Kim Andersen zet wielertop te kijl Marathon met internationale, maar geen nationale toppers M»;PORT CaidaeGomrwt CELSTRAFFEN EN BOETE VOOR SUPPORTERS VAN FEYENOORD ok Zuid-Korea il weer praten Tips voor Duindigt mag toch Blanchard-Caramanolis weede plaats Eddy Schurer >oek Koopmans rij afscheid bokser Bevroren benzine uitgesteld tot 28 mei GEEN UITZONDERING VOOR CIRCUIT VRIJDAG 13 APRIL 1984 PAGINA 17 ^sportuitslagen Coene in kwartfinales EK badminton PRESTON Eline Coene heeft tijdens de Europese titelstrijd badminton in Preston de kwartfinales van het da mesenkelspel bereikt. Ze versloeg in de derde ronde de Deense Grete Mogen- sen in twee games: 11-7 11-7. Bij de laatste acht plaatsten zich voorts: de Engelse speelsters Helen Troke, Karen Beekman, Sally Podger en Jane Web ster, uit Denemarken Dorte Kjar en Kirsten Larsen en de Zweedse Christi ne Magnusson. Bij de heren plaatsten zich voor de kwartfinales: de Denen Morten Frost, lb Frederiksen en Jens Peter Nierhoff, de Engelsen Steve But ler en Steve Baddeley, de Zweden Go ran Karlsson en Ulf Johansson en de Rus Vitali Sjmakov. DEN BOSCH De politierechter in Den Bosch heeft gisteren vier supporters van Feyenoord wegens vernielingen en gewelddaden vlak vóór de uitwedstrijd van hun club tegen PSV op 31 maart, veroor deeld tot gevangenisstraffen van twee tot vier weken, waarvan een deel voorwaardelijk, en een geld boete. Bij een vijfde supporter werd een fout in de dagvaarding ont dekt, waarop deze werd nietig ver klaard. Aanvankelijk stonden zes aanhangers van Feyenoord terecht, maar tijdens de zitting bleek de zesde niet voor de voetbalwedstrijd naar Eindhoven te zijn gekomen, maar voor een rock-and-roll con cert in 't Karregat. Het ging om de 26-jarige Schiedammer V.H. die van tevoren was gewaarschuwd dat dezelfde dag ook supporters van de Rotterdamse voetbalclub naar Eindhoven zouden komen, die hem wel een lesje zouden leren. Om zich eventueel te verdedigen had hij een ketting meegenomen. In de pauze van het concert liep hij in het centrum van Eindhoven in een fuik van twee groepen supporters. Omdat hij vreesde in de rug aange vallen te worden had hij de ketting achteruit gezwaaid waardoor een jongen aan het hoofd werd gewond. :OEL Zuid-Korea heeft Noord-Korea wrgesteld de onderhandelingen over het vaardigen van een gezamenlijke ploeg ar de Olympische Zomerspelen te her tten. De plaats voor de tweede ontmoe- zou opnieuw Panmunjon moeten zijn, r maandag het eerste gesprek vrij snel 'ebroken werd. Zuid-Korea eiste toen cuses van de Noordkoreaanse delegatie er een aanslag in Rangoon, waarbij ver- ïeidene bewindslieden uit Zuid-Korea het leven kwamen. Die politieke wen- ig was de Noordkoreanen niet welkom, wrdkorea had al eerder laten doorsche- ren veel te voelen voor hervatting van besprekingen. De bijeenkomst zou jensdag moeten plaats vinden. OTTERDAM Wie de 7-jarige Portugees Carlos ■opez ook van de over winning in de marathon an Rotterdam zal afhou- en, een Nederlander zal iet in ieder geval niet ijn. De vaderlandse in- reng mag dan in kwan- iteit alle verwachtingen vertreffen, van de top al op Cor Lambregts na, iemand acte de présence even. Bovendien zal de 'imburger uitsluitend als „haas" fungeren en der halve slechts de helft van de 42 kilometer en 195 