^oreholte verspeelt laatste kans OEDE START VELOCITAS EN TEMPO Nuttige „generale" Leiden CLUBKAMPIOENSCHAP NSL ZONDER VERRASSINGEN i i. SPORTTRIBUNE MSV maakt zich op voor eredivisie MAANDAG 19 MAART 1984, NOORDWIJK Het da mesteam van MSV heeft de promotie naar de bas ketbal-eredivisie zondaga vond in de volle Northgo- hal weer een stapje dich terbij gebracht door de belangrijke thuiswedstrijd tegen BV Groningen in winst om te zetten: 83-61. In de rayon eerste klasse heren boekte BV Leider dorp een verdiende zege op concurrent MSV (80- 90). Winst was er ook voor Blitz en BVO, die respec- tievelijk AMVJ Rotterdam (100-71) en Nutsspaarbank Trotters (59-78) met ge mak terugwezen. De vrouwen van Elmex kun nen de degradatie niet meer ontlopen, ook Devils bleek te sterk: 54-72. De uitwedstrijd tegen MSV werd voor Groningen een dure aangelegenheid. De titel kandidate in de promotiedivi sie reisde zaterdagavond al naar Noordwijk, om bij aan komst te vernemen dat een dag later zou worden gespeeld. De Groningsen keerden huis waarts en maakten de 'lange reis gisteren opnieuw. MSV opende met een press verdedi ging om de vermoeide tegen stander al in de eerste helft op de knieeii te krijgen. Dat lukte en bij rust had de ploeg van coach Henk Krauwel een 37- 28 voorsprong. Groningen kon ook na de hervatting het leng tevoordeel niet uitbuitten en het geconcentreerde MSV, dat een dag eerder besloten had om de stap naar de eredivisie te wagen, vergrootte het ver schil tot 83-61 bij het eindsig naal. Renate Sluis (26). Tineke Vos (22) en Carla Krauwel (16) waren de topscoorsters voor MSV. BV Leiderdorp besliste de strijd om de tweede plaats in haar voordeel door MSV irn Noordwijk overtuigend terug - te wijzen: 80-90. Coach Ben van Cleef beschikte eindelijk weer over zijn volledige selec tie en dat is met de wedstrij den tegen Blitz (zaterdag) en koploper Argus (31 maart) voor de boeg reden om aan te nemen dat de Leiderdorpers in de staart van de competitie nog voor vuurwerk zullen zor gen. MSV werd al snel op een fikse achterstand gezet, die bij rust zestien punten bedroeg: 29-45. Na de hervatting kwa men de kustbewoners terug tot zes punten, maar Leiderdorp hield het hoofd koel en stelde de verdiende winst veilig: 80- 90. Bij Leiderdorp scoorde Marcel Rijsbergen 17 punten, junior Daan van Egmond 16 en Robert-Jan Rijsbergen 14. Voor MSV kwam Peter Goo- zen tot 26 punten. Blitz nam na een aanvanke lijk gelijkopgaande strijd (12- 13) snel afstand van AMVJ Rotterdam, dat bij rust al ge- klopt was (51-40). De tweede helft werd bepaald onaange naam toen eerst de Rotterdam se guard Van Goor uit frustra tie Dick Koornneef tegen de vloer werkte en het veld moest verlaten, even later ge volgd door ploeggenoot Ma troos. Laatstgenoemde be dreigde de Leidse arbiter Erik Jan van de Heuvel, die de wedstrijd met nog twee minu ten te gaan bij een 100-71 stand uit lijfsbehoud staakte. Ton Kallenbrg Jr. werd voor de Voorschotenaren topscorer met 28 punten. BVO Alphen had weinig pro blemen met het door een bles- sure van schutter Wim van - Niekerk ernstig gehandicapte 1 Trotters. De Alphense ploeg wist zich bij rust (28-41) al ver zekerd van de winst, waaraan de Leidenaars met twintig maal balverlies een bijzonder 1 steentje bijdroegen: 59-78. Elmex kijkt uit naar volgend seizoen, waarin in een lagere klasse gewerkt kan worden aan toekomstig herstel. De veel geplaagde ploeg van Tir- ke Karim kon pas na de her vatting (rust 18-45) freewheel end wat terug doen tegen de Devils, die evenwel nog ruim wonnen: 54-72. Winstpunt was het heroptreden van Ilona Luurssen (19 punten). HANS JACOBS t~vtx7t tvpot-tattt T-vTinnr Hrip van Hp vipr lnnpn fppn halvp