outer Holverda verguld met uitnodiging Rijvers Teltscher, de grote onbekende sportuitslagen vl Goede kansen voor Kelly Bokser Boender ten onder PORT CeidócSommit DINSDAG 13 MAART 1984 PAGINA 13 I quashfavorieten i litgeschakeld sm )EN HAAG Hiddy Jahan en Stuart Da- enport hebben zich gisteravond in het fcuashcomplex van HSRC Klein Zwitser land niet kunnen plaatsen voor de finale an het Haagse Masterstoernooi. De Engelse eteraan Jahan, de nummer drie van de wereldranglijst en in Den Haag als eerste eplaatst, ging in vier incidentrijke games »n onder tegen de Australiër Ross Norman ir. 10): 3-9, 9-7, 4-9, 3-9. De Nieuwzeelan- er Davenport (5e van de wereld) sneuvelde innen drie kwartier tegen Normans land- enoot Rick Hill (nr. 14): 1-9, 6-9, 1-9. De erwachte finalisten strijden nu vanavond m het brons, terwijl Hill daarna mag pro- eren een andere Nederlandse squashtitel je te voegen aan zijn vorig jaar behaald jen Nederlands kampioenschap. Rummenigge naar Inter Milaan MÜNCHEN Karl-Heinz Rummenigge zal volgend seizoen voor Inter Milaan spelen. De 28-jarige aanvoerder van Bayern München en het Westduitse elftal heeft gisteren Jupp Derwall, de trainer van de nationale ploeg, telefonisch op de hoogte ge steld van zijn plan naar Italië te vertrekken. Volgens Rumme nigge is de transferovereenkomst vrijwel voltooid, hij behoeft nog slechts zijn handtekening te plaatsen onder het contract dat hem een jaarsalaris van 2,2 miljoen gulden garandeert. Bayern München, dat met de Milanese club nog niet gesproken heeft over de hoogte van de transfersom, zal voor Rummenigge een vergoeding vragen van tien miljoen mark, elf miljoen gul den. Het contract voor Rummenigge biedt hem ook nog een aan tal bijkomstigheden als een auto, een huis en een kindermeisje. Beslissend voor de ster van Bayern is echter geweest dat dit aan bod mogelijk zijn laatste kans is naar Italië te vertrekken, omdat men de (voetbal-)grenzen weer wil sluiten. De transfer van Karl-Heinz Rummenigge naar Milaan wordt veruit de duurste transfer binnen Europa en benadert de ruim vijftien miljoen die Barcelona voor Diego Maradonna betaalde. DERWALL WIL WEIGERAARS AANPAKKEN DEN HAAG De coach van het Westduitse elftal Jupp Derwall heeft maandag avond voor de televisie een opmerkelijk voorstel gelanceerd. De bondscoach was van mening, dat spelers die weigeren voor het nationale elftal uit te komen, ge schorst zouden moeten worden voor de competitie. Derwall koppelde het weiger achtige gedrag aan de exorbitante salarissen, die de spelers bij de clubs verdienen. Algerije en Nigeria zijn door de Afrikaanse voetbalbond (AFC) elk beboet met 17.000 gulden na het gelijkspel in een wedstrijd voor de Afrikaanse beker. Het duel in Bouake (Ivoorkust) leidde ertoe, dat zowel Algerije als Nigeria de halve finales van het toernooi bereikte ten koste van Malawi. AFC-voorzitter Tessema vond het een beschamende vertoning en verklaarde, dat beide ploegen geen inzet hadden getoond om de wedstrijd te winnen. Lichamelijk contact werd gemeden en doelge richte schoten kwamen niet voor. Na de thuisnederlaag afgelopen weekeinde in de Spaanse competitie tegen Osasuna is trainer Jose-Luis Garcia Traid bij Valladolid op staande voet ontslagen. Fernan do Redondo is de nieuwe trainer van Valladolid. Eredivisieclub Excelsior heeft voor contractspeler Ad Bijl een ontslagaanvraag in gediend. Smislov vlijtig VILNJOES Vassili Smislov blijkt zich terdege te hebben voorbereid op de finale van het kandidatentoernooi tegen de gedoodverfde winnaar, Gari