HCKZ komt goed weg bij Leiden lames LMHC heroveren koppositie Einde van een tijdperk... J i Degradatie dreigt voor De Danaïden Lisse verliest in bekerfinale ADVERTENTIES WORDEN GELEZEN, ZIET U WEI. 'PORTTRIBUIME ngelukkigc yderlaag ere/2 Vivax DAC stelt teleur MAANDAG 16 APRIL 1984 LeeipEN De dames van Ring Pass langszij, waar Fores- Hansjk" pakten door een 1-0 cate in de tweede helft niets 'fop Warande weer de kop meer aan wist te veranderen. eerste klasse, waar het gradeerde Foreseate een Door dit gelijke spel zal Fores- bij Bennebroek pakte, cate met een derde plek in de heren speelden zowel eindrangschikking genoegen hburg als Foreseate met 1- moeten nemen. Roomburg had nog een theoretische kans op lijfsbehoud, daarvoor moest mint door F ipeelq ikenq reet verrf1.. die n|'J de °P|6cate speelde tegen Ring het reeds gepromoveerde Be malen teniet werd gedaan. Hi- a,Te voor tweede P'aats Fair echter wel verslaeen wor- salis leverde een 4-4 eeliiksoel beschouwen de Roomburgers zich al als gedegradeerd. Een klasse lager is Alecto in een zelfde strijd verwikkeld. De Leiderdorpse ploeg pakte een punt door met Cartouche te remiseren, 3-3. Roland de Jong (2) en Hugo Kranenburg zorg den driemaal voor een voor sprong, die echter evenzoveel ir kampioen Forward. %a 10 minuten een verzil- en e strafcorner van Derk "Brand begonnen de Voor- lenaren daar voortvarend Nog voor de rust kwam nneke Lieverse besvol ÖEN Wielrenster Han- i Lieverse (Hillegom) be- le Du Prie gisteren de e zege: in Stampersgat zij al haar collega's de Zaterdag was zij al twee- fworden in Dongen, het zware parcours van ipersgat kwam Lieverse fterk voor de dag. Nadat in enkele stukgelopen lappingen actief was ge- t, sprong zij vijf ronden het einde weg uit het stil- en peloton, dat haar pas aan de streep terug zou Haar ploeggenote Mary Galen werd knap vierde, was alleen de ont- brentfdafL Je R?6 "e'een "a6e te sterk kwanjde Hillegomse, die echter kers ran k°P a* de sPurt van loton naar zich toetrok: Kliftre ^an Ga'en bezette dit- j^de zesde stek. I rePaan Arie Ravensbergen Swifts tweede clubkoers. Heerfteur Richard Ippel (Du OD ri' won de c'ubkoers op de a ,(r|kade, nadat hij twee t °ml Eradus kwam als negen- ?ideifer de meet ei voor de waterpoloploegen Sierle Leidse regio. Alle teams andt.^n zonder punten. De naar r/>eede klasse afgedaalde -,a ts van De Zijl/LGB verlo- met 11-4 van HZC/Weust- Katwijk mag het mede na 5-8 nederlaag tegen De Aa t derde klasse gaan probe- De dames van Vivax ver- Iden door met 6-2 te ver- n van Rijswijk de kans op lotie. verlies van Vivax heren n PSV was ongelukkig te Iten. De pupillen van idende coach Hans Parrel n gedurende de hele rijd het initiatief, maar de winst mede door wa- beslissingen van de arbi- toch nog aan hun neus lijgaan. Dick van de mocht zich na afloop iet met 8-7 verloren duel >rer aan Oegstgeester zij- •men. jk verloor afgetekend Imelo. Via 4-1, 7-3 en 10-6 I de degradatie van de Vijkers bij de stand 15-8 jfeit. De acht doelpunten tnen van Dirk van Leeu- (3), Arco Guyt (2), Hans lap en Martin Jonker, een duidelijke nederlaag DKD. De ploeg van de Ilse Zwem Club bleek te j, hetgeen, na 1-5 in de jde periode, tot uitdruk- I kwam in de ciifers 2-7. ieiderdorpse treffers k\ya- lucM van Enno Dreef en Bob Laatstgenoemde het overigens