24 t/m 27 april '84 m mededelingen gemeentebestuur ÏD ;S1 - - Verdamstraat 6-Leiden-(hodt Hoge RijndijkHel.071-142421 LE1DSE COURANT VRIJDAG 20 APRIL IS Overige jZSTFil vergaderingen Werkgroep verbetering woonomgeving Tuinstad-/Staalwljk Dinsdag 24 april a.s. om 13.00 uur in ka mer 230 van het Stadsbouwhuls. Agenda: Mededelingen; bouwplannen; ingekomen stukken Verkeersveiligheid Lammenschansweg Voor informatie kunt u bellen 254504. Commissie alternatieve onderhoudsme- thoden groenvoorzieningen. Woensdag 25 april a.s. om 16.30 uur In kamer 001 van het Stadsbouwhuls. Agenda: Inventarisatie plantsoenen Privatisering openbaar groen Functie openbaar groen Groennota gem. Sneek Definitieve tijdsplanning eind advies/op stellen concept-rapport Voor informatie kunt u bellen 254437. r het Psychiatrisch Zie reest". Woensdag 25 april a.s. om 17.30 uur In het opleidingscentrum/vergaderruimte. Agenda: Wijzigingen benuttingsplan Voor informatie kunt u bellen 179911. Deelcommlssfe stedelijk Lakenhal". Donderdag 3 mei 16.00 uur op de Oude Singel 28. Agenda: Voortgang restauratie schilderijen Voor informatie kunt u bellen 254172. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Morsweg afgesloten De Morsweg wordt vanaf 24 april a.s. weer afgesloten voor alle doorgaand verkeer. Het betreft het gedeelte tussen het viadukt en de Rijnzichtbrug. Zoals bekend is de afsluiting een voortzetting van de reeds aan de gang zijnde rioleringswerkzaamheden. Omleidin gen zullen worden aangegeven via de be kende oranje omleidingsborden. De situatie zal ongeveer tot half juni duren. Asfaltering fietspad Broekweg Het fietspad bij de Broekweg wordt op 24 april a.s. geasfalteerd. Omdat dit fietspad veel door schoolgaande jeugd wordt ge bruikt. is speciaal een dag uitgezocht die in de Paasvakantie valt. Het karwei zal op die zelfde dag geklaard zijn. Fietsers zullen wor den omgeleid via oranje omleidingsborden. Kruispunt Groenhovenstraat/ Rijn- en Schiekade afgesloten In het kader van de rioleringswerkzaamhe den aan de Rijn- en Schiekade zal vanaf dinsdag-24 april a.s. het kruispunt Groenho- venstraat/Rijn- en Schiekade worden afge sloten; d.w.z. het is niet meer mogelijk vanaf de Groenhovenstraat linksaf de Rijn- en Schiekade te bereiken (rechtsaf gaat nog wel). Het doorgaand verkeer komend vanaf de Telderskade is dus ook gestremd en kan niet verder dan de Groenhovenstraat. Deze Haverstraat twee weken afgesloten In verband met herbestratingswerkzaamhe- den zal de Haverstraat tussen Kraaierstraat en Rijnstraat vanaf 24 april a.s. 1 worden voor alle (rij)verkeer. Tentoonstelling monumenten Ter gelegenheid van de landelijke studiedag van de Nationale Contactcommissie Monu mentenbescherming in de Pieterskerk zijn momenteel in Leiden twee tentoonstellingen over monumenten te bezichtigen. I.TIen jaar monumenten restaureren In Lelden In de Pieterskerk staat een overzichtsten toonstelling van foto's over gerestaureerde objekten in Leiden opgesteld. Door steeds foto's van vóór en na het herstel naast elkaar te tonen geeft de expositie een brede indruk van een soms subtiel, soms ingrijpend ver anderend stadsbeeld. Zelfs de echte Leiden- kenners kunnen er nog genoeg verrassends in ontdekken. De tentoonstelling is samengesteld in sa menwerking tussen de in Leiden restaure rende particuliere stichtingen en de gemeen- gankelijk op 19, 21. 22, 23. 24, 26. 28. I april en op 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7, 8, 9 mei van 13.30 uur tot 16.00 uur. Toegang kerk en tentoonstelling 1,50 per persoon, voor houders van C.J.P.-kaarten. kinderen t/m 16 jr. en personen boven de 65 jr. 0,75 per persoon. 