Kasparov. De 63-jarige oud-we reldkampioen bracht gisteren in Vilnjoes in de tweede partij van de schaaktweekamp met de witte stukken een staaltje huisvlijt op het bord, dat zijn veertig jaar jongere opponent bijna verraste. Kasparov haalde de tweede zitting in een stel ling die wit net geen winst zal kunnen brengen. pd4 x e6, f7 x e6; 15. f2-f4, te8-d8; 16. Ie3-gl, ta8-c8; 17. ddl-a4, kg8-h8; 18. tal-dl, dd7-e8; 19. e2-e4, d5-d4; 20. pc3-e2, Ie7-c5; 21. da4-b5, Ic5-b6; 22. h2- h3, e6-e5; 23. f4 x e5, pc6 x e5; 24. db6 x e8+, td8 x e8; 25. pe2 x d4, pe5-c4; 26. e4-e5, te8 x e5; 27. Ig2 x b7, tc8-c7; 28. tdl-cl, pc4 x b2; 29. tel x c7, lb6 x c7; 30. pd4-c6, te5-e2; 31. pc6-d4, te2-e5; 32. pd4-f5, Ic7-b6; 33. pf5 x h6, te5- a5; 34. lgl x b6, a7 x b6; 35. ph6-f5, ta5 x a3; 36. khl-h2, pb2-<4; 37. g3-g4, ta3-a7; 38. Ib7-hl, pc4-e5; 39. g4-g5, pf6-h5; 40. tfl-el. ta7-a5. Afgebroken stand: wit: kh2, tel, lhl, pf5, pionnen op h3 en g5. Zwart kh8, ta5, pe5, ph5, pionnen op b6 en g7. EIDEN Bondscoach ees Rijvers lijkt na de ïderlaag die zijn keur- jrps vorige week in Lis tegen het Leidse JJVB-elftal leed, door rongen geraakt van de lasse van Leidse spelers. fant na afzeggingen van arco van Basten, Gerald anenburg en Erwin oeman heeft de kleine ■abander behalve René n der Gijp, André oekstra en Willem Kieft ook de Leidenaar outer Holverda toege legd aan zijn selectie, die orgen in De Meer te msterdam een vriend- tiappelijke wedstrijd te- in Denemarken speelt, it overigens tot grote irbazing van diezelfde olverda. k was gistermiddag gewoon n het trainen toen ineens de ministrateur van Sparta aan vam rennen met de medede- ïg dat ik geselecteerd was lor het Nederlands elftal. Ik in het eerst niet geloven, sta- elde iets van „oh mooi" en ng gewoon verder met trai- tn. Pas later drong het tot me Koor. Ik ben er ook zeer ver- j| a\d mee". Leidenaar Wouter Holverda (Sparta) Is naast André Hoekstra de tweede debutant In de selectie voor het Ne derlands elftal, dat morgen tegen Denemarken aan treedt. De 25-jarige Spartaan deelt de derde plaats (zestien treffers) op de nationale topscorerslijst met de andere debutant, An dré Hoekstra. Holverda, die de bonds-invitatie als „eervol" bestempelt en in wie het Leid se voetbal na Wim Rijsbergen eindelijk weer een vertegen woordiger op het hoogste ni veau heeft, blijft realist. „Ik besef terdege dat ik geen eer ste keus ben. Als Van Basten gewoon fit is, speelt hij na tuurlijk. En waarschijnlijk zijn er nog wel wat namen van spelers te noemen, die eerder in aanmerking komen dan ik. Maar dat neemt niet weg dat erg blij ben met mijn selectie. Ik zie dat toch als een bekro ning. Want het gaat de laatste tijd natuurlijk erg lekker", al dus de kleine 25-jarige aanval ler, die ooit bij het Leidse Roodenburg begon en ondanks aanbiedingen van Feyenoord en AZ '67 voor Sparta koos „omdat die club de meeste mo gelijkheden biedt om op snelle wijze carrière te maken". Holverdafs loopbaan bracht hem tot gisteren in Jong Oran je en het Olympisch elftal. Dit maal echter is hij bij de „grote jongens" opgenomen. Of hij ook daadwerkelijk in actie zal komen, valt nog niet te zeg gen. Holverda zelf rekent voor de zekerheid maar nergens op. „Ik weet niet wat Rijvers van plan is. Hoe hij tegen de De nen wil gaan spelen. Ik ga er van uit dat ik gewoon op de bank zit. Misschien dat ik dan later mag invallen. Ach, ik zie het allemaal wel...", wacht de nieuwbakken Oranjeklant, die zich vanmiddag in Zeist meld de, rustig af. De groep van vijftien spelers