Rijnsburgse Boys ,los' van de concurrentie RCL maakt karwei niet af LUSV handhaaft zich SIZO Noordwijk blijft volgen Hazerswoudse Boys krijgt te weinig tegen Koudekerk MAANDAG 2 APRIL 1984 LEIDEN Door met een 3-2 nederlaag tegen Star- lift/Voorburg 2 een punt te verdienen is LUSV uit de degradatieproblemen geraakt. DAC zag de kan sen op promotiewedstrij den stijgen door een over winning op Rangers en verlies van de concurren tie. De dames van Ridder- veld zijn vrijwel gedegra deerd ondanks een over winning op Tornado. Con current DVC pakte drie punten tegen LUSV. LUSV pakte het benodigde punt tegen Starlift/Voorburg 2 in de vierde set. Dat had ove rigens al eerder kunnen ge beuren, maar de Leidse ploeg serveorde bij de stand 0-1 en 11-14 twee keer op rij fout. Met een sterk spelende Her man Stam greep LUSV de winst in de vierde set. Zonder de in dat deel ernstig gebles seerd geraakte Martin Broere kwam LUSV er in de vijfde set niet meer aan te pas: 12-15, 17-15, 15-6, 11-15, 15-8. De dames van Gemini speel den een aantrekkelijk duel te gen Be Fair. Goed verdedi gend werk werd echter te vaak gevolgd door een niet scorende aanval, zodat Be Fair de 3-0 overwinning graap: 15- 12, 15-12, 15-10. De heren van DAC speelden een nerveus duel tegen Ran gers. De eerste set was voor de thuisploeg, waarna DAC ern stig in de problemen kwam bij een 11-4 achterstand. Rangers maakte bij die stand echter geen punt meer en DAC liep door naar 11-15. Na een ietwat gelukkige overwinning in de derde set liepen de Alphena- ren in het vierde deel vlot door naar de overwinning: 15- 8. 11-15, 14-16, 8-15. Gemini (heren) speelde een prima wedstrijd tegen Slie- stand van het al gedegradeer de Van Santen/Haag 3: 9-15, 10-15, 6-15. Gemini 2, ook ge degradeerd, bood koploper raakten in één klap uit de de- gradatiezorgen, omdat dit weekeinde duidelijk werd, dat het aantal degradanten tot drecht Sport. Onder aanvoe ring van de sterk aanvallende Kees de Ridder werd een 3-2 zege geboekt. Als in het twee- de gedeelte niet een 13-9 voor- Martinus goed tegenstand: 15- twee^ beperkt ^blijft. WVC en sprong was ingeleverd, had er 11, 20-18, 15-6. meer ingezeten voor de Voor schotenaren: 15-8, 17-19, 9-15, 15-12, 15-10. VVV moeten dus een stapje te rug doen. NOVO moest in de laatste thuiswedstrijd twee punten aan RVC/Libanon laten: 13- 15, 2-15, 15-6, 15-10, 5-15. Ley- thon stuitte op weinig tegen- Promoticklasse In deze klasse zijn vrijwel alle beslissingen gevallen. Leython 13, 15-13. Donar gunde WVC' (3-1 verlies tegen Jupiter) en een punt: 15-5, 15-8, 10-15, 11- Gemini 2 (3-2 zege op Punch) 15, 15-3. Kampioen NOVO kon geen concentratie en motivatie op brengen en verloor met 3-1 Radius 3: 10-15, 15-13, 15- Bij de dames won Riddervcld wel van Tornado (17-15, 15-5, 13-15, 15-1), maar zag concur rent DVC onverwacht van LUSV winnen. LUSV miste wegens griep een aantal speel sters en was met vier dames uit het derde naar Driebrug- gen getrokken: 15-6, 15-5, 15-4. DAC was na een spannende partij net iets sterker dan WW: 15-8, 8-15, 15-6, 15-17, 15-13. Standen 30; LUSV 21-26, Spirit/B. 21-25; Mar tens/ Lckkerkerk 21-22; HSV Sport 21-21; SVC 21-13D. Derde divisie G heren Ekspalvo 21-57K; DAC 21-41; Sliedreeht Sport 21-38; Brolcco- /Vlaardmgen 21-36; Gemini/Kange- roes 21-34. Radius 21-30; Van Santen- /Haag 21-30; Tonegido SC 21-29; B en G/Vollido 21-28; Rangers 21-24D; The Smash 21-24D; SVC 2 21-7D. Tweede divisie D dames: DVO 21-44; Tonegido SC 21-43; Madjoe 21-42; Ge- mini/Kangeroes 22-40; Van Santen- /Haag 2 21-36; Starlift/Voorburg 3 21-35. Deltalloyd/AMVJ 