eyenoord heeft Cruijff og steeds hard nodig ritel lonkt voor Ri jnsburgse Boys !eidóc(3oivtcmt lederlands motorduo rint 24 uur Le Mans A TWAALFDE OVERWINNING OP RIJ: ARC nog geen kampioen MANS De 24 uurs-race van Mans voor motoren is in het i-weekeinde gewonnen door de erlanders Henk van der Mark )irk Brand op een Suzuki. Van Mark en Brand kwamen aan de ng na een ongeluk van het favo- i Franse koppel Bertin en Fon- De laatste kwam zwaar ten val iverd met een schedelbasisfrac- naar het ziekenhuis afgevoerd, gebeurde in het zevende uur. In de resterende zeventien uur verde digden de Nederlanders, die zelf ten zeerste verrast waren door hun goe de rijden, de leidende positie keurig. Van der Mark: „Het was moeilijk te geloven dat we na zeven uur aan de leiding reden. Dit belooft veel voor de rest van het seizoen. We gaan nu proberen een goed wereldkampioen schap endurance te rijden, al zal dat moeilijk zijn tegen de fabrieksteams, want we hebben niet veel geld". De winnaars Henk van der Mark en Dirk Brand wor den gehuldigd na hun fraaie zege. Jacques Hanegraaf driemaal duurder GALDER Jacques Hanegraaf. zaterdag winnaar van de Gold Race, dacht gisteren meteen een slaatje uit dit succes te kunnen slaan. De Brabander eiste voor de start van de Ronde van Galder. het eerste criterium voor beroepsren ners van dit seizoen, een verdrie voudiging van het contractueel overeengekomen startgeld. De or ganisatoren weigerden verder te gaan dan een verdubbeling. Ge volg: de ongeveer 5000 toeschou wers misten de Nederlander in het deelnemersveld. Zie verder elders in deze sport bijlage. 'ERDAM/DOR- HT Met het bin- \uialen van Johan lijff heeft Feyenoord i seizoen niet alleen zo- jekend de eigen gele- ;n met een portie ver- Igeïnjecteerd, maar nelijk tevens de for- ingelijfd die ooit eens c zo kenmerkte. Die jbinatie van factoren kte de positie van de terdammers na afloop il'i het Paasweekeinde riate riant (drie pun- voorsprong) dat er ei- ilijk nauwelijks meer kan misgaan. Fortuin casu de zege van Ajax |v PSV) zorgde zaterdag- 1k <nd na de 0-0 tegen B rta voor vergroting Hl de marge van de kop- Wj pr met de concurrentie J Cruijff deed gisteren in f tdrecht de rest. Per- /iilijk zette de oud-Aja- /d tegen DS '79 (0-3) alleen als zo vaak een npel op Feyenoords 1, hij bereidde even- is de eerste treffer voor scoorde de beide ande- Beter had Cruijffs nut inbreng voor het in- dels bijna in een fau- op de landstitel af- rsende Feyenoord niet nen worden uitge- £t. rdagavond in een voor het sinds de duels met Ajax eens goed (met 36.000 rs) gevulde Kuip kon ff zijn team niet over de ïpel helpen. Gisteren op eveneens volle Kromme- bij DS '79 heerste de Am- lammer vooral in de twee- lelft zodanig, dat Feye- d ondanks weinig impo- Johan Cruijff was gisteren weer de belangrijkste man bij Feyenoord. De spelmaker bereidde de eerste treffer van de Rotterdammers voor en scoorde de twee overige zelf. nerend spel naar 3-0 kon uitlo pen. Mede dank zij het feit dat DS '79, dat door de nederlaag de degradatie naar de eerste divisie officieel zag worden, niet in staat was tweemaal in drie dagen alles uit de kast te spelen. De Dordrechters gin gen wel tot de rand van hun mogelijkheden, maar veel ver der dan de nodige fysieke in spanningen kwamen ze daarbij niet. Waardoor Feyenoord het toch met enige zorg tegemoet geziene duel in Dordrecht zon der kleerscheuren