,Oiide Y eenen" verhoogt aterschapslasten drastisch Raad Noord wijk schrapt subsidie voor Doe-feest Ruilverkaveling Rijnstreek-Zuid kost 56 mil joen gulden in 25 jaar IDEN CeidócSouoont WOENSDAG 28 MAART 1984 PAGINA 7 wapende overval benzinestation SENHEIM Een onbekende jon- an met een bivakmuts over zijn ;d heeft gisteravond omstreeks acht 600 gulden buitgemaakt bij een val op een benzinestation aan de daan in Sassenheim. De jongeman gisteravond het benzinestation -i en schoot met een pistool enke alen in het plafond en dwong daar- wee van de drie aanwezige perso- ileden in een naburige kamer op ond te gaan liggen. Een derde per- elslid moest onder bedreiging van murwapen de kassa leeg maken en geld in een plastic tasje doen. De valler verdween te voet. Militair bekent overval ALPHEN AAN DEN RIJN Een 20-jarige Al- phense militair heeft bekend op 7 maart een pompbediende te hebben overvallen bij een benzinestation aan de Europasingel in Alphen. Hij deed dat samen met een 17-jarige Alphe- naar, die eveneens door de politie is aangehou den. De pompbediende werd toen hij aan het einde van de werkdag het station had afgeslo ten met een speelgoedpistool bedreigd en hem werd een tas met de kasinhoud (een bedrag van rond de 1000 gulden) afhandig gemaakt. De mi litair was in eerste instantie aangehouden van wege de diefstal van een Ford Siera uit de showroom van garage Van Bunningen op 28 ja,- nuari. Dat had hij samen met een 20-jarige Al- phenaar gedaan, die eveneens is aangehouden. De militair is overgedragen aan de koninklijke marechaussee, de twee „burgers" worden door de Alphense politie verhoord. Het zijn goede bekenden van de politie. Auto tegen woning HAZERSWOUDE Een scheurtje in een muur van een woning en een geheel vernielde auto waren gister avond het gevolg van een ongeluk op de Rijndijk. De bestuurder van de auto raakte door onbekende oor zaak de macht over het stuur kwijt en kwam met de auto tegen het pand tot stil stand. Groen licht voor bouw Hafakker NOORDWIJKERHOUT De bouw van voorlopig 28 huizen in Hafakker, een project waarbij zwakzinnigen en niet-zwakzinnigen in een wijk bijeen wonen, kan in januari 1985 worden be gonnen. Staatssecretaris Van de Reij- den heeft hiervoor zijn toestemming gegeven. Er zal overigens geen brugverbinding komen over de Bavosloot naar de Zee straat. Dit betekent dat de bewoners van de wijk van de bestaande wegen binnen de psychiatrische inrichting Sint Bavo gebruik zullen moeten ma ken. Via de Langevelderweg kan het terrein dan verlaten worden. H. Drenth wethouder in Sassenheim SASSENHEIM In de raads vergadering van gisteravond werd de heer H. Drenth beë digd als raadslid en tevens met algemene stemmen benoemd tot wethouder. Mevrouw Kuyster (PS) was van mening dat het afspiege lingscollege tot nu toe prima gefunctioneerd had en stelde haar partijgenoot, de heer Drenth voor als kandidaat. Zo wel de heer Mazee (CDA) als de heer Rotteveel(VVD) wa ren het hier namens hun frac ties volkomen mee eens en vonden dat het afspiegelings college gecontinueerd dient te blijven. BEPLANTING ROND „ZONNEGAARDE' BLUFT GEHANDHAAFD ZOETERWOUDE Het gemeente raadslid Wil Ooijendijk van de fracie van Progressief Zoeterwoude heeft onlangs vragen gesteld over de ver keersveiligheid in Zonnegaarde. Het ging daarbij onder meer om beplan ting die op enkele hoeken het uit zicht bemoeilijkt. Geruime tijd geleden, antwoorden B en W, is de beplanting