21-32; Be Fair 21-32. Broleeo/Vlaardingen 21- 27; KDS 21-26; PVC/Blokkeer 21- 17D; Allides 22-4D. Derde divisie G dames: Ruiter/VSC 21-52, Brother/Martinus 2 21-52; Ze venhuizen 22-42; RVC/Libanon 21- 36; Leython 21-36; Sliedreeht Sport 22-36; De Meteoor 21-29; AV 40 21-29; NOVO 21-27; Gemini/Kangeroes 22- 17D; Van Santen/Haag 3 22-17D; Amsterdam/Boemerang 21-11D. SCHERPENZEEL Rijnsburgse Boys, in winstpunten al lange tijd koploper in de eerste klasse B, is zaterdag ein delijk echt „los" gekomen van de concurrentie. Door de eigen moeizame 2-3 overwinning op het felle Valleivogels en de nederlaag van Spaken burg tegen VVOG, voert Rijnsburgse Boys nu ook in verliespunten de rang lijst aan. Spakenburg en Noordwijk verspeelden tot nu toe twee punten meer. De negende zege op rij kwam zaterdag overigens zeker niet eenvoudig tot stand. Pas in de negentig ste minuut realiseerde Huug Aandewiel de be slissende derde treffer. In een bijzonder pittige ont moeting Valleivogels had na de 0-4 nederlaag van vorige week tegen RCL wel wat goed te maken was het de équipe van trainer Arie Lagendijk, die het zwaar tegenstribbelen de Valleivogels redelijk in be dwang kon houden. Tenminste na de achtste minuut. Toen namelijk had Ben van de Broek een voorzet van de uit blinkende Harrie Valkenburg in de openingsgoal omgezet. Het technisch betere Rijns burgse Boys rook via Rob Gil lissen, Marcel van der Blom en Arie van Dijk aan de gelijk maker, maar moest tot de 30e minuut wachten voor die tref fer kon worden begroet. Huug Aandewiel stuurde Jan Hoge- vvoning naar de achterlijn, die op zijn beurt Marcel van der Blom aanspeelde: de kopstoot die volgde was doeltreffend: 1- 1. Vlak voor het rustsignaal waren de Rijnsburgers dichtbij de 1-2. Hogewoning weer bediend door de „motor" van de formatie, Huug Aandewiel zag de bal echter via de paal in de handen van keeper Jan Blauwendraad verdwij- De elftallen waren volledig te gen elkaar opgewassen. Met heel hard werken compen seerde Vallei vogels het techni sche surplus van de geelzwar ten. Desondanks kwamen de Boys op voorsprong. Een der van doelverdediger Van de Broek stelde Martin Toet onverwacht in de gelegenheid simpel 1-2 te laten aanteke nen. Nadat Marcel van de Blom (schot voorlangs) had verzuimd de partij te beslissen, werd het duel steeds grimmi ger. Paul van der Blom beging in de slotfase een grove over treding en liep terecht tegen een boeking op. Enige momen ten daarna was het gelijk. In de veertigste minuut stootte Alex van Ginkel de bal met het hoofd achter Cees Star en leek de eindstand bereikt. Leek, want op dat soort mo menten is er vaak nog Huug Aandewiel. In de allerlaatste minuut kwam doelman Blau wendraad met de bal in zijn handen ietwat ongelukkig bui ten het 16-metergebied te recht. Aandewiel nam de vrije trap en boog de bal uiterst fraai om de muur in de linker bovenhoek, zodat Rijnsburgse Boys de wedstrijd toch nog met een 2-3 overwinning af sloot. Scoreverloop: 8 Van de Broek 1-0, 30 Marcel van der Blom 1-1, 60 Toet 1-2, 85 Van Ginkel 2-2. 