^Êeidóc (SoiMcwit Oranje Londense politie doorzoekt verlaten Libische ambassade Arrestatiegolf in Israël na verijdelde aanslagen op Arabieren Koninginnedag Titel officieus voor Feyenoord Uitgave Weslerpers, behorende tot Sijthoff Pers. Apothekersdi|k 34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel.071 -122244. Giro 103003 Bank:Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J.J.Hallewas. Chef redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0,59 per mm. kleintjes f 0,41 per mm. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 21.02 (uitsl.aut.betaling),kwartaal f 63,07, jaar f 240,46. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18 00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248. nummers f qq. Maandag 30 april 1984, 75e jaargang no. 22874 HET WEER Wisselend bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer. Vannacht rond 7 graden, mid- dagtemperatuur ongeveer 16 graden. Matige zuidoosten wind. Zon op: 06.10; onder 21.05. Schev. hoog water: 4.08 en 16.23; laag water: 12.19 en In de hoop dat enige genodig den het moesten laten afweten en er derhalve een paar plekjes overbleven in de Grote Kerk, ston den er vanoch tend enige men sen te wachten voor een nog stevig gesloten kerkdeur. Een fraai dubbelportret van de jarige prinses Juliana en de haar verjaardag vierende koni- nin Beatrix, vanochtend „geschoten" in Den Haag. DEN HAAG Den Haag is vandaag het middelpunt van Neder land. Alle ogen in het land zijn gericht op de Residentie, waar Konin ginnedag vooral een driedubbelfeest van drie Oranjetelgen is ge worden. Het was de dag ter ere van koningin Beatrix. Ook een beetje van de jarige mr. Pieter van Vollenhoven, maar vooral van prinses Juliana die vandaag 75 jaar is geworden. Het was vandaag voor de tweede- maal dat koningin Beatrix en haar familie offi cieel een bezoek brachten aan de Residentie. In 1982, toen zij in Den Haag kwam wonen, werd haar eveneens een programma aangebo den. Vandaag bezocht zij, op haar uitdrukkelijke wens, voornamelijk de evenemen ten die elk jaar met Konin ginnedag in Den Haag wor den georganiseerd. Zoals een concert in de Grote' Kerk en, als hoogtepunt voor het publiek, de konin- ginnekermis op het Lange Voorhout. Den Haag heeft vandaag een onvergetelijke Konin ginnedag gehad. Niet alleen door de vele duizenden aan wezige Hagenaars zelf, maar zeker ook niet door de bijna complete koninklijke familie. Alleen prinses Ire ne en haar kinderen waren niet aanwezig tijdens het of ficiële gedeelte om de ver jaardag van de koningin en prinses Juliana te vieren. In alle vroegte stonden ook al duizenden mensen langs de route die de koningin en haar familie vandaag door Den Haag zouden nemen; een aantal dat in de loop van de ochtend uitgroeide tot een menigte van vele honderdduizenden. pg Hartaanval STtreft ^-wethouder jp-Tesselaar 0^LEIDEN ,De Leidse wet houder van volkshuisvesting. D. Tesselaar, is zaterdagavond Tiet spoed opgenomen in het a, "Ziekenhuis in verband met een hartaanval. De heer Tesselaar was namens gemeente zaterdagavond aanwezig bij een bijeenkomst van de christelijke kampeer vereniging „De Wijde Vlucht" n de streekschool aan het Lammenschanspark, toen hij laar plotseling onwel werd. LONDEN Met de grootst mogelijke voor zichtigheid in verband met mogelijke bom men hebben speciale Britse politie-eenheden vandaag een begin ge maakt met het doorzoe ken van de sinds vrijdag verlaten Libische ambas sade in Londen. Vannacht 'Oostenrijk weer wit Terwijl de strandpaviljoens langs de Nederlandse Noordzeekust Ni zich al ruim een week mogen verheugen in de belangstelling van •78. ifa'rijke zonaanbidders, heeft het Alpengebied nog een staartje )0.