^£eicUc Qowuvnt Werkloosheid daalt J Hart wint ook in Maine Sportief BON D] DIRECTEUR EXPORTBEVORDERINGSDIENST: VdA wil Leer kinder- 'ijslag lage ink omens Hazerswoudse zwaar gewond ZUURKOOLEN RUNDERTARTAAR Haarlem stoot PSV uit beker I® Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers. Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel.071-122244. Giro 103003 Bank:Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hooldredacteur: J.J.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0,59 per mm, kleintjes f 0,41 per mm. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 20.61 (uitsl.aut.betaling),kwartaal f 61,84, jaar f 235,75. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248. Las Maandag 5 maart 1984,75e jaargang no. 22827 Wolkenvelden maar bijna overal droog. In de nacht en ochtend hier en daar mist. Mi nima rond 1 graad, middag- temperatuur rond 7 graden. Matige westenwind, kracht 3. Zon op 07.14, onder 18.30 uur. Scheveningen hoogwater 05.12 en 17.23 uur, laagwater 00.52 en 13.24 uur. Koeietong bemest [aalhoofdigen ON DEN De Engelse boer John Coombs, i de buurt van Salisbury, meent het middel ?gen haaruitval te hebben ontdekt: men late ich een aantal keren door een koe de sche- lel likken en de haardos komt terug. De 6-jarige boer, die al meer dan twintig jaar ;aal als een biljartbal was, werd op een dag oor een van zijn koeien over het hoofd ge- ikt. Een paar dagen later al merkte hij, naar ijn zeggen, dat op zijn schedel weer haar be- on te groeien. Coomb vermoedt, dat de maagzuren van de koe iets met de heilzame verking van het likken te maken hebben. Hij eeft andere kaalhoofdigen een kosteloze be- andeling door een van zijn koeien aangebo- en. Hij voegt er de waarschuwing aan toe, at een lik met een koeietong iets van een aal met een harde borstel heeft. Blikversperring De rijksweg Hengelo-Olden- zaal is vanochtend urenlang versperd geweest (met als resultaat een juweel van een verkeersopstopping) nadat een Belgische vrachtwagen na een slippartij dwars over de weg was komen te lig gen. Bovendien kwamen er nog eens 17.000 kilo blikken deksels uit de gekantelde combinatie rollen. De politie probeerde het verkeer aan vankelijk via het fietspad langs de plaats van het on geluk te leiden, maar toen tot overmaat van ramp een andere auto in de berm vast kwam te zitten, was de cha os compleet. 'Vijftrapsfamilie' in Italië bijeen LUCCA Vijf genera ties hebben gisteren in Lucca, in het midden van Italië, de geboorte van de jongste telg ge vierd. Adolfina Baccili, is met 89 jaar de over- -overgrootmoeder van de eind januari geboren Silvia. Tussen signora Adolfina en „la piccola" Silvia komen over grootmoeder Giulia van 70, grootmoeder Giulia- na van 43 en moeder Liana van 21. Taxirit Metz-Utrecht: chauffeur vist achter het net UTRECHT De twaalfhonderd gulden die een 32-jarige taxichauf feur uit de Noordfranse stad Metz had kunnen beuren voor een rit naar Utrecht, zijn gisterochtend aan zijn neus voorbij gegaan. De twee mannen die zich van Metz naar Utrecht lieten rijden, weiger den te betalen en zijn daarna spoor loos verdwenen, aldus een woord voerder van de Utrechtse politie. De taxichauffeur moest met een lege portefeuille terugrijden naar zijn standplaats in Frankrijk. DEN HAAG De werkloosheid is aan het dalen. Uit geheime cij fers die eerdaags be kend worden, blijkt dat het aantal werklozen vorige maand is gedaald van 862.700 naar rond de 840.000. En aan het eind van 't jaar zitten we niet, zoals verwacht, op 900.000 werklozen, maar veel dichter in de buurt van de 800.000. Dat heeft di recteur Overmars van de Export Bevorde- rings- en Voorlichtings- Dienst, een onderdeel van het ministerie van economische zaken, vanmorgen voor de Tros-radio gezegd. Bij de ministeries van eco nomische- en sociale zaken is overigens niet bekend waar Overmars de cijfers vandaan heeft. De officiële cijfers over de ontwikkeling van de werkloosheid wor den deze week door sociale zaken bekendgemaakt. In deze maanden daalt de werkloosheid altijd, maar niet zo sterk als nu vol gens Overmars het geval is. Volgens mr. Overmars is er een duidelijke dalende tendens te zien. „Het is voor 't eerst dat de trend zich ombuigt". Overmars stelt dat wij, met vertraging, pro fiteren van de situatie in de Verenigde