LMHC bedwingt Kampong: 2-2 Dames Scylla kampioen NOVO verovert titel Leiderdorp te sterk voor Blitz Verrassende winnaars bij tennisstri jd MAANDAG 26 MAART 1984 OEGSTGEEST „Wij zien niet op tegen deze tegenstan der en zullen dus gewoon voor de twee punten vechten, door met drie spitsen en opkomen de middenvelders op de aan val te spelen". Die woorden sprak LMHC-coach Oltmans tot veeier verbazing voor aan vang van de wedstrijd tegen de koploper in de hoogste hoc- keyklasse, Kampong. Oltmans blufte niet. Leiden streed met open vizier en wist in de zin derende partij via een 2-2 ge lijkspel de titelaspiraties van Kampong tot een minimum te reduceren. En dat was mede te danken aan Eikenhout, die de angel van Kampong, veelvou dig international Tom van 't Hek, aan banden legde. De optimistische verwachtin gen kwamen de eerste minu ten niet uit. Kampong begon direct aan een openingsoffen sief. Rik Volkers kon op rechts, in duidelijke buiten spelpositie, in de circel om doelman Henstra heen lopen. De Leidse goalie wist niets an ders te doen dan zijn stick naar de bal te werpen, zodat de scheidsrechterlijke beslis sing, in de vorm van een straf- bal, volkomen juist was. Van 't Hek wist naar voorbeeld van Johan Neeskens (hard en door het midden) Henstra kansloos te laten, om zodoende al in de. vierde minuut voor 0-1 te zor gen. Ondanks deze snelle te genslag bleven de gastheren het zoeken in de aanval. En kele goede kansen van Van Marwijk Kooy en Eikenhout werden echter onvoldoende afgewerkt. De twee Leidse strafcorners voor rust werden door foutief stoppen teniet ge daan, terwijl een corner aan de andere kant door goed uit lopen van Henstra ook de doellijn niet haalde. Na een kwartier was het weer Kam pong dat over rechts aanviel. Een snoeiharde voorzet werd met een schitterende tip-in van Wilco Saarberg bekroond. De 0-2 leek een definitieve voorsprong te zijn voor de Utrechtenaren. Toen echter vijf minuten voor rust, Boele van Hensbroek de verraste doelman Toft van Kampong via binnenkant paal passeerde, straalde er weer hoop in de ogen van de pupillen van Olt mans. De rust bleek een wel kome onderbreking voor zo wel ploegen als publiek. Zo massaal als ze waren opgeko men, zo luid waren de aan moedigingen de tweede helft. Geen wonder, want de thuis ploeg zette de koploper de eer ste vijftien minuten volledig vast op eigen helft. Leiden slaagde er in die periode ech ter niet in de gelijkmaker te forceren. De ploeg had toch te veel gegeven en zakte iets in, waardoor Kampong weer wat initiatief terug kon nemen. Een counter van de gasten re sulteerde in een doelpunt. De scheidsrechter keurde de goal tot woede van Kampong ech ter af, omdat de bal naar zijn mening van buiten de circel- rand was geschoten. Leiden profiteerde van de irritatie bij de tegenstander en kreeg na een snel opgezette aanval een strafcorner toegewezen. Na goed aangeven van Van Mar wijk Kooy en stoppen van Hans Wagener, wist Hans-Wil lem Croll vlak langs de linker- paal de verdiende 2-2 gelijk maker binnen te slaan. De laatste vijf minuten stonden in het teken van de zenuwen en het daarmee gepaard gaande 'weg is weg hockey'. De stand bleef ongewijzigd, mede door dat een derde treffer van Kampong vlak buiten de tijds limiet viel. Kampong-coach Jorritsma had na afloop complimenten voor Leiden:„Tot nu toe in de com petitie heb ik nog maar drie ploegen ontmoet die aanval lend hockey speelden; Klein- Zwitserland, Amsterdam en Leiden. Daarom ook zou ik het jammer als Leiden na één jaar alweer moet degraderen". Zijn collega Oltmans ziet dat na de knappe remise van gisteren niet 1-2-3 gebeuren. WATERINGEN Het tennis toernooi om de nationale in- doortitels jeugd tot en met achttien jaar in het centrum de Reijershof in Wateringen le verde gisteren verrassende winnaars op. Bij de meisjes ze gevierde de als