Periodetitel definitief voor Rijnsburgse Boys Winnend Noordwijk speelt op „veilig" Hazerswoudse Boys haalt uit: 6-1 A-junioren inspireren Quick Boys ARC laat opnieuw punt liggen Nederlagen Katwijk en Ter Leede SPORTTRIBUNE FC Lisse krijgt te weinig NA MAGERE 1-0 OVERWINNING OP DTS '35 RCL neem revanche MAANDAG 26 MAART I9j RIDDERKERK FC Lisse kreeg in Ridderkerk duidelijk te weinig in het duel met RVVH. De Lissese staartploeg deed niet onder voor de duide lijk hoger meedraaiende oud eersteklasser en had dan ook minimaal een gelijkspel ver diend. Omdat RVVH evenwel tweemaal tot scoren kwam en FG Lisse slechts eenmaal doel puntte, bleven de punten in Ridderkerk. Een nederlaag die de komende duels van FC Lis se (tegen mede-degradatiékan- didaten Zwaluwen Vlaardin- gen en Zwervers) er nog be langrijker op heeft gemaakt. FC Lisse kwam zaterdag aan zienlijk beter voor de dag dan een week eerder, tegen Xer xes. De ploeg wenste er hard voor te werken en voetbalde daarbij een zeer redelijke par tij. Behoudens het voor Lisse lastige eerste kwartier was er van enig krachtsverschil dan ook nauwelijks meer sprake. Na een eerste helft zonder treffers (namens Lisse teken- dep Hans van Aanholt, René Griffioen en geboekte Erik Wijnhout voor de gemiste kansjes) nam RVVH halver wege het tweede deel een voorsprong. Een overtreding van de voor Gert van Tol in gevallen Arie Schalk schonk Erik de Hartog de kans om van elf meter in te schieten. Omdat Lex van Ree kort daar op verzuimde de ploegen weer op gelijke hoogte te brengen, betekende een treffer van Wout Lems, tien minuten voor tijd, eigenlijk de beslissing. Het slotoffensief van FC Lisse re sulteerde vier minuten voor tijd nog wel in de dik verdien de, eer reddende goal. Wijn hout tekende op aangeven van Rob Suttorp voor die treffer: 2-1. HUIZEN Omdat Sis Thu Pan net terug was van vakan tie en Arno Boers wegens ziekte een week niet had kun nen trainen, besloot Quick Boys oefenmeester Martin van Vianen zaterdag een beroep te doen op een tweetal A-junio ren. Een beslissing waar Van Vianen na afloop geen spijt van zal hebben gehad. Vleu gelspitsen Leen van der Plas en Cees Varkevisser voldeden dermate goed in het met 1-4 gewonnen duel met Huizen, dat het nog maar de vraag is of het voor dit tweetal bij een eenmalig optreden in het keurkorps zal blijven. Zeker nu Quick Boys dit seizoen, op de laatste periodetitel na, geen werkelijke doelen meer heeft om na te streven, zou Van Vi anen het resterende gedeelte van de competitie best wel eens kunnen gaan benutten als voorbereiding op het komende Na een betrekkelijk vlak en ook doelpuntloos verlopen eer ste helft, was het in de vijfde minuut na rust wel raak. De nu, evenals Peter Hogewoning 'als middenvelder opererende Kees van Rooyen speelde Mar tin van der Plas aan: 0-1. Nog geen minuut later werd Leen van der Plas door Van Rooyen weggestuurd. De daarop vol gende voorzet bleek uiteinde lijk een zeer fraai schot: in de verste hoek werd de 0-2 een feit. Hoewel Quick Boys van het nu meer aandringende, veel risico's nemende Huizen vervolgens alle ruimte kreeg om verder weg te lopen, ble ven Katwijkse treffers lange tijd uit. En omdat Huizen zelfs vanaf de stip niet tot scoren kwam (Theo Guyt stopte een elf meter inzet van Van Loon, nadat Leo van Delft hands had gemaakt), leek de 0-2 ook tot eindstand gepromoveerd te gaan worden. Totdat de laatste drie minuten van de wedstrijd aanbraken. Achtereenvolgens Martin van der Plas (voorzet Leen van der Plas), Van Roo; en (passie Varkevisser) en Ai dré Boelen (strafschop na ee overtreding van Free Rienks) bezorgden de man aa het scorebord nog handen v werk: 1-4. Scoreverloop: 50 Martin van der PI 0-1, 51 Leen van der Plas 0-2, Martin van der Plas 0-3. 