruimd voor materiaal van de vereniging Oud Alke made. De hoofdmoot bestaat echter uit werken van individuele inwoners van Alkemade. Schilderstukken zijn vrijwel allemaal herkenbaar en veel al vervaardigd in frisse, hel dere kleuren. De Oude Wete- ringer Ch. Groothoff heeft weer enige prachtige aqua rellen gemaakt, die nu eens niet allemaal in Frankrijk zijn vervaardigd. Er zit er een bij van de Aderweg met de Veendermolen in Roelofa- rendsveen en een van Oud Ade met de Vrouw Venne- molen gezien vanaf de pro vinciale weg. Nel van der Hoorn heeft met veel gevoel „Kinderleed" en „Lach maar paljas" in olie verf vastgelegd. Het ragfijne knipselwerk van Lourien Koek is ook dit jaar schitte rend; De composities lijken mooier dan ooit. Verrassend is het Delftsblauwe schilder werk van de politicus J.W. Kret. De „dagpauwvlinder" van L. Oomen-Turk valt op door haar precisie. Dit minis- cule schilderijtje is, zo te zien, met behulp van diverse tech nieken tot stand gekomen. Het verweerde gelaat van de bekende visser Van Egmond van de Noordkade in Roelof- arendsveen is door J.Th. Oo- rnen goed-gelijkend vastge legd in een olieverfschilderij. Theo van der Meer toont een groot, uniek bronzen schaak spel-de-maak. Vier stukken zijn in de definitieve vorm te zien. „De rest is een vijf-ja- renplan" vertelt Van der Meer erover. Een vaas met teerroze rozen, waarvan de kleuren weer spiegelen op de achtergrond is erg mooi geschilderd door J.C. van Benten. Hans Schrumpf laat drie gouaches (plakkaatverf op aquarelpa pier) zien. Vooral zijn „Zwa luwen" is intrigerend mooi. Vermeldenswaard is ook het prachtige, precieze teken werk van P.J.M. Pauw. Hij ■gebruikt nieuwe, heel fijne technieken van weggekrast zwart op een ondergrond van metaalkleur. Ook heel knap zijn de kinderportretten van zijn hand. Mevrouw Th. van der Meer-van der Hoorn, laat het verbluffend mooie resul taat zien van een eigen wa terverf techniek. Haar olie verfschilderijen op doek van landschapjes in de Rijnstreek zijn fris, helder en heel knap gemaakt. ELLEN VERHAAR Burgemeester Wagenaar verricht de opening. Geopende brug niet gezien ALPHEN AAN DEN RIJN Een 58-jarige inwoner van Al phen is zaterdagmiddag met zijn auto tegen de Albert Schweizerbrug opgebotst. De man reed op de Eisenhower- laan richting Prins Bernard- laan en zag, vermoedelijk ver blind door de zon, niet dat de brug werd geopend. Hij reed een slagboom kapot en kwam tot stilstand tegen het tegen overliggende brugdeel dat net een stuk was opengegaan. De brugwachter zette het mecha nisme onmiddellijk stil. Het slachtoffer is met gebroken ribben en een gebroken neus naar ziekenhuis Rijnoord overgebracht. De schade aan de brug bleef beperkt tot de slagboom, die uit het water werd gevist. Sukses voor „De Grunerie" OEGSTGEEST Terwijl in Oegstgeest de kermis druk be zocht werd en een feestelijke taptoe door het dorp trok kwa men de tonelisten van toneel vereniging „De Grunerie" za terdagavond in het Camphuys op de planken. Leuk om te constateren dat de vereniging een „vast publiek" heeft want de zaal was praktisch uitver kocht. Ditmaal had men een toneelstuk met wat méér body op het repertoire genomen ge titeld „Vandaag geen spreek uur". Een arts is verliefd ge worden op zijn assistente. Deze mooie jongedame heeft echter een „verleden" en wordt daar mee gechanteerd. Een vaste spreekkamer-bezoeker is ge tuige van een gesprek tussen assistente en chanteur en neemt het voor haar op. Dok ter en assistente gaan uit el kaar maar een ongeval zorgt voor de hereniging. Michel en Hilde Ferlier speelden de hoofdrollen overtuigend en kostelijk was het accent dat Jan van Mourik in zijn rol leg de. Ad van Nieuwland bood in het stuk „de helpende hand", ook bij het „uitrangeren" van de chanteur gespeeld door Herman van Benten. Het stuk telde maar liefst dertien rol len. De kleinste was wegge legd voor een onecht jongetje die aan het einde van het vier de bedrijf aller harten stal: Dijo Heemskerk. Het geheel stond onder regie van Berend Heemskerk en voorzitter Baasten leidde het toneelstuk bij de aanwezigen in. ANTOON KOCH 't Steuntje De Stichting voor mensen zonder baan, 't Steuntje in Noordwijk, houdt morgen open huis in het onlangs be trokken onderkomen aan de Molenstraat 19a in Noord- wijk. Tussen twee en zes uur is iedereen welkom om kennis te maken met het gebouw, de mensen en de spullen waarmee zal worden gewerkt. Tijdens de mid dag wordt ook informatie gegeven over het milieupro ject, het eerste project van 't Steuntje waarvoor on langs toestemming van de gemeente werd gekregen. Binnenkort zal men in de wijk Boerenburg beginnen met het ophalen van oud papier en schillen. Wekelijks zullen de schillenemmers door werklozen huis-aan- huis worden geleegd. Het eigen