Staten. De directeur van de EVD meent dat de daling van de werkloosheid toe te schrij ven is aan de stijging van de export. Vorig jaar groeide onze export al met 5'/2 pro cent, een stuk meer (drie procent) dan de groei van de export in de wereld. Overmars: „Ook voor dit jaar ziet het er uitstekend uit en die 5'/2 procent groei zal ongetwijfeld worden overtroffen". De Organisa tie voor Economische Sa menwerking en Ontwikke ling (OESO) voorspelde dat de Nederlandse export dit jaar met zo'n acht procent zal stijgen. Dat is vier procent meer dan de stijging op de we reldmarkt. Vooral de export van ons land naar de Vere nigde Staten veertig pro cent en naar West-Duits- land is vorig jaar spectacu lair gegroeid. Volgens Over mars heeft Nederland voor al naar de VS prima export kansen. (Van onze parlementaire re- daktie) )EN HAAG De PvdA leeft vandaag voorgesteld ie kinderbijslag voor het ■erste en tweede kind van nensén met een inkomen ot aan modaal 36.000,- iruto) met tien procent te erhogen. De bijslag voor nensen met een hoger in- ;omen zou verlaagd kun- len worden om het half miljard gulden, dat de erhoging kost, te com- let voorstel werd gedaan tij- ens een kamerdebat over de chte minima. Volgens het so- ialistische Kamerlid Buur- ïeijer zijn het echter niet al en degenen, die met een mi- ïimuminkomen moeten uit- omen (de echte minima dus), ie het moeilijk hebben. Ook ïensen met een inkomen tot an modaal die nog kinderen verzorgen hebben, hebben et zwaar te verduren gekre- en. Sedert 1980 ging deze in- tomensgroep er 8 a 11 prpcent koopkracht op achteruit en aar zou tot 1986 volgens luurmeijer nog eens 6 pro ent. bijkomen als het beleid liet wordt gewijzigd, foor de VARA-radio zei luurmeijer zaterdag de ver pachting te hebben ,dat het ^DA deze vorm van inkomen- afhankelijke kinderbijslag zal leunen, gelet op eerdere uti- jraken van CDA-Kamerle- len als Weijers en Gerritse. Hossende massa's, al dan niet op origineel ma nier gekleed, heel veel bier en muziek. Het car navalsfeest werd het af gelopen weekend weer als vanouds gevierd. Bij voorbeeld door de Leidse carnavalsvereniging „De Hutspotten", die onder meer het traditionele „Bal Masqué" hielden. Pag 5: Carnaval uitbun dig gevierd LOSSER Carnaval vie ren en een record breken tegelijk: dat is wat de be volking van het Twentse Losser het afgelopen weekeinde voor ogen stond. Maar liefst 5.580 mensen sloegen in het plaatsje de armen om el- kaars heupen en schouders om Europa's langste polo naise te vormen. Voorop ging het college van burgemeester en wet houders, dat de sliert men sen via de gebruikelijke dronkemansroute door het dorp voerde. Het feestge woel in Losser is nu goed voor een notering in het Carnaval vieren benoorden de rivieren: wie maakt de langste polonaise? Guiness Book of records. tADVERTENTIE OCCASION-SPECIALIST Een vol jaar garantie mogelijk. [W ffTOTH Keuze uit 100 stuks. Alkemadelaan 1 ^Roelofarendsveen Telefoon 01713-2866-2071 IAZERSWOUDE Een 25- arige vrouw uit Hazerswoude pakte in haar woonplaats pwaar gewond toen zij in de pacht van vrijdag op zaterdag haar auto werd aangereden, ve vrouw reed om half drie 'anaf de Dorpsstraat de Ge- meneweg op. Een 22-jarige man uit Boskoop reed echter door het rode licht en botste bovenop de wagen van de vrouw. De auto van de Bosko per kwam eerst tegen een lan taarnpaal en ramde daarna de (gloednieuwe) verkeerslichten. Ontploffende flitslampjes uit de handel EINDHOVEN Philips neemt een partij onveilige flitslampjes, die sinds novem ber in omloop is, uit de handel. In een aantal gevallen bleek het plastic beschermkapje van de lampjes onvoldoende be stand tegen de kracht waar mee een flitslampje ontbrand de. Het gevolg was dat het lampje ontplofte en het be schermkapje wegschoot. Daar bij is overigerts niemand ern stig gewond geraakt. Het gaat om flitsstaafjes van het type Topflash PF8P met tweemaal vier lampjes naast elkaar. Er is sprake van een produktiefout bij een beperkt aantal van deze lampjes. (ADVERTENTIE) Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding. Zuurkool SeU naturel, pakje 500 gram Rundertartaar,Cf QQ 500 g ®@€XD &25Ü.VO 500g«s@®8-2IVivv albert heijn teyftwWKr-L 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. NIEUWE KLAP VOOR MONDALE PORTLAND Senator Gary Hart heeft tijdens de