Noord wijk zonder overtuiging Oegstgeest en Valken'68 nog in degradatiegevaar Quick Boys komt na rust los: 3-2 PETER VAN NOORT OP DE GOEDE WEG SPORTTRIBUME SVLV wipt Woubrugge uit bekerstrijd DINSDAG 24 APRIL 1984 Erik Puyt winnaar Leids Go-toernooi "Leidse" zeilers succesvol op Kaag LEIDEN Dit paasweekeinde vonden op De Kaag andermaal de vlekkeloos verlopen Kaag wedstrijden plaats. In één van de vier deelne mende klassen, de Cadetklasse, verscheen een internationaal veld aan de start. Deze wedstrijd was tevens een selectie voor het WK, dat in au gustus in Hongarije zal plaatsvinden. Winnaars werden hier Robert Drontmann (Den Haag) met bemanning Jaap de Vriend (Oegstgeest). Leidenaar Rien Kagchelland zegevierde in de Olympia-jollen. De Belgen Den Hartig en Launjssens werden tweede in de Cadetklasse voor De Jong en Ge- raerds (Brabant). Hein Bloemers was primus in de Hornetklasse. Peter Brugts triomfeerde in de Ynglingklasse. Hoewel de wind het zaterdag ochtend liet afweten, konden de zeilers zich drie dagen lang naar hartelust uitleven. LEIDEN In Lisse werden za terdag de eerste kogelslinger wedstrijden georganiseerd en Spartaan Peter van Noort greep direct de kans om te laten zien dat hij ook dit jaar weer van zich wil laten horen. Een veel interessanter gegeven was ech ter het deelnemen van een vier tal junioren waarvan John Vintges (Holland) de meest ge talenteerde lijkt. De door Bata ven Leiden georganiseerde ju nioren wedstrijd werd mede door het goede weer een succes. Vooral op de sprintnummers werden enkele uitstekende prestaties genoteerd. Spartaan organiseerde de e gelslingerwedstrijden. Met tionaal recordhouder Peter van Noort in de gelederen voelt de Lissese vereniging zich hiertoe enigszins verplicht en dat waar deerde Van Noort met twee bij na even verre worpen van 57.52 en 57.54 meter, nog geen vier meter minder dan zijn eigen re cord. Broer Nico kwam met res- pektievelijk 41.00 en 40.46 me ter ook in de buurt van zijn per soonlijk record, terwijl Bataaf Ed de Vos het clubrecord verbe terde met een worp van 31.54 meter. Bij de junioren was John Vintges (H) het best op dreef met in beide series 34.92 meter. Tijdens de door Bataven-Leiden georganiseerde junioren wed strijden viel Tanja Boere (AAV'36) op door zowel de 60 als de 600 meter te winnen. In de 60 meter finale werden naast de tijd van Boere (8.2 seconden) ook voor Manon Geerlings (8.4) en Holland juniore Claudia Fielmieg (8.5 seconden) byzon- der goede tijden genoteerd. Op de 600 meter bleven met Boere (1.41.0 minuut) ook clubgenote Heidemarieke Kraan (1.58.0 mi nuut) en de beide Spartaan meisjes Corine Oppelaar (1.59.7) en Ingrid Weyers (1.59.6) onder de twee minuten. Op de sprint werden ook bij de meisjes C (13 en 14 jaar) goedé tijden geno teerd. Bataven atlete Ellen Sil- verentand bleek in de finale 80 meter zo snel (10.3 seconden) dat zij in de recordlijst moest worden bijgeschreven. Opval lend was dat naast Silverentand ook clugenotes Ruby Jansen (10.6) en Natasja Meyers (11.1 seconden) meestreden. Spar taanse Wendy van Dam kwam eveneens tot 11.1 seconden. Het langste loopnummer bij dezelf de C meisjes was voor AAV'36 met als beste Marion Kortmann (1.44.0 minuten) gevolgd door Martine Hamelaar (1.46.7 mi nuut). De in de andere serie lo pende Margret van de Peet (S), Andrea van Velzen (S) en Tru dy de Gans (A) kwamen met hun tijden van respektievelijk 1.53.7, 1.54.4 en 1.55.5 minuut niet in de prijzen. Bij de jongens D was de opval lendste prestatie die van Arnd' Broecke (S) die de 1000 meter' won in een goede 3.07.5 minu ten. Het discuswerpen was voor Rob van Leeuwen (30.04 meter). Clubgenoot Bart Kraan (AAV) bij de oudere jongens met 33.10 