„Hattrick" Houtman Routineklus voor A jax Qowta/nt Unieke score mits Stefan Edberg blijft verbazen FEYENOORDER SNOERT CRITICI DE MOND Haarlem-Go Ahead begint te laat OTTERDAM De grote winst in het duel tegen AZ ■17,dat in feite geen moment kon boeien, was gisteren at Peter Houtman weer in staat blijkt te scoren. De otterdamse spits, op wiens spel de laatste weken bij- 'onder veel kritiek is geweest, zorgde voor een „hat- ick" door de eerste drie Rotterdamse doelpunten oor zijn rekening te nemen. Houtman opereerde in de unt van de aanval voor zijn doen uitermate actief en I gressief. De drie doelpunten zullen met de bekerwed- rijd tegen Haarlem en de waarschijnlijk voor de titel eslissende uitwedstrijd tegen PSV zijn zelfvertrouwen anmerkelijk hebben versterkt. - F MAANDAG 26 MAART 1984 teen velt grensrechter EN HAAG In de eerste divisie is zaterdagavond de wed- rijd Eindhoven - Heracles twee minuten voor tijd gestaakt, «heidsrechter Smeenk nam die beslissing nadat zijn grensrech- p Klint aan het hoofd was geraakt door een hard voorwerp, trmoedelijk een steen, dat van de tribune was gegooid. Op het oment van staken leidde Eindhoven met 2-0. >t incident gebeurde vrij kort na het tweede doelpunt van pdhoven, dat toen al bijna een half uur met tien man speelde. »nk Janssen was na twee gele kaarten, één wegens een over ijling en de tweede wegens wangedrag, ongeveer een kwartier rust uit het veld gestuurd. idat Eindhoven de stand op 2-0 had gebracht in een zelden windende wedstrijd, werd normaal afgetrapt. Toen de bal op helft van Heracles, in de buurt van de middenlijn uitging en Omgegooid moest worden, werd Klint geraakt. De grensrechter F laagde tegen de mensen, die hem naar de kleedkamer bege- I lidden, over hoofdpijn. Scheidsrechter Smeenk vertrok binnen I en kwartier van het sportpark aan de Aalsterweg. MILAAN De 18-jarige Zweed Stefan Edberg heeft gisteren voor een enorme verrassing gezorgd door het Grand Prix-toernooi van Milaan op zijn naam te schrijven. In de finale van het enkelspel versloeg Ed berg zijn als eerste geplaatste één jaar oudere landge noot Mats Wilander in twee sets: 6-4 6-2. Edberg was ongeplaatst. Wilander versloeg in de halve finales de Amerikaan Vitas Gerulaitis in twee sets: 6-0 6-2. Edberg, die vori ge week in Rotterdam de halve finales haalde en toen maar net van Ivan Lendl verloor, had iets meer moeite met de Australiër Brad Drewett: 7-6 (7-1) 6-1. Kathy Jordan (zege op Zina Garrison) en Hana Mandlikova (Pam Shriver) bereikten de finale van een toernooi in Dallas. Stefan Edberg met de trofee, die ge tuigt van zijn eerste grote triomf. Vier doden bij rally-ongeluk BOEDAPEST Bij een rally in Hongarije is zaterdag een auto op het publiek ingereden. Doordat Peter Szabolocsi vrij kort na de start van de wedstrijd in Viserad de controle over zijn Lada ver loor, kwam hij terecht in een groep toeschouwers, die binnen de afrastering had plaats geno men. Een van de toeschouwers overleed ter plekke, drie werden zwaar gewond overgebracht naar ziekenhuizen, waar zij later over leden. Een tiental kijkers liep verwondingen op, van wie een aantal tamelijk ernstig. De wed strijd werd onmiddellijk gestaakt. Matthaus naar Bayern München MONCHENGLADBACH Lothar Matthaus, de Westduit- se international van Borussia Mönchengladbach, speelt vol gend voetbalseizoen voor Bay ern