kleintjes HU WEET MT HU WIL:M0DE. 071-122244 (Sf p VWL onderuit in 1 zaalvoetbaltopper Frans Hoogendoorn: couturier in opmars Rijk damt circulaires aan gemeenten in Alternatieve plannen voor benzinestations Dertig ontslagen in welzijnswerk provincie goud en zilver DINSDAG 3 APRIL 1984 PAGINA 15 (van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Rietkerk (Binnenlandse Zaken) vindt dat het rijk zich drastisch moet beperken in het opleggen van allerlei voorschriften aan de gemeenten. Jaarlijks krijgen de ge meenten vanuit verschillende ministeries tal van circulaires toe gestuurd met voorschriften op gebieden als onderwijs, volks huisvesting en welzijnswerk. Rietkerk is van mening dat de ge detailleerde uitvoering van bepaalde wetten en regelingen meer aan de eigen verantwoordelijkheid van de gemeenten overgela ten moet worden. In samenwerking met de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) zal worden getracht het aantal circulaires van het rijk zo spoedig mogelijk in te dammen. „Ik heb de VNG op dracht gegeven, te onderzoeken hoe de bureaucratie van de cir culaires kan worden verminderd", zo deelde de minister giste ren in de Tweede Kamer mee. Rietkerk kwam hiermee tegemoet aan een motie van de VVD'er Wiebenga. Deze had zich tijdens een debat over de decentralisa tie (overdracht van rijkstaken aan gemeenten) erover beklaagd dat de gemeentebesturen jaarlijks meer dan duizend circulaires v£n het rijk ontvangen. „Hier is sprake van een onaanvaardbare en verregaande betutteling", aldus Wiebenga. De minister deelde de Kamer mee, te willen voortgaan met het delegeren van rijkstaken aan provincies en gemeenten. Hij voegde daar echter aan toe dat decentralisatie ook haar grenzen heeft, „want centrale sturing blijft altijd nodig". OEGSTGEEST Wederom hingen er gisteravond tijdens de vergadering van de raads commissie openbare werken in Oegstgeest veel tekeningen aan de wand. Tekeningen van Rijkswaterstaat die werden toegelicht door de heer Van Ginkel. Het gaat allemaal om het bestemmingsplan Elstgees- terpolder dat door de gemeen te Oegstgeest ter visie is gelegd en waartegen, in onderdelen, door Rijkswaterstaat bezwaren zijn aangetekend. Met name tegen de bestemming „agra risch" van gebieden langs de Rijksweg 44. Het plan is om hier benzinestations te situe- De heer Van Ginkel kwam gisteravond met alternatieve* plannen. Op de tekeningen zijn de benzinestations wat verder naar het Noorden langs de rijksweg 44 verplaatst. De op- en afritten zijn zoveel mo gelijk in de lengte van de Rijksweg doorgetrokken en liggen derhalve zo dicht moge lijk langs de weg. Tot zelfs na bij de „achtertuin" van de ma- rinebedrijven aan de westzijde van de Haarlemmerstraatweg. De heer Van Ginkel merkte op dat men zich ook grond wil verwerven van particulieren. De wensen van Rijkswater staat spruiten voort uit het feit dat men de benzinestations te Maaldrift Wassenaar en te Sassenheim aan de Rijksweg te gevaarlijk vindt. Dit uit ver keerstechnisch oogpunt be- Nog een alternatief is een ben zinestation ter hoogte van de veiling Flora aan de Rijksweg. Maar dan zal men met Rijns- burg moeten gaan onderhan delen. Dat zou kunnen gebeu ren als de raad van Oegstgeest afwijzend beschikt. „Onmoge lijk is het plan nabij de Flora niet, maar voor wat betreft de plannen geniet de situatie op Oegstgeester grondgebied de voorkeur. Een afweging die ligt in het financieel techni sche vlak" aldus de heer Van Ginkel. En zo hoorden de commissieleden de bezwaren