gehoordgezien lood verpakt in kunst in koningsdrama Gustav HI Honderd opzeggingen bij AVRO en personeel verontrust ■fcPIO/TELEVISIE CeidóeSotvumt WOENSDAG 28 MAART 1984 PAGINA 19 ironica richt jongerenclub op VERSUM De Veronica Omroep Organisatie heeft een >renvereniging, de Club Veronica, opgericht om jongeren n 12 en 18 jaar „een kans te geven om invloed in Hilversum ijgen". eeft algemeen directeur Rob Out meegedeeld. In de nabije imst zullen leden van Club Veronica een eigen radio- en isieprogramma gaan maken onder begeleiding van Veroni- edewerkers. het zelf maken van radio- en televisieprogramma's is Ve- i al bezig een interne opleiding op te zetten, aldus Out. ens hem zullen de jongeren via commissies invloed krijgen et „reilen en zeilen" bij Veronica. Hoe deze zeggenschap moet krijgen is nog niet bekend. Voor tien gulden per jaar en de jongeren een eigen blad toegezonden, dat voorlopig maal per jaar zal uitkomen. Met de Club Veronica-kaart ien de leden gratis of met korting radio- en televisiepro- |ma's van Veronica bezoeken. 'den van Club Veronica tellen vanwege hun leeftijd niet met het ledental van Veronica. Maar het levert wel binding 3or de toekomst. Opera's Mozart op NOS-radio HILVERSUM De NOS-radio zendt de ko mende maanden enige operaproducties en twee recitals vanuit de Koninklijke Muntschouw burg in Brussel uit. De eerste opera, „Der flie- gende Hollander" van Richard Wagner, is al in première gegaan. De uitzending van de opera's en twee recitals is het resultaat van een over eenkomst tussen enerzijds de NOS-radio en an derzijds de directies van de Brusselse schouw burg en de BRT 3. Ook „II Trovatore" werd al uitgezonden. In de maand juli zullen door de NOS-radio nog opnamen van drie opera's van W.A. Mozart worden uitgezonden en wel „Le nozze di Figa ro", „Idomeneo" en „Cosi fan tutte". Voor 12 april staat een recital van de Finse tenor Hinni- nen op het programma en voor 17 mei een op treden van de Argentijnse sopraan Nasé. NICO VAN VLIET STAPT OP HILVERSUM Bij de AVRO is nu ook adjunct-radiodirecteur Nico van Vliet opgestapt, althans heeft hij zijn functie teruggegeven. Hij blijft in dienst van de AVRO en vertrekt als correspondent naar New York. Bij deze omroep zijn tot op heden 100 schriftelijke opzeggingen binnengeko men naar aanleiding van het conflict over de mogelijke benoeming van Wibo van de Linde tot hoofd van radio en tv, hetgeen Jaap van Meekren deed beslui ten op te stappen. Ook heeft een ruime meerderheid van het AVRO-personeel -233 van de ruim 300 medewerkers- op initiatief van alle afdelingshoofden een brief onderte kend, waarin een dringend beroep op het bestuur wordt gedaan zich nog eens te bezinnen op de benoemingsplannen. In de brief stelt het personeel zijn be stuur op de hoogte van de grote onrust die binnen het bedrijf is ontstaan door het benoemingsbeleid. Ook wordt ge wezen op het „enorme belang" van een goede keus van het bestuur voor de toekomst van de AVRO. Het bestuur hakt maandag 2 april de knoop door over de benoeming van Van de Linde, nadat eerst de ondernemingsraad zijn advies heeft gegeven. de kunstminnende rachtlievende Zweed- Gustav III, die werd vermoord ra edelen, doen veel lalen de ronde, waar- 1 en verdichting door- Daar krijgen we van- ,ijid een stukje namaak- ctjkelijkheid van te zien. hechtte aan artistiek ion, aan alles wat het it een geneugte ;t. Dat werd ook de ecte oorzaak van zijn •sB, want hij liet het le- eltijdens een gemaskerd °lin de opera van Stock tijdens een orgie van en muziek, waarin ;ozeer opging, dat hij veiligheid vergat. Ir kunst en cultuur al toe kunnen leiden. 