in Zonnegaar de gesnoeid en wel zodanig dat er geen uitzichtsbelemmering meer be staat voor het verkeer. Anders ligt het met de beplanting rond de kleu terschool „Zonnegaarde". Deze be planting is juist aangebracht ter be veiliging en bescherming van de op dit schoolplein spelende kleuters. Door het team van de school is hier namens het oudercomité en wijkbe woners al jaren geleden op aange drongen. Deze groenvoorziening is momenteel zo'n 80 cm tot 1 meter hoog en geeft inderdaad een geringe beperking van het uitzicht voor het autoverkeer. Gezien de situatie ter plekke (twee haakse bochten direkt na elkaar), waarmee elke bewoner bekend is, is snel rijden hier uitge sloten. Omdat de beplanting einde lijk volume begint te krijgen en snel rijden simpelweg uit den boze is, is daar met het oog op de veiligheid van de kleuters dan ook niet ge snoeid. ti|DEN Dijkgraaf en Pmraden van water- „De Oude Veenen" ien besloten de om- over 1984 jverhogen naar /99,-i hektare. Dit betekent :Ei de waterschapslasten "Ir particulieren onge- (r met bijna een kwart Jioogd worden ten op- ite van vorig jaar. De rpners van de Poel- en >(iversbroekpolder in se zullen waarschijnlijk [r enige jaren weer wa- ichapslasten moeten Dit staat te lezen ontwerp-begroting 4 van „De Oude Vee- waarover de leden ^genavond beslissen. drastische lastenverzwa- '8 (de gemidelde particulier a vorig jaar nog 75,- omslag aide, wordt dit jaar aange- 1 en voor 92,-) is een recht- laeks gevolg van de ontpol- l van de Leidse Meren- Hierdoor werd het wa- chap alleen al over 1983 geconfronteerd met een tekort van 220.000,-. De mogelijk heid is niet uitgesloten dat het tekort over vorig jaar uitein delijk zal blijken uit te komen op een bedrag van rond de drie ton. Dit laatste houdt ver band met de te verwachten kosten van de inning van wa terschapslasten over voorgaan de jaren in voornamelijk de Merenwijk. Ook de afschrij ving van dubieuze debiteuren uit die jaren vergt nogal wat geld. In de ontwerpbegroting over 1984 houdt „De Oude Veenen" overigens nog reke ning met een onvoorzien van bijna vijftigduizend gulden. Met de gemeente Lisse worden momenteel onderhandelingen gevoerd over het verwijderen van de Slaperdijk in de Poel en Rooversbroekpolder. Dit houdt verband met plannen voor het uitbreiden van de be bouwing daar. Het is dan ook niet denkbeeldig, dat de in 1978 ontpolderde gedeelten te zijner tijd weer binnen water- schapsverband zullen worden gebracht. Door het waterschap zal dan weer omslag worden geheven in deze polder. Wa terschap „De Oude Veenen" staat dit jaar weer voor de uit voering van enige grote kapi- taalwerken, namelijk kadever betering van de Kaager-, Buurter- en Kooipolder, oeververdedigingswerken aan de Kooi-, Boterhuis- en Floris Schouten Vrouwenpolder, ver nieuwing van de bemaling van Zweilanderpolder en de op richting van elektrische bema ling van de Aderpolder. Met uitzondering van de Kooi- en Floris Schouten Vrouwenpol der (beide in Sassenheim gele gen) maken de genoemde pol ders deel uit van de gemeente Alkemade. De werken aan de Buurter- en Kaagerpolder kos ten alleen al elk ruim acht ton. De stichting van een volauto matisch elektrisch vijzelge maal in de Aderpolder is noodzakelijk, omdat het wa terpeil er thans niet goed on der controle gehouden kan worden met een windwater molen. Een molenaar, die ook overdag met de molen kan malen, is in de Aderpolder na melijk niet