Ank v.d. Moer gaf zichzelf in Het Interview BEELD SPRAAK ADIO/TELEVISIE CcldócQouumt maandag 26 maart 1984 pagina 11 In hoeverre speelde Ank v.d. Moer haar eigen le ven in de vrije toneelpro- duktie „Het Interview", dat kort voor haar dood verleden jaar voor TROS-tv werd nage speeld in de regie van Hank Onrust. Het is van avond te zien op Ned. II om 21.20 uur als een hommage aan deze aan het toneel verknochte vrouw, die bij het berei ken van haar 65e levens jaar destijds hevig be treurde, dat je dan niet meer vast aan een gezel schap verbonden mag zijn. „Dat wordt door ambtenaren bepaald", meesmuilde zij, „en niet door talent of ambitie". Het stuk werd geschreven door Wim van Wieringen, die het aan haar opdroeg. Hij was vertrouwd met de han del en levenswandel van deze geboren toneelvrouw en maakte haar levensfeiten tot onderwerp van dit stuk, zij het dat hij dramatiseerde om dat de mensen in de zaal ook wat willen. Men krijgt in dit spel een ou dere actrice te zien, die met vragen onder handen wordt genomen door een toneelre censent van aanzienlijk jon gere leeftijd, die zich in haar bleven heeft verdiept en daar indringende vragen over stelt. Van tijd tot tijd moet de actrice zich zelfs verweren tegen insinuaties, aanmerkin gen op haar levenshouding, verpakt in de vorm van vra gen. Dit leidt tot menig dra matisch moment in dit inter view met een verrassende climax tot slot, veroorzaakt door een brief, die de recen sent bij haar achterlaat en die zij na diens vertrek onder ogen krijgt. Die brief ver- door Ton Oliemuller klaart veel, legt de motieven voor het interview bloot, de scherpte ervan. Maar speelt Ank v.d. Moer hierin haar eigen leven, of niet? Was zij een zozeer met het toneel getrouwde dame, dat haar naaststaanden in mindere mate een rol speel den in haar leven. Dat lijkt moeilijk na te gaan. Zij nam naar verluidt de tekst onder handen, nadat van Wieringen die voltooid had. Tot hoeveel schrappin gen en veranderingen dit leidde, bleek moeilijk te ach terhalen. Zij zelf heeft zich er nooit over uitgelaten en Wim van Wieringen hield zich op de vlakte. Vertrok later zelfs naar Amerika, waar hij nu nog verblijft. Over het waar heidsgehalte van dit „Inter view" blijft dus een waas hangen. Ook al omdat haar dochters, de gezusters Oster, zich al evenzeer weinig open hartig toonden over de ten dens van dit stuk. Zei Anne- marie: „Soms herken ik mijn moeder er in. Een andere keer weer niet. Dan deed en sprak zij anders. Ik herken veel, maar niet alles". VERKEERD ACCENT Aan de betekenis van dit stuk komt deze meer algeme ne geldigheid wel ten goede. Het gaat er uiteindelijk niet om of Ank v.d. Moer haar werk hoger aansloeg en daar aan meer aandacht gaf dan aan haar eigen kinderen. Zij speelt in dit spel de oudere actrice, die zich realiseert, dat zij een paar accenten ver keerd heeft gelegd in haar persoonlijke leven. Maar dan nog gaat het minder om Ank v.d. Moer zelf dan wel om een actrice van haar talent dat zich niet weg laat druk ken in een vormelijke le vensstijl. Ank v.d. Moer zat in de jaren Ank v.d. Moer en Cor van den Brink pijnlijk scherp In „Het Interview" '30 tegelijk met Wim Kan op de Amsterdamse Toneel school. Kan werd voortijdig weggestuurd, omdat hij tegen de schoolregels in ergens had gefigureerd. Ank werd direct als een groot talent aange merkt. In een kort overzicht van haar leven, voorafgaan de aan „Het Interview", wordt daarop een kijkje ge boden. Zij slaagde cum laude en kreeg gelijk grote rollen, zoals Gretchen