TAFEL Beleggen in de jaren '80: inflatie zal de keus bepalen Bisschop Tutu wil bemiddelen tussen regering Z-Afrika en ANC HïïïïTl £etd6c Paus herinnert religieuzen in brief aan hun geloften kerk wereld Engeland tegen de rest brieven /lezers ACHTERGROND EcidóeSoutant VRIJDAG 30 MAART 1984 PP „De Zuidafrikaanse regering probeert in het Westen het imago op te bouwen als zou zij geleidelijk het apartheids systeem willen afschaffen. Maar in werkelijkheid is de onderdrukking van zwarten in Zuid-Afrika de afgelopen jaren alleen maar toegeno men". Dit zei bisschop Tutu, secretaris-generaal van de Zuidafrikaanse Raad van Kerken (SACC), gisteravond op een persconferentie in Den Haag. Bisschop Tutu, die momen teel een rondreis door West- Europa maakt, heeft onder meer tegenover minister Van den Broek zijn hoop op vreedzame veranderingen in Zuid-Afrika benadrukt. Te gelijkertijd wees hij hem op de noodzaak tot „uitbreiding van de boycotmaatregelen, omdat Zuid-Afrika hier heel gevoelig voor is". Tutu liet weten, dat „de Europese Ge meenschap geen wezenlijke stappen onderneemt om het apartheidssysteem te laten verdwijnen". Over de hou ding van Nederland ten aan zien van Zuid-Afrika was Tutu echter niet geheel onte vreden. Nederland vergeleek hij met „een leerling die het goed doet, maar nog beter kan". Volgens Tutu wordt in het Westen vaak „het onterechte argument gehanteerd, dat sancties tegen Zuid-Afrika niets uithalen". „Maar econo mische banden tussen wes terse landen en Zuid-Afrika zijn niet in ons voordeel, zo lang het apartheidssysteem gehandhaaft blijft". Tutu zei „geen tegenstander te zijn van westerse investe ringen in Zuid-Afrika, mits aan een aantal voorwaarden wordt voldaan: zwarte arbei ders moeten het recht heb ben om dicht in de buurt te wonen van de fabriek waar zij werken; ze moeten zich in vrijheid kunnen verenigen en daarbij niet gehinderd worden door de veiligheid spolitie; buitenlandse inves teerders moeten onder meer investeren in de opvoeding van zwarten en er moet een tijdschema komen dat be paalt wanneer deze voor waarden van kracht wor den". Over het defensie-akkoord dat de Zuidafrikaanse rege ring onlangs sloot met Mo zambique zei de bisschop, dat daarmee de verhoudingen in Zuid-Afrika verder zullen verslechteren. „Zuid-Afrika heeft Mozambique tot zo'n akkoord gedwongen. De steun aan de rechtse guerril lagroepering en de bombar dementen en invallen heb ben een destabiliserend effect gehad in Mozambique, waar door de economie verder werd ondermijnd. Dit bete kent dat Zuid-Afrika de macht in het gebied blijft be houden en alles zal doen om het verwerpelijke apartheids systeem te handhaven". „Een ander gevolg van het ak koord met Mozambique zal zijn dat het ANC (Zuidafri kaanse ondergrondse verzets beweging) zijn gewapende acties in Zuid-Afrika zal op voeren. Dit kan leiden tot een verschrikkelijk bloed bad". „Als kerk zijn wij tegen oorlog. Maar wij hebben be grip voor mensen die met ge weld hun rechten opeisen, nadat zij van alles hebben ge probeerd om langs vreedza me weg tot een verzoening met de Zuidafrikaanse rege ring te komen. Als kerk be seffen wij daarom dat er mo menten zijn dat een oorlog onvermijdelijk is". „Binnen het SACC is uitvoerig het ge wapende optreden van het ANC besproken. Ik heb erop aangedrongen om als bemid delaar tussen Zuid-Afrika en het ANC op te treden. Ik ben ervan overtuigd dat als Zuid- Afrika bereid is het ANC te gemoet te treden de wapens neergelegd zullen