Unicum blijft op drie fronten in de strijd LSG doet zichzelf de das om Gerrit Kleinveli eerste in Diemei NOORDWUK HAAKT AF MAANDAG 30 APRIL 1984 PAGINA 18 Unicummer Ivar de Jong kwam er niet aan te pas tegen hard hitter Rik Maaskant van DDH: 4-6, 1-6. LEIDEN Unicum is ook de tweede competitie dag op drie fronten in de strijd gebleven. Het eerste team klopte het vooral op de herenplaatsen sterke DDH met 5-3 en blijft kandidaat voor een hoofd klasseplaats. De reserves bleven het Bossche Bas tion Baselaar de baas (3-5) en gaan aan kop in de overgangsklasse A. Het Unicum herenteam stapte gestaag verder op weg naar de landstitel met een 5-1 zege op Overwaard. Noordwijk haakte na de 5-3 nederlaag tegen Haren voorlopig af in de kampi oensrace. TEAN een 6- 2 zege op Lucky Strike en De Munnik (5-3 winst - op Egmond) blijven in de overgangsklasse B kans hebbers op promotie. Voor OLTC en Roomburg is handhaving het hoogst haalbare. Unicum - DDH 5-3 Jacqueline van Wijk scoorde het eerste winstpunt voor de thuisploeg dankzij een driesets zege op Barbara Kamp: 6-4, 3- 6. 6-2. Daarvoor had Freek van der Capellen het ritme niet te pakken kunnen krijgen tegen Jan Willem Dop: 5-7, 3- 6. Ivar de Jong zou in topvorm en zonder eindexamenzorgen al alle moeite hebben met hardhitter Rik Maaskant. Nu werd het 4-6, 1-6. Henny Feh- ling speelde een ijzersterke partij tegen Christian Kamp. Na 2-2 in de eerste set speelde ze negen games op rij vrijwel foutloos: 2-6, 2-6. In de heren- dubbel verloren Herman van der Capellen en Ivar de Jong de eerste set van Maaskant en Dop: 2-6. Het „laat ze maar uitrazen, Ivar" van Herman van der Capellen kwam er niet van: 4-6. In de damesdub- bel lieten Van Wijk een Feh- ling het onnodig op een tiebre ak in de tweede set aankomen: 6-1, 7-6 (7-1). Na de 3-3 tussen stand werden de gemengddub- bels gewonnen. Jacqueline van Wijk en Herman van der Ca pellen konden in het begin van de eerste set Maaskant en Barbara Kamp bijhouden door twee keer een 0-40 achterstand weg te werken om tot slot winnend te finishen: 7-5, 6-3, De tweede mixed was een ge makkelijke klus voor Freek van der Capellen en Henny Féhlir^g: 6-2, 6-1. Haren - Noordwijk 5-3 Trudy Walhof en Els Veentjer konden de door de heren John Asselbergs en Erik-Jan Schreuder opgelopen 2-0 ach terstand maar gedeeltelijk goedmaken. Trudy Walhof moest na drie sets de zege aan Janneke van de Wouden laten (4-6, 6-3, 1-6) en Els Veentjer klopte Nienke Ebbens in drie delen: 6-0, 4-6, 6-4. Omdat Piet Veentjer wegens een kniebles sure verstek moest laten gaan, traden de Noordwijkers in de dubbels verzwakt aan. Dat scheelde Noordwijk in elk ge val een punt in de mixed par tijen. Daar konden alleen Tru dy Walhof en John Asselbergs een punt toevoegen aan het door de damesdubbel op twee gebrachte totaal. Bastion Baselaar 2 - Unicum 2 3-5 Frans Grimbergen speelde een hoofdrol door de sterke jeugd speler Harry de Wit te klop pen. Geconcentreerd spelend greep de Lissenaar met 6-2, 6-3 de winst. Marijke Guyt bleef Els de Wildt de baas met 6-4, 6-3. Anne Jan van der Meer en Carla Quak kwamen er in de singles niet aan te pas. Grimbergen won met Anne Jan van der Meer ook in het dubbelspel en compenseerde zo het verlies van de dames. Grimbergen en Guyt wonnen simpel de eerste mixed, Anne Jan van der Meer en Carla Quak zorgden met een driesets overwinning voor de totaalze- Rapiditas - Leidse Hout 7-1 Ook deze keer kon alleen El len de Groot de eer redden voor Leidse Hout door met 4- 6j 6-3, 6-4 te winnen.