tegen het bestemmingsplan en het benzinestationverhaal nog eens tot in de finesses aan. Wethouder Van Hazel stelde voor in besloten vergadering hier over te beraadslagen. Het geen geschiedde. Ciidac Sou-ui nt De modeshow van Frans Hoogendoorn in Hotel Des Indes trok veel belangstelling. DEN HAAG Met zijn voorjaarsshow in Hotel Des Indes heeft Frans Hoogen doorn zich geprofileerd als de „coming man". Een be gaafd couturier in opmars. Geleid door grote zorgvul digheid pakte hij in zijn col lectie alle heersende mode- tendenzen op, vertaalde ze, maar bleef herkenbaaar en authentiek. Met zijn ope ning, waarin zeer goed ge sneden linnen en linnen- katoenen broekpakken en -tailleurs, breed in de bo venbouw, slank in de on derbouw, schoot hij meteen in de roos. Heel mooi daar bij zuiver zijden blouses in meerkleurige, soms door el kaar heenlopende ruitdes- sins. Elegante mode, vooral mede door de losjes ge knoopte strikken onder de kin. Later zouden deze het thema van de presentatie worden. Als reuzevlinders streken ze neer op kapsel en heup, dienend als frivole toets bij de strakke eenvoud van belijning in Ottoman- zijde, ruwe zijde, soie sau- vage, maar ook bij golvende feestjurken van paarsig- /violette mousseline als dragende kleur met multi colour segmenten. Met het vorderen van de presenta tie won de show in luxe wat stoffen betreft, maar hield eenvoud van lijn con sequent in het vaandel. Sluik en zeer elegant waren de zuiver zijden blouson- blouses laag op tailleband gezet bij een rechte rok. Soms eindigde zo'n band in een grote slap vallende strik op de buik. Loom en elegant ook draagbare sim pele hemdjurkjes met een zeer laag geplaatste volant als rok tot even over de knie. Pas voor het cocktai luur liet Frans de rokzoom zakken tot kuit of enkel. Hij drapeerde veelkleurige mousseline de soie met recht geplisseerd heupstuk tot golvende lijnen. Beeld houwen deed hij met Otto man zijde in witte ruime blouse met lange pofmouw op voetlange rok en bij even lang dramatisch nauwsluitend zwart/wit moiré-ensemble, waarvan de 7/8-tuniek een rond rug pand had, dat voorbeeldig viel over een diep gespleten rok met losse plooi erover. Voor groot gala heeft Hoog endoorn heel wat in huis. Organza inspireert hem tot combinaties van zeeblauw met groen, waarbij in het tot strik geknoopte brede ceintuur een hart heeft van tot tuiltje gebonden lelietjes van dalen. Romantiek voor het avond-avontuur. Zoals ook de geheel uit goudgele pailletten gemaakte huid- nauwe zeemeerminnen jurk, waarvan de schitte ring werd gedempt door een bijpassende transparan te tulen avondmantel met enorme bollende mouwen. Ook de bruid droeg gele dubbele organza met als hoofdtooi een schuin ge plaatste organza strik, die de flinterdunne sluier bij eenhield. TINY FRANCIS foetbal De 26-jarige Zwit- ;rse international Andre Egli il volgend seizoen uitkomen oor Borussia Dortmund. Wielrennen De Italiaan kwj[ereld-uurrecordhouder ,n) w "rancesco Moser start morgen D» iet in Gent - Wevelgem we- ■"^Sns een rugblessure. fielrennen De Ier Sean !elly won gisteren de eerste tappe van de Ronde van Bas- Jal ënland. Basketbal Het damesbas- etbalteam van Zeemacht leeft zich terug getrokken uit 11e eredivisie. l^SPORT/ BINNENLAND RCL en Roodenburg in halve finale van Zilveren Molen LEIDEN RCL en Rooden- burg staan vanavond tegen- x elkaar in de halve finale het 33e door LFC georga niseerde Zilveren Molentoer- >i. De strijd op het terrein de Boshuizerkade begint dat Laurens Mouter, de