worden. Alles wat wij vragen is: er ken ons als mensen. Zolang Zuid-Afrika dit weigert dreigt er een catastrofe". DPR Rotterdam wil duidelijker plaats diaconie binnen bisdom De diaconie de dienstbaarheid aan medemens en samenle ving vanwege de kerk dient in veel parochies en dekena ten duidelijker een vaste plaats te krijgen, zoals ook liturgie en katechese hebben. Daarmee moet overigens ook een dui delijke wisselwerking en samenhang tot stand worden ge bracht. Deze gedachte werd opvallend vaak geuit tijdens de vergadering van de Diocesane Pastorale Raad van het bisdom Rotterdam, die voor een groot deèl ging over de diaconie. In december heeft de Diocesane Pastorale Raad de „Perma nente Commissie Diakonie" in het leven geroepen om de dia conale activiteit in het bisdom te stimuleren en te begeleiden. Met de heren J. A. van Duinen en F. J. Brouwer, respectieve lijk voorzitter en secretaris van deze PKD, nam de DPR een groot aantal suggesties door om de diaconie tot een algemeen levende en niet een slechts door parochiële charitasinstellin- gen beoefende activiteit te laten zijn. Dit in de parochies zelf, maar ook in samenwerking met anderen, christenen en niet-christenen, op plaatselijk niveau waar steeds meer door financiële onmacht van de overheid de behoefte wordt ge voeld, dat mensen elkaar de hand toesteken. De PKD zal het besprokene verwerken in voorstellen voor de verdere bespre king in de DPR. Het bestuur deelde mee, dat het al eerder aangekondigde on derzoek naar de relatie van de DPR met de achterban en an dere organen van het bisdom spoedig kan beginnen: de en quête met de nodige vragen is klaar. De vergadering van 7 mei wordt in hoofdzaak een peiling van de bezorgdheid over de kerk, mede naar aanleiding van de brochure van de Mariënburg-groep. Vicaris J. W. Bergen deelde mee, dat het bisdombestuur reeds een eerste open en constructief gesprek heeft gehad met de uit het bisdom af komstige leden van de Mariënburg-groep. Op het verzoek van vicaris Bergen om mee te werken aan de spirituele voorbereiding van het pausbezoek werd door ver scheidene leden gereageerd met de wens, dat de paus bij zijn bezoek een zo volledig mogelijk beeld van het kerkelijk leven zal worden geboden. Alle geledingen en ook stromingen moe ten een eerlijke kans krijgen zich te presenteren en een dui delijk beeld van zichzelf te geven. Paus Johannes Paulus II heeft de religieuzen in de hele wereld nog eens herin nerd aan de geloften (armoe de, kuisheid, gehoorzaam heid) die zij hebben afgelegd toen ze „intraden". Hij doet dat in een apostolische ex- hortatie (aansporing), geti teld: „Redemptionis donum", het geschenk van de verlos sing. Er zijn in de hele wereld on geveer 1,3 miljoen religieu zen. Daarbij zijn de vrouwen met een miljoen ruimschoots in de meerderheid. De paus richt zich elk jaar in een spe ciale brief op Witte Donder dag al tot zijn priesters. Reli gieuzen moeten het van de exhortaties hebben, waarvan deze paus er overigens nog geen enkele aan hen had ge richt, in de ruim vijf jaar van zijn pausschap. De aansporing moet, zo stelt de toelichting, niet uitgelegd worden als een vermaning of berisping. Ze heeft veeleer de waarde van een' „spirituele mededeling", van een opkik ker voor al die religieuzen die zich met zoveel overgave en in zulke moeilijke omstan digheden inzetten voor de kerk. In deze aansporing van vijf tig bladzijden zet de paus voor de religieuzen de pun tjes nog eens een keer duide lijk op de