Twan Poels klimt goed Frankrijk verslaat W-Dui Island lerc iaast ;an der yal „Korfballen om wereldkampioenschap! Waar ben je dan mee bezig?" Totalisator paardesport op rand faillissement Weer gelijkspel Olympisch elftal TEEL CcidaeSomo/nt Zaalkorfbalteam start tegen Engeland Vino Buitenlust een topper HANS HEEMSKERK, KORFBALLER VAN HET JAAR: Sportwereld 'SIJTHOFF PERS 3 DONDERDAG 19 APRIL 1984 PAGINA 11 t man EK judo HAAG Bonds- anisa Peter Snijders n lotfiet bestuur van ele, Ibbond de volgen- >e aaieg voor de Euro- en tejtelstrijd in Luik de viei) voorgesteld: it niepierre van Deur- gdvo^t 60 kg), Jo Ge- n traiot 65 kg), Robert erd jer Vlist (tot 71 t de Rob Henneveld 2-1 6 kg). Ben Spij- - en |ot 86 kg), Hans jk mg (tot 95 kg), Wil en vfm (tot 95 kg) en iivea|apmund (boven kleini iniort Van Raamsdonk en Vanderlijde naar Zomerspelen DEN HAAG Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) heeft Pedro van Raamsdonk (midden gewicht, Amsterdam) en Arnold Vanderlijde (zwaargewicht, Sit- tard) aangewezen voor deelne ming aan het Olympisch bokstoer- nooi deze zomer in Los Angeles. De mogelijkheid bestaat dat nog een bokser, zwaarweltergewicht Rexford Kortram (Rotterdam), voor Los Angeles zal worden aan gewezen. De kandidatuur van Kortram zal opnieuw bekeken worden na een internationaal toernooi in Karlsruhe. Mesker verliest in Florida AMELIA ISLAND Marcella Mesker heeft gisteren in de eerste ronde van het 250.000 dollartoernooi van Amelia Island (Florida) met 6-3, 7-5 verloren van de Westduitse Claudia Kohde-Kilsch. Titel- houdster in Amelia Island is Chris Lloy d-Evert. Zij heeft de afgelopen drie jaar slechts één set afge- DELFT Bondscoach Ben Crum heeft voor het wereld kampioenschap zaalkorfbal, dat van dinsdag 24 tot en met vrijdag 27 april in België wordt gehouden, de volgende spelers geselecteerd voor Oranje: Hanneke Cosijn, Shirley Eilbracht (PKC), Monique Ro- bijns, Koos Snel, Bram van der Zee (Allen Weerbaar), Hei- ma Schiere. Hans Heemskerk (Fortuna), Alie Sok, Marijke Woudstra, Henk Woudstra (DOS '46), Arianne van Leeu wen (PSV), René Kruse, Peter Schallenberg (Rohda), Eric Wolsink (Deetos). Grote afwezigen zijn Corrie Euser en Rini Keerweer, die om verschillende redenen geen trek hadden in het evenement. Nederland speelt dinsdag en woensdag in de arena van Deurne tegen respectievelijk Engeland en de Verenigde Staten. Donderdag volgt in Hasselt de partij tegen Frank rijk, waarna vrijdag de finale in Gent wordt afgewerkt. WASSENAAR De vijfjarige ruin Vino Buitenlust van Stal Westland Import is een echte topper. Dat bewees hij gistermiddag in handen van Fred Wildhagen opnieuw op Duindigt. In de Merwedeprijs vertrok Vino Buitenlust rustig aan de start maar kwam in de laatste rechte lijn van de 2040 meter als een vuur pijl naar de finish en zegevierde in de goede kilometertijd van 1.20.2. De trouwe Uresco Double met Wim van Buytene werd tweede voor Udet Ulandia. Arnold Mollema, de lijstaanvoerder bij de pikeurs, won over de mijl met Woraz Fez in de uitstekende kilometertijd van 1.18.7. Aad Pools zegevierde met Yla N in een voor driejarigen seizoenrecordtijd van 1.20.4. TJujrootmeester Rob kir,«uit Den Haag. °k 6 »SEN Drievoudig 15burg,rlands kampioen Rob Orcli heeft in de tweede i. mvp van het nationale 'B^yviteltoernooi orde op s2ii'geteld- De Hage- b 5 7- liet als enige speler HA