huidi- trainer van Roodenburg, volgend jaar actief zal zijn bij de Leiderdorpse club. De tweede halve finale, die tussen Alphense Boys en Rijnsburgse Boys, wordt volgende week dinsdag verspeeld. Ook dan is de aanvang acht uur. DEN HAAG De bezuinigin gen van het rijk in het wel zijnswerk hebben tot gevolg dat binnenkort in een aantal provinciale welzijnsinstellin- gen dertig personen ontslagen moeten worden. Dit blijkt uit de provinciale nota Herover wegingen Welzijn, waarin de provincie aangeeft hoe zij denkt de bezuinigingen op te vangen. De hardste klappen vallen bij de provinciale bibliotheekcen trale, waar twintig mensen op wachtgeld worden gezet. Ver der vallen er ontslagen bij de Scouting Gewest Zuid-Holland (een halve kracht), het cen trum voor jeugdwerk Jan-7 (halve kracht) en in een aantal confessioneel gebonden instel lingen op het gebied van jeugd-en jongerenwerk (twee stafmedewerkers). Een aantal op kerkelijke overtuiging wer kende instellingen in het maatschappelijk welzijn, zoals de katholieke Welzijnsstich- ting Zuid-Holland en de Her vormde Stichting voor Maat schappelijk Welzijn, moeten drie medewerkers ontslaan. De Provinciale Jeugdraad Zuid-Holland tenslotte wordt opgeheven, waardoor uiteinde lijk 3,5 mensen worden ontsla gen Het is vooralsnog de bedoeling dat de betrokken werknemers bij deze ontslagen op wacht geld worden gezet. Over een mogelijke voorkeursbehande ling van deze ontslagen werk nemers bij bestaande vacatures is niets geregeld. Dat zou eventueel nog het gevolg kun- de de betrokken instelingen op de plannen van de provincie. De ontslagen zijn een direct gevolg van de toenemende rijksbezuinigingen in het wel zijnswerk, waardoor ook de provincie wordt getroffen. Een deel van de rijksbezuinigingen neemt de provincie voor haar rekening, een ander deel wordt direct doorberekend aan de betrokken instellingen. Bij de bibliotheekcentrale gaat het om een bezuiniging van 2.7 miljoen gulden. Vergaande au tomatisering moet hier de ge volgen van de ontslagen op vangen. In de nota van de provincie wordt overigens nog wel ruim te gevonden voor wat nieuwe activiteiten op het gebied van welzijn. Het gaat hier om het zogenaamde „meidenwerk", dat zich richt op begeleiding van activiteiten van meisjes in het jeugd- en jongerenwerk, en op activiteiten voor rand groepjongeren en patiënten en gehandicaptenorganisaties. Voorts stelt de provincie geld beschikbaar voor de ontwik keling van werklozenprojecten in de sociale sfeer en de be strijding en voorkoming van discriminatie Ink. tegen hoogste prijs van ook gouden en zilveren munten. St. Annahof 14, Leiden, bij de Kaiserstr. Dag. van 9 tot 18 uur. zat. tot 13 uur. Tel. 071- 13.09.25. LEIDSE COURANT H LESSEN EN CLUBS Autorijschool Noordzee geeft voorjaarsaanbieding, de 1e 10 rijlessen voor personenauto van 60 min. voor 250.-. De 1e 3 vrachtrijlessen 150.- (60 n Geldig tot 21-4-"84 tegen inlevering van deze advertentie. 01718-22458, b.g.g. 01718-27295. De Printerij Spoedcursus autorijden 32.- p. les. De Centrale 895908 of 01718-71109. DIVERSEN 289,- Tevens andere lengtes lever baar Met DiN-norm. 3 |aar ga rantie. Wij komen vrijblijvend bij u langs interal Ladders B.V. Tel 01711-10016 Mevr. Salomè HELDERZIENDE onthult uw toekomst, liefde, geld. gezondheid, geluk. Occul te bewerking/bescherming. Tel. 070-452633, Den Haag. H DOE-HET-ZELF Bezoek a s. zat 7 april van 10.00-16.00 u de maandelijkse mobiel- en hobbymarkt. Groe- noordhal. Leiden. De rommelmarkt voor het hele gezin, waar je wer kelijk alles kunt vinden uit grootmoederstljd en heden. Van 2e-hands bontjas tot fiets bel. Anderhalve km snuffelple- zier voor jong en oud. Kinder rommelmarkt en ouderwetse gezellige muziek. Ook u vindt hier wat In uw kraam te pas Voor kraamverhuur 01718- 24503 na 18.00 uur. CENTRALE VERWARMING Bouwpakket. 