90 Aandewiel 2-3. Rijnsburgse Boys: Star, Toet, Manu- putty. Driebergen, De Kroon, Hoge woning, Aandewiel, Paul van der Blom, Van Dijk, Gillissen, Marcel van der Blom. René Kammenga schiet RCL naar een 1-0 voorsprong. De Leiderdorpers zouden Volendam evenwel weer langszij laten komen. LEIDERDORP Nadat RCL de strijd om de laat ste periode zo voortreffe lijk was gestart met een 0- 4 zege op Vallei vogels, dacht men in Leiderdorp voorzichtig aan „leuk mee doen". Immers: de in het verschiet liggende thuis- beurt tegen Volendam zou ongetwijfeld het aantal wintpunten verdubbelen en het doelsaldo nog aan trekkelijker maken. Zo liep het zaterdag dus niet. RCL verzuimde Volen dam voor de pauze defini tief op afstand te zetten („slechts" een 1-0 voor sprong) en sloeg vervol gens na de pauze in de ei gen verdediging zo aan het stuntelen dat de te genstander zelfs met tien man nog langszij kon ko men: 1-1. En dat na een toch zo veelbe lovende eerste helft. Vijfen veertig minuten lang gingen er twee formaties lekker fris en opportunistisch tegenaan. Vooral de Leiderdorpers von den elkaar uitstekend en kwa men derhalve regelmatig goed door. Al in de elfde minuut was het raak. Dick van der Bijl speelde Bennie Heems kerk aan, die knap naar Pierre van Gemerden kopte. De spits bediende al koppend de vrij staande Kammenga, die hard van dichtbij inschoot: 1-0. Vanuit een actief middenveld, waarbij de voorwaartsen bo vendien het nodige stoorwerk verrichtten, werd voortdurend de Volendamse verdediging onder druk gezet. Toch bleven ook de gasten redelijk veldspel op de mat leggen. Na de pauze werd het evenwel steeds chao tischer. Vooral in het Leider- dorpse kamp ontstond zo nu en dan verwarring. De steun aan de defensie vanuit de mid denlinie bleef te vaak weg, waardoor Volendam in de voorste gelederen zelfs moge lijkheden mochten creëren. Trainer Jan Dahrs bevorderde die onrust nog eens door de daardoor geïrriteerd rakende aanvoerder Dick van der Bijl bij zich te roepen om zich bij wissels van advies te laten die nen. Uiteindelijk mochten dan Eric van Doeselaar, ook al in onmin levend met Dahrs, en avonturier Sieto Schalkers nog even meedoen ten koste van Jeffrey de Vos en David Brandt. Aan de andere zijde waren ook al twee wissels ge weest. Hans Tol en Jan Zwart- fioed hadden plaatsgemaakt voor John van der Stek en Jan Bond. Klaas Lamberts blesseerde zich daarna, zodat de Noordhollanders met tien man doormoesten. De inmid dels volledig in verwarring ge raakte achterste linie van RCL stelde Volendam keer op keer maar weer in de gelegenheid op te komen en zelfs voor doelgevaar te zorgen. Tot tien minuten voor tijd zonder ge volgen. Toen echter, ging de op snelheid gekomen Ron van Houdt een een-tweetje aan met Klaas Koning, een combi natie die hij doeltreffend af rondde: 1-1. Met name Pierre Van Gemerden had in die laat ste helft aan de andere zijde volledig gefaald door verschil lende malen alleen voor Kok te verschijnen, maar evenzo veel keren de kansen om zeep te helpen. Nog even leek het erop. alsof de winst toch in Leiderdorp zou blijven. Ben Heemskerk kopte de bal in blessuretijd, na een vrije trap van Kammnga, binnen, maar de zwak leidende arbiter Hum'mel keurde de treffer te recht af wegens hinderen van goalie Jan Kok. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop. 11 Kammenga 1-0, 80 Van Houdt 1-1. RCL: Van der Heyden, Siera, Ruis, Braat, Boendermaker, Brandt (Schal kers), Heemskerk, Van der Bijl. Kammenga, Van Gemerden, De Vos (Van Doeselaar). NOORDWIJK Zonder tot sprankelende verto ningen te komen, hand haaft Noordwijk zich de laatste weken in de top van de ranglijst. Ook te gen Nunspeet werd, na een aanvankelijk uiterst gezapig duel, met een neuslengte voorsprong af gesloten: 1-0. Gezien de veldverhouding valt op de zege weinig af te dingen. Maar voor hetzelfde geld was er een gelijkspel uit de bus gekomen. De toch al niet luid rondgebazuin de titelpretenties van de Eelman-équipe kunnen, zelfs nu de tweede plaats op de competitieladder werd bereikt, voorlopig dan ook nog achter slot en grendel blijven.. In de