i> Meevaller van negen miljoen ij Katwijkse buitensluis Leeuwenhorst thans per bus bereikbaar Raad Lisse niet unaniem over naam bedrijventerrein REGI0(J0UR)NAAL OPENING DOOR MINISTER BLIJKT: Te water BURGERLIJKE /STAND CcidAcSouoant DONDERDAG 15 MAART 1984 PAGINA 5 leiiwe Werkgemeenschap indercentra Leiden rpEN Een ieder die de kinderopvang in ;n ter harte gaat, kan woensdag 21 maart i 14.00 en 17.00 uur bij de Stichting Wel- ;ennismaken met de vernieuwde Werkge- ischap Kindercentra Leiden (WKL). De is een stichting, die tot doel heeft de be- i van de kinderopvang in Leiden te be- igen. Behalve veel informatie over de L is er woensdagmiddag ook een poppen- ?ter voor peuters, een overzicht van rol- "Tbrekende kinderboeken, een tentoonstel- .jvan affiches over de kunst van het moe- 'thap. een workshop poppenmaken enz. Jere informatie over WKL is te lezen in de ^anisatiekrant, die ook bij de Stichting lijn aan de Breestraat 117 te verkrijgen is. Mevrouw Ruigrok erelid Oranjevereniging OEGSTGEEST Mevrouw F.J.G. Rui grok werd gisteravond tijdens de algemene ledenvergadering van de Oranje-Vereni ging Oegstgeest benoemd tot erelid. Als penningmeesteresse maakte mevrouw Rui grok ruim 13 jaar lang deel uit van het be stuur. Voorzitter Luyckx prees haar om haar inzet en kwaliteiten, niet alleen op fi nancieel terrein maar ook bij het organise ren van aktiviteiten tijdens de koninginne dagen. Niet alleen mevrouw Ruigrok maar ook de heer Van Dam trad af als bestuurs lid van de Oranjevereniging. Als nieuwe bestuursleden werden benoemd mevrouw M. Kuntze-Storm en de heer D. Roelofsen. Mevrouw J. M. van Vloten Wareman werd herkozen. Postbussenhal dicht na vernielingen LEIDERDORP Leiderdor- pers die zaterdag post willen ophalen zullen voortaan wat vroeger moeten opstaan. De postbussenhal van het post kantoor aan de Heinsiuslaan wordt voortaan zaterdagmor gen om tien uur afgesloten en gaat maandagmorgen om half acht pas weer open. De PTT heeft daartoe besloten omdat de postbussenhal herhaaldelijk het doelwit is geweest van vandalisme. Er zijn vernielin- gingen aangericht en zelfs vuurtjes gestookt door de Leiderdorp en apartheid LEIDERDORP Ook in Leiderdorp zal actie gaan worden gevoerd tegen de apartheid in Zuid-Afrika. Daarvoor is de werkgroep Leiderdorp tegen apart heid in het leven geroepen. De Boycot Outspan Actie (BOA) uit Leiden orga niseert een oriënterende bijeenkomst over de actie op woensdag 21 maart in De Sjelter aan de Heemraadlaan 67 in Leiderdorp. Aanvang 20.00 uur. Op de vergadering zal gesproken worden over de voorbereiding van de actie, die min stens een half jaar in beslag zal nemen. Verder zal worden nagegaan of het mo gelijk is subsidie van de gemeente te krijgen. Ook zal worden bekeken met welke groepen kan worden gewerkt aan de actie en op welke manier zoveel mogelijk mensen kunnen bereikt. Bejaarde man ernstig gewond KATWIJK Een 81-jari- ge man uit Katwijk is gis termiddag om drie uur ernstig gewond geraakt bij een ongeval op de Secun- daireweg nabij het Panbos. Het ongeluk gebeurde doordat de bejaarde man plotseling de rijbaan over stak. De 43-jarige bestuur der van een naderende au tobus kon de man niet meer ontwijken. De 81-ja- rige Katwijker is naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. p ifWIJK De bouw de nieuwe uitwate- Jsluis in Katwijk is 5 negen miljoen gul- Jïlager uitgevallen dan njgeraamd. Dat maakte sb dijkgraaf van het t ^heemraadschap van [and, ir. E.H. baron jTuyll van Seroosker- 1 gistermiddag bekend 1 de opening van de ^ve uitwateringssluis, iluis werd officieel in eluik gesteld door de ekter van verkeer en jrstaat, mevrouw drs. 