voor ge- »ij DKD. mes van LZ'86 gingen in laatste wedstrijd onderuit iet lager geplaatste IJssel- uwen. In de eerste periode jen de Leidsen nog een con£Pr°ng» maar die kon niet 0-|ehouden worden: 1-0, 1-4, het r? Jeanet de Jong (2), Ni- op ijMonas en Anke Schoon- spajr, die volgend seizoen op kondla8er Pla" êaa* spelen, nzettden. tijl/LGB was kansloos te- HZC/Weusthag. Via de Ddestanden 2-0, 4-1, 7-1 i Bopi het einde bij 11-4. Irma Veen, Coby van Haas- ide kt, Marion Rijsbergen en het pr Redegeld deden na- jnges De Zijl een duit in het Fair echter wel verslagen wor den. Na een doelpunt van Kees Wendt zag Roomburg die twee punten een minuut voor tijd verloren door de Hilver- sumse gelijkmaker uit de 20e strafcorner. Door dit resultaat salis leverde een 4-4 gelijkspel af tegen Zandvoort. De ge broeders Mark en Hendrik Jan Kaptein zorgden voor drie gelijkmakers voordat Gert Kloosterboer een Lissense voorsprong aantekende. Deze weelde was van korte duur, die voornamelijk lagen in af- want Zandvoort schoot vlak werking van de kansen die de voor tijd nog de laatste gelijk- ploeg zich wel weet te schep- maker in. Alphen verloor pen. Pas enkele minuten voor thuis met 3-0 van Fletiomare. tijd tikte Suzanne Nivard de Alkemade kwam met een 8-0 rebound van een strafcorner nederlaag terug uit Bodegra- van Evelien Wilten in. LMHC ven. Nieuwkoop versloeg deelt de koppositie ïnet onder Reeuwijk gemakkelijk met 6- andere Victoria waar het 2 1. treffers voorsprong op heeft. De laatste partij op 6 mei moet de beslissing brengen als Spirit Dames naar Leiden komt. Victoria Leiden veroverde weer de gaat dan naar Foreseate, dat kop van de le klasse door Wa- goed presteerde door Benne- rande met 1-0 te verslaan. Een broek op 0-0 te houden, zege die zeer moeizaam tot Noordwijk handhaafde zich stand kwam, moeilijkheden aan de kop van de tweede klasse door HDS met 4-1 terug te wijzen. Na een snelle 1-0 achterstand gaven Nicole Brouwer (2), Renate van de Bent en Alexandra van Kan de score een wat dragelijker aanzien. Alecto presteerde matig door met 1-0 van een te gen degradatie vechtend Car touche te verliezen. Na de he ren zijn nu ook de dames van Roomburg in ernstig degrada tiegevaar gekomen, door met 2-0 van Qui Vive te verliezen. De Leidse ploeg staat met nog een wedstrijd voor de boeg op de laatste plaats. LMHC-doelman Rients Henstra voorkomt een treffer van HCKZ-speler Tjeerd Borstlap. Tim Steens kijkt toe. OEGSTGEEST— LMHC maakte het titelkandidaat HCKZ gisteren bijzonder lastig. Klein Zwitserland trok uiteindelijk wel aan het langste eind: 2-3. Een dag eerder had Leiden de uitwedstrijd tegen degra datiekandidaat Hattem in winst omgezet: 1-3. De eerder door LMHC behaal de gelijke spelen tegen Am sterdam en Kampong hadden titelkandidaat HCKZ (met zijn vele bekende namen) al voor bereid op meer tegenstand dan de debutant uit Leiden in de eerste wedstrijd had geboden (1-8 nederlaag). Het was geenszins een duel tussen een gedoodverfde landskampioen en een debutant. Wel nam KZ al na drie minuten een voor sprong uit een strafcorner van Ties Kruize, waarbij de bal via enkele Leidse sticks ongeluk kig in het doel belandde: 0-1. De in luxe geel-zwart gestoken Leidse ploeg zag zijn aanval lende impulsen al snel be kroond. Martin Bennis legde de bal een kwartier voor