terechte kampioen. Wim Brouwer pro- Bataaf Andre Moedis heeft na een min of hiï Hp mpïcïpc AnHraa von Vaiian JOORDWIJKERHOUT De jaar- ijkse clubcompetitie over vier lopen ran de Noordwijkerhoutse Strandlo- ers (NSL) leverde de verwachtte irinnaars op. Mede door winst in de fsluitende cross konden Jan Laan, 'heo Heemskerk, Gre van Gerven n Joke van Gerven gehuldigd wor- en. Veteraan Mart Zuiderduin ont- ield zich van de laatste wedstrijd, ij verkoos een 10-kilometer loop in (rouw, die hij winnend afsloot, en erspeelde daardoor een topklasse- ng in de Noordwijkerhoutse kam- ioenstrijd Door drie van de vier lopen (een halve marathon, 10 Engelse Mijlen, 12 kilometer strandloop en nu 7600 meter duincross) te winnen en eenmaal derde te worden won Jan Laan oppermachtig de clubtitel bij de heren. In de eindrangschikking kwam Anton Hens nog het dichtst bij hem in de buurt met slechts zes punten achterstand (een overwinning is 60 punten, een twee de plaats 59 enzovoorts). Wiliam Heems kerk bezette de derde plaats. Door het lo pen van slechts drie van de vier wedstrij den vielen zowel Mart Zuiderduin als Jan Kaptein ver terug in het klassement. In de reeks wedstrijden die in november begon werd door de veteranen uit de Noordwijkerhoutse vereniging Theo van Wetten gemist. Nu werd Theo Heemskerk kampioen. Wim Brouwer pro beerde in de laatste loop het benodigde verschil van twee plaatsen te bemachti gen, maar slaagde niet door het goede lo pen van Heemskerk. Bij de dames was uiteraard Joke van Ger ven de beste met het maximaal aantal punten van 60 (4 x 15). De uitslag van de cross en die van de overige wedstrijden was kwa volgorde identiek aan de eind rangschikking. Van Gerven dus eerste, Ada Steenvoorden eeuwige tweede en Liesbeth Vergeer derde. Ook weinig spanning bij de dames vetera nen. Gre van Gerven (60 punten), Nel Pesschier (55 punten) en Ria Duivenvoor den (48 punten) beheersten deze kompeti- Bataaf Andre Moedig heeft na een min of meer onvrijwillige stop de rolstoelatletiek weer opgepakt. Met een tijd van 1.32.0 uur scoorde hij een wat matige tijd in een hal ve marathon in Leiden. De altijd optimis tische Moedig ziet toch mogelijkheden ge noeg om de ontstane trainings achterstand in te halen alvorens aan de Marathon van Rotterdam deel te nemen. Daar wil hij on der de drie uur uitkomen. Om zich voor te bereiden neemt hij deel aan de Zilveren Molenloop van 7 april. De door Spartaan georganiseerde veldlo pen voor junioren en pupillen heeft de vereniging veel winnaars opgeleverd en ook een drietal clubprijzen. De vierde bij de meisjes Andrea van Velzen (C), Co- rinne Oppelaar (D), Marion en Annette Verdegaal en Ingrid van Wely (pupillen). De besten bij de jongens waren Marco Stroet (C), Robert en Bart van der Wal (D en pupil), Stefan van der Poel en Bas Warmerdam (ook pupil). Leidse marathon De door de KNAU niet erkende hele en halve marathon in Leiden bracht door het ontbreken van die officiële status geen ge weldig deelnemersveld. Ondanks een dui delijk verbod van de bond aan de atleten deden toch enkele erg bekenden aan deze clubprijs was voor het Haagse V&LTC. loop deel. Snelste marathonner werd de Voor de beste Spartaan prestaties zorgden van oorsprong Leidenaar Robert Strik. Met zijn tijd van 2.29.13 uur was hij ruim.; twintig minuten voor nummer twee aan de meet. Lissenaar Ben Haagen werd vierde met een tijd van 2.58.17 uur. Voor hem kwamen nog Hans Koster en Arnout- de Ridder over de streep met tijden van 2.49.21 en 2.51.36 uur. De Lisser veteraan 2 Kees van der Zwaan won het klasse-, ment in zijn klase met en tijd van 3.07.47 uur. In de halve marathon won Bruno- Schlack met een tijd van 1.11.29 uur. Met- de