'Emit-Kroes (zie ook ïagina). w ëizij de lager uitgevallen nlosten, minder sterke rdtijging, een lager uitge- ip aanbesteding en vooral iaijdswinst is het door het jigesubsidieerde kostendeel Biljoen gulden lager uitge- ïin en uitgekomen op ruim )iig miljoen gulden. In cs van de verwachte 39 is 1 Vechts 29 maanden aan de bfeewerkt. Het gedeelte dat ^Hoogheemraadschap zelf ït'lt. is vijf procent minder duur uitgevallen. De omslag voor de ingelanden gaat twee gulden omhoog om die vier miloen gulden op te brengen. Overigens merkte de dijkgraaf op, dat ruim honderd jaar ge leden, van 1804 tot 1807, de bouw van de oude uitwate ringssluis 950.000 gulden kost te, een bedrag waarop de rijks overheid toen nog geen enkele subsidie gaf. Minister Smit-Kroes opende, toegekeken door de burge meesters mr. C.A. Bos van Katwijk en mr. C.H. Goekoop van Leiden en de commissaris van de koningin in Zuid-Hol land mr. M. Vrolijk, de sluis door de waarschuwingsvlag met „spuien" te hijsen en een sirene te laten loeien. Enkele minuten later spoot het water vanuit het kanaal de zee in. Vliegerenthousiasten van de vereniging „Vlieger-op" lieten gelijktijdig een vlieger met daaraan verbonden een vlag met „spuien" op. De minister sprak van een „mijlpaal" in het kader van de Deltawet. „Met de realisering van dit kunstwerk is bereikt dat weer een zwakke plek in de water kering van Centraal Holland is versterkt, terwijl tevens de waterbeheersing van het ach terliggende gebied is gewaar borgd". De minister memo reerde dat de gehele kust van Rijnland op Deltahoogte zal zijn gebracht als ook het stukje in de bebouwde kom van Kat wijk, het Waaigat, versterkt wordt. Open dag De nieuwe uitwateringssluis houdt zaterdag „open dag". Het publiek kan er van elf tot vier uur terecht. In het sluis- gebouw en het dichtbij gelegen hotel Savoy zullen exposities zijn opgesteld over het heden en verleden van de Katwijkse uitwatering en de vondsten die zijn gedaan tijdens de ar cheologische opgravingen. Bo vendien zullen KNZHRM en de Katwiikse Reddingsbrigade voor de Kust reddingsmateri aal tonen, zijn er in Savoy di aklankbeelden over zeewater keringen, wordt er een vlie gerdemonstratie verzorgd door „Vlieger-op" en verzorgt de Katwijkse drumfanfare „Door Vriendshap Sterk" muzikale ondersteuning. Tijdens de open dag is ook een boekje te koop voor negenenenhalve gulden getiteld: „De uitwate ringssluizen van Katwijk, 1404-1984". De bewindsvrouwe bewondert een maquette van de oude Katwijkse sluis. aal zonder ongelukken e opening van de nieuwe eringssluis in Katwijk niet °fen. Omwonenden had- eerder op gewezen niet met hekken afge- taluds van het ka- 'tissen binnen- en buiten- uien. i al i niel rmde sluis veel te steil zijn. Een 9-ja- rig Katwijks jongetje bewees hun gelijk toen hij, vlak voor dat de spuigaten van de sluis werden geopend, van het talud de Binnenwatering in viel. Een snel toegschoten politieman kon de jongen op het droge trekken. Druipend van het wa ter maar verder ongedeerd werd de jongen per politiebus- je naar huis gebracht. ~zz m \iderdorp [ERDORP Liefheb- van oude stijl-jazz kunnen 'ee achtereenvolgende za- javonden hun hart opha- 'e beginnen op 17 maart :n er in het Leiderdorpse culturele centrum ;nhof" jazzconcerten ge- ■n die gratis toegankelijk ">eze concerten komen in laats van het vorig jaar taber jammerlijk misluk- injoutkamp-jazzfestival. De iciële schade voor de ge- Ite kon beperkt worden (iden, omdat de destijds "Itracteerde bands afzagen _£en schadeclaim en zich tl verklaarden op een la- tijdstip