meter voor zijn rekening nemen. Een geduchte te genslag voor Gerard Rooyakkers, van profes sie gemeenteambtenaar, maar al enige maanden lang dag en nacht in de weer om het imago van de havenstad via de door een miljoenenpubliek be keken stratenloop op te poetsen. Rooyakkers, die zijn evene ment vorig jaar wereldpubli- citeit verschafte door een rechtstreekse confrontatie te' organiseren tussen (officieuze) wereldrecordhouder Alberto Salazar en de latere werled- kampioen Robert de Castella, heeft weliswaar geen herha ling van dit duel voor de be langstellenden in petto, maar met Lopez (sinds kort wereld kampioen cross), Rodolfo Go mez (de winnaar van '82) en Juma Ikangaa (tweede bij de Gemeenebestspelen en win naar van de in februari gelo pen marathon van Tokio), staan morgen op de Coolsin- gel atleten klaar, die in staat geacht moeten worden een tijd onder de 2 uur en 9 minu ten te realiseren. Het organisatiecomité van Rotterdam reageerde nogal verbitterd op de mededelin gen, dat de nationale top, waarvan vier lopers al aan de Olympische limiet van 2 uur en 13 minuten hebben vol daan, Rotterdam zou mijden. Met name bondscoach Wim Verhoorn kreeg het zwaar te verduren, maar de inwoner van Maassluis legt deze kri tiek kalm naast zich neer. „Rotterdam verbeeldt zich een uitzonderingspositie in Nederland te bekleden, maar dat is volgens mij gewoon één van die dertig marathons, die jaarlijks in ons land worden gelopen". Achter het net De selectie en Verhoorn gin gen er van uit, dat de toppers in januari of februari in het buitenland een eerste poging zouden ondernemen om aan de gestelde eis voor Los An geles te voldoen. Nijboer slaagde op het Olympische parcours (2.10.54) voor zijn examen, evenals Cor Vriend in het Japanse Beppu (2.12.05) en Lambregts in Tokio (2.12.48). Rudie Verriets po ging in Tokio mislukte (2.15.21), hetgeen voor hem aanleiding was om in het Westland een nieuwe poging te ondernemen. Rotterdam, gewend de atleten inidivi- dueel en dus buiten Verhoorn om te benaderen, viste achter het net. Dat de bondscoach buiten spel werd gezet, is niet zo vreemd, want Verhoorn was voor zijn dienstverband bij de KNAU in dienst bij de Amerikaanse firma Nike, die een belangrij ke vinger in de pap heeft in het Rotterdamse gebeuren. Het „huwelijk" tussen de schoenenfabrikant en Ver hoorn werd destijds op tame lijk abrupte wijze ontbonden en beide partijen hebben nog altijd niet veel met elkaar op, hoewel de bondscoach blijft verklaren, dat hij ook met Rotterdam op constructieve wijze wil samenwerken. WASSENAAR Zowel morgen als zondag zijn op de Wassenaarse baan rennen en draverijen. Morgen is de eerste start om 13.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: MAASPRIJS (eerste afdeling): Yum Yum, Wilza Buitenzorg en Yoyo Me- BEEKPRIJS: Vermont Attack, Wood VV en Winni First. BLACKPOOLPRIJS: Sacha, Tribal Call en Casparo. MAASPRIJS (tweede afdeling): Your Fortuna, Yvonne Dakota en Ysabel Ossewaard. ECHTPRIJS: Wishbone Fortuna, Waterden du Bois en Windo Pride. ABERDEEN PRIJS: Brodi Palace. Prince Blandford en Bold Selection. MHEERPRIJS: Winchester. Vasco Buitenzorg ewn Vuno W. SCHAESBERGPRIJS: Tantieme. Urica Marijke en Vyvonne Promise. GELEENPRIJS: Wilma Axkit, Wy- jan Prinses en Udo Buitenzorg. MAASBRACHTPRIJS: Yes I Can. Youth Fortuna en Wisty Fortuna. Zondag is de eerste start om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting lui- ARDEN ALPRIJS: Yoly Yoly, Yon- kers Cede en Winston Dakota. MUCHO PRIDEPRIJS: Yesterday. Woodsong en Worry Marco. SOUTHENDPRIJS: Lake Placid. Ever Daring en Golfstar. FLORISSANTPRIJS: Waldje R, Weistana du Bois en Val de Pomme PETITONE HANOVERPRIJSfeerste afdeling): Wesley Cup, Valeri Borzov en Vranka. K.N.HR.V.