Plan voor aanpassen van t Kokkerbad positief ontvangen ASC in financiële moeilijkheden Oprichting „Platform" in Zoeterwoude toegejuicht Geen geld voor extern bureau voor toerisme-beleid Koudekerk stemt in met plan tot samenwerking bibliotheken Bedrijven park in Leidschendam VOS vraagt subsidie LEIDEN C&icbeSourant DINSDAG 3 APRIL 1984 PAGINA 7 NOORDWIJK De gemeente Noord- wijk schakelt geen extern bureau in om een toeristisch beleid te ontwikkelen. is te duur, daar is geen geld voor en de gemeentelijke commissie en de ambtenaren zullen het werk gaan kla ren. Dit hebben B en W van Noordwijk bekend gemaakt. De bekendmaking volgt op de onrust die 19 maart ontstond toen de gemeen telijke commissie voor toerisme plotse ling besloot met gesloten deuren te gaan vergaderen. Onmiddellijk werd geopperd door bezoekers van de verga dering dat de kritiek van de Noord- wijkse Ondernemers Vereniging op het gemeentelijke toeristisch beleid te hard zou zijn aangekomen. Om die geruchten te stoppen hebben B en W nu een verklaring van de plotse linge beslotenheid gegeven: er werden offertes van externe adviesbureaus be sproken en om die bureaus niet in ver legenheid te brengen en vertrouwelijke informatie ook vertrouwelijk te hou den, gebeurde dat in besloten kring. Nu is ook bekend gemaakt dat woensdag een gesprek wordt gehouden met het Nederlands Research Intituut voor het Toerisme. De resultaten daarvan zullen worden besproken in een openbare vergadering van de commissie voor toerisme op 16 april. Secundaire weg Noordwijk-Alphen geschrapt NOORDWIJK/ALPHEN Pas zestien jaar nadat het ont werp van de tekentafel kwam, wordt de secundaire weg Noordwijk-Alphen aan den Rijn officieel naar de prullen bak verwezen. Eind jaren zes tig kwam de provincie met het plan om een betere oost-west verbinding van de bollen streek naar Alphen aan te leg gen. Uieindelijk kwam het nu weggegooide ontwerp en de Rijksweg 11 uit de bus. De werkzaamheden aan de Rijks weg 11 (Leiden-Alphen) gaan binnenkort van start. Onderzoek naar baarmoeder halskanker ZOETERWOUDE In Zoe- terwoude is men van plan het onderzoek naar baarmoeder halskanker voort te zetten, on danks het verdwijnen van de rijkssubsidie. Het gemeentebe stuur heeft laten weten tot een bedrag van 800 gulden werk zaamheden te willen verrich ten, omdat werk dat in zovele jaren is opgebouwd, niet in eens volledig ten gronde mag gaan. Het ligt in het voorne men begin mei het onderzoek te doen plaatsvinden in de Eendenkooi en Huize Em- Sint Jans fanfare wil extra subsidie ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse Sint Jans fanfare wil extra subsidie voor de ver beterde opleiding van leerlin gen. Daarmee is een bedrag gemoeid van 5000 gulden. Het gemeentebestuur is vooralsnog echter niet bereid dat bedrag te verstrekken. De drie plaat selijke muziekgezelschappen ontvangen elk een vast bedrag aan subsidie. Ten opzichte van de andere muziekverenigingen (de drumfanfares VIOS en Rijntamboers) wordt het niet juist geacht de Sint Jans fanfa re nog eens extra te subsidië ren voor de opleiding van leerlingen. Afsluiting van oecumenische catechese ZOETERWOUDE De oecumenische catechese, die de afgelopen winter plaatsvond in Zoeterwoude, wordt mor genavond afgesloten. Dat gebeurt met een bijeenkomst in de Christus Die- naarkerk waar dominee R.J. van der Veen zal spreken over het onderwerp „Kerkelijke bestrijding van het rascis- me". De bijeenkomst begint om acht uur. De oecumenische catechese, be