in „De Faust" van Goethe. Eduard Verka- de, vroeger zelf een groot heid, zag haar gaarne naast zich spelen en bood volop kans daartoe. Zij heeft veel toneelwerk van importantie gedaan, maar raakte net als mensen als Guus Oster en Han Bentz v.d. Berg gefrus treerd tijdens de Aktie To maat van jonge ontevredenen met het toenmalige toneel. Dit viel ongeveer samen met haar pensionering. Zij had zich een ander afscheid voor gesteld. Omdat zij wilde blij ven spelen, koos zij voor rol len in het vrije toneel. Wat zij deed bleef indrukwek kend, een vrouw die thea traal van wanten wist, elke rol invulde met het vuur dat zij in zich aanwezig wist. Jaren lang doceerde zij ook aan de Toneelschool. Zij had een doortastende wijze van les geven. Zij stimuleerde haar pupillen vooral in het weggeven van zichzelf aan een rol. Een rol krijgt inhoud door wat je er in stopt en dat moet je eerst uit je zelf te voorschijn halen. Tot haar grote ontstentenis werd zij uit deze functie gewipt met het argument, dat haar to neelstijl te zeer verouderde. Dit gebeurde tijdens de da gen van de Tomaat. Tussen 1950 en 1970 gold zij als de eerste actrice bij de Ned. Comedie, schreef trou wens ook zelf toneel. Voor haar werk kreeg zij vele on derscheidingen. In 1955 volg de haar uitverkiezing tot ac trice van het jaar voor haar rol in „De drie zusters". Voor de vrouwenrol in „Wie is bang voor Virginia Woolf" leek zij geschapen, die licht- trillende hysterica, die hevig uit kon vallen. Al in de 70 stierf zij in het harnas, terwijl zij een dag voor haar dood nog een solo-voorstelling "Ip- higeneia" deed en intussen druk in de weer was als Na Druppel in „De Jantjes" van het Volkstoneel. Deze pro- duktie moest nog op tv, Kort voor de afgesproken opname- dagen overleed zij. GROTE ROLLEN „Het Interview" als toneel stuk vergt meer speelduur dan als tv-spel. Toch wordt de kijker weinig tekort ge daan. Het spel liet regisseur Hank Onrust intact. Hij be reikte een kortere speeltijd door weglating van uitstapjes van de actrice, die zich ver meiend in de mooiere dagen van weleer fragmenten uit beroemde rollen speelt. Die schrapte Onrust, al maakte hij een uitzondering voor Je anne d'Arc, een persoonlijke getuigenis van geloof in haar eigen roeping. Hierin treft, dat Jeanne al evenzeer als een gedreven vrouw gold als Ank v.d. Moer, zij het dat zij voor verschillende idealen stonden. Zou Ank v.d. Moer gekozen hebben voor het opofferende moederschap, dan had zij haar toneeltalent onder de korenmaat moeten steken, iets waarmee zij vol gens levensopdracht ook diende te woekeren. Hank Onrust: „Het ging om een typische toneelproduktie. In de vormgeving diende ik daarom in te grijpen, twee mensen binnen het bereik van de camera te houden. Zij wist alles van toneel af. Dat hoefde ik haar niet te vertel len. Toch gaf ik haar aanwij zingen. Daar rageerde zij zwijgend op, zonder com mentaar. Vervolgens speelde zij het wel zoals ik het had voorgesteld. Daardoor werd het een bijzondere ervaring om deze vrouw te regisseren. Zij was geen gemakkelijke, dame om mee te werken, maar zij hield wel rekening met mijn regie-opvattingen". Voor de actrice in kwestie, in zekere zin dus Ank v.d. Moer, gaat het om een hard interview, haarklovend aan gegrepen door haar tegenspe ler Cor van den Brink. De ondervrager heeft zich in haar leven verdiept en haalt daaruit zaken omhoog die zij liever had willen vergeten. „Mijn vak ging voor alles", voert zij tot eigen verweer aan. Toch wordt zij ter ver antwoording