-PRIJS: Wouter Raap horst, Ishamo en Harveysfield. THE BLACK DOUGLASPRIJS: Veric Brach, Tabasco du Bois en Vin cent V. BROGANPRIJS: Wanda Pluto, Vic tor Kraanhof en Sir van Hanegem. GRAVESENDPRIJS: Here I Come. Gigi en Savel. HERESPRIJS: Remi Star, Greatest Action en Ros Performer. PETITONE HANOVERPRIJS(twee- de afdeling): Upway Fortuna, Udam Lerona en Whirl Pride. PARIJS De internationale autosportfederatie (FISA) heeft in Parijs berichten ont kend, dat het gebruik van be vroren benzine zou worden verboden. „Het is niet waar", aldus FIS A-secretaris Yvon Leon. Leon reageerde zo op berich ten, die woensdag ciculeerden, dat de FISA tijdens een verga dering in het Belgische Zolder besloten had bevroren benzine te verbieden. Het gebruik van onderkoelde brandstof is een gevolg van de maatregel van de FISA de inhoud van brand stoftanks van formule 1-wa- fens dit jaar te verkleinen van 50 naar 220 liter. Omdat ben zine in bevroren toestand een kleiner volume heeft, zouden de wagens dus meer benzine kunnen meenemen dan is toe gestaan. Bij de eerste Grand Prix van het seizoen in Brazi lië en Zuid-Afrika werd er al met succes mee geëxperimen teerd. BADMINTON EK in Preston (derde ronde da mes): Helen Troke (GBr)-Tatiana Litvinenko (Sov) 11-1, 11-2; Christine Magnusson (Zwe)-Diana Underwood (Ier) 12-10, 11-5; Karen Beekman (GBr)-Bozena Wojtkovska (Pol) 11-8, 11-5; Dorte Kjaer (Den)-Gillian Mar tin (GBr) 11-5, 11-1; Eline Coene (Ned)-Grete Mogensen (Den) 11-7, 11-7; Sally Podger (GBr)-Kirsten Schneider (WD1) 11-8, 11-2; Jane Webster (GBr)-Lena Staxler (Zwe) 12-10, 11-1; Kirsten Larsen (Den)-Ci- ara Doheny (Ier) 11-0, 11-0. DAMMEN Derde ronde NK dames in Rosma len: Stobbe-Toonen 0-2; Wolfs-Otten 0-2; Heitmeier-Graas 1-1; Van Lith- -Schouten 1-1; Poepjes-Van den Beu kei 1-1. Stand: 1. Otten 6 punten; 2. Van Lith 5; 3. Heitmeier en Toonen 4; 5. Van den Beukei. Graas. Poepjes, f Schouten en Stobbe 2; 10. Wolfs 1. WIELRENNEN Waalse Pijl (248 km): 1. Kim An dersen (Den) 6.28.02; 2. William Tac- kaert (Bel) op 3.32; 3. Heddie Nieuw- dorp (Ned); 4. Dominique Arnaud (Fra) z.t.; 5. Henri Manders (Ned) op 4.26; 6. Henk Lubberding (Ned): 7. Urs Zimmermann (Zwi); 8. Hubert Linard (Fra) z.t.; 9. Phil Anderson (Aus) op 5.50; 10. Acacio da Silva (Por) op 6.00; 16. Steven Rooks (Ned) op 6.14; 17. Johan van der Velde (Ned) z.t.; 26, Jacques van Meer (Ned) op 6.22; 27. Jos Schipper (Ned) z.t.; 29. Joop Zoetemelk (Ned) z.t.; 32. Hennie Kuiper (Ned) op 6.43; 33. Hans Lan- gerijs (Ned); 36. Peter Winnen (Ned); 38. Gerard Veldscholten (Ned); 47. Frits Pirard (Ned); 48. Ad Wijnands (Ned) z.t.; 49. Jean Habets (Ned) op 7.30; 54. Emiel Kerstens (Ned) op 8.49; 56. Johnny Broers (Ned) op 9.53. Tweede etappe Ronde van Neder- saksen (ploegentijdrit van Lingen naar Meppen over 30 kilometer): 1. Oost-Duitsland