-De overi ge spelers kwamen er niet aan te pas. Driemaal moest de Leidse ploeg 6-0 setverlies in casseren, driemaal 6-1 setver lies. Naast de winst van Ellen de Groot werd geen set in winst omgezet. Heren Unicum - Overwaard 5-1 Het was wederom de, nu twee de, single van Wim Pufkus die bij de tegenstanders ingele verd moest worden. De condi tie tekortkomende Pufkus trof evenwel de sterkste van het Gorkumse viertal, Vittorio Busato, die „weieens tegen een ex-A speler wilde spelen". Tönjann, Arnold van der Ca pellen en Meyer wonnen in straight sets. Setverlies was er slechts in het tweede „taktisch opgestelde" dubbel van de sterkste Unicumheer en Mey- Brederode - OLTC 6-2 De Oegstgeester formatie kwam met een 3-1 achterstand uit de enkelspelen, omdat Marcel Gerritsen van Bonno Meddens won en Agnes Rogge er mede door een blesuure niet aan te pas kwam tegen Mariët- te Krijger. Aan het ene punt konden Agnes Rogge en Eve lien Krul alleen nog maar een punt uit de damesdubbel toe voegen. De Munnik - Egmond 5-3 Evenals vorige week moest de Leiderdorpse ploeg de punten in de damespartijen en de ge- mengddubbels scoren. Margot van Overloop en Christel Ver- woert zorgden voor punten in de singles en damesdubbel. Met Henk Janssen en Jeroen van der Sman waren zij ook in de mixed partijen niet te klop pen. Lucky Strike - TEAN 2-6 De Alphense ploeg blijft kans hebber op het kampioenschap. TEAN hoefde tegen de Haagse opponent alleen het enkelspel van Margot van den Ouden rijn en de mixed van Van den Oudenrijn en Frank van den Donk in te leveren. Dekker-Tennis - Holy 5-3 Winst van Carel de Bruijn en Joke Ritman en verlies van' Berry Janse en Anneke van Overloop resulteerde in een 2- 2 tussenstand. Alleen de da mesdubbel moest vervolgens nog ingeleverd worden. Forescate - Alta 1-7 Jelmer Siersema zorgde voor het enige lichtpunt door in 'drie sets te winnen. Alleen Li- selotte van der Bijl slaagde er 'nog in een se't te veroveren, de overige partijen gingen in twee sets verloren. Roomburg - Iduna 5-3 Met Jossie van den Hoeve op de plaats van Marloes Verheij- en kwam Roomburg met een 3-1 voorsprong uit de enkel spelen. Julëtte Grimbergen kon na een 3-0 voorsprong in de tiebreak de derde set niet winnen. Iduna kwam via de dubbels op gelijke hoogte, maar in de slotpartijen stelde de thuisploeg de zege veilig. Oude Eik - Merenwijk 7-1 De Leidse ploeg had een slech te dag. Freek Tanis leed een niet verwachte nederlaag te gen Rik Kopelle en kon dat al leen in de mixed goedmaken door met Irma van Seeters te Zee en Duin - Zoetermeer 5-3 Jeanine Jünger was de enige van de Katwijkers, die het in de enkelspelen niet redde; zij verloor van de 11-jarige S. Vernaar. Alle dubbels werden daarop gedeeld. Zee en Duin greep een punt in de dames dubbel en de mixed van Jeani ne Junger en Kees Heems kerk. Rijnkanters - Hillegom 2 5-3 Simone den Hollander. Liz Weare en Nolly Bennink had den een belangrijk aandeel in de overwinning; zij bleven on- Leidse Boys op tijd wakker LEIDEN Warmunda her stelde een ongelukkig opgelo pen achterstand tegen Stomp- wijkse Boys: 2-1. MMO was duidelijk de betere van KRV en won met 4-1. Met dezelfde cijfers versloeg Leidse Boys het op voorsprong gekomen VNA. ZLC wees Oranje Groen op eigen veld terug: 2-3. In de wedstrijd tussen War munda en Stompwijkse Boys keek thuisdoelman Abe van der Zwet lelijk op zijn neus, toen de bal na een slap schot van Willem Luiten via eën polletje gras over hem heen stuiterde: 0-1. Na de pau ze herstelde Warmunda dit door treffers van Jan War merdam. Mathieu van Winsen verzorgde de assist bij de ge lijkmaker. opende de r MMO i hét gevecht met KRV. Toen Hans van Goozen volgens de Katwijkers ook al vanuit bui tenspelpositie scoorde, werden de kustbewoners zo kwaad, dat de scheidsrechter de strijd moest staken. Na een afkoe lingsperiode van tien werd de strijd hervat, niet meer werd gerust. Hans van Goozen schoot 3-0 op het bord, waarna Wim Dullemond tegenscoorde. Johan Vaneman bepaalde de eindstand op 4-1. Toen Ton Holswilder na een kwartier voor VNA doelpunt te, werd Leidse Boys wakker geschud. Het