tijd panklaar voor Boele van Hensbroek, die de verassende gelijkmaker liet aantekenen: 1-1. Vijf minuten later nam Hidde Kruize een pass vanuit het middenveld goed aan. Na keeper Rients Henstra rechts te hebben gepasseerd, bewees hij zijn waarde voor zijn team, door voor een 1-2 ruststand te zorgen. De tweede helft een zelfde beeld. Aanvallen over en weer maakten dat beide doelmannen in actie moesten komen. Goede mogelijkheden voor Boele van Hensbroek en Drijver. De Haagse goalie Joost Claushaus wist door goed uitlopen zijn ploeg te behoeden voor een debacle. Nadat scheidsrechter Seelen (die in de eerste helft Ties Kruize voor vijf minuten naar de kant verwees) tot woede van de Leidse spelers vlak buiten de cirkel een vrije slag had toege kend aan KZ, werd Hidde Kruize bereikt. Diens kort uit gevoerde slag verraste de Leidse defensie en de bal ver dween achter de verbouwe reerde Henstra: 1-3. Aandrin gen van Leiden leverde een kans op van Bennis, die alleen Ron Steens nog voor zich wist. Alleen met een overtreding kon deze een doelpunt vermij den. Scheidsrechter Lutz ken de echter geen strafbal toe. De strafcorner die wel werd toe gekend, was een kolfje naar de hand van het trio Kooy-Wage- ner-Croll. LMHC was weer te rug in de wedstrijd: 2-3. De verdiende gelijkmaker kwam ondanks een offensief niet op het bord. Klein-Zwitserland beperkte zich de laatste perio de slechts tot lange halen naar voren, een speltype waarvoor een ploeg met zoveel klasse Hattem Een kat in het nauw maakt van Martin Bennis een voor sprong kon nemen. Eerder had Joan van Marwijk Kooy rare sprongen. Dit gold de af- de kans op 1-2 al laten liggen, gelopen jaren voor Hattem, de door een strafbal naast te ploeg uit Zwolle die zich van- pushen. Hattem, vanaf de op uit een kansloze positie steeds richting van de hoofklasse al weer wist te handhaven in de deel uitmakend van die klasse, hoofdklasse. Coach Oltmans kon in een offensief, ondanks waarschuwde zijn ploeg zater- een drietal strafcorners, niet dag dan ook voor een harde tot scoren komen. Dit gaf voor partij degradatiehockey. De de Leidenaren de mogelijk- consequente dekking op het heid tot counteren. Hans-Wil- middenveld, waar aan Hattem iem Croll zag ziin eerste straf- jjf_:i. J zijde international Erik Pierik acteerde, moest de basis leggen voor een nieuw succes voor de LMHC, dat de strijd in het corner op aangeven van Kooy en stoppen van Wagener op de doellijn geblokkeerd door een knie van een van de lijnverde- eerste kwartier controleerde, digers. Kooy mocht opnieuw Hans Wagener (opnieuw in de aantreden voor zijn specialiteit basis na een handblessure) be- vanaf 6.40 m. en revancheerde diende vanaf rechts Dirk Drij ver in de cirkel. Diens inzet van dichtbij liet doelman Ro nald van den Berg kansloos: 0- 1. Tegenslag voor Leiden, toen zich eigenlijk moet schamen. Erik Pierik zijn klasse bewees Het pleit voor Leiden, dat zelfs een team als HCKZ door de hard werkende debutant in het nauw kan worden ge bracht. met een prachtige tip-in langs goalie Henstra. De tweede helft een sterk opererende Leidse ploeg, die al gauw via een goed geplaatste schuiver zich met een voor de wedstrijd doorslaggevende treffer. Goe de mogelijkheden verder voor Eikenhout, die zijn boogbal over de uitlopende Van den Berg rakelings langs