beschikbaar. Ook zijn de exploitatiekosten van de molen erg groot. In ver band met bezuinigingen zijn rijkssubsidies voor groot on derhoud aan de molen niet te krijgen. Waterschap „De Oude Vee nen", heeft een planning ge publiceerd voor 1985 en de daarna volgende jaren. Hierin worden een aantal voorstellen voor kapitale kadeverbeterin gen en oeverbeschermings- werken genoemd, namelijk voor de Lisser Poel- en Roo versbroekpolder, de Bospolder (Hoogmade), de Piestpolder (Hoogmade) en de Veender- polder (Alkemade). De kade van de polder Ouden dijk in Woubrugge moet op last van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland met spoed verbeterd worden. De kosten worden voor honderd procent door de provincie betaald. Het kadegedeelte langs de Leidse weg van de polder Boterhuis nabij Oud Ade moet dringend verhoogd worden. Het tijdstip van deze verbetering is echter afhankelijk van de realisering van een fietspad aldaar. De bemalingen in de volgende polders komen na 1985 in aan merking voor verbetering of vernieuwing: Drooggemaakte Veender- en Lijkerpolder (Al kemade), de Doespolder (Wou brugge), de Poel- en Roovers broekpolder (Lisse) en de Munnikenpolder (in Leider dorp). Getracht zal worden om de kosten voor het Waterschap te financieren met de verkoop van machinistenwoningen en dergelijke. Het Waterschap heeft nogtwee sluizen in beheer en onder houd, te weten die van de Zwanenburgerpolder in War mond en die van de Veender- en Lijkerpolder buiten de be dijking in Roelofarendsveen. De sluis van polder Zwanen burg wordt nog dit jaar voor vijfentwintigduizend gulden opgeknapt. Met betrekking tot de sluis van de Veender- en Lijkerpolder probeert het Wa terschap om van het onder houd af te komen. De sluis moet voor een kwart miljoen gulden gerepareerd worden. Gezien de functie van de sluis, voornamelijk recreatie, zou het onderhoud niet meer bij het waterschap thuis horen. Als gevolg van plannen die bij de Rijksoverheid bestaan om het wegenonderhoud bij Wa terschappen weg te halen, voert „De Oude Veenen" in afwachting van een beslissing geen grote onderhoudswerk zaamheden aan wegen meer uit. ERENIGING J3RPSBEHOUD JL SANERING 'ORTPLAATS 'ORDWIJKERHOUT De leniging Dorpsbehoud heeft bij de meente Noordwijkerhout op een snelle ering van de vuilstortplaats de Tespellaan. De vereni- heeft een toelichting ge- tkt bij het bodemonderzoek provinciale waterstaat ft verricht en die aan het leentebestuur aangeboden, ie toelichting wordt mor- •vjavond op de raadsvergade- t« als ingekomen stuk be- Jield. jwinciale waterstaat trekt ({pet onderzoek de conclusie i nader onderzoek op korte flnijn noodzakelijk is. Dorps- noud zou liever zien dat de snel wordt ontdaan van v<schadelijke stoffen. In de zijn zeer hoge concen fenol, kwik, koper, nik-, tijen zink aangetroffen. Ver- pj komen er aanzienlijke rlVeelheden arseen, cadmi- J chroom, lood, cyanide en koolwaterstoffen in Sommige van deze stof- zijn giftig of kankerver- kend. of tasten het zenuw- iel aan. vuilnisbelt wordt in het ïrzoek verdeeld in twee ielten: dat deel dat vanaf i door de gemeente Noord- jerhout als stortplaats is 'uikt een deel met de put de firma Fremaco, die la- door de gemeente Noord- vierhout is overgenomen. meeste grondwatermon- 5 zijn in het eerste deel ge ien. Provinciale waterstaat dat er geen chemisch af- |is gestort. Volgens Dorps oud is er in 1968 chemisch il gestort van de verffa- Sikkens in