Strafvermindering voor Erie Gerets Lendl trekt zich terug IOC spreekt van geslaagd overleg met Sovjet-Unie Delgado nieuwe leider Van Kraay naar Basel .onder loep sportuitslagen Post met Nederlanders in Romandië i) SPORT Cetdae (Sou-unit WOENSDAG 25 APRIL 1984 PAGINA 15. Eerste winst korfbalploeg 1DEURNE Het Neder- Jlandse team is het eerste I wereldkampioenschap zaalkorfbal met een grote overwinning begonnen. In Deurne was het team van Engeland in poule B geen I partij voor de Nederlandse ploeg. Zonder een zestal basisspelers en met twee debutanten zegevierde Ne- Iderland na een ruststand van 9-3 met 21-7. Topsco- "rer was debutant Hans Heemskerk van Fortuna met acht treffers. DAMWINST ROB CLERC HUISSEN In een opmerkelijk produktieve zevende ronde van het 66e nationale damkampioenschap was titelverdediger Rob Clerc de enige van het kwartet achtervol gers, die de achterstand op koplo per Jannes van der Wal beperkt wist te houden tot drie punten. Bei de grootmeesters kwamen in bizar re partijen tot winst tegen respec tievelijk Bronstring en Stokkel. Je roen Goudt rukte door een zege op Van den Borst op naar de derde plaats, terwijl niet minder dan zes spelers nog kandidaat zijn voor de vierde plaats, die recht geeft op rechtstreekse plaatsing in de vol gende finale. Opnieuw problemen rond Zola Budd LONDEN Voor de tweede keer binnen een week zijn er problemen ontstaan rond een atle tiekwedstrijd, waarin Zola Budd zou uitkomen. Vorige week liet het gemeentebestuur van Crawley weten dat het de atlete liever niet in actie zag komen. Gisteren heeft het stadbestuur van Londen de Britse sportraad gevraagd Zola Budd te verbieden vandaag een 1500 meter wedstrijd te lopen in de Engelse hoofdstad. De atlete wilde in het stadion van Chrystal Palace proberen de limiet voor de Olympische Spelen op deze afstand te halen. Vrijdag komt de toelatingscommissie van het Internationale Olympisch Comité onder leiding van de Westduitser Willy Daume bijeen. Beke ken wordt of de naturalisatie van Zola Budd tot Engelse reglementair is volgens van het IOC. Manchester zonder Mühren en Robson TURIJN Manchester United mist vanavond in de tweede wedstrijd van de halve finale voor het Europa Cup-toernooi voor bekerwinnaars, in Turijn tegen Juventus, opnieuw de middenvelders Bryan Robson en Arnold Mühren. Beiden heb ben te veel last van blessures. De voor het eerste duel ge schorste Ray Wilkins is weer beschikbaar op het middenveld. Bij de Italianen, die eerder met 1-1 gelijk speelden, zijn er twij fels over het meespelen van li bero Scirea en spits Rossi. Van den Berg verslaat Maran HYERES In de voor-Olym pische zeilweek op de Middel landse Zee bij Hyères heeft Stephan van den Berg de tweede race in de Windglider- -klasse gewonnen. Hij bleef zijn Italiaanse rivaal Klaus Maran voor. In de tweede re gatta van de klasse 470 eindig den John Stavenuiter en Gui- do Alkemade op de tweede plaats achter de Italianen To- maso en Enrico Chieffi. Willy van Bladel en Huub Lambrix, maandag al winnaars van de eerste wedstrijd, zegevierden gisteren ook in de tweede race voor de Tornado's. Prijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijzen van de kansspelen van het afge lopen weekeinde is als volgt: Lotto 16: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 4 maal f. 75.000,00; 3e prijs: 159 maal f. 1.503,50; 4e prijs: 6.165 maal f. 38,70; 5e prijs: 82.402 maal f. 5,00, Toto 16: le prijs: 3 maal