r Simon van Beveren belaagt de VVOG-veste. Noordwijker Van Beveren zou op tweede Paasdag tegenstander Valleivogels middels een eigen doelpunt aan de overwinning „helpen". NOORDWIJK/SCHER- PENZEEL Nadat Noordwijk vorige week alle titelaspiraties tegen DTS'35 in rook had zien opgaan, lijkt het erop, als of de ploeg van oefen- meester John Eelman slechts de eerste plaats van belang acht. Zonder veel interesse kon zater dag VVOG nog op verlies worden gezet (2-1), giste ren kwam de kustforma- tie tegen Valleivogels dui delijk tekort. De club uit Scherpenzeel wilde er nog wel voor knokken en won derhalve terecht met 1-0. De enige treffer kwam overigens op naam van Noordwijk-voorstopper Siem van Beveren, die over eigen doelman Dick Dortmundt heenkopte. Zaterdag startten zowel de £?oorclwijkers als de Harder- wijkse spelers zonder veel in teresse. De warmte reduceerde de inzet, vooral waar het ging om dat beetje extra werk als bijvoorbeeld vroeg storen. Als schouwspel was het eerste part derhalve volkomen oninteres sant. Pas na een toespraak van trainer John Eelman kwam de kiistéquipe een beetje los en werd de bal zorgvuldiger naar elkaar toegespeeld. Er ontston den dus wat meer en betere combinaties, die echter niet al tijd goed doordacht waren. Het brein op het middenveld ont brak zaterdag beslist. Hoewel Frans van der Veen een dui delijke poging deed deze ar beid op zich te nemen, werd eens te meer aangetoond, dat Van der Veen's inzet welis waar groot is, doch dat hij te veel beperkingen kent om de „lijnen-uitzetter" van de ploeg te kunnen zijn. Maar van nut is de bebaarde middenvelder zeker. In de 18e minuut was hij het namelijk, die de corner van Geert-Jan Bakker met het hoofd en schouder omzette in de openingstreffer. VVOG was buiten best redelijk tegenspel nog geen moment echt gevaar lijk geweest. Toch was een on achtzaamheid van de Noord- wijkse achterhoede vijf minu ten later voldoende om de Harderwijkers weer op gelijke hoogte te brengen. Heimen Jansen trok vanaf rechts voor, waar Evert-Jan Jansen hele maal vrij mocht inkoppen: 1-1. Aan de andere zijde kwam Klaas Vink steeds vaker op snelheid door, maar werd even zo dikwijls neergelegd door zijn bewaker Renger de Groot. Daarom werd het accent ver legd naar de rechterflank. Timo Gerlof speelde Geert- Jan Bakker aan, Bakker be reikte de achterlijn en werkte de bal met zijn 'zwakke' lin kerbeen voor het doel. De aan stormende Klaas Vink kopte het leer bij de eerste paal in de zeer kleine hoek: 2-1. VVOG gaf het toen op, waardoor de rest van de doelkansen alleen nog maar voor het doel van de uiterst zwakke Wim Eype te zien was. Scheidsrechter Van de Velde viel op met veel ver keerde beslissingen. Vallei vogels - Noordwijk 1-0 ((H)) Het uitgeblust ogende Noord wijk moest wel een keer on deruit gaan. Vallei vogels, dat aanmerkelijk meer werklust aan de dag legde, verdiende de maandagzege daarom ten vol le. Dat de Scherpenzelers niet zelf voor de treffer zorgden, mag slechts als saillant detail worden aangemerkt. Het be gon allemaal nog als een rede lijk gelijke strijd. Weliswaar kende Vallei vogels meer mo gelijkheden, ook Noordwijk was soms kansrijk in dat eer ste part. Klaas Vink was een maal dichtbij en Jos Smits zag een inzet na een hoekschop juist van de doellijn gewerkt. Daarmee zijn de belangrijkste Noordwijkse momenten ge noemd en kreeg Vallei vogels steeds meer greep op het spel van de titelverdediger. Het noodlot zou in de 50e minuut toeslaan. 'Vogel' Harrie Val kenburg gooide ver in, de bal kwam op het achterhoofd van voorstopper Siem van Beveren terecht en belandde over goa lie Dick Dortmundt in het ei gen Noordwijkse net. De inzet van de thuisclub bleef opti maal, zodat ondanks de rood witte achterstand het gevaar voor het doel van keeper Blauwendraad uitbleef. Met name Eelman's middenveld was hier debet aan. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop Noordwijk-VVOG: 63 Van der Veen 1-0, 68 Evert-Jan Jan sen 1-1, 83 Klaas Vink 2-1. Noordwijk: Dortmundt, Mark Vink, LEIDEN Het slot van de competitie in de vierde klasse wordt nog zeer spannend. Er zijn nog ze ker zes ploegen betrokken bij de degradatiestrijd. Valken'68 moest het tegen het onderaan bengelende Jodan Boys afleggen en beseft nu des te meer nog niet veilig te zijn. Oegst geest kwam twee keer in actie. Zaterdag werd bij VVOR een 3-0 voorsprong uit handen gegeven (3-3). Gisteren kwamen de roodgelen met lege han den naar huis. Bij Koude kerk had de ploeg een 2-0 nederlaag opgelopen. Koudekerk had zaterdag Unicum al met dezelfde cijfers klop gegeven en blijft dus in de strijd om de tweede plaats, die wel licht nog een promotiemo gelijkheid met zich mee brengt Hazerswoudse Boys hield Berkel op 1-1, waardoor de laatste alle titelpretenties definitief kan vergeten. Jodan Boys - Valken'68 2-1 (2-0) De uitstekende inzet van de in de problemen zijnde thuisclub zorgde ervoor, dat Jodan Boys een ruststand verwierf van 2- 0. Na 20 minuten werd de sco re geopend, terwijl tien minu ten later doelman Henk Jan sen in eerste instantie kon red den, maar het daarop volgende schot niet stopte. Na de pauze kwam Valken goed terug en knokte zich na een uur spel op 2-1. Ab van der Meij werd neergehaald, waardoor Wim Hazenoot vanaf de stip mocht inschieten. Leo Noort en Haze noot zagen daarna ieder nog een treffer afgekeurd worden. Eerst omdat Noort 'los' ge schreeuwd zou hebben, waar na Hazenoot buitenspel zou hebben gestaan. het teken van de roodgelen. Gert Ouwersloot ging eerst in de fout, waardoor het bijna 1-0 werd, maar herstelde dit even later door Jan Zandbergen te bedienen, die op zijn beurt kon doelpunten. Ook de tweede treffer kwam voor rekening van Zandbergen. De uit het tweede elftal overgekomen Ton Weiter zorgde zelfs voor een 0-3 ruststand. VVOR kwam aanmerkelijk feller uit de kleedkamer, dan ze erin ging. Oegstgeest daarentegen speelde wat gemoedelijker Door het doorzetten van de thuisclub zou het nog 3-3 wor den. Zandbergen en Leon Meijs verzuimden aan de an dere zijde nog te doelpunten. Koudekerk - Unicum 2-0 (1- 0) In een uiterst saaie vertoning had Koudekerk geen kind aan de Hagenaars. Al na 12 minu ten zette Fred Wagenaar die samen met Albert Hakke- brak als enige twee Koudeker- kers een voldoende haalde de bal voor. die Dick Weijman inkopte Teruggekaatst van de lat belandde de bal voor de voeten van John Kagenaar, die wel raak schoot: 1-0. Hal verwege het tweede deel stop te arbiter Cor Steen wijk de ontmoeting enkele minuten om de spelers zich te laten op frissen. Dat deed Koudekerk goed, want zeven minuten voor het einde kopte Weijman weer in op aangeven van Wa genaar. Ómdat hij onregle mentair werd neergelegd, kon hij vanaf elf meter eenvoudi ger inschieten: 2-0. Koudekerk - Oegstgeest 2-0 (1-0) De volle negentig minuten lang had Koudekerk een over wicht en kon Oegstgeest slechts in spaarzame uitvallen voor gevaar zorgen. De Rijné quipe daarentegen was vaak voor het Oegstgeester doel te vinden, zodat een doelpunt niet lang uitbleef. Eerst werd een voorzet van Dick Weijman onderbroken, maar bij de tweede poging kwam de bal bij John Kagenaar, die slechts in hóefde te tikken: 1-0. Direct na de pauze viel de beslissing. toen ditmaal Kagenaar de be dienende partij was en Weij man mocht doelpunten. Naast Weijman en Kagenaar hadden Peter Spierenburg en Jeroen de Bruijn voor een nog grotere score kunnen