Roodenburg deelt in „topper" Lugdunum laat winst liggen Nieuwkoop bedwingt kampioenskandidaat UVS neeml afstand Slechte dag SJC SPORTTRIBUNE Topscorers Vergeten MAANDAG m MAAk i 1 IJMUIDEN Wat een topper had moeten zijn, werd een matig partijtje voetbal. Verdedigend mocht het zowel bij lijst aanvoerder Stormvogels als bij Roodenburg dan al lemaal aardig in elkaar steken, een fraai schouw spel leverde dat bepaald niet op. Desalniettemin stapten beide teams na af loop van de (terecht) in 0- 0 geeindigde wedstrijd te vreden van het veld. De IJmuidense ploeg omdat die eerder in Leiden nog tegen een 3-1 nederlaag was aangelopen en Rood enburg omdat het weer iets dichter naar de kop positie kroop: Stormvogels nog steeds eerste in met 23 punten, De Spartaan, dat van SDW verloor, blijft op 21, terwijl Rood enburg en SDW volgen op 20 punten. Komende zon dag kan de Mouter-briga- de een belangrijke slag slaan wanneer SDW op bezoek komt. Maar zelfs al zou die wedstrijd winnend worden afgesloten, aan een kampioenschap wordt door trainer Laurens Mouter vooralsnog niet gedacht. „Ik vind het al heel mooi als we bovenin kunnen meedraaien, want uiteindelijk valt de be slissing naar mijn mening pas echt op het laatst. Stormvogels en De Spartaan, die ik als de topploegen van deze eerste klasse beschouw, blijven niet winnen en dus is het zaak om bij te blijven". En dat was pre cies wat Roodenburg gisteren deed. Jammer was alleen dat het veelbelovende eerste kwartier geen vervolg kreeg. In die eer ste vijftien minuten speelden beide ploegen lekker open voetbal, hetgeen Roodenburg na zes minuten spelen een aar dige mogelijkheid opleverde. De ijverige en goed spelende Richard Gottmer passte in de diepte naar de sprintende Ro nald Jansen, een speler die men in de IJmuidense gelede ren nog herinnerde van de eerste confrontatie in Leiden. Jansen had toen alle drie de goals voor zijn rekening geno men. Arie Strijland, Jansens laatste hindernis op weg naar het door Van Kampen verde digde Stormvogels-doel wenste het ditmaal duidelijk niet zo ver te laten komen. Hij maaide de Leidse spits slechts ten kos te van een directe vrije schop onverbiddelijk tegen het gras, waarmee Roodenburgs kans verkeken was. En toen Sjaak Nievaart aan de andere kant een treffer van Erik Kruit in de weg stond, leken beide teams te geloven dat het ma ken van doelpunten deze mid dag niet tot de mogelijkheden behoorde. Het gevolg daarvan was dat de wedstrijd alle amu sementswaarde verloor. Er werd te gehaast gevoetbald, hetgeen veel balverlies tot ge volg had en bij incidentele doelpogingen misten beide aanvallen scherpte. Henny Ronald Jansen was de gevaarlijkste Leidse aanvaller in Umulden. Anders dan in de vorige confron tatie met Stormvogels, toen doelpuntte hij drie maal, kwam de Roodenburger dit keer echter niet tot scoren. Koet zag zijn befaamde af standsschoten door de daarop ingestelde tegenstanders steeds weer geblokt en Cees Verver had ook al weinig succes. De tweede helft bood een zelf de schouwspel, met dit ver- schil dat het allemaal nog wat minder werd. Ter illustratie: Na twintig minuten voetbal kon de wegens een wraakactie op Rob Bakker door de irritant leidende scheidsrechter Van der Pol aan Jürgen Kok uitge deelde waarschuwing tot voor lopig hoogtepunt