bestaat uit Schrijvers (PEC- /Zwolle), Hiele (Feyenoord); Wijnstekers, Gullit (Feye noord), Boeve, Ophof, Silooy (Ajax); Rijkaard, Ronald Koe man (Ajax), Hoekstra (Feye noord), Van Tiggelen (Gronin gen); Houtman (Feyenoord), Van der Gijp (Lokeren), Kieft (Pisa) en Holverda (Sparta). Bij Denemarken zal Sören Lerby morgen ontbreken, om dat zijn club Bayern München, dat veel spelers in de zieken boeg heeft, hem vanavond al nodig heeft in een inhaalduel. Het meespelen van de griepe rige Morten Olsen van Stan daard Luik is nog onzeker. MAARTEN NOOTER Kelly trekt 'Mtlde lelders- trui aan. LA SEYNE-SUR-MER De Ier Sean Kelly heeft goede kans de etappewedstrijd Pa- rijs-Nice opnieuw op zijn naam te schrijven. Gisteren nam hij na de vijfde etappe de leiding in het algemeen klassement over van de Schot Robert Mil lar. Eddy Planckaert, lid van de tot nu toe redelijk succes volle ploeg van Peter Post, won de vijfde etappe van Mi- ramas-La Seyne-sur-Mere over 190 kilometer. De Belg boekte zijn twaalfde overwin ning van het seizoen. De rit werd ontsiert door een incident. Protesterende arbei ders blokkeerden de weg en met name Bernard Hinault kon weinig begrip voor hun standpunten opbrengen. De Breton trachtte, toen hij de blokkade zag, een gat in de barricade te slaan. Hinault werd opgevangen, stapte van zijn fiets en sloeg de man die hem had tegengehouden met zijn vuisten in het gezicht. Frankrijks beste renner moest vervolgens snel een goede heenkomen zoeken. Anders was hij volledig in elkaar ge slagen. Voor hij zich opsloot in de ploegleidersauto had hij trouwens al een paar tikken terug gekregen. Hinault be sloot op dat moment Parijs- Nice te verlaten. „Ik doe niet meer mee", brieste hij. „Wat is dit toch allemaal? We kunnen geen wedstrijd meer behoor lijk uitfietsen. Hebben we ons urenlang uitgesloofd om een minuut voorsprong op te bou wen en is alles voor niets". Van der Poel Adri van der Poel heeft de ploeg van Jan Raas het eerste succes in de Tirreno-Adriatico bezorgd. De snelle Brabander won de vierde etappe, een 217 kilometer lange rit van Reca- nati naar Ancona. In de eind sprint versloeg hij de Italiaan Giovanni Montavani. Leo van Vliet, die samen met Ad Wij- nands en Joop Zoetemelk het voorbereidende werk had ver richt, einde als derde. Door de vijf seconden tijdvergoeding die een ritzege met zich mee brengt, schoot Van der Poel in de rangschikking langs Johan van der Velde. Van der Poel staat nu derde en heeft nog negentien seconden achter stand op leider Prim. KNVB verbaasd over afbouw subsidie WVC DEN HAAG De sectie be- taald voetbal van de KNVB is verbaasd over het plan van staatssecretaris Van der Reij- den (WVC) om met ingang van het komende voetbalsei zoen de subsidie voor de ex ploitatie van de clubs, 1,4 mil joen gulden per jaar, te stop pen. Dit heeft de vice-voorzitter van het bestuur, Hogewoning, in het VARA-tv-programma Voetbal '80, verklaard. Hoge woning wees erop, dat de KNVB nog vorig jaar brieven van de bewindsman heeft ont vangen, waarin hij stelde de steun aan het voetbal tot 1987 te willen voortzetten. Hij haakt nu ineens af, aldus Ho gewoning. De KNVB hoopt nu op overleg over de maatregel met de bewindsman. Hogewo ning: „We moeten bezien of de soep zo heet gegeten wordt als zij wordt opgediend". Van der Reijden wil de subsi die aan het betaalde voetbal, die nu 2,6 miljoen gulden per seizoen is, in het seizoen 1984 - 1985 terugbrengen tot 1,2 mil joen gulden. In het daarop vol gende seizoen wil de bewinds man de subsidie nog eens