gonnen op 15 september 1983, stond het afgelopen seizoen in het teken van de economisch-maatschappelijke en soci aal-politieke veranderingen van deze tijd en wat daaruit voortvloeit. Tijdens de diverse thema-avonden traden als gastspreker op o.a. prof. dr. De Lange, prof. De Roos, prof. Van Kessel en prof. Goudzwaard. Geluidswal bij 't Lien kost 3 ton LEIDSCHENDAM Voor de wering van het geluid van de noordsingel is in het bestemmingsplan 't Lien een be drag van 300.000 gulden opgenomen. De Beheersmaatschappij J. Schouten BV die aan de Boslaan 16 vrije sector- woningen bouwt zal bovendien aan die woningen geluidswerende isolatie aan brengen. De heer F.Th.H. Dubois (VVD) heeft de wethouder openbare werken, me vrouw J.J. van Nievelt-Volmuller, gis teravond in de gemeenteraad gewezen op de mogelijkheid van een scherm van wilgenbomen dat ongeveer de helft fonds dat vier jaar gele den werd gevormd van de bijdrage in de bouwkosten van het zwembad dat het toenmalige ministerie van CRM gaf. In dat fonds zit nog 372.000 gulden. Het omvangrijke plan behelst NOORDWIJKERHOUT t— Zeer positief heeft de commissie welzijn- gister avond geoordeeld over de gemeentelijke plannen om het 't Kokkerbad te ver beteren. De commissie schaarde zich achter het voorstel om nog eens ruim anderhalve ton voor het vooral een verbetering 1 iwembad op tafel te leg- waterkwaliteit. Sinds de ope- gen naast de al eerder be schikbaar gestelde 60.000 gulden. Het geld kan wor den geput uit een speciaal geoordeeld dat het water wel- voldoet, maar dat verbeteringen moge lijk zijn. Het gaat om een sy steem waarbij de dosering van chloor en zoutzuur automa tisch geregeld wordt naar aan leiding van het aantal bezoe kers en de watertemperatuur en bovendien zal de bovenlaag van het zwemwater, waarin zich de meeste bacteriën be vinden, vaker worden „afge roomd" en ververst. Voor deze twee zaken is al bijna 85.000 gulden nodig. Gelijkertijd wil de gemeente nog een paar zaken aanpak ken zoals het vervangen van de oude verwarmingsketel door twee c.v.-ketels met een rookgaskoeler die energiezui niger zijn. Men verwacht hier mee drie procent energie te besparen, waardoor de extra kosten binnen tweeëneenhalf jaar zijn terugverdiend. Kos ten: ruim 79.000 gulden. Tot slot moeten de door vocht aan getaste verlichtings-armaturen worden vervangen moet de beweegbare bodem van het bad die hier en daar scheuren vertoond een grondige onder houdsbeurt krijgen en moet de dakbedekking dringend wor den hersteld. Het Kokkerbad tijdens een van de vele activiteiten, die er jaarlijks worden georganiseerd KOUDEKERK AAN DEN RIJN De leden van de raadscommissie welzijnszaken stemden gisteravond in principe in met het plan de bibliotheekvoorzie ning samen met Hazerswoude te regelen. In Hazers- woude-Rijndijk komt de hoofdvestiging, in Hazers- woude-dorp en Koudekerk de filialen. De samen werking met de Provinciale Bibliotheek Centrale blijft gehandhaafd. Een moeilijk punt blijft de bestuursvorm van de biblio theekvoorzieningen. In het voorstel van de gemeente staat dat alleen raadsleden zitting mogen nemen in het bestuur. Daarmee komen de vrijwilligers, die de bibliotheek draai ende houden, buitenspel te staan. De wet staat wel toe dat medewerkers in het dagelijks bestuur worden benoemd. Zowel de raadscommissieleden als de leden van de stich ting De Boekenhof spraken hun bezorgdheid uit over de e" bestuursvorm. Mevrouw Uljee van De Boekenhof verwoordde de mening van de