6 rad ketel mat., 2.200.-. c.v. ketels v.a. 798,-, Inst. Bedr W. Schetter, Bergweg 339, R'dam. 010- 666493. Lev. door geh. Ned. T.k. hele en halve VARKENS, gratis uitgebeend en gratis thuisbezorgd. 5.50 per kg. Tel. 080-779797, 's avonds tussen 17.00-21.00 uur. Gordijnen gratis gemaakt. Gordijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Mateba Haarlemmerstraat 214, Lelden. Tel. 071-122614. KENNISMAKING Gepensioneerde politieambt, zoekt liefst een VROUWELIJKE AMBT. (liefst l.b.v. auto) om de eenzaamheid op te lossen. Br. o. nr. SP91459. leder suède huiden en vellen voor kleding meubel De Leerlooier Berestelnlaan 165 Den Haag 070-296065 TE KOOP 1 GEVRAAGD TANDENGOUD. Wij geven 19,50 contant per gram voor alle soorten tandengoud. Van Ruiten, antiquair. Kort Rapen burg 12, Leiden (Ma. di. ge sloten). De Engelenbak Lange Mare 38. Lelden. Tel. 125440, dag. vlees vleesge rechten en "n veg. gerecht, van af 9,75. Zondag gesloten. TE KOOP |g AANGEBODEN afvalstoffen, aluminium, ijzer, lood, zink, koper en papier. Te vens plaatsen wij contalnerbak- Fa. J. de Nobel Zoeterwoudseweg 9. Lelden. Tel. 071-766426, Gero cassettes, lepels, vorken en messen tijdelijk tot 60% kor- Pierrot Maarsmansteeg 14. Leiden. Tel. 071-121293. Wegens beëindiging bedrijf, veel horecakeuken- en BE- DRIJFSAPPARATUUR. Ook L- vormige compl. barmeubel osse Inventaris. Tel. 070- 472120. alu-schuifladders Nu 10 mtr. van 445,- va Mannen slagen bij Hij pigsuède bodywarmer, in div. kleuren 225,- katoenen shirt in safari kleuren 32,- twill jeans in 100% katoen 55,- Hfcommissaris van de koningin tè Zomerpostzegels nam hij t nr. M. Vrolijk heeft vanmorgen deze zegels, die iets meer kos- het Provinciehuis als eerste ten dan de normale frankeer- deze provincie de nieuwe" waarde, in ontvangst. De (Zomerpostzegels in ontvangst meeropbrengst van deze post- jenomen. Uit handen van me- zegels wordt gebruikt voor al- rouw Stokman van het Comi- lerlei projecten die zijn samen Basketbalsters Voordwijk in laats Zeemacht te brengen onder de noemer „Het Goede Doel". Op de foto van links naar rechts de dames Stokman en Kneppelhout van het comité Zomerpostzegels, de heer Vrolijk en mr. G. Blauw, chef van het kabinet van de Commissaris van de koningin. DEN HELDER Het dames- >asketbalteam van Zeemacht leeft zich terug getrokken Yy le eredivisie. De Helderse vt ,j iniging zou met Jolly Jumpers 't Tubbergen en Hoofddorp fn nacompetitie afwerken om i enige degradant aan te wij- én. Deze drie teams waren in degradatiegroep van de ere- zisie gelijk geëindigd achter lordkop. Zeemacht heeft be- voïPoten vrijwillig naar de pro- .i To aotiedivisie terug te keren, jij 0, imdat de ploeg zich door het ia]fertrek van de drie Canadese. x peelsters volgend seizoen te I a wak acht voor de hoogste af- feling. De plaats van Zee- j nacht wordt ingenomen door JSV Noordwijk. BV Gronin- i had in een eerder stadium il te kennen gegeven geen ge- uik te zullen maken van echt op promotie. de Roo verzorgden de overige drie goals. Door deze neder laag èn de verrassende 7-2 overwinning van FC Grovo op Silva Boys, verslechterde de situatie van Van der Plas op de ranglijst duidelijk. In