DINGJAN mtüWÊÊÊ HAN LACOURT MET DE KRANT ORDE ERETRIBUNE. Projektontwikkeling Woningbouw Utiliteitsbouw Scholenbouw Sportakkommodaties Mi „Ik mis het tennis niet' TENNIS CIRCUIT Puntentelling vereenvoudigd autorijschool motorrijschool SPORTHUIS SUNNY CAMP SPORTHUIS SUNNY CAMP Noorlander Bouw B.V. Li IV H LVJ.W'J !W,T. Bij ons is iedere les een smash bij de enige A.N.W.B.-erkende auto- en motorrijschool in Leiden Maresingel 56 Tel. 071-218887 Leiden Dealer: SNAUWAERT De Kempenaerstraat 1D 2314 GE Oegstgeest Tel. 071-155872 Dealer: HEAD De Kempenaerstraat 1D 2314 GE Oegstgeest Tel. 071-155872 WASSERIJ - STOMERIJ - WASSALON HOGE RIJNDIJK 1 - LEIDEN v.o.f.: H. P. de Goede DE DE wassalon waar u terecht kunt voor het zelf doen van uw was wasserij voor uw takenpakket, huishoudwas of zakenwas DE stomerij voor uw hele garderobe en een speciale machine voor uw gordijnen en 5 kg. reiniging WASSALON DINGJAN tel. 124627, na 6 uur 410526 K4i noordlander bouw b.v. v.d. valk boumanweg 178 2352 jd leiderdorp telefoon 071-899321 BRAM MADERA: VOORSCHOTEN In het begin van de zeventiger jaren was er voor de modale B-speler weinig eer te behalen, wanneer Bram Madera ook op de deelnemerslijst van het betreffende tennistoernooi voorkwam. De Voorschotenaar „schaakte" elke tegenstander in die tijd overtuigend de baan af. Hennie Koemans was uiteindelijk degene, die een eind maakte aan het „tijdperk Madera". Drie seizoenen geleden was de gymnastiekleraar nog opgesteld in het herenteam van Unicum, een oogblessure belette toen daadwerkelijke deelname aan de competitie. De daarop volgende periode werd niets meer van Bram Madera vernomen. Op tennistoernooien liet hij zich noch als deelnemer noch als toeschouwer meer zien. Madera mist het tennis overigens niet. Met „ik ga liever surfen" en „in de vakantie trek ik naar mijn huis in Spanje", verklaart hij zijn afwezigheid als belangstellende bij het regionale tennisgebeuren. Toch sluit de 38-jarige, die vooral bij felle zon nog last heeft van zijn oogblessure, een comeback niet helemaal uit: „Als ik goed getraind ben, ga ik het misschien een keertje proberen. Ik tennis nog altijd met Jan de Groot. Met hem heb ik vaak alle moeite en als ik dan zie, dat hij in sommige toernooien in C dik op de broek krijg, zie ik het nu nog niet zitten. Bij Forescate ben ik afgelopen jaar clubkampioen geworden, dat is niet zo'n prestatie, alle „goeien" deden niet mee". Bij diezelfde club maakte de Voorschotenaar kennis met het tennis tesamen met Hans Keizer: „We speelden de nieuwe bal wilde gaan naien, komt hij met drie nieuwe aan zetten. Als ik ergens een hekel aan heb, is het om daarmee te moeten spelen. Maar goed, ik kon uiteindelijk toch nog winnen. Tegen Huub van Boeckel, die ook net in opkomst was, kwam ik met 6-1 en 4-1 voor. Hij was kansloos. Het begon te regenen. Hij wilde nog wel doorspelen met de gedachte „dan ben ik er tenminste van af", maar ik had daar geen zin in. Een tijdje later gaan we de baan weer op en dan weet hij het toch nog te winnen. Als ik hem nu nog eens tegenkom, zeg ik tegen hem, „weet je nog, Huub" en dan zegt hij „Ja, ik heb toen mazzel gehad". Na een jarenlange hegemonie kon de gymnastiekleraar Hennie Koemans op een gegeven niet meer van het lijf houden: „Mentaal werd het steeds moeilijker. Hennie werd steeds feller en je weet hoe hij is, hij kan soms de sterren van de hemel spelen. Tegen hem heb ik èèn van de meest dramatische partijen gespeeld tijdens de districtskampioenschappen. Ik had twee matchpoints, speelde hem helemaal uit positie en hij viel. Toen sloeg hij liggend de bal terug, hij raakte hem ook nog met het hout. Ik had die bal nog wel kunnen hebben, maar was zo verbouwereerd, dat het punt voor hem was. Uiteindelijk won hij die partij. Ik blijf dan altijd reëel; er zijn ook partijen, die ik met mazzel gewonnen heb. Dat soort wedstrijden vergeet je nooit meer. Andere vergeet je snel; dan zeggen mensen tegen je „weet je nog, die en die partij", dan herinner ik het me allang niet meer". PAGINA 11 VRIJDAG 30 MAART 1984 HILLEGOM Tennisvereniging Hillegom mag zich dit jaar de grootste van Nederland noemen. De club heeft 1760 leden en dat is 80 meer dan Heerhugowaard. Ondanks het hoge aantal leden speelt het eerste team van de Hillegomse tennisvereniging (nog) niet op topniveau. Bestuurder Han de Jong verwacht ook, dat dat nog wel even kan duren: We moeten wachten op de doorstroming van de jeugd. We hebben in de verschillende leeftijdscategorieën wel wat talent rondlopen. Over een jaar of drie kan Hillegom een overgangsklasse A team hebben". Ondanks de grootte vindt De Jong, dat de club best bestuurbaar blijft:Er zijn net wat belangrijke