Kampioenschap SIZO oordwijk wint verhitte „burenstrijd" ARC moet nog een weekje wachten... Voor RCL is het seizoen voorbij Valken '68 werkt zich uit de degradatiezone gSPORTTRIBUNE ÏC Lisse terna den h ;V ski inten LEIDSE COURANT MAANDAG 30 APRIL 1984 PAGINA 17- SIZO is kam- Nadat de Hillegom- j in de eerste helft in 2-0 voorsprong had kgebouwd, sloeg de ner- Asiteit toe en moest de jeg DWV een 2-2 remi- toestaan. Het was ech- voldoende voor de ti- j 3A van West 1, die de jllegommers naar de Jpeeae klasse brengt. Leede slaagde er niet in •lkandidaat ARC (3A West (10-^een helpend handje toe te Heen. Na een ruststand van SY T) tegen DVO'32 moesten Sassenheimers toch nog een 2-3 nederlaag incasseren. Ter Leede is overigens nog altijd niet definitief veilig. Katwijk kwam in een bar slechte wedstrijd tegen JAC niet verder dan een 1-1 ge lijkspel. DWV - SIZO 2-2 (0-2) Het op de titel jagende SIZO startte voortvarend. Al na een kwartier benutte goalt- jesdief Gert Kardol een rom melige situatie voor het doel van DWV: 0-1. Kardol deed dat achttien minuten later nog een keer en bepaalde zo de ruststand op 0-2. Het kampioenschap leek binnen te zijn, doch de nervositeit sloeg toe in de Hillegomer équipe. Na een kleine tien minuten in de tweede helft speelde Scott van de Belt wel erg ongelukkig terug. Hij plaatste de bal achter zijn doelman Henk Nieuwenhuis. Die zelf tien minuten later ook blunderde. De overigens verder goedspelende Nieu wenhuis liet een hoge bal los, die over de doellijn rolde en 2-2 op het bord bracht. Kar dol bewerkte daarna nog en kele keren het houtwerk, maar kreeg er geen bal meer in. DWV presste echter niet, omdat de in degradatienood verkerende formatie al blij was met het ene punt. SIZO speelt volgend jaar dus in de tweede klasse. Ter Leede - DVO'32 2-3 (2-0) De Sassenheimse équipe leed een uiterst ongelukkige ne derlaag. Al snel, binnen een vijftiental minuten, steunde Ter Leede op een 2-0 voor sprong. Bou Westerbeek en Jan van Harskamp waren hiervoor verantwoordelijk. De score had nog uitgebrei der kunnen zijn. Immers Westerbeek, Van Harskamp, Eric Grossman en A-junior Marco Verbree waren dicht bij een derde treffer. Maar zie, het ongelooflijke gebeur de na de hervatting. DVO'32 creëerde twee uitvallen en de stand was gelijk. Pleysier en Kortsleven waren de ma kers van de twee doelpun ten. William Lengton knalde in een later stadium voor Ter Leede nog tegen de paal. Vier minuten voor het einde, bjna iedereen berustte al in een remise, maakte Wape naar er met het hoofd 2-3 van. In de slotminuten scho ten Grossman en de opgeko men Pieter van der Plas op nieuw tegen het houtwerk... Katwijk - JAC 1-1 (1-1) In een slechte partij met name de Katwijkers wensten er niet veel meer aan te doen was het de Haagse club, die na 8 minuten met een frommeldoelpunt de leiding nam. Omdat JAC wel meer felheid aan de dag legde was het verdiend, hoewel diezelf de felle houding later heel wat irritatie verwekte. Na 20 minuten kwam een verre bal terecht bij Wim Guyt 2, die hem uitstekend binnenhield en voorgaf. Jan van Dijk was ter plekke en poeierde het leer met zijn „zwakke" rech terbeen kogelhard in: 1-1. Hiermee was de strijd gestre den, want de acties speelden zich nog voornamelijk