aantekenen. Omdat Ajp'hJle andere gegadigden ;oudei een zege het op het ,jsse ,te moment lieten af- is 6 veroverde Clerc de 4 i-4,e plaats die hij deelt FC lOud-wereldkampioen Wal. ^"ferdediger Rob Clerc was Stomfate ontevreden geweest Lei<f°P Van Z'jn eerste partij I leek er in deze ronde op Alpfcijn gram wilde halen op jarige Ron Heusdens. De ■i. TAlammer had zich via een w>jk I herkampen voor deze BoyJgeplaatst, maar mag ge- udekefl worden tot de zwakke ïrs. In het flankspelduel Clerc over aanzienlijk Doolechnische kennis te be- d^'jkjen dan Heusdens. Jan- te R#n der Wal leek ook op Berm af te stevenen in het 'vvsigen zijn streek- en club- i. fc l Auke Scholma, maar en M het te kwaad met de oordwfemise. Kalwj hoUeig één ronde te spelen is Harige Leunie Otten uit Jen gisteren in Rosmalen dhofjaal damkampioene ge- Rocji. Door een overwin- Varmin de achtste en voorlaat ste op Barbara Graas en andstAise van oud-kampioene p°?Toonen is de voorsprong pbutante Otten gegroeid £orete punten. In acht partij- lense'pd Leunie Otten slechts e 3 ï-imise toe (in de zevende ï*°*jaan Karen van Lith). voor Duindigt NAAR Zowel zaterdag als len en draverijen baan Duindigt. .te start om 13 30 ze tips voor deze meeting lui- 1TISPRIJS: Yester P, Yankee jen Yverdon. lyiNPRIJS: Yvorna, Ydo Wie- i Wisty Fortuna. ÏPRIJS: King, Morven Park Perigon. M PRIJS: Yckxs di Robles, Yf ;n en Yokohama W, NPRIJS: You Love Boszorg, elinga en Weistane du Bois. RIJS: Ninnes Mary, Clara Mairetta PRIJS: Way Jewel Laren. Cup en Urso Karinsky. il STERPRIJS: Veystone Syca- 7 loerden en Victory Dreanv Lü 5PRIJS Vinvent V. Wishfull Urice H 5: Ulaan, Udo Boy en Fortuna. WERPRIJS. Vip D. Terry Bui- Udet Ulandia. 'rus jfidu i ehol van de drie rennen en iverijen om 13.00 uur. Onze deze meeting. l RMEERPRIJS. Yendo, Yver- Yorki Mendel. PRIJS: Boxberger Civano, n Sunaro. RDAMPRIJS: Wonder Boy. Ti Dean en Wicky Hazelaar. PAASPRIJS: Uno Hazelaar, lu Bois en The Black Arden 'PRIJS (W5) Yla N. Yusti >rg en Youth Fortuna ÜDAMPRIJS W5) Yard ley lispering Usms en Vincent SPRIJS (W5) Here I Come, en Belle Jackie. -EMPRIJS <W5) Way to I. Walido Bestevaer en Vico 'WARPRIJS <W5>: Hobby Per- Teetje Ossewaard en Udet nfRUS: Tribal Call, Signal st en Songs Pride. 'RIJS: Ossian, Ros Perfor- Remi Star. DELFT De ironie van het lot wil, dat Hans Heemskerk, de aanvaller van Fortuna Delft die door de lezers van het bondsorgaan NK werd uitgeroepen tot korfballer van het jaar 1983, nog nooit met het Nederlands team heeft meegespeeld. Tweemaal zat de Delfte naar in de zaalselectie van bondscoach Ben Crum, maar zowel op het veld als in de zaal moest hij op de reservebank blijven zitten. Maar tijdens het volgende week te houden wereldkampioenschap voor landenteams in Bel gië zal Hans Heemskerk zeker spelen. Hij zelf zet nogal wat vraagtekens bij dit pretentieuze evene ment. „Korfballen om een wereldkampioenschap? Waar ben je dan mee be zig?" Inderdaad, want wat stelt korfbal elders dan in Neder land en België voor. En zelfs ons land, de bakermat van deze gemengde sport, krijgt te genwoordig regelmatig een pak slaag van de zuiderburen. De 24-jarige Heemskerk: „Ik ken al die ploegen die mee doen niet, maar de meeste zul-, len natuurlijk dik op hun bek krijgen. Het zou een blamage zijn als we daarvan verliezen. Ik heb geen hoge pet van ze op". Hans Heemskerk doelt op landen