De Kieviet nestelt al dertig jaar in het Wassenaarse lover Actiecomité voor behoud muziekonderwijs Truckers Festival in Hobahohallen Ccidóc Commit DINSDAG 10 APRIL 1984 PAGINA 5 ,EIDEN Het was een Ingeloofwaardig verhaal, at de jongeman gisteren tor de kantonrechter te rde bracht. Hij was ge lagen door agenten, ge- eten door politiehonden n hij was vervolgens en hele nacht zonder eken of kussen opgeslo- en in een cel. Reden van lat alles zou zijn, dat hij i zijn dronkenschap een ieetje lawaai zou hebben emaakt. 'och was het echt zo, olgens de 24-jarige Lei- ieho enaar. In een plastic tas lad hij zijn gescheurde deren meegenomen als vettig en overtuigend >ewijs. Tot het tevoor- jchijn halen van deze be wijsstukken kwam het pllemaal niet. De kanton- p, Rechter had een heel an- g ee(ier verhaal voor zich lig- n van de twee verbali- nten, die stelden dat Afiet inzetten van de hon- 4len en het opsluiten in e4le cel echt nodig was, ■n *<bmdat de verdachte en hog een paar kameraden pie nacht teveel weer stand boden. Ze wilden niet vrijwillig mee naar pet bureau voor het op- reninaken van een proces inzake het herrie diaken 's nachts. Ze wa- dronken en baldadig. >nop stelde het politierap- aamort. „U zou steeds de be- jien genomen hebben en .^daarom werden de hon- s den ingezet. Dat staat hier in het rapport dat door de Dolitie is opge maakt". aldus de kanton rechter. „Waarom liep u biet gewoon mee, dan j was er niets gebeurd". evJtet verhaal van de Lei- htJenaar was echter an- -We kwamen uit /,net café en liepen op weg m'jn kuis dat onge- gpeer 40 meter van het ackafé vandaan is. Op de (Hogewoerdsebrug zagen we een auto met de twee agenten aankomen en ik zei voor de grap: „Maar goed dat ik geen rijbewijs Bij me heb, want dan 7jakunnen ze het ook niet upfpakken". Een beetje niets zpijzonders, maar die 'anhgenten vatten het an- e^aers op en pakten één -vivan rriijn vrienden zeer e^4iardhandig bij de arm. Nu is het zo dat mijn arm eel vlug uit de kom •hiet en ik was bang dat :e mij ook zo zouden ieetpakken. Met dat idee oor ogen holde ik weg laar mijn huis dat vlak 'ij was. En toen begon ik Dk pas te schreeuwen, oor die tijd nog hele- laal niet. Ik riep toen, jlat ik me overgaf en dat hij mijn arm moest ont zien. Maar ik was nog naar net uitgesproken of ten politiehond beet me n mijn bovenbeen en fa)orst en scheurde mijn deren. Het deed harstik- fjte pijn. maar die agent leurde mij en m'n Tiend mee naaj het bu- eau waar we die nacht n een cel hebben geze- en. Ik vind het gek dat k een bekeuring krijg /oor het in ontvangst ne- nen van klappen van de igenten en de beten van •jiun hond", aldus de ver- lachte. p )e kantonrechter vroeg af waarom de jonge- fi/nan geen klacht had in- fe jediend tegen het politie optreden. „Als het wer- celijk allemaal zo erg ivas geweest, dan had u een klacht moeten indie- len. Nu is het allemaal achteraf gepraat. U heeft fceen ander verhaal dan de rij >olitie. U was toen dron- sp een en ik ga ervan uit it dat de politie een juist apport heeft opgesteld", aldus de resolute kanton rechter. Het verweer van de verdachte, dat ziin vriend wel een klacht had ingediend en dat hij geen vertrouwen in zo'n klachtencommissie heeft, '4 hielp hem niets meer. De Vl officier eiste een boete van 50 gulden en de kan tonrechter vonniste con- form deze eis. De kan- tonrechter zei tenslotte, lat de verdachte nog te- ,igen het vonnis in beroep kan gaan bij de Hoge ]Raad. De Leidenaar zei dat hij dit ook zou gaan