een optreden in rdorp te verzorgen, aterdag 17 maart treden bands op. Het White Orchestra uit Amster- met hot-dance nummers i twintiger en dertiger ja- n de bekende Almelose - rmatie The Hot Dogs. ilotavond op 24 maart t begonnen met een op- -n van Andor's Jazz-band y. reda, een negenmansor- piet een swingend reper- I Als uitsmijter fungeert "Treetime Old Dixie Jass- i uit Enkhuizen met dixie- recht-voor-zijn-raap- I ik. De aanvang van de I incerten is op beide avon- 1 >m 21.00 uur. NOORDWIJKERHOUT Het Leeuwenhorst Congrescentrum aan de Langelaan 3 in Noordwij- kerhout zal vanaf heden beter bereikbaar zijn met de bus. Lijn 60 van de NZH zal Leeuwenhorst de komende tijd bij wijze van proef vier keer per dag aandoen. Vanmorgen maakten directie en een aantal medewerksters van het congrescentrum als eerste gebruik van deze mogelijkheid, nadat ze de NZH-chauffeurs op het Leidse Stationsplein in de bloemetjes (Noordwijker- houtse tulpen) hadden ge zet als dank voor de me dewerking. Leeuwenhorst heeft lang moe ten onderhandelen met het ministerie van verkeer en wa terstaat, de rijksverkeersin spectie en de NZH-directie om de „congrescentrumhalte" te krijgen. Het congrescentrum herbergt jaarlijks ongeveer 70.000 gasten en hecht veel waarde aan een goede bereik baarheid, met name ook voor het openbaar vervoer. Buslijn 60 (Leiden-Noordwijkerhout) rijdt nu twee keer elke dag heen en weer van Leiden en Noordwijkerhout via Leeu wenhorst. De bussen naar Leeuwenhorst vertrekken om 8.20 en 9.20 uur vanaf het Leidse spoorwegstation. Aan komst Noordwijkerhout Brink om 8.57 en 9.57 uur, na de stop Leeuwenhorst enige minuten daarvoor. De terugreis naar het Leidse station gaat vanaf de Brink om 16.53 en 17.53 uur. Deze bussen arriveren om 16.58 en 17.58 uur bij Leeu wenhorst. LISSE De raad van Lisse heeft zich niet in zijn totaliteit achter het voorstel van b en w ge schaard om het nieuwe bedrijventerrein de naam „Meer en Duin" mee te geven. Tegenstanders ble ken gisteravond de leden van de PPP-fractie en de heer Slootbeek van het CDA. Reden van de tegenstand is het feit, dat in Lisse ook nog een woonwijk is die met name door de autochtone bevolking hardnekkig de wijk „Meer en Duin" wordt genoemd. Dat is het gebied waarin onder ande re de straten met de namen van zeehelden zijn gelegen. De tegenstemmers zijn van oor deel, dat de naam voor het be drijventerrein verwarrend kan werken, met name als ie mand de weg zoekt en vraagt waar Meer en Duin is. Voor loco-burgemeester De Kort was die moeilijkheid er evenwel totaal niet. Hij maak te de tegenstanders duidelijk, dat dit probleem in werkelijk heel wat minder groot zal zijn als de betreffende borden zijn Kleinere vrouwen kunnen bij politie DEN HAAG Ook kleinere vrouwen kunnen voortaan bij de gemeentepolitie in dienst treden. Minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken heeft de lengte-eis verlaagd van een- metervijfenzestig naar eenme- terzestig. Dit blijkt uit een brief die de bewindsman heeft gestuurd aan de burgemeesters van gemeenten met gemeente politie. De formele lengte-eis van 1.65 meter werd vastgelegd in een Koninklijk Besluit van 7 sep tember vorig jaar. Inmiddels is echter gebleken dat 30 procent van de vrouwen niet aan deze eis kan voldoen. Bij de manne lijke bevolking blijkt nog geen 10 procent niet aan de leng te-eis voor de politie te kun nen voldoen. Minister Riet kerk vindt dan ook, dat de lengte-eis uit het koninklijk besluit het streven naar gelijke behandeling van mannen en vrouwen belemmert. geplaatst. De heer Smith (CDA) wilde bovendien nog wel aan de naam