geroepen voor haar verleden. Zij moet ant woord geven op vragen die zij al lang verdrongen had. Vragen van Cor v.d. Brink, die met deze voorstelling tachtig maal met Ank v.d. Moer door het land trok. Tot na haar 70e levensjaar reisde zij haar publiek hier mee na, volgens haar stelre gel, dat toneel zonder publiek geen toneel is. Aftakeling van wereldmacht in „De Parel in de Kroon" HILVERSUM De dramatische aftakeling van een wereld macht. Zo zou de 14-delige serie „De Parel in de Kroon" (The Jewel in the Crown) in enkele woorden omschreven kunnen worden, die VARA-tv volgende week gaat uitzenden. De serie schetst het denken en doen van de Britse koloniale heersers in India in het midden der jaren veertig. Tevens krijgt de kijker een indruk tot welke sociale misstanden de Britse overheersing heeft geleid en hoe de onderdrukte bevolking geleidelijk in ver zet komt; een verzet dat uiteindelijk in 1947 resulteerde in de onafhankelijkheidsverklaring van India. De eerste aflevering zendt de VARA op dinsdag 3 april uit om 20.28 uur (Ned. I). De tweede aflevering volgt nog diezelfde avond laat om 23.03 uur. „De Parel in de Kroon" is gebaseerd op het uit vier delen be staande boek „The Raj Quartet" van de in 1978 overleden Paul Scott. De serie is genoemd naar het eerste deel van diens boek „The Jewel in the Crown". De Parel in de Kroon is een uitdruk king, die stamt uit de tijd dat het Britse imperium op zijn mach tigst was. In die tijd werd India door de Britten graag gezien als een parel in de - - - kroon van ko ningin Victoria: eep glanzend, kostbaar en exo tisch juweel in de trotse keten van koloniale gebieden. De Parel in de Kroon, die al eerder is uitge zonden in Groot-Brittannië en door de Brit se pers zeer po sitief is ontvan gen, speelt zich geheel af in In dia. De serie be gint in 1942, het jaar waarin Ja pan de aanval op de Ameri kaanse basis Pe arl Harbour on dernam en waardoor de oorlog in Europa zich zou uitbrei den tot het Azia tische continent. Peggy Ashcroft als Barbie Batchelor, die een hoofdrol vervult in „De Parel in de Kroon". Naast haar Yazdani Raza Khan, die de rol van jonge huisbediende Ashok speelt. Anti-koloniale beweging De snelle opkomst van Japan als politiek-militaire factor is van ingrijpende invloed geweest op de anti-koloniale bewegingen in die Aziatische landen, waar Europese machthebbers de dienst uitmaakten. De Parel in de Kroon laat duidelijk zien hoe een onderdrukt volk zich geleidelijk bevrijd uit de Britse koloniale ketenen. De groeiende sociale onvrede in India, die aanvanke lijk zeer omzichtig tot uitdrukking werd gebracht, ging al gauw gepaard met aanslagen en opstandjes. Het eens zo trotse Groot- Brittannië kwam militair verzwakt uit de Tweede Wereldoorlog en had geen adequaat antwoord op de golf van nationalisme die na '45 India overspoelde. De Parel in de Kroon gaat over mannen en vrouwen van ver schillende rangen, afkomst en huidskleur. Zij worden meege sleurd door de ingrijpende maatschappelijke veranderingen in India gedurende de tumultueuze jaren tot 1947. Zo zien wij vrouwen als Daphne Manners, die een tragische liefde koestert voor Hari Kumar. Deze in Groot-Brittannië opgevoede Indiër spreekt slechts Engels en wordt door zijn landgenoten min of meer genegeerd. Daphne Manners' liefde voor Kumar is niet in de laatste plaats een gevolg van haar verloren strijd om de ras- senbarrière te overwinnen. Daar is ook de missiezuster Edwina Crane, die de toenemende onrechtvaardigheid in India niet meer kan verwerken en uiteindelijk de hand aan zichzelf slaat. Het trieste resultaat van een kwijnende wereldmacht, die haar positie in India met bruut geweld meende te kunnen behouden. RICK KERSJES Toelichting tsmus en de ndloper de laatste aflevering van jeugdserie naar Astrid idgrens boek ziet het er ar uit, dat Rasmus, dankzij hulp van Oskar, eindelijk Iers vindt. Maar tegelijker- begint het tot Rasmus >r te dringen, dat dit bete rt, dat hij ook afscheid van i vriend moet nemen. _j55 uur, Nederland 1. 