tweede ge plaatste, 16-jarige Beverwijkse Simone Schilder. Zij won in de finale met 6-4 6-3 van de even oude Ingeliese Driehuis uit Lisse, die in de halve finales van titelverdedigster Digna Ketelaar had gewonnen. Bij de jongens werd de onge plaatste, 16-jarige Christian Feenstra uit Nijmegen eerste Hij versloeg in de eindstrijd telhouder Rob Simon uit Ri met 6-2 6-7 6-3. Feenstra v in de kwartfinales van de tweede geplaatste Vincent Gelderen en wees in de ha finales Maarten Koopman rug. De uitslagen zijn: mei li t/m 18 jaar: halve finales: geliese Driehuis - Digna K< laar 7-5 3-6 6-3, Simone Sc der - Pascale Druyts 7-6 i finale: Schilder - Driehuis li 6-3. jongens t/m 18 jaar: ha finales: Rob Simon - H Janssen 6-1 6-3, Christ p Feenstra - Maarten Koopnf 6-2 6-4, finale: Feenstra -I mon 6-2 6-7 6-3. Ook Avanti terug op hoogste plan LEIDEN Door twee keer te spelen en te win nen is de terugkeer van Avanti in de eredivsie een feit geworden. Ook de da mes van Scylla begroeten afgelopen weekeinde het kampioenschap in de eer ste divisie en mogen vol gend jaar weer op het hoogste plan mee strijden. In de eredivisie stelde Scylla zich veilig door Middelburg Zuid met 6-0 af te drogen, nadat de Leidenaars zaterdag met 2-6 ten onder worden ge gaan tegen Nikon. Sjaar- dema greep de laatste kans op behoud één divi sie lager door Tempo Team 2 nipt de baas te blijven. Avanti was twee maal kansloos bij de da mes omdat zowel Ellen als José Bakker niet meede den. Scylla moest nog eenmaal vol uit gaan om niet meer ver drongen te kunnen worden van de vierde plaats. Zaterdag tegen Nikon was dat een on doenlijk karwei, alleen al om dat Anne Vlieg vanwege art hritis in zijn voet niet mee deed. Patrick Swier liet zien dat hij wel degelijk goed kan tafeltennissen want naast Bou te, pakte hij voor de tweede keer deze helft Potton. Maar verder dan 2-6 kwam Scylla niet. Zondag ging het gemak kelijke tegen Middelburg Zuid.Vlieg speelde met een in gepakte voet en liet zich niet verrassen, evenals Swier en Hans Lingen. Lingen nam overigens met deze wedstrijd afscheid van topsport. Hij had vrijdag plotseling aangekon digd na dit weekeinde te zul len stoppen. De plaats van de De Scylla dames die het kampioenschap dit weekeinde veilig stelden: v.l.n.r. Sandra de Kruijff, Patricia de Groot en Marjan Kantebeen. oud-international zal volgend seizoen zo goed als zeker weer ingenomen worden door Sjoerd Meyer, die het grootste gedeelte van dit jaar door een schouderblessure geveld is ge weest. Nu Betinne Vriesekoop toch speelt op de Europese kampi oenschappen moesten de wed strijden van Avanti sneller gespeeld worden. Vandaar dat ook Avanti tweemaal in aktie kwam afgelopen weekeinde en een week eerder dan verwacht kampioen werd. Zaterdag was JCV met 6-3 slachtoffer, waar bij opvallend was dat Vriese koop zowel tegen Van der Sande als tegen Verhulst het onderspit dolf, terwijl gisteren Pelgrim Odion met dezelfde cijfers, én een ongeslagen Vriesekoop, hetzelfde lot be schoren was. Avanti dus weer in de eredivisie volgend jaar. Sjaardema hield zien vast aan de kleine kans op behoud. Een ongeslagen Friso Reistma leid de zijn team vakkundig naar een krappe 6-4 overwinning op Tempo Team 2. Herman van der Broek en Joop van der Borg hielpen hem met het dubbel net voldoende om nog hoop te houden in het Oegst- geester kamp Een divisie lager verspeelde het tweede van Scylla de kampioenkansen tegen De Ve- luwe 2. Erik Noest, Frits Kan tebeen en Rob Regeer kwa men niet aan tegenscoren toe, en staakten de wedstrijd bij 8- 0 in hun nadeel omdat Kante been op tijd terug moest zijn in Leiden om Vlieg te vervangen in team 1. In de derde divisie verpletter den de Avanti reserves Ro nald Rijsdorp, Peter de Groot en Aljé Kamphuis Shot Wage- ningen 2 genadeloos met 10-0. Docos bleef in de derby met Sjaardema 2 