Sassenheim put van Fremaco. Jibtenaren tijdelijk I nieuwe bibliotheek IRDWIJKERHOUT De ïsjuwe bibliotheek annex- 3lphuis van Noordwijkerhout lagenoeg klaar. Maar de ;en zullen pas veel later in nieuwe gebouw te leen H omdat vanaf 16 april de Rfitenaren van het oude ge ntehuis daar enkele maan- lang hun werkzaamheden moeten verrichten in l jband met de verbouwing het oude raadhuis. De of- ile opening zal dan ver gelijk plaatsvinden op lag 14 september. "s'h de Herenweg en in de 10|ne Schoolstraat komen wat leerplaatsen voor invali- Andere autobezitters zul- ,eiI hun voertuig in het ver lig op het kerkplein moeten 'keren. ,-rdag 15 september is er fn huis in het nieuwe raad- van elf tot drie uur. Keukenhof morgen open De Keukenhof in Lisse opent morgen voor de 35-ste maal zijn poorten. Buiten is er nog niet zoveel te zien behalve de talrijke krokusjes. In de kassen evenwel staan bloemen in alle soor ten en kleuren te pronken. Gedurende acht weken is de grootste bloementuin van Nederland weer open. De toegangsprijs is acht gulden per persoon en voor kindern van 4 tot en met twaalf jaar en 65-plussers vier gulden. Op woensdag hebben kinderen van betalende ouders gratis toegang. Kaagerpolder wordt binnenkort opgehoogd KAAG De boezemkade van de Kaagerpolder (de kade langs de Balgerij) wordt bin nenkort opgehoogd. De dijk moet een halve meter boven water uitsteken, nu is dat nog twintig tot dertig centimeter. Bij flinke wind slaat het water over de dijk heen. De nieuwe dijk komt zestig centimeter boven de waterspiegel. Een voorstel daartoe wordt morgen behandeld door de verenigde vergadering van waterschap „De Oude Veenen". De kade verbetering gaat 830.000 gul den kosten. In april moet het werk beginnen. Het COW (Centrum Onder zoek Waterkeringen) heeft de kade uitvoerig geïnspecteerd en ze te laag bevonden. Vol gens het COW is het noodza kelijk dat de groenstrook op de kade aan de oostzijde van de Kaagerpolder (achter Jachtwerf Van Lent) wordt weggehaald. Om het karakter van het landschap geen ge weld aan te doen, zal het wa terschap samen met de provin cie en Staatsbosbeheer een nieuwe groenstrook achter de Boezemkade aanleggen. De ei genaar van deze grond, de fir ma Van Lent, stelt de grond daarvoor gratis beschikbaar. De provincie Zuid-Holland zegt verheugd te zijn met deze oplossing. NOORDWIJK „Laten we oppassen, dat de gro ten de kleintjes niet ver morzelen", waarschuwde wethouder Bedijn gister avond tijdens de discussie in de gemeenteraad over het ontwerp-sociaal-cultu- reel programma voor 1984. Toch gebeurde dat prompt. De meerderheid van de raad gaf bij de ver deling van de sociaal-cul turele pot voorrang aan de grote profijttrekkers als JOIN, SKAN en het peu- terspeelzaalwerk en wal ste daarmee over het va kantiewerk van vrijwilli gers heen, dat aan een paar duizend Noordwijkse schoolkinderen in de lan ge zomervakantie vertier pleegt te bieden. Het Doe-feest werd in het ont- werp-programma niet met 5 1/2, 7 of 16 procent, maar met 100 procent gekort. Daar mee is het populaire vakantie- gebeuren van de baan. Me vrouw De Graaff-Schriek (CDA) deed een poging om het Doe-feest alsnog in het sociaal- culturele programma op te ne men. Het gaat om nog geen vijf gulden per kind, rekende mevrouw De Graaff voor. Nu steeds meer mensen als gevolg van de werkloosheid de va kantie thuis moeten doorbren gen, achtte zij het Doe-feest gebeuren een welkome aflei ding voor