Etruskisch familiegraf uniek voor archeologen Stijlvolle êerie smaakte \iaar meer Succesvolle actie voor Pools kindertehuis GS voor natuurbestemming Katwi jkse zuidduinen UNST/BINNENLAND CeidócSomu/rit MAANDAG 26 MAART 1984 PAGINA 9 mdagochlendconcerl door de cel- 2°- iie Ceecilia van Hoof en da pianis- n Else Krijgsman in werken van y'pdaly, Messiaen, Boulangér en yioulenc. Diligenlia. Va JR Ise Krijgsman kan als musi- énne maar ook als organisa- ice terugzien op een serie Diligentia-concerten de zondagochtend. Op het «'Jatste concert in samenwer- - ng met de talentvolle celliste aecilia van Hoof kon zij rochtend een nieuwe serie rofpor het volgende seizoen aan- jT indigen met als leidraad jïind en muziek", wederom in aantrekkelijk geheel te« jecilia van Hoof is plaatsver- n ingend solocelliste bij het Re- 3rgdentie Orkest en dat zij kwa- iel eiten bezit die haar solo-po- jtie rechtvaardigen bewees zij een programma met >n van Kodaly, Messiaen, adia Boulangér en Poulenc, mluziek uit de 20e eeuw. Hoe- el gecomponeerd als onder een sonate doopte odaly het „Lento-Tempo incipale" om tot een sonati- i, rijk aan temperament met "igSelodische en ritmische Q, acht als basis. In die W ;rtolkten beide musiciennes >t \Verk, goed van evenwicht eenstemmig van uitdruk- ingskracht. Wonderschoon •llospel viel te bewonderen in "j ,ouange a l'éternité" door lessiaen in 1941 gecompo- •erd tijdens gevangenschap, et is deel VI van zijn „Quar- r pour la fin du temps", een ',g ingrijpend opus van geloof hoop, beklemmend in alle hijnbare eenvoud, rouwelijke componisten ko- ien de laatste jaren terecht iCer in de aandacht van de itvoerende kunstenaars, ook ch^aecilia van Hoof en Else rijgsman gingen niet aan dit lit voorbij. Zij kozen Trois ièces van Nadia Boulangér, vrouw die jaren lang haar waardevolle stempel drukte op Et Parijse muziekleven. Het ij oeiende, klankrijke en 91 naakvolle concert werd be rt loten met Poulencs sonate, op leeslepende en technisch be- wame wijze vertolkt. ADR. HAGER m 4/nerikaanse consul "■neergeschoten 'STRAATSBURG De Ame rikaanse consul in Straatsburg ,oS vanmorgen bij zijn woning Neergeschoten. Een motorrrij- 4er vuurde vijf kogels af op de 'JjW-jarige Robert Homme, zo ^teelde de politie mee. De (Amerikaanse ambassade in >):Jarijs verklaarde dat Homme h het hoofd en de nek was ge- ;e.aakt. Een woordvoerder zei te 5 geloven dat Homme, die naar igen ziekenhuis is overge- ipiracht, niet in levensgevaar Bfflerkeert. iss* consu' werd neergeschoten Iepen hij zijn woning verliet. ^Hoogtepunten ÏVoor De Spartaan Öi ilSSE Atletiekvereniging )e Spartaan heeft een vereni- ingsjaar afgesloten waarin It ich vele positieve zaken heb- 10. en voorgedaan. Een van de »ln elangrijkste mijlpalen in het chterliggende jaar was onge- wijfeld de officiële ingebruik- wm iame van de nieuwe kunststo- atletiekbaan, waaromtrent Seel lang erg veel te doen is eweest. ti het verslag van de vereni- ing wordt onder andere ge- vag gemaakt van de mede werking die de vereniging 'erleent aan de harddraverij- lesten, de Najaarsfeestloop iijvoorbeeld en de atletiek- leerkampen voor scholieren, (aar men organiseerde ook leel wat binnen het inter-ver- ligingsverband. Maar liefst >'n dikke veertig wedstrijden 'erden door De Spartaan op iet sportcomplex georgani- terd waaronder de openings- edstrijd, de districtskampi- inschappen, de Nederlandse lampioenschappen meerkamp .ioren en senioren en vele den. In 1983 •partaan zes- keer een clubrecord verbe- erd en kwam een Nederlands ecord op naam van Peter van ïoort en Kees Toussain. )e erelijst van De Spartaan 'ermeldt een aanzienlijk aan- krial tropheeën dat door de le ien is veroverd, zoals De Zuil 'an verdienste voor Gerrit Verhaar; De Tulp door Peter 'an Noort: De Eismavaas door Cees Toussain; De Luitzen- lommabokaal door Joop var stijn; De Coupe door Marina 'an der Meer en vervolgens Bokaal door Noor