Sergej Klebnikov blijft voorzichtig FC Lisse rekent op volle bak bij Nederlands elftal olitie resteert ok ahamata Vriesekoop eerste geplaatst voetballerlei Sportwereld ËcidócSotmmt ZATERDAG 3 MAART 1984 PAGINA 9 Betaald r voetbal Vandaag KNVB-beker. Haarlem-PSV Eredivisie: Excelsior-Roda JC Morgen: KNVB-beker: Feyenoord-NEC Eredivisie: Sparta-FC Groningen OS '79-AZ '67 Eerste divisie: FC Den Haag-NAC Wagenlngen-Vitesse SVV-FC Twente :t |K De bijzondere joringsbrigade van de jjische rijkspolitie heeft r sren een tiental spe- J van Standard gearres- id, onder wie de Ne- i lander Simon Tahama- - Het tiental, bij wie ud'homme, Meeuws, Idersmissen, Daerden Plessers is door de 3 overgebracht naar 1 le voor verhoor door s erzoeksrechter Guy - lemans. t een aantal spelers van - erschei zal zich aan ver- - moeten onderwerpen, t onderzoek spitst zich toe betalingen met „zwart" het enige van wat tot nu t boven water is gekomen, door de strafwet verboden lp omkoperij in privé-aan- genheden, zoals het voet- 1 staat in België geen straf. Belgische Voetbalbond wil l r 15 juni de zaak Standard- ■- iterschei rond hebben. Het t >lijks bestuur van de 7B heeft in een spoedzit- I vergaderd over de proble- van belastingontduiking i omkoping, die de laatste l aan het licht zijn gekomen. jdsvoorzitter Louis Wouters i namens het dagelijks be- i4r het te betreuren dat in- ïdrijke figuren uit het Bel- he voetbal tot de verdach- I t behoren. In de vergade- I werd besloten de zaak jete-Standard-Waterschei te n uitzoeken door de onder- p- en controlecommissie. Commissie is verzocht snel k te leveren opdat het da- jks bestuur voor 15 juni J definitieve uitspraak kan Ishockeytitel tar Nijmegen ÜJ1EGEN De ijshockey- g van Nijmegen is gister- id voor 2500 enthousiaste jorters Nederlands kam- h geworden. De Nijmege- In versloegen Heerenveen 3-1. karakteristiek is: (0-0, 2-1, I 23. Hodgson 1-0, 28. Hom- l 2-1, 35. Powers 2-1, 45. (r 3-1. Scheidsrechter: Toe- I. Toeschouwers: 2500. ifminuten: Nijmegen 4, penveen 6. MOSKOU/DEN HAAG Bettine Vriesekoop is met de Tsje- choslowaakse Marie Hrachova als gedeeld eerste geplaatst bij de veertiende Europese tafeltenniskampioenschappen, die van 14 april in Moskou worden gehouden. Het is nog niet zeker of Vriesekoop de Europese titel zal verdedigen. De Nederlandse tafeltennisbond (NTTB) heeft als voorwaarde voor deelneming in Moskou gesteld, dat de gehele Nederlandse ploeg deelneemt aan een trainingskamp in Polen voorafgaand aan het evene ment. Bettine Vriesekoop is niet gecharmeerd van het voorstel en overweegt niet mee te gaan naar Polen. Het Nederlandse damesteam, dat uitkomt in de hoogste divisie, is in Moskou in gedeeld in groep A. De ploeg ontmoet daarin titelverdediger Hongarije, Engeland, Zweden, Finland en Denemarken. VS weigeren Rus visum voor Los Angeles WASHINGTON Het ministerie van bui tenlandse zaken van de Verenigde Staten heeft geweigerd een visum te verstrekken aan de attaché van de Sovjet-Unie bij de Olympische Spelen van Los Angeles, Oleg Vermisjkin. Deze zou op 1 maart zijn werk zaamheden beginnen voor de Russische ploeg als kwartiermaker. Het visum van Vermisjkin was al in november aange vraagd. Een woordvoerder van het ministe rie verklaarde gisteren dat Vermisjkin uit veiligheidsoverwegingen een visum is ge weigerd. John Hughes vertelde in Washing ton, dat de afwijzing alleen de persoon Jer- misjkin gold. Hij wilde niet zeggen of het vermoeden bestaat, dat Jermisjkin een agent is van de Sovjetrussische geheime dienst (KGB). Nog drie arrestaties na Feyenoord - Ajax ROTTERDAM Op verzoek van de Rotterdamse politie heeft de recherche in Haarlem