doorkwam. Maar evenals twee dagen eer der tegen Sparta konden de Rotterdammers niet impone ren. Het is dan ook geen ge waagde stelling te zeggen, dat Feyenoord als kampioen als één van de matigste titelhou ders van de laatste jaren zal moeten worden geboekstaafd. Een ploeg, die het zonder Cruijff nooit en te nimmer zo ver zou hebben geschopt. Veelbetekenend is dat nie mand bij Feyenoord zelfs drie wedstrijden voor het einde van de competitie maar durft te praten over het vaststaan van de landstitel. Zowel spe lers als trainer houden nog en kele slagen om de arm, waar bij coach Libregts zelfs bijna lachwekkend werd toen hij gisteren na afloop van het duel met DS '79 nog uitgebreid praatte over het doelsaldo. Niets zeker „Er is nog niets zeker", is het standpunt van alles wat offi cieel Feyenoord is. Johan Cruijff sluit zich bij die taktiek aan. De dirigent, die er de laatste tijd geen geheim van maakt dat het hem fysiek alle maal nogal wat moeite kost om op de been te blijven (maar je moet toch wat om een beter contract af te dwingen), heeft het bekend maken van de be slissing over het mogelijke vervolg van zijn carrière nog even uitgesteld. „Eerst moet er wat zijn gewonnen", verklaar de Cruijff gisteren nogmaals. „Als ik voor mezelf de beslis sing heb genomen dat ik door ga is de eerste keus voor Feye noord. Daar werk ik nu ten slotte". Feyenoord heeft zoals gezegd Cruijff, die binnenkort 37 jaar wordt, ook volgend seizoen nog zeer hard nodig. Dat kon de maestro zaterdagavond te gen Sparta dan weliswaar niet in cijfers uitdrukken, maar je kunt je afvragen of het dan ook zou zijn uitgedraaid op een remise tegen Sparta. Volko men gelijk Thijs Libregts had dan ook volkomen gelijk toen hij een vergelijking maakte tussen het middenveld van zijn ploeg en dat van Sparta. „Van Gaal (spelbepaler van Sparta; red.) wordt beter gesteund dan Cruijff bij ons", sprak de coach van Feyenoord veelbeteke nend. Sparta, dat overigens in de tweede helft voortdurend onder druk had gestaan tegen een Feyenoord dat veel kan sen kreeg maar de meeste zag uiteenspatten op de vuisten van uitblinkende doelman Van Noortwijk, bleek inder daad een veel speelser forma tie. De Spangen-ploeg was in tegenstelling tot zijn stadge noot wel in staat enige redelij ke combinaties op de grasmat te leggen. Een toch wat armza lige zaak voor een aanstaande landskampioen, die het te veel moet hebben van opportunis me, van het uitoefenen van zo veel mogelijk druk op het doel van een tegenstander zodat er wel doelpunten móeten vallen. Die ontstonden tegen Sparta niet, mede doordat scheids rechter Geurds een pertinente handsbal van libero Stevens van Sparta wegwuifde, waar een strafschop wellicht de ban voor Feyenoord had gebroken. Ook Geurds' beslissing een treffer van Brard wegens bui tenspel af te keuren leek niet geheel juist, maar kon na af loop de Feyenoorders nauwe lijks meer verontrusten omdat toen bekend was dat PSV had verloren bij Ajax. Waardoor Feyenoord zijn marge met de Eindhovenaren zag groeien tot drie punten. Gerust hart Met dat positieve uitgangspunt kon de komende landskampi oen met een redelijk gerust hart afreizen naar DS '79, dat voor het eerst sinds zeer gerui me tijd weer eens veel publiek kon verwelkomen. De onder leiding van trainer Hans Dor- jee staande Dordtse formatie, gehandicapt door een blessure van doelman Bloem en nog drie andere invallers tellend, was