Knol; De eer door Perry Vrisekoop; De Loper door Eric Opgelder; )e Cup door Arnd Broeke; De telk door Saskia Kaptein; De itandaard door Jolanda v.d. Veerd en De Trofee door An- fgeline Westbroek. Riccardo Muti naar Scala van Milaan MILAAN Het Teatro alla Sca la van Milaan heeft de dirigent van het filharmonish orkest van Philadelphia in de Verenigde Staten, Riccardo Muti, met in gang van 1986 benoemd tot zijn vaste dirigent. Muti, die 42 jaar is, kan zijn nieuwe functie niet di rect aanvaarden vanwege grote internationale verplichtingen. Claudio Abbado, de vaste diri gent sinds 1968 wiens contract eind april afloopt, zal naar ver wachting nog twee jaar aanblij ven. Cesare Mazzonis blijft artis tiek directeur. Hackensack speelt Monk DEN HAAG De groep Hackensack, waarin on der anderen de Haagse saxofonist Peter van Ber gen speelt, verzorgt op zondagmiddag 1 april in theater PePijn in Den Haag een programma met muziek van Theloni- us Monk. Hij wordt be schouwd als een van de voornaamste componis ten van moderne jazz. Het concert begint om 15.00 uur. ZOETERWOUDE De actie voor het Poolse kindertehuis „Domu Malych Dzieci" in het plaatsje Grudziadz heeft in Zoeterwoude een slordige dui zend gulden opgebracht plus enkele honderden kilo's aan goederen zoals rijst, suiker en margarine. Diverse goederen zullen nog worden aange schaft. Op 5 april worden de goederen per vrachtauto naar Polen vervoerd. De kerken en de Bernardusschool waren open gesteld voor het inzamelen van goederen. In totaal wer den in genoemde gebouwen ingeleverd: 176 kg. rijst, 123 kg. suiker, 53 kg. margarine, 27 kg. braadvet, 8 kg. meel, 9 kg. macaroni, 15 kg. blik- groente, 20 kg. diverse goede ren, 16 flessen slaolie terwijl van een visverwerkend bedrijf uit Katwijk 200 kg. steurha- ring werd ontvangen. Van het geld dat ingezameld is zijn inmiddels 20.000 vitamine tabletten gekocht. Diverse goe deren zullen nog worden ge kocht. Het gaat daarbij om: 120 flessen slaolie, 48 stuks unicu- ra-zeep, 200 stuks toiletzeep, 100 kg. bambix, 120 tubes tandpasta, 96 flessen roos-vice, 20 kg cacaopoeder, 4 kg thee, 18 bussen Almeron melkpoe der, 48 flacons shampo, 48 klossen wit garen, 60 klossen zwart garen en tenslotte vei ligheidsspelden. Om deze goe deren te kunnen kopen zijn de huidige financiële middelen niet toereikend. Daarom ook is het nummer 37.53.42.508 van de Rabo-bank Stompwijk-Zoe- terwoude, onder vermelding van „HR helpt Pools Kinder tehuis", nog steeds geopend. Voor het vervoer van de goe deren op 5 april wordt nog een vrachtwagen met chauffeur gezocht. Degenen die interesse hebben, kunnen contact opne men met de heer J. de Vette, tel. 071-896715. Vrede en orde bij familie Cutu PERUGIA In Italië, een land dat rijk is aan ar cheologische bodemschat ten, gaat haast geen dag voorbij of er wordt een nieuwe vondst gemeld, uit Etruskische of Romeinse tijden. Maar wat enkele dagen voor Kerstmis 1983 is ontdekt, in de heuvels rond Perugia, wordt zelfs door de meest door de wol geverfde archeologen als „uniek" aangemerkt: een Etruskisch familiegraf, dat nadat de laatste over ledene de deur achter zich had gesloten, nooit meer door vandalen en andere mensen is betreden en be roerd. Tweeëntwintig eeu wen geschiedenis krijgt de wetenschap dus zomaar op een presenteerblaadje aangeboden. Genoeg in elk geval om ook de Ita liaanse archeologie in staat van grote opwinding te brengen. Het familiegraf draagt de naam Cutu, dat staat tenmin ste te lezen op de urnen en graven die tot nog toe zijn schoongemaakt en onderzocht. De Cutu's moeten geleefd heb ben van de derde tot in de laatste eeuw voor Christus. In teressant is dat de urnen die het laatst in de tombe (en het dichtst bij de uitgang of in gang) zijn geplaatst, de naam Cutius dragen, de verlatijnsing van het Etruskische Cutu. Dat situeert die laatste urnen in de tijd na de Romeinse verove ring van Perugia, zeventig, tachtig