f. 11.427,30; 2e prijs: 145 maal f. 157,60; 3e prijs: 1.562 maal f. 36,00. Toto-gelijk 16: le prijs: geen; 2e prijs: 1 maal f. 1.916,60; 3e prijs: 31 maal f. 144.50; 4e prijs: 842 maal f. 7,60. Dubbel-toto 16a: le prijs: geen; 2e prijs: 11 maal f. 1.716,90; 3e prijs: 102 maal f. 370.30 Cijferspel nr. 16 en 16a: Zes cijfers goed: geen; vijf goed: 3; vier goed: 12; drie goed; 188; twee goed: 1.042. Volleybalheren tweede in Lentebeker PALMA DE MALLORCA Evenals de dames is ook het Nederlands herenvolleyb^l- team tijdens het toernooi ofri de Lentebeker als tweede ge ëindigd. In Palma de Mallor- ca verloor Oranje - met dit maal de twee spelverdelers Pim Raterink en Jan Clar- dey in de basisopstelling - in de finale met 3-2 van gast land Spanje via de setcijfers 15-4, 11-15, 12-15, 15-3, 15-12. jaar en achttien maanden geschorst. In eerste instan tie werd Gerets drie jaar en Janssen voor twee jaar vaijuitgesloten. ang Het beroepscomité verklaar- klas gen RUSSEL Het beroeps- :omité van de Belgische oetbalbond heeft giste- en in grote lijnen het onnis van de controle- lommissie in de zaak itandard Luik - Water hei bevestigd. Alleen Gerets en Roland Janssen kregen een straf vermindering en werden de alle verdere beroepen on ontvankelijk. Trainer Ray mond Goethals en Standard- -bestuurslid Roger Petit blij ven hun verdere leven kans loos voor een functie in het Belgische voetbal. De zeven Standard-spelers Meeuws, Daerden, Preud'Homme, Ta- hamata, Vandersmissen, Ge rard Plessers en Poel behiel den hun uitsluiting voor één respectievelijk voor twee J^ar- Hetzelfde gold voor Pierre Plessers, Pierre Jans sen en Vliegen van Water schei. De door de controle commissie aan Standard op gelegde boete van 60.000 gul- denjwerd door het b comité overgenomen. Inmiddels heeft de Zwitser Sepp Blatter, secretaris-gene raal van de FIFA, alle aan gesloten landen opgeroepen de vonnissen van de Belgi sche voetbalbond te respecte ren. Op 19 mei zal de oproep van Blatter op de agenda van de bestuursvergadering van de FIFA staan. De KNVB heeft al de toezegging gedaan de schorsingen te volgen. Daarom ook heeft Ajax de onderhandelingen met Wal ter Meeuws en Simon Taha- mata stopgezet. De Amster damse club heeft deze dagen een gesprek met de Deen Eriksen van Roda JC. De schorsing van Gerets werd terug gebracht tot twee jaar. var iptie spe <am md( gaa RASOS DE PEGUERA lr d, De eerste bergetappe in de Ronde van Spanje heeft naast de verwachte terugval van Francesco Moser in het algemeen klassement ook een aantal verrassingen op geleverd. De Fransman Eric Caritoux won voor de Spanjaarden en IColombianen de etappe over de hoogste bergtoppen in de Pyreneeën. Niet Marino Le jarreta of Alberto Fernandez werd de nieuwe leider, maar Pedro Delgado. Lejarreta werd zelfs op slag kansloos voor de eindzege. Fernandez verwierf met Corredor en Ji menez, de Colombianen in Spaanse dienst, een goede uitgangspositie. 