de kinderen. Vorig jaar had het vrijwilligerscomi- té slechts een gedeelte 12.000,-) van het beschik baar gestelde bedrag gebruikt en ook dit was voor mevrouw. De Graaf aanleiding namens het CDA voor te stellen dit stuk vakantiewerk alsnog te subsidiëren. De andere fracties in de gemeenteraad zagen de bijdrage aan het Doe-feest niet zitten. „Ik voel daar niets voor", zei Arno Bos (PvdA). Hij zag het geld liever besteed aan het behoud van de be roepskrachten voor JOIN en het peuterspeelzaalwerk. Wethouder Bedijn liet zich in dezelfde geest uit. Het college heeft gemeend het Doe-feest als eenmalig gebeuren te moe ten opofferen om het structu rele sociaal-culturele werk te kunnen handhaven. Fractie voorzitter Alkemade van het CDA brak in tweede instantie een lans om het Doe-feest toch nog te laten doorgaan, even tueel met een wat kleiner be drag. Hij verzocht het college in de volgende raadsvergade ring met een voorstel te ko men. Bürgemeester mr. Bonni- ke stelde evenwel vast dat er voor het CDA-voorstel geen meerderheid was. De fractie PPR-PSP vond dat alle bezuinigingen op het soci aal-culturele werk achterwege kunnen blijven. De financiële positie van de gemeente is ge zond en het gaat slechts om marginale bedragen, zei Ver- weij, die optrad als woordvoer der van de politieke radicalen. Hij maakte bezwaar tegen de korting op de beroepskrach ten. In een uitvoerig betoog zette mevrouw Coenraads Ne- derveen de bedenkingen van de VVD tegen het ontwerp plan uiteen. Uiteindelijk was haar fractie wel bereid om de inhoud als beleidsinstrument te aanvaarden. De VVD ging ook accoord met de voorgestel de kortingsbedragen. Waar de liberale fractie met name be zwaar tegen maakte was de gebezigde methode om tot de vaststelling van prioriteiten te komen. Mevrouw Coenraads Nederveen vond overigens dat dit bij de behandeling van de- begroting diende te gebeuren. Ook Van Rijnberk (D'66) zag liever een andere wegingsme thode. Met de kortingen op JOIN en SKAN ging hij niet akkoord. Wethouder Bedijn liet nog eens de ontwikkeling van het ontwerp-plan de revue passe ren. Ook zette hij uiteen hoe men tot de gebruikte wegings methode was gekomen. „Met elkaar waren we afgesproken 55.000,- op het sociaal-cultu rele werk te bezuinigen", deel de Bedijn mede. Met de we gingsmethodiek had men ge probeerd dat hard te maken. Bedijn verklaarde zich bereid in de aprilvergadering van de commissie voor welzijnszaken te bekijken of er een eenvou diger methode te vinden is. Overigens had de gemeente raad zelf geen ponds-ponds ge- wijze verdeling van de gelden gewild, maar de voorkeur ge geven aan het stellen van prioriteiten. Na ampele discus sie ging de gemeenteraad ak koord met de vaststelling van het ontwerp-cultureel pro gramma, waarbij de VVD nog aantekende, dat zij niet in stemde met het voorstel van B en W, maar wel haar fiat gaf aan de toewijzing van de be dragen. Het „Laantje van Dr. Kortmann", waar de Insteekweg komt te lopen. AANLEG INSTEEKWEG ZOETERWOUDE NABU ZOETERWOUDE Het ziet er naar uit dat de zo veel besproken insteek weg ter hoogte van de „Laan van dokter Kort mann" te Zoeter woude dorp er binnen afzienbare tijd komt. De weg moet worden aangelegd in het kader van de uitvoering van een fase van het plan Ruilverkaveling Rijn streek Zuid. Het is ook noodzaak dat de insteek weg er spoedig komt want de financiële middelen moeten in 1984 worden benut. De onderhandelin gen in