DDR 37 minuten, en 17 sec.; 2. Sovjet-Unie op 57 sec.; 3. Polen op 1.32 min.; 4. West-Duitsland op 1.34 min.; 5. Zweden op 1.46 min.; 6. Tsjeeho-Slowakije op 1.50 min.; 7. Nederland op 2.02 min.; 8. Denemar ken op 2.28 min. Tweede deel tweede etappe van Meppen naar Oldenburg over 112,3 km: 1. Aleks Sinowjew (Sov) in 2 uur, 29 minuten en 33 sec.; 2. Johan Traxler (Oosj; 3. Sergej Smiewskoj (Sov); 4. Oleg Tsjoesjka (Sov); 5. An dreas Kappes (WD1); 6. Detlef Mcha (OD1); 7. Joeri Kasjerin (Sov); 8. Berud Dittert (OD1); 9. Oleg Jarosjen- ko (Sov); 10. Helmut Zacher (OD1) z.t. Algemeen klassement: 1. Sinowjew (Sov) 5 uur, 47 minuten en 48 sec.; 2. Wolf (OD1) op 0.28; 3. Macha (OD1) op 0.29; 4. Hernig (OD1) z.t.; 5. Kühn (OD1) z.t.; 6. Kasjerin (Sov) op 0.30; 7. Pedersen (Den) op 0.35; 8. Romasea- nu (Roe) op 0.35; 9. Smiewskoj (Sov) op 0.54; 10. Tsjushda (Sov) op 0.58; 22. Poels (Ned) op 3.54; 23. Van der Hulst (Ned) z.t.; 28. Van der Poel (Ned) op 4.36; 29. Ducrot (Ned) z.t.; 56. Danse (Ned) op 8.33; 57. Nijboer (Ned) z.t. Eerste etappe van Loir-et-Cher (188 km): 1. Bradley (VSt) 4.35.33; 2. Louvel (Fra); 3. Urbain (Fra); 4. Fe- dron (Fra); 5. Winkler (OD1) z.t. Algemeen klassement: 1 Becker (WD1) 4.37.53; 2. Trinkler (Zwi) op 4 sec. 3. Imboden (Zwi) z.t. 4. Garcia (Fra) z.t. 5. Wrona (Pol) op 5 sec. Vierde etappe Sealink Race (Brux- ton-Doncaster, 170, 5km): 1. Keith Lambert (GBr) 4 uur, 12 minuten en 50 sec.; 2. Eddy Schurer (Ned); 3. Vaagn Scharling (Den); 4. Wieslaw Stopa (Pol); 5. Bill Bayton (GBr) z.t.; 9. Gert Jakobs (Ned) op 25 sec.; 10. Johnny Arends (Ned); 25. Henk Bouwman (Ned); 42. Ron Geutskens (Ned) z.t.; 53. Jan van Dalen op 4.39. Algemeen klassement: 1. Tony Doyle (GBr) 13 uur. 49 minuten 2 sec.; 2. Malcolm Elliott (GBr) op 0.20; 3. Dudley Hayton (GBr) op 0.50; 4 Jeff Williams (GBr) op 1.23; 5. Joseph McLoughlin (GBr) op 2.05; 6. Gert Jakobs (Ned) op 2.20; 24. Ron Geuts kens (Ned) op 8.47; 25. Henk Bouw man (Ned) op 9.55; 36. Eddy Schurer (Ned) op 18.59; 38. Jan van Dalen (Ned) op 19.33; 44. Johnny Arends (Ned) op 24.15. Terecht De Franse dekhengst Dadol Du Vivier, die woensdagnacht is ontvoerd, is gisteravond ongedeerd terug gevonden op een verlaten boerderij op ongeveer twintig kilometer van zijn stal in het Normandi- sche Livarot. De waarde van het paard, dat als draver in 1976 en 1977 23 van de 24 gelopen koersen won, wordt geschat op tien miljoen Fran se francs. De ontvoerders hadden van eigenaar Henri Levesque een losgeld geëist van twee miljoen francs (on geveer 750.000). )EY Zelden zal een elerklassieker zo verne- rend voor de groten n het peloton geweest n als gisteren de Waalse was. De hele meute ek toe hoe al na ruim kilometer een groep n negen naamlozen ont- apte, in korte tijd een )te voorsprong nam en rvolgens uit het zicht sef. Kim Andersen, de -jarige Deen, demar- irde zestig kilometer )r de finish uit de ichtersgroep en ook m werd geen strobreed de weg gelegd in de ht naar zijn eerste grote le- was overigens geenszins bedoeling van de organisa- ';n, want zij hadden het par rs van de Waalse Pijl juist jaar aangepast aan de kte van de deelnemers. De jd al heuvelachtige route nog eens extra verzwaard door de driemalige inbreng van de Kapellenberg, beter be kend als de Muur van Hoey. De