medewerking van Bataven of Holland zou de organisatie van deze loop een offi-: ciële status kunnen krijgen en daarmee:- ook een veel aantrekkelijker deelnemers-; veld. Vooral dat laatste zal de sponsor op prijs stellen. GERT VELTHUIZEN !DEN Plantenhoek 'eholte, de enige „Leid- ploeg die gisteren op lelijk niveau in actie m, leed een ontluiste- ide nederlaag tegen :kesluiter DSVD. De ;g ging in het veel te ;de duel met 19-11 ten Ier. In de afdeling per- de heren van HVS in duel met SOS 2 er zo'n 'ke slotfase uit, dat ze een achterstand nog p wonnen. Hierdoor is J beslissingwedstrijd te- ti DIOS om het kampi- fschap in 2b noodzake- geworden. De dames Triglav HVV wonnen speels gemak van C'28 2 en bleven daar- •r ongeslagen. Dit in te- istelling tot de heren MMO, die hun onge- ;en record in de laatste (strijd tegen DIOS 2 ipeelden. Rijnsoever 'd kampioen van 3d een 7-23 zege op lene. Het studenten- EMCO Leider^ lever zeen schitterende pres te door het toernooi van 5li universiteit van vlecht te winnen, ircfeholte ondervond de kracht van een kat in het nauw. DSVD vocht voor het behoud van een plaats in de eerste divisie en gebruikte daartoe alle middellen. De Voorhoutsen kwamen in het veld met een verre van fitte Hannie Boskamp, en dat uitte zich in een gebrek aan schot kracht. In het begin was dat nog niet fataal toen de ploeg van Wim Geerlings goed bij bleef (5-4), maar daarna na men de dames uit Deurningen voor een uitzinnig publiek een 9-5 voorsprong. De Voorhoutse 6-0 verdediging was niet opge wassen tegen de opbouw van DSVD, die uit twee jeugdin- ternationals bestond. Ook na rust kwam Foreholte eigenlijk niet verder dan wat friemel- doelpuntjes, terwijl DSVD met harde charges, waar de arbi ters te weinig tegen optraden, de voorsprong verruimden. Slachtoffer hiervan werd Ellie Hoek die geblesseerd het veld moest verlaten. De oorzaak voor het uiteindelijke forse verlies van 19-11 moet echter ook in de te ontspannen eigen hypding gezocht worden. Fo- De damesploeg van de nieuwe Zoeterwoudse handbal vereniging Fair Play imponeerde dit seizoen. De formatie werd ongeslagen kampioen. De verantwoorde lijkeman daarvoor is trainer Wim van Leeuwen (derde van links staand). reholte haakte nu definitief af in ae race om promotie naar de eredivisie. HVS werd in het duel met SOS 2, dat gewonnen moest worden om een beslissings wedstrijd met DIOS te force ren, geteisterd door zenuwen. Het team speelde zeer nerveus en kwam zelfs na drie kwar tier met drie doelpunten ach ter te staan. In de laatste pe riode hervonden de'Stompwij- kers echter hun zelfvertrou wen en zegevierden toch nog ruim met 20-14. De dames van HVV zijn al kampioen en dat was te merken aan de partij die zij tegen AHC speelden. Bij rust was het al 1-9, daarna maakten de blauwhemden er een oefenpartij van, er werden wat systemen gedraaid. Dit re sulteerde wel in veel doelpun ten, die echter al of niet te recht voor cirkel werden afge keurd. Eindstand: 6-12. De he ren van HVV zijn overigens nog niet zeker van het behoud van een plaats in de eerste klasse. Doordat in de derde di visie HEC totaal onverwacht van EDH won en het NHV dit jaar werkt met een versterkte promotie-degradatieregeling kan het lot van HVV zelfs af hankelijk zijn van de resulta ten in de ere- en eerste divisie. De heren van MMO kwamen maar met zeven man in het veld. Tegen DIOS 2, dat op de tweede plaats staat was dat niet voldoende om het onge slagen record te handhaven. De Hoogmadenaren hebben constant tegen een kleine ach terstand aangekeken en kon den dat in de laatste minuten niet goedmaken: 15-11. Het enige kampioenschap dat dit weekend behaald werd, kwam in Katwijk terecht. Rijnsoe ver kreeg