jaar voor Christus. Tuinman De vondst staat op naam van de tuinman Nazareno Banella. Hij was op het land bezig in het buurtschap Monteluce, waar de bebouwde kom van Perugia ophoudt en haar fraaie heuvels beginnen. Op een gegeven moment bewoog de grond en ontstond er een opening. Nieuwsgierig stak de tuinman zijn hoofd in het gat en met behulp van het inval lend daglicht ontwaarde hij een ruimte barstensvol urnen en sarcofagen. De man waar schuwde de eigenaar van de grond, en deze alarmeerde op zijn beurt de archeologische dienst van Perugia. Dit is op zichzelf al een merkwaardig feit, want erg veel wordt er in Italië gevonden dat niet bij de dichtst bijzijnde „Sovrinten- denza" en dat op de archeolo gische zwarte markt terecht komt. Voor een urn of een olielampje uit de Etruskentijd wordt door amateurs altijd nog een hoge prijs betaald. De tuinman en zijn baas verdie nen dan ook een medaille voor hun wetenschapslievend ge drag, zo heeft een krant ge schreven. De archeologie mag inderdaad best blij zijn met deze „Kerst tombe" en haar inhoud. Om dat alles nog zo is als 22 eeu wen geleden en de urnen nog daar staan waar ze zijn neerge zet, kan de wetenschap precies nagaan wie welke positie in de familie Cutu bekleedde en wie wanneer gestorven is. De fa milie Cutu is in vijftig urnen en sarcofagen aanwezig, en de stamboom die daarmee is op te maken zal volgens berekenin gen zo'n vijftien generaties omvatten. Vijftien generaties voor ongeveer driehonderd jaar was normaal in die tijd. Beschrijving Omdat de lokatie van de ur nen zo belangrijk is, is het de moeite waard een beschrijving te geven van de tombe, van dit appartement van de dood. De archeologie is in de tombe af gedaald via een gat in het pla fond van de entreehal, de ope ning die dus onstond toen de tuinman bezig was. De origi nele toegangsdeur van de tom be is nog niet geopend, maar daarachter moet zich een trap naar boven bevinden, voor het laatst dus gebruikt enkele tientallen jaren voor onze jaar telling. De entreehal wordt ge flankeerd door twee kamer tjes, een links en een rechts, en komt uit in het voornaam ste vertrek van de tombe, de „salon", waar de stamhouder en zijn directe nakomelingen liggen De stamhouder heeft voor zichzelf als heer des huizes het grootste graf gereserveerd, een stenen kist van lichaamslenge en -breedte. De archeologie houdt kennelijk van surprises want nu drie maanden na de ontdekking van de tombe be hoort deze sarcofaag tot de enige die nog niet zijn geo pend. Maar ondanks de grootte van de kist en het gebrek aan een opschrift hoeven „gehei men" niet te worden ver wacht. Belangrijkste „Waarschijnlijk zit er een ske let in en misschien wat kleine re voorwerpen die Etrusken aan belangrijke doden meega ven", zegt dr. Bruschetti, een van de archeologen van de plaatselijke archeologische dienst. „Wij beginnen niet di rect met het openen van wat de belangrijkste urn lijkt. Deze hele tombe onderzoeken we De kist van de jonge Arnth methodisch, van het begin tot het einde." Hij bedoelt van het einde tot het begin, want eerst hebben de archeologen de jongste urnen (die bij de offi ciële ingang stonden) wegge haald en onderzocht. Via de entreehal en de beide zijka mertjes is men nu al tot de „sa lon" gevorderd. Opvallendste stuk in deze „sa lon" (en eveneens nog niet we tenschappelijk bewerkt) is het graf van de jongeheer Arnth, een wat vettige en vadsige knaap van even in de twintig die gemakkelijk uigestrekt ligt boven op zijn eigen sarcofaag. Een wat trieste blik kijkt de duistere hoek van zijn grafka mer in. Zijn namen staan op het graf; Arnth Cais Cutus Ve- lusa. De urnen en sarcofagen, ook die fraaie van Arnth, zijn niet bijzonder wat vele familietom bes van Etruskische oorsprong hebben dezelfde en vaak nog mooiere graven opgeleverd. Het resultaat staat in praktisch elk museum dat deze Middeni- taliaanse streek rijk is. Maar zelden