München. Persoonlijk kwam hij reeds tot volledige overeenstemming met zijn nieuwe club. Bayern en Borus sia moeten nog onderhandelen over een transferson van on geveer twee miljoen gulden. Contraspionage in Los Angeles taak voor FBI LOS ANGELES Contras pionage zal de voornaamste bezigheid van de FBI zijn tij dens de Olympische Spelen in augustus in Los Angeles. Dit heeft FBI-agent Richard Bret- zing verklaard in een inter view. Bretzing is al twee jaar speciaal met het oog op de Olympische Zomerspelen in Los Angeles gestationeerd. De taken van de federale recher che zijn volgens Bretzing drie ledig: 1. bescherming van de buitenlandse afvaardigingen 2. strijd tegen terrorisme, 3. contraspionage. De nadruk ligt op het derde punt. Rolstoeler temidden van atleten WENEN Georg Freund heeft gisteren tijdens de mara thon van Wenen voor een bij zondere prestatie gezorgd. Dè zich in een rolstoel voortbewe gende Oostenrijker eindigde in een sterk lopersveld als negen de in een tijd van 2 uur, 17 mi nuten en 42 seconden. De wedstrijd over de traditionele 42 kilometer en 195 kilometer werd gewonnen door de Pool se atleet Anton Niemczak in 2.12,17 Budd overweegt naturalisatie LONDEN De Zuidafrikaan- se lange-afstandsloopster Zola Budd, officieus de snelste ter wereld op de 5000 meter, over weegt de Engelse nationaliteit aan te nemen. De 17-jarige at lete is met haar ouders in Lon den aangekomen voor een eer ste gesprek met de Engelse au toriteiten. Als Zuidafrikaanse mist Zola Budd de mogelijk heid de confrontatie met de gevestigde sterren aan te gaan en worden haar records door de IAAF niet erkend, omdat Zuid-Afrika geen lid is van de ,wereld-atletiekfederatie. Derde gele kaart voor Van Gils DEN HAAG Alleen Van Gils van Willem II liep afgelo pen weekeinde in de eredivi sie tegen zijn derde gele kaart aan. In de eerste divisie be reikten vier spelers dit aantal: Erkelens van SC Cambuur woensdag al, Boers (VW), Oost (SVV) en Janssen van Eindhoven, die zaterdag twee maal geel (en dus rood) kreeg. Allen Weerbaar onttroont Fortuna ROTTERDAM— Allen Weer- baar heeft zaterdag in Rotter dam beslag gelegd op nationale zaalkorfbaltitel. De Amster damse ploeg versloeg het favo riet geachte Fortuna met 12- 11. In een met 7000 toeschou wers overvol sportpaleis Ahoy' er werden zelfs staanplaat sen verkocht werd de titel pas in de slotfase van het duel vergeven. Allen Weerbaar, dat een 8-4 voorsprong in een 8-10 achterstand omgebogen had zien wprden, zag uitblinker Koos Snel drie minuten voor tijd de winnende treffer reali seren. De inmiddels bekende slotact van Torvill en Dean, waarbij het scorebord op de achtergrond ondubbelzinnig de waardering van de jury aangeeft. 'han Cruijff, die weer een opvallende rol speelde, ontwijkt ringend doelman Eddy Treijtel van AZ '67, waarbij de bal "l liggen. HAARLEM Onenigheid ie te dragen shirts was er e oorzaak van dat de eredivi- Ga ze zien bij uw dealer sie-wedstrijd Haarlem - Go Ahead Eagles tien minuten te laat begon. Go Ahead Eagles heeft als officiële clubkleuren rood en geel. In Haarlem ver scheen de club in het blauw. De officiële kleuren van Haar lem zijn overwegend blauw. De uitspelende club moet de tenues, volgens de reglemen ten, aanpassen aan de tegen stander. Go Ahead had echter geen reserve-shirts meegeno men. Haarlem bood Go Ahead witte shirts aan, zonder recla me-opschrift. Met