89 Vi Rooyen 0-4, 90 Boelen (strafschop) Quick Boys: Guyt, Teun van d Plas, Rienks, Jonker, Van De (Pan), Van Rooyen, Hogewonir Van Duyn, Leen van der Plas, Ma tin van der Plas, Varkevisser. RIJNSBURG De acht ste zege op rij, waarmee Rijnsburgse Boys zaterdag de periodetitel officieel veilig stelde, was zeker niet de fraaiste in die toch knappe serie. Het Edese DTS '35, duidelijk naar De Middelmors getogen om het forse tegentreffer ge middelde wat „op te poet sen", had door de kampi oenskandidaat immers met meer dan 1-0 versla gen dienen te worden. De Rijnsburgers verkwansel den evenwel de nodige kansen en ontkwamen zelfs maar ternauwernood aan een gelijkspel, op het moment dat Martin Toet vlak voor tijd koppend de eigen doellat raakte. De bloemenhulde voor de pe riodetitel werd dan ook terecht in uiterst beschei den juichstemming onder gaan. Het spelconcept dat DTS '35 in Rijnsburg hanteerde, was be paald geen uitgangspunt voor een sprankelende voetbal show. De Edenaren waren tot hun verdriet met Volendam aan de top gekomen van het „klassement voor tegendoel punten" door in de laatste twee duels tien treffers te in casseren. Trainer Lammert van Dijk stuurde zijn formatie dan ook met een uiterst be houdende opdracht het veld op. Gedurende lange perioden overschreed alleen de boom lange spits Gerard Homburg incidenteel de middenlijn. Rijnsburgse Boys was dus ge dwongen met een aanhouden de druk de weerstand te slo pen. Als ploeg heeft de Lagen dijk-équipe daar de kwalitei ten voor. De overtuigende daadkracht was zaterdag ech ter meestal ver te zoeken. Op de vleugels werden vooral Martin Toet en Arie van Dijk de nodige vrijheid gelaten, maar bij het vervolg van de aanvalspatronen verslikte de thuisploeg zich regelmatig in de overbemande en zonodig fors ingrijpende DTS-verdedi- ging. Al heel vroeg was er toch een uitgespeelde kans, toen Huug Aandewiel bij een vrije trap het afstandschot ver rassend achterwege liet en met een slim rollertje langs de muur Arie van Dijk lanceerde. Van Dijk leek niet helemaal bedacht op deze actie en werk te het leer knullig naast. Na enige tijd kwam DTS zo waar enkele malen tot acties die het wat lauw heersende Rijnsburgse Boys in verlegen heid brachten. Dick Harde man strafte een slordigheids foutje van Toon Houtekamer evenwel niet koel af en Ge rard Homburg sprintte Jack Manuputty er dan wel uit, maar stuitte nog juist op goalie Star. In de blessureminuten voor rust bezweek het Edese bolwerk alsnog. Eerst redde verdediger Gerard Schimmel nog op de doellijn, toen Huug Aandewiel de bal inschoot. Kort daarop echter, haalde Jan Hogewoning een oogstre lende schaarbeweging uit de kast, passeerde zijn kansloze bewaker en legde vanaf de achterlijn terug op Huug Aan dewiel. Aandewiel brak met een 'verschrikkelijke streep' de score open: 1-0. Wat het nu op de tribune los barstende enthousiaste hoem papa-gezelschap betrof (de complete tweede helft werd er mee