worden ver heven. Toch zouden er nog vier doelkansen komen. Op zoveel luxe hadden Peter Cie- re en later Andre Rolloos, Kruit en Bakker aan de ande re kant echter duidelijk niet gerekend. Zij allen misten, waardoor de wedstrijd de uit slag kreeg die het verdiende. MAARTEN NOOTER Roodenburg: Nievaart, Lancel, Pouw, Koree, Pikaar, Kok (Tisseur), Ver ver, Gottmer, Koet, Jansen, Ciere. LEIDEN Tegen het eenzaam onderaan de ranglijst vertoevende JOS zou, zo luidden de ver wachtingen vooraf, Lug dunum definitief de aan sluiting met de midden moot gaan realiseren. Heel lang zag het er in derdaad naar uit dat de Kikkerpolderploeg de volle winst zou grijpen. De ijverig doch pover ac terende bezoekers werd evenwel erg weinig in de weg gelegd om langszij te komen. JOS sprong slor dig om met de vrijheid, maar had pal voor tijd zo waar succes. Met de 2-2 remise zijn de Amster dammers erg weinig opge schoten. Voor Lugdunum is het een forse domper in het licht van de plannen om de gevarenhoek te verlaten. De Leidenaars hadden de winst echter voor het grijpen en lieten deze door eigen schuld liggen. Nog voor het duel goed en wel op gang was, kreeg Lugdunum een kwalijke draai om de oren. JOS-goalie De Koster trapte erg ver uit, Bennie de Roo „maaide mis" en Gill Brahm versloeg de wanhopig uit zijn doel snellende Wim Eradus met een keurige lob: 0-1. Tot veler verbazing bleef JOS eni ge tijd de strijd dicteren en had met knappe schoten van Frits Kok een tweede treffer aangetekend, als Eradus de bal niet tweemaal knap uit de hoek van zijn doel had getikt. Na een kwartier kwam Lug dunum pas los en onmiddellijk kwam de zwakte van JOS naar voren, zelfs bij de ge ringste druk had de Amster damse defensie fikse proble men. Lugdunum wist de vroegtijdige tegenslag dan ook snel goed te maken. De tome loos werkende routinier Jan Verver besloot een knappe rush over de linkervleugel met een fraaie voorzet, die moeizaam werd geweerd. Ver ver, die het leer opnieuw in de voeten kreeg, zorgde vervol gens van zeker twintig meter voor een diagonale zoevende knal, die via de paal in de tou wen belandde: 1-1. Binnen de kortste tijd ver bruikte Lugdunum vervolgens beide mogelijkheden om een wisselspeler in te zetten. Kees van der Burg verving de aan zijn dij geblesseerde Wim Ligt- voet en Peter Abma moest voor Wim Oppelaar binnen de lijnen, omdat Oppelaar bij een kopduel keihard met het hoofd van Frits Kok in botsing kwam en een forse jaap boven het oog opliep. De nu noodza kelijke forse herorganisatie bij Lugdunum verliep niet geheel gladjes, maar toch kreeg de ploeg spoedig weer vat op het duel. Vlak voor rust leverde dat succes op. Kees van der Burg lanceerde Daan Kooi- Jan Verver (achtergrond) heeft van twintig meter zoevend hard uitgehaald. De gelijkmaker van Lug dunum wordt een feit, zoals ook de op de grond zittende Wim Ligtvoet zal kunnen constateren. mans en de vlag van de Am- was het daar (waarschijnlijk mans binnen de beruchte lij- sterdamsë grensrechter ging terecht) niet mee eens en floot nen vloerde. Robert de Roo duidelijk omhoog vanwege niet, waarna doelman de Kos- benutte de strafschop: 2-1. buitenspel. Arbiter Huydink ter de hem passerende Kooi- Nadat Lugdunum direct na de hervatting dicht bij het uitbou wen van de voorsprong