op het middenveld af. RJICK BOYS MET 1-3 ONDERUIT ATWIJK De gemoe- iren raakten zaterdag- iddag dan toch nog iap verhit tijdens de in 3 geëindigde „burenru- tussen Quick Boys en Dordwijk. Hoewel er dit »er voor het eerst sinds ren nu eens geen Noord- ijkse titelkansen op het el stonden (beide ploe- >n azen nog „slechts" op •n ticket voor het betaal- bekertoernooi, volgend jizoen), vormde dit gege- jn op „Nieuw Zuid" be id geen aanleiding er _iar een 'vriendschappe- Van partijtje van te maken, jng v 3aS °5ordwijk „speelde gewoon o te winnen" (trainer John ïlman) en Quick Boys vond derde en laatste periodetitel wer(ilangrijk genoeg om „eeuwi- le NI concurrent" Noordwijk met 100 *1 inzet tegemoet te treden, nadeê ontspon zich in het Kat- ummljkse dan ook een felle strijd, le Bie halverwege het tweede ge- dere»elte met name buiten de lij- i je jn escaleerde. Zeker nadat it, m?lman collega Martin van Vi- aronïen hac* verteld dat door hem won(hoorde opmerkingen over njnu|loordwijkse schoppers" zijn eko#temm*n6 n'et hadden, sloeg iet P vlam volledig in de met neetifOO toeschouwers gevulde njnutahvijkse duinpan. Scheids- ees achter Bollen wierp direct na hunü mondeling intermezzo olie 36 27P. vuur door de eerste 7arljfare overtreding van Klaas Vaa7pk (op de doorbrekende taaiP°r van Duyn) met een 1 rajiode kaart" te bestraffen, om scooSrvolgens ook nog eens de op 'taant beslissing reagerende Eel- mefm achter de dug-out te stu- im wP- n vam plaats waar Eelman, die jrp vdat moment overigens met esekO ploeg al een 1-3 voor- eef ifong koesterde, niet lang !8 metnd hield. De Noordwijk- I de liner bleek het zicht van avenige tribuneklanten te belem- i), mfcren (Eelman later: „Ik kan •ïiet.lf in lS ,e1 Jijna veilig ertieÈIDEN FC Lisse boekte i zevferdag een belangrijk winst- inten tegen Spirit: 1-1. Door it winstpunt is de Fusieclub dig in de buurt van de vei- haven gekomen. Met nog ee wedstrijden te gaan (uit ;en Lyra en thuis tegen De rervers) staat de ploeg van vertrekkende oefenmeester rrie Talsma nu drie punten •r op Zwaluwen Vlaardin- en De Zwervers. De on- ■ste ploeg degradeert recht- :eks, terwijl de voorlaatste een nacompetitie met de jenoten uit 2A en 2C moet n uitmaken, welke van de ploegen eveneens.afreist de derde klasse. ervers verloor overigens Lyra (1-2), terwijl DUNO 'èterk was voor Zwaluwen Lisse en Spirit maakten er aantrekkelijk duel van. De nvaller voor de thuisclub 'am al in de vierde minuut, bal belandde na een vrije op rechts bij de opkomen- rechtsback Martin van ren. Hij liet met zijn knal tèller Bart de Bruin Nico neweg was geblesseerd isloos. André Tolhoek be- Jde even later hetzelfde L Bart de Bruin wist met ulp van de paal de bal bui zijn doel te houden. Na 22 luten werd de stand gelijk trokken. Uit een actie van ge vo 105 van der Laan en Lex de e kwam de bal bij Arie >alk, die goed doorzette. Hij loof het projectiel door naar ^r_fi van Slooten, die geen mo- *e T! nt weifelde: 1-1. André den tand jjen zag een k0pp0ging Ver- gens door De Bruijn verij lt j, Ook na de thee bleef het Dina gelijkopgaand en wisse- er ar voor de twee doelen ,t latsvinden. Spirit had enke- 'c aardige kansjes, terwijl Arie ^alk de bal na zijn inzet arlangs zag rollen. Peter 'bbe en Jan