steile klim zou scherprech ter moeten worden voor Hi- nault, Zoetemelk, Kelly, Van- deraerden en alle overige meesters. Roet in eten Ene Heddy Nieuwdorp uit Yerseke gooide echter roet in het eten. De renner uit de „amateurploeg" van Sjaak de Goede zag na luttele kilome ters koers enkele renners-col lega's voor hem aanstalten ma ken in een vroege ontsnapping en voelde zelf dat hij moraal had en demarreerde. Acht pe- daleurs volgden in zijn spoor, waarvan Henk Lubberding, Willi Tackaert en Kim An dersen de belangrijksten wa ren. Nieuwdorp sleurde ne gentig kilometer op kop en toen bleek dat zijn werk een winst van ruim twaalf minu ten had opgeleverd. In het peloton bleef men el kaar aankijken, want niemand wenste zich druk te maken om )NCASTER De Nederlander Eddy Schurer is als tweede ?indigd in de vierde etappe van de Sealinkrace. De rit ging p Buxton naar Doncaster over een afstand van 170,5 kilome- f en werd gewonnen door de Engelsman Keith Lambert. Hij )n de sprint van de kopgroep. Gert Jakobs, die in het peloton digde met een achterstand van 25 seconden op de winnaar, jft met zijn zesde plaats in het algemeen klassement de beste jderlander met een achterstand van ruim twee minuten op de it Tony Doyle. later in de koers mogelijk weggereden te worden. Slechts Kelly en Greg Lemond wen sten zich even in te spannen, later deden Claude Criquielion en Phil Anderson hetzelfde, maar geen van allen kregen genoeg steun, zodat bij de tweede beklimming van de steile muur op zestig kilometer van de eindstreep Andersen zijn aanval kon inzetten. Hij demarreerde op het moei lijkste gedeelte, kreeg Lubber ding mee, maar toen de laatste zag dat ook Tackaert mee- sprong, staakte hij zijn activi teiten. Binnen tien kilometer pakte de Deen, die in Luxem burg woont, ruim een minuut. De achtervolgers vielen stil en voor Andersen was het toen een koud kunstje om ook de muur voor de derde keer te overvleugelen, en vervolgens vier kilometer later als een ge lukkig mens de streep in Hoey te passeren. „Het verbaasde me dat de groep al zo snel twaalf minuten pakte", aldus de winnaar, die in 1982 ruim een week de gele trui in de Tour de France om zijn schou ders had. Aankijken, niets doen Andersen, maar ook Lubber ding, Nieuwdorp en Henri Manders, die ook aanklampte bij de vroege vluchters, zette met zijn zege echter de hele top te kijk. Johan van de Vel de, door insiders vooraf getipt als kanshebber vanwege het selectieve parkoers, ergerde zich aan de wijze van koersen. „Dit heb ik nog niet meege Hier zwoegt Kim Andersen, achter de Zwitser Urs Zimmermann, nog moeizaam tegen een helling op. Later zou hij vlot zegevieren na een lange solo. maakt, dat een vroege ont snapping succes heeft. Het hele spul in het peloton keek elkaar aan, maar niemand deed iets. De knechten keken naar de kopmannen en die be loerden elkaar. Maar fietsen was er niet bij", aldus de man die langzaam in vorm wil ko men voor de grote ronden. Peter Winnen, hij reed zijn eerste grote wedstrijd van dit seizoen: „Ze waren te snel weg, pakten te snel een minu- tenwinst, maar we hadden wel moeten fietsen. Er is iets fout gegaan, daarna is het een slechte wedstrijd geworden. Ik heb zelf ook niets onderno men. Ik heb de koers gewoon uitgereden". Henk Lubberding leek de eni