Schorsing van drie jaar einde carriere Gerets Nationale boksstrijd een miskleun I Middelburg reed onder te grote druk .onder sportuitslagen SPORT CeidócGotvumt DINSDAG 3 APRIL 1984 PAGINA Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee r 14 00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. KENTUCKYPRIJS: Yarell Fortuna, Vendo Yon- ONTARIOPRIJS: Yardley Cup, Yves Hazelaar en Uquerbon. TEXASPRIJS: Whiskey Star. Wilma Notice en Willie Snel. DUNDEEPRIJS: Songs Pride, Los Jameos en Ol den Timer. NEBRASKAPRIJS: Vico Buitenzorg, Victory Dream en Valeri Boszov. OKLAHOMAPRIJS: Us Rudi, Upsala Thelma en GLASGOWPRIJS: Bachelor, Boxberger Rafael en Red Mountain. NEW MEXICOPRIJS: Worthy Boy Laren, Victor Fortuna en Vic Hanover. NEW YORKPRIJS: Ulaan, Sam Avon en Van couver Cede. NEVADAPRIJS- Victor Kraanhof, Veitch du Bois en Pluno W. OHIOPRIJS: Wisky, Yardly en Yla N. Supporter dood na schop voetballer BELEM De politie van Belem (Bra) heeft een com pleet elftal gearresteerd, om dat twee spelers er van wor den verdacht betrokken te zijn bij de dood van een sup- Sïrter van de tegenpartij, e spelers van de club Uber- landia, dat na de 0-0 tegen Remo uit Belem promoveer de naar de hoogste klasse, zouden nadat aanhangers van de tegenpartij in een massale run op het veld hen hadden aangevallen hebben teruggetrapt. Eén supporter kreeg daarop een hartaanval en overleed later in een zie kenhuis. Zuid-Korea wil ook één team in Los Angeles SEOEL Het Zuidkore- aanse Olympisch Comité heeft positief gerageerd op het afgelopen vrijdag gedane voorstel van Noord-Korea om met één team deel te nemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. Om de plannen verder uit te werken komen vertegen woordigers van beide staten volgende week maandag in Panmunjom op neutraal terrein bij een. Ger Blok roept zes spelers op SITTARD Bondscoach Ger Blok heeft zes nieuwe spelers op geroepen voor het olympische voetbalelftal, dat morgen in Sit- tard aantreedt tegen Joegoslavië. Hij kreeg vergunning voor deze ingrijpende maatregel - normaal gesproken dienen tien da gen voor de interland de namen van de 22 in aanmerking ko mende spelers bij de FIFA bekend te zijn - omdat ook de Joego slavische bond op het laatste moment met het verzoek kwam doelman Pudar te mogen vervangen door de A-international Si- movic. Blok werd geconfronteerd met afzeggingen van Metgod, Böc- kling (beiden Haarlem), Woudsma (Go Ahead Eagles) en de Ro- da-spelers Hofman en Marijnissen, die zich wensten te sparen met het oog op de belangrijker wedstrijd tegen Feyenoord. Zon dagavond belde ook Wim Kieft af. Blok bracht de selectie op sterkte met Storm (Ajax), Blanker (Volendam), Wouters (FC Utrecht), Meijer (Telstar), Van der Horst en Schouwenaar (beiden FC Den Bosch). Van de oor spronkelijke groep van zestien zijn overgebleven: Van Gerven, Suvrijn, Koevermans en Maessen (Fortuna Sittard), Haar (AZ 67), Roossien, Keukens en Broeken (Groningen), Blind (Sparta) en Bosman (Go Ahead Eagles). Van den Berg wint eerste wedstrijd CARNAC Stefan van den Berg heeft gisteren in het Bre tonse Carnac (Fra) de eerste wedstrijd van de strijd om het Euro pese kampioenschap plankzeilen in de Windgliderklasse ge wonnen. De tweede wedstrijd, die ook voor gisteren op het programma stond, moest worden afge last wegens gebrek aan wind. Wiersma blijft aan leiding AMSTERDAM Wereld kampioen Harm Wiersma heeft gisteren in Amsterdam geen kans gezien zijn voor sprong te vergroten in de elfde partij uit de damtweekamp te gen Wadim Wirny uit de Sov jet Unie. Na drie uur en elf minuten spelen stelde Wiers ma op de 36ste zet een punten- deling voor, waarmee de jeugdwereldkampioen instem de. Na deze tiende remise leidt Wiersma met 12-10. Het verloop van de elfde Wiersma. zwart: Wirny: 22. 