Zoeterwoude zijn traag en moeizaam verlo pen. Cees van der Sluis, lid van de plaatselijke ruilverkavelingscommis sie: „Zoals het hier gaat hebben we nog nooit mee gemaakt, het is werkelijk onvoorstelbaar". Het gebied dat door de in steekweg ontsloten gaat wor den ligt in de Grote Polder en wordt omsloten door de Meer burgerwatering, de spoorlijn, het Molenpad en de Miening. De oppervlakte is ruim 100 hectare. Aanvankelijk waren gemeente en ruilverkavelings commissie het eens over een tracé ter hoogte van de voor malige burgemeesterswoning aan de Miening. In 1977 kwam de gemeente met het voorstel het tracé te verleggen naar het pad van de heer De Rijnsbur ger. Daarmee ging de ruilver kavelingscommissie hoewel die zich ook kon vinden in het tracé Miening akkoord. Toen bleek dat de waterpartij tussen de Laan van dokter Kortmann en het pad van De Rijnsburger daardoor zou vrij wel geheel verloren gaan be sloot de gemeente toch het tra cé aan de Miening ter hoogte van de voormalige burgemees terswoning te kiezen. Ontstemming Er ontstonden toen op 1 juli 1982 heftige discussies tij dens de gecombineerde verga dering van de commissies openbare werken, financiën en algemene zaken. De plaat selijke ruilverkavelingskom missie was, bij monde van voorzitter J. ten Heuvelhof zéér ontstemd over de manier waarop Zoeterwoude solde met de belangen van de agra riërs. Moeizaam overleg dat daarna volgde heeft uiteinde lijk geresulteerd in een defini tieve keuze van het tracé. De Insteekweg, die een lengte krijgt van circa 900 meter be gint ter hoogte van de kruising Noordbuurtseweg-Miening, loopt enkele tientallen meters over de „Laan van dokter Kortmann" en kruist vervol gens het boezemwater richting boerderij van de heer De Rijnsburger om daarna tussen de woningen van Kortmann en De Rijnsburger richting volkstuinencomplex door te gaan. De ruilverkavelingscommissie wil, nu er geen bezwaren zijn ingediend tegen het plan, snel aan de slag. De heer Van der Sluis heeft de wens uitgespro ken rond 1 juli te kunnen star ten waarna rond de jaarwisse ling de insteekweg gereed moet kunnen zijn. Hoewel nog nooit over de naam van de weg is gesproken heeft het raadslid G. Belt van het CDA de naam „Lijdensweg" al eens gelanceerd. Volgens planning zullen twee of drie boerderijen worden gebouwd aan de in steekweg. Met de bouw van de eerste boerderij wordt moge lijk al begin 1985 begonnen. Momenteel is de circa 100 ha. weiland in bezit van zeven veehouders terwijl ook nog het Bureau Beheer Landbouw gronden ongeveer 17 hectare in eigendom heeft. Uitermate belangrijk bij een ruilverkavelingsplan is het plan van toedeling. Daaronder wordt verstaan het ruilen en schuiven van gronden om te trachten zo rendabel mogelijke percelen te verkrijgen. Het to tale gebied is circa 3.800 hecta re groot en opvat grond van de gemeenten Zoeterwoude, Ha- zerswoude, Benthuizen, Bos koop en Alphen aan den Rijn. In 1982 zijn alle gronden geta xeerd op hun „rilwaarde". Dat gebeurde door een ploeg van „schatters", bestaande uit boomkwèkers en veehouders uit het totale gebied. De uit komsten van de taxatie zijn perceelsgewijs in kaart ge bracht en hebben vervolgens ter visie gelegen. Van de ruim 500 belanghebbenden hebben 20 mensen bezwaar aangete kend. Naar aanleiding daar van heeft een hertaxatie plaats gevonden. In enkele gevallen zijn de bezwaren terecht ge bleken. Uiteindelijk is voor alle problemen een oplossing