'Lemond onttroond Wereldkampioen Greg Le mond is zijn leidende positie in de wielerronde van Co lombia kwijt. De Amerikaan werd in het tweede deel van de tweede etappe voorbij ge streefd door de voor eigen publiek rijdende Manuel Gu tierrez. Lemond zakte naar de derde positie in het alge meen klassement. De Ameri kaan liep in de 144 kilometer lange rit tussen Obando en Armenia 44 seconden achter stand op dagwinnaar Marco Leon uit Colombia op. Tour winnaar Laurent Fignon in casseerde een verlies van bij na negen minuten. Zijn land- ;enoot Pascal Simon hand- ïaafde zich in de groep, die op 26 seconden van Leon over de streep kwam. Simon is na Lemond de beste niet- -Colombiaan in het algemeen 'klassement. IK Delgado trekt de leiderstrui aan. DALLAS Op aanraden van zijn arts Irving Glick heeft de Tsjechoslowaakse tennisser Ivan Lendl zich te ruggetrokken voor het fina- letoernooi van de WCT, dat in Dallas wordt gehouden. Lendl heeft last van een blessure, die hem vorige week in Monte Carlo noopte de strijd te staken. Hij kreeg minimaal een week rust voorgeschreven. Als vervan ger van Lendl zal de 23-jari- ge Amerikaan Tim Mayotte nu in Dallas meedoen. De Amerikaan John McEnroe is als eerste geplaatst. De op het laatste moment uit genodigde Tim Mayotte won in vier sets (6-2, 4-6, 7-6, 6-3) van de als zevende geplaatste Tsjechoslowaak Tomas Smid. De Zweed Henrik Sundström verloor met 6-2, 6-1, 4-6, 6-2 van de Amerikaan Eliot Telt- scher. Henrik Sundström is op de ranglijst van de Grand Prix gestegen naar de zesde plaats. De Zweed won afge lopen weekeinde het toer nooi van Monte Carlo door in de finale zijn landgenoot Mats Wilander te verslaan. De Amerikaan Jimmy Con nors heeft de leiding met 958 punten uit de vijf door hem gespeelde toernooien. BRUSSEL Adri van Kraay speelt volgend jaar voor de Zwitserse eerste klasser FC Basel. De vroegere PSV-er en oud-speler van het Nederlands elftal, tekende gisteren een contract voor drie jaar. De laatste twee seizoenen speelde de 31-jarige Van Kraay bij de Belgische club Waterschei. FC Twente, dat Jan Sörensen en Billy Ashcroft aan het ein de van het seizoen ziet ver trekken. heeft de contracten met de trainers Fritz Korbach en Epi Dorst (assistent) met een jaar verlengd. Korbach blijft derhalve tot en met het seizoen '86-'87. Michael Birke- dal heeft voor twee jaar bijge tekend. Feyenoord heeft de 22-jarige amateur Ron Carli een éénja rig contract aangeboden. Carli speelde dit seizoen als spits voor de Schiedamse zaterda g-eerste klasser PPSC. De 31-jarige Manfred Kaltz heeft zijn contract met de Hamburger SV verlengd tot 30 juni 1987. Barry Hulshoff blijft trainer van de Belgische club Wuust- wezel, op het ogenblik degra datiekandidaat in de tweede klasse. De ex-Ajacied tekende voor één jaar bij. Ronnie Hellström heeft afge- scheid genomen van 1. FC Kaiserslautern in een wed strijd tegen een combinatie van Westduitse en Zweedse oud-internationals. Voor de af- scheidswedstrijd van de 35-ja- rige Zweedse doelman was het stadion van Kaiserslautern met 35.000 toeschouwers uit verkocht. Kaiserslautern won met 7-4. In het elftal der pro minenten speelden onder meer de Westduitsers Becken- bauer, Overath, Breitner, Gra- bowski en Maier en de Zwe den Nordqvist (ex-PSV), Kindvall (ex-Feyenoord) en Sandberg. Hattrick De Roode NOOTDORP Het tweede elftal van FC Den Haag heeft gisteravond met 4-4 gelijk ge speeld in een oefenwedstrijd tegen derdeklasser RKDEÖ. De Nootdorpse amateurs kwa men eerst met 2-0 voor, maar vervolgens scoorden Mauro Podda en Ron de Roode (met een gave hattrick) voor de gas ten. In de slotfase kwam RKDEO, waar Leo Verhagen nog een strafschop miste, als nog op gelijke hoogte. De Nootdorpse treffers kwamen op naam van Nico van Beek (2), Ed de Vreede en Paul Blokland. „Manager Maaskant baalde van mij, omdat ik weigerde een brief te ondertekenen, waarin de groep ontevreden zei te zijn over trainer De Jonge. Hij verziekt