voorverkiezingen van de Democratische partij in de staat Maine een nieuwe overwinning behaald op Walter Mondale. Vorige week won Hart al, zeer verrassend, de voorver kiezingen in New Hamps hire. De overige Democra tische kandidaten zijn in middels zo ver achter ge raakt, dat de strijd om de nominatie zich nu afspeelt tussen Mondale (die tot voor kort dacht dat hij er al was) en de steeds popu lairder wordende Hart. Net als in New Hampshire bleken ook in Maine de re sultaten van opiniepeilingen onjuist. Uit vrijwel alle pei lingen kwam Mondale als winnaar naar voren. Maar nadat ongeveer twee derde van de stemmen van de De mocratische partijleden wa ren geteld, kon Hart rekenen op 50,5 procent' en Mondale op 43,5 procent van de stem men. De medewerkers van Mon dale in Maine probeerden zo opgeruimd mogelijk te doen. Ze wezen er vooral op dat het verschil gering was in vergelijking met New Hampshire. Aan de vliegen de start van Hart zou een halt zijn toegeroepen. Mondale zelf was echter zichtbaar ongelukkig en hij vertrok abrupt uit Maine. Deze nieuwe nederlaag is voor Mondale een zware slag op weg naar „Super Tues day" (13 maart). Die dag worden in negen staten voorverkieizingen gehouden, die wel eens van doorslagge vende betekenis zouden kun nen zijn. Oud-senator George McGovern, de zwarte kandi daat Jesse Jackson en sena tor John Glenn zijn er in Maine niet aan te pas geko men. Ze kregen maar enkele tientallen stemmen. Pagina 9: „Mondale geen „koploper" meer". Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. DEN HAAG Carnaval en voetbal. Dat moest afge lopen weekeinde wel tot verrassende resultaten lei den. PSV werd door Haar lem uit het toernooi om de KNVB-beker gestoten: 4-1. Feyenoord plaatste zich voor de halve finales door NEC met 6-1 te kloppen. Elly van Hulst won in Go thenburg bij de Europese indoor- atletiekkampioenschappen de zilveren medaille op de 1500 meter. Nellie Cooman veroverde brons op de 60 meter. De Oostduitse schaatster Karin Enke werd in Trond- heim ongeslagen wereld kampioene op de sprint. Bij de heren ging de titel naar de Canadees Gaetan Bou cher. De Nederlandse deel nemers kwamen in het stuk niet voor. Eddy Planckaert, de Belgische sprinter uit de nieuwe ploeg van Peter Post, won zaterdag de Om loop Het Volk, de eerste klassieker van het nieuwe wielerseizoen. Karin Enke wordt gelukgewenst door mede-wereldkam pioen Gaetan Boucher. Het duo prolongeerde in Trondheim de olympische successen door de wereldtitel sprint te vero veren. Verder onder meer in Sporttribune: Dé Stoop naar FC Den Haag? Feyenoord neemt NEC niet serieus Rijnsburgse Boys: veertien uit zeven SJC kan grote kloof niet meer dichten Theo van der Veer probleemloos naar Leids cross- kampioenschap Leiden doet aan klantenbinding Seizoen De Zijl/LGB zit er op na verlies tegen HZC/De Robben Succesformule werkt weer (ADVERTENTIE) WAARSCHUWING aan alle gebruikers van Philips topflash 8 flitslampjes PF8P Bij een beperkt aantal van de topflash 8 flitslampjes (doosje gemerkt met PF8P), die sinds het najaar 1983 in de handel zijn gebracht, bestaat de mogelijkheid dat het beschermkapje niet voldoende bestand is tegen de kracht waarmee een lampje zou kunnen exploderen. Aangezien deze topflash 8 flitslampjes daardoor niet voldoen aan de door ons als normaal beschouwde veiligheidseisen, moeten wij het gebruik ervan ontraden. Wie nog in het bezit is van een der genoemde topflash 8 flitslampjes kan deze opsturen aan: Een postzegel is niet nodig. Wel uw naam, adres en giro- of bankrekeningnummer vermelden, zodat wij u de aankoopprijs kunnen terugbetalen. PHILIPS Wie vandaag de krant in de bus krijgt (of los koopt) heeft er eigenlijk twee in zijn handen. De Leidse Courant met het plaatselijk, landelijk en wereldnieuws erin. En de „Sporttribune", het wekelijkse sportbijvoegsel, dat in woord en beeld een afspiegeling is van een sportief weekeinde. Maar ook abonnement op de Leidse Courant op maandag aan zijn trekken. Wie dit nog niet weet en het een paar keer (gratis) wil constateren hoeft slechts zo sportief te zijn onderstaande bon in te vullen. De Leidse Courant wil ik best 1 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend In een open envelop ronder postzegel opsturen naar. Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 1