2. 37-32, 12-18, 3. 41-37, 7-12, 4. 46- 41. 1- 7, 5. 34-29, 19-23, 6. 28x19, 14x34, 7. 40x29, 13-19, 8. 32-28, 8-13, 9 37-32, 10-14, 10. 45-40, 5-10, 11. 40- 34. 3- 8. 12. 44-40. 20-25, 13. 50-45, 15- 20. 14. 42-37, 19-23, 15. 28x19, 14x23, 16. 48-42, 20-24, 17. 29x20, 25x14, 18. 35-30, 22-27. 19. 31x22, 18x27, 20. 32x21, 16x27, 21. 30-25, 12-18, 22. 34- 29. 23x34, 23. 40x29, 14-19, 24 45-40, 7-12, 25. 40-34. 10-14, 26. 38-32, 27x38, 27. 43x32. 2- 7. 28. 42-38. 18-23. 29. 29x18, 12x23, 30. 49-43, 7-12, 31. 32-28, 23x32, 32. 37x28, 17-22, 33. 28x17, 11x22, 34. 41-37, 13-18, 35. 37-32, 9-13, 36. 34-29 remise op voorstel Wiersma. Sportwereld Tennis Björn Borg (27), versloeg in een benefiet-wed strijd Vitas Gerulaitis met 6-3,7-6. Autosport Arie Luyendijk eindigde zondag in Long Be ach als tweede geëindigd bij een wedstrijd voor het Ameri kaans kampioenschap formule Paardesport In Enschede is het afgelopen weekeinde Karei Denneboom op 57-jarige leeftijd overleden aan een hartaanval. Denneboom was voorzitter van het comité, dat de military van Boekelo orga niseert. Voetbal Keith Burkinshaw stapt aan het einde van het seizoen op als manager van Tottenham Hotspur. Burkins haw bekleedt die functie bij de Londense club sinds 1976. ARIE HAAN VRIJGESPROKEN IN OMKOPINGSZAAK STANDARD BRUSSEL De Belgi sche voetbalbond heeft gisteren zware straffen uitgesproken in de omko pingszaak van Standard Luik en Waterschei. Ze ven spelers van Standard, onder wie Simon Tahama ta, werden met een uit sluiting voor één jaar ge straft. De anderen zijn: Preudhomme, Daerden, Meeuws, Gerard Plessers, Vander Smissen en Poel. Eric Gerets, aanvoerder van Standard en aan het einde van het seizoen 1981/1982 de tussenper soon in de omkopings zaak, werd voor drie jaar geschorst. Verder werden trainer Ray mond Goethals en de afgetre den voorzitter Roger Petit voor het leven uitgesloten van iedere functie bij de voetbal bond. Bij Waterschei kreeg Roland Janssen, de contactper soon bij Waterschei voor zijn dorpsgenoot Eric Gerets van Standard, een schorsing van twee jaar. Pierre Janssen, Vliegen en Pierre Plessers werden voor één jaar gestraft, Coenen voor zes maanden. De straffen gaan onmiddellijk in. De gestraften hebben de mogelijkheid in beroep te gaan, maar een eventueel ap pèl zal niet straf-opschortend werken. Voor Standard bete kent het dat de ploeg vrijwel met zijn tweede elftal in de competitie verder moet. De spelers van Waterschei, die geen schorsing kregen, wer den beboet met 30.000 frank, ongeveer 1500 gulden. Die straf komt overeen met het bedrag dat de spelers hebben geïncasseerd om Standard in de laatste wedstrijd van het seizoen 1981/1982 te laten win nen, waardoor het kampioen schap een feit werd. Arie Haan, in die tijd ook speler van Standard, werd vrijge sproken. Toevallig De omkopingsaffaire kwam min of meer toevallig boven water door toedoen van onder zoeksrechter Guy Bellemans, die op zoek was naar zwart geld in het Belgische voetbal. In februari vond hij in de boe ken van Standard een bedrag van ongeveer 25.000 gulden, dat zou zijn uitgekeerd aan Eric Gerets. Nader onderzoek en ondervraging van de aan voerder van het Belgische elf tal, vlak voor de wedstrijd Bel gië - West-Duitsland, leerde Bellemans, dat het geld slechts aan Gerets was uitgekeerd om daardoor de voor het kampi oenschap noodzakelijke over