met 600.000 gulden terugbrengen. Een overweging van de staats secretaris vormt het feit dat het kabinet in het kader van het weer aan het werk zetten van werklozen met een uitke ring in de bouw (het terug- ploeg-experiment), 20 miljoen gulden wil besteden aan de bouw van sportaccommodaties, vooral in het betaalde voetbal. Opmerkelij- - verrichtingen in de sport held, en zeker in het profes- mele tennis, willen nog wel ns meewerken aan een ro- intische beeldvorming van betrokkenen. Bekend in dit rband zijn de Rolls Royces discotheken van Vitas Ge- aitis, de religieuze levens- vatting van de broers May- de geldzucht van Ivan nd, en de huwelijksproble- in van Jimmy Connors. Zij alden regelmatig de publici- t, nadat zij eerst in sportief zicht van zich hadden doen eken. zijn echter ook andere ui- sten. Eliot Teltscher is van categorie een sprekend orbeeld. Deze 24-jarige nerikaan behoort al geruime J tot de wereldtop, leverde k al enige zeer verdienstelij- prestaties, maar is voor het publiek volslagen onbe- nd. Op dit moment neemt ltscher de negende plaats in op de wereldranglijst, een klassering waarbij vele van zijn collega's zich de vingers zouden aflikken, maar een kasmagneet is de introverte Amerikaan niet geworden en zal hij ook nimmer zijn. Zijn onbekendheid zelfs een regelmatige volger van het in ternationale tenniscircus zal bij het horen van zijn naam niet direct denken aan de fina list van Rome 1982 en de hal- ve-finalist van het Masters toernooi in datzelfde jaar weerhoudt Teltscher er echter niet van stevig aan de weg te timmeren. Waarbij de manier waarop hij zich handhaaft in de hoogste regionen van het métier veel overeenkomst ver toont met zijn strijdwijze op de baan. Als een schaker zet Telt scher bijna geruisloos de patro nen uit om vervolgens gedeci deerd en keihard toe te slaan. Gisteravond, op de openings dag van het ABN-tennistoer- nooi in Rotterdam, leverde de tegenwoordig van een perma nent voorziene Californiër van die tactiek opnieuw een sterk staaltje af. En slachtoffer daar van werd uitgerekend een van de meest kleurrijke vertegen woordigers van het tennisvak, zijn landgenoot Gerulaitis. Deze inmiddels bijna 30-jarige Amerikaan, die zijn vrije val op de wereldranglijst dank zij een verbeterde mentale instel ling weer enigszins ongedaan leek te maken, zag zijn illusies vergruizeld door Teltscher. Waardoor Gerulaitis zijn aflo- flende prestatiecurve van de aatste weken (halve finale in Madrid, tweede ronde in Brus sel) verder doortrok. De gratis entreekaart (Wild Card), die de organisatie hem had toebe deeld op grond van zijn staat van dienst, was dus aan Geru laitis niet besteed. Zweed Edberg Dat was bepaald niet het geval met de jonge Zweed Stefan Edberg. Deze 18-jarige Scandi- naviër, die vorig jaar geschie denis schreef door als tweede speler in de historie alle jeugd- toernooien van de Grand Slam-evenementen op zijn naam te brengen, kreeg van de toernooidirectie in Ahoy' eveneens vrije toegang. Nor maal gesproken had de Zweed, die zich slechts door zijn coach Rosberg laat vergelijken met zijn illustere voorganger Borg, voor „Rotterdam" kwalifica tiewedstrijden moeten spelen. Maar zijn inmiddels al vooruit- gensnelde roem bracht hem in eerste instantie in het hoofd toernooi en vevolgens zelfs in de tweede ronde. Edberg rekende in een overi gens matige ontmoeting af met de Amerikaan Chip Hooper, die zijn motorische beperkin gen nog eens onderstreepte door te veel fouten te maken. Of Edberg de Zweedse opmars nog verder gestalte