de sfeer en doet niets anders dan driemaal per dag van colbert verwisselen en de 50.000 gul den bij elkaar verdienen, die hij nodig heeft als wedstrijd- makelaar voor zijn licentie". (Voetballer John Dusbaba van NAC in de Volks krant) „Weet je hoe ze mij noemen vandaag de dag? De McEnroe van het groene laken. Omdat ik mijn mond niet hou als mij onrecht wordt aangedaan. Niet omdat ik dezelfde ver diensten heb". En, over finale-tegenstander Vierat: „Ja, het publiek lach te om die clown. Die komt binnen met die tas van hem, die maakt hij dan heel om standig open voor het pu bliek, dan komen er zeven krijtjes uit, hij ruikt eens aan die krijtjes, hij likt er eens aan, dan kiest hij er een uit. Dan zet hij een zonneklep op, borstelt zijn snor wat bij en dan heeft hij natuurlijk ie dereen plat. Maar men ver geet hoe onsportief hij is. Hij zit nooit stil. En altijd plas- Rini van Bracht: ...McEnroe van het groene laken... pauzes inlassen. Dat mag gee neens". (Europees kampioen drie banden Rini van Bracht in de Haagsche Courant) „Ken je Michels? Je denkt toch niet dat hij zijn nek voor mij in Zeist uitsteekt. Het kli maat waarin Michels moet beginnen is al verpest. De hele heisa rond zijn komst. In Zeist hoor je de baas te zijn". En: „Ik heb een zwaarder le ven gehad dan wie ook. Al tijd attent zijn. In en buiten het veld. In dit voorjaarszon netje voel ik me fijn. De maanden januari en februari zijn een ramp. Harde velden, opstaan als het donker is en thuiskomen met de lamp aan. Kan ik nog? In mei zijn de prijzen ver deeld en komt de rottigheid van een heel seizoen eruit. Straks weet ik precies wat dit seizoen mij heeft gekost. Dan beslis ik...". (Voetballer Johan Cruijff van Feyenoord in De Tele graaf) ooit gespeeld door Papoea's, was tamelijk opwindend. Je moet weten dat de verschil lende stammen daar nog her haaldelijk in oorlog waren. Van zoiets als sport wisten ze niets. Dus wat gebeurt er? Ie mand loopt bij de wedstrijd toevallig met zijn elleboog te gen een lid van een andere stam op en er ontstaat der mate wrijving, dat iedereen ineens zijn bijlen en speren gaat halen. Dat werd direct een stammenkwestie. En dat terwijl korfbal juist zo'n spor tief spel is". (Korfbal-missionaris Roy Kirby in het Algemeen Dagblad) „Het nieuwe bestuur is een vijftal zonder achterban. Voor zo ver men dat op zich zelf vreemd acht, dient men toch in het oog te houden, dat dit zijn oorsprong vindt in de bestuurlijke geschiedenis. Ik kan nu wij enige maanden met elkaar gewerkt hebben, stellen dat dit vijftal goed functioneert. Wij zullen zo veel als doenlijk overleg ple gen met alle bij sport en fok kerij betrokkenen alvorens tot oordelen en besluitvor ming te komen al moet ik toegeven dat wij daarbij ook risico's lopen, wij lopen nu eenmaal niet over van des- Niki Lauda: ...winnen of met pensioen... kundigheid, en het is dus be grijpelijk dat men ons optre den met argusogen bekijkt". (NDR-voorzitter ir. W.J.L.J. Merkx in „Paarde- sport in ren en draf") „Golf-artikelen worden als maar duurder. Een Pinnacle of een Top Flite XL bal kost tegenwoordig 7 gulden vijf en twintig. Bij een Engelse krant protesteerde een abon nee tegen de afschaffing van de 'half penny'. Dit bleek de ideale marker op de greens en hij moet nu een plastic marker kopen voor 300 pro cent van het bedrag van zijn favoriete muntstuk. Waar gaan we naar toe, vroeg de man zich af". En: „Voor twee NGF-be- stuursleden was