winning op Waterschei veilig te stellen. De spelers van Wa terschei kregen ieder ongeveer 1500 gulden voor een neder laag, die anders ook wel tot stand zou zijn gekomen, want de bezoekers uit Waterschei hadden, als aanstaand bekerfi- Eric Gerets en Simon Tahamata in gelukkiger tijden. De eerste werd gisteren voor drie jaar geschorst, de twee de voor een jaar. nalist, er alle belang bij het ri sico van blessures te vermijden in een wedstrijd die voor hen geen enkel belang had. Nadat Bellemans zijn bevin dingen openbaar had gemaakt, stapten Standard-trainer Goet hals en -voorzitter Petit on middellijk op. Eric Gerets werd kort daarna op staande voet door zijn huidige club AC Milan ontslagen. De Belgische voetbalbond nam de zaak van Bellemans, die ook alle betrok ken spelers had verhoord, over. In het Belgische recht is Eén van de zwaarst getroffe nen door de straffen is bonds coach Guy Thijs, die voor het Europese kampioenschap een vijftal van de geschorsten op zijn kandidatenlijst had staan. Hoewel de straffen slechts gel den voor de nationale compe titie, zal Thijs de spelers van zijn lijst moeten schrappen. De Belgische voetbalbond zal na melijk niet aanvaarden, dat spelers, die wegens een omko pingszaak bestraft zijn, het shirt van de nationale ploeg dragen. De UEFA zal de straffen zon der twijfel overnemen, zodat de gestrafte ook niet elders aan de slag kunnen. Voor de 29-jarige Eric Gerets, die bij AC Milan al ontslagen is, bete kent de uitspraak het waar schijnlijke einde van zijn car rière. In beslag In het vonnis werd onder meer bepaald dat bedrag van de omkoping, 420.000 franken (ruim 23.000 gulden) in beslag wordt genomen ten bate van de voetbalbond. De veertien spelers van Waterschei zullen daartoe elk de 30.000 franken, die zij van Standard hebben ontvangen, aan de bond moe ten afdragen. Voorzitter Swerts van de Commissie voor Toezicht wees erop dat de vereniging Water schei in het geheel niet be trokken was bij de zaak. De club is dan ook niets ten laste gelegd. De commissie voor toezicht heeft, rekening houdend met het feit dat Standard wegens verjaring van de overtreding niet naar een lagere klasse kan worden teruggezet, de club een boete opgelegd. Standard zal tien procent van de inkom sten uit de recettes over het seizoen 1981/1982 aan de bond moeten afdragen. Aan deze boete is een maximum gesteld van 1,2 miljoen franken (65.000 gulden). ZAANDAM De Neder landse bokskampioen schappen dreigen dit jaar op een miskleun uit te lo pen. Stonden in het verle den de voorronden, altijd over twee avonden uitge smeerd, immer borg voor een redelijk aantal goede partijen, gisteren werd in Zaandam een zeer matig programma afgeleverd. Slechts vijf partijen golden voor de (enige) voorronde om de Nederlandse titels, de ove rige krachtmetingen in de am per voor de helft gevulde the aterzaal „De Speeldoos" be troffen invitatiepartijen, die door de Nederlandse Boks Bond (NBB) aan het program ma waren toegevoegd in een poging de avond te vullen. Zaterdag zullen in Rotterdam de halve finales worden afge werkt en maandag vinden in Carré de eindstrijden in tien gewichtsklassen plaats. Nu reeds lijkt zeker dat bij die ge legenheid het sfeervolle Am sterdamse theater voor een ge ring deel zal zijn gevuld. Het publiek zal niet warm lopen voor finale-wedstrijden van een minder allure. Al zal - evenals gisteravond - het aan tal bestuurders en scheidsrech ters wel weer groot zijn. De Nederlands kampioen schappen zijn dit jaar aan een behoorlijke devaluatie onder hevig. Zo maakt trekpleister Pedro van