van Slooten wa- halverwege het laatste Jr* goed weg, maar werden 6 ,c^rec;ht wegens buitenspel s ze TUggefloten. MAASDIJK ARC heeft nu echt last van kampioenszenu wen. Waar concurrent DVO'32 vorige week bij Maasdijk nog simpel twee punten binnen sleepte (1-4), moest ARC een 2-0 nederlaag slikken. De thuiswedstrijd tegen Maasdijk was ook al in een 1-2 verlies geëindigd. Op zich niet zo vreemd natuurlijk, behalve wanneer men beseft, dat Maasdijk de hekkesluiter van de derde klasse A is. Zwaar teleurgesteld en dode lijk vermoeid kwamen de Al- phense spelers onder aanvoe- LEIDEN Titelpreten- dent in de vierde klasse Zevenhoven verspeelde een erg duur punt bij Koudekerk door met 0-0 gelijk te spelen. HBSS daarentegen won met 2- 3 van Oegstgeest en kwam daardoor gelijk met de Zeven- hovenaren op de eerste plaats. De nummer één ontmoet nog Jodan Boys en Zwammerdam, die beide knokken om onder het degradatiejuk uit te ko men. HBSS daarentegen moet nog tegen de 'uitgespeelde' clubs Berkel en Rohda. Ook onderin wordt het erg span nend. Valken'68 versloeg VVOR verrassend met 4-1 en lijkt zich definitief te verhef fen boven de degradatiekandi- ring van trainer Jan Kroese zaterdag van het veld af. Na een ruststand van 2-0 voor Ter Leede, had DVO die achter stand zaterdag immers ook nog eens omgebogen in een 2-3 overwinning. Kortom, bepaald geen „zonnig" dagje voor de Alphenaren, die enkele hon derden supporters waaron der de burgemeester een te- vergeefse reis naar het West- land hadden laten maken. ARC zal het nu thuis tegen Katwijk moeten waarmaken. Geen onmogelijke taak, want met nog twee wedstrijden te daten. Omdat Oegstgeest ver loor, staat de roodgele formatie nu in punten gelijk met Zwammerdam en Jodan Boys. Het lijkt erop, dat deze drie clubs moeten gaan uitmaken, welke twee zullen afdalen naar de afdeling. Zevenhoven - Koudekerk 0-0 Koudekerk opereerde met een verdedigend concept, maar ontmoette een Zevenhoven, dat niet alles uit de kast haal de. René Bon was ongelukkig bij zijn schotpoging van af stand, terwijl ook Cock Helder verzuimde zijn kans in een treffer om te zetten. Hans Bal- vert knalde tegen de paal en Huub Koppel zag de Zevenho- venbal op de doellijn gestopt door verdediger Arie West maas. Koudekerkgoalie Teun Vergunst verrichtte veel goed gaan kent ARC nog altijd wel een voorsprong van een drie tal punten. Het leek zaterdag allemaal wel snor te zitten. Een warm dagje, een lekkere ambiance met re delijk wat publiek, dat zich aanvankelijk ook roerde en een behoorlijke start van de Alphenaren te zien kreeg. Een vanaf de aftrap verkregen overwicht mondde uit in een uitbraak van Riny Oosterlee. Hij pikte de bal af van Nico Molenaar en mocht het alleen tegen doelman Arend van Staalduinen proberen. Hij schoot over. Even later kopte broer Nico net over en knalde werk, terwijl aan de andere zijde Peter Spierenburg en Dick Weijman de meest noe menswaardige mogelijkheden kregen. Oegstgeest - HBSS 2-3 (1-0) Oegstgeest opende uitstekend tegen de kampioenschapsja gers van HBSS. Al na 10 mi nuten zette Jan Zandbergen voor en rondde Leon Meijs met een goede kopstoot af: 1-0. Direct na het begin van de tweede helft maakte HBSS ge lijk en kwam enkele minuten later zelfs op 1-2. Jan Zand