kan geven in het Rotterdamse sportpaleis, dient te worden betwijfeld. Edberg, die er de voorkeur aan j*eeft als eenling aan zijn carrière te werken, in tegen stelling tot groepsgewijs rond trekkende landgenoten als Ny- ström en Jarryd, speelt nu waarschijnlijk tegen de ex- Zuidafrikaan Johan Kriek. En die lijkt nog iets te hoog gegre pen voor Edberg, die echter het voorbeeld van Mats Wilan- der voor ogen heeft. Deze ver overde tenslotte ook vanuit het niets komend de Franse ti tel. Een ding is zeker: de tennis wereld zal van Stefan Edberg nog wel het nodige horen. Hoewel ook deze Zweed, net als Eliot Teltscher, waarschijn lijk nimmer publiek bezit zal zijn. Daarvoor is zijn presenta tie op de baan te zakelijk en is zijn verhaal na afloop van een partij te weinig kleurrijk. Maar ook de inmiddels gepen- laat- FRANK WERKMAN ,Het studeren in Enschede ukte wat gemakkelijker dan hier in Eindhoven, want daar '•«jWerd minder getraind. In Jj Eindhoven kan ik geen twee w heren tegelijk evengoed die- ^nen. PSV staat voorop. Ik 55 kan maar weinig colleges ^volgen en moet vrijwel alles n thuis doen. Daarom gaat het ootraag. Ik hoop wiskundig in genieur te zijn, dus met mijn si studie klaar te zijn op het moment waarop het voetbal 50 op hoog niveau voor mij er e op zit, ik schat zo over een jaar of zes, zeven". Jfïitt Wildschut in PSV voetbal) ■Een of andere naar onze j/jmening buitenlandse jurnalist heeft de uit ing „trainerscarrousel" 3' bedacht voor de wisseling |J van trainers met clubs als het li nieuwe voetbalseizoen be- j M. Een uitdrukking, die in ternationaal met graagte Vwerd overgenomen, want die i/i ''gt goed in het gehoor. Voor li de oefenmeesters ligt er wat lfl denigrerends in. Zo van: die lil poenjongens moeten wéér vat meer gaan verdienen, die hebben nooit genoeg. Als of de clubs niet dienen te be palen welk salaris zij willen voor de diensten uitgeven van een trainer". (Jaap van der Leek in de Oefenmeester) „Zie je die Spaanse nummer vijf? Hij lijkt meer op een werphengel dan op een nor male atleet, maar hij speelt hier de pannen van het dak. En waarom? Trainen, trai nen, trainen. Achttien tot twintig uur per week maken die gasten. Het zijn profs, net als de Italianen. Welk nor maal mens gaat anders op Mallorca zitten? Werk is er niet op dat eiland, dus heb je er, buiten die twee weken vakantie voor de gemiddelde toerist, niets te zoeken. Die nummer vijf ik ken hem al een paar jaar mocht twee jaar geleden alleen stretch-oefeningen doen bui ten het veld. Hij werd door zijn coach nauwelijks ingezet. Verscheen hooguit vijf minu ten binnen de lijnen. Nu zie ik hem dingen doen waarbij hij twee jaar geleden zijn en kels zou hebben gescheurd. De smash-service, aanvallen van achter de drie-meter-lijn. Daar kunnen wij met pnze tien uur in de week niet te- fenop". Volleyballer Bert Goed koop in Sport Internatio nal) „Vaak wordt mij gevraagd hoe ik het eigenlijk uithoud. Dag in, dag uit die training en altijd hetzelfde en dat is nu al zoveel jaren zo. Maar het is niet elke dag hetzelfde, ook als ik dan hetzelfde doe. Als ik naar de training ga, weet ik nooit met welke ge voelens ik daarna naar huis zal gaan. Bovendien kan het Ulrike Meyfahrt: „Niet elke dag hetzelfde". lichaam wennen aan een hoog belastingsniveau. Er gens zijn er grenzen aan be lasting en prestatievermogen. Die grenzen zoek ik elke dag opnieuw. Ik probeer daar zo dicht mogelijk bij te komen. Alleen is het moeilijk te con troleren. Maar ja, ik heb dan ook nog mijn trainer, Gerd Osenberg. Soms