stichting: „Wij vragen het gemeentebestuur goed op te letten dat in de uiteindelijke voorstellen de inspraak van de medewerkers is gewaar borgd. Wij willen ook in de toekomst een stem hebben". Als ook de gemeenteraad op 16 april akkoord gaat met de bibliothecaire samenwerking, worden de plannen nader Uitgewerkt door de ambtenaren en colleges van B en W van beide gemeenten. Renovatie sportcomplex Ook de renovatie van het buitensportcomplex kwam aan de orde. Namens tennisvereniging Artesia wees voorzitter W. Kagie op de zeer slechte behuizing van Artesia. „Onze gasten en leden moeten zich verkleden in een ruimte, die am kleedkamer niet meer waard is. Doordat het dak lekt, schimmelen de muren. Dat kun je met vele lagen verf wel steeds weer verbergen, maar het blijft lapwerk". De heer Kagie herinnerde de commissieleden aan het in storten van de dug-out onlangs bij de voetbalvereniging HMSH. „Degelijke controle van ons clubhuis zou hetzelfde gevaar kunnen signaleren. Moeten er eerst ongelukken gebeuren, voor we beseffen dat het zo niet langer kan?", vroeg hij zich af. 'In de renovatieplannen is voorzien in de bouw van zeven nieuwe kleedkamers. Twee voor Artesia en vijf voor voet balvereniging Koudekerk. Bovenop de kleedkamers komt [de kantine van Artesia. Wie de kosten daarvan moet beta- s nog niet duidelijk. Artesia: „Het huidige gebouwtje is de gemeente, wij huren bet. De verhuurder vindt het |zo slecht d$t het gesloopt moet worden. Het gaat niet aan rns daarvoor op eigen kosten iets terug te laten zetten". ~»e nieuwbouw van de kleedkamers en kantine hebben ;en hoge prioriteit in de gemeentelijke plannen. Door de ngunstige financiële situatie van Koudekerk kan het lan waarschijnlijk niet in één keer worden uitgevoerd aar in fases. Voor de heer D. Patiwael (PvdA) is ook de renovatie van het oefenveld van voetbalvereniging Kou- ekerk een eerste noodzaak. „Dat kan niet zonder uitwijk- ogelijkheid om te trainen en spelen als het oude veld ordt opgeknapt", aldus de heer Patiwael. Als mogelijk- eid noemt hij de Weidedreef. Over de vraag wat er aan et oefenveld moet gebeuren, verschillen de meningen, gemeente stelt voor het veld voor de helft te verhar- i, zodat bij slecht weer getraind kan worden zonder het eld stuk te trappen. De voetbalvereniging voelt evenwel iets voor de verharding. „Trainen op gras is het beste, ovendien is het veld dan niet meer te gebruiken voor edstrijden, waardoor ons tweede veld teveel wordt be ast. Wij krijgen trouwens al een ledenstop opgelegd door KNVB omdat we te weinig speelruimte hebben", aldus heer Ch. Devilee van de voetbalclub, heer H. Didden (CDA) en mevrouw Z. Romeijn (VVD) ilden niet al te veel op de plannen ingaan, omdat zij nog een inzicht hebben in de gemeentelijke financiën. „Wij ebben nog niet eens de goedkeurig van de begroting door provincie binnen. Nu plannen maken is luchtfietsen en isschien wat dooie mussen vangen", aldus mevrouw Ro- eijn. OEGSTGEEST Dat ASC financieel op de rand van de afgrond zou verke ren, zoals gisteravond tij dens de commissieverga dering openbare werken werd opgemaakt, is waar schijnlijk wat al te sterk uitgedrukt. Feit is echter gesteld a raison van 40.000 gulden heel goed kan ge bruiken. Tot nu toe werd dit bedrag niet opge vraagd vanwege allerlei bestuurlijke problemen. Inmiddels heeft ASC een nieuw bestuur gekregen en zijn er besprekingen Intussen heeft ASC dringend zieningen die ook behoefte aan een tijdelijk oe- 1 fenveld dat op het