heeft de wetenschap de grafindeling zo goed kunnen bestuderen als hier. De totale ruimte is klein, enkele vier kante meters, dus om alle ur nen en sarcofagen een plaats te geven hebben de nakome lingen van Cutu flink moeten passen en meten. Op de eerste archeologen die in december afdaalden in deze ruimte maakte het geheel een vrij ge ordende indruk. Alle urnen keurig op een rij, wie het eerst stierf had een plaatsje tegen de wand gekregen, recentere do den bleken daarvoor gezet. Cutu rustte in vrede en in gro te orde. Strijder In het rechtse zijkamertje is een bronzen schild gevonden en volgens Bruschetti „behoor de dat toe aan een strijder in de familie, of in elk geval een strijder van grote importantie, want dat er niet meer soldaten in de familie zijn geweest in vijftien generaties is onwaar schijnlijk". Zoals gezegd zijn drie van de vier kamers van de tombe leeggehaald voor laboratoriu monderzoek van de urnen en andere spullen die er zijn aan getroffen. De „salon" wordt binnenkort onder handen ge nomen. De archeologische dienst heeft vijf archeologen op dit karwei gezet, en dat verklaart waarom het onder zoek zo langzaam verloopt. De vraag wat er gaat gebeuren met de tombe is nog open. „Ik denk dat alles in het museum terecht zal komen. We hebben overwogen om de urnen en sarcofagen na onderzoek terug te zetten in de tombe waar ze gevonden zijn, alles in de oor spronkelijke toestand dus. Maar technisch is dat onmoge lijk. De laag grond die de tom be van de oppervlakte scheidt, is te dun en als we van die tombe dus een klein museum zouden willen maken zouden we haar een nieuwe plafond constructie moeten geven, en dat wordt veel te kostbaar." Tussen de tombe en de buiten lucht zit maar een laag grond van honderd centimeter dikte, en het is dus een mirakel dat de aarde niet eerder in die 2200 jaar onder het lichaams gewicht van tuinlieden is be zweken. Eigendom Over de eigendomsrechten van de Cutu-tombe is ook nog niet het laatste woord gezegd. Elke archeologische ontdek king in Italië gaat gepaard met het gestoei en geruzie over een rechtmatig aandeel in de buit waarop de eerlijke vinder en eigenaar van de grond aan spraak kunnen maken, over eenkomstig de Italiaanse wet. Maar om een aandeel vast te stellen moet eerst de waarde van het geheel blijken. De ar cheologen zijn voorlopig nog niet met hun werk klaar. Dr. Bruschetti denkt nog een jaar tje nodig te hebben. Wie vol gend jaar rond deze tijd in de buurt van Perugia komt zal dan de familie Cutu met een bezoek kunnen vereren, hoogst waarschijnlijk in het lo kale archeologische museum. CEES MANDERS Massale walvissterfte AUCKLAND Meer dan 80 walvissen hebben op een strand in Nieuw-Zeeland de dood gevonden toen zij een jong dier te hulp schoten dat te dicht bij de kust gekomen was. In het weekeinde werden 143 walvissen op het strand ge worpen. Plaatselijke burgers en soldaten uit Auckland le verden een gevecht tegen de klok om ze terug naar zee te helpen. Met een zestigtal lukte dat, maar 25 moesten als ge volg van verwondingen wor den doodgeschoten en de rest stierf een natuurlijke dood. „Wij vonden een zeer jong dier vlak onder de kust, dat vermoedelijk door andere die ren te hulp werd geschoten", zei een van hen. „Walvissen zijn ongelooflijk sociaal. Wan neer er een in moeilijkheden komt, laten de andere het niet aan zijn lot over", zei hij. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. DEN HAAG/KATWIJK Het provinciaal bestuur geeft de gemeente Kat wijk „het voordeel van de twijfel" ten aanzien van de beslissing om in de zuidduinen de natuurbe stemming te laten preva leren boven die van de waterwinning. Aanvanke lijk stonden GS op het standpunt dat hiermee het waterwingebied tekort werd gedaan en zij ont hielden dan ook hun goedkeuring aan dit on derdeel van het bestem mingsplan Landelijk ge bied van de gemeente. Een woordvoerder van GS maakte vrijdagmorgen echter de op grond van onder meer recente stu dies tot stand gekomen beleidswijziging bekend. Vier instanties maakten vrij dagmorgen bij de Raad van State bezwaar tegen het door de provincie in eerste instantie ingenomen standpunt. Tot die instanties behoorde de ge meente Katwijk die in '77 het bestemmingsplan Landelijk gebied vaststelde. Bij de afwe ging die destijds is gemaakt tussen de belangen van de na tuur en de waterwinning kon volgens de gemeente niet ont komen worden aan een priori teitenkeuze. Gezien het feit dat het hele duingebied als een onvervangbaar stuk natuur moet worden aangemerkt, verduidelijkte wethouder J. Bergman zeven jaar na dato nog eens, is die prioriteit bij de natuurbestemming gelegd. „Ook al omdat wij van mening waren en zijn dat de natuur als oorspronkelijke en meest kwetsbare partner de grootste bescherming verdient", aldus Bergman. Dat betekende vol gens de wethouder overigens niet dat de Leidse Duinwater- maatschappij in het nauw zal worden gedreven. „De in het plan opgenomen regeling is flexibel genoeg om ook de wa- De natuurbeschermingsconsu lent van Staatsbosbeheer, drs. A.R. van der Sande, stelde in zijn betoog dat het inbrengen van water met een groot aan tal minerale voedingsstoffen in de van nature voedselarme duinbodem resulteert in het verdwijnen van zeldzame en karakteristieke plantensoorten uit het duingebied. Hij onder steunde zijn stelling" dat de huidige waterwinmethode schadelijk is voor het unieke gebied door te verwijzen naar een aantal rapporten waarin deze problematiek aan de orde komt. „In de door het kabinet in januari van dit jaar vastge stelde Structuurnota Drink- en Industriewatervoorziening wordt bijvoorbeeld gezegd dat een grote uitbreiding van de totale capaciteit van de opper vlakte-infiltratie en terugwin ning in het duingebied niet ge wenst is. Volgens dat rapport verdient het aanbeveling om, waar mogelijk, over te gaan op diepte-infiltratie waarvan het duingebied geen schade heeft." Ook de Stichting Duinbehoud liet zich in dezelfde strekking uit en benadrukte verder dat zolang het bestemmingsplan Landelijk Gebied van de ge meente Katwijk niet is vastge steld ikn de duinen een „vreemde, bijna vogelvrije si tuatie" heerst. „De Leidse Duinwatermaatschappij heeft momenteel immers geen aan- legvergunning nodig voor de aanleg van nog meer draineer- leidingen." De heer De Jong van de Leid se Duinwatermaatschappij be streed de opvattingen avn de vorige sprekers door erop te wijzen dat de waterwinning niet in strijd hoeft te zijn met de bescherming van natuur. „Dat er vandaag zinvol gedis cussieerd kan worden over de bescherming van een waarde vol natuurgebied is te danken aan het feit dat er ruim hon derd jaar, zonder prioriteit van de natuur, water is gewonnen. De waterwinbedrijven doen hun werk niet in conflict met de natuur." Het aanvankelijke standpunt van de provincie in deze kwestie was dat de gemeente Katwijk voor het duingebied een zogenaamde gedifferen tieerde bestemming moest in passen. Na een inventarisering van het duingebied zou g tailleerd vastgelegd moeten worden op welke punten de bestemming natuurgebied dan wel waterwinning prioriteit zou krijgen. Hierop kwam men gisteren terug. Met name onder invloed van het in tember '83 afgeronde Integraal Onderzoek Drinkwatervoor ziening Zuid-Holland hebben GS een korte termijnbeleid ten aanzien van de drink- en industriewatervoorziening ontwikkeld waarin een uit breiding van waterwinning in de duinen wordt afgewezen. In dat licht bezien zag de ver tegenwoordiger van de pro vincie weinig heil meer in de gedifferentieerde bestemming. „We geven nu dan ook het voordeel van de twijfel aan de oplossing van de gemeente, met het natuurbehoud als eer ste prioriteit. We zullen echter nog eens met alle betrokkenen om de tafel moeten gaan zitten om deze oplossing nader uit te werken. De Raad van State adviseert in deze