Raamsdonk zijn op wachting niet, omdat hij door de NBB als olympisch kandi daat is vrijgesteld van de na tionale kampioenschappen. Hetzelfde geldt voor Arnold Vanderlijde en Rex Kortram, hoewel de laatste wel heeft in geschreven in het zwaarwel- terge wicht. Van Raamsdonk bedankte voor de eer, omdat hij van mening is dat hij niets meer kan leren in een ring met een Nederlandse tegen stander. Grootste afwezige is dit jaar natuurlijk de Amsterdamse school de Albert Cuyp, die vo rig jaar in Carré nog liefst zes kampioenen voor de toen ne gen gewichtsklassen aanlever de. De hoofdstedelijke club heeft onlangs in Italië aan een toernooi deelgenomen, waarbij de nodige blessures zijn opge lopen. Daarom zijn Kwyasse, El Fallah en Kensmill niet van de partij. Inzinking Anders ligt Voorn en Gilbert een inzinking kregen toen,ze van de NBB hoorden dat ze niet zouden worden voorge dragen als olympisch kandi daat. Toen bleek dat het twee tal zich niet inschreef voor de NK, kondigde de NBB onmid dellijk een uitsluiting van deelname aan bondstoernooien af voor de termijn van een „Ik denk dat ik vrij saai ben op de televisie. Zou best kun nen. Maar ik sta daar dan ook niet om andere dingen te doen dan gewoon aankondi gen wat er komt en even tueel nieuws doorgeven. Ik sta daar niet voor mij". En: „Mart Smeets is een heel an dere man. Die is spontaan, doet af en toe gekke dingen, waar ik vreselijk om kan la chen. Ik zou dat niet kunnen, het past ook niet bij mij. Ik krijg ook nauwelijks reacties. Ja, af en toe, maar als je het vergelijkt met de brieven, kaarten enzovoort die Mart krijgt, kun je rustig zeggen, dat ik niets Krijg". (Tv-commentator Heinze Bakker in het Algemeen Dagblad) „Wat denk je wat er allemaal los gekomen is nadat het be kend werd dat er een zwart- geldcircuit bij ons bestond. Daar kwam dan ook nog eens een keer een omko- Kingszaak overheen. Het eeft ons allemaal ontzettend geraakt, want er is als gevolg daarvan geen toekomst meer voor Standard. Onze doel man Preud'homme moet weg; voor internationals als Meeuws, Vandersmissen, Plessers, Daerden en noem maar op is er evenmin nog plaats. Wat gebeurt er met mij? Ik heb hier nog twee jaar voor de boeg, maar ik heb grote twijfels of ze mij nog wel kunnen betalen. En lukt dat wel, wat voor eer is er dan nog te behalen in een elftal met zeven nieuwe, goedkope jongens, die her en der weggeplukt zijn om een elftal op de been te kunnen brengen? Ik zie het hier echt niet meer zitten. Die belang stelling van Ajax komt mij niet slecht uit. Ik weet ten minste dat ik niet brodeloos hoef te worden. Standard is een leuke tijd voor mij ge weest, maar net is voorbij...." (Simon Tahamata in Het Parool) „Nee, het is hiér een dooie boel. Ik mis de stad en zijn terrasjes, het strand van Scheveningen. Misschien wordt het hier wel leuker als de prestaties wat beter wor den, maar daar heb ik niet zoveel vertrouwen in". (René van der Gijp van Lo keren in Voetbal Totaal) „Dit is een olympisch jaar, een belangrijk jaar voor de nationale ploeg waar fantas tische spelers in zitten. Ik hoop voor die jongens dat ze Los Angeles halen, maar het is de vraag wat er daarna gaat gebeuren? Er is niets! Niemand weet nu hoeveel ploegen er in september in de eredivisie gaan spelen. Dan vraag ik je toch. Visie heeft binnen de NBB totaal ontbro ken. Als er eens iemand was die met goede ideeën naar voren kwam, werd er snel Heinze Bakker: schien wel saai". „Mis- voor gezorgd dat hij niet te belangrijk werd". (Basketbalcoach Ton Boot in de Volkskrant) „Ik ben ontzettend prestatie gericht. In