ge aangewezene om Andersen alsnog van een zege af te hou den, door op de tweede be klimming met de Deen mee te gaan. Maar ook hij had zijn re denen om daar vanaf te zien. „De demarrage zelf was goed, daar kon ik niet bijkomen", al dus de grieperige inwoner van het Gelderse Voorst. Succes nodig Behalve Andersen, die in de slotkilometer zijn voorsprong nog verder uitbouwde, was ook Heddy Nieuwdorp een ui terst gelukkig mens. Vijf kilo meter voor de finish passeerde hij opnieuw een afscheiding, nu in samenwerking met Tac kaert en Dominique Arnaud. Tegen de Belg was Nieuwdorp in de sprint kansloos, maar hij was tevreden met de derde plek. „Dit is mijn eerste grote uitschieter in de vijf jaar dat ik profrenner ben. Nu hoop ik door te kunnen. Voor de spon sor is dit ook goed. We zitten tenslotte bij een kleine ploeg die wel eens succes nodig heeft. Misschien gaat de geld schieter volgend jaar weer door", aldus de aanstichter van de ontluistering van de wieler top. „Nu ben ik derde geworden in een grote klassieker", consta teerde de kleine renner vol daan. Op afstand stonden de „groten" vedetten te kijken. Zondag in Luik-Bastenaken- Luik treffen zij elkaar weer. Andersen en Nieuwdorp hoe ven zich dan ook geen illusies te maken, want zelfs wieier- promotor en ploegleider Peter Post had een alleszeggende mening over de 48e Waalse Pijl: „Zoiets heb ik nog niet meegemaakt", aldus Post. „Een zeer slechte koers. Dat kan zo dus niet". GERHARD NIJBOER ROTTERDAM Het Europees titelgevecht in het halfzwaargewicht tussen Alex Blanchard en Richard Caramanolis, dat door ziekte van de Fransman maan dag niet kan plaats vinden, is uitgesteld tot 28 mei. Het gevecht zal in de Amsterdamse Jaap Edenhal worden gehouden. Manager Henk Rühling, die gisteren constant onderhandelingen heeft gevoerd met de Europese Boks Unie, had voor die maan dag in mei al een optie bedongen op de hal, omdat hij een even tueel duel tussen Blanchard en de tweede uitdager, de Westduit ser Jiirgen Jassmann, in gedachten had. Overigens komt het feit dat Caramanolis, die in Marseille Rudy Koopmans van zijn titel beroofde, door griep is geveld niet bij iedereen even geloofwaardig over. Het zat de Fransman onge twijfeld niet lekker dat hij voor een relatief lage gage - nog geen dertigduizend gulden - naar Amsterdam diende af te reizen. Te meer daar Blanchard zeker was van een beloning van 70.000 gulden. Henk Rühling reageert diplomatiek met: „Er heerst daar in Frankrijk een epidemie. Daar is niets aan te doen". Overigens lijdt de Amsterdammer, die net als Koopmans ervaart dat koude oorlogen in de bokssport om de haverklap opduiken, door het andermaal uitstellen van het titelgevecht een financiële schade. Immers zijn de twee sparringpartners, de Amerikaan Mark Riviera en de Turk Vedat Akova, niet voor een liefdadig doel naar Amsterdam gekomen. Blanchard zal straks opnieuw in de buidel moeten tasten om zich voor te bereiden op het duel met Caramanolis, die nog nooit buiten Frankrijk in de ring heeft gestaan. pTTERDAM Rudy Koopmans heeft zijn levens- Irhaal op schrift laten stellen. In het Zuiderparkhotel bcht vriend André Hazes de ex-Europees bokskampi- p het eerste exemplaar van „In de ban van de ring" erhandigen. Te midden van vele bekenden uit de iderlandse sport- en