-'yvinter te verwerken gekregen. In Oostenrijk werd het verkeer volkomen verrast door plotselinge sneeuwstormen, wat op talrij ke plaatsen tot botsingen leidde. om twaalf uur werd de verbreking van de diplo matieke betrekkingen tus sen Libië en Groot-Brit- tannië officieel van kracht. Daarmee is vol gens Londen ook de di plomatieke onschendbaar heid van het gebouw op- pgeheven, van waaruit twee weken geleden een agente werd doodgescho ten. Die schietpartij leidde tot de belegering van de ambassade, die elf dagen heeft geduurd. De zin van het doorzoeken van het Libische ambassadege bouw ontgaat echter vele Brit ten. Het wordt onwaarschijn lijk geacht dat de Libiërs aan wijzingen over de schietpartij hebben achtergelaten. Het wa pen bevond zich hoogstwaar schijnlijk in hun bagage, die vrijdag bij hun vertrek naar Libië werd meegenomen en die vanwege de diplomatieke onschendbaarheid niet door zocht mocht worden. Volgens Britse zondagsbladen zou Sotland Yard inmiddels weten wie de Libiër is, die op 17 april politieagente Yvonne Fletcher doodschoot. De politie zou achter de identiteit van de schutter zijn gekomen, dank zij het afluisteren van de ge sprekken in de ambassade. De naam van de schutter werd genoemd bij heftige woorden wisselingen over het gebeurde. Bij de controle van de Libiërs bij hun vertrek uit de ambas sade bleek de opgevangen naam een keer voor te komen. Scotland Yard wil deze naam niet bekendmaken. Volgens genoemde kranten omdat de drager vermoedelijk een van de diplomaten was. Pagina 6: Gezag Khadaffy aangetast. Verbod bier in blik strijdig met EG-verdrag DEN HAAG De Europese Commissie heeft Denemarken voor het Europese Hof van Justitie gedaagd omdat het Deense ministerie voor milieu hygiëne de verkoop van bier en frisdranken in blik heeft verboden Een dergelijk ver bod is volgens het „dagelijks bestuur" van de Gemeenschap in strijd met het artikel van het EEG-Verdrag (art 30) dat, terwille van ongehinderde concurrentie, kwantitatieve invoerbeperkingen „en alle maatregelen van'gelijke wer king" verbiedt. Op 2 januari 1982 is in Denemarken een be sluit voor de verpakking van bier en frisdrank van kracht geworden, dat bepaalt deze dat dranken slechts in de handel mogen worden gebracht in op nieuw te gebruiken verpak kingen die vooraf zijn goedge keurd. JERUZALEM De Is raëlische politie heeft het afgelopen weekeinde op verscheidene plaatsen door het hele land en in de bezette gebieden tien tallen joodse extremisten gearresteerd, die ervan worden verdacht betrok ken te zijn geweest bij voorgenomen bomaansla gen op Arabische bussen in Oost-Jeruzalem. De politie wilde niet kwijt hoeveel personen er zijn gear resteerd, maar volgens de Is raëlische radio ligt het aantal tussen de dertig en veertig. Onder de arrestanten zouden zich enkele hoge reserve-offi cieren en een officier in actie ve dienst bevinden. De groot scheepse politie-operatie begon vrijdag nadat veiligheidstroe pen minstens vijf zware bom men hadden ontdekt in auto bussen, die vrijwel uitsluitend worden gebruikt door Arabi sche inwoners van Oost-Jeru zalem De explosieve ladingen konden tijdig door deskundi gen worden gedemonteerd. De voorgenomen aanslagen waren kennelijk bedoeld als vergel ding voor recente Palestijnse terreuracties tegen Israëlische burgers. Het kabinet besprak de kwestie gisteren tijdens zijn wekelijks beraad. Premier Shamir verklaarde dat de bommen een „ernstig mense lijk drama en een versehikke- lijk bloedbad" zouden hebben veroorzaakt. „Het zou niet al leen een grote tragedie zijn ge weest omdat veel mensen het leven zouden hebben verloren, maar het zou ons ook schade hebben berokkend die moei lijk te meten is, schade aan de staat en aan onze doelstellin gen", aldus de premier. Minis ter Josef Burg van binnen landse zaken zei zaterdag dat een „grote ramp" was voorko men. In regeringkringen werd vernomen dat het gaat om een „serieuze organisatie die ban den heeft met elementen en personen die openbare posities bekleden in Israël". Pagina 6 Joodse onder grondse organisaties doorge licht Doelman Jan Willem van Ede houdt André Hoekstra van een treffer af in het duel Feyenoord-FC Utrecht Verder onder meer in Sporttribune: De wraak van Stanley Brard Geurds besteelt superieur FC Den Haag Alboreto bewijst Ferrari een dienst Lugdunum