bergen zelf scoorde een kwar tier voor tijd de gelijkmaker in een periode, waarin Oegstgeest de overhand had. Enkele mi nuten later was het echter HBSS, dat doordrukte en de 2- 3 eindstand liet noteren. andere broer Ardy juist naast het doel. Maasdijk hielp zelfs een beetje Een hoge terug speelbal van Molenaar van zo'n 25 meter afstand leverde een fraaie reddingsactie van doelman Van Staalduinen in de buurt van de kruising op. Ook jeugdinternational Joop Lankhaar (die te vroeg bij FC Den Haag blijkt te hebben ge tekend, want ook Ajax had nog interesse) poeierde vanaf zo'n 25 meter over. Maar het bevrijdende doelpunt bleef uit en Maasdijk kwam steeds meer in zijn spel. Precies één Valken'68 - VVOR 4-1 (1-1) Omdat de VVOR-keeper zich verkeek kon Piet Varkevisser al in de eerste minuut voor 1-0 zorgen. Vlak voor het eindsig naal van de eerste helft werd het door een verkeerde terug speelbal van Joop Visser weer gelijk. Valken toonde echter in de tweede helft, dat het niet wenst te degraderen. Met goed spel werd VVOR onder druk gezet. Theo van Rijn liet eerst Varkevisser doelpunten om er later zelf 3-1 van te maken. Wim Hazenoot bepaalde de uitslag op 4-1. Unicum Hazerswoudse Boys 5-2 (2-1) Het ook al tegen degradatie vechtende Unicum kwam na een kwartier op voorsprong. Sjaak van Dorp schoot Hazers woudse Boys vanaf elf meter (Ed Harkes was gevloerd) weer op gelijk niveau. Op slag van rust werd het nog 2-1 voor de thuisclub. Als Rienk Poot 3 minuten na de hervatting niet naast, maar in het lege doel had geschoten, was de partij vermoedelijk anders gelopen. Ed Harkes maakte er nu eerst 2-2 van, waarna de buitenspel- val van de Boys niet werkte: 3-2. Een alles-of-nietsoffensief van Hazerswoude leverde geen treffers op. Aan de ande re kant werd door middel van uitvallen nog wel tweemaal gescoord. uitval was voldoende om de rust met een voorsprong in te gaan. Spits Martin Termeer werkte zich door het centrum het Alphense strafschopgebied in en speelde af naar Wim de Jong, die niet voldoende werd bewaakt. De Jong lepelde de bal over goalie Cor Prook in het net. De start van het twee de part ging nog moeizamer dan de beëindiging van het eerste deel. Toch was het bijna gelijk. Nico Oosterlee „vuur de" een zwak schot af, dat Van Staalduinen liet lopen: de bal stuitte af op de staander. De LEIDEN Voor RCL is het seizoen na zaterdag voorbij. Bij DTS '35 toonden de Leider dorpers zich te weinig geïnspi reerd om het het wel fanatiek knokkende DTS '35 (nog altijd een degradatiekandidaat) echt lastig te maken. Slechts voor de pauze leek het er op dat RCL zich voor de op dat mo ment nog altijd haalbare derde periodetitel nog wenste in te spannen, na de doelwisseling was het slechts DTS dat de klok sloeg. De 2-1 nederlaag van RCL was dan ook vol strekt logisch. Er waren maar twee Racingspeler, die een voldoende vergaarden doel man Peter van der Heijden en David Brandt. RCL maakte de indruk er met het warme weer niet veel zin in te hebben, terwijl DTS er. gezien de zwakke positie op de m sère werd voor de kampi oenskandidaat compleet ge maakt in de 58e minuut. De bal werd achterin Maasdijk was zeker niet de mindere meer van ARC onvoldoen de weggewerkt, waardoor het leer uiteindelijk bij de routiner