5 had uw van het rieden li televisiespel van van- wd „Laat me met rust" d gebaseerd op de een ter „A seperate peace" n Tom Stoppard. Op een tmd meldt zich een man panne iar voor een verpleeghuis let je iets mankeren. Zus- Greetje Dekker achter de lie weet dan ook niet wat met deze gezonde man n moet. Ook de dienst- ende arts, die vervolgens gebliept wordt, weet niet eet een oplossing. Mijn er de Bruin mag in ieder val wel een nachtje blijven pen. Op zijn inschrijvings- muiier komt Ter observa- te staan. De Bruin geniet zijn verblijf in het ver- eghuis. Over geld hoeft mand zich zorgen te ma- i, want hij heeft een tas bankbiljetten bij zich. ar het personeel maakt h wel zorgen. Heeft De Pin soms iets te verber- 1.1 100 uur, Nederland 1. U li l: ti een uitverkocht Carre pre- illy Dots in concert teert de populairste mei- igroep van ons land, de lly Dots, het programma vice Nightly", waaraan de s veel genoegen zullen be en. danks dat Sjeel op de dag de opnamen niet hele- gezond was, moest de ia )w doorgaan. Een Ajax- ng rzorger hield haar met dlcijnen op de been. Na concert werdt ze meteen het ziekenhuis gebracht. 35 uur, Nederland 2. mc Nederland De Dolly Dots in Concert op Ned. II om 19.35 uur. NEDERLAND 1 VOO 16.00 Tineke. Programma met Tineke Vos. TELEAC 18.25 Turken, Marokkanen, Nederlands (2). NCRV 18.55 Rasmus en de landloper (4), jeugdserie. 19.20 De Roze Panter presen teert. 19.45 Chinees variété. Chine se acrobaten en gooche laars. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Farce Majeure. Satiri sche reacties op de toe standen van vandaag de dag. 21.00 Schaduw van het verle den. Serie korte films en tv- spelen waarin het verleden een belangrijke rol speelt. Afl.: „Laat met met rust". Een man meldt zich bij een verpleeghuis om zich te la ten verzorgen. Hem lijkt echter niets te mankeren. 21.40 Hier en nu. 22.30 Kerk vandaag, over kerk en samenleving. 22.40 Hill Street Blues. Ameri kaanse politieserie. Afl.: Een zinloze moord op een collega-advocate brengt Joyce Davenport in een cri sis. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. Afl.: TROS 19.12 Dierenmanieren. Knaagdieren. 19.35 Dolly Dots in concert, vanuit Theater Carré te Amsterdam. 20.05 Kieskeurig, consumen tenrubriek. 20.30 Harten 2. Amerikaanse serie. Jennifers artikel over de laatste modesnufjes re sulteert in een fotoreporta ge van het echtpaar Hart. Dit betekent dat zij in een nieuw avontuur betrokken worden. 21.20 Het Interview. Program ma ter' nagedachtenis aan Ank van der Moer met een korte documentaire en het speciaal voor haar geschre ven tv-spel „Het Interview". Zie ook elders op deze pag. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.05 Teleac: Tekenen en schilderen (12). Jonathan Hart (Robert Wag ner) en Jennifer (Stefanie Po wers) begeven zich in de we reld van de mode en dat levert een moord op in „Harten 2". N^d. II om 20.30 uur. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und heute. 18.25 Musik-Convoy. 19.00 Auf die sanfte Tour. Engelse politieserie. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der Glucksritter (5). De avon turen van Robert Curwlch, tv-serie van Heinz Oskar Wuttlg. Aansl.: Ein Platz an der Sonne. 21.15 Argentiniën: 100 Jahre Gluck? Reportage over de politieke geschie- 21.45 ARD-Sport extra. WK Kunstrij den. Demonstratie van de winnaars. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Zazie (Zazie dans Ie métro). Frans-ltalaanse speelfilm uit 1960. Het vroegrijpe meisje Zazie (Catheri ne Demongeot) uit een van de voor steden van Parijs Is gewend, dat ze regelmatig wordt uitbesteed als haar moeder zich met haar steeds wisse lende minnaars wil amuseren. Dit keer gaat Zazie naar oom Gabriel (Philippe Nolret), die In een ParIJse nachtclub optreedt. Zazie verheugt zich erop eindelijk In de metro te kun nen zitten. Maar uitgerekend op de dag, dat zij naar Parijs gaat, wordt er gestaakt. Daaruit blijkt weer eens, hoe stom die volwassenen zijn, vindt Zazie. Het voorstel van haar oom om in de oude taxi van zijn vriend Char les een ritje te gaan maken, kan haar niet opvrolijken. En zo beleeft Gabriel een voorproefje van wat hem met dit meisje te wachten staat. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Ein Colt fur alle Falie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Asylanten. Reportage over de problemen bij asiel aanvragen. 20.15 (ZW)Dr. Mabuse: Die unsicht- baren Krallen. Duitse speelfilm uit 1961. In het revuetheater Roxy ge beuren merkwaardige dingen. Liane Martin (Karin Dor), de aantrekkelijke sterdanseres denkt dat ze achter volgd wordt. Een te nieuwsgierige theaterbezoeker verdwijnt spoorloos, wordt door een onbekende gefolterd en tenslotte neergeschoten. Hij blijkt een FBI-agent te zijn, die blijkbaar een belangrijke zaak op het spoor was. Uit New York komt de beroemde detective Joe Como (Lex Barker) om de zaak op te lossen. 21.45 Heute-journal. 22.05 „Video" - in den Sand gesetzt. Over de ontwikkeling van tv en video In Koeweit. 22.55 Das Komplott. TV-film van Die ter Wedel. 00.20 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cureus scheikunde. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Togesschau. 20.15 Preussen In der Debatte. Dis cussie n.a.v. de serie „So lebten sle alle Tage". 21.45 Landesspiegel: Ein Stern- punkt lm Westen. Reportage over Aken. 22.15 Was mlr gefiel: Preussen-Pot- pourri, wensen van kijkers betreffen de „So lebten die all Tage". 23 15 Journaal. BRT 1 17.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Merlina. Afl.: De Juwelen van de koningin (2). 18.35 Leven met CARA (1), informa tieve serie. 19.05 Juke Box. 19.10 Programma van de Pr. Om roep. 19.40 Belgische paardekoersen, me dedelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 De parel aan de kroon. Engel se serie. Afl. 4: Incidenten op een bruiloft. 21.10 De Benny Hill Show. 21.40 Wikken en wegen, consumen tenmagazine. 22.20 Paardekoersen, Journaal en Coda: „Nu dan..." van Fernando Pes- BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Oude adel, nieuwe rijken (20 slot). 19.30 Tijdroven Lieve plantjes. De grondsoorten. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Extra-Time, sportprogramma. 22.00 Toto-prognose. RTBF 1 17.05 Vacatures ONEM. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Que les gros salaires levent Ie doigt. Franse filmkomedie uit 1982 van Denys Granler-Deferre met Jean Polret, Daniel Auteull en Michel Plc- coli. Aansl.: Discussie n.a.v. de film. 22.55 Journaal. TV 5 19.00 Champs Elysées. Gevarieerd programma. 