Heerlijk, helder Heineken. Het „echte" werk... Hoe prettig het er vaak ook toeven is, hoe handig het ook is dat het afgesproken tennisuurtje nooit verregent, hoe heerlijk het ook is dat de favoriete sport ook in de wintermaanden kan worden beoefend; binnen tennissen is en blijft een (weliswaar zeer plezierig) surrogaat voor het „echte" werk. Tennissen immers, dat doe je buiten. Natuurlijk: die zon staat wel eens erg hinderlijk, de service lijdt er dan duidelijk onder. En inderdaad: die van baseline tot baseline waaiende wind is lastig, de juiste lengte van de slagen valt in die gevallen maar moeilijk te bepalen. En akkoord: het afschrijfsysteem, hoe soepel ook, blijft vervelend, het is nooit leuk om een partij verplicht te moeten afbreken. En vanzelfsprekend, die al eerder gememoreerde regen komt in dit landje ook in de zomermaanden veel te regelmatig naar beneden... Maar toch: dat is tennis. Dat zomerseizoen nu, staat weer op het punt te beginnen. Vandaar bij deze de tweede Tenniskrant van de Leidse Courant. Als een soort voorproefje van het „echte" werk... Pagina 3 Ingelise Drie huis stapte over naar De Metse laars. „Ik pro beer gewoon zo goed mogelijk te tennissen". Scheidsrechter Luc van Wijk: „Entourage is erg belangrijk". Pagina 5 Rietje en Nico Brands: „Leidse Hout is deel van ons leven ge worden". Nog altijd groei in tennis met de „eierwekker". Pagina 7 Hans Tönjann niet in Unicum 1. „Ik voel me Koen Dekker bouwt aan een gezonde vereni ging. „Met ei gen kweek naar de top". Pagina 8 Competitieten- nis. Opstellin gen en ver wachtingen van alle „Leidse" clubs. Het de vies luidt: „Handhaven" Pagina 9 De toernooika- lender. Deze zo mer zesenveer tig toernooien; zeven meer dan vorig seizoen. Pagina 11 Bram Madera, „topper van toen": „Ik mis het tennis niet". Het Leidse Cou rant Tenniscir- cuit: geprolon geerd. Pagina 13 Jan de Groot: de schrik der veteranen. Coen van San ten en Jan Sie- merink: er lei den vele wegen naar Rome. Pagina 14 Har Meijer. De kolom van een tennissende huis- èn sport arts. Brigitte van der Maarel, vorig seizoen alleen heerseres in C, nu in B... Pagina 15 Hutspo(r)t. Foto's en feiten Colophon Redactie: Arnold van der Capellen, Maarten Nooter. Gert-Jan Onvlee

Leidse Courant | 1984 | | pagina 28