zorgen. Oegst geest had zich al vroeg gewon nen gegeven. Hazerswoudse Boys - Berkel 1-1 ((H)) Het begon allemaal als eei lijkopgaand duel. Vijfenveertig minuten lang hielden de par tijen elkaar in evenwicht en speelde het gevecht zich voor namelijk af op het midden veld. De kansen ontstonden, toen Hazerswoudse Boys na de pauze het initiatief naar zich had toegetrokken. Een kwar tier voor tijd kwam de bal via Jan Platteel en Kees 'Natnek' van Tol bij Rienk Poot terecht, die slechts hoefde in te tikken. Even later passeerde Poot ie dereen, maar schoof het leer naast het lege doel, omdat de hoek te klein was geworden. In de 93e minuut vocht Berkel zich, niet helemaal verdiend, pog naast de gastheren. LEIDEN Het zesde Leidse Paas- go-toernooi is gewonnen door Am sterdammer Erik Puyt Puyt, 4e dan, werd vorig jaar tweede op het Nederlandse kampioenschap. De overige drie prijzen in de hoofd groep van het in en vanwege het mooie weer ook om Het Huis De Bijlen gehouden toernooi gingen naar Leidenaars: Job Kerving (le dan). Mare Groenhuis (2e dan) en Ernst Kloos (le kyu) wonnen in hun deelgroepen. In de tweede groep was de zege voor Haarlemmer Edward Elferink. Martin van Es werd tweede, Roland Bakker hield de eer van de Leidse GoClub hoog door derde te worden. Het zal nog even vergen voor dat trainer Martin van Vianen de Nieuw Zuid ploeg weer te ruggebracht kan hebben in de rijen van de amateur-topfor- maties. Vianens vizier is ook niet zo zeer gericht op dit sei zoen, maar op pogingen om jeugdige talenten de kans te geven zich een basisplaats te verwerven en tegelijkertijd aan een wat gewijzigde organi satie te werken. De jeugdige vleugelspitsen Leen van der Plas en Kees Varkevisser solli citeren zeker naar een vaste plaats in de Katwijkse hoofd garde. Vooral de laatste acteer de dit duel knap, beiden zullen echter in de persoonlijke duels nog het nodige lef moeten op doen en bijvoorbeeld bij kop duels niet ietwat angstig moe ten terugdeinzen. Kees van Rooyen voldeed tegen Huizen heel behoorlijk als centrale middenvelder. Al met al heeft het huidige Quick Boys nog enige treden te klimmen alvo rens 'terug te zijn', maar is er op dit moment wel al een aar dig perspectief. Aanvankelijk waren de spe lers van zowel de thuisploeg als Huizen - kennelijk leidde de voor het eerst weelderig schijnende zon de aandacht af - niet geheel bij de les. Nie mand deed erg veel moeite om zijn bewaker af te schudden, waardoor de afspeelmogelijk- heden fors werden geredu ceerd. De openingstreffer had dan ook niet een uitgebreide combinatie als inleiding. Quick Boys' laatste man Freek Rienks ondernam een van zijn bekende rushes door het cen trum en wist met een bekeken passje Kees van Rooyen in stelling te brengen. Van Rooy en kogelde de bal onhoudbaar in de rechterbovenhoek. 1-0. De op dit moment geflatteerde voorsprong hield niet lang stand. Met een lange diagonale pass werd Huizen-spits André Boele aangespeeld, doelman Guyt verzuimde het leer te onderscheppen en werd op een knappe inzet in de uiterste hoek getracteerd: 1-1. De getuige het spelbeeld roy aal effectieve doelpuntenma- chine sloeg na rust helemaal op hol. Allereerst poeierde de sterk spelende Leo Ruiters de bal bij een scrimmage na een hoekschop in en zette Huizen op voordeel: 1-2. Nog geen mi nuut later rondde Kees van Rooyen een combinatie met Mart van der Plas bekwaam af en versloeg doelman Van der Roest: 2-2. Quick Boys kwam op toeren. Vooral van de lin- kerflank (Floor van Duyn en Kees Varkevisser) kwam het gevaar, de Huizen goalie Van der Roest moest alle zeilen bij zetten en slaagde er ternau wernood in zijn hok schoon 1 houden. Toen Johan Jonker een door Fred Eijsberg geno men