doen. Boek over zwemmen tijdens zwangerschap RIJNSBURG Bijna twee jaar nadat in zwem bad Het Waterbos een ex periment „Bewegen in het water voor aanstaande moeders" van start ging, verschijnt er een boek over deze vorm van zwan- gerschaps-gymnastiek. Dit boek is samengesteld door mevrouw E.J.W. Wit- maar-Roerdink, die al 25 jaar zwangerschapgym- nastiek geeft en ook het zwemmen door aanstaan de moeders in Rijnsburg op poten heeft gezet, en dr. J.J. Klinkert, weten schappelijk medewerker van de vakgroep Gedrags wetenschappen van de fa culteit Geneeskunde van de Vrije Universiteit var Amsterdam. Het zwangerschaps-zwemmen in Rijnsburg trok na bekend making ervan vele aanstaande moeders uit de wijde omtrek, maar ook veel gyneacologen, huisartsen, verloskundigen en fysiotherapeuten. Ook zwem bad-medewerkers kwamen zich op de hoogte stellen van deze nieuwe vorm van gym nastiek voor aankomende moeders. Er werd ook een on derzoek ingesteld naar zwan- gerschapsgym op het droge met open vragen over de erva ringen met het zwemmen. Ge constateerd werd dat dit zeer hoog gewaardeerd wordt. Om dat er verder geen literatuur over dit werk bestaat, besloot men een boek te maken. Het boek gaan gaan dienen als handleiding voor zweminrich tingen die zich ook met deze vorm van zwangerschaps- gymnastiek willen gaan bezig houden. Het boek komt 1 mei in de handel en het eerste exem plaar wordt die dag in het Rijnsburgse Waterbos aange boden aan M.Th. van de Wouw, burgemeester van Voorhout, in zijn functie van voorzitter van de Landelijke Contactraad voor de gemeen telijke bemoeiingen met Li chamelijke Opvoeding, SpQrt erTRecreatie. WASSENAAR De fijn proevers, die aan het be gin van een lome, wind stille zomerochtend de perfecte ambiance zoe ken, waarmee zij de nieu we dag feestelijk kunnen stofferen, doen er goed aan om zich bijtijds te verschansen op het terras van Auberge „De Kie viet" in Wassenaar. Aan het oog onttrokken door struweel, dat in deze fo- renzengemeente overda diger bloeit dan in de rest van Nederland en nauw lettend op de vingers ge keken door bedwelmend geurende bloemen wordt hen daar een vorstelijk onthaal bereid door de vrouw des huizes, die met een stootvaste glimlach, waar alleen mensen met een uitzonderlijk groot hart het bestaan van we ten, de hoorn des over- vloeds voor hen ledigt. Tevoren is zij daarvoor nog gauw naar de dorpskom ge sneld om de plaatselijke war me bakker wat croissants en knapperige kadetten te ont futselen. En met die buit bouwt ze na thuiskomst een verrukkelijk stilleven, dat door haar behoedzaam wordt ingekleurd met eigenhandig geperst sap van sinaasappelen, dauwfrisse ham en kaas, ho ning, koffie of thee naar wens en een gekookt ei onder een gebreide slaapmuts, dat gestut wordt door minuscule repen geroosterd brood. Malou Gandini, die er prat op gaat, dat er nog steeds een schuimkraag in haar emmer zit als ze een koe melkt, over handigt op die manier keer op keer aan haar gasten het visi tekaartje van een gouden ho- Nieuwe straatnaam in Stompwijk STOMPWIJK De nieuwe straat bij de 25 (goedkope) vrije sector-woningen op het voormalige Hilmapersterrein achter de Dr. van Noort- straat in Stompwijk gaat Van Merodestraat heten. IJsbrand van Merode was omstreeks 1600 ambachtsheer van Stompwijk. De naam sluit aan bij die van de naastgelegen Van San thorststraat en Van Raep- hortstraat, genoemd naar ambachtsheren van Stomp wijk in de veertiende eeuw. Met de bouw van de wonin gen wordt zoals gemeld bin nenkort begonnen. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond" nabe zorgd. LEIDSCHENDAM- /VOORBURG Leerlin gen van de in liquidatie verkerende Streekmu- ziekschool Zoetermeer en hun ouders hebben een actiecomité gevormd om in Leidschendam en Voorburg het muziekon derwijs in de oude vorm te handhaven. Betrokke nen noemen de notitie zo als die onlangs door de af deling Welzijn van Leid schendam is uitgebracht een desillusie. Leidschen dam wil het muziekonder wijs voortzetten maar te gelijkertijd, zonder over leg met docenten en leer lingen en/of ouders, ver anderingen aanbrengen die de actievoerders „een surrogaat" noemen. Bij de Streekmuziekschool Zoetermeer stonden per 1 ja nuari van dit jaar 191 leerlin gen uit Leidschendam (en Stompwijk) ingeschreven waarvan 50 beneden de 12 jaar, 64 van 12 tot en met 15 jaar, 25 en 16 tot en met 18 jaar en 52 ouderen. De les gelden werden betaald naar het soort onderwijs (klassi kaal, groep of individueel) en het belastbaar inkomen van de ouders van de leerling of van de leerling zelf (lesgeld naar draagkracht). In de no titie van het gemeentebe stuur gaat het beleid er van uit dat het vak muziek voor de schoolgaande jeugd op school moet worden verbe terd. De gemeentelijke plannen komen er op neer dat vol wassenen vanaf 18 jaar, voor Leidschendam circa vijftig, niet meer aan het muziekon derwijs mogen deelnemen. Verder zullen jongeren die instrumentaal onderwijs wil len eerst twee jaar lessen moeten volgen in Algemene Muzikale Vorming (AMV). Individuele lessen zullen lessen op zeven instrumen- volgens het aktiecomité bijna ten (cello, fagot, harp, trom- niet meer mogelijk zijn, al- pet, contrabas, hobo en kerk leen nog groepslessen voor 4 orgel) en in solozang te ver tot 6 leerlingen. In Leid- vallen. De gemeente wil de schendam komen bovendien maximumduur van de cursus instrumentaal onderwijs dit jaar nog op vijf jaar houden maar die de volgende jaren regelmatig bekorten tot een cursusduur van drie jaar is bereikt. Vijftien kunstenaars op ééndagsexpositie LEIDSCHENDAM Vijftien kunstenaars zullen zaterdag 14 april onder auspiciën van de Kunstkring Leidschendam een ééndagsexpositie houden in de zalen van De Witte Kakatoe aan de Damlaan. Felicitas En- gels-Neuhold toont glasgra veerwerk, Jan van Nouhuys zilversmeedwerk en de Blari- cumse schilderes Co Loeber- Egelie lakpeintures en goua ches. Verder is een fascineren de serie schelpencollages te zien van de diepzee-duikster Gladys de Paula Lopez, expo seert Bobbie van Venetië kera miek en tonen Tine en Piet van der Velde en Dini van Loon aquarellen. In de bovenzaal werkt Dolf van Polanen als portrettist ter wijl van hem ook in emaille uitgevoerde kunstvoorwerpen zijn te zien. Bob Busking toont architectuur- en andere foto's, Ed 's-Gravenzande op de my thische wereld geïnspireerde aquarellen en Thera du Croix Timmermans een aantal ei gentijdse ikonen. Tenslotte is Dons Deppe aanwezig met een aantal textielportretten en aquarellen, Rognhild Oussoren met handbeschilderde zijden kussens en sjaals en dergelijke en toont Jacques Visser zijn bijzondere collectie barnsteen. Op de tentoonstelling kan men verschillende exposanten aan het werk zien. De expositie is gratis toegankelijk van 10.00 uur tot 17.15 uur. iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii reca-duo, „waarvan Luigi de smulpapen uit alle windstre- locomotief is", bekent ze. „en ken vakkundig inpakte. ik het laatste wagentje, dat de sleep