als Frankrijk, Ameri ka, Australië, West-Duitsland, Spanje en Engeland. Kleurrij ke naties als India en Brazilië hebben zich alsnog afgemeld. De reiskosten wogen zwaarder dan het sadistische genoegen met 40-0 te worden verslagen. „Het leuke is, dat we een maand geleden nog van België hebben verloren", vertelt Heemskerk, „en dat kunnen we nu dus proberen goed te maken. Dit hele wereldkampi oenschap is vooral de revan chewedstrijd van België-Ne- derland". Niets meer en niets minder. Verwacht niet van de Neder landse spelers, die in hun club competitie wel degelijk als top sporters bezig zijn, dat zij al maandenlang met kloppend hart naar de mondiale strijd in het Vlaamse land toeleven. Dus ook Hans Heemskerk niet. Wezenloos Hij: „Ik ga me niet wezenloos trainen om tegen zo'n stelletje ploegen te spelen. Begrijp me niet verkeerd, we nemen het wel serieus om te winnen. Maar als ze gezegd hadden, dat we voor het WK twee weken lang in Zeist in trainingskamp hadden moeten gaan, had ik gezegd: kies voor mij maar een „Een hoop spelers zouden trouwens hebben bedankt als er bijvoorbeeld al zes weken van tevoren zou zijn begonnen met drie keer in de week cen trale training. Er wordt wel wat extra's voor gedaan, maar ie moet alles ook wel in ver houding blijven zien. We zul len wel fanatiek zijn, zeker te gen België, en serieus probe ren te winnen. Maar je gaat er niet naar toe alléén maar om te winnen. De meesten denken net als ik: leuk weer bij elkaar en toch proberen wereldkam pioen te worden. De gezellig heid zal voorop staan. Alle acht landenploegen zitten ook International Hans Heemskerk (Fortuna/Delft) vertrekt maandag naar het wereldkampioenschap korfbal voor landenteams in Bel gië. in hetzelfde hotel en dat te kent de sport". „Die Belgen zullen trouwens wél erg fanatiek zijn, die gaan door het lint. Zij spelen veel op kracht, erg hard. Het zou me ook niet verbazen als het evenement daar live op televi sie komt. In Nederland liggen wat dat betreft de verhoudin gen scheef. Daar wordt van onze competiefinale Fortuna- Allen Weerbaar slechts acht minuten uitgezonden in Studio Sport en daarvan laat men dan nog tientallen seconden achter elkaar het scoreboard zien en iemand die zijn veters staat vast te maken". Ondanks deze kritiek is Hans Heemskerk het tegenoverge stelde van iemand die zich als een zendeling opwerpt voor zijn sport. Maar: „Als Fortuna thuis speelt zit sporthal de Bui tenhof vol, dat betekent dui zend mensen. Bij een topper moeten er hekken bij, want dan komen er vijftienhonderd man. Op dat moment mag je toch spreken van topsport?" Te ver Echter, om rond korfbal dan ook maar een heus wereld kampioenschap op te zetten, gaat hem veel te ver De Ne derlandse ploeg vertrekt ook pas maandag, daags voor het begin, naar België. „En", zegt Hans Heemskerk, „er waren nog protesten van spelers, die eigenijk liever pas dinsdag waren afgereisd. Nu moeten ze een hele week op eigen kosten vrij nemen van hun werk. Je zou eigenlijk ge woon jaarlijks meer wedstrij den tegen België moeten orga niseren. Daar heb je ten min ste wat aan". Of hijzelf ook in de finale wedstrijd tegen België zal wor den opgesteld, is niet zeker. „Aan die lezersverkiezing korfballer van het jaar mag je nooit het recht ontlenen in de basis te staan. De bondscoach moet de mensen die op dat moment het beste in vorm zijn