opgeluisterd) kon het feest nu beginnen. Waar het de nu honderd procent zekere periodetitel aanging, bleek het feest niet voortijdig gestart, ook al omdat Rijnsburger Toet een voorzet van DTS'er Lan- gendijk net niet „verzilverde". Maar van het na de openings goal van vele kanten voorspel de doelpuntenfestival kwam niets terecht. Schoten van Driebergen, Hogewoning en vooral van Aandewiel brach ten de onzekere DTS-doelman Veenendaal wel in de proble men, maar het zou desondanks bij die ene treffer blijven. LEJO BUCK Scoreverloop: 47. Aandewiel 1-0. Rijnsburgse Boys: Star, Toet, Manu putty, Driebergen, De Kroon, Hoge woning, Aandewiel, Houtekamer, Van Dijk, Marcel van der Blom, Ar royo (Paul van der Blom). Huug Aandi wiel wor< onder ploe< makkers bi dolven. Zij treffer zc Rijnsburgse Boys c achtste zee op rij èn c periodetitel brengen. BENNEKOM Roeien met de riemen die je hebt; op die wijze kan het parool van Noordwijk in de huidige voetbaljaargang het best worden getypeerd. De kampioensploeg die er in voorgaande seizoenen acht van de tien keer wel in slaagde de tegenstander de wil op te leggen, mist dit jaar duidelijk de mogelijkheden om wedstrijden op die manier te beheersen. Het feit dat na het ver trek van Jan Willem Bogers op het middenveld een spelbepa- lende figuur ontbreekt en het gegeven dat de roodwitte elf zich mede daardoor wel erg onrustig, soms chaotisch over het speel veld beweegt, heeft oefenmeester John Eelman er dan ook toe bewogen zijn ploeg „anders" te laten spelen. Een eenvoudige speelwijze, waarin het vasthouden van de nul voorop staat en waarin via snelle uitbraken wordt gepoogd de vijandelijke veste wel te doorboren. Het voor Noordwijk wat oneigenlijk aandoende spelletje, bleek ook zaterdag succesvol. Bennekom, drie weken eerder in Noord wijk al tegen de veldverhouding in met 1-0 teruggewezen, werd op eigen terrein met dezelfde cijfers verslagen. Een opnieuw nauwelijks verdiende zege, die Noordwijk echter wel met twee verliespunten achterstand op Rijnsburgse Boys en Spaken burg in de race om het kampioenschap hield. En juist die nog kansrijke positie op de ranglijst, stelt Eelman wekelijks voor een dilemma. „Misschien zou het voor de opbouw van deze ploeg beter zijn als we niet zo hoog stonden. Dan zou je kunnen gaan experimenteren, dingen uitproberen waar je vol gend seizoen dan weer baat bij hebt. Maar omdat dat soort zaken vaak gepaard gaan met puntverlies beginnen we er niet aan. Dus speelt Noordwijk op „veilig", proberen we wedstrijden van uit de verdediging te winnen". Pogingen die vooral succesvol uitpakken, omdat de Noordwijkse defensie zich dit seizoen een redelijk hecht geheel toont. Ook tegen Bennekom, afgelopen zaterdag. De inmiddels duidelijk uit de boot der kampioenskandidaten gevallen thuisclub mocht dan het doel van Dick Dortmundt zeker in de eerste helft, met de stormachtige wind in de rug, langdurig belegeren, uitgespeelde kansen verschafte de ploeg zich nauwelijks. Het was de goed op afstandsschoten van Wim IJkhout reagerende Dortmundt zelf,, die Bennekom aan z'n grootste mogelijkheid hielp. De door An- dré Leander in problemen gebrachte Noordwijk-doelman pakte de bal vijf minuten voor rust na een uitworpje naar Anton Ma- rijt voor de tweede maal met beide handen op. waardoor Benne kom op acht meter van Dortmundts heiligdom een indirecte vrije