alle medewerking Athene en heeft zich geen mo- aanvallende WEERT Het publiek in de volle sporthal Leuken beklom zaterdagavond na afloop van de wedstrijd Coveco-Elmex de banken en zond beide ploegen met een warm applaus de kleedkamers in. De Lim burgers bedankten beide ploegen voor een weinig fraai, maar uiterst boeiend en sportief gestreden duel, waarin Leiden na een spannende tweestrijd als nog aan het langste eind trok: 77-86. Dat het zover kwam mag toch opmerke lijk worden genoemd om dat er in Weert weinig meer op het spel stond dan de spreekwoordeljke eer. Coveco wist zich al enkele weken uitgescha keld voor deelname aan de strijd om het lands kampioenschap, terwijl voor Leiden de laatste competitiewedstrijd slechts als oefening gold voor de play-off ontmoe ting met Black Velvet Ca nadians, woensdagavond. Ruud Harrewijn en zijn ploeg namen het treffen met het wispelturige Weert, dat enkele maanden geleden nog de twee de plaats deelde met Nashua, uiterst serieus. Leiden reisde extra vroeg naar Limburg om zich op de wedstrijd voor te bereiden. „Wij kunnen ons zo vlak voor de play-offs geen misstap veroorloven" stelde Harrewijn, die Weert een week eerder aan het werk had gezien tegen Canadians. Toen bakten de Weertenaren er bit ter weinig van, maar juist te gen titelpretendent Leiden was de zuidelijke formatie be lust op winst. Spelverdeler Jos Wolfs: „Wij willen voor ons ei gen publiek het seizoen goed afsluiten." Jos Wolfs was zaterdagavond na een slepende blessure en daarop volgende griep einde lijk weer in prima vorm en dat leverde een boeiend gevecht op met Emill Hagens. De Leid se international kwam pas na rust in zijn goede doen, maar toen was het voor Weert ook direkt bekeken. Hagens werd met Don Cox in de eerste rondgang van scoren afgehou den en mede daardoor konden de met scherp schietende Lim burgers steeds enkele punten op Leiden voorblijven. Zwiers en Blair leidden Weert zelfs naar een 24-14 en 39-31 voor sprong, maar Leiden vond steeds weer aansluiting. Toen Emill Hagens met af--' standknallers en gewaagde pe netraties een nieuwe dimensie gaf aan de Leidse aanval, die tot de rust (43-39) voorname lijk had gesteund op de in breng van het duo Beck- Kragtwijk, kwamen er proble men voor Weert. De bepaald zwak fluitende arbiters Fasen en Woudstra strooiden kwistig met fouten en die vielen voor al voor de thuisploeg ongeluk kig. Leiden, dat de strijd om de rebound domineerde, had inmiddels het schotpercentage tot aanvaardbare normen op geschroefd (van 40 naar 60 percent, Hagens 10 uit 12 raak) en toen Zwiers met vijf p's naar de kant moest betekende dat het einde van het beleg van Leiden. In de elfde minuut nam Lei den voor het eerst de leiding (63-64), die vervolgens niet meer werd afgestaan. Leiden hield het hoofd koel, bleef de vastgestelde patronen uitvoe ren in de wetenschap dat de basis van het op haar tenen presterende Weert te smal was om voor een verrassing te zor gen. Weert en met name Wolfs probeerde het nog met een een press, maar ook daartegen bleek Leiden bestand: 77-86. De ploeg lijkt dan ook klaar voor het belangrijke treffen met Canadians, dat in Den Bosch door Nashua van het veld werd geblazen: 112-77. Weert zorgde in ieder geval voor een uitstekende oefening. HANS JACOBS Eindstand eredivisie: Den Bosch 32-58, Leiden 32-54, Canadians 32-40, Haaksbergen 32-34, Weert 32-28, Or- ca's 32-24, AVZ Den Helder 32-18, Werkendam 32-18, Rotterdam-Zuid 32-14 (gedegradeerd). Scoutingscijfers Leiden: Hagens 22 (63%, 7 assists, 4 rebounds), Kragtwijk 19 (9 reb.), Wiel 14, Beek 11 (11 reb.), Van Helfteren 6. Cox 6, Van Dam 6 (75%), Richel 2. Schot: 50%, rebounds 43. balverlies 13. Weert: Blair 