het woord bedrijventerrein toevoegen. In elk geval werd het voorstel niet (zoals de PPP wilde) voor een poosje teruggenomen om nog even op een nieuwe, ande re naam te kunnen studeren. Zonder stemming werd het advies van het college gevolgd, met daarbij dan wel de aante kening dat de PPP-fraktie en de heer Slootweg tegen het voorstel waren. Overigens was dat het enige agendapunt dat tijdens de ge meenteraadsvergadering zo veel aandacht kreeg. Alle an dere zaken werden „doorgeha- merd", zoals het krediet voor de sloop van de voormalige St. Jozefschool aan de Heereweg; het krediet voor nieuwe gas- binnenleidingen voor huizen in de Irissenstraat; de vrijstel ling ingevolge artikel 9 van de winkelsluitingwet, hetgeen in houdt dat op Koninginnedag marktdag is in Lisse; de vast stelling van het bestemmings plan Vreewijk en de vorming van openbare basisscholen per 1 augustus 1985, waartoe in Lisse overigens geen wijziging in het huidige bestand zullen worden aangebracht. dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 16 maart waargenomen door de apotheek Aide in Leiden en apotheek Hofland in Voor schoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuls). HULP VOOR MOEDER EN KIND Bij niet gewenste zwanger schap. telefoon 071-895724 en 01728-8333. HULP AAN BUITENLANDERS Spreekuur voor Marokkanen, Al phen aan den Rijn, Emmalaan 2, tel 01720 - 94841. ma. 9-10 u. di. 14-15 u. Leiden, bureau voor maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c tel. 071 - 142144 en 146049. do. en vr. 14-15 u. Royal Jazz jazzconcerten te geven binnen haar muren. Zondag middag wordt het eerste concert ten gehore gebracht door de Royal Jazz All Stars, een band van louter ama teurs die goede jazz brengen. Gespeeld wordt van drie tot zes uur aan de Voorstraat 76. De entree is gratis. Felix Het Felix Kwartet verzorgt zaterdag een koffieconcert in het Noordwijkerhoutse congrescentrum Leeuwenhorst. Uitgevoerd worden werken van Dvorak, Smith en Tsjai- kovski. Aanvang is half twaalf. Het Felixkwartet bestaat uit musici van het Noord Hollands Phylharmonisch Or kest. Radio-viering Nu- de KRO zondag een rechtstreekse radioreportage verzorgt van de viering van de H. Eucharistie in het ontmoetingscentrum Het Anker te Hazerswoude-Rijn- dijk (aanvang 10.00 uur), is er een wijziging van de diensten plus tijden in genoemd centrum en de Scheep jes kerk. De aanvang van de diensten in deze kerk is 8.45 en 11.15 uur. In Het Anker vangt de dienst, die via Hilversum 1 is te beluisteren, om 10.00 uur aan. Voor ganger is pater D. Wolf (OCD). Het parochiekoor on der leiding van Hans van de Toorn zal de dienst op luisteren. Loeki Stardust Het Amsterdamse Loeki Stardust Quartet geeft zondag een koffieconcert in De Bron in Alphen. Aanvang is half één, toegang 5Werken van Dornel, Ward Leenhouts en Vi valdi staan op het programma. Pankras De Sassenheimse toneelvereniging Pankras brengt zondag, maandag en dinsdag het stuk „De Ring" op de planken in Cees en Ineke aan de Hoofdstraat. Het stuk van de hand van de schrijver van de televisieserie He renstraat 10, Hans Keuls, is de geschiedenis van een vrouw die uit liefde voor een man steeds dieper weg zinkt omdat hij haar wil exploiteren als prostitué. Plaatsen kunnen zaterdag worden besproken tussen drie en vijf uur aan de Charbonlaan 6, 14859. Religioni Arti et Religioni uit Ter Aar geeft zondag een koffiecon cert in het Langeraarse parochiehuis. Aanvang is kwart over twaalf. Er zal voornamelijk „lichte" muziek worden gebracht. SKAN-klassiek De Stichting Kulturele Aktiviteiten Noordwijk (SKAN) heeft zondagmiddag