denk ik, dat hij mij beter kent dan ik zelf. Dat is een geruststellende ge dachte". (Hoogspringster Ulrike Meyfahrt in Welt am Sonn- tag) „Ik geloof dat om werkelijk de massa naar de buis te trekken, in eerste instantie het buitenlandse aanbod van belang is en dat derhalve de Nederlandse sportwereld ze ker geen financiële wonderen van abonneetele visie moet verwachten. Een sportkanaal acht ik op dit moment dan ook een niet realistische gedachte, want bij alle beschouwingen die er de afgelopen periode over het fenpmeen abonneetelevi- ,sie plaats gevonden hebben, moet niet uit het oog worden verloren dat het niet alleen de software, het programma dus, is, dat het slagen van de operatie bepaalt, maar ook de hardware. Want de investe ringen die nodig zijn om het technisch mogelijk te maken dat er abonneetelevisie komt, zijn dermate hoog, dat wij ons regelmatig afvragen of sommige partijen niet bezig zijn de kip te slachten voor dat ze nog maar aan het leg gen van een eerste ei is toe gekomen. En dat eerste ei zal dan bovendien zeker niet van goud zijn". (TV-producer Bob Bremer in Voetbal en Manage ment) „Bij de presentatie van Lille- hammer tijdens de afgelopen Winterspelen was zowel de Noorse koning als de kroon prins erbij. Daarvoor waren ze gekomen, al hebben ze ook belangstelling voor de wedstrijden getoond, hoor. Het Zweedse koningspaar was er ook ten behoeve van Falun. Die waren er in Lake Placid in 1980 ook bij. Falun is nu voor de derde keer kandidaat voor de Winter spelen. In Lake Placid werd ik aan hen voorgesteld, dan sta je even met de koning te babbelen. Veel IOC-leden voelen zich dan gevleid. Zo gaat dat. De volgende keer groet hij je. Dan krijg je weer een handje en die vriendelij ke koningin knikt je toe. Dat is een stukje werving". (IOC-official Cees Kerdel in NRC Handelsblad) „Waar de Olympische Spelen gorden georganiseerd, ont- Cees Kerdel: „Met de ko ning babbelen". dek je een opleving. Het is een geweldige injectie. Heel de wereld concentreert zich gedurende veertien dagen op Nederland. Wat dat waard is, is niet in geld uit te drukken. Voor het toerisme kan het eenvoudig niet beter. Dat is nou Holland Promotion. We hebben voldoende organisa tietalent. Dat zit overal. De overheid mag zich echter niet op de tribune afzonde ren. Overheid, bedrijfsleven en de sportbonden zullen el kaar moeten vinden. We moeten niet onmiddellijk weer een discussie ontkete nen wat allemaal prioriteit heeft boven zo'n happening. Dan is het bij voorbaat verlo ren. We kunnen natuurlijk alle problemen van de we reld aanslepen. Ons afvragen of het wel zo belangrijk is om die Spelen te krijgen. Ik acht het een goede zaak, ook voor Philips. Ik kan het alleen maar warm aanbevelen". (Hoofddirecteur H7C. van Dijk van Philips Neder land in het Algemeen Dag- blad)) Blanchard toch tegen Caramanolis ROTTERDAM De Europese Boks Unie heeft besloten dat Alex Blanchard op 16 april in Amsterdam om de Europese titel mag boksen tegen de Franse titelhouder Richard Caramanolis. Onlangs werd het gevecht, dat eerst voor 27 februari en later voor 19 maart op het programma stond, uit gesteld. Aanvankelijk waren er organisatorische problemen en later brak Blanchard zijn neus. De EBU stelde wel dat het gevecht in april beslist doorgang dient te vinden. An ders zal de Westduitser Man fred Jassmann als uitdager van Caramanolis worden aan- gezen. s voor Tipi Nootdorp NOOTDORP Elf draverijen staan morgenmiddag op het programma van de draversbaan in Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: SAMBEEKPRIJS: Whisper Corosa, Wicked Oostwijek en Yboya. SAMBEEKPRIJS(twede afdeling): Wicky del Sol, Wings K en Washing ton Cede. SAPPEMEERPRIJS: Warning Light, Yvere Westfrisia en Wim van Neer- SCHARWOUDEPRIJS: Very Good. Urice Regina en Weisbuch du Bois. SCHAGERBRUGPRIJS: Whiskey Star, Vriend K en Victor Labora. SAS VAN GENTPRIJS: Viviana A, lo. SCHOEDAMPRIJS: Us Rudi, Une de Way en Video Buitenzorg. SCHOORLPRIJS: Pluno W, TElma Prise en Tresor Kandia. VOORZITTERPRIJS: Tydi Flower, Sir van Hanegem en Speed WesUan- DEN HAAG In een bijna uitverkocht Amicitia zijn gister avond de Zuidhollandse bokskampioenschappen op één duel na waardig afgesloten. Die uitzondering gold de „sensationele" fi nale in de nieuwelingen-klasse middengewicht, waarin Boender van Boxing '82 in de derde ronde werd gediskwalificeerd. Hij had zijn tegenstander De Kruyf van Huizenaar voor de tweede keer in diens schouder gebeten. Hierdoor werd de flink bloeden de De Kruyf de verrassende kampioen, daar de hapgrage Boen der ruim had voorgestaan. Van de veertien partijen die de Haagse boksvereniging Hoogen- band op het programma had staan, waren de openingspartij en de slotpartij een klasse apart. De slechts zestienjarige Rueck (Hoogenband) kwam voor een prestatie-partij in de ring in de junioren C-klasse vlieggewicht. Voor zijn Leidse tegenstander Honsbeek was het een prestatie-partij in dezelfde gewichtskiasse bij de senioren C. Voor de Hagenaar was het diens eerste wed strijd. Het anderhalf jaar trainen onder leiding van Harry Hou- waart is niet voor niets geweest. Rueck heeft het in zich om een hele goede bokser te worden. Hij bezit een leuke techniek en bokst sterk op de aanval. Maar ook zijn tegenstander heeft zeker mogelijkheden voor de toekomst. Rueck won de partij op pun ten. Beide boksers werden tot kampioen van Zuid-Holland uit geroepen door de technische commissie. In de laatste partij van de avond ging scheidsrechter Van Hou- welinge lelijk in de fout. In de eerste ronde vergat hij te tellen voor De Smit (Crooswijk) en kreeg de uitstekende tegenstander Held (Westland) acht tellen terwijl er niets aan de hand was. Niettemin kon de scheidsrechter deze partij niet verknallen. Zo wel De Smit als Held had erg veel in zijn mars. Held was met veel mooie combinaties de beste. Zijn droge stoten liepen goed door op het lichaam van De Smit. Held werd Zuidhollands kam pioen in de halfzwaargewicht B-klasse. De partij had het in de A-klasse ook uitstekend gedaan. Onder leiding van zijn trainer Louis van Sinderen gaat Held waarschijnlijk een grote bokstoe- komst tegemoet. Naast Rueck stapten nog enkele Haagse kampioenen uit de ring. School Te Pas had in Moers (junioren C zwaarwelter), die van Snoei (Schildkamp) won en in De Boer, die Pols (Crooswijk) versloeg in het nieuwelingen zwaargewicht, twee leuke kam pioenen. Benahouh (Houtzagerij) werd kampioen in de nieuwé- lingen-klasse lichtwelter door puntenwinst op Koren (Croos wijk). De Haagse derby in het halfzwaargewicht C-klasse tussen Ajbar (Hoogenband) en Miltenburg (Houtzagerij) leverde een punten- zege van 2-1 op voor Ajbar. En Solis werd de eerste kampioen van Zuid-Holland van de nog jonge boksvereniging Delft De ta lentvolle C-klasser in het lichtgewicht versloeg Neves (Croos wijk). ARTHUR VAN RIJSWIJK TENNIS Grand-Prix toernooi in Rotterdam Eerste ronde: Gene Mayer (Vst/6)-Magnus Tideman (Zwe) 6-1, 6-1: Eliot Teltscher (Vst/4)-Vitas Gerulaitis (Vst) 6-3, 7-5; Brian Gottfried (Vst)-Roscoe Tanner (Vst) 7-5, 6-2; Shlomo Glicksteln (lsr)-Chrlstophe Roger-Vasselln (Fra) 6-1, 6-4; Joakim Nyström (Zwe)-Ro- bert van 't Hof (Vst) 6-1. 