artiestenwereld zei Koopmans [ens de wedstrijdsport officieel vaarwel. et gezegd, dat het afscheid van Koopmans - georganiseerd r een uitgeverij en een aantal bekenden - gisteren meer om [lijf had, dan de vertoning maandag bij de Nederlandse kam- pnschappen voor amateurs. Toen vroeg voorzitter Jaap Ville- i van de Nederlandse Boks Bond (NBB) de Friese pugilist tus- de partijen door even in de ring te verschijnen. Tien secon- later verdween Koopmans al weer tussen de touwen van- p toen Villerius hem na een paar woorden een lidmaatschap |r het leven (a een luttel bedrag) namens de NBB in de han- stopte. [vertoning van gisteren had dus wel wat meer allure in het e Rotterdamse hotel, waar de parkeerplaatsen waren bezet jr Mercedessen, Rolls Roy ces, Jaguars en BMW's. Koopmans bd nog éénmaal in het middelpunt en nadat André Hazes p via een toespraakje („een vergelijkbare rol als Michels Iks wellicht in de voetbalsport zou toch bespreekbaar moeten het beste voor de toekomst had gewenst, werd de cham- pe nog voor één keertje door de kelen van vaderlandse groo- Hen als Lee Towers, Wim van Hanegem, Hans Boskamp, de geres zonder Naam, Joop Steenbergen, Joke Bruys en Oscar ris gegoten. „Rudy, geniet tussen je vrienden", zei Hazes nog. tijd zal moeten leren hoeveel vrienden Rudy Koopmans aan lange, niet makkelijke, maar fraaie carrière heeft overge- den. leybal Het Nederlandse onteam heeft ook de derde Istrijd tegen België gewon- In Deurne zegevierde het n met 3-0 (15-9, 15-6 en 2). hockey Het Nederlands orenteam heeft ook de ede wedstrijd in de degra- e-poule bij de strijd om de opese titel verloren. Na de ag van 12-4 tegen de stduitsers waren ook de itsers te sterk. Met 8-3 ging Nederlandse team ten on- HAARLEM Het circuit en de bijbehorende Grand Prix in Zandvoort moeten per 1 janua ri 1988 aan de voorwaarden in de wet op de geluidhinder vol doen. Dat heeft een meerder heid van de Provinciale Staten van Noord-Holland beslist in een gecombineerde vergade ring van de statencommissies voor milieuhygiëne, ruimtelij ke ordening, economische za ken, jeugdwerk en sportzaken. De statenleden behandelden het principebesluit van het college van Gedeputeerde Sta ten, dat inhoudt dat de Grand Prix races niet als bijzondere bedrijfsomstandigheid kunnen worden aangemerkt en daar om geen ontheffing van de voorwaarden kan worden ver leend. Die voorwaarden zijn dat het geluidsniveau van net circuit niet boven de 55 dba mag uit- circuit, de CENAV, vreest dat zonder de inkomsten van de formule-l-race om de Grote Prijs van Nederland het cir cuit in Zandvoort reddeloos verloren is. De VVD-fractie is tegen het standpunt van GS. De libera len vinden, dat de provincie met het besluit voorbij gaat aan de economische belangen van het circuit. André Hazes (links) bekijkt met Rudy Koopmans een stapel exemplaren van „In de ban van de ring". Eerste nederlaag Sovjet-Unie sinds drie jaar KARLSTAD Het ijshockey- team van de Sovjet-Unie heeft gisteren voor het eerst in drie jaar een nederlaag geleden. In het toernooi om de Zweedse beker te Karlstad ging de Sov jet-Unie met 2-7 (1-2, 0-2, 1-3) ten onder tegen Tsjechoslowa- kije, dat het toernooi won. Zweden eindeigde als derde en Finland als vierde.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17