een koffieconcert door de sopraan Jorine Samson op het klassieke program ma staan. Zij wordt begeleid door de pianist Thom Bollen en samen brengen zij werken van Purcell, Schumann, Poulenc en Berio. De entree voor dit gebeu ren in het Hof van Holland aan de Voorstraat in Noordwijk bedraagt een tientje. SKAN-begunstigers, CJP- en Pas 65+-houders betalen zeven gulden en kin deren drie gulden. Blues Oude blues, rock en roll, eigen werk en werken van onder andere Bob Dylan worden zondagmiddag van 17.00 uur tot 21.00 uur gespeeld door de uit vijf man bestaande formatie „Tilt Team" in Café Restaurant „De Fransche Brug" aan het Westeinde in Roelofarendsveen. De toegang is gratis. St. Matthias De Warmondse toneelvereniging St. Matthias brengt vrijdag en de komende zaterdagen (17 en 24 maart) een thriller voor het voetlicht. Het stuk getiteld „Het huis op de rots" werd geschreven door George Batson en speelt zich af in een huis waar nog steeds de sfeer van een onopgeloste moord hangt. Een aantal kunst zinnige figuren voeren de spanning steeds meer op maar tot het laatste moment blijft de ware identiteit van de moordenaar verborgen. Henk Berg regiseerde het stuk. De voorstellingen beginnen om 20.15 uur in 't Trefpunt aan de Herenweg 80. Donateurs hebben gra tis toegang en andere betalen f3.50. Ballet-bus Voor het jubileumprogramma, in verband met het 25-jarige bestaan van het Nederlands Dans Theater op 6 april in het Scheveningse Circustheater, zullen vanuit Hillegom en Lisse gratis bussen rijden. Tot en met 26 maart zijn kaarten voor voorstelling en busreis verkrijgbaar bij de Kulturele Raad Hillegom en de VVV's in Lisse en Hillegom voor f 25 en f22,50 en jongeren tot 26 jaar f 17,50 en 15. De 25-jari- ge geschidenis wordt in beeld gebracht in vier baletten uit die periode van vier „gezichtsbepalende" choreografen van het NDT: Squares van Hans van Manen, Hi-Kyo van Jaap Flier, Septet van Benjamin Harkarvy en De Anatomische Les van Glen Tetley. Noordwijkse praalwagen In het 37ste Bloemencorso van de Bollenstreek dat op zaterdag 28 april van Haarlem naar Noord wijk gaat, zal een speciale Noordwijkse praalwagen meerijden. Dit ter gelegenheid van het feit dat het corso voor de tiende maal in de „Bloemenbadplaats" wordt binnengehaald. Op verzoek van de VVV Noordwijk heeft corso-ontwerper Kees van Driel een praalwagen bedacht die de karakteristie ken van Noordwijk op recreatief gebied uitbeeldt. De Noordwijkse praalwagen heeft de titel „Kleur rijk Noordwijk" meegekregen, een variant op het corso-motto „Kleurrijk Nederland". Er zullen ne gen Noordwijkse figuranten op de wagen zitten die recreatiesporten uitbeelden: zwemmen, fietsen, wandelen, zeilen surfen, vissen, paardrijden en golven. Gouden kettingen gestolen VOORSCHOTEN Uit een juwelierszaak aan de School straat in Voorschoten is, naar eerst nu bekend is geworden, een rol met veertig gouden armbanden en colliers gesto len. De schade bedraagt 13.900 gulden. Vermoed wordt, dat de diefstal tijdens de openings uren van de zaak, tussen 9 en 13 maart heeft plaatsgevon den, aangezien er geen sporen van inbraak zijn. SASSENHEIM Geboren: Eveline J., d.v. J.M.G. Bontje en J.J.M. Zoetemelk; Angéli- que E.M., d.v. W.G.B.M. de Ridder en J.B.M. van der Knaap. Gehuwd: A.J. Wij- nands en C.G.H. van den Nou- land; H.A. Alberts en F. van der Meer; B.F. Commandeur en H.C. van der Linden. Over leden: A.G.J.C. van Breda: G.J. Stoute; A. De Vreugd- Keyzer; J.M. Meeuwissen; M Romani-Agerbeek; E.M. Lan- geveld-Kleijhorst; C. van Eijs- bergen-Helsemans.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 5