1st, tot de dood er op i<*t. bal, voor de ko- een ongewild afscheid en een verheerlijking van wereld, blijft vooral in jden tot de verbeelding ;en, maar werkte ook we- ijd door, diende o.m. als ingspunt voor de latere a „Un ballo in maschera", jemaskerde bal. Iweedse tv-makers Ture ;ström en Inger Aby haal- leze geschiedenis opnieuw i een electronisch muzi- drama voor de tv, dat in- lels de Prix Italia ver ft ■tv legde er de hand op en It het vanavond uit op II om 21.00 uur. Op de ik van von Gluck, met zijn Orfeus en Euridice, wordt dit wel een uitzending voor fijnproevers, maar, zei men bij NOS-drama, die heb ben ook recht op iets goeds op de buis. Even argeloos als Gustav III destijds dat feestelijke bal be trad, wordt de kijker onver hoeds binnengevoerd in een tv-produktie, die van begin tot eind is gevat in zwevende mu ziek, lichtelijk dreigende dan sen, een dweperige overdaad aan artistieke wellust, sferi- sche potentie waarin men wordt ondergedompeld. Hier zijn de makers er kennelijk op uit geweest de roes op te roe pen waarin de koning zichzelf vergetend een gemakkelijke prooi kon worden voor zijn be lagers. Die ondergang van de koning wordt ook getekend door de muziek van von Gluck met name diens Orfeus-muziek, het klassieke verhaal van de geliefden, die niet naar elkaar mochten kijken op straffe van definitief verblijf in de onder wereld. De klassieke goden stelden hoge eisen in die da gen. De barokke von Gluck zag er aanleiding in om met de lyrische weelde van Orfeus' lier dat eeuwigheidsgevoel te peilen. Prachtlievende koning Gustav III temidden van geblankette hofdignitarissen. Dieptepunt Die Zweedse Ture en Inger liepen al langer rond met plannen voor dit muzikale spel, waarin een dieptepunt in de Zweedse binnenlandse poli tiek wordt uitgezet. In elk ge val wordt dit voorval in Zwe den nu nog als tragisch erva ren en zo ziet dit tv-spel er ook uit. De dreiging voor Zwe den kwam destijds uit het bui tenland, maar dit werkte door in onrust in het binnenland. Een bewogen periode in de ge schiedenis van dat land. Op de Zweedse staats-tv kun je er dus altijd mee terecht, in wel ke vorm ook. Gonoemde Inger en Ture ko zen de vorm van een muziek drama, enkelvoudig drama, of schoon bekend is, dat iets wat in serie op tv wordt gebracht altijd meer bekijks trekt. Het nut van enkelvoudige produk- ties is evenwel, dat men aan de hand daarvan ervaring voor het grotere werk opdoet. De Zweedse tv liet dit ko ningsdrama dan ook graag maken, maar het viel nogal kostbaar uit. Men schoot toen geen commerciële geldschie ters aan, maar raadpleegde re laties binnen de Europese om- roepsamenwerking. Men kwam zodoende ook bij de NOS terecht, die ongezien voor dit werk een bedrag be schikbaar stelde. Een dergelijk muzikaal ko ningsdrama is nooit weg, aldus redeneerde men in Hilversum, waar men zich in de handen wreef, toen het in Italis nog- onderscheiden werd ook. Dit lijkt mooi meegenomen, want verwijten van een te elitair stuk tv rond een geblankette koning en gepoederd hofvolk kunnen terzijde worden ge legd onder verwijzing naar de waardering in de vorm van een prijs. Ook in Zweden kwam die onderscheiding goed aan, want Inger en Ture heb ben veel overredingskracht moeten gebruiken om hun voorgenomen werkstuk waar te kunnen maken. Zij werden vooral gedreven door geloof in hun werk, moesten toen op geld uit en tellen thans hun artistieke winst uit. NOS-tv, die drie jaar geleden al een be drag fourneerde, stelt thans met tevredeneid vast, dat het niet om weggegooid geld is ge gaan, ook al rekent men niet op al te hoge kijkcijfers. Het vertrouwen in de Zweedse tv is niet beschaamd. Verzwolgen Nu maar hopen, dat de kijker evenzeer verzwolgen zal wor den door het feestgedruis van de hoofse muziek en de gedre ven dansen als de koning die er het slchtoffer van werd. De beginbeelden spelen in op de voorgenomen aanslag. Ruiters bewegen zich door benevelde bossen op weg naar waar de koning de dood wacht. De Zweedse makers gaven hun produktie de titel „Farewell to a playerking" mee, afscheid van een spelminnende koning. Dat spel breekt weldra in alle hevigheid los, wanneer het ballet zich vervoerend aan de koning opdringt, met op de achtergrond een indrukwek kend koor, lier- en fluitspel a la Orfeus en indrukwekkend gemaskerde gezichten. Allen, ook de koning, hebben zich in vol ornaat laten optooien met pruiken, poeders en blanket sel. Dit is geen barok meer, maar roccoco, een hoogtepunt van hoofse verzadiging, een wereld te irreëel om lang te kunnen bestaan. In die muzi kale verbeelding alleen al schuilt een dodelijk element, het moment van afsterven van een dergelijke weelde, juist ook in de nadagen van de Franse revolutie en revolte. Het lot van de koning schuilt alleen