was gekomen (met name toen de doorgebroken Jan Verver ver zuimde persoonlijk af te ron den en een onnauwkeurige breedtepass leverde), zakte het niveau van de wedstrijd naar grote diepten. De zuivere pass was nauwelijks te bekennen, en de talloze intercepties wer den door bosjes „inleverbal- len" gevolgd. Lugdunum ver waarloosde de bemanning van het middenveld ernstig en Daan Kooimans (licht gebles seerd geraakt) had er kenne lijk totaal geen zin meer in als hij in de spits werd aange speeld. Met een kopbal van Kooimans op de lat en een in zet van Van Es (door JOS-uit- blinker Kok van de lijn ge haald) zorgde Lugdunum toch bijna voor de beslissing. Pal voor tijd sloeg JOS echter toe. De veel wilskrachtigere Am sterdammers hadden zich keer op keer nogal knullig verslikt bij hun aanvalsacties, maar hadden bij een dieptepass van invaller Theo Verweij alsnog prijs. De veel te vrij gelaten Gill Brahm versloeg de op nieuw vergeefs zijn domein uitspurtende Eradus en teken de voor 2-2. LEJO BUCK Scoreverloop: 3. Brahm 0-1; 18. Ver ver 1-1; 43. Robert de Roo (straf schop) 2-1; 88. Brahm 2-2. Lugdunum: Eradus, Robert de Roo, Oppelaar (Abma), Ben de Roo, Wim de Roo, Ligtvoet (Van der Burg), Wetselaar, Verver, Brussee, Kooi mans. Van Es. KNVB zaterdag: Huub Kop pel (Zevenhoven) 16; Nico Oosterlee (ARC) 14; Pierre van Gemerden (RCL), Jan Willem Bogers (ARC) en Marcel van der Blom (Rijns- burgse Boys) 10; Peter Bol (SIZO) 9. KNVB zondag: Sjaak Riet bergen (LFC) 15; Kees Bader (Altior) 12; Hennie Koet (Roodenburg) 11; Hans de Kruys (UVS) en Jan van de Zalm (UDO) 9; Ronald Jan sen (Roodenburg) 8. Afdeling zaterdag: Peter Mulkens (GWS) 16; Henk Lelieveld (SVLV) 14; Arie van der Berg (Abbenes), Jo- han Smeins (Kickers '69) en Rolf de Jong (MVKV) 10; John van der Berg (Abbenes) Afdeling zondag: Wally Gal- lert (Unitas Leiden) 20; Theo van de Bosch (Stompwijkse Boys) 13; Anton Broers (Kic kers '69), John Jansen (Uni tas Leiden) en Ronald Wallet (Kickers '69) 7. LEIDEN Nieuwkoop deed gisteren goede zaken in de derde klasse C. De op de voorlaatste plaats op de ranglijst bivakkerende ploeg bedwong de ge doodverfde kampioen Ex celsior '20: 0-0. Buurman NSV'46 zprgde er voor dat dat puntje winst ook re sultaat opleverde door rode-lantaarndrager IFC met 0-2 te kloppen. In 3A leed LFC een verrassende nederlaag bij degradatie kandidaat GDS (3-2), ver loor Docos „volgens plan ning" van Quick (4-0) en moest UDO op eigen ter rein het onderspit delven tegen RKDEO (1-2). GDS - LFC 3-2 (1-1) Staartploeg GDS kwam ver rassend goed voor de dag, wenste zich niet voor eigen doel in te graven en omdat ook LFC daar geen trek in had, ontstond een boeiende, open partij. Na tien minuten kregen de Leidenaars een te genvaller te verwerken. Sjaak Rietbergen worstelde zich door de Haagse verdediging, scoorde, maar zag zijn goal tot veler verbazing geannuleerd. Na een half uur spelen echter produceerde Jan Kromwijk een doelpunt waar niets op aan te merken viel. Kort voor de pauze kwam GDS op 1-1, om direct na de hervatting op nieuw toe te slaan. Bles Zuma trok de stand weer recht, maar vijf minuten voor het einde bepaalden de Hagenaars de stand op 3-2. UDO - RKDEO 1-2 (0-1) UDO begon zonder de vorige week nog tweemaal scorende Nico Zalm aan de confrontatie. En