i. Iedereen die vol gens de paus gedoopt is heeft een speciale band met Chris tus, maar de religieuzen die de geloften hebben afgelegd hebben een „echtelijke" band met hem ontwikkeld, die verder gaat, die rijker is en in staat stelt dieper door te dringen in het centrale mys terie van het katholiek ge loof, dat van de verlossing. „Het afleggen van de gelof ten van kuisheid, armoede en gehoorzaamheid komt erop neer dat je je totaal opdraagt aan God". De paus schrijft verder, dat door de gelofte van kuisheid de religieuzen in alle vrijheid van de tijdelijke vreugden van het huwelijks- en gezins leven afzien". Door de gelof te van armoe wordt aardse rijkdom opgegeven, maar is spirituele rijkdom binnenge haald. „Christus leert ons de armoede die ons rijk maakt". Dat geldt volgens de paus ui teraard voor iedere katho liek, maar zoveel te meer voor de religieuzen die nog eens uitdrukkelijk hebben gezworen niet meer te zullen hechten aan de uiterlijke rijkdom. Hetzelfde kan ge zegd worden voor de gelofte van de gehoorzaamheid. „Hoewel onderwerping aan de wil van God en gehoor zaamheid aan zijn wetten voor iedereen voorwaarden zijn voor christelijk leven, is het de gelofte van gehoor zaamheid die de religieuzen juist verplicht tot een specia le betrekking tot Christus, tot een gehoorzaamheid tot de dood". De paus prijst de religieuzen voor hun overgave aan de kerk. „De kerk is U, broeders en zusters, dankbaar, en heeft groot vertrouwen in U. De kerk bidt dat U nooit zult falen van liefde te getuigen". Volgens de paus is dit laatste juist nu erg belangrijk. „Het is vooral het getuigenis van liefde, dat de wereld en de mensheid nodig heeft. Men heeft behoefte aan dit getui genis van de Verlossing". Mgr. V.d.Tillaart (Timor) afgetreden Paus Johannes Paulus II heeft de ontslagaanvraag in gewilligd van de Nederlandse bisschop Theodoor van den Tillaart svd, die de leiding had van het bisdom Atambua op het Indonesische eiland Timor. In zijn plaats benoem de hij de tegenwoordige hulpbisschop en vicaris-gene raal van Atambua, de 55-jari- ge Indonesiër Anton Pain Ratu. Theodoor van den Tillaart, die op 15 augustus 75 jaar wordt, is afkomstig uit Veg- hel. Paus Pius XII benoemde hem op 14 november 1957 tot apostolisch vicaris van Atam bua en tegelijk tot titulair bisschop. Toen het vicariaat in 1961 werd verheven tot bisdom werd Van den Til laart zijn eerste bisschop. Aardappelschotel met sla -vlaflip vegetarisch Nodig voor twee personen: Vz tot 1 kg aardappelen, 1 grote ui, 10 g margarine, kerrie, 1 dl water, ketjap, zout, 2 eieren, driekwart dl slagroom, peper, nootmus kaat, 75 g geraspte kaas; kropje sla, 3 lepels yog hurt, 1 lepel azijn, zout, pe per, mosterd, suiker, ra dijsjes; 2 Vz dl yoghurt, 4 lepels li monadesiroop, 2 dl choco ladevla (2 dl melk, 8 g ca cao, 18 g suiker, 10 g maï zena), Vz dl slagroom, 12 g basterdsuiker. Was de aardappelen, kook ze gaar, laat ze afkoelen, pel ze en snijd ze in plakken van één centimeter. Snijd de ui in dunne snippers en fruit die goudgeel in de margarine met kerrie en doe er wat wa ter bij. Laat de uien vijf mi nuten sudderen en maak ze pittig op smaak af met ket jap, zout en kerrie. Vet de rand van een oven schaal in en leg er de helft van de aardappelplakken in. Verdeel er gelijkmatig het uimengsel over en bedek dat met de rest van de aardap pelplakken. Klop de eieren los met slagroom, zout, peper en nootmuskaat en schenk het mengsel over de aardap pelen. Strooi de geraspte kaas