al in de verderfelijke verdwazing van dit feest, dat tot de dood leidt. Die verbeel ding hebben de makers aan hun muzikale tv-spel mee we ten te geven. Met alle ingre diënten die daarbij horen: wapperende vanen, ruisende wind, vervagend klokgelui en doortrillend spel op spinet. Het gaat in dit muzikale tv- produkt niet om de gedramati seerde reconstructie van een stuk geschiedenis. Wel om de droom van een soort zonneko ning en hoe die zijn eigen laat- ,ste levensdag zou hebben inge richt. De edelen vonden hem een koninklijke dwaas, een overgecultiveerde lor. Zo wordt hij in dit tv-spel muzi kaal verbeeld. Zijn eigen ge droomde verdwijning uit deze wereld, buiten de werkelijk heid waarvan hij zichzelf al geplaatst had. TON OLIEMULLER LEONI Leoni Jansen van het Jeugdjournaal krijgt zondag de kans in haar eigen „Show van de Maand" op AVRO-tv van gedachten te wisselen met haar Britse collega John Craven, die op de Britse tv hetzelfde werk doet als Leoni hier elke dag. John vond het alleszins de moeite waard ervoor naar Nederland te komen, erva ringen uit te wisselen en op prettige wijze met haar te communiceren. Zo'n uitno diging sla je niet af, Dus komt John naar Leoni toe. Maar Leoni laat het daarbij niet. Als zij toch haar eigen show mag presenteren, Kaalt zij daar alles in wat haar nog meer boeit en be zig houdt. Zoals Maribelle uit Volendam, die opnieuw het winnende festivalliedje „Ik hou van jou" aan de grote klok mag komen han gen. Oude woorden met een steeds nieuw lentegeluid. Verder wordt zij op haar wenken en wensen bediend door de jazz-neuzelaar op mondorgel Toots Thiele- mans, de in weer en wind voor geen wijsje vervaarde Weather Girls, Hot en Neon, muzikant Frans Ehl- hart en leerlingen van de circusschool van Joe Andy. Het optreden van al deze gasten heeft iets te maken met de persoonlijke voor keuren van Leoni, die thea ter bedreef, de jazz beoefen de en zelfs voor circuskuns tjes niet terug schrikt. JOHN John le Carré's beroemde boek „Smiley's People", dat intussen door uitgever Sijt- hoff als trilogie is uitge bracht, verschijnt in april in zondagavond-afleveringen op VOO-tv. Hierin speelt de oude rot Alec Guinness de rol van de grootmeester van de geheime dienst. George Smiley moet in Tsjecho-Slo- wakije een „lek" zoeken, waardoorheen de Russen informatie bereikt. Verder moet in China een Sovjet agent ontmaskerd worden, alsmede de laatste sporen worden nagegaan van een vermoorde agent. Hij reist er de halve wereld voor af. Een boeiend bestaan met bordelen in Hamburg en ge heimzinnige vrouwen in Parijs. ELLEN Donderdag verschijnt actri ce Ellen Vogel voor NCRV- micro in „Globaal" op Hil versum 1 tusen tien voor half twee en vier uur. Geen onbekende op het scherm, al is zij de dochter van de grote zaalkunstenaar Albert Vogel, die met zijn stem, dictie en intonatie hele pu- blieken aan zijn voeten kreeg. Ellen zagen we re cent voor drie omroepen op de buis in „Armoede", „He renstraat" en „Willem van Oranje". In 1967 werd zij gekozen tot actrice van het iaar. Dat is alweer even ge leden, maar zij zit nog volop met haar hart bij haar werk en daar praat zij graag over. ibertijd j. Zij gaan n Mover vrage, ir je de doe .elid?" en „I lKdood vormt een moeilijk lerwerp van gesprek. De geren in het programma -jj Ivo de Wijs hebben ech- ydit thema zelf aangedra- Zij gaan met elkaar pra- vragen als „Hoe er- dood van een fa- Hoe verwerk je verdriet?". Ook komt in e uitzending het onder zelfmoord ter sprake. [r alles kan uit de ge- ikken opgemaakt wor- dat ouderen meestal de gevoelens van jonge- voorbijgaan. Ze vermij- J het doorgaans om met over dood en verdriet te uur Nederland 1. 