opstellen". Heemskerk dankt zijn popula riteit aan zijn enorme aanvals lust. Vorig jaar scoorde hij in de competitie zo'n zestig keer. Door zijn groeiende faam en niet al te grote gestalte wordt hij echter steeds meer de man die in een wedstrijd wordt „gepakt". „Vergeet het maar dat korfbal zo'n lieve sport is. Het gaat er echt keihard aan toe", meldt de international grinnikend. Desondanks kan hij naast zijn gewone training en wedstrijden ook nog met voldoening anderen korfbal- training geven. Zoals het Cl- team van Fortuna en het eer ste team van het Rijswijkse ODS. „Met training wil ik la ter ook doorgaan, maar het is goed laag te beginnen, dan kun je je onder minder druk beter ontwikkelen". Naast zijn sport, zijn niet full time werk als leraar gezond- heidskunde en zijn deeltaak in het huishouden, vult Hans Heemskerk zijn tijd met het lezen van veel boeken. Kort om, hij heeft zijn leven prettig ingedeeld en of dat eind vol gende week nog extra kan worden opgefleurd met een wereldtitel korfbal is leuk, maar meer ook niet. HERMAN JANSEN WASSENAAR De paardesport in ren en draf staat op de rand van het faillissement. De secreta ris van de Stichting Tota lisator Nederland, Fred Erdtsieck, deelde dit gis termiddag op de Wasse- naarse baan Duindigt offi cieel mee. Per 1 januari zou het nieuwe spel bui ten de baan, het W5, van start zijn gegaan. Maar er- is grote vertraging on- staan met de programme ring voor de computer. Het programma is nog steeds niet gereed. Dit kost de totalisator, uit gaande van een begrote omzet van tweehonderd duizend gulden, nu vijftig duizend gulden per week. Inmiddels heeft de totalisator een nieuwe firma de opdracht gegeven om het programma voor de computer te maken. Waarschijnlijk kan men pas in augustus het W5-spel buiten de wedstrijdbanen spelen. De kans is dan groot dat de wed- formulieren op 120 adressen in het land kunnen worden inge leverd. De totalisator is al he lemaal klaar voor de start en gaat komende zondag op Duindigt en maandag in Gro ningen met de wedmogelijk- heid W5 (het raden van vijf winnaars van vijf opeenvol gende koersen) experimente ren. Indien het W5 in augustus buiten de baan van start gaat, is het de bedoeling de koersen op de dinsdagavond te Hilver sum te laten verrijden. Tot en met zaterdag is het dan moge lijk de wedformulieren in te leveren op de adressen in de stad en tot en met zondag op de wedstrijdbanen. Fred Erdtsieck: „De toto-om zet loopt nog steeds terug. Ge lukkig is het ministerie van Landbouw bijgesprongen. Toch staat het water ons in middels aan de lippen. Er moet nu snel iets gebeuren. Wij gaan proberen zo snel mo gelijk de entreegelden op de banen in samenwerking met de baanvereniging te verlagen. Wij denken hierbij aan de helft van nu. Ook gaan wij proberen of de consumptie prijzen op de banen niet om laag kunnen". Tot de komst van het W5 bui ten de baan blijft in elk geval het supertrio op de zondag middag bestaan. De Totalisator onderzoekt zelfs de mogelijk heid om het supertrio door te laten draaien ook nadat men met de W5 van start is gegaan. In Groningen wil men gaan experimenteren met Super- trio- Plus, bestaande uit twee series en een finale. Om meer gokkers te lokken wil de Stichting Totalisator zelf een bedrag van tienduizend gulden in de prijzenpot stoppen. Fred Erdtsieck: „Het behoort verder tot de mogelijkheden dat wij