Rini van Bracht valt terug na goede start Korfbalploeg verovert wereldtitel HYS meldt zich aan voor eerste divisie Voor kleine klumi la J J £weed leidt ïnale EC 1 Jimmy Arias in halve finale Boete voor Excelsior voetballerlei ^sportuitslagen Hoog tempo in Spaanse Ronde Sportwereld ^£eULe(3oiwa/rit NA 8 [PORT £cidóc Commit ZATERDAG 28 APRIL 1984 PAGINA 9 BETAALD VOETBAL VANDAAG Eredivisie Helmond Sport-PEC Zwolle Fortuna S-Willem II Haarlem-DS'79 GA Eagles-Roda JC AZ'67-PSV FC Groninaen-Sparta Eerste divisie Elndhoven-Vltesse NEC-Telstar NAC-FC Den Haag SC Cambuur-FC VW MORGEN Eredivisie FC Den Bosch-Volendam Feyenoord-FC Utrecht Ajax-Excelsior Eerste divisie FC Twente-Heerenveen SW-Veendam De Graafschap-MVV Wageningen-Heracles Idwin Gorter ij ong Oranje SIST Bondscoach Kees jvers heeft voorlopig dertien elers geselecteerd voor het ternationale jeugdvoetbal- ernooi in Toulon, dat van 4 t en met 13 mei wordt ge- luden. Dinsdag zal de selec- met nog drie spelers wor- n uitgebreid. De dertien n: Menzo, Silooy en Van 't hip (Ajax), Van Ede, Kruis i De Wit (FC Utrecht). Snoei i Beukers (Excelsior), Van de >ogaard (PSV), Duut en Been 'eyenoord). Gorter (DS '79) i Krüzen (Heracles). Z Twente heeft Theo Snel- Fred Rutten en René oord niet beschikbaar ge- eld. De leiding van de En- hedese club vindt dat het tetal niet gemist kan worden de laatste twee competitie- edstrijden, waarin mogelijk >g de titel in de eerste divisie in worden afgedwongen, lovendien", meent manager Dn van Dalen, „zouden we in andere clubs gemakkelijk ;t verwijt kunnen krijgen in competitie-vervalsing te Den. Volgende week bijvoor- >eld moeten we naar FC VV dat kans heeft op de erder periodetitel. Ploegen e daarvoor ook nog in de ce zijn zouden het ons niet dank afnemen als we in enlo zonder die drie spelers luden verschijnen". ERN De Zweed Erik Fre- riksson is door de Europese Detbalunie (UEFA) aangewe- n als scheidsrechter in de fi de van het toernooi om de uropese beker voor lands- impioenen tussen AS Roma Liverpool. Het duel wordt 30 mei in het Olympisch adion in Rome gespeeld, wee weken eerder wordt in azel de eindstrijd van de rijd voor bekerwinnaars ge- >uden tussen Juventus en FC Drto. Die ontmoeting wordt (leid door de Oostduitser dolf Prokop. In de dubbel- ndige finale van het UEFA- ekertoernooi wordt de eerste edstrijd tussen Anderlecht Tottenham Hotspur, 9 mei Brussel, gearbitreerd door Zwitser Bruno Galler. De turn, veertien dagen later in Dnden, staat onder leiding in de Westduitser Volker )th. Van der Wal deelt met Clerc HUISSEN Ex-wereld kampioen Jannes van der Wal heeft vandaag in de laatste ronde van het natio nale damkampioenschap voldoende aan remise om voor de tweede keer in zijn carrière Nederlands kam pioen te worden. In een adembenemend gevecht wist hij gisteren in de tiende en voorlaatste ronde titelhouder Rob Clerc van winst af te houden, waardoor hij met een voorsprong van twee punten aan zijn laatste partij (tegen Gerard Jansen) be gint. Volleybalwinst dames Voorburg HARDERWIJK De vol- leybaldames van Starlift Voorburg hebben gister avond voor de strijd om het periodekampioenschap met 3-0 gewonnen van Ver- bunt/VVC. De setstanden waren: 15-9, 15-13, 15-12. Vandaag ontmoet Voorburg VCH en morgen staat het duel met DVC op het pro gramma. De eerste twee clubs van de extra competi tie hebben recht op deelna me aan het toernooi om de Europa Cup 3. DALLAS Jimmy Arias, de jongste tennistroef van de Vere nigde Staten, heeft zich geplaatst voor de halve-eindstrijd van het WCT-finaletoernooi in Dallas. Arias, als derde geplaatst, ver sloeg in de kwartfinales zijn landgenoot Eliot Teltscher: 6-4, 6-4, 7-5. In de halve finale treft de negentienjarige Arias de als tweede geplaatste Jimmy Con nors. Connors won in vier sets (4-6, 7-5, 6-3, 6-3) van Tim Mayot- te, de invaller voor de geblesseer de Ivan Lendl. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Excelsior een boete van 500 gulden opge legd. De Rotterdamse formatie speelde op 11 maart de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch in verkeerde shirts. Volgens de regels dient de uitspelende ploeg zich qua kleding aan te pas sen aan de thuisclub. De terreinknecht van Excelsior had abusievelijk blauwe shirts inge pakt. FC Den Bosch voetbalt gewoonlijk ook in die kleur. „Dat overkomt je eens in de dertig jaar", zegt secretaris Libregts van Excelsior. „Ik vind het overdreven de club daarvoor te straffen KREFELD Rini van Bracht is gisteren in Kre- feld het biljarttoernooi om de wereldtitel driebanden met winst en verlies be gonnen. Hij gaf in de eer ste partij de Amerikaanse kampioen George Ashley met geconcentreerd en gevoelig spel geen schijn van kans: 60-26. Voor deze partij had de Nederlander slechts 38 beurten nodig. Het verlies van Van Bracht te gen Kobayashi veroorzaakte in een zich voortslepend duel vannacht toch nog een verras sende ontknoping in de voor ronden. De Nederlander werd namelijk waarschijnlijk uit de halve eindstrijd gehouden door nota bene Muller, die we reldkampioen Ceulemans aan de rand van de afgrond bracht. De Belg viel dank zij de nabeurt net niet. Muller bleef evenwel ongeslagen en heeft aan een zege op de zwakke Suarez voldoende om met Ceulemans de halve fina les binnen te stappen. Als de Belg, die in zijn eerste partij tegen Adolpho Suarez nog wat problemen kende, tenminste wint van Gilbert. Dat zou dan gaan ten koste van Van Bracht, die tegen Ko bayashi aan een gemiddelde van één niet genoeg had. Waar Ceulemans bijna door een diep dal werd gestuurd door Mul ler, stond Ludo Dielis op als gegadigde om de kroon van zijn landgenoot over te nemen. Dielis speelde begenadigd te gen de Japanse papiergewicht Joshihari, die geenszins een Rini van Bracht begon gi slechte indruk maakte, maar dag. De 36-jarige Brabander toch per beurt bijna een punt produceerde tegen Ashley van tekort kwam: 60 - 36. acquit vijf caramboles en Van Bracht legde in zijn eerste voegde er in de derde beurt partij een grote vorm aan de vier aan toe. De fijngevoelig heid vloeide hem pas na twee trillend aan zijn vijfde wereld uur spelen heel even uit de kampioenschap begon, raakte vingers, maar de grote voor- de schichtigheid door het sprong kwam geen moment in machtsvertoon van zijn tegen- gevaar. De Amerikaan, die stander nimmer kwijt. MARIAKERKE Uitge rekend in de eerste finale van het wereldkampioen schap korfbal heeft Ne derland weer eens van België gewonnen. Na en kele keren achtereen in Deurne te hebben verlo ren, zegevierde het Ne derlands team gisteravond in Mariakerke met 11-9. De organisatie van het eerste korfbalwereldkampioenschap was uitgeweken naar het plaatsje bij Gent, omdat de vaste reclame in Deurne voor de televisie onaanvaardbaar was. Met de verhuizing ver loor het Belgisch team ook het fanatiekste deel van de achter ban. Dat bleek van belang in de be slissende fase, toen het Neder lands team aan een inhaalma noeuvre begon. Na een voor sprong van 6-5 bij rust, leidde Belgie halverwege de tweede helft met 9-7. Het Nederlandse offensief ging gepaard met vertragende acties. De geirriteerde Belgen