20.30 Papa Poule. Komische serie. 21.30 Les carnets de l'aventure. Michel Piccoll In de film „Que les gros salaires" op België Frans om 20.00 uur. Engeland Federico Fellini met zijn film „Een boot vaart weg" in de BBC-filmrubriek „Film '84" om 23.55 uur. BBC 1 16.05 The getaways, tv-serle. 16.40 Tekenfilm. 16.50 The Magic Roundabout. 16.55 Play school - it's Monday. 17.20 Mighty Mouse, tekenfilmserie. 17.25 Jackonary, kinderserie. 17.40 Finders keepers, spelpro- gramma. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderserie. 18.40 Sixty Minutes, actueel maga zine. 19.40 World skating Ice gala. 20.10 Blue Thunder, fv-serie. 21.00 Points of view. 21.10 Panorama, actualiteiten. 22.00 Journaal. 22.25 The seduction of Joe Tynan. Amerikaanse speelfilm uit 1979. Met: Alan Alda, Barbara Harris, Meryl Streep. Regie: Jerry Schatzberg. 23.55 Film '84, filmrubriek. 00.23 Nieuwsoverzicht. 00.25 Wheels of Fire, Informatieve serie. 00.55 Weerbericht. BBC 2 18.10 TV-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht met ondertl- 16.4?' Amerikaanse speelfi John Wayne, Susan Hayworth. Dennis O'Keefe e.a. Regie: Edward Ludwig. 20.15 10Ó Great sporting moments: Laker's 19 wickets. 20.20 English journey. 21.00 Call my Bluff. 21.30 Sporting chance. 22.00 The faint hearted feminlat. 22.30 Horizon. Afl.: Sign of the apes, songs of the whales. 23.20 A fight to remember, over de bokssport. 23.50 Newsnlght, actualiteiten. 00.35 Tv-cursuseen. ITV 18.00 Dangermouse. 18.15 Joanie loves Chachl. 18.45 Nieuws. 19.30 Survival. 20.00 What's my line? 20.30 Coronation Street. 21.00 Duty free. Komische serie. 21.30 Charlie. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00. <0 All kinds of countiy. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 11.00 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. 14.00 ROF: Telebord: Bonifatius. 15.30 RVU: Mensenwerk - onderwijs. NCRV 16.00 James Her- riot. James wordt beloond door een dankbare veeboer. Deze beloning ligt hem wel erg zwaar op de maag. 16.50 Anna, Ciro en Co (12), Italiaanse tv- -serie. Ciro gaat met een vriend van zijn vader mee, die kostumier aan het theater is. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Heute. 10.03 Der Glücksritter (5). herh. 11.05 Urn- schau. 11.25 WK Kunstrijden, de monstratie winnaars (herh.). 12.10 Asylanten, reportage (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tages schau. 16.10 Diogenes In der Tonne oder Die Fluchtaus dem Altersheim, reportage. 16.55 Spass am Dienstag, jeugdprogramma. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek st-overzicht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 Mosaik. 16.35 Ravioli (5), komische serie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Waldheimat (13), tv-serie. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Arbeit - Beisplele für Ihre Humani- sierung (herh.). 18.00 Tv-cursus math, algebra. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 16.40 Vacatures ONEM. 16.55 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kin derprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 Craft of the Weaver. 11.30 Play school. 13.30 Journaal. 13.55 Weer bericht. 13.57 Nieuwsoverzichtt voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Chock-a-Block, kinderserie. 15.00 Caught in time. 15.20 (ZW)Hollow Triumph, Amerikaanse speelfilm uit 1948. Regie: Steve Seke- ly. 16.40 Tekenfilm. 16.50 The Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Tuesday. 