de doel paal zag gaan, terwijl invaller Bob-Jan Dietrich (voor De Kempenaer) een van rechts voorgegeven bal net over schoot. Het afscheid in beeld: Jacob en Albert Spijker en Theo Uittenhout (vlnr) danken „hun" publiek. oen i!fEN Om precies tien ploei vijf gistermiddag, kwam n en einde aan het tijdperk ftte gebroeders Spijker en relulfcr^an Theo Uittenhout bij lijl/LGB. Op dat tijdstip r- de erewedstrijd tegen het "etferlands zevental bij een 7- icreind onderbroken en klom- fi?.i de dr'e Leidse coryfeeën .r luid applaus uit het bad. dat moment ging ik er Wat door me heen",ver- lij^ Albert Spijker, die met broer Jacob en Theo Uitten hout meer dan tien jaar het gezicht van De Zijl heeft be paald. „Het is fijn om op deze manier afscheid te kunnen nemen", vervolgde Albert Spijker, „met de wetenschap dat er goede spelers klaar staan om onze plaatsen over te nemen". In het overvolle clubhuis blikte Jacob Spijker na afloop van de door De Zijl met 7-11 verloren wedstrijd terug op de rijkge schakeerde loopbaan van het drietal. „Van tweede klasse naar de halve finale van de Europa Cup, dat is niet niks. Het zal even wennen zijn om niet meer in het eerste te spe len, maar als het niet bevalt kunnen we altijd nog een co meback maken", aldus de oud ste van de Spijker broers. De Nederlandse ploeg kreeg de winst niet cadeau van het sterk spelende De Zijl. Theo Uittenhout wist in zijn laatste wedstrijd het doel ook tegen gerenommeerde kanonnen als Eric Noordegraaf en Ton Buunk redelijk schoon te hou den. In het laatste part echter moest de jongere garde van de Leidse topper het afleggen te gen Oranje: 7-11. Scoreverloop: V.d.Bosch 1-0; Noorde graaf 1-1, Pielstroom 1-2, Koorevaar 2-2, Mark van Belkum 3-2, Noorde graaf 3-3, Van Es 3-4, Albert Spijker 4-4; Stan van Belkum 5-4, Noorde graaf 5-5, Van Winsum 5-6, Mark van Belkum 6-6; Van Winsum 6-7, Vreeburg 7-7, Buunk 7-8, Pielstroom 7-9, Noordegraaf 7-10, Van Es 7-11. ALPHEN AAN DE RIJN DAC heeft hevig teleurgesteld in de eerste promotiewedstrijd naar de tweede volleybaldivisie. Na de thuisnederlaag tegen het Oostzaanse Compaen kunnen de Al- phenaren de promotie wel vergeten. Ook tegen Compaen kwam het grote manco van de ploeg aan het licht; geen kwaliteit bij de spelverdeling. De Alphense ploeg deed ook geen poging dit te compenseren en liet het uitvoeren van de meest simpele en toch effectieve switches achterwege. Toch kwam de Alphense ploeg na een 0-2 achterstand goed te rug. De spelverdeling functioneerde die speldelen wel goed en Erwin Bergsma acteerde op de plaats waar hij hoort, de midden positie. Compaen trok zich voor de vijfde set vijf minuten terug in de kleedkamer en kwam daar herboren uit: 12-15, 10-15, 15-6, 15-7, 8-15. Bekeruitslagen dames: Ridderveld - Radius 1-3; DAC - Tornado 2-3; WW - Jupiter 3-2; DVC - Skania 3-1. Heren: NOVO - Jodan Boys 3-1; Skania - VVV 3-1; Zovoc - Orion 3-1; Dosko - Jupiter 1-3. Rinke Ber kenbosch bedient Ru- dolf Haitsma I in het door DAC met 2-3 verloren duel met Com paen. LEIDEN Fides Pacta heeft slechts gedeeltelijk geprofiteerd van de mis stap, die koploper VES beging tegen AKC. De fu sieclub speelde bij DTV gelik (10-10), waardoor het gat met de Haagse concurrent één punt werd/Voorts boekten Zui derkwartier en Pernix be langrijke puntenwinst in de strijd in