onderkomen is door zelf hard werken opgeknapt en kan nu worden geop- pend. Het is de bedoeling dat het de ruimte wordt waar werklozen elkaar kunnen ontmoeten. Hetty Blok De Federatie Bollenstreek van de Partij van de Arbeid or ganiseert morgenavond in samenwerking met het FNV en de VARA een grote 1 mei-viering in het dorpshuis De Kuip te Noordwijk. Hoogtepunt in het programma is het optreden van Hetty Blok. Zij zal stukken voordragen en tevens vraaggesprekken houden met oud-AJCers. Het Eer ste Kamer-lid prof.dr. L.M. de Rijk uit Leiden houdt de 1 mei-rede. Verder zal het zangkoor Weerklank uit Katwijk socialistische strijdliederen ten gehore brengen (met sa menzang). Een ander programmapunt is de voorstelling van het politiek poppentheater „Krenten in de Pap", dat bekende Nederlandse politici te kijk tracht te zetten. Ter afsluiting van de feestavond is er een 1 mei-bal op de mu ziek van „Far Out" uit Voorhout. De viering begint om acht uur. ELL •and nge: 1 mei viering De Partij van de Arbeid, afdeling Oegstgeest, houdt morgenavond in Taberna aan de Julianalaan een bij eenkomst die in het teken staat van Spanje. De direc teur van het Internationale Instituut voor Sociale ge schiedenis te Amsterdam, Rudolf de Jong houdt een le zing met als thema „Spanje, verleden en toekomst". De bijeenkomst begint om kwart over acht. Sassenheim verrijkt met groot schaakboitf De voorzitter van de Rotary Club van Sassenheim en Voorhoim de heer H.J. Boersma heeft afgelopen zaterdagmorgen een gro schaakbord met bijbehorende stukken overhandigd aan de meente Sassenheim. Hij deed dit namens de club, die dit haar tweede lustrum viert en burgemeester A.J. Kret narnhfofTI ontvangst. Het schaakbord is 3 meter 20 lang en breed en de schaakstu ,er <j ken zijn ongeveer 60 centimeter hoog. Het is vooral voor jeugd bedoeld, die op deze wijze eens op andere wijze kern|Sj5^ kan nemen van het spel. Het grote bord met de stenen heeft e4r|nn( plekje gekregen in het park Rusthoff, nabij de hooflngang aan ft0dse Hoofdstraat. Het is de bedoeling dat er steeds toezicht bij (n spel aanwezig is, van onder meer de schaakclub SassenheirL 's Avonds worden de stenen opgeborgen. Ook 's winters gaan schaakstukken naar de winterberging. Het cadeau van de Lion»' club aan de gemeente Sassenheim heeft ongeveer 12.000 guld^,jSct gekost. Een deel ervan is gefinancierd door de Stichting Madur rg a; dam in Den Haag. ■*- lirtH rdac inplai NOORDWIJK De heer en mevrouw Van der Lippe van het bekende Bloemenhuis aan de Hoofdstraat en de Noordwijkse kunstenares mevrouw Ingrid Verdoes- Van der Loo zijn vrijdag op koffievisite geweest bij prin ses Juliana. Met het oog op de 75-ste verjaardag van de prinses kwamen de dames op het idee haar een oranje boom als verjaarsgeschenk aan te bieden. Daar het de bedoeling was om het bloem stuk aan het hek van paleis Soestdijk af te geven, infor meerde mevrouw Verdoes telefonisch wanneer dit zou kunnen gebeuren. Tot ver rassing van de dames kwam er daarna een telefoontje van mevrouw Starink, de parti culiere secretaresse van de prinses, die meedeelde dat prinses Juliana het veel charmanter zou vinden als het Noordwijkse gezelschap bij haar een kopje koffie kwam drinken. ,,'t Was een belevenis", ver telden de dames. Het begon met een in de houding sprin gende marechaussee bij het binnenrijden van het hek van het paleis. Kenteken en autotype waren al eerder aangemeld. Bij het kleine bordes van het paleis hielp een lakei bij het uitladen en binnendragen van de oranje boom. In het bloemstuk za ten niet minder dan zeven verschillende tinten oranje verwerkt, vertelt bloemen- man Van der Lippe, en tot de gebruikte materialen be hoorden tijgerlelies, rozen, aniers en andere bloemsoor De dames Van der Lippe en Verdoes met de oranjeboom. ten. Op een kunstzinnige wijze waren deze tot een bol vormige kruin gestoken. De bijna jarige prinses, net terug uit Italië, was blij* verrast met deze hulde uit de bloe- menbadplaats. De oranje boom kreeg een ereplaats in de lunchzaal, zodat op het feest iedereen hem zou kun- Het geplande kwartiertje liep in een ongedwongen sfeer uit tot drie kwartier. Behalve de oranjeboom had de depu tatie uit de badplaats een oranjetaart meegebracht, en chocolade, die speciaal voor deze gelegenheid was maakt door een buurrni (restaurateur) Noordwijkse bloemenhui De taart zou zij meenemet naar haar jarige kleinzoo Willem Alexander, vertelt de prinses. Erg blij met de dichtbundel „Tusse u Wurf en Lindenplein" Christine Schumacher, was een persoonlijk cadeau je van mevrouw Verdof Van haar hand zijn de te ningen in de bundel. Prin Juliana was duidelijk in h sas met het boekje, dat? nog tijdens het bezoek dooi bladerde. 1. Uil

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4