voorterrein aan de Van Duivenvoorde- straat kan worden de dat de vereniging (voetbal gaande over herschikking en cricket) met zo'n 360 leden de gemeentelijke subsidie die in 1982 door raad beschikbaar werd de sportvelden (de zo genaamde veldenruil waarover een nota zal verschijnen). De vereniging heeft de ge meente gevraagd nu de 40.000 gulden beschikbaar te willen stellen. Niet onredelijk zeggen B en W. Zeker niet gezien de situatie waarin de vereniging verkeert. Men heeft 12.000 gulden nodig voor de kosten van het inrichten van een tij delijk oefenveld en 28.000 gul den voor de kosten voor voor komst te gebruiken zijn. De raadscommissieleden wa ren niet zo happig op de 12.000 gulden beschikbaar te stellen voor het oefenveld, dat waar schijnlijk maar een jaar dienst zal doen. Voorzitter Splinter van ASC stelde dat het veld er al is, vooruitlopend op de be de raad. Secretaris Van der Berg van ASC: „Vorig jaar bedroeg het verlies van ASC 16000 gulden omdat deze vereniging zelf het onderhoud van het terrein moet betalen". Hij noemde meerdere voorbeelden die de „Good Old" in een apart dag licht zette. De D'66-er Wuis- man vond dat het voorstel meer informatie had moeten geven en vroeg wethouder Van Hazel nadere mededelin gen te doen. Zo ook de vraag of het niet verstandiger ware geweest het voorstel aan te houden tot de discussie over de te verschijnen veldennota was geweest. Het ligt overigens wel in de lijn der verwachtingen dat Oegstgeest ASC zal helpen. LEIDSCHENDAM Burge meester W. F. de Vreeze van Leidschendam slaat vrijdag 6 april om drie uur aan De Star in Leidschendam-zuid de eer ste paal voor een bedrijven park dat in oktober van dit jaar klaar moet zijn. Het bedrijven park bestaat uit negen units met bedrijfsruimte op de bega ne grond en kantoorruimte op de eerste verdieping, variërend in grootte van circa 100 vier kante meter. Door samenvoe ging kunnen echter ook veel grotere units worden verkre gen. Bouwer van het in witte steen uitgevoerde complex is het Aannemingsbedrijf N. Tet- teroo en Zn. BV te Leidschen dam, het ontwerp is van BV Architectenbureau J. Boode npa te Wassenaar. De bouw kosten bedragen circa 1 mil joen gulden. goedkoper zou zijn. De VVD- er zei in Sliedrecht een derge- lijk groeischerm te hebben ge zien. De wortels van de plan- 1 ten zorgen er voor dat het scherm zelffunderend is zodat dure technische funderingen overbodig zijn. De schermen zouden ook esthetisch een be- ter aanzien geven. De plaat- sing van dit soort schermen zou in het najaar of in het vroege voorjaar moeten plaats - vinden. Mevrouw Van Nievelt beloofde in de toekomst de plaatsing van dergelijke scher- men in overweging te nemen. Bezwaren tegen warmtemeters LEIDERDORP De af- deling Leiderdorp van de Socialistische Partij (SP) protesteert in een brief aan de Algemene Wo ningbouwvereniging Lei- derdorp (AWL) tegen het plaatsen van warmteme ters in 600 flats langs de - Engelendaal in Leider- dorp. Volgens de SP zijn de wamtemeters te duur, wordt een omstreden sy steem gebruikt en is het installatiebedrijf onbe trouwbaar. De wamtemeters kosten per woning 21 gulden per maand. Het stookkostenfonds van de AWL betaalt daarvan de helft, de bewoners moeten de andere helft betalen voor hun indivi duele warmtemeting. Dat be tekent dat de huur 10,50 per maand omhoog gaat. Volgens de SP is het ongebruikelijk dat huurders voor warmtemeters moeten betalen. Verdere bezwaren zijn er te gen het Gertep-systeem van warmtemeting, dat