mensen weggegaan, het is altijd moeilijk die posities weer op te vullen, maar ik ben niet zo pessimistisch". Het competitieniveau is bepaald niet de enige zorg voor de Hillegomse tennisvereniging. De Jong: We moeten ook zo'n 1500 honderd recreatiespelers houden. Die hebben een financiëel heel wat belangrijkere inbreng, dan die 80 competitie spelers". hele dag en aan het eind van de week keken we, wie de meeste sets had gewonnen. Daar is het onze vastheid aan te danken. We hadden natuurlijk technische tekortkomingen, maar we hadden geen „kringtraining". Toen namen Hans en ik een keertje deel aan een toernooi in Den Haag, waar ook Willem Pufkus en Richard Kasten nog aan mededen. Ik won het en Hans kwam in de halve finale". „We kwamen toen in de belangstelling bij het district Den Haag. Men vroeg zich af hoe het mogelijk was, dat de club ons nooit voor die regionale trainingen had opgegeven. Toen bleek dat de vereniging bang was, dat we dan naar een andere vereniging zouden gaan. Achteraf hebben we toen als een soort beloning toch nog training van Rinus Buytelaar gehad. We hebben hard aan de techniek gewerkt en dat uitte zich een jaar later. Ik heb toen een groot aantal C- toernooien gewonnen. Tijdens het toernooi van Roomburg - het moet in 1964 geweest zijn, kwam toen het bericht, dat ik niet meer in C mocht spelen. Ik speelde in B mee en won het toernooi". Na het behalen van het nationaal B-kampioenschap werd Madera op de A-lijst geplaatst. Veel succes als A- speler heeft hij echter nooit gekend: „Ik kon weinig trainen, omdat ik in militaire dienst zat. Er waren bovendien niet zoveel A- toernooien, zodat je het hele land door moest reizen. Daar kwam ik niet aan toe". Éénmaal terug in de B- regionen zette Bram Madera zijn zegereeks weer voort. Op zijn weg kwam hij ook nog wel eens wat bekende namen tegen: „Op Leeuwenbergh moest ik CsidaeSoMont De heren B finale van het LC Masters '83: winnaar Jos Koemans rechts, Marco Winter links. M ASTERS-TOERNOOI OP ROOMBURG Puntentelling Stercategorie (192-256 deelnemers): winnaar 9 punten, ver liezende finalist 7, halve finalisten 6, kwartfinalisten 5, acht ste finalisten 4. Categorie 1 (96-192 deelnemers): winnaar 8 punten, verlie zende finalist 6, halve finalisten 5, kwartfinalisten 4, achtste finalisten 3. Categorie 2 (48-96 deelnemers): winnaar 7 punten, verlie zende finalist 5, halve finalisten 4, kwartfinalisten 3. Categorie 3 (24-48 deelnemers): winnaar 6 punten, verlie zende finalist 4, halve finalisten 3, kwartfinalisten 2. Categorie 4 (12-24 deelnemers): winnaar 5 punten, verlie zende finalist 3, halve finalisten 2, kwartfinalisten 1. Categorie 5 (6-12 deelnemers): winnaar 4 punten, verliezen de finalist 2, halve finalisten 1. (Voor bepaling van de categorie waarin het toernooi wordt gerangschikt, geldt het werkelijke aantal deelnemers). LEIDEN Voor de tweede maal in succesie organiseert de Leidse Courant dit jaar het tenniscircuit. Belangrijkste wijziging in vergelijking met vorig jaar is de nieuwe, vereenvoudigde puntentelling. De te verdienen punten in grote en kleine toernooien zijn nu beter op elkaar afgestemd. De opzet van het tenniscircuit is vanzelfsprekend ongewijzigd. De speler of speelster, die in een toernooi de kwartfinale haalt, krijgt daarvoor punten toegekend. De halve finalist krijgt weer een punt meer. Deze punten worden wekelijks opgeteld en de beste acht van de ranglijst plaatsen zich voor het slottoernooi. De nieuwe puntenverdeling is gebaseerd op die van het oude Match-circuit. Per gewonnen ronde verdient de speler in principe één punt. Deze punten worden echter pas geteld, wanneer de kwartfinales worden bereikt. De winnaar wordt gehonoreerd met een extra punt. De districtskampioenschappen worden één categorie hoger gewaardeerd. In toernooien met meer dan 96 deelnemers worden er al in de achtste finales punten toegekend. De splitsing in B1/B2 en C1/C2 bfdo.u voor de organisatie problemen met zich mee. Er is besloten om alleen aan de laatste acht spelers/speelsters in de B1 en C1 klasse punten toe te kennen. Ook die „gesplitste" toernooien worden dan één categorie hoger gewaardeerd. Het finaletoernooi wordt dit jaar gespeeld op tennispark Roomburg, waar afgelopen winter de banen werden vernieuwd en de voorzieningen voor de toeschouwers werden verbeterd. De wedstrijden zullen dit jaar op 28 augustus beginnen. In tegenstelling tot vorig jaar is het niet mogelijk om in twee „Masterstoernooien" uit te komen. De te verdienen prijzen zijn dit seizoen iets opgetrokken. Daarbij is de eerste prijs in de B-klasse bij dames èn heren een driedaagse reis naar Wimbledon.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 23