hoekschop inknikte moest een Huizen-speler zijn doelman evenwel een hand toesteken. Mart van der Plas verzilverde de strafschop feil loos: 3-2. LEJO BUCK Score verloop: 34. Van Rooyen 1-0; 41 Boele 1-1, 47. Ruiters 1-2, 47. Van Rooyen 2-2; 83. Mart van der Plas (strafschop) 3-2. Quick Boys: Guyt, Pan, Rienks, Jon ker, Haasnoot, Arie van Duyn. Van Rooyen (Hogewoning), Floor van Duyn, Leen van der Plas (Fred Eijs berg), Mart LEIDEN Eersteklasser Woubrugge geloofde het wel in de bekerstrijd tegen SVLV, dat van de hoger geplaatste tegenstander meer tegen stand had verwacht. Henk Lelieveld zette de Voorschotenaren na rust op 1-0, waarna Michel Zonnevelde de eindstand via een strafschop op 2-0 bepaalde. TAVV, dat in de volgende ronde Warmunda ontmoet, kwam in een pittig duel bij Stomp- wijkse Boys al snel op winst door een doel punt van Leo Uyttevvaal. Die voorsprong werd na rust uitgebouwd door Kees Hogenes (0-2) en Edward Hogenes (0-3). Hans Oostdam bracht Warmunda al na tien minuten aan de leiding en toen Leon Kortekaas kort daarop de marge vergrootte tot 2-0 leek de strijd beslist. KRV vocht terug en een treffer van Van der Werf bracht bij rust de spanning terug (2-1). Een kwartier in de tweede helft zorgde Geko van der Winter voor rust bij de Warmonders, die het nog even benauwd kregen toen John Eshof vlak voor tijd KRV weer dichterbij bracht: 3-2. Abbenes besliste de wedstrijd tegen Kickers '69 (zaterdag) al voor rust. Doelpunten van Douwe Splinter en tweemaal Kees Kattenberg (een terugspeelbal en fraaie lob) zorgden voor 0-3 bij de doelwisseling. Arie van der Berg te kende voor de eindstand toen de Kickers kee per buiten zijn doelgebied de bal miste: 0-4. Een doorloopbal van Ronald de Rijk zette Kic kers (zondag) na een kwartier op een 1-0 voor sprong. Bij een uitbrak van Anton Broers werd deze in het strafschopgebied onderuit gehaald. Alphia protesteerde massaal tegen de toege kende penalty en de beduusde arbiter ging eni ge tijd in retraite in de kleedkamer. Nadat de gemoederen bedaard waren werd het spel van af de elfmeter stip hervat: 2-0 door Ronald de Rijk. Nadat Unitas Leiden en LSVV '70 in negentig minuten voetbal de weg naar het doel niet had den kunnen vinden moesten strafschoppen uit komst bieden. Na de eerste serie was de stand nog steeds gelijk (4-4), maar daarna miste Peter Govaart voor de studenten. Wally Gallert hield het hoofd koel: 1-0. KATWIJK Aan de tamme, haast lusteloze vertoning tus sen Quick Boys en Huizen kwam na de pauze een defini tief einde. Vooral bij de Kat wijkse thuisploeg verliepen de combinaties toen stukken geö- lieder en werd er duidelijk meer ruimte gecreëerd voor de aanvalspatronen. De tweede helft was trouwens nog nau welijks op gang, toen de score al was verdubbeld. Het pu bliek was nog doende de plaat sen in te nemen, toen op het scorebord niet meer de rust stand 1-1, maar 2-2 stond ge noteerd. Vreemd genoeg ble ven bij het aantrekkelijker wordende spel de doelpunten vervolgens lang uit. Totdat een Huizen-verdediger zich gedwongen zag het leer uit zijn doel te slaan en de resulte rende strafschop Quick Boys deed juichen: 3-2. Onder toeziend oog van wethouder Cees Waal, die zijn collega Dick Tesselaar verving, hing sportdirecteur Jan Duyvestein de vlag in top van het nieuwe onderkomen van de Leidse softbalvereniging „Volle Bak". Het voormalige clubgebouw van de korfbalvereniging Pernix is onder handen genomen en bestaat nu uit een kantine en kleedkamers. Na afloop van de plechtigheden werd eronder eer stralend blauwe hemel een softbalwedstrijd gespeeld tussen de Wassenaar junioren en de interregionale jeugd van Storks, j Vlag in top bij Volle Bak

Leidse Courant | 1984 | | pagina 22