antwoord be stond uit drie treffers voor de pauze. Eric Houthuysen, Ri chard Kooien en Leo Engel waren de makers ervan. Paul de Vos zou na de thee voor 4-1 zorgen, terwijl nog legio moge lijkheden voor een verdere score-uitbouw aanwezig wa ren. Oranje Groen kwam te gen ZLC niet verder dan een 2-3 nederlaag. Ed van Vliet opende de doelpuntenreeks, waarna Meindert van der Kaay de ruststand op 1-1 bracht. Ed van Vliet en Henk Mink bouwden een blauwgele voorsprong op, waarna Max Pet nog raak schoot voor de thuisploeg. geslagen. Voor invaller Peter Paul Pruijn en Jan Siemerink was dat niet weggelegd. Nieuw Vennep - Sassenheim 4-4 Het tweede gelijkspel van Sas senheim kwam tot stand dank zij winst van de gezusters Ver- degaal in enkel- en dubbelspel en een overwinning van Ar thur Volten en Madeion Ver- degaal in de mixed. Bij Nieuw Vennep zorgde Marcel van Rijn voor drie punten. De Boekhorst - Nieuw Mar lot 5-3 Harry Verdegaal wees zijn team de goede weg door drie maal te winnen. Heieen van der Berg won „opnieuw haar single en Onno van Paridon en Margot van den Haak zorg den in dé mixed voor het vijf de punt. Voorhout - Sluipers 7-1 Alleen Cock de Groot moest in de enkelspelen een punt inle veren. Jan Baan, Jan van der Geest en Carien van der Meer wonnen wel. Alle dubbels wa ren voor de Voorhoutse ploeg, al kwam de overwinning drie van de vier maal in drie sets tot stand. Unicum 4 - Artesia 6-2 Jeroen de Bruijn leverde een prima prestatie door vetera- nenkampioen Joost Rooden- burg te kloppen. Met Thomas Koemans zorgde hij voor het tweede punt in de herendub- bel. Alie Snellenberg en Marit Verstegen slaagde er niet in om Helma Kallenberg en Maureen Meijer een punt te ontfutselen. Leeuwenbergh - Zoeterwou- de 3-5 Heel laat, de kunstverlichting moest zelfs uitkomst bieden, kwamen de Zoeterwoudena- ren dolgelukkig van de baan. Laat mede omdat Karin Berg het presteerde om de hitte drieëneenhalf uur verliezend (6-7, 7-6, 6-7) te trotseren. Dol gelukkig omdat de 3-1 achter stand na de enkelspelen, al leen Marcel Bakker won, in een 5-3 winst was omgebogen. Eerste Klasse Hoofdklasse Heren Overgangsklasse B Tweede Klasse Delftse TB 1 Derde Klasse 12 4 9 7 3 13 Overgangsklasse A Unicum 4 Voorhout Sluipers Poule 49: Zoeterwou DTB 2 Leeuwenb NMC 2 :htii Ne LEIDEN In een zenuwslopende laatste KNSB- heeft Philidor 2 met alle macht de laatste strohalm grepen en deze niet meer losgelaten. Daarmee slaa het team er voor de zoveelste maal in met hangen wurgen de degradatie te ontlopen. Treuriger verging het LSG 1. Na lange tijd goede kanser winst, en daarmee op behoud van het eersteklasseschap, ge te hebben, werd door overmoedigheid alle voordeel verspeelt bleef er tenslotte een gelijkspel over. Zoals bekend was d: voldoende. Philidor 1 maakte zich tegen Eindhoven niet druk en liep tegen een verdiende nederlaag op, waardoor lange tijd de amateurtitel aan de Leidse poorten voorbijj LSG 2 heeft zich prima vooruitzichten op terugkeer naai KNSB verschaft door in de eerste promotie-wedstrijd Waali te verslaan. Verzwakt door enkele invallers en zonder hoge verwachtii begon Philidor 1 de strijd tegen de nieuwe kampioen va land. Al vrij snel was duidelijk dat Eindhoven ging maar door nonchalant spel van de Leidse kant werd het delijke verschil groter dan echt nodig. Het begon met een van Budisic, die a tempo zijn eigen stelling om zeep hielp, remise van Wim de Kok, aangevuld met een fraaie winst Peter Gelpke op Peter Scheeren bracht de zaak nog eve: evenwicht, maar na nederlagen van RAG de Graaff, Henk Maaren en invaller Ten Kate kon het lek met geen mogelijk! meer gestopt worden. Joop en Marcel Piket probeerden in belang van het team nog te forceren, maar liepen vervolg beiden tegen een nul op. Wel succes in zijn pogingen had 1 Bakker, die in een lange