ondanks veel vechtlust nauwelijks gevaarlijk voor het wederom stroef draaiende Feyenoord. Dat echter, zoals gezegd, Cruijff in de gelederen had. En hoe. Met twee treffers bracht hij zijn ploeg halverwe ge de tweede helft in veilige haven. Waarna hij zich (even als Gullit) met een gerust hart kon laten vervangen. Komend weekeinde kan Feye noord de titel zekerstellen. Dan moet worden gewonnen van FC Utrecht en dient PSV geen punt te pakken bij AZ '67. Dat eerste lijkt dank zij Cruijffs inbreng waarschijn lijk, voor dat tweede is weer enig fortuin nodig. Maar die beide factoren heeft Feye noord dit seizoen wel vaker kunnen begroeten. FRANK WERKMAN Feyenoord - Sparta 0-0. Scheidsrech ter: Geurds. Toeschouwers: 35.897. Feyenoord: Hiele; Troost, Van de Korput, Nielsen, Wijnstekers; Hoek stra, Cruijff, Duut; Gullit, Houtman (Jeliazkov). Brard (Vermeulen). kerink. Van Gaal, Van de Berg; Lengkeek, Holverda. Eijer. DS'79 - Feyenoord 0-3 (0-1) 28. Wijn stekers, 56. Cruijff 0-2, 63. Cruijff 0-3. Scheidsrechter Verhoef. Toeschou wers: 12.000. Gele kaarten: Bartelings en Lems (beiden DS'79). DS'79: Van der Starre: Los, Over weg, Lees, Bartelings; Spaan. Lems. Van der Steene, Notten (Van der Wiel); Van der Gijp (Melis), Gorter. Feyenoord: Hiele; Troost, Van de Korput, Nielsen, Wijnstekers; Hoek stra, Cruijff (Carbo), Duut; Gullit (Vermeulen), Houtman. Brard. Hoewel directe olger Spakenburg .eekeinde in de duels Volendam en GVVV Nji fout maakte en trot- Rijns- 'nn,Jgse Boys derhalve op verliespunten blijft ;en, was de 0-2 over ling die de Rijnsbur- zaterdag in Éde op Bèrgp'35 boekten voor trai- art Arie Lagendijk reden fijkeriftellen dat hij „zo lang- erhand" (met nog vier Istrijden te spelen) in kampioenschap „gaat vishven". „Ik denk dat anieaf ze^e heel belangrijk O» 01 eweest", sprak Lagen- Juist omdat we hebben gewonnen, len we nu tot volgen- week zaterdag rustig achten wat Spaken- g doet tegen Huizen en rdwijk, voordat we te- datzelfde Spakenburg de bak moeten. En k- m 's als die ploeg alles it winnen, geloof ik we voor die wedstrijd hologisch in het voor zijn. Rijnsburgse Boys _ü_-pt op dat moment door inhaalduels van Spa burg een wedstrijd der gespeeld en toch okg« imaal een punt voor- ema >n£' Neen, ^eze OVer- f, ining kan best eens he tend blijken te zijn". Een twaalfde zege op rij die ook Lagendijk gaf dat onmid dellijk toe niet zonder enig fortuin tot stand was gekomen. „In de tweede helft kon het echt alle kanten op. Was de 1- 1 even logisch als die 0-2. Toch komt DTS niet gelijk en trap pen wij er nog wel eentje in. Noem het het spreekwoordelij ke geluk van een veel win nende ploeg". Afgeschopt De meeval "die koploper RijnS- bprgse Boys zaterdag in het Edese overigens wel zonder meer verdiende. Al was het al leen maar om het feit dat som- „Schaarsolo" mige van de middelen die DTS tegen de geelzwarten aanwendde om tot succes te komen, maar weinig met de voetbalsport te maken hadden. is. Mede door zijn „medewer king" mocht degradatiekandi daat DTS '35 tot vlak voor tijd hopen op een onverwacht winstpunt. Rijnsburgse Boys, dat zich voor rust nog wel als de toonaangevende ploeg kon manifesteren, was immers na de pauze veel minder nadruk kelijk aanwezig. En werd een kwartier voor tijd zo goed als vleugellam op het moment dat blijkbaar vogelvrij verklaarde Aandewiel eindelijk echt aan geslagen raakte, maar moest doorhinken omdat