gelijkmatig over de hele bovenkant. Zet de schaal in een oven die óp 5 of 200° staat en reken voor het opwarmen en een korstje krijgen circa twintig minuten. •Maak de sla schoon (de kass- la van nu kneust gemakke lijk). Laat de sla goed uitlek ken en meng ze kort voor de maaltijd met een sausje van yoghurt, azijn zout, peper, mosterd en suiker. Garneer met plakjes of rozetjes radijs (diep insnijden en een uur in koud water legen). Doe voor ieder een mengsel van yoghurt en limonadesi roop in een glas, leg er de chocoladevla op als garne ring met basterdsuiker stijf- geslagen room. JEANNE „AANDELEN NIET ALTIJD TEGEN GELDONTWAARDING OPGEWASSEN" UTRECHT Wat biedt de belegger de beste be scherming tegen infla tie Aandelen „Ver geet het maar" zegt dr. J. van Duijn, directeur be- leggingsresearch van één van de grootste beleg gingsmaatschappijen in de wereld, de Robeco- groep en hoogleraar be drijfskunde in Delft. Van Duijn onderzocht het verband tussen inflatie en het rendement op verschillende beleg gingsvormen en kwam tot de conclusie dat aan delen in tijden met een hoog inflatiepercentage zo'n beetje de minst waardevaste belegging zijn. Van Duijn: „Het is slechts drie keer sedert de Tweede Wereldoorlog voorgekomen dat de beursindex meer dan verdubbelde. De eerste keer was tussen december 1952 en september 1955. toen steeg de index met honderdvijftig procent. De tweede keer was tussen december 1957 en april 1961. Tijdens deze rally steeg de index met zelfs hon derdvijfenzeventig procent. Uitgerekend in deze periodes was het inflatiepercentage uitzonderlijk laag: tweeën eenhalf procent. Nu we we derom een laag inflatieper centage kennen, is de gemid delde beurskoers tussen au gustus 1982 en februari 1984 met honderdtien procent ge stegen. Tussen 1963 en 1982 is het koerspeil echter nauwe lijks gestegen. En juist in deze periode was de inflatie relatief hoog. Inflatiebesten- dig zijn aandelen dus zeker niet". Volgens Van Duijn menen veel beleggers nog steeds ten onrechte dat aandelen rede lijke bescherming bieden te gen geldontwaarding. Aande len zouden immers aanspra ken vertegenwoordigen op het inkomen van de onder nemingen; een inkomen dat Dr. J.J. van Duijn: „Blijft de inflatie dit jaar onder de vijf procent, dan ziet het er voor de aandelen gunstig uit". door waardevaste goederen (of diensten) wordt gegene reerd. Stijgt het prijspeil, dan gaat de waarde van deze goe deren of diensten overeen komstig mee omhoog. Dat be tekent meer inkomsten voor de onderneming en bijgevolg een hogere aandelenkoers. Verbanden Maar in de praktijk, zo con stateert Van Duijn, blijkt dat niet zo te werken. De beleg gingsexpert: „Vooropgesteld moet worden dat er geen simpel verband bestaat tus sen economische groei en in flatie. Krachtige economische groei is in ons land gepaard gegaan met lage en met hoge inflatie. Geringe economi sche groei blijkt samen te kunnen gaan met lage infla tie, zoals nu het geval is, maar ook met hoge inflatie zoals in de jaren zeventig. Maar wat het koerspeil en in flatiepercentage betreft blijkt er wèl een duidelijk verband te zijn. In de inflatoire perio de tussen 1963 en 1982 is het koerspeil niet of nauwelijks gestegen. Daarentegen ver viervoudigde het koerspeil tussen 1952 en 1963, precies de enige langdurige naoor logse periode van geringe in flatie. Nu maken we hetzelf de mee". Gouden jaren Volgens van Duijn zijn er meer overeenkomsten tussen de periode 1952/1963 en de periode die we nu meemaken