theoretische variant van de Pa: Hein van der Spek overspeelde. Nico Kuyf tenslotte had li! twee pionnen meer, maar wist blijkbaar niet wat hij met d weelde aanmoest en scoorde slechts een halfje (3-7). De wedstrijd LSG 1-Amersfoort stond in het teken van di gradatie en dat was duidelijk te merken aan de gespannen tijdens de eerste speeluren. LSG 1 toonde aan in deze fase sterkere zenuwen te beschikken en leek regelrecht op wins! te stevenen. Een bliksemoverwinning van Leon Konings en! kele bijzonder gunstige stellingen beloofden veel goeds. Ami foort zag dit ook in en stelde dan ook voor zich met 5.5-4.5 d te geven. LSG 1 zou dan veilig zijn, terwijl zij zelf met 4.5 bri punt nog kleine kansjes op behoud hadden. Hautain werd! (dubieuze) aanbod echter afgeslagen: LSG wilde gewoon u nen. Na rustige remises van Henk van Putten, Jorgen Hensi en Tjaco Ossewaarde leek dit inderdaad te gebeuren. Imn> overtuigende winstpartijen van Jan Tolenaar en Joan B^ brachten de stand al op 4.5-1.5. Met de haven in zicht knapt(' echter iets. Kees van Zijp moest een pion offeren om niet plal drukt te worden, maar zag het kleinood nooit meer terug, ten Charles Kuijpers in betere stelling vreselijk miskleunde. I steeds 4.5 punt met een slecht toren-eindspel voor Wim Heef kerk en een zeer gunstige stelling voor Dirk Sikkel. Naari Heemskerk echter steeds vastere grond onder de begon Sikkel meer en meer de greep te verliezen. Uiteindi verloor hij zelfs nog, waarna het halfje van Heemskerk de sti nog wel op 5-5 bracht, maar dat was nu eenmaal te weinig.! Ook Philidor 2 moest het degradatiespook bestrijden, maar d< dit heel wat slimmer. Zij gaven Memo 2 eerst een 4.5-1.5 vcj sprong en sloëgen toen pas toe. Heieen de Greef boekte mati aal-winst in het eindspel, Jaap Herman peuterde stukje bij bei een vol punt bij elkaar en Wim Vriend zorgde, na in zijn ze! wen enkele malen de winst gemist te hebben, voor de gelijkii ker. Barkema tenslotte verdedigde als een leeuw zijn slechte: ren-eindspel en hield met zijn zuur verdiende halfje Philido: voor de zoveelste keer op de valreep nog in de KNSB (5-5)., De promotie-wedstrijd LSG 2-\Vaalwijk is zonder veel proli men in winst voor de Leidenaren omgezet. Tactisch 1 van Wiebes, Otten en Nieuwland, aangevuld met p winstpartijen van Mieremet en Van Moorsel zorgden vijftal punten, waarna de remises van Pols en Van der Marei stand op 6-4 brachten. De uitslag van de andere wedstrijd in deze poule: Terneu; Den Haag 2 1.5-8.5. LEIDEN Terwijl de diverse „Leidse" amateurs dit weekeii geen successen boekten, won Gerrit Kleinveld (Bollenstreek) terdag de liefhebberskoers in Diemen. De Du Prie ploeg kw zaterdag in actie in de klassieke Ronde van Friesland. Kleinveld boekte in Diemen alweer zijn tweede zege. Hij snapte in de slotfase met één collega, die hij in de spurt ter wees. De Swfitrenners Piet Kralt en Adrie Kruger werden pectievelijk vierde en zevende. Michel Meere (Du Prie) dacht zaterdag te gaan winnen in I hout. Hij werd echter kort voor de finish verrast, en moest tevreden stellen met een vijfde plaats. Leen Janszen woi Heerjansdam achter negen koplopers de spurt van het pelot tiende. De vijf streekrenners die zaterdag in het shirt van Du Prie den, Paul Kooijman, Piet de Groot, Richard Ippel, Jan 1 Straaten en Gert Jan Zwaan, hadden niet alleen evenveel sue in Friesland. Ippel en De Groot moesten na 30 kilometer af ken na een valpartij, bij Kooijman was de tank na 100 kilome leeg. Zwaan en Van Straaten behoorden wel tot de renners, de koers uitdeden. Na 210 zware kilometers eindigden zij als en 34e. Gisteren pakte veteraan Jan Zwaan de zesde plek in De R Piet de Groot werd daar de negende amateur. Pieter Evel klasseerde zich als zevende liefhebber in Culemborg.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18