Bram van Houdt terecht kwam. Hij plaatste de bal pre cies in de kruising: 2-0. Eigen lijk betekende dat de nekslag. Weliswaar probeerde ARC nog van alles. De knikkende benen leverden echter nog slechtere passes af dan voor de onderbreking. Bij de paar mo- ranglijst wel tegenaan moest. Van der Heijden moest al in de tweede minuut in actie ko men en behoedde zijn ploeg voor een vroege achterstand. Toch werden er enkele Lei- derdorpse mogelijkheden ge- creéerd. René Kammenga schoot juist naast, waarna Pe ter Siera de bal na zijn 25 me terschot op de lat zag afketsen. Ook Pierre van Gemerden kwam een keer goed door, maar rondde zijn actie niet af. Doelman Van der Heijden moest vlak voor het rustsig- naal nog tweemaal handelend optreden. Eenmaal kwam aan voerder Rijk Versteeg alleen op de jonge keeper af. Het zou echter tot de 65e minuut duren voor er een treffer viel te no teren Tijm Slok was de DTS- er. die het inmiddels opge bouwde Edese overwicht om- gelijkheden, die daarna nog ontstonden, werkte ook Vrou we Fortuna niet mee. Rob Koolstra's kopstoot eindigde op de paal, terwijl Nico Oos terlee de bal uit zijn voorzet op de lat zag stuiteren ARC moet gewoon nog een weekje wach ten. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop. 41 De Jong 1-0, 58 Van Houdt 2-0 ARC Prook. Rob ^kolstra. Jelle Koolstra, Van Els. xammers (De Vries), Van Dijk (Van Leeuwen), Lankhaar. Bogers, Ardy Oosterlee. Nico Oosterlee, Riny Oosterlee. zette in een goal. Even later werd David Brandt door de scheidende trainer Jan Dahrs ingewisseld voor een extra aanvaller, Sieto Schalkers. Een opzienbarende wissel, want juist Brandt was de beste veldspeler bij de roodwitten. Vier minuten na de openings treffer viel het beslissende doelpunt. Rhk Versteeg was de maker. RCL gaf zich hierna helemaal gewonnen. Er wer den nauwelijks meer initiatie ven ontplooid, teneinde weer aansluiting te verkrijgen. Pas in de blessuretijd was het René Kammenga. die voor de eind stand van 2-1 zorgde. Scoreverloop 65 Slok 1-0, 69 Ver steeg 2-0, 91 Kammenga 2-1 RCL Van der Heijden, Siera. Ruis. Braat. Boendemakcr. Heemskerk, Brandt (Schalkers). Van der Bijl. Kammenga, Van Gemerden, Van Doeselaar ZEVENHOVEN VERSPEELT KOSTBAAR PUNT Leen van der Plas juicht. De gelijkmaker van Quick Boys is zo juist een feit geworden. best in de weg hebben gestaan, maar het leek me ook geen goed idee om op de tribune te gaan zitten") en werd vervol gens bepaald hardhandig weg gewerkt door een aantal van diezelfde „klanten". Een fors opstootje ontstond, dat voor scheidsrechter Bollen de aan leiding vormde het duel voor vijf minuten te onderbreken, waarmee de chaos compleet was. Dat de wedstrijd daarna „gewoon" kon worden hervat en de problemen na afloop be perkt bleven tot wat tegen Noordwijker Frans van der Veen gerichte schermutselin gen, kon als een regelrechte meevaller worden gezien. Het kostte Quick Boys oefen- meester Martin van Vianen na afloop geen enkele moeite de schuldigen voor het wanorde lijke wedstrijdslot aan te wij zen. Noordwijk en Eelman dus. Van Vianen: „Noordwijk heeft hier vanaf de eerste se conde intimidatievoetbal ge speeld. En Eelman vond dat blijkbaar goed.' Op die manier vraag je om problemen. En waarom eigenlijk? Noordwijk