'os verschijnselen ictoneelwereld bevindt zich ahet ogenblik in een perio- yan malaise. Een gezel- van toneelexperts, puwburgdirecteuren en iurs bespreekt onder lei- 7 van Ad 's-Gravensande nu precies de redenen Van zijn: het huidige be- l de te mooie CAO's? Of fit het gewoon door artis te onmacht en gebrek aan iliteit? Aan nieuwe initia- ten en nieuwe groepen is te deze tijd geen gebrek, Sr daarvoor kunnen op ogenblijk geen extra sub velden uitgetrokken [$en. Moeten er gezel- tippen opgeheven wor- 5 uur Nederland 1. d os Postema lederland neemt het aan- nensen, dat een adellijke draagt, steeds verder af, I is het kabinet Drees in o 3 besloot om niemand sr te adelen. Eventuele ij komstige leden van het linklijk Huis zijn hiervan ezonderd. \het ogenblik leven in ons nog ongeveer 220 adel- families, die samen 8000 yn tellen. Bevoorrechte ities zijn tegenwoordig enkbaar en ook financieel et niet meer haalbaar om e staat te voeren. Koos tema spreekt met een tal betrokkenen over de situatie en de toe tst van de Nederlandse 110 uur Nederland 2. Nederland The Blues Brothers treden op in de eerste Nederlandse uitzen ding van „Saturday Night Live". Ned. I om 20.33 uur. NEDERLAND 1 VARA 17.02 De film van Ome Wil lem. Afl.: Toon krijgt straf. TELEAC 18.25 Por Favor (16). IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal, bijbelvertel ling. Afl.: „Ik wil gaan" zei Rebecca. 19.00 Pubertijd, praatpro gramma van Ivo de Wijs. Thema: De dood. (Zie toe lichting). 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Een filmpje van SAKOR, Nat. Kollekte Kinderbescherming. VPRO 20.33 Saturday Night Live! (1), serie Amerikaanse amusementsprogramma's met als gastheer: Steve Martin. Gasten: de Blues Brothers, Bill Murray en Gil- da Radner. 21.25 Tijdverschijnselen. Van avond: Het toneelbestel. (Zie toelichting). 22.15 Tape-tv, magazine voor de ware video-liefhebber. TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal (16). NOS 23.38 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending RPF. 19.22 Van gewest tot gewest. Deze informatieve rubriek besteedt aandacht aan een film over vandalisme, ge maakt door scholieren uit Sneek, aan het vriesdrogen van boeken in Zeeland, aan de redding van een Aard werk van de Amerikaanse kunstenaar Robert Smith- son en aan het initiatief voor een restauratiewerf in Rotterdam. 20.10 Koos Postema in ge sprek. Over Adel in Neder land. (Zie toelichting). 21.00 Gustav III - theaterko ning en dromer. Muzikaal drama van Ture Rangstrom en Inger Aby over de be faamde moord op de Zweedse Koning Gustav III in maart 1792. Muziek uit „Orfeus en Eurydice" van Gluck. Hoofdrol: Sven Lind- berg. Uitvoerenden: Zweeds Radio- Symfonie-Orkest, Adolf Bachkoor en Margot Rodin, o.l.v. de bewerker Arnold Ostman (Prix Italia - 1983). (Zie elders op deze 22.00 Van gewest tot gewest special. Sint Pietersberg, een uitgemergeld natuur monument. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio sport. Met sa menvattingen halve finales KNVB-beker Feyenoord- Haarlem en Fortuna-Gro- ningen. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr. Merlin, tv-serle. 19.00 Die 8chwarzen Bruder, tv-se- 20.00 Tagesschau. 20.10 ARD-Sport extra. Vriendschap pelijk voetbal West-Duitsland-Sovjet Unie. 22.00 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nick Lewis, Chief Inspector. In de aflevering „Roof met dubbele bo dem" krijgt Nick Lewis een nieuwe medewerkster. Ze heet Sue Maxwell en neemt de baan van Kate Burton over, die promotie heeft gemaakt. Samen buigen ze zich over de zaak Phil Strong. De laatste werd in een dorpje in de Midlands gearresteerd, toen hij twee gestolen schilderijen aan de rechtmatige eigenaar wilde te rugbrengen. Kort na zijn bezoek werd de eigenaar vermoord en een meisje had Phil in de buurt van het lijk ge zien. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Bret Maverick, westernserie. Afl.: De wijnveiling. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Spielregeln. Jeugd en justitie, in gesprek van man tot man. Met o.a. Volker Bogdan, Thomas Mohrmann en Jürgen Pruschansky. 20.15 Kennzeichen D. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). 21.45 Heute-journal. 22.05 Midlotto - 7 aus 38. 22.10 Lernen - leben - leben lernen, reportage over een evangelische kostschool. 22.40 Streifzug. In de serie „Das klei ne Fernsehnspiel" presenteert het ZDF een videofilm van Horst Herz, waarin de cineast een impressie geeft van een grote stad in het Ruhrgebied in de zomer van 1983. Met ongemon teerde sfeerbeelden, portretten, ge luiden en klanken schetst hij de stem ming, waarin een stad in de zomer leeft. 00.10 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in... 21.45 Etf-eff, vrije tijd en fitness. 