6-3: Marco Ostoja (Joe)-Scott Davls (Vst) 6-3, 3-6, 6-1; Anders Jarryd (Zwe)-Mark Edmonson (Aus) 6-3, 6-3; Stefan Ed berg (Zwe>-Chip Hooper (Vst) 6-7 (5-7), 6-1. 6-4. WIELRENNEN Pari]8-Nice Vijfde etappe: 1. Eddy Planckaert (Bel), 190 km In 5.01.57 (met tijdver goeding 5.01.47); 2. Sean Kelly (ler)z.t. (met tijdvergoeding 5.01.52); 3. Bernard Hinault (Fra)z.t. (Met tijd vergoeding 5.01.55); 4. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel)z.t.; 5. Ronny van Holen (Bel); 6. Stephen Roche (Ier); 7. Andre Cahppuls (Fra); 8. Fre deric Vlchot (Fra); 9. Rene Bittinger (Fra); 10.Pierre Bazzo (Fra). Algemeen klassement: 1. Kelly (Ier) 21.40,22; 2. Roche (Ier) op 32 sec; 3. Hinault (Fra) op 41 sec; 4. Laurent (Fra) op 1,02; 5. Anderson (Aus) op 1.05; 6. Millar (Sch) op 1.53; 7. Vlchot (Fra) op 2.15; 8. Caritoux (Fra) op 2.26; 9. Nulens (Bel) op 2.33; 10. Eddy Planckaert (Bel) op 2.36.; 11. Rooks (Ned) op 2.40; 14. Lubberdlng (Ned) op 3.13; 24. Knetemann (Ned) op 6.17; 34. Lammertlnk (Ned) op 8.07; 60. Schur (Ned/ama) op 14.02; 62. Oosterbosch (Ned) op 14.49. Tirreno-Adriatico; Vierde etappe: 1. Adrie van der Poel (Ned) 217 km In 5 uur 47 min 5 sec; 2. Giovanni Manto- vanl (Ita); 3. Leo van Vliet (Ned); 4. Greg Lemond (Vst);' 5. Pierino Gavaz- zl (Ita); 6. Eddy Schepers (Bel); 7. Giu seppe Petito (Ita); 8. Alfredo Chlnetti (Ita); 9. Vittorio Algeri (Ita); 10.Guldo van Calster (Bel). Algemeen klassement: 1. Tommi Prim (Zwe) 22 uur 49 min 26 sec; 2. Erich Mëchler (Zwl) op 10 sec; 3. Adrie van der Poel (Ned) op 19 sec; 4. Johan van'der Velde (Ned) op 21 sec; 5. Roberto Visentinl (Ita) op 23 sec; 6. Gerhard Zadrobilek (Oos) z.t.; 7. Giu seppe Petito (Ita) op 27 sec; 8. Stefan Mutter (Zwi) op 28 sec; 9. Alfredo Chlnetti (Ita) op 32 sec; 10.Greg Lo mond (Vst) op 34 sec; 13. Joop Zoe temelk (Ned) op 38 sec.; 24. Van Vliet op 1.14; 25. Wijnands op 1.18; 31. Peeters op 2.27; 35. Pirard op 3.14; 41. Hanegraaf op 4.02; 42. Van Hou- wellngen op 4.11; 94. Raas op 19.34; 114. Priem op 27.12; 120. Kuiper op 28.52; 124. Havik op 29.26. BOKSEN Zuidhollandse kampioenschapen in Den Haag Prestatiepartij junioren C-klasse vlieggewicht: Rueck (Hoogenboom) w.o.p. van Honsbeek (Lekten); junio ren C-klasse zwaarwelter Meurs (Te Pas) w.o.p. van Snoei (Schlltkamp); fi- nale nieuwelingenklasse lichtwelter. Benahouh (Houtzagerij) w.o.p. van Koren (Crooswijk); finale N-nteuwehn- gen en N-klasse weiter Kreunen (Westland) w.o.p. van Leeksma (Westland); finale N-klasse zwaarwel ter: Craane (Huizenaar) wint door rsc tweede ronde van Mendez (Croos wijk); finale midden N-klasse: De Kruyf (Huizenaar) wint door diskwalifi catie derde ronde van Boender (Boxing *82); finale N-klasse zwaarge wicht: De Boer (Te Pas) w.o_p. van Pols (Crooswijk); finale C-klasse licht gewicht: Solis (Delft) w.o.p. van Neves (Crooswijk); finale C-klasse lichtwel ter: Veenendaal (Hoboken) w.o.p. van Sas (Hoogenband); finale C-klasse welter: Van Egmond (Schiltkamp) wint door rsc In de derde ronde van Zand vliet (Leiden); finale C-klasse zwaar welter: Elswljk (Westland) w.o.p. van De Rade (Hoboken); finale C-klasse middengewicht: Boom (Hulzenaar) wint door rsc eerste ronde van Dapi- na (Crooswijk); finale C-klasse half- zwaar Ajbar (Hoogenband) w.o.p. van Miltenburg (Houtzagerij). Finale B- klasse halfzwaar: Held (Westland) w.o.p. van De Smit (Crooswijk).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13