drie Ajax-supporters van 18 en 20 jaar gearresteerd in verband met de ongeregeldheden tijdens de voet balwedstrijd Feyenoord - Ajax van afgelopen zondag. Volgens een woordvoeder van de politie in de Maasstad heeft het drietal bekend tijdens de wedstrijd vuur pijlen te hebben afgestoken. De Haarlemmers zijn inmiddels aan de officier van justitie voorgeleid. Voor, tijdens en na de wedstrijd arresteerde de politie al 36 sup porters van beide voetbalclubs. Jansen naar eindronde SAVONA De dammers Hans Jansen en de Franse oud-kampioen Jean-Pierre Dubois hebben zich in de voorlaatste ronde van het Westeuropese zonetoernooi verzekerd van een plaats in het finaletoernooi om het we reldkampioenschap. Jansen won overtuigend van de Italiaan Berte en Dubois bereikte de eindstrijd door Palmer remise af te dwingen. Palmer werd door die puntendeling zo goed als uitgeschakeld, omdat slechts drie van de vier Nederlandse spelers kunnen promove ren. Stokkel en Scholma kwamen wel tot winst. Zij delen met 19 punten de tweede plaats, éen punt achter Jansen. De Franse kampioen Guinard heeft van de overige Westeuropese spelers de beste kansen op de vijfde finaleplaats. Aan remise in de slotron- de tegen Jansen heeft hij voldoende om voor de tweede keer naar het wereldkampioen schap te gaan. Feestprogramma voor Boucher TRONDHEIM Gaetan Boucher kent in Trondheim, bij de wereldtitelstrijd sprint, zijn laatste rustige weekeinde van dit voorjaar. Vanaf volgende week vrijdag staat de winnaar van twee gouden medailles bij de Olympische Winterspelen in het brandpunt van het Canadese chauvinismé. Het bijna als histo risch gepresenteerde feit, dat Boucher voor het eerst na het na tionale ijshockeyteam in 1964 Canada weer een Olympisch suc ces bezorgde, zal zeker een maand lang uitvoerig worden ge vierd. „Er is een feestprogramma voor een hele maand opgesteld. Ont vangsten door de regering, diners, huldigingen, linten doorknip pen, face-offs nemen bij het ijshockey. Noem maar op. Ik ben door mijn gouden plakken in Sarajevo een volksheld geworden in Canada. De mensen willen je zien, aanraken. Het hoort er allemaal bij. Ik kan het ze niet kwalijk nemenaldus Boucher. TRONDHEIM „Hij is bang om te zeggen, dat hij beter is dan Boucher, maar ik denk wel dat hij zich zo voelt". Onge vraagd geeft de vriendelij ke tolk, ongetwijfeld met de beste bedoelingen, een draai aan de woorden van Sergej Klebnikov. De Russische sprinter en fa voriet voor de wereldtitel, die een half woordje En gels verstaat, knikt begrij pend, maar blijft voor zichtig. „Na Sarajevo kan er immers zo maar een ander opstaan", waar schuwt de man, die zijn enorme dijpartijen als handelsmerk voert en ze dankt aan gewichtheffen in de zomer. Topsporters eigen werpt Kleb nikov, een beer van een vent met pretoogjes, in de wedstrijd de schroom ver van zich af. Zijn risicovolle manier van rij den is beroemd. Zoals zijn val partijen berucht zijn. De ruim 90 kilogram zware legeroffi cier uit Moskou legt zoveel kracht in zijn slagen, dat hij vooral in de eerste bocht moei te heeft om overeind te blij ven. „Ik heb mijn techniek daarom enigszins aangepast en nu gaat het beter", zegt hij er over. Dat hij tijdens een trai ningskamp in het Zwitserse Davos ook nog eens schaatsen ruilde, had daar volgens hem niets mee te maken. Klebni kov stapte, naar goed Ameri kaans gebruik op zijn blote voeten, van het ene Neder landse merk (Viking) over in het andere (Nijdam). „Een buis van één van mijn schaatsen brak en daarom heb ik een an der paar geprobeerd. Dat be viel goed en dus heb ik het zo gelaten". Twee jaar geleden werd Kleb nikov (28) in Alkmaar wereld kampioen