trap mocht nemen. De kogelharde inzet van Henk van Brakel werd vervolgens door Dortmundt zelf gepareerd, waarna Klaas Vink bij de rebound van IJkhout op de doellijn nog red ding kon brengen. Noordwijk zelf kwam pas na de pauze aan gevaarlijke offensie ve acties toe. Ook al omdat Bennekom duidelijk vermoeid raak te en nog meer risico in z'n spel legde, ontstond er ruimte voor gevaarlijke Noordwijkse counters. Teleurstellende Timo Gerlof en vooral Klaas Vink slaagden er evenwel niet in die mogelijk heden te benutten, waardoor een doelpuntloze eindstand in het verschiet lag. Vijf minuten voor tijd bepaalde Vink echter an ders. Jacques Sluys verzorgde op links de voorbereiding, Klaas Vink in het centrum koppend de afronding: 0-1. Een kostbare overwinning die Noordwijk, zoals gezegd, volledig in de race hield. Eelman: „Iedereen zegt nu wel dat Rijnsburgse Boys kampioen wordt, maar neem nu maar van mij aan dat je dat nog niet kunt zeggen. Ook al speelt Rijnsburg dan verreweg het beste voetbal, het gebeurt allemaal in de laatste vijf wedstrij den. Pas dan worden de prijzen echt verdeeld". GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 85 Klaas Vink 0-1 Noordwijk: Dortmundt, Anton Marijt, Mark Vink, Van Beveren, Sluys, John Marijt (Wendt), Van der Veen, Smits, Gerlof, Bakker, Klaas Vink. LEIDEN Voor Zevenhoven beginnen de zaken er steeds zonniger uit te zien. De koplo per van de vierde klasse B won zaterdag de topper tegen HBSS met 0-2. Valken '68 klopte Rohda '76 met 0-2, Oegstgeest pakte een duur punt tegen Zwammerdam: 1-1. Hazerswoudse Boys haalde uit in het belangrijke treffen met Jodan Boys (6-1); Koudekerk deelde doelpuntloos met VVOR. HBSS - Zevenhoven 0-2 (0-0) Aanvankel'ik hielden beide ti- telkand:n elkaar in even- ALPHÈN A/D RIJN ARC lijkt zich bij het sluiten van de competitie nog in moeilijkhe den te manoevreren. Tegen Hoekse Boys lieten de Alphe- naren onnodig een punt lig gen. Vooral de eerste rond gang was de thuisploeg de te genstander veruit de baas, maar vooral uitblinker Nico Oosterlee had geen geluk bij zijn doelpogingen. Tegenstander Hoekse Boys was nogal gehavend aan de start gekomen. De elftalleider had zich in het trainingspak gehesen om als wisselspeler nummer één te fungeren, nummer twee nam ongeveer twintig minuten in de dug-out plaats, creëerden de bezoekers in de eerste helft goede kan sen. In de eerste minuut kreeg Ton van der Pijl de bal vlak voor ARC-doelman Cor Prook niet goed op de slof, een half uur later prikte dezelfde spe- LEIDEN Voor Ter Leede en Katwijk bleken zaterdag geen winstpunten gereser veerd. Ter Leede ging met 0-1 onderuit tegen rode lantaarn drager Maasdijk. Katwijk ver loor van 's Gravenzande: 1-2. SIZO ging gewoon door met winnen: ZOB werd met 4-1 aan de kant gezet. Ter Leede - Maasdijk 0-1 (0- 1) De eerste kans voor de gast,- wicht. Het laatste kwartier voor rust trok Zevenhoven het initiatief echter naar zich toe, wat kort na de pauze resul teerde in de openingstreffer van Cock Helder, die de bal over de doelman boog. Twee minuten later beging sluitpost Alex Stolwijk een te grove overtreding, maar Den Hartog verzuimde gelijk te maken door de bal tegen de paal te ja gen. Zevenhoven drukte hier na goed door. Huub Koppel rondde een voorzet van René Bon doeltreffend af, waarna het Zeven hovense feestje kon beginnen: 0-2. Ier