reageerden zich af op scheids rechter Fred Rosink, die als Nederlander de moeilijke taak had objectief te blijven, en daar redelijk in slaagde. Voor al Alie Sok (DOS 46) ving on der de korf veel ballen weg en gaf vervolgens aanvallende impulsen. Dertig seconden voor tijd, toen Nederland met 10-9 leidde, kreeg België een droomkans, die niet werd be nut. In de allerlaatste secon den maakte Bram van der Zee uit een doorloopbal 11-9. Afscheidsfeest van 30.000 mark Karl-Heinz Rummenigge staat vlak voor zijn vertrek naar Inter Milaan van Bay- ern München een groots af scheidsfeest te wachten. Ma nager Uli Hoeness van de Beierse club heeft verklaard de blonde technicus een feest aan te willen bieden met meer dan driehonderd gas ten. „Dat mag rustig 30.000 mark kosten, want Kalle heeft zeer veel voor de club gedaan", aldus Hoeness, die er overigens niet bij zei, dat Rummenigge ook dank zij Bay ern erg veel heeft kun nen verdienen. Hoeness kijkt wellicht niet op een paar dui zend mark, omdat de op brengst van Rummenigge een miljoenenaffaire is en er worden tussen beide clubs nog drie vriendschappelijke duels gespeeld, waarvan de recette in de kas van Bayern München vloeit. De marken zijn overigens ook wel weer snel uitgegeven, want Borus- sia Mönchengladbach wil minstens 2,5 miljoen van Bayern ontvangen voor Lot- har Matthaus. Acht ton is de Beierse club al kwijt aan MSV Duisburg voor Roland Wohlfahrt. En verder zoekt Hoeness nog een verdediger. Worm contra Breitner Eintracht Braunschweig ver keert in grote financiële pro blemen en dreigt zelfs de prof stat us te verliezen. Er wordt daar dan ook driftig bezuinigd door voorzitter Günter Mast, de eigenaar van een bekende likeurfa- briek, en zijn technisch advi seur Paul Breitner. De spe lers van Eintracht vinden dat helemaal niet leuk en trainer Ristic zegt bij een complete afroming van het spelersma teriaal te vertrekken. Aan voerder Ronnie Worm heeft over Paul Breitner een zeer pikante uitspraak gedaan. Hij verklaarde onlangs: „Het is interessant om te zien, hoe mensen vroeger als speler met beide handen hebben aangepakt wat er te pakken was, maar nu vooraan lopen om anderen te zeggen, dat er moet worden bezuinigd. Hier bij Eintracht wil men kenne lijk als bij toverslag tekorten wegwerken, die in jaren zijn opgebouwd". Keegan als jockey Kevin Keegan, die momen teel mede de laatste hand legt aan de promotie van New castle United naar de hoogste afdeling van het Engelse voetbal en dan zijn actieve voetballoopbaan beëindigt, droomt van een nieuwe loop baan, die als jockey. Keegan heeft het figuur er wel voor. maar dan moet hij nog wel wat kilootjes kwijt zien te ra ken. Als het zo ver is, hoopt Karl-Heinz Rummenigge: duur vaarwel. hij ooit de Grand National te rijden. Dit is de zwaarste hin- dernisren ter wereld, die door dierenbeschermers he vig wordt bekritiseerd. Kee gan heeft overigens een deel van zijn in het voetbal ver diende geld belegd in paar den. FIFA op zeer formele toer Kreten als professionele overtredingen en „aan de noodrem trekkenbestaan niet. Dit zegt de scheidsrech- terscommissie van de FIFA, de wereldvoetbal federatie. Zij beweert, dat die begrip pen zijn voortgekomen uit het jargon, dat is gebezigd door scheidsrechters en dat maar klakkeloos is overgeno men door vertegenwoordi gers van de massamedia. Deze inmiddels ingeburgerde begrippen leiden volgens de commissie tot verwarring en moeten dus anders worden omschreven. De scheidsrech- terscommissie zal de nationa le bonden adviseren de ver tegenwoordigers van de mas samedia