dat opzicht ben ik meer westerling dan Braban der. Een zuiderling is gauwer tevreden. Ik kan absoluut niet tegen mijn verlies. Vaak maakt me dat agressief. Dan gooi ik na afloop of soms al in de rust een stoel om. Smijt met flesjes of een kopje thee. Hooguit drie keer per sei zoen. Dan laat ik echt zien dat ik kwaad ben". (Trainer Jan Reker van PSV in het Algemeen Dag blad) „Ik hoef niet zo nodig ergens aan de slag. Het trainersvak zie ik niet zitten. Misschien dat ik nog eens wat met de jeugd ga doen, maar niet als gediplomeerd trainer. Ik heb geen zin om nog eens een paar jaar een cursus te gaan volgen in Zeist. Vroeger was ik timmerman, maar ook dat vak zie ik niet meer zitten. Nee, het bevalt me op dit mo ment best zo. Het kan me ook niets schelen dat ik geen ww- uitkering krijg, omdat ik mijn laatste jaar als voetbal ler niet in Nederland heb ge werkt. Ik heb het geld altijd goed belegd, ik heb zuinig geleefd, zodat ik nu niemand nodig heb". (Oud-international Rob Rensenbrink in het Leidseh Dagblad) „De tijd van glamour is voor bij, de tijd van de sportauto's. Het zijn nu doodgewone jon gens die gewoon BMW rij den. Nou ja, gewoon... niet_ meer de duurste uitvoerin gen. En ik rij in 'n gewone Golf Diesel. Nog milieuvrien delijk ook". (Dick Schoenaker van Ajax in Elf) „Ik heb door de jaren heen altijd willen sterven op het veld voor een club, nu zit ik telkens tweemaal drie kwar tier te sterven in de dug-out. Buitenstaanders zullen dat niet begrijpen. Die zeggen, man zeur niet, je vangt toch lekker je geld. Maar geld compenseert niks. Je blijft bij jezelf denken, je krijgt het, maar je doet er niets voor. Ik kan daar slecht mee leven". (Pim Doesburg, reserve- doelman van PSV, in de Haagsche Courant) Peter Post: „Aanvallend rijden" „Die andere ploegen moeten niet zeuren. Die rijden zelf niet aanvallend. Op zo'n ma nier wordt de koers kapot ge maakt. Ook zo'n mooie klas sieker als de Ronde van Vlaanderen. Wij hebben de hele koers aanvallend gere den. Dat moeten andere ploe gen dan ook maar doen als ze wat willen winnen. En dan zitten er ineens een paar an dere renners op kop. Maar je kunt toch niet verwachten dat mannen als De Keule- naer en Lammerts aanval lend gaan rijden als de kop mannen 35 seconden achter ze zitten. Dat gebeurt toch nergens" (Ploegleider Peter Post in Belgische sportprogramma Extra Time) jaar. Inmiddels is echter spra ke van een voorlopige schor sing, omdat bondsdirecteur Paul Hartog inzag dat die maatregel ook wel eens gevol gen zou kunnen hebben voor de titelstrijd van volgend jaar. In Rotterdam - boksstad num mer twee - lopen ook drie on tevreden boksers rond. De ge broeders John en René van den IJssel zijn door de bond tot en met 1 juli geschorst om dat ze van deelname hebben afgezien. Reden is het feit dat hun clubgenoot Van Geffen door de NBB niet als deelne mer aan de NK werd geaccep teerd, omdat hij niet aan de districtskampioenschappen had deelgenomen. Conform de reglementen was hij dat ver plicht en de NBB wenste - on danks het toch al geringe aan tal inschrijvingen van 31 bok sers - niet van de reglementen af te wijken. Geheel anders lag dat weer bij de Amsterdamse lichtwelter Reginald Saro, die dezelfde straf kreeg als zijn clubgeno ten van de Albert Cuyp. Van hem had - volgens de bond - als regerend kampioen mogen worden verwacht dat hij zich voor de Nederlandse kampi oenschappen zou inschrijven. Overigens had Saro niet deel genomen aan de districtskam pioenschappen... Zeker is in elk geval dat de kampioensgordels in alle klas sen van eigenaar zullen wor