de onderste re gionen. Alleen De Danaï den bleef tegen Die Ha- ghe met lege handen (3-4), zodat zij nu echt oog in oog staat met het degrada tiespook. Voor Fides Pacta betekende het gelijke spel (10-10) bij DTV eerder een winst- dan een ver voor vier treffers, op 0-2, maar konden deze marge niet meer vergroten. Er werden daar voor teveel kansen gemist, al maakten Sjoerd van der Klauw (2), Gerco Langelaan en Anne van der Zaag gunsti ge uitzonderingen hierop. Lijstaanvoerder Ons Eiland had het zwaar te stellen met ONDO (M), dat tot 5-5 goed bleef volgen. Toen besliste Olga Soudan met twee straf- worpen de wedstrijd, die uit eindelijk in 9-7 zou eindigen. De overige goals waren van René Arnoldus (2), Barry van Duyn, Madeion Martens, Pa trick Verra en Huib en Rob Hasselbach. Ook Fiks werkte mee aan de versterking van de koppositie van Ons Eiland. Zij klopte haar concurrent IJsselvogels op erg overtuigende wijze, want via 0-7 werd het 5-11 liespunt. De volgelingen van dank zij Robert van der Kraan die zich ditmaal veel (3), Sandra van Gelderen (2), werklustiger en slagvaardiger opstelden dan tegen ZKC'16, waren vijf minuten vóór tijd namelijk 10-9 achterop ge raakt. Luttele seconden voor het laatste fluitsignaal kon Hennie Piket toch nog scoren, waarmee hij het ene punt red de én zijn hattrick volmaakte. Verder leverden Dick Onder water (3), Janneke Verlind, Nico Pikaar, Robin Sommeling en Ronald van der Velden het bewijs voor de toegenomen aanvalskracht. In Friesland boekte Zuider kwartier een bemoedigend resultaat tegen het hoogge plaatste Stanfries: 9-9. Het leek er in de tweede helft (rust 5-3) zelfs op, alsof de blauw gelen met de volle winst zou den gaan strijken. Zij kwamen via goed gegroepeerd korfbal tegen de wind in 5-7 en 7-9 voor, maar een strafworp be sliste in de slotfase over de de ling. Met elk vier treffers wa- Theo Vreeken (2), Nico van Weizen (2), Jeroen Huizing en Diederick van Veen. Met 8-8 slaagde Velocitas er eindelijk in om de lange reeks nederlagen tegen Tempo te doorbreken. Dit gebeurde in een duel, dat haar charme vooral ontleende aan een gril lig scoreverloop. De bezoekers uit Leiderdorp begonnen ver dedigend te gretig, hetgeen met een 5-1 achterstand be straft werd. Hierna liet het twaalftal van de scheidende Roedoe („ik heb voor mijzelf gezegd, dat twee jaar bij Tem po genoeg is") de teugels schie ten, zodat de strijd kort na rust geheel heropend werd (5-6). Drie minuten voor tijd maakte invaller Tom de Vries 8-7, maar Martine de Water her stelde met haar tweede treffer tijdig het evenwicht. De reste rende Alphense goals waren van Rob Wilschut (3), Bert Jan van Weeren (2), Bob Berg- ren Rens Henzen en Erik van shoeff en Aad Haagsman. De tegenpartij zag voorts Bert Jan van Osnabrugge (2), Ron Goudsmit, Jan Scheffers Aad en Rien van Poelgeest nog raak schieten. Liefst zeven punten verzamel de Crescendo uit haar laatste vier partijen, want zij wees ook Olympiaan met 8-9 terug, lftal Lunteren de grote schutters, terwijl Ineke de Hertog één goal onder de paal meepikte. „Geen wedstrijd om trots op te zijn", oordeelde coach Engel over het duel tussen DEV'D en Pernix, dat in 6-8 eindigde. Zijn volgelingen lieten op het gladde gravelveld een 0-3 voorsprong glippen, waardoor Het twaalftal van l'Ami kwam i j_ui.ii-> A Uinc