deze zomer ook gaan experimenteren met W2 en W3 weddenschappen („daily double" en „daily tripple"). We moeten er alles aan doen om het verblijf op de koersba- nen aantrekkelijker te maken. Nu meer dan ooit". ARTHUR VAN RIJSWIJK ST. ANDREASBERG De Nederlandse wielera- mateur Twan Poels heeft gisteren in de „Konings- rit" van de Ronde van Ne- dersaksen een goede pres tatie geleverd. Poels reed in de zware etappe over 129 kilometer van Goslar naar Sankt Andreasberg met zes pittige hellingen voortdurend in de voorste gelederen en werd uitein delijk vijfde. De beslissen de ontsnapping werd in geleid door de Oostduitser Detlef Macha, die 's och tends in de tijdrit tweede was geworden achter zijn landgenoot Mario Hernig. De Rus Smijevskoj, die geen meter kopwerk deed om de gele trui van zijn landgenoot Sinovjev te verdedigen, ont snapte vijf kilometer voor de eindstreep opnieuw en finishte als eerste, negen seconden voor de 18-jarige Westduitse scholier Andreas Kappes. Twan Poels klom in het alge meen klassement naar de ze vende plaats. Sinovjev behield de leiding. Noël de Jonckheere, die rijdt voor de Spaanse profploeg van Luis Ocana, heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde Van Spanje gewonnen. De Belg had voor de 272 kilometer lan ge rit van Jerez de la Frontera naar Malaga 8 uur 15 minuten en 20 seconden nodig. De Jonckheere was in de massale eindsprint alle concurrenten te snel af De Italiaan Francesco Moser blijft leider in het alge meen klassement. De eerste rit van Jerez naar Malaga, met 272 kilometer de langste van de Ronde van Spanje, was nauwelijks inte ressant. De renners wensten zich niet te zeer te vermoeien en kwamen een uur later dan- het tijdschema voorzag aan. sportuitslagen WIELRENNEN Ronde van Nedersaksen Tijdrit 8e etappe: 1. Hernig (Odl) 5.43.1, 2. Macha (Odl) 5.59,8, 3. Wolf (Odl) 5.59,9, 4. Kühn (Odl) 6.04,8, 5. Sijevskov (Sov) 6.08,3, 6. Skibby (Den) 6.09,5, 9. Poels (Ned) 6.12,2, 11. Sinovjev (Sov) 6.13,6, 13. Ducrot (Ned) 6.15,2, 32. Van der Poel (Ned) 6.33,7, 33. Nijboer (Ned) 6.35,7, 39. Van der Hulst (Ned) 6.41.8. 50. Danse (Ned) 6.48,1. Tweede gedeelte 8e etappe:; 1. Smij evskoj (Sov) 129,1 km in in 3 uur 22 minuten en 10 seconden; 2. Kappes (Wdl) op 0.09 min.; 3. Königshofer (Oos) op 0.14; 4. Macha (Odl) z.t.; 5. Poels (Ned) z t.; 6. Jascula (Pol) op 2.11; 7. Flögel (Wdl) op 2.33; 8. Kühn (Odl) op 2.37, 9. Popp (Oos) op 2.39; 10. Bares (Tsj) op 2.42; 29. Nijboer (Ned) op 3.02; 34. Van der Poel (Ned) op 3.18; 49 Ducrot (Ned) op 4.30; 50. Van der Hulst (Ned) z.t.; 54. Danse (Ned) op 5.12. Algemeen klassement: 1. Sinovjev (Sov) 25.15.41 uur; 2. Mahca (Odl) op 2.21 min.; 3. Kühn (Odl) op 2.36; 4. Smijevskoj (Sov) op 3.32; 5. Kappes (Wdl) op 3.38; 6. Riis (Den) op 3.45; 7. Poels (Ned) op 3.46; 8. Kasjirin (Sov) op 4.12; 9. Hernig (Odl) op 4.34; 10. Wolf (Odl) op 4.59; 23. Van der Poel (Ned) op 10.12; 27. Van der Hulst (Ned) op 13.44; 37. Ducrot (Ned) op 22.37; 46. Danse (Ned) op 28.22; 48. Nijboer (Ned) op 29.41. Ronde van Spanje 1e etappe, van Jerez de la Frontera naar Malaga:; 1 De Jonckheere (Bel) 8 uur 15 minuten en 20 seconden; 2. Van Calster (Bel) z.t.; 3. De Vlaeminck (Bel) z.t 4. Van Brabant (Bel) z.t.; 5. Moser (Ita) z.t.; 6. Suarez Cueva (Spa) z.t 7. Perani (Ita) z.t.; 8. Bertin (Fra) z.t.; 9 Angoitia (Spa) z.t.; 10. Marti- nelli (Ita) z.t. Algemeen