in het rechte spoor pro- been te houden". Straffe hand Na een half mislukte aanloop Zwoegen over de hordes van een han delsschool en een mulo be- Locomotief Luigi Pio, kort landde zijn zoon Luigi bij oom aangebonden driftkikker uit Pio, die in Cavalaire-sur-Mer de Noord-Italiaanse streek aan de Franse Rivièra met Piemonte, waar zwoegers met straffe hand zijn hotel-restau- keiharde koppen sinds men- rant „Le Lido dreef. Die aai- senheugenis de motor van de de één keer liefdevol over het Italiaanse samenleving aan de hoofd van zijn neef en joeg praat houden, kwam kort na hem vervolgens de keuken in, de Eerste Wereldoorlog naar waar Luigi als duvelstoejager Nederland met zijn vader Pie- van de vroege morgen tot de tro Giovanni, die als zoetge- late avond het vuur uit zijn vooisde gastheer zijn bliksem- sloffen liep. Als de knaap carrière begon in het Scheve- vóór dag en dauw op een ningse „Kurhaus", vandaar wrakke fiets de berg afsjeesde verkaste naar het fameuze om als eerste een keus te kun- hotel „De Twee Steden" en nen maken uit de aangevoer- tenslotte in de Haagse herberg de kreeften, zag hij de zon der welgestelden „Des Indesbleek boven de bergen ver- gedurende veertig jaar in de schijnen. En vele manuren la- culinaire vuurlinie namens de ter volgde hij tijdens de afwas legendarische directeur, de van het hondervoudig bestek ontheemde Monagask Rey, de grote finale van hetzelfde curieuze daarbij was, dat de ober, die hem verdonkere maand had, nog steeds dezelf de sluipweg nam, die in mijn tijd ook al favoriet was". Luigi Pio is sinds 5 april 1954 na omzwervingen via Zwit serland, Duitsland, Amerika en langs gerenommeerde Ne derlandse huizen, waaronder „De Beukenhof" in Oegst- geest, baas in het eigen hore- cahuis „De Kieviet" in Wasse naar, dat hij in recordtijd van een even sjieke als duffe thee- schenkerij met schommels en wippen transformeerde in een perfecte gastronomische oase, die in 1960 terecht door Mi- chelin in de melkweg der Eu ropese toprestaurants werd geprikt. Kaviaar en kreeft Zes seizoenen houdt Luigi het intussen alweer vol. Ondanks de waarschuwing van een vaste bezoeker van de thee- schenkerij „De Kieviet", die hem in 1954 per brief liet we ten, dat Gandini met zijn ka viaar en zijn kreeften te hoog greep en gedoemd was om jammerlijk te falen. De man wist op dat moment dus niet, dat een locomotief uit Pie monte nimmer stoom afblaast en tot het bittere einde blijft doordenderen. „Ik ben indertijd zonder één cent begonnen", ventileert Luigi vastberaden boven zijn kokette snor, „en na dertig jaar ben ik nog steeds niet rijk. Daarvoor heb ik ook te veel opdoffers gehad. Eerst die brand in 1956, waarbij „De Kieviet" volledig in vlammen opging. Daarna de oliecrisis van 1972. die mijn omzet met dertig procent liet kelderen. Het gevolg was, dat ik het een paar jaar later in mijn eentje niet meer kon bolwerken en met beide handen een aanbod van de MAB in Den Haag aannam, die „De Kieviet" van me kocht en Malou en mij in staat stelde om de zaak op hoog culinaire niveau verder te exploiteren. Dat zijn tegen vallers, die bij een ander mis schien de fut er uit zouden hebben gehaald. Maar ik heb er nooit over gepeinsd om te capituleren.