zij later even in de problemen raakten: 6-5. Aangezien in het laatste kwartier Janneke Mul der, Carla Kuipers en Kees Brokaar scoorden, werden de kostbare punten alsnog vero verd. Overigens scoorden Pe ter Kuipers (2) en Kees Hor- tensius ook en nogmaals Carla Kuipers en Kees Brokaar. De degradatie-zorgen van De Danaïden groeiden verder, nu zij tegen Die Haghe de vierde nederlaag op rij leed: 3-4. Trai ner Van Huis zweepte zijn ploeg tot grote inspanningen op, maar enkel bij 3-2 koester de hij een voorsprong. Een toevalstreffer een voorzet belandde zomaar in de mand betekende echter de gelijk maker, waarna de Hagenaren zich vervolgens ook nog als gelukkige winnaars ontpopten. Alleen Frans Brand, Cees Christiaanse en Erik Krom hout slaagden erin de vijande lijke korf te doorboren. Gezien de krachtsverhoudin gen won TOP met 6-8 te be scheiden van Merwic. De Sas- senheimers kwamen door top scorer Egbert Dijkstra, goed via Anita Alberts (3), Hans Westerbeek (3), Tessy Burg- houwt, Wilfred Cornelisse en John Huigsloot op 6-9. Omdat er in het laatste half uur geen goals meer volgden, was de eindspurt van de thuisclub toch beangstigend. Net vóór rust verloor De Al gemene de aansluiting met WION, dat van 2-3 op 4-2 kwam. Het lukte de Leidena ren niet meer om deze marge te veranderen, zodat het einde bij 6-4 kwam. Enige lichtpun ten waren de doeltreffende ac ties van de invallende juniores Edith Weymans en Alfred Lambooy, terwijl ook Ton Bey en Wim van Vliet een duit in het zakje deden. Bij Fluks loopt het na het zaalseizoen bepaald niet opti maal. De Noordwijkers verlo ren ook van De Dijkvogels, dat met 8-9 aan het langste eind trok, treffers van Wim Hegeman (2), Nel Hordijk, Ada van der Meulen, Dorith Pas- schier, Aad van Drongelen, Bram Koppenael en Anne Passchier ten spijt MICHEL VAN GENT LEIDEN De stille hoop op promotie die de basketbalteams van BV Leiderdorp en MSV sinds vorige week koesterden is snel de bodem ingeslagen. In het geruchtencircuit circuleerde het bericht dat kampioen Argus, na de aankondiging dat Leide- naar Peter Paul Maassen en jeugdinternational Paul van Maerle zouden vertrekken, van promotie naar de eerste divisie zou af zien. „Grote nonsens", noemt Argus-speler Peter Waltman het bericht: „Wij gaan gewoon promoveren". Daarmee lijkt voor zo wel Leiderdorp, dat op de ranglijst de tweede plaats inneemt, als voor het dit weekeinde andermaal verliezende MSV (derde) de kans verkeken om alsnog via de achterdeur een stapje hoger te komen. De heren van Blitz maakten zaterdag aan alle dagdromen van MSV een einde. De Voorschotense ploeg leidde bij rust al met 45-37 en won uiteindelijk afgetekend met 95-76. Bij Blitz scoorde Peter Verkerk 19 punten, voor MSV schoot William de Haas 23 punten bij elkaar. Lisse heeft beide bekerduels tegen het Haarlemse Kinheim nipt verloren. Voor eigen publiek verloor Lisse met 79-80, en in de return was een verlenging noodzakelijk om de beslissing te for ceren. Kinheim pakte de beker met een 90-89 overwinning. De regionale jeugd van Leiderdorp kan morgenavond voor de tweede achtereenvolgende maal beslag leggen op de Nederland se beker. Leiderdorp versloeg tegenstander ITT Hoofddorp in de erste ontmoeting met 77-81 voor de cup. en is voor eigen publiek favoriet

Leidse Courant | 1984 | | pagina 21