Huizen geen probleem voor Noordwijk Nijver RCL deelt met fantasieloos Bennekom FC Lisse zakt weer weg ARC maakte halve misstapmaar blijft aan kop SPOM I miBUNE Zevenhove herovert leiders positie Sportwerel MAANDAG 19 MAART J LEIDEN ARC had na de winterstop zes partijen op rij winnend afgesloten. In 's Gravenzande ging het zaterdag echter mis voor de leider in de derde klasse. 's Gravenzande dwong de Alphenaren een 2-2 remise af. Voor de koppositie maakt dit punt verlies, gezien de grote voorsprong op DVO'32, niet veel uit. Katwijk en Ter Leede bakten er za terdag ook niet al teveel van. Beide 'subtoppers' verloren met 1-0 van res pectievelijk SVPTT en Hoekse Boys, waardoor elke hoop op een kampi oenschap als vervlogen beschouwd kan worden. 's-Gravenzande - ARC 2-2 (2- 2) Het tegen degradatie vechten de 's-Gravenzande leek te worden opgerold, toen Wilco van Leeuwen al vroeg een door de Westlandse goalie los gelaten bal mocht intikken: 0- 1. Omdat ook de Alphense spe lers hiervan uitgingen, sloop een stuk onderschatting in de ploeg en was het even later weer gelijk. Cor Prook tastte mis, waardoor Peter van de Burg simpel scoorde. Peter Kemeling tilde de thuisclub zelfs naar een op dat moment verdiende voorsprong. Een ARC-offensief was het gevolg. Nico Oosterlee liet vlak voor de rust, geassisteerd door broer Ardi, met een kopstoot 2-2 aantekenen. Na de pauze bleef ARC komen, maar bleek on danks mogelijkheden voor Ruud van Es en Jan-Willem Bogers, niet meer in staat de SVPTT - Katwijk 1-0 (1-0) Katwijk startte voortvarend. Amerik van Duyvenvoorde en Wim Guyt 1 hadden kunnen doelpunten. Halverwege het eerste deel kreeg PTT steeds meer greep op het Katwijkse spel en rukte met het 'lange halenvoetbal' steeds verder op naar het doel van de zeekan- ters. Lamers zag een bal eerst tegen de lat stuiteren, waarna hij PTT de voorsprong bracht. Kopstoten van Guyt 1 en 2 waren in het laatste part niet gericht genoeg, terwijl Van Duyvenvoorde de bal in kans rijke positie van zijn voet liet glijden. Het lukte Katwijk zelfs niet meer langszij te ko- Hoekse Boys - Ter Leede 1-0 (0-0) Rob Enthoven kopte en Willi- Ter Leedekeeper Jan Blan- kenspoor had aan de andere kant van het veld tevens zijn handen vol om in ieder geval tot de rust zijn hok schoon te houden. Ter Leede had er na de thee helemaal geen zin meer, terwijl Hoekse Boys er juist een schepje bovenop gooi de. John van der Bosch liet Blankenspoor kansloos in de NOORDWIJK In de in haalrace die Noordwijk uiteindelijk dicht in de buurt van koploper Rijns- burgse Boys moet gaan brengen, vormde Huizen zaterdag voor de formatie van trainer John Eelman feen probleem van bete- enis. Noordwijk sloot de partij met 4-1 winnend af en heeft zich door die zege nu tot op zes punten van de Rijnsburgse buur man gevoetbald. Een posi tie waar nog altijd muziek in zit; de Noord wijkers speelden immers tot nu toe twee wedstrijden min der dan de geelzwarte lijstaanvoerder en hebben daarbij een traditie op te houden die wil dat de ploeg, met het naderen van de zomer, tot de beste prestaties komt. Of dat ook dit seizoen weer in een afdelingskampioen schap zal resulteren, dient echter nog even te wor den afgewacht. Niet al leen het gegeven dat Noordwijk ook tegen Hui zen nog geen grootse in druk maakte, maar ook het feit dat behalve het sterk spelende Rijnsburg se Boys ook Spakenburg (in verliespunten gelijk met de Rijnsburgers) en GVVV nog overtuigend meedoen in de kampi- oensstrijd, noopt tot enige voorzichtigheid. Hoe dan ook: Huizen kon za terdag in ieder geval de Noordwijkse inhaalrace geen halt toe roepen. Een half uur lang mochten de geelgroenen nog hoop koesteren op een enigszins eervol resultaat. Na dat Noordwijk echter de lei ding had genomen, was het ook de grootste Huizen-sup porter duidelijk dat er aan de Duinwetering dit keer geen winst te halen was. Incidenteel mocht Huizen zich dan wel eens voor het doel van Dick Dortmundt