den verwisseld. Géén van de titelverdedigers schreef zich in voor dit NK. En is dat avondje volgende week in Carré eigen lijk voor niemand echt leuk. DENNIS MULKENS VAN DULMEN OVER ONGELUK: t Boet van Duimen (foto) levert stevige kritiek op Middelburg, wiens positie na zijn zware ongeval zondag nog steeds ongewijzigd ernstig is. ASSEN Zonder mededogen wijst Boet van Dulmd Jack Middelburg aan als veroorzaker van het ongevi afgelopen zondag tijdens de wegraces in Tolbert. „Hl was gekkenwerk wat Jack deed. Hij reed veel te hal met nog koude banden. Het was op dat moment ron het vriespunt en je hebt dan zeker drie vier rondt nodig om de banden op temperatuur te krijgen". Het ongeluk op het stratencircuit langs de rijksweg Drachte Groningen voltrok zich vlak nadat de coureurs in de 500 cc 1 gonnen waren aan hun tweede ronde. Met een snelheid van l ven de 200 kilometer per uur verloor Middelburg de contr< over zijn motorfiets. Een aantal coureurs kon de Westlander zijn machine die via de strobalen terugstuitte op de baan n meer ontwijken en kwam eveneens ten val. Boet van Dulnv Peter Smetsers en Hagenaar John Schreuders werden even Middelburg direct naar het Academisch Ziekenhuis in Groni gen overgebracht. De toestand van Middelburg was gisteravo nog altijd uiterst kritisch. Peter Smetsers bevindt ter observa ook nog in het ziekenhuis, terwijl van Duimen en Schreude zondagavond al naar huis terug mochten. Boet van Duimen zei gisteren het naar omstandigheden goed maken. „Ik heb wel behoorlijk wat kneuzingen en ook nog wat last van mijn enkel, maar verder valt het met mij allema heel erg mee." Óver de manier van rijden van Jack I heeft Van Duimen geen goed woord over. „Vorige week tijde de trainingen op het circuit van Zolder in België is' hij ook plat gegaan en tijdens de training zaterdag in Tolbert ging i ook vreselijk tekeer. De druk, waaronder hij moet rijden, is v< gens mij voor hem te groot. Jack rijdt met een motorfiets roi die door de KNMV nog niet betaald is en de KNMV weet c niet hoe zij moet liegen om die motoren betaald te krijgen, heb het al vaker gezegd, de rivaliteit, die tussen Jack en mij ontstaan is niet gezond". Wedijver De wedijver tussen beiden ontstond vorig seizoen toen - KNMV Jack Middelburg voorzag van een tweetal Honda-moto fietsen en Boet van Duimen zich buiten spel gezet voelde. H£o was velen duidelijk dat het eens mis zou gaan. Vroeg of laat wmr zoiets dit seizoen hoe dan ook te verwachten. Vorige week litop Rob Punt zich in Heeswijk nog door Middelburg afbluffen, ma n hij leerde snel en hij gaat nu echt niet meer aan de kant voor <fcoi Honda van de KNMV." Voor alle duidelijkheid, Rob Pufcjei maakt deel uit van het team van Boet van Duimen. „Ik had m vrc Punt afgesproken," vervolgde de coureur uit Ammerzoden, „o{ het de eerste paar ronden wat rustig aan te doen en om MiddeL^ burg een beetje uit te testen. Rob had echter een goede start ejj hij hoeft natuurlijk niet aan de kant te gaan. Kijk, als ik op k< had gereden dan had Middelburg dat misschien kunnen accept ren, maar van Rob Punt kon hij dat niet. Het gekke is overigei dat hij voor de race nog zei dat nij het rustig aan zou doen, ma j] als hij op een motorfiets stapt verandert die jongen blijkba i volledig. Genadeloos )as Ook L.G. Oosterling, de voorzitter van de stichting CC-Races i |e( Tolbert is genadeloos in zijn oordeel. „Het, laat ik zeggen, bre. drijfsongeval, is een geval van onverantwoord sturen van ei1111 meneer Middelburg. De motorfiets van Middelburg is snelliut dan die van Punt en hij had Punt op het