dat gemis deed zich aan vallend danig voelen. RKDEO kende voor rust, geholpen door de wind, een overwicht en drukte dat rond de twintig ste minuut uit in een doelpunt. Na rust had UDO het betere van het spel, maar schoot dui delijk aanvalskracht tekort. Verdediger Hans Susan com penseerde dat ten dele. Na een half uur schoot hij uit een voorzet van Ronald Velthoven de beide teams naast elkaar, maar de RKDEO-counter di rect na die treffer betekende 1-2 en zo bleef de Oegstgeester formatie, ondanks een golf van aanvallen, alsnog met lege handen. Quick - Docos 4-0 (1-0) De danig gehandicapt van start gegane Leidenaars, die na een half uur spelen ook nog eens Matthieu de Vriend zagen uitvallen, hadden werkelijk niets in te brengen tegen Quick. Toch zou de Haagse ploeg in de eerste rondgang slechts éénmaal tot scoren ko men. Dat gebeurde kort voor tijd in vermeende buitenspel positie. Na rust liepen de Ha genaars binnen tien minuten door naar 3-0 en was de wed strijd gespeeld. Docos kreeg zegge en schrijve één kans, maar die werd door derde-elf talspeler Wilbert Vrouwenvel- der om zeep gebracht. Quick liet daarna nog één maal zien hoe het wel moet. Nieuwkoop - Excelsior'20 0-0 De Nieuwkopers kunnen de puntjes momenteel goed ge bruiken. De bewoners van het plassendorp verkeren in de ge varenzone, al weet men mid denmoot vlakbij. De kans dat er tegen lijstaanvoerder Excel sior'20 wat van de achterstand in punten kon worden afge snoept, leek op voorhand niet erg groot. Dat de ploeg deson danks een gelijkspel afdwong, was dan ook knap te noemen. In een wedstrijd die weinig spektakel bood en zowel Dirk van der Lek als z'n collega ex- Excelsior keeper Eddy van der Roer aan de andere kant nau welijks werk bezorgde, bleef de stand dan ook zoals die bij aanvang was. IFC - NSV'46 0-2 (0-1) De Noordense ploeg had het bepaald niet gemakkelijk met het typische degradatievoetbal van de ploeg uit Hendrik Ido Ambacht. Desondanks creëer de NSV zich vele kansen, maar kon er voor rust slechts één benutten (Aijan van Koert). Na de pauze ontwik kelde zich een partij die het aanzien niet waard was. Enig hoogtepunt was de fraaie en doeltreffende omhaal, die Van Koert vijf minuten voor het scheiden van de markt uit de grote hoed toverde. LEIDEN VVSB en To- negido stonden gistermid dag precies om twee uur klaar om te beginnen. De enige die nog ontbrak was sch eidsrech ter Gaan ders. En omdat er onderweg van Zoetermeer naar Voorburg best het een en ander kan gebeuren, waagde men een telefoon tje. Volgens mevrouw Gaanders was haar arbi trale wederhelft onder weg. Een half uur na de vastgestelde aanvangstijd en dus ook na de reguliere „wachttijd" was de man echter nog steeds niet bo ven water. Tien minuten later verscheen hij echter ter plekke. „Inderdaad, wat probleempjes", zo ver telde hij de Voorburgse en Noordwijkerhoutse spe lers, die er inmiddels al een forse warming-up hadden opzitten en geen heil meer zagen in ook nog eens een wedstrijd. De werkelijke reden van Gaanders' late verschij ning werd niet echt duide lijk, al was het veelzeg gend dat de man vuurrood aanliep toen men sugge reerde dat hij vergeten was dat eerder die dag de zomertijd was ingegaan... NA 1-2 ZEGE OP GOUDA GOUDA De kans dat UVS de viering van het jarig bestaan