de bal in riante positie over. De aanvaller maakte zijn fout overigens meer dan goed door dertig seconden na de hervatting de gelijkmaker te scoren. De Alphense verdedi ging inclusief Cor Prook ke ken apathisch toe hoe de bal voorlangs het doel zou zeilen, maar bijna op de doellijn tikte Van der Pijl de bal nog in het doel: 1-1. ARC stelde daar in de eerste helft aanvallend meer tegen over. Vooral Nico Oosterlee was een voortdurend gevaar voor de afweer van Hoekse Boys, maar hij had geen grein tje geluk in de afwerking. De enige Alphense goal kwam tot stand, toen Bogers de bal uit een vrije, trap op het hoofd van Ruud van Es legde, die zuiver inkopte. Frits van Dijk deed een minuut later hetzelf de, maar die treffer werd ge annuleerd wegens duwen. heer was voor Robert Entho ven, die zijn harde schot ech ter ternauwernood gekeerd zag. Na een klein half uur viel het beslissende doelpunt voor de hardwerkende Maasdijkers. Een goede pass van Stolze be landde bij Paul Molenaar, die sluitpost Jan Blankenspoor vervolgens kansloos liet. Ter Leede was aan de andere kant niet alert genoeg in de jacht op de gelijkmaker, waarbij ook de verdediging van Maasdijk eert Rohda '76 - Valken '68 0-2 (0- 2) Valken '68 slaagde er in een constant overwicht in treffers uit te drukken, al duurde dat wel een half uur. Piet Varke visser mocht toen een straf schop benutten. Rohda kwam bijna snel terug met een schot tegen de onderkant van de lat. Even later profiteerde Theun van Rijn wél doeltreffend van een verdedigingsfout van de gastheer: 0-2. Ook na de pauze deponeerde een speler van Rohda de bal nog tegen de lat. Aan de andere zijde kopten Wim Hazenoot en de kalende Met wind tegen kwamen de Alphenaren er na de thee niet meer aan te pas. Geen enkele maal slaagden zij er in gevaar lijk te worden. Het inbrengen van Dennis van Ommen ver- voorname hinderpaal was. Frits Hoekstra mikte kort voor tijd de bal nog op de paal. Katwijk - 's Gravenzande 1-2 (11) Het ongemotiveerde Katwijk stond al na vijf minuten met 0- 1 achter. Amerik van Duiven voorde zorgde later voor de juiste ruststand. Hij schoot de bal van afstand via de binnen kant van de paal en de doel man raak. Na de pauze viel de thuisploeg nog verder terug. spits Theo van Rijn ook maar net mis. Oegstgeest - Zwammerdam 1-1 (1-0) De incomplete geel-rode briga de opende overtuigend en kwam dan ook op, 1-0. Jan Zandbergen kopte knap in na een voorzet van Ruud van Iterson. Toen John van Iter- son na een half uur uitviel, zakte de thuisploeg opeens weg. In de gelijkopgaande tweede helft kreeg Zandber gen een klein kansje de zaak af te maken. Hij benutte die mogelijkheid echter niet, ter wijl Zwammerdam er vlak mocht daar niets meer aan te veranderen. Omdat Hoekse Boys aanvallend eveneens geen potten meer kon breken, bleef de 1-1 stand dan ook pro bleemloos in tact. Na een kwartier wist de ver dediging geen raad met en verre trap die uiteindelijk de inleiding vormde voor de win nende treffer: 1-2. Katwijk ging hierna nog wel op jacht naar de gelijkmaker, maar stuitte op een massaal verdedi gende tegenstander. SIZO - ZOB 4-1 (0-0) De koploper uit de derde klas se A west 1 kwam aanvanke lijk slecht voor de dag. Een voor tijd nog wel slaagde het Oegstgeest doel te vinden. Hazerswoudse Boys - Jodan Boys 6-1 (3-1) Een belangrijke pot tussen twee ploegen die nog