Jan Hoge- woning en Marcel van der Blom al vervangen waren. „We zijn van het middenveld afgeschopt", concludeerde La gendijk later en hij had gelijk. Zo waren met name de meest al door bewaker Herman Jan sen uitgevoerde aanvallen op de benen van spelbepaler Huug Aandewiel niet op de vingers van een hand te tellen, terwijl ook Jan Fluit, aanvoer der Rijk Versteeg en Gerard Schimmel vaak te grove over tredingen lieten noteren. Beter gezegd, niet lieten noteren, want scheidsrechter Menzel stond erbij, floot ervoor maar noteerde niets. Toonde derhal ve te nadrukkelijk aan dat hij tot de categorie scheidsrech ters behoort die in principe het opschrijfboek niet wil gebrui ken en dat ook niet doet als er wel degelijk aanleiding voor Dat Rijnsburgse Boys deson danks vier minuten voor tijd definitief in veilige haven be landde kon op het conto wor den geschreven van invaller Ton Arroyo. Op dertig meter van het DTS-doel aangespeeld, besloot Arroyo tot een opmer kelijke „schaarsolo" die hem niet alleen langs Jan Veldhui zen en Jos Dekker, maar ook langs doelman Ab Veenendaal bracht. „Een typische Arroyo- goal", wist Lagendijk. „Hoe die het doet, doet-ie het. Maar hij maakt er zo zeker drie per seizoen..." Tot op dat moment had DTS dus nog alle kans op een ver rassend winstpunt gehad. De in de 24ste minuut van de eer ste helft door Rob Gillissen snoeihard op achterstand ge schoten Edese ploeg, voelde zich na de pauze mede door het betere schopwerk steeds minder kansloos en had die Ton Arroyo juicht. Bij DTS '35 zorgde de Rijnsburgse spits op onnavolgbare wijze voor de alles beslissende tweede treffer. periode benut om het doel van Kees Star regelmatig onder vuur te nemen. Rijnsburgse Boys had daarbij geluk dat Tijm Slok net naast kopte, maar hield verder vrij be trouwbaar stand. nemen. Pas nadat Spakenburg Spakenburg derhalve kan de ontmoetingen met Huizen worden benut als „voorspel" en Noordwijk (in Noordwijk) van het echte kampioensfeest, heeft afgewerkt, komen de is zeker niet denkbeeldig. Al Rijnsburgers weer in actie. De hield Lagendijk zaterdag wat mogelijkheid dat op dat mo- dat betreft een slag om de ment de beslissing in de strijd arm. „We hebben de beste pa- om het kampioenschap van de pieren, maar je bent pas echt eerste klasse B al vrijwel ge- kampioen als je op die ranglijst vallen is en het treffen met niet meer kan worden inge haald. En zover is het nog niet". GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 24 Gillissen, 86 Arroyo 0-2. Rijnsburgse Boys: Star. Manuputty, Toet, Driebergen. De Kroon, Hoge- woning (Van Dijk), Houtenkamer. Aandewiel. Paul van der Blom. Gil lissen. Marcel van der Blom (Ar- LEIDEN ARC mag zich nog altijd geen kampioen noe men. De Alphense équipe hoopte erop, dat het als tweede geklasseerde DVO'32 in het paasweekeinde een fout zou maken, waardoor ARC zonder zelf in actie te komen de titel van de derde klasse zou binr nenhalen. JAC (2-0) en Maas dijk (1-4) vormden echter geen probleem voor de Vlaardingse rivaal. De Alphenaren zullen het nu komende zaterdag zelf moeten doen in de uitwed strijd bij Maasdijk (14.30 uur). Veiligheid naast de deur. Sloten, kluizen; elektronische beveiligings systemen, van Blijswijk heeft alles in huis voor een veilig thuis. En zit plezierig dichtbij. Jupiterkade 10,070-471791 Hogewal 1-9, Neptunusstraat 60.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15