17.20 Mighty Mouse, te kenfilmserie. 17.25 Jackanory, kin derprogramma. 17.40 Charlie Brown. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Cockleshell Bay. 13.10 Rain bow. 13.30 Gardens for all. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 A plus. 15.00 Crown court. 15.30 That's Hollywood. 16.00 Mr. and Mrs. 16.30 Miracles take longer. 17.00 Cockleshell bay. 17.15 Bat- fink. 17.20 On safari. 17.45 CB-tv Channel 14. HILVERSUM 1 TROS: 16.05 Maan dagmiddagmagazine. 17.55 Meded. (NOS). Vervolg Maandagmiddagma gazine. 19.02 TROS-country. 20.03 En nu de moraal. 20.30 Cafe chan- tant. 21.02 Coulissen. 22.02 Aktua Sportcafe. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. AVRO: 0.02 Easy liste ning. 2.02 AVRO's service station. 6.02 Auto in? Avro aan. (6.30 AVRO's radiojourn.). HILVERSUM 2 18.00 Nieuws. 18.30 Uitzending van het NIK. 18.45 Uitz. van de Bond zonder Naam. VOO: 18.50 Veronica sport. (19.00 Nws). 19.30 Veronica nws.radio. 19.33 Con frontatie (20.00 Nws.). 20.30 Veronica nws.radio. 20.33 Trend. Teleac: 21.30 Let's swing, introduktieprogr. (herh.). 22.00 Onderwijskunde (5). VOO: 22.30 Nws. 22.40 Veronica nws.radio. 23.00 Het zwarte gat. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 AVRO: 16.03 Toppop Discoshow. 17.56 Per saldo. NOS: 18.04 De avondspits. AVRO: 19.02 Stennes. 20.03 Folklive. 21.02 El pee-uur. 22.02 Candlelight. 23.02 AVRO's Swingtime. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. VARA: 20.00 Collegium Vo cale, Gent: Oude geestelijke muz. 21.20 Muziek van Marais. 22.00 Jazz- -op-vier. Presentatie: Aad Bos. HILVERSUM 5 (Vla AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Nws. voor buiten landers. 19.02 Bulletin in het Marok kaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Informatief magazine. Van 7.00 t-m 18.00 ieder uur Rljnmond-nws in aansluiting op het ANP-nws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nws. AVRO: 7.02 Auto in? AVRO aan, verv. 9.03 Steunpunt. 9.08 Arbeidsvitami nen. (10.03 Dulmeland). 11.15 Uit is in. 11.30 Rita en Daphne. 12.03 Muzi kaal onthaal. 13.06 AVRO's radiojour naal. 13.20 De AVRO Diligence. 13.57 Per saldo. 14.03 Mazzel. 15.03 De tweede ronde. 16.02 Hersengymnas tiek. 16.30 Kom 'ns langs in „Des In- HILVERSUM 2 KRO: 7.00 Nws. 7.10 Echo-kort. 7.12 Het levende woord. 7.20 Echo. 7.55 Postbus 900. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Als je haar maar goed zit. 10.00 Angels en klem men (10.30 Nws.) 11.00 Ouder wor den we allemaal. 11.30 Nws. 11.33 Met Anne. 12.00 Kruispunt. Over- h.voorl.: 12.16 Uitz. v.d. landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Echo-politiek. 13.30 Nws. 13.33 Schoolradio. NOS: 14.30 Nws. Feduco: 14.32 Open Schooltijd-Thema 20: Een moeilijk kind. NOS: 15.03 NOS-ombudsman. 15.30 Nws. 15.32 Een leven lang. TROS: 16.00 TROS nws.show. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18.00 Aktualitelten via Dingen van de dag. 7.02 Gesode- meurders. 9.03 In afwachting van... 11.03 Doorloper. 12.03 Paviljoen 3. 14.03 Peter Holland. 16.03 De verruk kelijke 15. HILVERSUM 4 TROS: 7.00 Nws. 7.02 Een goede morgen met ir. Henk Vre- deling. (8.00 Nws). 9.00 Continu klas siek. 11.00 TROS Concertzaal. 13.00 Nws. 13.05 De klass. top tien. NCRV: 14.00 Kamermuz. van Beethoven. 15.15 Beroemde soloconcerten: Wer ken van Mozart. 16.00 Literama. 16.45 Woord in de middag. RADIO RIJNMOND 7.30 Inform, ma- gaz. 16.30 Inform, magaz. Van 7.00 t.m. 18.00 ieder uur Rijnmond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11