dankzij een on geslagen Ed van der Berg weer aan de goede zijde van de score. Jaap Polak, Douglas Janssen en Thomas van Nes scoorden ieder eenmaal tegen: 7-3 dus. De Treffers konden het niet bolwerken tegen hun naamgenoten uit Bovenkar- spel. Rico van Veen redde als enige de Veense eer: 1-9. Overige uitslagen: Phoenix 2- Sjaardema 3 4-6, Middelburg- Zuid 3-Scylla 3 2-8, VVD-De Treffers 2 6-4, Avanti 3-On- kyo 4 7-3, Docos 2-De Sala manders 2-8, Amroba-De Treffers 3 5-5, Combi '67- Scylla 4 8-2, Sjaardema 4-Pa- pendrecht 2 9-1, Sjaardema 4 kampioen. Dames Met grote overmacht is Scylla afgelopen weekeneinde kam pioen geworden in de eerste divisie. Zowel 't Hooge Huys als Megacles waren met 6-1 geen partij voor de Leidsen waar Patricia de Groot en Sandra de Kruiff geen fouten maakten. Het was Marianne Kantebeen die tweemaal een steek liet. Met Marianne van der Vliet volgend jaar er weer bij moet Scylla hoog kunnen eindigen in de eredivisie. Avanti werkte in die eredivi sie haar laatste twee wedstrij den plichtmatig af. Zonder een zieke José Bakker en zonder Ellen Bakker, die ook naar de Europese gaat en zich daar he lemaal op voorbereidt, waren de Hazerswoudsen geen partij voor Koningslust (1-6, inval ster Moniek Koster redde via Ria van Rijswijk de eer) en Torenstad (2-6, doordat Johan na Straalman zich blesseerde en twee reglementaire neder lagen kreeg. Overige uitslagen: Avanti 2- Swift Deventer 7-3, Avanti 3- Shot Wageninge 2-8, Scylla 2- Hotak '68 4-6, Docos-Taverzo 7-3. Kopwerk Stigter niet beloond REEUWIJK In de Reeu- wijkse Plassenloop heeft Al- phenaar Aart Stigter het meeste kopwerk gedaan, maar moest uiteindelijk de overwin ning laten aan nationaal mara thon kampioen Cor Vriend. Direkt bij het begin van de 15 kilometer lange Plassenloop trok Aart Stigter naar de kop van het veld en bleef daar met slechts Cor Vriend konstant in zijn buurt en Rob Strik afwis selend wel en niet. Eindhove- naar Cor Vriend is natuurlijk al zo ervaren en gewiekst dat hij rustig Stigter liet uit razen om hem in de laatste kilome ter te verschalken. Door het slechte weer (koude regen en scherpe wind) kwamen de tij den tot een nog net aanvaard baar niveau, Vriend won in een tijd van 47.23 minuten. Stigter merkte halverwege de wedstrijd dat clubgenoot Ed van Gemeren zich langzaam maar zeker naar voren werk te, waardoor hij extra aan moest zetten en uitkwam op 47.41 minuten. Achter de van origine Leidse Rob Strik (47.52 minuten) werd Van Gemeren fraai vierde met een tijd van 48.02 minuten. Ook de voor Holland lopende Ter Aarder Martien van der Hoorn kwam in de top van klassement voor met zijn zevende tijd van 48.32 minuten. Beste NSL-er werd ,Jan Laan met een negende plaats en een tijd van 49.03 mi nuten. Van de overige Strand- lopers kwam Mart Zuiderduin op het ereschavot bij de vete ranen 1 (40 tot 50 jaar) door als tweede in die klasse te eindi gen. (Zijn tijd was 50.18 mi nuut). Met, gezien de weers omstandigheden, goede tijden kwamen ook Theo van Wetten (52.27 minuten bij de vetera nen), Anton Hewns (52.17 mi nuten) en Johan Oostdam (53.55 minuten) allen NSL. Tijdens een door Holland geor ganiseerde strandloop over tien Engelse Mijlen (16.092 meter) won Fred van de Berg in een goede tijd van 54.49 mi- nutep. LEIDEN Dankzij een moeilijke overwinning op reserves van Zevenhuizen heeft het Noordwijl NOVO het kampioenschap in de promotieklasse haald. De dames van Gemini verspeelden de laat promotiekansen. Voor DAC was het een slecht wet einde. De heren verspeelden kostbare punten in race om promotie, terwijl de dames definitief afhai ten in de kampioensrace. LUSV is in degradatiegev gekomen door een nederlaag tegen Ruiter. LUSV kwam er zonder coach John Groen in het geheel niet te pas. Een 10-7 LUSV-voorsprong in de eerste set werd Ruiter vlot weer weggeslagen, waarna de