lang niet veilig zijn. Jodan Boys bleek echter een dermate zwakke verdediging te hebben, dat de Boys uit Hazerswoyde uitein delijk nog vrij makkelijk kon den winnen. Rienk Poot zorg de voor 1-0 en 2-0, terwijl Al fred Hortensius 3-0 liet aante kenen. Na het enige tegen doelpunt scoorde een tegen stander na de pauze 4-1. Rienk en Bert Poot (strafschop) Scoreverloop: 27 Van Es 1-0, 46 Van der Pijl 1-1. Opstelling ARC: Prook, Van Es, Van Dijk, Koolstra, Lammers, Lankaar, Van Leeuwen, Bogers, Riny Ooster lee (Van Ommen), Nico Oosterlee, Ardy Oosterlee. nadrukkelijke speech van trai ner Albert Kalkman deed ech ter wonderen: meteen na de rust scoorde Gert Kardol al 1- 0. ZOB scoorde weliswaar nog dezelfde minuut tegen, maar SIZO liet deze helft niet meer met zich spotten. Aanvoerder Hennie Kamphorst deponeer de de bal met een fraaie vrije trap in de kruising, waarna nogmaals Kardol en hijzelf (uit een strafschop) de juiste rich ting vonden. maakten het werk vervolgei af. VVOR - Koudekerk 0-0 (OH De Rotterdammers hadden eerste helft een overwicl maar doelman Teun Vergui! hield met goed keeperswei de nul vast. Peter Spierenbu schoot uit één van de zeldzan couners op de lat. Na ru kreeg Koudekerk de wii mee, maar de ploeg wist d niet uit te buiten. Ook de gas heer kreeg de bal er niet i waarmee beide partijen wedstrijd tevreden afsloti met één punt. SCHERPENZEEL Tot z terdag keek RCL nog regt matig met een schuin oog na de laatste plaats op de ran lijst. Na de even overtuigeni als verdiende 0-4 zege op Vi leivogels echter, behoeft i Leiderdorpse zaterdageerste lasser zich om die eventue klassering en de daaraan ve bonden degradatiecompetil niet meer te bekommeren. I tien punten tellende voc sprong op het zo zwakke V lendam, dat zaterdag in Bloemerd op bezoek zal k men, moet meer dan voldoe de zijn om het resterende g deelte van de competitie pr bleemloos af te kunnen wc ken. Het was zaterdag duidelijk d RCL tegen Vallei vogels n wat goed te maken had. 1 roodwitten waren de 2-4 n derlaag op eigen terrein ovc tuigend nog niet vergeten i pakten de zaken vanaf het t gin energiek en agressief aa Een speelwijze die de Leide dorpers bij rust reeds een o gekende 0-3 voorsprong blei te hebben gebracht. Pierre v, Gemerden (op aangeven v. Dick van der Bijl), René Kal menga (koppend na een vr trap van Ben Heemskerk) j Jeffrey de Vos (de vrije tr was nu van Kammenga) t zorgden RCL een riante vi ligheidsmarge. Een marge c na de pauze zelfs nog we uitgebouwd. Hoewel ValleiV gels in die tweede periode meest offensieve ploeg vori de, kwam het vrolijk counl rende RCL vaker gevaarïi door. Dick van der Bijl was een van die uitbraken, voorbereidend werk van V Gemerden, nog een keer si cesvol. Met dat doelpunt derde seizoenszege nog exl cachet gevend. Voor Vallëiv gels was slechts Harrie V; kenburg in de buurt van e tegentreffer geweest. De bei man van de Gelderse forma' mikte echter tot tweemaal t< bij vrije schoppen, tegen 1 Leiderdorpse houtwerk. Scoreverloop: 10 Van Gemerden C 35 Kammenga 0-2, 43 De Vos 0-3, Van der Bijl 0-4. RCL: Van der Heiden, Ruis, Sie Braat, Boendermaker, Heemske Van der Bijl, Brandt, Kammen, Van Gemerden. De Vos. Ruud van Es (wit shirt) kopt raak voor ARC. De Alphense koploper kwam een 1-1 gelijkspel over een met Hoekse Boys.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18