heeft dit soort methodes toch niet nodig?". Eelman: „Van Vianen moet niet zeuren. Zijn ploeg moet het zelf van inzet hebben. En hij moet zeker geen opmerkingen plaatsen over schoppers op het moment dat een speler van Noordwijk een correcte sliding uitvoert. Dat noem ik het manipuleren van een scheidsrechter. Een actie waarvan Klaas Vink het slachtoffer werd, al voel ik me niet te groot te stellen dat het uit het veld sturen van Vink dat toernooi bereiken door als tweede of derde op de ranglijst te eindigen. Beide mogelijkhe den zijn na zaterdag nog open, al dienen de kansen van Noordwijk, na de zege in Kat wijk en met het dinsdagse treffen tegen Spakenburg voor de boeg wat hoger te worden aangeslagen. Er stond behalve de traditionele eer (Noordwij ker Jacques Sluys: „Noordwijk mag van iedereen verliezen, behalve van SJC en Quick Boys") dus beslist nog wel iets op het spel. Wat dat betreft deed de opmerking van Van Vianen ..Er was geen enke le aanleiding om tijd te rek ken, om ballen de duinen in te jagen" wat vreemd aan. In winnende positie heeft ook Quick Boys in het nog niet zo verre verleden wel eens van die middelen gebruik ge maakt. Daarbij ging Van Vianen voorbij aan het gegeven dal het huidige Noordwijk het „oude" Noordwijk niet is. Door het ontbreken van een spelbe- palende. rustgevende speler, moet ook Noordwijk het te genwoordig meer van inzet en hard werken, dan van kwali teitsvoetbal hebben. En van de snelheid van spits Klaas Vink. Vink tekende voor de pauze dan ook voor 0-1 en was na de hervatting (Leen van der Plas had inmiddels gelijk gemaakt) aanwezig om een merkwaardi ge fout van Freek Rienks be slissend af te straffen. De ver der nauwelijks in de wedstrijd gekomen Timo Gerlof maakte het karwei halverwege dat tweede part af door een com binatie met Geert-Jan Bakker doeltreffend af te ronden. Waarna de vlam definitief in de pan sloeg. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 7 Klaas Vink 0-1. 20 Leen van der Plas 1-1, 48 Klaas Vink 1-2, 66 Gerlof 1-3. Quick Boys: Guyt. Rienks, Eijsberg, Jonker. Haasnoot, Arie van Duyn (Hogewoning), Van Rooyen (Vooys), Floor van Duyn, Varkevisser, Martin van der Plas. Leen van der Plas. Noordwijk: Dortmundt, Anton Ma- rijt, Mark Vink, Van Beveren. Sluys. Wendt, Van der Veen, Gerlof, Smits, Bakker, Klaas Vink. Frans van der Veen leunt zwaar op Quick Boys middenvelder Kees van Rooyen. De Noordwijker vormde na afloop van de streekderby nog het middelpunt van enige „schermutselingen". voor het grootste gedeelte op mijn conto kan worden bijge schreven. Als ik niet zo impul sief had gereageerd, was er waarschijnlijk niets gebeurd". Een waarheid als een koe, al dient te worden gesteld dat de derby zich ook voor het inci dent in wat grimmige sfeer had voltrokken. Tekenend hiervoor was de actie van Frans van der Veen, die al in de eerste seconden de „vijan delijkheden" opende door Martin van der Plas fors te vloeren Een eerste zet die door talloze werd gevolgd in deze hete burenstrijd. Een der by waarbij het betaalde beker toernooi '84-'85 centraal stond. Quick Boys immers wenst hier via het behalen van de derde periodetitel voor in aanmer king te komen, Noordwijk kan

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17