2. Bedrljfsmonumehten Midden-Holland In de tentoonstellingsruimte van de Openba re Bibliotheek staat tot 1 mei de expositie van de Sticking Bedrijfsmonumenten Mid den-Holland opgesteld. De laatste jaren groeit de belangstelling voor bedrijfsmonumenten, dat zijn oudere techni sche en industriële gebouwen, zoals fabrie ken, pakhuizen, gemalen, sluizen, bruggen, stations en watertorens. Onlangs is opgericht de stichting Bedrijfsmo numenten Midden-Holland, die zich inzet voor de inventarisatie en het behoud van be drijfsmonumenten in Midden-Holland en West-Utrecht, globaal het gebied tussen de vier grote steden. Op 14 panelen met tientallen foto's en bij schriften wordt deze jonge maar boeiende tak van de monumentenzorg uitvoerig gedo cumenteerd. De tentoonstelling is gratis toegankelijk en te bezichtigen tijdens de openingsuren studie zalen van de Centrale Openbare Biblio theek, Nieuwstraat 4. Deze openingsuren zijn: Maandag van 10.00-17.00 en 19.00-21.00 Dinsdag van 10.00-17.00 uur Woensdag van 10.00-17.00 uur en 19.00- 21.00 uur Donderdag van 10.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur 10.00-13.00 uur Stadswerk nr. 7 is uit Monumenten staan centraal Vanaf heden is de nieuwe Stadswerk weer op de bekende verspreidpunten verkrijg baar. Deze aflevering (nr. 7 - april '84) is Wat - gemeentelijke hulpverlening bij woonhuis restauraties; - enkele ervaringen van eigenaren van mo numentale pandjes; - restauraties van grote monumenten en hof- Het blad besluit met het gebruikelijke over zicht van de stadsvernieuwing in uitvoering. Aan de lijst van verspreidpunten van Stads werk zijn enkele nieuwe adressen toege voegd. Voortaan zal het blad ook te krijgen zijn bij de Rechtswinkel, Ketelboetersteeg 10 en op de gemeentehuizen van enkele omliggende gemeenten. Singelloop 1984 In verband met de op vrijdag 27 april a.s. te houden Singelloop, welke 's avonds om 19.30 uur van start gaat, verzoekt de politie aan deelnemers of toeschouwers, geen au to's te parkeren voor en in de nabijheid van het startpunt-Leidsch Dagbladgebouw. Als parkeerruimte is het terrein van Van Gend Loos aangewezen. Afsluiting gedeelte Witte Singel De organisatie heeft vanaf 18.00 uur de Wit te Singel, tussen Groenhovenstraat en Noordeindeplein voor doorgaand verkeer af gesloten. Rond 21.30 uur wordt dit gedeelte weer toe gankelijk. S.v.p. motoren uitschakelen Ten slotte verzoekt de organisatie aan alle automobilisten, bij het passeren van de deel nemers, de motor van de auto/motorfiets even uit te zetten. Dit ter voorkoming van schadelijke uitlaat gassen, waarvan lopers jaarlijks erg veel hinder ondervinden. Verkiezingen 12 mei a.s. kunnen lijsten van kan- or de op veertien juni a.s. te hou- Je leden van het Euro pees Parlement worden ingeleverd. Als centraal stemburo treedt op de Kiesraad, Schedeldoekshaven 200 's-Gravenhage. Wie meer informatie wil over verkiezingen in het algemeen, kan hiervoor terecht bij de Di- rektie Burgerzaken in het Stadhuis. Dagelijks geopend van 8.30 tot 15.00 uur. Telefoon 254111 of 254112. Heempark weer open Het fraaie aan de Oegstgeesterweg gelegen Heempark gaat vyeer open voor publiek. Zondag a.s. is de eerste openingsdag en wel van 14.00 tot 17.00 uur. De overige ope ningstijden zijn van maandag 8 tot 16.00 uur. Do toegang is gelegen tegenover de sport velden van Lugdunum. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1-3 wordt opgehaald op woensdag 25 april Wijk 2-8 wordt opgehaald op woensdag 2 mei Wijk 5-7 wordt opgehaald op vrijdag 27 april Wijk 4-6 wordt opgehaald op vrijdag 4 Bouwplannen artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet zullen de volgende bouwvergunningen worden verleend: - Akkerhoornbloem 44, plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak; - Akkerhoornbloem 45, plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak; -Akkerhoornbloem 18, plaatsen erfafschei- dingen; - Groenwier 16, bouwen berging; - Rijn- en Schiekade 50, inwendig verbou wen woning; Rijn- en Schiekade 113, maken kapverdie- ping op woning; Haarlemmerstraat 83-83a, inwendig