het tijd om af te treden. Mevrouw Hen- riëtte Boreel ('Zij stond haar mannetje op een vrouwelijke manier' - J.W. Verloop) is na tien jaar als voorzitter van de dames-commissie opgevolgd door mevrouw Noor Pont- Diemer Kool, terwijl Marlof Strumphler ('Het is net als met een echt goed glas jene ver, ik heb er met hele klei ne teugjes intens van geno ten') zijn plaats als bestuurs lid en voorzitter van de Technische Commissie af stond aan mr. H.S. Catz". (Redacteur Jan Ebbinge in het maandblad GOLF) Niki Lauda: „Winnen is voor mij het allerbelangrijkste. Die overwinning in Kyalami had ik hard nodig. Men wilde mij aan het eind van het jaar al met pensioen sturen als ik niet genoeg goede resultaten zou bereiken". Alain Prost: „Ik geloof dat wij zo veel beter zijn, omdat het Marlboro McLarenteam zo goed georganiseerd is en nooit in paniek raakt. Het team is gewend aan een strikte discipline. Als we hiermee doorgaan, kunnen we niet verslagen worden". Manager Ron Dennis: „Zol der, komende zondag, en Imola zijn mischien wel de belangrijkste races voor ons. Wij hebben nu een goede voorsprong opgebouwd, die wij trachten te bewaren. Onze Michelin-banden heb ben tijdens het testen op Zol der ons succes eens te meer bewezen: de bandenkeuze is dus van vitaal belang". (Leden McLaren-team in Pitspraat) PAARDESPORT Koersen Hilversum: EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. IJze ren Hein (K Woudstra) 1.22,2. 2. You like Boszorg, 3. YJo Spencer. Winn. f. 3,40, PI. f. 1,90, f. 1,60, f. 3,70, Kopp. f. 8,60, Trio t. 153,70. TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. Yvento de Legume (H. W. Langeweg) 1.20,7, 2. York Petulance. 3. Ylanda Faune. (Niet gestart Ykosa Oostland). Winn. f. 3,60, PI. f. 2,20, f. 8.90, PI. f. 4,20, Kopp. f. 80,10. Trio f. 2154,50. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Yvon ne Diepnow (P. J. Zandt) 1.22,1, 2. Wodin Neyenrode, 3. Yankee C. Winn. f. 4,80, PI. t. 1,70, f. 1,50, f. 2,40, Kopp. 9,00, Trio f 126,70. VIERDE KOERS. 2440 meter: 1 Wil helm S (C. Hetteling) 1.22,3, 2. Wood- song, 3. Waike Sypesteyn. Winn. f. 4,60, PI. f. 1.40. f 1.10. f. 1,10, Kopp. f. 15,30, Trio f 86,20. VIJFDE KOERS, 2900 METER: 1. Ver- apok du Bois (J. P. C. Oorthuysen) 1.20,9, 2. Veralynn, 3. Upstar. (Niet gestart Upwey Fortuna). Winn. f. 23,30, PI f 3,10, f. 1,50, f. 2,20, Kopp. f. 17,50, Trio f. 1021,40 ZESDE KOERS, 2000 METER: 1. Way to Fortuna (C. A. Toonen) 1.20,00, 2. Vorst Boszorg. 3. Ulinda Vorst. (Niet gestart Thunderbird). Winn. f. 1,80, PI. f. 3,10, f. 2,80, f. 6,40, Kopp. f. 12.70. Trio f. 227,90. ZEVENDE KOERS. 2440 METER: 1. Video Buitenzorg (W. C. M. Duiven voorden) 1.29,8, 2. Wilka Axkit. 3. Vi- vianne Star. Winn. f. 5,10. PI. f 1.40, f. 1,60, f. 2,40, Kopp. f. 6,60, Trio f. 71,60. ACHTSTE KOERS, 1609 METER: 1. Sultan Fortuna (A.Suykerbuyk); 2. Va- lensia H; 3. Volomite S. (niet gestart Truus van Alphen). Winn t. 19.50; PI. t. 2.70, f. 4.20. f. 3.10; Kopp. f. 81.90; Trio f. 2049.50 NEGENDE KOERS. 2000 METER; 1. Top Arden (A.Mollema) 1.18.2; 2. Toto Morgan; 3. Star of Goldstar. Winn. f. 2.00; PI. f. 2.10, f. 2.90; Kopp. f. 9.40; Trio f. 20.4.10. TIENDE KOERS, 2000 METER: 1. Worthy Boy Laren (A.v.d.Blonk) 1.18.5; 2. Vic Hanover; 3. Upperpride B. Winn. f. 1.40; PI. f. 1.60, f. 3.60; f. 4.00; Kopp. f. 12.00: Trio f. 177.80. ELFDE KOERS. 