de televisie- -camera's in het stadion wei gerden de spelers van Go Ahead in die witte shirts te spelen. Scheidsrechter Draais- ma deelde daarop lakoniek mee dat de wedstrijd in dat ge val niet gespeeld zou worden. Tien minuten na de officiële begintijd draaide Go Ahead bij *en speelde in het wit. GRONINGEN De uit wedstrijd tegen FC Gro ningen leek voor Ajax een moeilijk karwei. In wer kelijkheid werd het slechts een simpele routi neklus voor de Amster dammers. Zonder Ophof, Rijkaard en Olsen kwam het gehavende elftal zon der veel problemen tot een veelzeggende over winning van 5-1. Een, uitermate tevreden trai ner Aad de Mos over deze triomf in het Oosterpark: „Wat we vandaag deden, heb ben we vorige week tegen Haarlem verzuimd. We heb ben nu erg agressief gespeeld en ons zelfvertrouwen terug gevonden. Slechts één moment zijn we in gevaar geweest, Dat was toen FC Groningen direct na de rust op 2-1 kwam en het publiek achter de ploeg ging staan. Ik was even bang dat we onze voorsprong niet zou den behouden. Daarom was de derde treffer van Van 't Schip zo enorm belangrijk. We kre gen het spel weer in handen én daarna konden we de score eigenlijk gemakkelijk op 5-1 ^brengen" liÉël Karei Hiddink haalt uit voor de enige treffer van FC Groningen. •Jan Mölby kan het niet verhinderen. Ronald Koeman stond aan de basis van de triomf van de Amsterdammers. Binnen het kwartier had hij Ajax met twee verwoestende knallen op een voorsprong van 2-0 ge bracht. Zaterdag nog was de jongste Koeman in een radio- -uitzending verweten, dat hij te vaak van grote afstand op het doel schoot. Koeman zei toen: „Ik probeer het toch steeds weer, in de hoop dat de bal eens precies in de kruising komt". Tegen zijn oude ploeg werd de hoop werkelijkheid. Met die voorsprong was Ajax goed op weg, al verdween daarna ook nog de laatst over gebleven routinier uit het elf tal. Aanvoerder Schoenaker kreeg een spierscheuring in zijn dijbeen en moest door Bos man worden vervangen. Maar de ploeg had voldoende zeker heid om die tegenslag op te vangen. Zonder problemen haalde Ajax met zijn vroege voorsprong de rust. FC Groningen kwam echter vol goede moed uit de kleed kamer voor de tweede helft en Hiddink gaf de ploeg met een tegentreffer de prikkel, die meer mogelijk leek te zullen maken. FC Groningen kwam er niet aan toe, want vijf mi nuten na het tegendoelpunt knalde Van 't Schip onberispe lijk raak: 3-1. De overblijvende 35 minuten hadden geen wezenlijk belang meer. Chaotisch werd het spel van FC Groningen en steeds gemakkelijker gingen de Am sterdammers voetballen. Ajax ontmoette geen georganiseerd verzet meer, de gasten kregen praktisch vrij baan, door de enorme gaten in de noordelij ke verdediging. Van Basten verscheen hele maal alleen voor Schellekens en omspeelde hem in alle rust: 4-1. Een kwartier later werd de nederlaag van de Gronin gers echt pijnlijk door toedoen van Vanenburg, die eindelijk weer eens een doelpunt maak te. Uit een vrije trap plaatste hij de bal glaszuiver in de bo venhoek en weer was de aan wezigheid van Schellekens overbodig. Hiddink 1-2, 54. Van 't Schip 1-3, 66. Van Basten 1-4, 79. Vanenburg 1-5. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 15.000. FC Groningen: Schellekens; Steen- ge, Hiddink, Waalderbos, Roossien; Van Dijk (Mulder). E. Koeman, Van Tiggelen; Broeken, McDonald, Jans. Ajax: Galjé; Molenaar, R. Koeman, Silooy, Boeve; Mölby, Schoenaker (Bosman), Vanenburg; Van 't Schip, Van Basten, Gasselich (W. van Buur- eyenoord was in de Kuip de sterkste formatie, maar de uitslag in 5-2 gaf toch een iets vertekend beeld. AZ 67 kreeg in de zeede helft drie kansen op rij die alle een doelpunt hadden ioeten opleveren. Aan de andere kant werd Treytel driemaal ?holpen door zijn verdedigers die de bal nog net van de doellijn onden werken. AZ 67 kwam snel aan de leiding door Talan, na een pass van Heus alle gelegenheid kreeg in te schieten, en minuut later was het weer gelijk toen Houtman na een tikje t vrije trap van Cruijff, die weer enkele zeer knappe dingen eed, scoorde. Feyenoord had daarna de wedstrijd in handen laar kwam in de eerste helft niet verder dan nog een treffer an Houtman, die op maat werd bediend door Gullit. ier doelpunten konden in het tweede bedrijf de verveling ligszins verdrijven. Feyenoord nam van die treffers er drie oor zijn rekening maar met iets meer overleg hadden de Alk- laarders toch minimaal twee keer meer moeten scoren. Het leef bij een doelpunt van Van der Poppe, die met een schuiver an grote afstand Hiele kansloos liet, waardoor het 4-2 werd. AZ had toen alle kans dichterbij Feyenoord te komen maar het Bide in de afwerking. jrd - AZ 67 5-2 (2-1): 6. Talan 0-1, 7 Houtman 1-1, 35. Houtman 2-1, 61. putman 3-1, 65. Wijnstekers 4-1, 67. Van der Poppe 4-2, 79. Duut 5-2. Vidsrechter: Bakker Toeschouwers: 19.447. Ijenoord: Hiele; Troost, Nielsen. Van de Korput, Wijnstekers; Hoekstra, jufiff, Stafleu (Duut); Gullit, Houtman, Brard (Carbo). f67: Treytel; Van der Meer, Haar, Filippo, Reijnders, Gaasbeek, Tiktak mtz), Heus (Steinmann); Van der Poppe, Loggie, Talan. OTTAWA Jayne Torvill en Christopher Dean hebben in Ot tawa hun vierde Wereldtitel bij het ijsdansen behaald. Het Britse paar verwierf in de drie onderdelen 29 keer de maximale waar dering van 6.0, een absoluut wereldrecord in het kunstrijden. In de vrije kür, die door een kabelbrand in de krachtcentrale van de ijshal vijf uur werd vertraagd, werden Torvill en Dean der tien keer gehonoreerd met 6,0: viermaal voor de technische in terpretatie en negenmaal (unaniem) voor de artistieke uitvoe- ring. In Ottawa was de ijshal op de laatste dag voor het „wonderpaar" met 10.000 toeschouwers volgestroomd. Zij zagen wederom een perfecte uitvoering van het duo uit Nottingham, dat in de Cana-' dese metropool afscheid nam als amateur en binnenkort de be- roepsrijen zal versterken. Zonder concurrentie prolongeerden zij voor het vierde jaar het wereldkampioenschap en schreven zij i! dit seizoen met de Europese-, Olympische en wereldtitel op hun naam. j' Tweede werden de Russen Natalja Bestemjanova en Andrej Boe- kin. Het brons ging naar de Amerikanen Judy Blumberg en Mi chael Seibert. Het Nederlandse duo Marianne van Bommel en Wayne Deweyert eindigden in het 21 paren tellende deelne mersveld op de veertiende plaats. Scott Hamilton veroverde in Ottawa de wereldtitel bij de heren. Het was de vierde wereldtitel voor de 25-jarige Olympisch kam- Vpioen, die er mee stopt. Scott Hamilton in een bijzonder geconcen- Het Nederlandse duo Van Bommel/Deweyert treerde uitvoering van zijn vrije kür, die bij- op weg naar de veertiende plaats, droeg aan zijn wereldtitel.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13