ver bouwen pand; Herenstraat 82-84-86, aanbrengen van een luifel; Buitenruststraat 1bouwen berging; Anna Bijnskade 43, plaatsen erfafschei- ding; Ijsbaan 10, bouwen open haard; j, verbouwing gezinswoning i Verder is het voornemen bouwvergunningen volgens de normale procedure te verlenen: - Haarlemmerweg, maken fundering voor in terrein tennis- - Sijthoffstraat 17, bouwen carport; - Sijthoffstraat 19, bouwen carport; - Kneppelhoutstraat 43," verbouwen keuken; - Hugo de Vriesstraat 65, vernieuwen en uit breiden berging; - Hugo de Vriesstraat 67, vernieuwen en uit- Met ingang van dinsdag 24 april 1984 liggen gedurende 14 dagen dus tot dinsdag 8 mei 1984 de volgende plannen in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Lei den ter inzage; a. het ontwerp-uitwerkingsplan Kattenpoort, dat gedetailleerde bestemmingen aan geeft voor de gronden globaal begrensd door de Van der Werffstraat, de achtertui nen of achterbebouwing van panden aan de Lange Mare, de Clarensteeg en de achtertuinen of achterbebouwing van panden aan de Jan Vossensteeg; b. het ontwerp-uitwerkingsplan Mirakel- steeg, dat gedetailleerde bestemmingen aangeeft voor de gronden globaal be grensd door de Clarensteeg, de achtertui nen of achterbebouwing van panden aan de Jan Vossensteeg, de Oude Vest en de c. een bouwplan voor 7 eengezinshuizen aan de Olieslagerspoort, 2 eengezinshui zen en 3 gestapelde woningen aan de zuidzijde Clarensteeg in het uitwerkings- gebied Kattenpoort; d. een bouwplan voor 3 eengezinshuizen, 6 gestapelde woningen aan het gedeelte Clarensteeg tussen de Koddesteeg en de Mirakelsteeg, alsmede 5 eengezinshui zen en 1 poortwoning aan de Mirakel- steeg in het uitwerkingsgebied Mirakel- Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 24 april 1984 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis. Lan gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij burgemeester en wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als burgemeester en wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij- n ze ook informatie over nog openstaande gen ze ook informatie ov beroepsmogelijkheden. Ruimtelijke ordening Bestemmingsplan De Hallen De Kroon heeft een besluit genomen ten aanzien van het bestemmingsplan De Hal len. Dit plan is in het geheel goedgekeurd. Het bestemmingsplan ligt ter inzage in ka mer 241 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 te Leiden. Rookstoelkussens per stel vanaf 169,-. Wij kussens voor uw banksl alle maten reeds 895,- voor tien kussens fti( iw polyether, maakloon re uit diverse fraaie stoffe In echt rundleder leverbaa Gratis opmeetservice door Toff Meubelsto tel. 071-124211, Haarlemmej 200, Lelden. Meubelstoffen In honderden kwaliteiten, dei ».o. mohair, draion, gob« lins, tweedstoffen, rlbfluwet i -oorts. Caravanstoffe [r i 9.9S p.m.. skal in dimye an vanaf 18.95 p.m. Tof Meubelstof. Tel. 071-124211 Haarlemmerstraat 200, Leider Behang uit voorraad. Afstoomapparai 5. plaktafel, gratis te gebruT i. Bij aankoop behang DHZ Houttuin Veerstraat 12, Oude Weterinjktie Tel. 01713-2260.»ut( Wij geven de hoogste prijs voa te~er afvalstoffen, aluminium, ijzer lood, zink, koper en papier. plaatsen containerbakken Fa. J. de Nobel Carbolineum tuinhoutbeits ioet. n dz lema handelaar - tuincentra 'n Compleet pakket u^n voorraad. Hout-, metaal-, b< ;n tonbescherming. Duwel Groo r handel, Alphen a/d Rijn. Te UÜ?W C. van Berge Henegouwen kunstgebitten-reparaties Binnen enkele uren gereed. (071) 892.777 Ook zaterdags van 10.00-14.0 f uur geopend. Vronkenlaan 23, Leiderdorp Bereikbaar met bus 15 en 42, Geen filiaal. Zaal te buur grootste deurenshowroom Lelden. Flevoweg 11a (Merenwijk, acl Groenoordhallen). tel.: 071 - 213832. TROUWREPORTAGE I een feest om naar te ki Foto Van Bemmelej Dorpsstraat 14, Zoeterwoud

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18