volgens het Energiebedrijf Rijnland (EBR) duurder is dan andere syste men en bovendien erg kwets baar. Het systeem zou ook be woners van hoekflats en top- flats benadelen. Volgens het EBR zouden bewoners moeten kunnen kiezen tussen ver schillende systemen. De warmtemeters worden ge plaatst door de AVM Volen- dam BV. Volgens de SP is dat een bedrijf dat slecht werk le vert. In Leidse stadvernieu- wingsbuurten heeft het bedrijf een zeer slechte naam. In het Herengracht Zijlsingelgebied in Leiden is in woningen waar de AVM gewerkt heeft een to taal nieuwe verwarmingsin stallatie aangelegd, omdat de firma knoeiwerk had afgele verd. Via geschuif met BV's kon dit bedrijf zich bovendien onttrekken aan schadeclaims, waardoor de Leidse Woning stichting en de gemeente Lei den voor honderdduizenden guldens het schip ingingen. „Warmtemeters kunnen een bijdrage leveren aan de ener giebesparing en vermindering van de woonlasten wanneer geen extra huurverhoging wordt berekend, een goed sy steem wordt gebruikt en de aanleg gebeurt door een be trouwbaar installatiebedrijf", aldus de SP. ZOETERWOUDE De eerste aanzet om in Zoeterwoude te komen tot oprichting van een zogenaamd „Platform" is posi tief verlopen. Dat is de conclu sie van de tot nu toe binnen gekomen reacties op de enquê te en de respons tijdens de gis teren gehouden info-markt in „Ons Huis". De term „Platform" staat voor de gedachte een ruimte te cre ëren waar mensen die daaraan behoefte hebben informatie kunnen krijgen, met anderen activiteiten kunnen ontplooien of waar men elkaar gewoon kan ontmoeten. Meer concreet gesteld komt het er op neer dat de initiatiefnemers zich. richten op personen die be hoefte hebben aan sociale con tacten en - om welke reden ook - hieraan te kort komen. Het gaat zeker niet om „betut teling" van de mensen maar meer om het overschrijden van een drempel of het geven van juist dat duwtje in de rug dat nodig is. Van de 500 verzonden enquê teformulieren zijn er tot giste ren 140 geretourneerd waar van 115 formulieren een posi tief antwoord vermeldden. Uit de antwoorden blijkt dat in ruim 40 gevallen meer infor matie wenselijk is over de vraag- en het aanbod van vrij willigerswerk en cursusmoge lijkheden. Ook meer informa tie over sociale wetgeving en/of rechtshulp is wenselijk. Tientallen reacties tonen aan dat het simpelweg ontvangen van informatie of „gewoon an dere mensen ontmoeten" een belangrijke reden vormt om naar een toekomstig „tref punt" te komen. Waar het gaat om het organiseren van aktivi- teiten liggen de wensen hoofd zakelijk in de sfeer van ont spanning en sport, hobby-, klus- en knutselaktiviteiten, maar ook voorlichtingsbijeen komsten en gespreks/praat- groepen werden diverse malen genoemd. De werkgroep „Platform" heeft zeker niet de pretentie bestaande verenigingen in de wielen te rijden. Integendeel zelfs, het gaat juist om afstem ming van wensen en mogelijk heden. In de avonduren zijn er volop activiteiten doch over dag in aanzienlijk geringere mate terwijl met wat overleg daar wellicht best een mouw aan te passen is. Een blijvende info-functie en „trefpunt" (vaste lokatie waar mensen bij wijze van spreken dagelijks te recht kunnen) worden moge lijk al op zo kort mogelijk ter mijn gerealiseerd. Wensen die naar voren gebracht zijn doch meer organisatie vragen krij gen, althans dat is de gedachte van de werkgroep, na de zo mervakantie duidelijker ge stalte. Het gemeentebestuur, gisteravond waren op de info markt