ontmoeting met Nun speet had Noordwijk vrijwel voortdurend meer in de melk te brokkelen. Vanuit de meest al slechts licht beproefde en ook daardoor overtuigende de fensie moesten de patronen worden uitgezet om de mager met talent bedeelde ploeg van de bezoekers met klievende combinaties af te troeven. Vaak strandde het schip ech ter voordat het goed en wel op gang was, het heldere over zicht en de pass op maat wa ren slechts sporadisch aanwe zig. Toch werd er meermalen druk uitgeoefend op de Nun- speetse veste. Al in de ope ningsminuten sleepten de Noordwijkers een serie van liefst zes opeenvolgende hoek schoppen uit het vuur, maar kregen de soms vertwijfeld in grijpende Nunspeet-verdedi- ging niet op de knieën. De doelrijpe mogelijkheden waren vooralsnog schaars en niet simpel te benutten. Zo misluk te een volley van Frans van der Veen, op een voorzet van Jos Smits, volkomen en vond Geert Jan Bakker bij afstand schoten de deze wedstrijd overtuigende goalie Gertie .Fidder op zijn weg. Voor rust was Nunspeet uiteindelijk nog dichter bij een treffer. De op vallend sterk spelende mid denvelder Jan Willem van de Sluis (later zou zijn inbreng flink verminderen) lanceerde de overijverige spits Lammert Boone, die met een verschrik kelijk harde pegel de vuisten van de bliksemsnel reagerende doelman Dortmundt geselde. Na, de pauze strafte Frans van Nunspeet in de verdrukking. Noordwijks gelegenheids aanvaller John Marijt maakt het de koppende Willem Drost lastig. Doelman Gertie Fidder kan, evenals Andries Wendt, slechts toekijken. der Veen een zeer riskante 'combinatie van de Nunspeet- verdediging net niet af. Prijs was het evenwel bij hoekschop nummer vijftien (Noordwijk mocht deze wedstrijd royaal oefenen in het uitspelen van deze spelhervatting). Geert Jan Bakker bereikte met de net over iedereen heen suizen de bal het hoofd van de opge rukte Siem van Beveren, die van nabij de tweede paal in kopte. Via de lat ging het leer een moment over de doellijn, hetgeen de geroutineerde en bekwaam fluitende arbiter Van der Spoel niet ontging: 1- 0. Halverwege de tweede rondgang was het nu wat of- fensiever spelende Nunspeet tweemaal dicht bij de gelijk maker. Goalie Dortmundt weerde echter met de voet een schot van korte afstand van Boone en Siem van Beveren deed hetzelfde bij een inzet van Willem Drost. Aan de an dere kant moest het gevaar veelal komen van de zich vaak met te breed uitgespon nen solo's bezig houdende Klaas Vink. Waar Vink of een andere Noordwijker toch tot een schot kwam, ontbrak de precisie of stond doelman Fid der (ook bij een als terugspeel bal bedoelde zuivere inzet van verdediger Ten Dolle) knap zijn mannetje. LEJO BUCK Scoreverloop: 59 Van Beveren 1-0. Noordwijk: Dortmundt, Mark Vink, Anton Marijt, Van Beveren. Sluys, Van der Veen, Wendt, Smits, John Marijt, Bakker, Klaas Vink. LEIDEN Nadat Zevenho ven vorige week weer op de leidersplaats was beland, bleek de ploeg van trainer André Eggerdink er meteen weer zin in te hebben. Rohda '76 werd met een duidelijke 4-0 naar 'af' terugverwezen. Unicum toon de zich niet de betere, doch de meest gelukkige in de partij met Oegstgeest: 2-1. De streek- derby tussen Koudekerk en Hazerswoude eindigde in een 2-2 remise. Daarmee kreeg Hazerswoudse Boys te weinig. Zevenhoven - Rohda'76 4-0 (1-0) Eerst kwam de gevaarlijke Jan Boele van Rohda helemaal vrij voor het Zevenhovendoel, doch verzuimde te scoren. Frans Visser bewerkte even later het houtwerk aan de an dere kant. Het bleek nog maar inschieten voor Visser, want na precies een half uur speelde hij zich knap