zaak aan de Kron die uit eindelijk de beslissing zal ne- Geslaagde uitvoering Jeanne d'Arc NOORDWIJKERHOUT Muziekvereniging St. Jeanne d'Arc gaf zaterdagavond haar voorjaarsconcert voor een uit verkochte zaal. De harmonie, de drumband de mini- en de majorettes verzorgden een ge varieerd programma waarin moderne en klassieke stukken afgewisseld werden met show- werk. In het begin speelden de zenu wen de harmonie nogal par ten. Het luchtige eerste en der de deel van „Cliff Island" werd voortreffelijk uitge voerd, maar in het moeilijke middendeel stemden het zwa re koper en de pistons niet he lemaal. Tiidens de „Images of Aura Lee' begon de harmonie onder leiding van Henk Bak ker er in te komen. De film muziek van Henri Mancini lag gemakkelijk in het gehoor en werd verdienstelijk gespeeld. Dat gold ook voor de rondodis co waarin Mozart bewerkt was voor de harmonie. De disco medley werd uitstekend ge speeld al hadden de trompet ten deze avond de neiging de andere instrumenten te over heersen als ze boven de E kwamen. In de massale shows met de drumband en de mini- en majorettes leefde de harmo nie zich volledig uit. Al met al was het een geslaagde avond waarin een bloeiende muziek vereniging zich van alle zijden heeft laten zien aan haar leden en bewonderaars waarvan er meer dan duizend in de Schelft een plaats hadden ge vonden. Boeiend KPJ-toneel ZOETERWOUDE De to neelgroep van de KPJ-Zoeter- woude speelde afgelopen za terdag het toneelstuk „Gieren op 't veilig nest" van Harold McPerson onder de altijd des kundige leiding van Lia Spaans. Een bijna geheel ge vuld „Muziekcentrum" bekeek de verrichtingen van de acht spelers die hun taak goed uit voerden. Met name Marion de Jong, Al- bert Pouw en en Corrie Wou ters kwamen erg goed uit en soms onder de verf. Ma rion de Jong vertolkte de rol van Odilia Ashome, een wat excentrieke dame, die hand vaardig het palet hanteert. Een vergelijking met tante Til uit de televisieserie „de familie Knots" kan zeker worden ge maakt. Albert Pouw (na een aantal jaren weer veilig op het KPJ-nest teruggekeerd) in de rol van Jack Gable en de on derwereldfiguur Dick Killin- ger zorgde met z'n vlotte en aansprekende spel voor vele komische en verwarrende mo menten. Corrie Wouters speel de haar rol lekker luchtig en kwam daardoor zeer natuur lijk over. De overige spelers Arie de Jong, Mies van der Krogt, Theo Hanegraaf, Janny Ammerlaan en Angelo van Bemmelen completeerden het geheel en zorgden er mede voor dat het publiek diverse amusante situaties kon bele ven. Het stuk was aangekondigd als een komische thriller, een spannend gebeuren waarom hartelijk gelachen kan wor den. Een dergelijke aankondi ging wekt uiteraard verwach tingen, die overigens niet ge heel waargemaakt konden worden. Komisch is het stuk zeker, mede door het vertoon de spel, maar het predikaat „thriller" verdient het stuk niet. Daarvoor zijn de momen ten van échte spanning te schaars. Zaterdag 31 maart wordt het toneelstuk andermaal in het Muziekcentrum opgevoerd. Voorschotense autokrakers betrapt VOORSCHOTEN Drie in- woners van Voorschoten (20, 22 en 24 jaar) zijn vannacht om kwart voor vier op heter daad betrapt bij het openbre ken van een personenauto, die geparkeerd stond aan de Prof. Lorentzlaan. De jongemannen maakten bij hun actie zoveel lawaai, dat omwonenden en de eigenaar van de auto wakker werden en de politie belden. Schoenen verwisseld VALKENBURG Een 19-ja- rige dienstplichtige militair uit Den Haag meende zaterdag op een goedkope wijze aan nieu we schoenen te komen. Hij trok in de Kwantum Hallen een paar nieuwe sportschoe nen aan en liet zijn oude exemplaren in een plastic zak achter. Personeelsleden zagen de wisseltruc en hielden de jongeman aan toen hij op zijn nieuwe stappers, maat 4o, het pand wilde verlaten. De jonge man is overgedragen aan de marechaussee. i

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9