rechte eind dus gemal pr kelijk voorbij kunnen gaan. Middelburg moest echter zo nod 'e direct de kop nemen. Hij had het ongeluk zelf kunnen voork 'en men, maar hij heeft niet voor niets de bijnaam Jumping Jack Het feit dat „Tolbert" een zogenaamd stratencircuit is, heeft vo£v gens Oosterling niets met het ongeval van doen. „Het aspeU0' stratencircuit klinkt mij raar in de oren. Ik ben voor de vol lo1 100 procent van mening dat je heel goed wegwedstrijden in To no bert kunt houden. In de laatste dertien jaar hebben zich bij oi,m twee ernstige ongevallen voorgedaan, die allebei veroorzaal fei zijn door één en dezelfde man, Jack Middelburg. Wij hebbëP6 aan alle veiligheidseisen voldaan, zelfs meer dan dat. Wij aiw' stichting voelen ons dan absoluut niet verantwoordelijk voor h 'el ongeluk. Dat betekent ook zeker niet het einde van de races Tolbert. Volgend jaar willen wij op dezelfde voet doorgaan." ger Schrijnend il i De nonchalance en arrogantie waarmee Leo Dörr, de veili;,ri- heidsfunctionaris van de KNMV het ongeval probeert af fee doen, is schrijnend. Volgens hem is sprake van een „norma race-ongeval". Dörr: „Dat hoort gewoon bij het vak. Het hee] ook niets te maken met het feit dat Tolbert een stratencircuit i Was dat wel het geval dan zou je je moeten gaan beraden c. eventueel te nemen stappen. Tijdens een race kan van alles g beuren. Er kan ook een vliegtuig op het circuit neerstorten.' JAN MENNEG WINDSURFEN EK Windglider in Carnac eerste race: 1. Van den Berg (Ned), 2. Gulllerot (Fra), 3. Budig (WDI). 4. Guerrien (Fra). 5. Gauthier (Fra). 6. Klein (VSt), 7. Holm (Zwe), 8. Ettedgui (Isr), 9. Tsunemoto (Jap), 10. Calvet (Fra); tweede race afgelast wegens gebrek Sportuitslagen SCHAKEN Toernooi in Sarajevo elfde ronde: Timman (Ned)-Romanlsjln (Sov) 1-0, Kortsjno] (Zwi)-Djuric (Joe) 1-0, Dras- ko (Joe)-Dlzdar (Joe) 1-0, Van der Wiel (Ned)-Vellmirovic (Joe) 1-0, Ku- rajica (Joe)-Lobron (WDI) 1-0, Marja- novlc (Joe)-Popovic (Joe) 1/2-1/2, Hulak (Joe)-Joesoepov (Sov) afgebro- Stand In kopgroep: 1. Timman 8 pnt, 2. Kortsjnoj 7 pnt 1 afgebroken partij, 3. Van der Wiel (Ned) 6 1/2 pnt. 4. Drasko (Joe) 6 pnt, 5. Joesoe- pov en Kurajlca 5 1/2 pnt 1 afge broken partij. WIELRENNEN Ronde van het Baskenland eerste etappe: 1. Sean Kelly (Ier), 166 km met vertrek en aankomst in Munguia, in 4 uur 31 minuten en 21 seconden, 2. José Luis Laguia, 3. Gody Schmutz (Zwi), 4. Pedro Ruiz Cabestany, 5. Iwaki Garton, 6. Claude Criquielion (Bel), 7. Fede Etxabe, 8. Marino Le- jarreta, 9. Eric Carltoux (Fra), 10. Fré- dèric Vichot (Fra) allen dezelfde tijd als Kelly. VOETBAL Schotse competitie: Aberdeen-Hearts 1-1, Celtic-Glasgow Rangers 3-0, FC Dundee-Dundee United 2-5. Deense competitie: Broenshoej-Vejle 3-0, Broendby-Naestved 3-1, OB Odense-Frem 2-3, KB Kopenhaj B1909 2-0, AGF-Hvidovre 2-0. I foelge-Herning 1-1, Esbjerg-Lyr 0-2, Ikast-Koege 3-2. Stand aan krf 1. Frem 2-4, 2. AG F 2-4. A Voetbal Westtoernooi eerste i Escher Boys-Celeritas 0-3. BOKSEN Nederlandse kampioenschappen I •Zaandam: weltergewicht halve finale: Rob J vis (Purmerend) w.o.p.v. Jos van E tel (Uden); zwaarweltergewicht kwal finale: Math Haagman (Schlnnen)^ door r.s.c. derde ronde Zwiers (Appingedam); mlddengi kwartfinales: Gerrie Kraus (Arnhr wint door r.s.c. tweede ronde i Charlie Burleson (Zaandam); Moffl Oosterchrist (Hoorn) wint door op(' ven in eerste ronde van Rlni (Drachten); halfzwaargewlcht kwar nales: Richard Schoch (Utrecht) v door k.o. tweede ronde van Geert f Jonge (Klazinaveen).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 14