studenten niet meei de wedstrijd kwamen: 11-15, 8-15, 7-15. De dames van Gemini vochten voor een Die ging in rook op, want vooral pass en teveel te wensen over: 15-10, 15-11, 8-15, De heren van Gemini hadden alle belang bij een nederlaag gen Radius 2 wegens de degradatiekansen van het tweede te De Voorschotenaren deden het dan ook kalm aan: 2-15, 14-16, 8-15. LEIDEN Door een 86-61 zege op Green Eagles verze kerden de MSV vrouwen zich definitief van de promotie naar de eredivisie. Omdat gis teren titelconcurrent BV Gro ningen werd verslagen, met 68-67, is ook het kampioen schap nu zeer dichtbij. Het dubbelprogramma voor het LUSV vrouwenteam leverde twee maal winst op, bij Cange- roes met 46-55 en bij Dragons met 52-57. Leiderdorp was buurman Blitz met 88-77 de baas. De streekderby tussen het Alphense BVO en MSV werd door de Noordwijkers met 66-72 gewonnen. Nuts- spaarbank Trotters bleek niet bestand tegen het Utrechtse OSG en verloor met 69-77. In Rotterdam ging Grasshoppers met 72-59 ten onder tegen Vent-Axia Lakers, maar in ei gen huis, tegen Rabobank Gouda, zegevierden de Katwij- kers met 72-59. In Voorburg werden de Elmex Leiden vrouwen door de Nusa Indah reserves op een overduidelijke 89-42 nederlaag getracteerd. Door zaterdag tegen Green Eagles uit Maassluis het kwar tet competitie-ontmoetingen ook winnend te besluiten (van alle andere ploegen werd ten minste één maal verloren), pakte MSV de promotie defi nitief. Ondanks het spoedige uitvallen van Marjolein ter Laak (enkelblessure) bouwde de ploeg van Henk Krauwel, met -tussensprints, aan een steeds grotere kloof. Na 42-28 bij rust werd afgesloten op 86- 61. Hoofdrollen bij de Noord- wijkse ploeg waren weggelegd voor de topscoorsters: Tineke Vos 20, Ria Bröring en Carla Krauwel 19. Gisteren was BV Groningen een lastiger oppo nent voor MSV. In de weer prima bezochte Northgohal ontwikkelde zich een zinde rende partij. Aanvankelijk had de bezoekende ploeg weinig problemen met de toch bij vele tegenstanders beruchte MSV- press en pakte een 12-17 voor sprong. Bij rust had ^SV van Leeuwen en Steve Deul was BVO duidelijk verzwakt in de ontmoeting met MSV. De Alphense coach Ben Ponsi- oen trok de spelersschoenen maar weer eens aan, maar was niet in staat het gemis te com penseren. MSV overtuigde evenmin, maar wist, na een licht nadelige ruststand (30- 27), vooral door de aanhou dend sterk spelende Will Moe- rer en Peter Goosen, met 66-72 te zegevieren. Tegen OSG werd Trotters in de eerste helft weggespeeld: ruststand 29-48. Na de pauze bleek de schade, ondanks een nu betere inzet bij de Leidenaren, niet goed te maken. OSG won met 69-77. Topscore Trotters: Luuk Klomp 24 (9 rebounds). Ook Grasshoppers had, in een erg harde wedstrijd bij La- kers, een slechte eerste rond gang, resultaat: 44-23. De Kat- wijkers kwamen nog wel te rug, maar verloren toch duide lijk met 72-59. In eigen huis werd, vooral door de inbreng van de lange mannen, revan che genomen. Op Rabobank Gouda werd, via een 45-40 ruststand, een regelmatige 87- 75 zege geboekt. Topscores Grasshoppers: Ben de Jong 23, Anton Nijgh 18, Elgin Zaal 16. Het plan van de Leiden vrou wen om tegen het sterke Voorburg 2 het tempo te druk ken, faalde. Alleen na de rust kon de ploeg even gelijke tred houden. Het verlies nam der halve forse vormen aan: 89-42. Topscores Leiden: Ilona Luurssen en Hennie Lepelaar 10. Evenals vorig jaar plaatste de regionale jeugd van Leider dorp zich voor de bekerfinale. In de halve eindstrijd werd met de finale-tegenstander van het laatste jaar, Argus, af gerekend. Na een 94-87 thuis zege moest Leiderdorp in Den Haag een forse achterstand (55-34) wegwerken. In die op zet slaagde de ploeg, getuige het nipte 75-73 verlies. Het sal do over beide duels bedroeg nu immers 167-162 in Leider dorps voordeel. NOVO werd kampioen in de