te verzoeken derge lijk woordgebruik tegen te gaan of te vermijden, omdat deze uitdrukkingen niets hebben te maken met de spelregels. Veel meer ontvangen Duitse journalisten hebben onlangs Jean-Marie Pfaff ge vraagd, hoe het mogelijk is geweest, dat Eric Gerets, Walter Meeuws en alle ande-> re bij het Belgische omkoop schandaal betrokken spelers zo naïef konden zijn hun loopbaan voor ongeveer tweeduizend gulden op het spel te zetten. De doelman van Bayern München en het Belgische elftal antwoordde: „Je denkt toch niet, dat het om zo'n laag bedrag is ge- Ontslag voor zwarte handel Manager Graham Taylor van Watford, tegenstander van Ever ton in de Engelse beker finale, heeft een aantal van zijn spelers ontslag aange zegd, als zij de kaarten die zij voor de Cup Final hebben gekregen om te verdelen on der vrienden en kennissen op de zwarte markt verhan delen. „Dit kun je tegenover onze trouwe fans niet ma ken", luidde het commentaar van Taylor. Fervente tv-kijkers Onlangs is een enquête ge houden onder de Franse profvoetballers over hun vrije-tijdsbesteding. Liefst 63 procent blijkt zijn vrije tijd te besteden aan tv kijken. On geveer 41 procent pikt meest al een bioscoopje. Over het salaris was 44 procent tevre den, 38 procent was dat niet. Doping in de voetbalsport wordt door 35 procent van de ondervraagden uitgesloten geacht, maar 19 procent zegt het tegendeel te kunnen be wijzen. Negen procent be kent eerlijk ooit te hebben geslikt. Twee ondervraagden kwamen er rond voor uit nooit plezier te hebben gehad als profvoetballer. WIELRENNEN Ronde van Spanje: Tiende etappe: 1. Masciarelll (Ita) 148 km in 3.13.09, 2. Martlnelli (lta)op 2.55, 3. De Jonckheere (Bel), 4. Pera- ni (Ita), 5. Maccali (Ita). 6. Goossens (Bel), 7. Van Geel (Bel), 8. Angel (Spa), 9 Petito (Ita), 10. Van Baelen (Bel), allen op 2.55. Algemeen klassement: 1. Delgado (Spa) 53.13.38, 2. Corredor (Col) op 3 sec., 3. Caritoux (Fra) op 11 sec., 4. Jimenez (Col) op 38 sec., 5. Fernan dez (Spa) op 41 sec., 6. Chozas (Spa) op 1.01, 7. Emonds (Bel) op 1.21., 8. Dietzen (Wdl) op 1.42, 9. Pollentier (Bel) op 2.28, 10.Ruperez (Spa) op 2.47. DAMMEN NK, Huissen: Tiende ronde: Jansen - Vermin 1-1, Heusdens - Van der Borst 0-2, Stok- kel - Bronstring 1-1, Bastiaannet - Scholma 1-1, Goudt - Dollekamp 1-1, Clerc - Van der Wal 1-1. Stand: 1. Van der Wal 15 punten. 2. Clerc 13, 3. Vermin, Van der Borst, Stokkel 11, 6. Bastiaannet, Goudt 10, 8 Bronstring, Scholma, Jansen 9, 11. Heusdens 7, 12.Dollekamp 5. BILJARTEN WK driebanden: Groep A: Eerste ronde: Muller (WDI>- Gllbert 60-42/69, Ceulemans-Suarez 60-45/56. Tweede ronde: Suarez-Gil- bert 37-60/45, Ceulemans-Mullcr 60- 60/67. Stand: 1. Ceulemans 3-0.975, 2. Muller 3-0.882, 3. Gilbert 2-0.894, 4. 0-0811. Groep B: Van Bracht (Ned)-Ashby (Vst) 60-26/38. Kobayashi-Vierat 60- 24/36. Tweede ronde: Ashley-Vierat 50-60/64. Van Bracht-Kobayashi 49- 60/49. Stand: 1. 1. Kobayashi 4- 1.411, 2. Van Bracht 2-1.252, 3. Vie- rat 2-0.840, 4. Ashley 0-0.745. Groep C: Eerste ronde: Yoshihara- D'Oyharzabal 60-60/68, Diells-Siebert 60-42/59. Tweede ronde: D'Oyharza- bal-Siebert 60-48/71, Dlelis-Yoshiha- ra 60-36/30. Stand groep C. 1. Dielis 4-1.348. 2. 