klassement: 1 Moser (Ita) 8 uur 23 minuten en 28 seconden; 2. Ruix Cabestany (Spa) op 0.09 min.; 3. Blanco (Spa) op 0.11; 4. Gorospe (Spa) op 0.13; 5. Petito (Ita) op 0.17; 6. Colijn (Bel) op 0.18; 7. Recio (Spa) op 0.20; 8. Vilamajo (Spa) op 0.24; 9. Fernandez (Spa) op 0.26; 10. Lejarre- ta (Spa) z.t. DAMMEN NK heren in Huissen 2e ronde: Van der Wal-Scholma 1-1; Dollekamp-Bronstring 1-1; Vermin- Van der Borst 1-1; Heusdens-Clerc 0-2; Jansen-Goudt 1-1; Stokkel-Bas- tiaannet 1-1. Stand: 1. Van der Wal en Clerc 3 punten; 3. Scholma, Dolle- kamp, Bronstring, Van der Borst, Jansen, Goudt, Stokkel en Bastiaan- net 2; 11. Heusdens en Vermin 1. NK dames in Rosmalen 8e ronde: Karen van Lith-Lenle Toon- en 1-1; Jacqueline Schouten-Rieka Stobbe 2-0; Marjan van den Beukel- Celina Wolfs 0-2; Mleke Heltmeier-le- pie Poepjes 2-0; Barbara Graas-Lenie Often 0-2. Stand: Otten 15 punten; 2. Toonen 12; 3. Heitmeier 11; 4. Van Lith 10; 5. Van den Beukei en Stobbe 6; 7. Graas, Poepjes. Schouten en Wolfs 5. VOETBAL Engelse eerste divisie: Leicester-Liverpool 3-3; Tottenha- m-Aston Villa 2-1. Schotse eredivisie: Aberdeen-Dun dee United 5-1; Dundee-Motherwell 1-0; St. Mirren-Celtic 2-4. Kunstrijden Scott Hamil ton, Olympisch- en wereld kampioen kunstrijden heeft een contract getekend bij de International Management Group (IMG) in Cleveland, die ook onder meer Chris Lloy- d-Evert en Björn Borg verte genwoordigen. Bowling Bij de Europese jeugdkampioenschappen bow ling in Nörrkoping hebben Helen Minnebruiker (Spijke- nisse), Maartje Pleysier (Maas sluis) en Mariska Voets (Zoe- termeer) gisteren ook de gou den medaille (3328 punten) veroverd in de trio wedstrijd. STRAATSBURG De Westduitse voetballers zijn gis teravond in Straatsburg niet geslaagd voor het proef- examen voor het Europees kampioenschap, dat voor hen over twee maanden op dezelfde plaats begint met het duel tegen Portugal. De ploeg van bondscoach Jupp Derwall bleef tegen het beter spelende Frankrijk vooral dank zij de ingrepen van Schumacher bijna 80 minuten lang overeind. Een inzet van Genghini was de Westduitse doelman, die van het publiek in het uitverkochte st&dion geen enkel krediet kreeg en voor de wedstrijd zelfs met een moordaanslag werd bedreigd, toch te machtig: 1-0. Het Oostenrijkse voetbalelftal bleef in het Hanappistadion in Wenen voor slechts 9700 toeschouwers in een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Griekenland op 0-0 steken. Oostenrijk is in de voorronde van het toernooi om de wereldtitel met Nederland, Cyprus en Hongarije in groep vijf ingedeeld. Athletic Bilbao en FC Barcelona hebben gisteravond de finale bereikt van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker. Beide teams toonden zich tegen respectievelijk Real Madrid en Las Palmas koeler bij het nemen van strafschoppen, nadat de regu liere en extra speeltijd van deze returnwedstrijden (beide neder lagen van 1-0) geen beslissing hadden gebracht. UTRECHT Nederland heeft het Olympische voetbalproject afgesloten zonder één overwinning. In de laatste wedstrijd voor de Europese groep C van het kwalificatietoer nooi speelde het Olym pisch elftal gistermiddag gelijk (1-1) tegen Italië. Het betekende de derde puntendeling van het elf tal van bondscoach Blok in zes kwalificatieduels. Ook in C won Roemenië met 1-0 van Joegoslavië, dat zich echter al had ge plaatst