„De Kieviet" is me me daar te dierbaar voor". LEO THURING Het echtpaar Gandini. Dom Pergignon Luigi hield het toch nog zes maanden vol in het strafkamp van oom Pio en achtte toen pas de tijd rijp om buiten fa milieverband de sprong te wagen naar het Londense Dorchester Hotel, waar hij binnen de kortste keren alle sluiproutes kende, waarlangs vorstelijke spijs en drank heimlijk door het personeel naar buiten werden gedragen. „Dat gebeurt in alle hotels en restaurants", heeft hij later ontdekt, „en nog steeds is er geen waterdicht systeem ont wikkeld om dergelijke be- drijfsdiefstallen onmogelijk te maken. Kortgeleden was ik met mijn vrouw nog even in het Dorchester Hotel. We za- ten nauwelijks aan tafel toen Auberge „De ik de eerste fles Dom Perig- Kieviet". non al zag verdwijnen. Het hemellichaam, dat bloedrood in de golven van de Middel landse Zee sneefde. Als hij in die tussentijd een fout maak te, kon hij in het overvolle restaurant ook nog een draai om zijn oren krijgen van de patron, die zelfs voor bloed verwanten geen pardon ken de. „Waarachtig", realiseert Luigi zich achteraf, ..ik ge loof, dat ik meer trekjes van oom Pio heb dan van mijn ei gen vader". van de Leidse Courant 1 nieuwe abonnee I Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: Stuur een miniatuur bankschroefje naar: Naam Plaats/Postcode Telefoon Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken - naar: Leidse CourantAntwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. 'nd*n daartoeaanleiding bestal, kan oen verzoek g" om een abonnement worden geweigerd J «§*£ekLeSouaa/nt LISSE De Lissese Ho- baho-hallen vormen za terdag en zondag het on derkomen van de reuzen van de weg. Vele tiental len glimmend opgepoetste en van alle mogelijke toe ters en bellen voorziene trucks zullen dan name lijk in het kader van een groots opgezet Truckers Festival in en rond de hallen worden opgesteld. Deelnemers van ver bui ten de regio, zelfs uit Duitsland en België, heb ben zich ingeschreven 'voor dit festijn. Het gehele gebeuren begint za terdag als ongeveer 70 trucks in konvooi Lisse binnen rij den. Een gebeurtenis die uniek genoemd mag worden en het aanschouwen zeer beslist waard is, Om daar tijdig bij te kunnen zijn moet men natuur lijk wel weten dat de kara vaan rond half drie in Lisse wordt verwacht. De stoet zal onder politiebegeleiding door de straten van Lisse richting Hobahohallen gaan met muzi kale begeleiding van de PD Showband uit Dordrecht. Eenmaal bij de Hobahohallen aangekomen, zullen sommige chauffeurs eerst de opleggers Dit handige miniatuur bankschroefje krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee. moeten loskoppelen want die gaan niet mee de hallen in. Overigens zullen onder de deelnemers ook enkele streek- bedrijven te vinden zijn. Zaterdagavond wordt het gro te, gratis toegankelijke, Truc kersbal gehouden. Veel arties ten zullen truckers en niet- truckers vermaken, onder wie de lieveling van de Truckers, Marina Koster, de Belgische Ook op deze showdag komen de artiesten weer voor het voetlicht. Truckers die nog aan het kon vooi van aanstaande zaterdag deel willen nemen, kunnen zich voor nadere informaties in verbinding stellen met de organisatie, die te bereiken is onder de telefoonnummers 02521-13217; 010-203901 en 04764-1484. Marina Koster, de lieveling van de truckers, is zaterdag ook van de pcrrtij. zanger Marco van der Heyden, Will Carter Davis, het duo Eclipse. Het bal duurt onge veer van acht uur tot half een 's nachts. Zondag wordt de echte show gehouden. Er wordt gejureerd en er worden prijzen toege kend en uitgereikt en op die dag zijn alle trucks in volle glorie en van heel dichtbij te bekijken en te bewonderen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 5