2000 METER: 1 Yna Wielinga (L.Dooper) 1.20.5; 2. Udoli- us; 3. Wendy Compaen. Winn. f. 1.50; PI. f. 1.40, f. 4 20. f. 1.80; Kopp. f. 14.10; Trio f. 864.00 OMZET TOTALISATOR: f. 265.988,00. WIELRENNEN Ronde van Spanje: Zevende etappe; 1. Eric Caritoux (Fra) 184 km in 5.42.46; 2. Pedro Delgado (Spa) op 16 sec.; 3. Edgar Corredor (Col) op 27 sec.; 4. Patrocinio Jime nez (Col) op 31 sec.; 5. Alberto Fer nandez (Spa) op 59 sec 6. Eduardo Chozas (Spa) op 1.13; 7. Nico Emonds (Bel) op 1.38; 8. Faustino Ru- perez (Spa) op 1.49, 9. Raimund Diet- zen (Brd) op 1.54; 10. Michel Pollen- tier (Bel) op 2.52; 19. Francesco Mo ser (Ita) op 5.32; 43. Marino Lejarreta (Spa) op 10 01; 72. Giuseppe Saronnl (Ita) op 20.40. Algemeen klassement: 1. Delgado (Spa) 39.27.04; 2. Caritoux (Fra) op 11 sec.; 3. Corredor (Col) op 18 sec.; 4 Jimenez (Col) op 38 sec.; 5. Fer nandez (Spa) op 41 sec.; 6. Chozas (Spa) op 1.01; 7. Emonds (Bel) op 1.21; 8. Dietzen (Brd) op 1.42; 9. Pol- lentier (Bel) op 2.43; 10. Ruperez (Spa) op 2.47; 14. Moser (Ita) op 4.48; 20. Górospe (Spa) op 6.42; 67. Sa- ronni (Ita) op 21.55. Classico RCN Tijdrit: 1. Francisco Rodriguez (Col) 15 km in 26.23; 2. Greg Lemond (Vst) op 9 sec 3. Luis Herrera (Col) z.t.; 4. Manuel Gutierrez (Col) op 13 sec.; 5. Cristobal Perez (Col) op 15 sec. Alge meen klassement: 1. Lemond, 2. Ro driguez op 4 sec. 3. Gutierrez op 14 DAMMEN NK in Huissen: Zevende ronde: Vermin - Bastiaannet 1-1; Van den Borst - Goudt 0-2, Bronstring - Clerc 0-2; Scholma - Jansen 2-0; Dollekamp - Heusdens 0-2; Van de Wal - Stokkel 2-0. Stand: 1. Van de Wal 12 punten; 2 Clerc 9; 3 Goudt 8. 4 Scholma, Jan sen, Vermin, Van de Borst. Bastiaan net en Stokkel 7; 10. Bronstring en Heusdens 5; 12. Dollekamp 3. WK in Deurne: Poule A: België-Australië 38-13 Spanje-West-Duitsland 6-11. Poule B: Nederland-Engeland 21-7. Verenigde Staten-Frankrijk 13-8. VOETBAL Engelse competitie: Watford - Sout hampton 1-1. Schotse.competitie: Celtic - Dundee LAUSANNE De voor zitter van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC), Juan-Antonio Sa maranch, heeft gister avond op in Lausanne verklaard, dat de zwarte wolken boven de Olympi sche hemel overdrijven en al goeddeels verdwenen zijn. Met deze woorden vatte Samaranch de extra- -vergadering van het da gelijks bestuur van het IOC in het hoofdkwartier te Zwitserland samen. Het bestuur bestaande uit Sa maranch, de vice-voorzitters Louis Guirandou-N'Diaye uit Ivoorkust, Alexandru Siperco uit Roemenie, Ashwini Kumar uit India en IOC-directrice Monique Berlioux, kwam op dringend verzoek van de Sov jet- Unie bijeen. Het IOC voer de langdurig overleg met de voorzitter van het Olympisch comité van de Sovjet-Unie, Marat Gramov. en Peter Ue berroth, de voorzitter van het organisatiecomité van de aan staande Zomerspelen in Los Angeles (LAOOC). Het probleem over de veilig heid van de Russische ploeg vormde het hoofdthema van de besprekingen. Gramov er kende dat er een stap voor waarts was gedaan. Hij voegde er aan toe: „Wij zijn er in ge slaagd ons te ontdoen van ver schillende, negatieve elemen ten, die zich de laatste maan den hadden opgestapeld". Het LAOOC heeft met het ge meentebestuur van Long Be ach overeenstemming bereikt over de vergoeding van de kosten van de veiligheidsvoor zieningen tijdens de Spelen. Enkele dagen geleden werden de voorbereidingen in Long Beach - waar het schermen, boogschieten, zeilen en volley bal worden gehouden - stopge zet omdat de gemeentelijke autoriteiten vonden dat het LAOOC met 800.000 gulden te