gevonden. Veehouders Groot knelpunt voor veehou ders vooral in Hazerswoude vormt de spoorlijn Leiden- Alphen. Enkele veehouders moeten met hun dieren de spoorlijn oversteken en dat heeft soms levensgevaarlijke situaties tot gevolg. Als de spoorlijnverdubbeling gereed is is het nauwelijks meer ver antwoord met een veestapel het spoor over te steken. De Nederlandse Spoorwegen wil len daarin voorzien door twee veetunnels aan te leggen on der de spoorlijn. Dat zouden dan smalle gangen worden met als gevolg dat het mate rieel nog steeds óver de spoor lijn moet. Omdat realisatie van die tunnels automatisch in zou houden dat ook onder de toe komstige rijksweg 11 tunnels gebouwd zouden moeten wor den, zagen zowel de ruilverka velingskommissie als Rijkswa terstaat daar géén heil in. Boerderij verplaatsing zou, zo redeneerde man, de acceptabe le oplossing zijn. Dat is een miljoenenproject. Voor elke boerderij die verplaatst wordt is, afhankelijk van de bedrijfs- grootte, een fiks percentage rijkssubsidie beschikbaar. Voorts heeft de ruilverkave lingscommissie van het Minis terie van Verkeer en Water staat enkele miljoenen ontvan gen die bij een andere oplos sing nodig waren geweest voor tunnels onder rijksweg 11. Van de negen veehouders die te maken hebben met de spoorbaanverdubbeling en de aanleg van de rijksweg wor den er zes verplaatst en die hoeven dan de spoorlijn niet meer over te steken. De zes nieuwe boerderijen krijgen hun ontsluiting via het Wed- depad te Zoeterwoude of de Gemeneweg te Hazerswoude. Het totale plan Ruilverkave ling Rijnstreek Zuid de uit voering berust bij de Heidemij is begroot op 56 miljoen gul den. Daarvoor worden 27 kilo meter' landbouwweg, 8,5 kilo meter fietspad en 3,5 kilome ter voetpad aangelegd; drie nieuwe poldergemalen ge bouwd; 75 kilometer water gang verbeterd en/of gegra ven; twintig nieuwe boerderij en (waarvan vijf of zes in Zoe terwoude) gebouwd; 180 hecta re weidevogelgebied ingericht; 60 particuliere spoorwegover gangen opgeheven; twee open bare beveiligde spoorwegover gangen aangelegd en twee mo lens gerestaureerd. Met de uit voering van het plan is begon nen in 1967 terwijl in 1979 de plaatselijke commissie is geïn stalleerd. Naar verwachting zal de ruilverkaveling in 1992 zijn afgerond, na in totaal 25 jaar in beslag te hebben geno men. NOORDWIJK De horeca Noord wijk heeft geprotesteerd tegen de plannen om in het bollenseizoen de Oude Zeeweg op te breken. Deze belangrijke verbindingsweg naar de bad plaats moet gereconstrueerd worden en dit gebeurt precies in de tijd dat er veel toeristen naar Noordwijk plegen te ko men. We streven er naar dat het werk voor 31 mei a.s. ge reed is, deelde wethouder Ad miraal gisteravond in de ge- PROTEST TEGEN OPBREKEN OUDE ZEEWEG meenteraad mee. De Noord wijkse horeca-ondernemers hebben in scherpe bewoordin gen hun afkeuring kenbaar gemaakt, dat juist in een der drukste maanden van het jaar de Oude Zeeweg niet berijd baar zou zijn. De VVD-fractie bleek slecht te spreken over de planning. Kritiek was er ook van Van Rijnberk (D'66). Arno Bos (PvdA) vroeg zich af of niet beter eind augustus met het werk kan worden begon nen. Wethouder Admiraal leg de uit, dat men eerder aan de reconstructie van de Oude, Zeeweg had willen beginnen. Door allerlei omstandigheden- onder meer het commissieo verleg - was de opstelling van het plan vertraagd.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7