met een kampioenschap van het ee team luister zal kunnen bijzetten, is na zondag y aanmerkelijk gegroeid. De blauwwitten bleven Go met 1-2 de baas, waardoor het verschil met deze G( se concurrent tot vier punten werd uitgebouwd, garantie voor de titel vormt die voorsprong met negen wedstrijden te gaan natuurlijk nog niet, n dat UVS zich een gunstige uitgangspositie voor sprong naar de eerste klasse heeft verworven, is ze De zege op Gouda kon overigens na negentig mint voetbal verdiend worden genoemd. Dat de Leidem bij rust reeds een 0-2 voorsprong in handen haddei genlijk niet... Dat eerste deel immers, was volledig voor Gouda geweest, de wind in de rug had de thuisclub vanaf het beginsignaal iets te veel fluitende scheidsrechter Melser het initiatief g men om dat de complete, maar liefst 52 minuten durende ei helft vast te houden. Een ontwikkeling die niet geheel aai kracht van de in die fase agressief spelende, vlot tikkc Goudse ploeg kon worden toegeschreven. UVS zelf werkte mee aan het eenzijdige spelbeeld. De formatie van trainer N Raboen had zich duidelijk voorgenomen Gouda het spel te 1 maken om vanuit de gesloten verdediging op snelheid to slaan. Een speelwijze die uiteindelijk succesvol bleek, maar een spelopvatting waardoor UVS in die eerste periode regel tig op het randje van een achterstand balanceerde. Ook na snelle uitvallen van geblesseerd geraakte spelmaker Frans Houwelingen immers, kwam Gouda diverse malen zeer gev lijk door. Invaller Joop Koorevaar mikte echter vanuit kan ke positie naast, Boelie Vermeer richtte van afstand net o weer Vermeer knalde de bal, alleen doorgebroken, keihard gen doelverdediger Peter Selier aan en ook Jan Hein Cal vond met een vleugelschot de betrouwbare Leidse goalie op weg. Een actie van Hans de Kruys vormde in de 41ste minuut de leiding voor de eerste gevaarlijke UVS-aanval én het eerste, tuinlijk tot stand gekomen doelpunt. De Kruys speelde M Faber aan, waarna Sam Eradus op rechts werd weggestuurd, voorzet van Eradus miste vervolgens de nodige precisie, m omdat Gouda's laatste man Rokus van Houwelingen het zeer verrassend met een fraaie lob over eigen doelverded Roland Koot stuurde, was er aan Leidse zijde niemand ontei den over dat mindere voorbereidende werk van de snelle ri terspits: 0-1. Diezelfde Eradus deed dat vijf minuten later ov gens aanzienlijk beter. Vermeer had Selier al weer tot een kn pe reactie gedwongen, toen Eradus directe bewaker Rob de J in een sprintduel over twintig meter klopte. De voorzet was keer op maat en Hans de Kruys attent aanwezig om de snoeihard achter Koot te knallen. Bijna was UVS zelfs met 0-3 voorsprong naar de kleedkamers teruggekeerd. Diezelfde Kruys miste in de 51ste minuut maar nipt, nadat weer Eradu bal voor het doel had gebracht. De 0-2 zou echter na de hervatting ook ruim voldoende bli voor de volle winst. Gouda, nu ook zonder aanvoerder Pols, miste tegen wind in de macht om UVS onder druk te ten en kwam nauwelijks meer gevaarlijk door. Aan de an zijde daarentegen, creërde de Leidse elf kans op kans. Rob der Mark, Ron Bekooy, De Kruys, Eradus en Bert Jansen \l zuimden die mogelijkheden evenwel te benutten, waardoor' in de 94ste minuut wegens aangeschoten hands van Faber toi kende en door Henny van Tok benutte strafschop 