22.15 Sommersturme, Amerikaanse speelfilm uit 1944 van Douglas Sirk met o.a. George Sanders, Linda Dar nell en Anna Lee. Graaf Alexander Volsky, die sinds de revolutie zonder middelen van bestaan is, brengt een bezoek aan Nadina in Charkow en biedt haar een manuscript aan, dat afkomstig is van Fjodor Petrov. Het beschrijft de gebeurtenissen op Vol- sky's landgoed in het jaar 1911. Des tijds waren Nadina en de charmante rechter Fjodor Petrov verliefd op el kaar en wilden ze trouwen. Op het landgoed van de graaf ontmoet Pe trov echter ook Olga, die een fatale invloed op mannen heeft. Nadina be trapt Petrov met Olga en verbreekt haar verloving. Petrov komt er snel achter dat Olga alleen maar een spel letje met hem speelde. Kort daarop wordt ze dood gevonden. 23.55 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin, jeugdprogramma. 18.30 Het Veenmysterie (3), (herh.). 18.55 Juke Box. 19.00 Gezondheid. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Namen noemen. 20.55 Allemaal beestjes. 21.25 Programma van de KTRO. 22.15 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Baas in eigen huis. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Filmmenu. Slow dancing in the big city, Amerikaanse speelfilm uit 1978. Lou Friedlander (Paul Sorvino), een Newyorks journalist met een ruwe bolster en een blanke pit, ont moet op zekere dag de prima-balleri na Sarah Gantz (Anne Ditchburn), in wie hij direct geïnteresseerd is. Sarah leeft echter uitsluitend voor haar dan sen en ze weet bovendien, dat ze ziek 22.05 Godoenov, een wereld om in te dansen. Filmportret uit 1978 over de Russische balletdanser Alexander Godoenov, die in 1979 zijn vaderland verliet. 23.,05: Pegasus, Belgische tekenfilm uit 1973 van Raoul Servais. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout. 21.25 La chasse aux tresors. 21.40 The A-team, serie. 22.30 Planete des hommes. 23.00 Journaal. 23.15 Actualites Laiques. TV 5 19.20 Jack Pot. Videoclips om op te dansen. 19.45 Pablo est mort. Tv-film over een internationale terrorist die Frankrijk terugkeert. 21.25 Contes de la rue Broca. Vanavond op BRT 2 om 22.05 uur een portret van de rn 1979 naar Amerika gevluchte danser Alexander Godunov. Engeland John Duttine geeft de strijd, tegen de levende planten, die Londen hebben verwoest, ook in de laatste aflevering niet op. „Day Of The Triffids, BBC 1 om 20.40 uur. BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Moonfleet, kinderprogramma. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Harty, amusementsprogramma. 20.10 Medical Express. 20.40 Day of the Triffids (4), tv-serie. 21.10 Fame, Amerikaanse serie. 22.00 Journaal. 22.25 Q.E.D. 22.55 Sportsnight. 00.18 Nieuwsoverzicht: 00.20 Remmington Steele, tv-serie. 01.10 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 The Gunfighters of Casa Gran de, western. 20.10 Swallows en Amazones. 20.35 Open Space. 21.05 Sailor Fly on the wall, docu mentaire serie. 21.35 Geoffrey Smith's world of flo- 22.00 Pot Black '84, sportprogram- 22.40 Strangers en Brothers. 23.30 New8night. 00.15 Twilight Zone. 00.40 Tv-cursu8sen. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 NOT: Gezond Is lekker (3). 10.30 ROF: Fan stoom- masjine nei chip (2). 11.00 NOT: Oude Testament. Abraham (2). 11.30-12.00 NOT: Hier en Nu voor de scholen (23). 13.00 Nieuws voor do ven en slechthorenden. VARA: 16.00 Leer me ze kennen. Leoni Jansen praat met buitenlandse jongeren. Gasten: Het Goede Doel en Sjef Van- uijtsel. 17.00 Fame Danswedstrijden '83-'84. Impressie 6de regionale fina le. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Heute. 10.23 ARD-Sport extra. 11.40 Gott und die Welt: Hiob in Boston (herh.). 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletek- st-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Aidas Reisen (2), operarevue met Marjon Lambriks (herh.). 16.55 Was ist was (11), kinderprogramma. 17.25 Alpha 5, spelshow voor de jeugd. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek st-overzicht. 15.40 Teletekst-over zicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Die Sach mit dem G (3), serie over Johannes Gu tenberg (herh.). Aansl.: Heute-Schlag- zeilen. 