o.a. aanwezig wethou der mevrouw Graniewski en vertegenwoordigers van de af deling sociale zaken en wel zijn, staat positief tegenover de werkzaamheden van het plat form. Deze week komt ook een sub sidieverzoek aan de orde in zo wel de raadscommissie welzijn (vanavond) als financiën (don derdag). De werkgroep weet zich in ieder geval gesterkt door opmerkingen op de en quête-formulieren zoals „Fan tastisch", „Dit ontbrak nog in ons dorp" en „Ik hoop echt dat dit van de grond komt". ZOETERWOUDE Hoewel de activiteiten van de Stich ting VOS (Vrouwen Oriënte ren zich op de Samenleving) in Zoeterwoude het afgelopen iaar op een zeer laag pitje heb ben gestaan wegens gebrek aan belangstelling wil men trachten dit najaar weer een VOS-cursus te houden. Het subsidie-verzoek daartoe wordt vanavond behandeld in de raadscommissie welzijn. In de jaren 1980, 1981 en 1982 zijn aan dé Stichting VOS sub sidies verleend voor het orga niseren van cursussen, en het maken van een krant en het houden van een vrouwencafé (thans vrouwentrefpunt). In 1982 bleek, dat de diverse cur sussen en groepen niet meer liepen zoals men dat graag had gewild. Een groot gedeelte van het subsidiebedrag is toen aan de gemeente terugbetaald. Voor 1983 is daarom door de stichting besloten om het orga- pig stop te zetten en voor slechts één activiteit subsidie aan te vragen en wel het vrou wentrefpunt. Hiervoor is een subsidie toegekend van 1.000 gulden. Uit het financiële overzicht van 1983 blijkt, dat ook voor die activiteit niet veel belangstelling bestond want het overschot bedraagt 700 gulden. De werkgroep vrouwentrefpunt van de stich ting VOS tracht op dit mo ment een nieuwe opzet voor deze activiteit te vinden om een ander een nieuwe impuls te geven. Inmiddels is door di verse vrouwen gevraagd dit jaar weer een VOS-cursus te organiseren en daaraan wil 9 men trachten te voldoen. De kosten daarvan zijn becijferd op zo'n 900 gulden en men wil dat verrekenen met het over- schot van het subsidie over 1983, groot 700 gulden zodat de gemeente nog zo'n 200 gulden moet bijpassen om de cursus doorgang te kunnen laten vin den. Weg lijkt vrij voor dierenopvangcentrum NOORDWIJKERHOUT De weg lijkt vrij voor een nieuw te bouwen dierenopvangcen trum in Noordwijk. Na de col lega-commissies in Noordwijk heeft nu ook de commissie welzijn van Noordwijkerhout zich geschaard achter de plan nen. De leden toonden zich een voorstander om een be drag ineens, voor Noordwij kerhout 62.000 gulden, bij te dragen en niet garant te staan voor een door de afdeling Noordwijk-Noordwijkerhout van de Dierenbescherming aan te gane geldlening. Boven dien stemde de met een verhoging van de sub sidie van 15 naar 20 cent per Vooral de dames Hulspas-Jor- daan (D'66) en Hof-Van Put ten (PvdA) toonden zich te vreden dat er eindelijk een be slissing in zicht is. Alleen de gemeenteraden- van beide ge meenten moeten nu de plan nen nog goedkeuren. Het nieuwe opvangcentrum, dat bedoeld is voor de opvang van zwerfdieren uit Noordwijk, Noordwijkerhout en De Zilk, gaat ongeveer 162.000 gulden kosten en de gemeenten zullen dat naar rato van het aantal inwoners moeten betalen om dat de Dierenbescherming geen eigen geld heeft. Al in 1982 werden de eerste plannen voor nieuwbou ge maakt, omdat het huidige on derkomen, een oud korfbal kleedlokaal van vijf bij negen meter, niet meer voldoet aan de eisen van de wet. Voor 4 mei 1985 moet er wat zijn ge-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7