ophouden, Noord wijk was ook tot op dat mo ment al de betere, meest ge vaarlijke ploeg geweest. De slimmere ploeg ook en juist dat gegeven kwam bij die ope ningsgoal duidelijk tot uiting. Na een duwpartij tegen Geert Jan Bakker verspilde John Marijt geen tijd bij het nemen van de terecht door Veendam- se scheidsrechter Geerdes toe gekende vrije trap. Timo Ger- lof werd op rechts wegge stuurd en de voorzet op maat door insnijdende Klaas Vink met het hoofd afgerond. De vrijdagse aflevering van Cruijff en Co, de spelhervat ting betreffende, had zijn vruchten duidelijk afgewor pen. Acht minuten later (Sjaak Sluys had inmiddels een eigen inzet van Anton Marijt slechts met moeite van de Noordwijk se doellijn kunnen halen) be slisten de Noordwijkers het duel definitief. Andries Wendt verzorgde dit keer de voorbe reiding en John Marijt de zeer De zeer fraaie tweede treffer van Noordwijk in beeld. John Marijt kopt raak. fraaie doeltreffende kopbal: 2- het scorebord moest brengen. 0. Piet Honing voorkwam ne- Pas nadat Timo Gerlof, daar- gen minuten na de pauze dat toe door Sjaak Sluys in de ge- een derde kopbal tot derde legenheid gesteld, voor 4-0 had treffer zou worden gepromo- gezorgd, kwam ook Huizen veerd. Honing pareerde de in- nog aan scoren toe. Invaller zet van Simon van Beveren ^enzo van der Laan kopte (na een hoekschop van John raak. Wat Noordwijk betrof Marijt) met de handen en be- hoefde het op dat moment al paalde op die wijze dat Anton niet zo nodig meer. De door Marijt vanaf de stip de 3 op Huizen frequent gehanteerde buitenspelval werd als te lastig ervaren, het echte vuur was er uit, al kregen Gerlof en inval ler Yvan Hermans dan nog wel zeer redelijke kansen. Na mens Huizen was met name André Boele nog dichtbij een treffer. De paal stond evenwel een tweede tegengoal in de weg, zoals de lat boven Dort mundt bij een 4-0 stand al een treffer van Honing had voor komen. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 30 Klaas Vink 1-0, 38 John Marijt 2-0, 54 Anton Marijt 3-0 (strafschop), 69 Gerlof 4-0, 76 Van der Laan 4-1. Noordwijk: Dortmundt, Mark Vink, Anton Marijt, Van Beveren (Van der Veen), Sluys, John Marijt, Gerlof, Wendt, Smits, Bakker, Klaas Vink (Hermans). René Kammenga (3) heeft uitgehaald, Bennekom doelman Gerard Drost is kansloos. RCL leidt met 1-0. LISSE De met het verlies bij DUNO afgesloten opleving van FC Lisse leek zaterdag al weer eeuwen geleden. Met zwak voetbal verloor de équi pe van trainer Harrie Talsma eenvoudig met 0-1 van het Rotterdamse Xerxes. Omdat hekkesluiter De Zwervers twee punten veroverde tegen Zwaluwen Vlaardingen, dat daarmee naar de laatste positie zakte, is het verschil met de laatste plaats nog 'slechts' twee punten. Bepaald niet gerust stellend voor een formatie, die toch voldoende in huis moet hebben en ook betere tijden heeft gekend. Zaterdagmiddag was het in ie der geval lange tijd 'huilen ge blazen'. De minimale samen hang van de ploeg zorgde er voor, dat Xerxes langzaam in zijn spel kon komen en na en kele om zeep geholpen moge lijkheden doeltrof. Wim Hor- bach zag de uiterst zwak ver dedigende linksback Bram van Zoest volledig missen, toen Ruud Arends een huizen hoge voorzet gaf. Door de bal simpel op de binnenkant van de voet te laten vallen, rolde het leer knullig achter de kansloze Lissegoalie Nico Groeneweg: 0-1. Het had alle maal beter kunnen aflopen, als even later de zwak acterende spits Peter Slobbe gewoon raak had gekopt. Slobbe mikte nu echter precies tegen de Rotterdamse goalie, vanuit de rebound knalde eerst Peter Schalk weer tegen doelman Aad Boers, waarna Slobbe van zo'n vier meter afstand over de lat schoot. Het bleef van beide kanten, hoewel Xerxes aanmerkelijk beter combineerde, behelpen. Na de hervatting werden de zwakheden van Lisse hele maal blootgelegd. Hoewel Frans van der Laan voortdu rend aanspeelbaar was en als een van de weinigen een vol doende haalde, bleek hij niet in staat het