16.35 Kuschelbaren, poppen serie. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Tom en Jerry, tekenfilmserie. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.00 School' televisie. 16.35 Vacatures ONEM. 16.50 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. BBC 1 17.15 Batlink. 17.20 Letty. 17.50 Jangles. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 The country diary of an Ed wardian lady. Verfilming van het dag boek van Edith Holden, die in 1920 op mysterieuze manier verdronk. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Fresh fields. Komische serie. 22.00 Uitzending Labour Party. 22.10 Charlie. Thriller. 23.10 Hews at ten. 23.40 Boksen. 00.40 The Gypsy warrior. 01.35 The Pass-over. 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time, magazine. 10.00 Best of collecting now, informatieve serie. 11.30 Play school. 13.30 Jour naal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Fi nancieel en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 King Rollo, tekenfilm. 14.50 Bric-a-Brac, kinder serie. 15.00 In the making: Blacks mith. 15.20 Paardesport. 16.00 Af ternoon show. 16.40 Tekenfilm. 16.50 The Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 Mighty Mouse, tekenfilmserie. 17.25 Jackanory, kinderserie. 17.40 Huc kleberry Finn and his friends. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Flicks. 13.10 Sounds like a story. 13.30 Three Httle words. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A. plus. 15.00 Crown Court. 15.30 A country practice. 16.30 and daughters. 17.00 Flicks. Batfink. 17.20 Letty. 17.50 Jangles. 18.15 Emmerdale farm. HILVERSUM 1 EO: 17.02 EO-Onder- weg. 17.55 Meded. (NOS) EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 Vader in het straf kamp. 18.50 De wolkenwagen. 19.02 Ronduit-radlokrant. 19.20 Van U wil Ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag...donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu (18.00 Nws.). P.P.: 18.20 Uitz. van de PPR. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-leerhuis. 19.15 Lied van de week. 19.30 Rondom het woord). 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 On der de kop. RVU: 21.40 Colours of English. Feduco: 22.00 Het Kantonge recht (1). 22.15 Taal, tekens en regels (20). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Neder land en z'n buren. 23.00 Meneer Tsjang vertelt... (3). 23.25 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 KRO: 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 Les Arts Florissants. 21.30 Muziek van Bruck ner. 22.35 Zes duo's van Widor v. piano en harmonium. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in htt Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND Tot en met 18.00 ieder uur Rijnmond-nieuws in aanslui ting op het ANP-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, verv. 8.06 Hier en nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV- globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble. HILVERSUM 2 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-nleuwsklok. NOS: 9.05 NOS-sportief 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Feduco: 9.33 Leerwijzer, herh. 20. AVRO: 10.03 Buiten. 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duime- land. 11.10 Schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO- nieuwsklok (12.16 Overheidsvoorlich ting. 12.26 Meded. voor landbouw. 12.30 Nws.). 13.00 Nws. 13.10 De Slag bij Nieuwspoort. 13.57 Per sal do. RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderenshow 11.03 De polderpopparade. 12.03 De Neder landstalige top tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.). 9.00 VA- RA's muziekarchief (11): Romeo et Juliette, opera v. Gounod. 11.30 Composities rond William Shake speare. 12.25 Operette. 13.00 Nws. 13.05 Blaasmuz. v. Pleyel. 13.30 Jazz- -op-vler-studio. EO: 14.30 Klass. klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrij ven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen. RADIO RIJNMOND 7.30 en 16.30 In formatief magazine. Van 7.00 t/m 18.00 ieder uur Rijnmond-nieuws In aansluiting op het ANP-nieuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19