weinig geld voor de veilig heidsvoorzieningen wilde neertellen. Het organisatieco mité heeft nu het bedrag met ruim een ton verhoogd. Gramov onderstreepte nog eens, dat zijn land niet de in tentie heeft wraak te nemen. Daarmee doelde hij op de Amerikaanse boycot van de Zomerspelen van 1980 in Mos kou, toen de Verenigde Staten wegbleef uit protest tegen de inval van de Sovjet-Unie in Afghanistan. Hierbij refereer de hij aan de woorden van partijleider en president Tsjer- nenko, die in de middaguren tegenover de Italiaanse minis ter van buitenlandse zaken, Giulio Andreotti, de deelne ming van zijn land aan de Spelen bevestigde. Gramov scheen met Ueber roth geen overeenstemming bereikt te hebben over enkele „kleine punten". Eén ervan haalde Gramov zelf aan. Naar zijn schatting zijn er in de Verenigde Staten 165 groepe ringen. die zo'n dertig miljoen Amerikanen vertegenwoordi gen. die demonstraties hebben aangekondigd tegen de aanwe zigheid van Russische atleten in Los Angeles. „Voor Ueber roth gaat het om een splinter groepering", wees hij zijn ge sprekspartner terecht. Een ander detail, dat in LaÜ- sannie nog niet werd opgelost, betreft de accreditering van .de deelnemers. Gramov houdt onverkort vast aan de regèis in het Olympisch handvest. De- Amerikaanse regering hejft de ambassade in Moskou Op dracht gegeven pas na ont vangst van de Russische deel nemerslijst over te gaan tot Ijet verstrekken van visa en hoiiit zich daarbij het recht voor nfe- men te schrappen. In de Zwit serse stad werd dit proble«n niet uitvoerig besproken, om dat Ueberroth eerst overlag wil plegen met de regering in zijn land. Tass Eerder op de dag zorgde het Russische persbureau Tass nbg voor een aantal kritische no ten. Tass meldde dat de Spelen veel te duur zijn. Voor iedere deelnemende atleet moet het nationale olympisch comité dat hem afvaardigt tweemaal zo veel betalen als bij de Spé len van 1980 in Moskou het geval was. Het persbureau voegt daaraan toe dat het ex tra geld dat moet worden uft- gegeven in handen komt v'an de „Amerikaanse bezittende klasse". Daarbij komt. aldus Tass, dat de hogere kosten niet worden gerechtvaardigd doordat bete re accommodaties dan in het verleden worden aangeboden. De deelnemers worden name lijk ondergebracht in universi teiten, die zo ver van de sport centra zijn gelegen dat de deelnemers uiterst vermoeid zullen zijn als zij aankomen In het stadion. „De toeschouwers moeten topprijzen voor een toegangskaartje betalen om vermoeide sportlieden in actie te zien in de smog van Los Angeles", aldus Tass. A Wkjk, Voorzitter Juan-Antonio Samaranch van met IOC-direc trice Monique Berlioux. AMSTELVEEN Peter Post neemt met een volledig Neder landse wielerploeg deel aan de Ronde van Romandie. De eerste oefening in wedstrijdverband voor de Ronde van Frankrijk wordt van 8 tot 13 mei in Zwitserland gehouden De zes geselec teerde renners zijn: Peter Winnen, Gerard Veldscholten, Steven Rooks, Gertjan Theunisse. Henk Lubberding en Theo de Roov Acht andere renners van Post's ploeg rijden op dezelfde dagen de Vierdaagse van Duinkerken. Het zijn de Belgen Eddy en Walter Planckaert, Eric Vanderaerden, Guy Nulens en Ludo c(e Keulenaer met Bert Wekema, Johan Lammerts en Jos Lammér- tink. Bert Oosterbosch is tot half mei buiten alle selecties gehou den. De tijdrijder kreeg onlangs last van een irritatie in zijn lin kerknie.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15