sprint en bevestigde daarmee zijn bijzondere aanleg voor het korte werk, ondanks het feit dat trainers hem aan vankelijk wilden „ombouwen" tot allrounder. „Ik voel me sprinter en ik ga door als sprinter. De 500, 1000 en 1500 meter zijn nu eenmaal mijn fa voriete afstanden. Het is altijd bij plannen gebleven om all rounder te worden". Ter illus tratie: als persoonlijke records op de drie en vijf kilometer heeft Klebnikov 4.25 en 7.45 staan. Ondanks twee zilveren me dailles (op de 1000 en 1500 me ter) reisde Klebnikov met ge mengde gevoelens af uit Sara jevo. De Olympische Winter spelen hadden niet gebracht, waarop hij had gehoopt. „Ik had gedacht de 1500 meter te kunnen winnen. Helaas was Boucher er ook nog. Ik ben slechts half tevreden naar huis teruggekeerd. Het is dan ook onjuist om te stellen dat dit het beste seizoen uit mijn carrière zou zijn. Dat was 1982". Volop mee Waren de Russen tot nu toe vooral gevreesd op de sprin tafstanden, dit seizoen telt de Sovjet-Unie ook bij de stayers en allrounders volop mee. Niet voor niets werd het afgelopen weekeinde in Gothenburg Bo- giev tot veler verrassing we reldkampioen. „Zo'n verras sing was dat niet", meent Klebnikov, die veel contact heeft met de allrounders, over zijn stadgenoot. „Toen hij naar Zweden vertrok heb ik tegen hem gezegd dat hij wereld kampioen zou worden. In het westen kende men zijn naam niet, omdat hij niet in de hoofdselectie zat. Maar ik wist wat hij kon". Klebnikov ge looft dat de basis van het Rus sische succes is gelegd door oud-schaatsers (Martsjoek, Moeratov, Stenin) als trainer aan te stellen. „Iemand die zelf heeft geschaatst, kan zijn bedoelingen beter overbren gen", vindt hij. Zoals bijna iedereen liep ook Klebnikov in Sarajevo een flinke verkoudheid op. „Na de 1500 meter ben ik ruim een Pjg s n Serge] Klebnikov: ..Er kan zo weer Iemand anders opstaan en de wereldtitel grijpen" week ziek geweest. Ik voel mij nu slechts 80 procent", be weert hij. Ook Boucher, Tho- metz, Jansen, Rönning, en En- gelstad, om maar een paar kanshebbers te noemen, wer den echter door de Olympi sche griepbacil geveld, zodat in Trondheim een eerlijke WK mag worden verwacht. Van de Japanner Kuroiwa is niets be kend. De titelverdediger is na zijn afgang in Sarajevo in de stilte verdwenen. „Kuroiwa kon de druk niet aan", heeft ook Klebnikov geconcludeerd. De Russische favoriet zal niet zo gauw bezwijken, maar hij heeft dan ook geen last van een cameraploeg die hem da genlang van minuut tot mi nuut achtervolgt, zoals met Kuroiwa het geval is geweest. KOEN NIJMEIJER LEIDERDORP De voorverkoop voor de wed strijd tussen het Leidse KNVB team en het Ne derlands elftal, die woens dag 7 maart om 18.30 uur op het complex van de FC Lisse zal worden gespeeld, verloopt zeer voorspoedig. Via de voorverkoopadres sen (filialen van de Rabo bank in Leiden en de hele bollenstreek) zijn nu reeds zo'n 3000 aan de man ge bracht. Het complex biedt ruimte aan zo'n 6500 toe schouwers. De organisato ren, de Afdeling Leiden van de KNVB en FC Lis se, denken dat aantal pro bleemloos te zullen halen. Naar men verwacht zal een groot deel van de belangstel lenden uit jeugdigen bestaan: „Dit is een ideale gelegenheid voor echte jonge aanhangers. De groep tot 12 jaar ziet nor maal gesproken geen grote wedstrijden. Het is doorgaans te duur en te laat voor ze en vandaar ook dat wij besloten hebben de wedstrijd op een ongewoon vroeg uur te laten beginnen en de jeugd tot 12 iaar voor slechts 2 gulden 50 binnen te laten. Zij zullen op banken binnen de afrastering plaatsnemen. Net zoals we dat eerder tegen Ajax hebben ge daan", aldus Wim Ransdorp, de