voor Los Angeles. De aanvallende kracht van Nederland kwam in de chaoti sche eerste helft voornamelijk van de bekeken spelende Van der Horst en dë krachtpatser Bosman. Na rust werden beide coaches moediger. Blok koos al snel voor een viermansaanval, waarbij voor invaller Corbijn aan de linkerkant voor gevaar moest zorgen In de 65e mi nuut scoorde Serena 0-1. In de 73e minuut kwam Schouwe- naar vrij van zijn bewaker Brio, bediende verdediger Roossien, die zijn effectvolle voorzet door Van der Horst te gen de touwen zag gekopt: 1-1 Nederland-Italie 1-1 (0-0): 65. Serena 0-1, 73. Van der Horst 1-1 Scheids rechter: Pauly (Wdl). Toeschouwers: 10 000. Nederland: Van Gerven. Maesssen. Wouters. Koevermans. Roossien. Kruys (Corbijn), Bosman. Blind. Van der Horst; Schouwenaar. Bockling. Italië: Tancredi; Tassotti. Brio. Tri- eella, Nela; Sabato. Verza (Contratto), Digennaro. Fanna; Serena. Massaro Eindstand poule C: 1. Joegoslavië 6 4 1 1 9 14-6; 2. Roemenie 6 3 2 1 8 7-5. 3. Italië 6 0 4 2 4 7-12; 4. Nederland 6 0 3 3 3 4-9. ADVERTENTIE met uw krant naar WENEN 8-DAAGSE LUXE TOURING- CARREIS 495.- VERTREK ZATERDAG 5 MEI Wenen is een stad met veel cultuur, tra ditie en geschiedenis Voor wie van de barokke pracht van deze keizerstad in het prille voorjaar wil genieten hebben wij weer enige 8-daagse reizen naar Oos tenrijk georganiseerd. Het vertrek Is zaterdag, waarop vanuit Den Haag en Rotterdam via Venlo. Keu len. Frankfurt, Wurzburg naar het over nachtingshotel in Geiselwind wordt gere- Zondag gaat het via Neurenberg door het Donaudal, Passau, Lin nen waar gelogeerd wordt in het sfeervolle hotel Laabnerhof. Maandag rondrit door Wenen en bezoeken aan de St Stephansdom. de Kaiser-appartementen. de Staatsopera en de Donauturm, onder leiding van een Nederlandse gids. Tijdens de avonduren bezoek aan het Prater Dinsdag staan de Hofburg met de vermaarde Spaanse Rijschool en het slot Schönbrunn op het programma, 's Avonds wordt desgewenst gelegenheid geboden tot het bijwonen van een voorstelling in de Volksoper Woensdag volgt een tocht door het prach tige Wienerwald met o.a. bezoek aan Mayerling en 's avonds bezoeken we een Heurigen (wijngaardenier) In het wtjr»- dorpje Grinzing. Donderdag kan "s morgens een wandeling in de prachtige omgeving van het hotel worden gemaakt en is er s middags gelegenheid om op eigen wijze Wenen te verkennen of te winkelen Vrijdag vertrek via St. Polten naar Salzburg, waar een korte rondrit wordt gemaakt en gelegenheid is om te lunchen. Via Rosenheim. Munchen naar Geiselwind Zaterdag via Frankfurt. Keulen en Venlo terug, nadat onderweg het afscheidsdiner is gebruikt. De prijs van deze bijzonder gevarieerde reis bedraagt slechts 495.- per persoon op basis van een 2-persoons- kamer met douche en toilet en haltpension logies, ontbijt diner) inclusief het afscheidsdiner De toeslag voor een èenpersoonskamer (echter zonder douche en toilet) bedraagt 50 - De entrees zijn eveneens inbegrepen Reisverzeke ring 16 - persoon 5 - poliskosten en assurantiebelasting n St. Polten het Wienerwald bij We- Inlichtingen en boekingen: tele fonisch onder nr. 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur of persoonlijk in onze vestiging Spuistraat 71, Den Haag op de hoek van het Spui.) POSTBUS 16050 2500 AA 's-GRAVENHAGE TEl 070-190862

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11