dan op het eerste gezicht lijkt. In de eerste plaats was in de jaren vóór 1953 de eco nomische groei gering. Ten tweede was er ook toen grote onzekerheid over de toe komst; er werd nog lange tijd gedacht dat de depressie uit de jaren dertig zou terugke ren. Verder liep de werkloos heid op en was evenals nu het geval is, onduidelijk waar de nieuwe banen vandaan moesten komen. Tenslotte was in de jaren voor de ken tering van de economie in 1952 een vrij hoge inflatie juist bedwongen door forse loonsverlagingen. Tussen 1948 en 1952 waren de beurs koersen met éénderde terug gelopen. Van Duijn: „Al deze ver schijnselen, hoge inflatie, te ruglopende koersen, stijgende werkloosheid en loonsverla gingen hebben zich eok in de jaren zeventig afgespeeld. Het lijkt er dan ook op dat opnieuw een periode van gouden jaren voor de aande- lenbezitter is aangebroken". Rendement Evenals in de jaren vijftig zijn ook nu de aandelenkoer sen zoals gemeld bij een lage inflatie fors gestegen. Van Duijn heeft becijferd dat een belegging van 1000 gulden in aandelen op 1 januari 1983, vijftien maart van dit jaar een waarde zou hebben ge had van 1.655 gulden, wat neerkomt op een jaarrende ment van 51,7 procent. Staat sobligaties ter waarde van 1000 gulden hadden op vijf tien maart 1.075 opge bracht, 6,1 procent meer. Eén mille was 15 maart op een bankrekening aangegroeid tot 1.038 gulden en duizend gulden geïnvesteerd in een eigen woning was gemiddeld 1.085 geworden, gezien de prijsstijgingen voor wonin gen. Alle beleggingsvormen, spa ren, aandelen, obligaties of onroerend goed, geven de laatste maanden dus een re- dement dat hoger is dan de inflatie (zo'n 2,8 procent), zo concludeert Van Duijn, maar aandelen springen er duide lijk bovenuit. Goede vooruitzichten Moet iedereen die geld op een bankrekening heeft staan nu als een razende gaan beleggen in aandelen? Met het beantwoorden van deze vraag is Van Duijn, zo als het een beleggingsexpert betaamt, uiterst voorzichtig. Hij zegt aarzelend: „De beurs vertoont altijd de neiging op de zaken vooruit te lopen, dus er bestaat een gerede kans dat de optimistische vooruitzichten voor de Ne derlandse economie, die dit jaar naar mijn overtuiging zeker 3 procent kan groeien, al in de aandelenkoersen verdisconteerd zijn. Verder is niet helemaal duidelijk wat de inflatie gaat doen. Er zijn zeker goede aanwijzingen 'dat de overheid de inflatie bin nen de perken kan houden. Er is weer een ondernemers- vriendelijk klimaat; het Ka binet tracht de lonen te mati gen en de uitgaven binnen de perken te houden. Blijft de inflatie dit jaar onder de vijf procent, dan ziet het er voor de aandelen gunstig uit". Niet welvaartsvast Op de zeer lange termijn, alle „ups" en „downs" bij elkaar genomen, blijken aandelen volgens Van Duijn overigens nog de beste beleggingsvorm, vergeleken met obligaties of spaarrekeningen. Een beleg ging in aandelen van 1000 gulden, gedaan op 1 januari 1946 had eind vorig jaar een waarde vertegenwoordigd van 10.028 gulden, dat is een jaarlijks redement van 6,4 pet. Staatsobligaties had den in die periode 6.797 op gebracht (5,3 procent per jaar meer), een spaarbankboekje 3.726,-. Van Duijn tekent daarbij aan: „Voor aandelen en obli gaties mag dit resultaat aar dig lijken, maar bedacht moet worden dat het alleen betekent dat deze beleggin gen waarde vast zijn ge weest over de hele periode, niet welvaarts vast. Ze hebben per saldo de geldont waarding bijgehouden, maar tussen 1946 en 