middenveld dusda nig te organiseren, dat vooral achterin hulp werd geboden aan de falende verdedigers. De Xerxes-aanvallers waren keer op keer met een man meer in die linie te vinden. Het was aan de onkunde van spelers als Chris Bosveld, Jos van Es sen en Wim Horbach te wijten, dat de score niet opliep. Aan de andere zijde kon pas enig gevaar worden opgetekend te gen het einde van de wed strijd. Het alles-of-nietsspel stelde de opgekomen laatste man Rob Suttorp in de gele genheid uit een vrije trap van René Griffioen in te koppen. De bal ging echter via de lat over het doel. De voor Gert van Tol (blessure) ingevallen Wim Koning kwam eenmaal aardig door met een schot van zo'n 25 meter. Doelman Arends stond echter op de juis te plaats. Veel verder kwam Lisse niet meer, zij het dat Xerxes zich ook in die slotfase met uitvallen vaak 'angstig' vrijspeelde. Gelukkig was Groeneweg een zelfverzekerde sluitpost, waardoor de schade beperkt bleef. Van Zoest en Van der Laan liepen een boe king op. TJEERD SCHEFFER Score: 18 Horbach 0-1. FC Lisse: Groeneweg, Van Zoest, Suttorp, Van Tol (Koning), Wijnhout, De Bruin, Van der Laan, De Ree (Van Aanholt), Griffioen, Slobbe, Pe ter Schalk. LEIDERDORP Op sportpark De Bloemerd heeft RCL getoond geen kater te hebben overge houden van de afstraffing bij Valleivogels. Benne kom gaf de Leiderdorpers de tijd zich te herstellen. Met een behoorlijk over wicht oogstten de bezoe kers bar weinig effect en kregen bij een RCL-uitval zowaar de kous op de kop. Na de pauze kwam de thuisploeg veel beter uit de verf, maar nu was het de beurt aan Bennekom om, ietwat tegen de ver houding in, toe te slaan. Met de 1-1 deling kreeg de wedstrijd een terechte uitslag. Omdat, vorige week, de 4-2 nederlaag bij Vallei vogels een nog aanmerkelijk desastreuze re omvang had kunnen aanne men, was de stemming in RCL-gelederen fors gedaald. Het idee deed zelfs opgang dat het geen theorie was, dat de machteloze staartploeg Volen- dam de degradatieplaats nog aan de Leiderdorpse formatie zou toespelen. Bevreesd voor een nieuwe domper betrok RCL dan ook overduidelijk de defensieve stellingen. Dat er met twee spitsen werd ge speeld, was aanvankelijk moeilijk te onderkennen. Al leen Pierre van Gemerden was veel in de frontlinie te vinden. De andere spits, de Van Doeselaar (reservebank) vervangende Jeffrey de Vos, nam een behoudender positie in. Bennekom werd gedwongen de wedstrijd te maken, maar legde zo weinig raffinement en vaart in de aanvalspatro- nen, dat de ploeg zich keer op keer verslikte in de niet eens zwaar beproefde Leiderdorpse defensie. Bij RCL kwam er van de counter erg weinig te recht, totdat de overtuigend spelende vleugelverdediger Ruud Boendemaker een lange dieptepass verzond. René Kammenga ontving het leer en passeerde directe tegen stander Wim IJkhout op snel heid om vervolgens met een pegel ook goalie Gerard Drost het nakijken te geven: 1-0. Wakker geschud drong Ben nekom nu overtuigender aan en creëerde zich een serie re delijke kansen, waarvan er evenwel geen enkele 'pan klaar' was. Bovendien kwam de Leiderdorpse doelman Pe ter van der Heijden deze mid dag, wanneer nodig, sterk in actie. Steeds verliet de sluit post zijn doel tijdig voor een' interceptie en ook bij een af standschot van Hiensch en een gevaarlijke voorzet van de ver gepenetreerde Gardien greep hij resoluut in. Toen Henk van Brakel uit een scherpe hoek verrassend met een halve om haal inzette, was Van der Heij den wel verslagen, maar stond de doelpaal hem in meerdere opzichten terzijde. In de tweede helft kroop RCL zichtbaar uit de schulp. De ploeg begreep dat de bezoe kende ploeg, zelfs met een ze vental spelers dat op de nomi natie had gestaan voor prof club Wageningen (enkelen speelden daar ook), de laatste weken in de versukkeling is geraakt. Na rust kreeg RCL veel meer vat op het midden veld, dat tevoren al te royaal was prijsgegeven. Een snelle aanval van Bennekom strooide nu