1-2 betel de. Het gegeven echter dat er na die treffer zelfs niet meer afgetrapt, maakt duidelijk dat de Leidse overwinning op dat ment al een feit was. GERT-JAN ONVl Scoreverloop: 41 Rokus van Houwelingen 0-1, 46 De Kruys 0-2, 94 Van (strafschop) 1-2. UVS: Selier, Jansen, Van der Mark, Koenen, Vermeer, Faber, Bekooy, Ne boom, Eradus, De Kruys, Van Leeuwen. LEIDEN SJC beleefde een slechte (competitie)dag. De No wijkse zondagtweedeklasser verloor zelf onverdiend van 1 kesluiter Olympia (0-1) en zag voorts vrijwel alle mede-degr tiekandidaten wél winnen. Een uitzondering op die regel vc de FC Lisse, dat met 0-1 onderuit ging tegen RKAVV. Alph Boys verspeelde eerr belangrijk punt in de uitbeurt met Len 2. SJC - Olympia 0-1 (0-1) Scheidsrechter Boon uit 's Gravenzande speelde een belang! rol in het degradatietreffen tussen SJC en Olympia. Met n in de twintigste minuut van het duel deed de man in het zi nadrukkelijk van zich spreken, op het moment dat Ben van Zalm SJC aan de ook in de ogen van arbiter Boon geldige ningsgoal had geholpen. Op aandringen van de overigens ii gehele wedstrijd hinderlijk vlaggend aanwezige vrouwe grensrechter van Olympia echter, keurde Boon de treffer later toch nog af. Het doelpunt van Harrie van der Laan, minuten voor rust, betekende dan ook de 0-1 voorsprong Olympia. Na de hervatting drong SJC sterk aan. De Noord kers konden, ook al was onder meer Jos Alders daar een en keer dichtbij, de gelijkmaker echter niet op het bord krijgd LenS - Alphense Boys 2-2 (2-1) Uiteindelijk was Alphense Boys oefenmeester Rien Tam toch nog tevreden met het tegen LenS behaalde punt. Per van rekening kwamen de Alphenaars pas drie minuten vooJ op gelijke hoogte. Desondanks wist Tamerus ook dat er een 1 baar winstpunt verloren was gegaan. „Als je bovenin mee blijven doen, mag je in deze partijen geen punt verspelen", zag er aanvankelijk ook niet naar uit dat de wedstriid de I een punt zou gaan kosten. Zeker na de openingsgoal van 1 Bahlmann was Alphense Boys heer en meester. Een ongelu ge strafschop tegen (dertigste minuut) en een snelle counter LenS (veertigste minuut) zorgden echter voor een complete mekeer: 2-1. Na de pauze bleek Alphense Boys zich knap tel ben hersteld. De door het fel aandringende Alphense team g aliseerde gelijkmaker viel echter „een kwartier te laat", om nog de volle winst te kunnen pakken, Nick Verwoerd w« maker van het doelpunt dat de Boys tenminste nog een wi punt bracht. FC Lisse - RKAVV 0-1 ((H)) Hoewel het krachtsverschil niet echt groot was, von RKAVV gisteren in Lisse de iets betere ploeg. Een gegeven voor rust overigens niet in de score tot uiting kwam, al Henk van Dorp met een vrije trap tegen de deklat dicht ii buurt van de openingsgoal. Aan de andere zijde was de als valler uit het tweede geplukte Harry van der Zwet gevaa met een tweetal kopballen. Halverwege de tweede helft weri 0-1 wel een feit. Bert Vogelaar strafte een Lissese dekkings attent af. Na die treffer was het RKAVV dat duidelijk tl moest. FC Lisse gooide nu alles op de aanval en leek vijf mi ten voor tijd te worden beloond voor die speelwijze. De Ruud van der Voort keihard ingeschoten bal stuitte echter de onderkant van de lat weer in het veld terug...

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16