1983 is onze welvaart ook toegenomen. Het nationaal inkomen per hoofd is in deze periode bij voorbeeld met ruim tweeën eenhalf procent per jaar ge stegen. Óm welvaartsvast te zijn had een belegging dus een redement van zevenen eenhalf procent moeten heb ben. Noch aandelen, noch obligaties, en zeker geen spaarbankboekjes hebben dit gehaald". Öm de inflatie en de wel vaartsstijging voor te blijven is, zo mag geconcludeerd worden, dus wel enig vernuft vereist. Wie denkt slapende rijk te worden, komt nog al tijd bedrogen uit. PAUL KOOPMAN De crisis in de Europese Gemeenschap beweegt zich in sneltreinvaart naar een climax, die geen enkele mogelijkhe» meer lijkt te bieden voor een oplossing. Terwijl begin vorij; week een compromis over de Britse bijdrage nog in zicï leek heeft deze week een bijeenkomst van de ministers va buitenlandse zaken, die in een bijna grimmige sfeer verliq slechts tot een verharding van de standpunten geleid. E Britse regering weet van geen wijken en onderstreept cji door te weigeren een voorschot van ongeveer 425 miljoai gulden aan de Europese Gemeenschap over te maken, hof wel de lidstaten verplicht zijn zo'n voorschot te betalen, z\ dra de Europese Commissie het dagelijks bestuur van i Gemeenschap daarom vraagt. Ondertussen hebben overige landen keurig aan hun verplichtingen voldaan. De Britse weigering heeft directe financiële gevolgen voj de Gemeenschap, want de EG-kas was toch al niet zo bei gevuld. De Europese Commissie, die nu maatregelen mof nemen, heeft eigenlijk maar twee mogelijkheden. Het ka een soort kort geding aanspannen tegen Engeland bij het Ef ropese Hof. Indien echter dat juridisch steekspel gewonn^ wordt, dan is de toch al zo slechte verhouding tussen Eng{ land en de rest van Europa natuurlijk voorgoed bedorvej Via juridische stappen kun je een land er wellicht toe bre: gen aan zijn verplichtingen te voldoen, maar je kunt er get goede samenwerking mee afdwingen. De tweede mogelijkheid is dat de Europese Commissie h; voorschot, dat Londen weigert te betalen, eenvoudig aftrek van betalingen die nog aan Engeland moeten worden gf daan. Maar dat biedt natuurlijk slechts voor een beperkte p^ riode soelaas: zodra er geen geld meer aan Engeland mol worden overgemaakt, kan er ook niets meer worden ingl! houden. Bovendien zouden Engeland en de rest van Europ elkaar dan ongetwijfeld toch ook voor het Europese Hof onf moeten, met alle kwalijke gevolgen van dien. Aangezien Engeland geen enkele bereidheid toont tj een redelijk compromis en Britse bewindslieden, met mj' vrouw Thatcher voorop, zich met krachtige uitspraken tf het thuisfront steeds steviger aan hun halsstarrig standpun vastnagelen, lijkt er op dit moment geen uitweg uit de prï blemen. Dat zou het einde betekenen van de voor de aang sloten landen Engeland incluis in vele opzichten u terst belangrijke Europese Gemeenschap in zijn huidij vorm en van de talrijke, daarmee verbonden idealen. Politi1 zijn echter vindingrijke lieden, zodat het nog niet vaststa: dat de sombere verwachtingen van minister Van den Broei bewaarheid zullen worden. Hij vreest „dat de laatste ministt1 het licht uit zal doen en dan kan zeggen: en dit was Europa Maar ook zonder deze vrees staat wel vast, om maar ee, voorbeeld te noemen, dat in de huidige situatie de landbouv ministers niet vóór 1 april (dat is zondag) uit hun probleme, zullen komen. Daarna zullen niet alleen de Europese boere wat produktie en prijzen betreft in een dikke mist varen; oc komt zonder uitvoering van het moeizaam bereikte akkooi over de lagere landbouwprijzen en de beperking van melkstroom de financiële ondergang van de Gemeensch, snel dichterbij. Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon- r den stukken te bekorten. Giro-blauw De postgiro heeft voor oudere kinderen (11 tot 18 jaar) een spaarrekening gecreëerd, waarmee die jonge mensen kunnen leren met geld om te gaan. Het is wel "een aardige opzet, maar in de praktijk blij ken er wat onvolkomenheden te zijn. Wanneer bijv. een oom, tante, oma of opa een bedrag per giro overmaken, blijkt de afrekening aan de giro-blauw- houd(st)er niet te vermelden w i e het geld heeft overge maakt! Bij een 'ondervinding' van slechts tweemaal kregen de afzenders beide keren 1 0 dagen eerder bericht van af schrijving dan de giro-blauw- houdster van de bijboeking. Bij navraag blijkt de postgiro hierover veel klachten te krij gen. Er wordt naar een betere oplossing gezocht, maar onder tussen blijven de jonge mensen met giro-blauw met vraagte kens zitten. N. Drabbe, VOORBURG Toon Hermans Als exploitant van het Circu theater te Scheveningen vo len wij het als een plicht te r ageren op een artikel ov Toon Hermans, waarin het volgende wordt geschr ven: „Toon heeft lering g( trokken uit het échec, dat h aan het eind van de zeventigi jaren leed en dat met name het Scheveningse Circusthei ter hard toeslag. Deze ras-ai tiest, een half leven lang g( wend aan volle zalen, zat toe op een avond plotseling m< tien man publiek. Dit hee hem niet minder dan verbjj terd. Een argument voor d lege zaal werd gevonden in c omstandigheid, dat het eé koopavond was. Toon, 'w schokt tot in de pit van zi; ziel, gelastte toen een aantj voorstellingen af". Een vef bijsterende constatering, dii helaas nergens op stoelt. Wè zijn immers de feiten? Tooi heeft géén voorstellingen afgó zegd. Afspraak was dat hij i! 1978, het laatste jaar dat hij ii het Circus Theater optrad, vat 14 t/m 18 maart zou spelen el dat is ook inderdaad gebeurd Het aantal bezoekers per vood stelling heeft gevarieerd tus sen 1012 en 1524. Gemiddel| 1318 bezoekers per voorstel) ling en nimmer onder de 100(j Voorwaar geen geringe aantalj len, die wel bewijzen, dat Too} toendertijd zeer goed in dj markt lag en naar onze over| tuiging nog ligt! J. van Doorrj SCHEVENINGEN J Bewolkt DE BILT Morgen is het wisselend bewolkt en kunnen en enkele buien vallen, die- mogelijk vergezeld gaan van hagel. De buien hangen samen met een noordwestelijke stro ming in de bovenlucht, waar mee in de hogere luchtlagen koude lucht wordt aange voerd. Vannacht daalt de tem peratuur, evenals de afgelopen nacht tot om het vriespunt en in de middag kan de tempera tuur tot acht a negen graden oplopen. Vannacht zal er wei nig wind zijn en morgen over dag waait er een zwakke tot matige wind, eerst uit uiteen lopende richtingen en in de avond aan de kust uit het noorden. Weerrapporten van vanmorgen 07.00 uur. Weer Max Min Neer- temp temp «lag 2 0.5 n 3 0.1 n 2 0.4 n Barcelona zw.bew. Bordeaux h.bew. Brussel mist Frankfort regen Genève zw.bew. Helsinki regen Klagenfurt sneeuw Kopenhagen zw.bew. Lissabon zw.bew. Locarno onbew. Londen mist Luxemburg mist Madrid h.bew. Malaga l.bew. Malta h.bew. München regen Spilt Stockholm Wenen Casablanca Istanbul Las Palmas Beiroet 0 ml 0.2 ml ia 16 12 0 n h.bew. 20 8 0 n GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLFTE AGENDA

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2