roet in het eten voor al te grootse Leiderdorpse plannen. De veelvuldig oprukkende Wim IJkhout (na de pauze niet meer in de defensie, maar in de middenlinie geposteerd) besloot een rush met een gou den pass, die op rechts liefst twee man in vrije positie bracht. Henk van Brakel schoof onhoudbaar in: 1-1. Onder meer door enig, overi gens niet al te grof, 'noodrem- werk' (Bennekommer Van Kooten en RCL'er Ruis be landden in het boekje) hielden beide ploegen elkaar vervol gens hard werkend in be dwang. En ook al waren er wederzijds nog bescheiden mo gelijkheden, het duel eindigde, zoals het eindigen moest: in re mise. LEJO BUCK Scoreverloop: 24. Kammenga 1-0; 67. Van Brakel 1-1. RCL: Van der Heijden, Siera, Ruis, Braat, Boendemaker, Brandt, Van 57e minuut. Even later Sassenheim door het oog de naald, toen Blanken: op fabuleuze wijze een n van Bekkering keerde. voor Karei van Breda (bi re) ingevallen Jim Dulo teveel tijd nodig om in positie een bal aan te ne terwijl Paul Westerbeek e eens niet gelukkig was zijn schot in de slotfase, bleef 1-0 voor de thuisspi LEIDEN Voor Zei hoven was zaterdag uitstekende dag. De pj won zelf van Oegstj (3-1), terwijl de col rentie - Berkel, HBf Rohda'76 - puntenv* leed, zodat het elftal f oefenmeester André gerdink weer aan del ding gaat. Koudekerk zorgde in diezelfde vij klasse Rohda'76 eenfi nederlaag, terwijl tl ken'68 belangrijke pim) binnenhaalde door me 1 van Unicum te winfl Zwammerdam en Haf woudse Boys hielden» kaar in evenwicht: 1-Jl Zevenhoven - Oegstgees* (1-0) Eigenlijk heeft Zevenhf maar even 'last' gehad Oegstgeest. Halverwege/ eerste deel passte Frans op Huub Koppel, die vo» Cruijff's voorbeeld kr, draaide en inschoot: 1-Oj reet na de pauze leed Bel Boer balverlies, waar Landesbergen van profiti De Oegstgeestenaar werl bal via de binnenkant vi paal het doel in, zij het werd geholpen door Ze' venspeler Wim de Huub Koppel herstelde lans weer naar Zevenht voordeel, terwijl René Bi kwartier voor het slot slissing bracht door ééi w zijn afstandschoten gofy plaatsen: 3-1. Koudekerk - Rohda'761- 0) Het al wat 'oudere' Rol had als vanouds moeite r levendig acterende Kout n kers. Al vroeg kopte Frei genaar de bal na een in. De van de lijn gehaalde werd door Peter SpiererL ingeknald: 1-0. John m naar, Jeroen de Bruin en[ genaar weigerden de sprong voor de pauze voeren. Dat lukte Spierei in de tweede helft wel.l nog ruim tien minuten te|L, omspeelde hij zeer beheer Bodegraafse goalie: 2-0. allerlaatste minuut zaakte John Huygens strafschop, die de eindt van 2-1 mogelijk maakte! Valken'68 - Unicum 4-1 In een gelijkopgaande was het verschil tusse twee formaties, dat Vij scoorde en Unicum niet., veldsterkte waren de t aan elkaar gewaagd. Thee Rijn schoot echter vijf i1 ten voor de rust raak: 1-1 de pauze was het Wim noot, die een zuivere ha achter zijn naam liet bijs ven, waarbij de laatste ti via een strafschop (Van was onreglementair gevl tot stand kwam. Bij de van 3-0 was het Unicun eenmaal tegenscoorde. I zins geflatteerd kan dez< slag wel genoemd wordei Zwammerdam - H; woudse Boys 1-1 (0-0) Rienk Poot kwam al sni de aanvang oog in oog te met een leeg doel aan Z merdamzijde. Hij schoot er naast. Later in dat! part was het de thuisclul een unieke kans ongel liet. Vanaf de penaltystip ook al naast geschoten barslechte pot leverde n< cies een uur spelen een t van Dick Smit op. Evena Hazerswoudedoelpunt enkele minuten daarna het Zwammerdamdoe vanuit een scrimmage maakt. De defensies war rest van de partij opperi tig- Schaatsen Grietje W is het afgelopen weekein dens junioren schaatswe den op de wonderbaa Alma Ata als vijfde geëi met een puntentotaal 192.321. Schermen De negent rige degenschermer l Kardolus is gisteren als geëindigde in het Bei toernooi om de Weissen Kardolus verloor in de finales van de Westd Gerhard Heer. Het tof werd gewonnen door de pese kampioen AleX Pusch.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 14