de resterende twee duels zullen de Katwijkers met Huug Van Es en datzelfde Grovo moeten gaan uitmaken welke ploeg met het reeds gedegradeerde Rotterdamse Studenten uit de interregionale competitie zal verdwijnen. Datzelfde Rotterdamse Stu denten ontfutselde FC Lisse gisteravond overigens wel een winstpunt. Zelfs zag het er vijf minuten voor tijd bij een 6-4 achterstand naar uit dat de Lissenaren met een nederlaag huiswaarts zouden moeten ke ren. De beslissing van coach Jan Schoen om de doelverde- diger tegen een zesde veldspe- ler in te ruilen had evenwel succes, waardoor toch nog een 6-6 gelijkspel uit het Rotter damse vuur kon worden ge sleept. Voor Lisse scoorden René Griffioen en Mario Fa- ber tweemaal. Peter Schalk en Theo Godyla een keer. In de Leidse hoofdklasse bleef THB Boys Cleijn Duin in de eigen Katwijkse hal de baas. De Lissese équipe zege vierde met 5-1. Voor het nog niet geheel veilige Cleijn Duin doelpuntte Martin van der Plas, voor THB Boys waren Fred Muller en Gerard van Beek (beiden 2x) en Ron de Bruin succesvol. Zomerpostzegels voor mr. Vrolijk kaatste terug van het Datarex houtwerk, waarmee de 5-4 ne derlaag een feit was. VWL startte niet zo sterk in dit ove rigens op hoog niveau staande duel. Een eerste treffer van Datarex kon dan nog wel door Ben Heemskerk worden geni velleerd, bij de pauze keek de Leiderdorpse formatie deson danks tegen een 3-1 achter stand aan. Toen Datarex ver volgens, na de 3-2 van Hennie Koet, naar 5-2 wegliep en VWL ook nog eens twee spe lers voor twee minuten naar de kant gestuurd zag worden, leek de partij gelopen. VWL overleefde echter die numerie ke minderheid en kwam via een schitterende goal van Ger Nagtegeller en een doelpunt van Harm de Vos nog tot 5-4 terug. Door toedoen van de rechterstaander van het Data- rex-doel, bleef de verdiende gelijkmaker vervolgens even wel achterwege, waardoor VWL de titel in de resterende wedstrijden (FC Lisse uit, Sil va Boys thuis) zal moeten vei lig stellen... Van der Plas speelde gister avond tegen Ceverbo een goe de eerste helft. Na de doelwis- seling ging het echter fout. De nog kansrijke 0-1 achterstand bij rust, werd door Ceverbo tot een ruime 5-0 zege uitge bouwd. Bij Ceverbo, dat eerder op de avond de gestaakte wed strijd tegen Huug van Es met een 3-3 gelijkspel had besloten, was Fred Bijl met twee tref fers topscorer. Daaf Stok, Ron Mekooy en Leidenaar Robert 1.EIDEN Het zaalvoet balteam van VWL is er [gisteravond niet in ge slaagd het kampioenschap in de interregionale klasse (vrijwel) veilig te stellen. ~e Leiderdorpse koploper ;ing met 5-4 onderuit te en het voor de laatste ;ans strijdende Datarex, 'aardoor VWL, met nog twee wedstrijden te gaan, maar een punt voor- iprong heeft op concur- •enten Datarex en Cever- Datzelfde Ceverbo :orgde er voor Van der 'las dieper in de degrada- iezorgen geraakte. De lordtse ploeg bleek met •0 te sterk. FC Lisse leelde bij Rotterdamse Itudenten (6-6), terwijl B Boys op hoofdklasse niveau getuige de 5-1 zege geen problemen kende met Cleijn Duin. Vijftien seconden voor tijd leek VWL dan toch nog een gelijkspel te gaan realiseren in het toptreffen met Datarex. Sterk spelende Bennie de Roo onreglementair gestuit en 1 vervolgens zelf aange- •^jjwyezen om vanaf de strafschop- llPBstip de 5-5 laten aantekenen. lliliAan snelheid ontbrak het de *™"fdoor De Roo ingeschoten bal Jaqdaarna niet, wel aan een tik- ll vakeltje zuiverheid. Het leer I

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15