vrij en schoot toen wel raak: 1-0. Na de pau ze liet een aandringend Rohda Zevenhoven meer ruimte en Gerard Bos profiteerde daar liezen, 'als eerste van: 2-0. Huub Kop pel strafte vervolgens een foutje van de Bodegraafse de fensie af, waarna Cor Bons de eindstand op 4-0 bepaalde. Unicum - Oegstgeest 2-1 (0-1) Oegstgeest was voortdurend de betere partij. Leon Meijs was dichtbij de openingstref fer. Het zou Jan Zandbergen worden, die na 28 minuten dat doelpunt op zijn naam zou brengen. Even later had hij er zelfs 0-2 van kunnen maken. Meijs knalde nog voor de pau ze naast. Na de thee kwam Unicum af en toe goed door, maar leek Oegstgeest de con trole te behouden. De scheids rechter reageerde evenwel op protesten van de Hagenaars en kende Unicum een strafschop toe: 1-1. Nauwelijks een mi nuut later scoorde Unicum op nieuw en was het plotseling Oegstgeest, dat moest komen. Ondanks mogelijkheden voor Meijs, Ton van der Kaade en Zandbergen zou de ploeg ver- Koudekerk - Hazerswoudse Boys 2-2 (0-1) Het begon en eindigde een beetje ongelukkig voor Ha zerswoudse Boys. Bert Poot schoot de bal in de derde mi nuut vanuit een strafschop naast. Na een kwartier zou toch de voorsprong worden gepakt. Jan Platteel drukte het overwicht in cijfers uit: 0- 1. Hoewel het Hazerswoude- offensief ietwat afnam, bleef Koudekerk de mindere en cre ëerde het zich geen opgelegde kansen. Ook niet na de rust. Het zou Rienk Poot zijn, die in de 58e minuut de gastheren naar een 0-2 stand schoot. Het nu alles of niets spelende Kou dekerk zou echter toch nog op gelijke hoogte komen. Twee overtredingen van laatste man Kees „Natnek" van Tol wer den met evenzovele straf schoppen wel erg zwaar be straft. Dick Weijman bleef, zo wel in de 70ste als in de 95ste minuut, uiterst koel: 2-2. LEIDEN Met nog vijf wed strijden te gaan heeft SIZO al last van kampioensnervosi- teil. Zaterdag liep de ploeg daarom legen een on voor.-m- nc nederlaag op. Zwaluw i won met 2-1. Gel, de HilLK-K Leede mocht zelfs blij zijn met de behaalde 1-1 remise bij nummer laatst, Sportlust '46, flat wel veel werklust aan de dag legde, Bol was tegen de grond gelo pen, waardoor Hennie Kamp horst vanaf 3 stip kon in schieten: 0-i. Zwaluwen kwam echter met de pauze in zicht uitstekend opzetten. i L bemaal voorspoedig te verlopen voor de koploper. SIZO opende de score na am per een half uur spel. Peter SIZO 2-1 (2- Tweemaal werd een goed op gebouwde aanval afgerond, zodat SIZO zelfs tegen een achterstand aankeek. Na de hervatting bleef Zwaluwen, goed countervoetbal speler., terwijl de elf uit Hillegom de SIZO dan ook niet meer aan druk op het thuisdoel steeds echte kansen toe. slechter vasthield. In legen- stelling tot Zwaluwen kwam Sportlust '46 - Ter Leede 1-1 Het met veel inzet spelende Sportlust '46 was vast van plan zich van de onderste stek te spelen. Ter Leede had ken nelijk niet de idee om er veel van te maken, want Sportlust mocht inderdaad het heft in handen nemen. Bram van Vliet scoorde na een half uur, maar de Sassenheimse grens rechter had de bal al in een eerder stadium over de ach terlijn zien gaan. Ronald Wij- nands knalde zeven minuten later van afstand binnen. waarbij hij werd geassisteerd door een zich verkijkende goalie Jan Blankenspoor. Pas na de pauze begon Ter Leede met wat meer inzet te wer ken, hetgeen resulteerde in enkele kleine kansjes. Jan van Harskamp en Frits Hoek stra kregen het leer er niet in. Karei van Breda wel. Op aan geven van Pieter van der Plas en Peter Bergman verzorgde Van Breda de 1-1.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18