2. D'Oyharzabal 3-0.863, 3. Yoshihara 1-0.979, 4. Siebert 0- 0.692. VOETBAL Westduitse competitie: 1.FC Nürn- berg - VFB Stuttgart 0-6, Kickers Of fenbach - Fortuna Dusseldorf 5-1, Werder Bremen - Arminla Bielefeld 3-0. BURGOS Het tempo ligt hoog in de Ronde van Spanje. Voor de zoveelste keer kwamen de renners eerder over de streep dan in het snelste tijdschema was voorzien. Gisteren was dat goed deels het gevolg van de lange solovlucht van de Italiaan Palmiro Masciarelli. Hij arriveerde aan het einde van de tiende etappe tussen Soria en Burgos over 148 kilometer alleen aan de finish met twee minuten en 55 seconden voorsprong op het peloton, waarin zijn landgenoot Giuseppe Martinelli de sprint won voor de Belg De Jonckheere. De Spanjaard Delgado bleef aanvoerder in het algemeen klassement. Frits Pirard is als vijfde geëindigd in de derde etappe van de Ronde van Puglia. Guido Bontempi, eerder winnaar van de klassieker Gent-Wevelgem, was de snelste voor zijn landgenoten Rosola en Noris. In de algemene rangschikking behield Giovan ni Mantovani, winnaar van de eerste twee etappes, de leiding. Toon van der Steen heeft de eerste etappe gewonnen van de Grote prijs Faber; een etappewedstrijd in Luxemburg. Van der Steen won de individuele tijdrit over 8,5 km in 12 minuten 21 seconden. Arie Hassink is als derde geëindigd in de eerste etappe van het Circuit van de Mijnen, een etappekoers voor amateurs in het noordoosten van Frankrijk. De rit werd gewonnen door de Fransman Hosotte voor zijn landgenoot Arnould. De Colombiaan Alirio Chizabas heeft de vijfde etappe in de Ronde van Colombia gewonnen. Hij kwam alleen aan de finish met een voorsprong van 51 seconden op Laurent Fignon, de winnaar van de jongste Ronde van Frankrijk. In het algemeen klassement behield de Colombiaan Herrera de leiding. ZOETERMEER HYS heeft zich voor het nieuwe ijshoc- keyseizoen voorlopig gemeld om te gaan spelen in de eerste divisie. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de Nederlandse IJshockey Bond te Zoetermeer. Heerenveen zette overigens vraagtekens achter de (financiële) haal baarheid van het mogelijke eerstedivisieschap van HYS. Hetzelfde gold voor Utrecht, dat zich ook had gemeld voor de hoogste afdeling. De clubs die er wel zeker van zullen zijn dat zij in de eerste divisie uitkomen zijn: Amsterdam, Den Bosch, Eindhoven, Hee renveen, Geleen, Groningen, Nijmegen en Tilburg Trappers. Op 5 juli is er een zogenaamde voorzittersvergadering. Dan wordt definitief beslist of de eerste divisie zal bestaan uit- tien of acht clubs. Wordt voor het laatste gekozen dan zal dit aantal voor vijf seizoen gelden. Voorts zijn er plannen een promotie naar en een degrada tie uit de eerste divisie in te voeren. Tenslotte is voorge steld clubs die zich na de defi nitieve inschrijving voor de eerste divisie alsnog terugtrek ken, automatisch te laten de graderen naar de derde divi- Worstelen Hans Berkens- bos is gisteren in Joenkoeping in de derde ronde van de Eu ropese kampioenschappen worstelen vrije stijl uitgescha keld. In de gewichtsklasse tot 74 kilo verloor hij van de Fin Pekka Rauhala. Schaken Andrej Sokolov heeft het kampioenschap van de Sovjet-Unie op zijn naam' gebracht. Voetbal De voorzitter van FC Antwerp, Wauters, heeft met onmiddellijke ingang zijn functie als voorzitter van de Raad van Beheer van de Kre dietbank neergelegd. Wauters werd genoemd in het belas tingschandaal in de Belgische voetbalwereld. Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee. van de Leidse Courant Naam_ Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: Stuur een miniatuur bankschroefje naar: INaam Plaats/Postcode Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar Leidse CourantAntwoordnummer 998, I L2500 VD Den Haag. Indien daartoe aanleiding bestaal kon een verzoek jr 3 om een abonnement woeden geweigerd Cl

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9