promotieklasse: staand v.l.n.r.; ner Karei Wattimury, Sjaak de Jong, K. Breman, Pieter Ruud Dobbinga en Lex van Seventer; zittend v.l.n.r Ron Zwetsloot, Lieuwe van der Meulen, Wilfred van De heren van DAC stuitten op te veel tegenstand van Van ten/Haag, waardoor de concurrentie de achterstand van punten tot één kon reduceren. Vooral de pass was slecht zorgd aan Alphense zijde: 10-15, 9-15, 12-15. Bij de dames maakte NOVO het koploper 1 erg lastig. Na drie sets goede tegenstand werd pas het deel gecapituleerd: 13-15, 14-16, 15-13, 6-15. Leython één set, maar voelde daarna het gemis van Christel 15-1, 4-15, 9-15, 11-15. Gemini 2 (dames), dat al verloor bij Zevenhuizen. Promotieklasse NOVO kreeg het kampioenschap bepaald niet cadeau van de serves van Zevenhuizen. De Noordwijkers verloren de en zagen in het tweede deel een 1-11 voorsprong als voor de zon verdwijnen. Via 14-14 sleepte NOVO met setzege weg. De tegenstand van Zevenhuizen was daarop ken en NOVO stootte via 4-15 en 7-15 door naar het schap. Donar miste tegen Skania Wout van 't Veer en Fred kwam daardoor op beslissende momenten kracht tekort: 15-8, 14-16, 15-13. Leython hoefde tegen niet meer dan een te staan: 11-15, 15-12, 15-11, 15-7. Bij de dames ging DAC de boot in door tegen Tornado met verliezen: 15-9, 15-13, 15-11. Door dit resultaat werd kampioen. LUSV behaalde een 3-2 overwinning op Velo: 15- 9-15, 15-10, 8-15, 15-6. evenwel nipt de leiding over genomen (34-31) en demar reerde vervolgens via nu wel effectief pressen naar 58-48. De strijd bleek nog allerminst gestreden, zeker toen Tineke Vos en Ria Bröring (elk 5 per soonlijke fouten) het veld had den verlaten. Van 61-54 werd het 61-61. In de laatste twee minuten was de spanning te snijden. BV Groningen miste een strafworp, die de verlen ging had moeten opleveren, en verloor met 68-67. De winst van MSV is met name toe te schrijven aan de verdedigende prestatie van Carla Krauwel en aan de opvallende rollen van Margreth de Groot en Christa van Schie. Topscores bij MSV waren er voor Renate Sluys (26) en Tineke Vos (14). De winst op BV Groningen brengt MSV op een voor sprong van vier wedstrijdpun- ten, die in de drie resterende duels (drie maal uit) moet worden verdedigd. In Utrecht ontmoette LUSV koploper Cangeroes en ging, na een gelijk opgaande eerste helft, mets een kleine voor sprong (22-26) rusten. De aan houdende full-court press van de Leidse ploeg werd na de rust beantwoord met een uit gekookt pass-spelletje. Maar Cangeroes, dat een 39-36 voor sprong nam, kreeg nu een half-court verdediging voorge schoteld en was daar niet op berekend. Zo boekte LUSV, met name door het afstand schot van Marjo Sweyen (20 punten), de 46-55 winst. Ook bij het Ridderkerkse Dragons werd gewonnen. In een in fei te te harde wedstrijd werd, vooral door Irene Wouters (21 punten), een uiterst welkome 52-57 zege binnengesleept. Het degradatiegevaar voor LUSV lijkt geweken. Leiderdorp's sterke re- bounder en topscorer Marcel Rijs- bergen ver slaat Blitz- speler John Raan met een kort hookshot. Leiderdorp ontving het Voor- schotense Blitz en was, on danks de vrijwel vervlogen kampioenskansen, een gemoti veerde ploeg. Heersend onder de borden pakte het Leider- dorpse team een 48-41 voor sprong bij de pauze. Door een lakse Leiderdorpse hervatting en problemen met de 2-3 zone van Blitz (gericht op de break) werden de bordjes snel ver hangen: tussenstand 50-55. Leiderdorp, met de overtui gende junior Henk-Jan Piket (volgend jaar waarschijnlijk bij Elmex) en een in de rebound sterke Marcel Rijsbergen (te vens topscorer met 24 punten), zette vervolgens aan en hield, na 59-55, tot het eind het heft in handen, temeer daar Blitz- man Ton Kallenberg door Ton Paulides goed in toom werd gehouden. Eindstand 88-77. Zonder de zieke guards Theo

Leidse Courant | 1984 | | pagina 20