27, Zwiers 12, Wolfs 12, Griekspoor 10, Vervoorn 6, Lewis 6, Van Kempen 2 Schot: 53%, rebounds 27, balverlies 12. Programma play-offs: woensdag 21 maart Leiden - Canadians (20.30 uur Vijf Meihal), Den Bosch - Haaksber gen (20.30 uur Maaspoort). ment hoeven in te spannen, wat resulteerde in een 23-7 overwinning. Hun damesteam verloor met 13-9 van SOS. De dames van Fairplay besloten hun opmerkelijke eerste sei zoen met het overklassen van de reserves van Olympia 2. In een simpel gespeelde wedstrijd behielden de dames met 7-21 de ongeslagen status. In hun geval betekent dat dat ze nog nooit een competitiewedstrijd verloren hebben. De heren van deze vereniging kunnen dat, ondanks de 21-13 winst op HVS 2, niet meer zeggen. Het damesteam van Fairplay lijkt een grootse toekomst tegemoet te gaan, gezien het gemak waarmee in het afgelopen sei zoen de tegenstandsters aan de kant werden gezet. De studenten van EMCO-Lei- den kwamen in de voorberei ding voor de Nederlandse kampioenschappen uit op een sterk bezet toernooi van de universiteit van Utrecht. On danks verlies in de voorrondes van Wageningen kwam het damesteam in de finale, waar in het na het nemen van straf- worpen won van Amsterdam. Bij de heren kostte het verlies in de voorronde met 7-5 van de latere winnaar Nijmegen) wel de finaleplaats. In de strijd om het brons won de ploeg van trainer Wim van Leeu wen overtuigend met 11-4 van Rotterdam. AD VAN FESSEM zij konden dit enkel door 2-0 in daden omzetten. Hierdoor kon de Haagse opponent bij blijven en zij nam meteen na de pauze ook de leiding (3-5). Ook bij 6-8 leek de ploeg van Roedoe, die nog wel twee fris se aanvallers inzette, in pro blemen, maar zij kon deson danks nog op gelijke hoogte eindigen: 8-8. Hierbij tekenden Tinja van der Bosch (2), Erica Hardam (2), Bert Jan van Weeren(2), Marinde Dijk en Tom de-Vries voor de treffers van de thuisclub. Pernix Al Tijdens het kampioenstoernooi voor adspiranten te Almelo heeft Pernix Al zich goed ge manifesteerd. De Leidse jeugd- ploeg, die deelnam als kam pioen van de afdeling Rijn delfland, boekte in haar poule drie overwinningen en één ne derlaag. Zij won van Blauw Wit (H) met 6-5, van Rust Roest met 4-2, verloor van Blauw Wit (A) met 2-3 om dan nogmaals te winnen van DVO met 2-1. De laatstgenoemde vereniging werd echter groepswinnaar, omdat zij een beter doelsaldo bezat dan de Leidenaren. IN de finale speelde DVO overigens 4-4 ge lijk tegen Deetos, de andere poulewinnaar. Na strafworpen veroverde de Dordtse jeugd het kampioenschap van Ne derland voor adspiranten. De derdeklas- Velocitas en Tempo in de nacompetities het kampioenschap van start gegaan, korfbalclubs bleven zonder een ne- zodat zij hun kan eigen handen hiel- Velocitas won van met 8-7 en Tempo een 8-8 gelijkspel HSV. een kwartier had Ve- een 4-1 voorsprong op- tegen SEV, maar liep het beduidend „v,».». Er werden enige rian- kansen gemist door de o&ede aanval, die ook moeite om zich onder de paal vrij jpelen. Dit werd vooral pro- 'Anatisch, nadat de bezoekers ALeidschendam kort na rust "(gelijke hoogte waren geko- Mp (5-5). Vandaar dat coach '0' Haas twee wissels door- %de in dit vak, die inder- Ad effect sorteerden: Veloci- -»kwam weer voor (8-6) en ■A zich nu niet meer inhalen. J werd nog wel 8-7, waarbij A Goudsmit (3), Marjolein (2), Leon Brouwers, 1 en Rien van Poelgeest het derdorper aandeel in de e verzorgden. >rek aan schotvaardigheid ft Tempo opnieuw parten >eeld in het duel met HSV. Alphenaren speelden be- lend beter korfbal, maar Ron Goudsmit (hier links op archieffoto) was met drie treffers zeer waardevol voor Velocitas in het duel met SEV.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17