blijft in goede spoor DOSR toont twee gezichten Noordwijk wint verhitte „burenstrijd" Fides Pacta alleen aan de leiding Unicum blijft op drie fronten in de strijd OCCASION-SPECIALIST AUTO HEEMSKERK Een vol jaar garantie mogelijk. IMISSAN Keuze uit 100 stuks. Alkemadelaan 1 - Roelofarendsveen Telefoon 01713-2866-2073. Geen krant ontvan gen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Snuf, snuf, snuf UTRECHT Een Utrechter is in de nacht van vrijdag op zaterdag wreed in zijn slaap gestoord doordat een grote rat bovenop zijn gezicht aan hem zat te snuffelen. Toen de man overeind schoot maakte het dier zich ijlings uit de voeten en verdween spoorloos. Naarstig speurwerk leidde tot de conclusie dat het beest waarschijnlijk via een gat in de vloer het huis binnen kon komen. Het gat is inmiddels dichtgemetseld en vol gegooid met rattengif, aldus de poli tie. De bewoners van het huis kunnen nu weer rustig sla pen. Prinses Beatrixsfraat, Prins Clauslaan, Willem- Alexanderhof, Prins Bernhardlaan, Koningin Julianaweg, Oranjeplein, Prinses Irenestraat, Pnnses Margrietplantsoen, Prinses lulianastraat, Nassauplein, Prinses Marijkestraat, Prins Mauntsstraat, Oranjestraat, enzovoort. Overal wordt de Leidse Courant ook vandaag bezorgd. De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen Grabs en geheel vrijblijvend In een open envelop zonder postzegel opsturen naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag ■§*£eidóe Souocmt Oranjebitter vloeit al vroeg DEN HAAG De Oranje bitter vloeide vanmorgen al vroeg in de feestende Resi dentie. Het publiek op de tri bune naast het gebouw van het weekblad „De Post hoorn" bij de Groenmarkt kreeg vanmorgen omstreeks half elf al een flesje Oranje Bitter uitgereikt van het Al gemeen Haags Comité en de Posthoorn. De toeschouwers maakten dankbaar van de gelegenheid gebruik om de jarige prinses Juliana toe te drinken. Bij aankomst bij het Oude Stadhuis op de Haagse Groenmarkt, werden ko ningin en prinses ver welkomd met bloemen. Links de Haagse wet houder P. Vink, burge meester Schols staat er (rechts) wat verscho len bij. Prins Bernhard op het feest ondanks griep DEN HAAG De griep speelde Prins Bernhard vandaag duidelijk parten. Om de haverklap haalde hij zijn zakdoek te voorschijn om zijn neus te snuiten. Dit weerhield hem er echter niet van om het hele feestprogramma in Den Haag bij te wonen. De prins had een dikke witte sjaal om zijn nek om zich tegen de kou te beschermen. Ook tijdens het Oranjeconcert in de Grote Kerk greep de prins re gelmatig naar zijn zakdoek. Den Haag ioranje '•■>EN HAAG Den Haag. randaag het middelpunt van Nederland, was zeer opvallend n oranje gekleed. Niet werd iHeen van hogerhand gezorgd 'oor een stralende Oranjezon, naar ook de Hagenaars zelf ïadden zich, als vanouds, ge- ooid in het oranje. Tallozen ïadden hun oranje rozetten, rlaggetjes, linten en sjerpen lit de kast gehaald. Een enke- ing was zelfs gekleed in een iranje jurk. ROTTERDAM Door de fege (3-0) op FC Utrecht werd Feyenoord in De Kuip voor 31.038 toeschouwers, bijna de helft van het totale aantal in de eredivisie (71.000), officieus kampioen. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft de club uit Rot terdam-Zuid vier punten voorsprong op Ajax, dat thuis met 4-0 zegevierde over Excelsior. PSV haakte zaterdagavond af door de nederlaag (3-0) in Alkmaar tegen AZ'67. De 32e speeldag werd ge kenmerkt door het grote aantal doelpunten. In de ne gen wedstrijden werd 39 keer gescoord, een gemid delde van 4.5 per wedstrijd. Slechts twee keer kwam in de negen duels de gele kaart tevoorschijn. Het hockeyteam leed in West-Berlijn een pijnlijke nederlaag van 2-1 tegen In dia. De damesploeg deed het beter door tweemaal winst te boeken. De Grahd Prix van Zolder werd een prooi voor de Ita liaan Michele Alboreto. Het WCT-finaletoernooi van Dallas is gewonnen door John McEnroe. In de eind strijd versloeg hij Jimmy Connors met 6-1, 6-2, 6-3.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 1