tweede voorzitter van de fusieclub, die sinds een week nog slechts alleen aan de wed strijd van woensdag lijkt te kunnen denken. Indirect ver antwoordelijk daarvoor is Cor van Steijn. De adminstrateur van de Afdeling Leiden, die enige dagen geleden zeer alert reageerde op het bericht dat het Nederlands elftal zich in Zeist zou voorbereiden op de wedstrijd tegen Denemarken, omdat de mogelijkheid om in Brabant te spelen verstoord werd door het daar in alle he vigheid losgebarsten carnaval. Van Steijn greep direct de te lefoon en wist zich een paar uur later verzekerd van de komst van de Rijvers-brigade. Ook de beslissing om de oefen wedstrijd van de nationale elf waarbij het Leids KNVB elftal als sparringpartner zal funge ren, op het uiterst fraaie com plex van het met 1256 leden tot de vijf grootste voetbalver enigingen van Nederland be horende FC Lisse, te laten spe len, was snel genomen. En reeds nu, enkele dagen voor het zowel voor Lisse als de Af deling Leiden grootse gebeu- streept Randsdorp. „De KNVB is komen kijken en is accoord gegaan met onze aanpak. Na tuurlijk zouden we ook 10.000 mensen kwijt kunnen maar wij willen dat iedereen het goed kan zien en dus nemen we met wat minder inkomsten genoegen". Voor wie woens dag naar Lisse wil komen; parkeerproblemen zullen zich niet of nauwelijks voordoen. De Leidse selectie: Doel: Peter van der Wal (LFC), Theo Guyt (Quick Boys). Achter: Peter Siera (RCL), Ron Mes man (FC Lisse), Ben de Roo (Lugdu- Sis fu Pan (Quick Boys). Voor Mario Faber (UVS), Geert-Jan Bakker (Noordwijk), Hans van Leeu wen (UVS). Reserves: Rob Vermeer (UVS), Arie van Dijk (Rijnsburgse Boys). Nico Oosterlee (ARC), Klaas Vink (Noord- wijk). Nederlandse selectie: Piet Schrijvers (PEC/Zwolle) en Joop Hiele (Feyenoord); Edo Ophof, Peter Boeve en Sonny Silooy (Ajax), Ben Wijnstekers en Ruud Gullit (Feyenoord); Gerald Vanenburg, Frank Rijkaard en Ronald Koeman (Ajax), Aarie van Tiggelen en Erwin Koeman (Groningen); Marco van Basten (Ajax) en Peter Houtman (Feyenoord). 'orest vlak voor ertrek uitgestapt Ie excentrieke manager van 'ottingham Forest, Brian lough, heeft weer eens van ch doen spreken. Met zijn oeg zat hij zondagmorgen i het vliegtuig, dan hen van ondeh naar Abu Dhabi zou 'éngen. Na een wegens mo- rstoring onderbroeken po ng op te stijgen beval lough zijn manschappen aar weer in de spelersbus te zppen en terug te gaan naar ottingham. Clough wilde en gebruik maken van de ogelijkheid met een ander schikbaar gesteld vliegtuig •ié uur later naar het Mid- >n Oosten te reizen. In alle onaarden ontkent de mana- dat angst de oorzaak was m zijn even resolute als op diende besluit. „Het schema as al Zo strak opgesteld, dat t 'soort vertragingen de trip tèihdelijk onmogelijk ma- eri'!'. Nottingham Forest iat overigens wel een scha- ■claim van ongeveer f 1000 indienen bij de lucht- lartmaa tschappij. k. Berbig oger Berbig mag voortaan r. voor zijn naam zetten. De lelman van Grasshoppers ürich en het Zwitserse na- ohale elftal promoveerde ilangs met een proefschrift "er blessures bij keepers. De ieuwe dokter had hiervoor 60—collega-doelmannen in West-Duitsland, Frankrijk, België, Oostenrijk en Zwit serland ondervraagd. De helft werkte mee. Hierbij was er sprake van 907 blessu res waarvoor medische hulp noodzakelijk was. Fracturen waren koploper met twintig procent. Daarna volgden ont wrichtingen (18 procent) tij delijk niet functionerende or ganen (12), slijmbeursontste king (9), hersenschuddingen (9), verrekingen (8), wonden, bandverrekkingen en diver sen (5), tandverlies (4), me niscusblessures (3) en binnen waartse kwetsuren (2). Als belangrijkste mogelijkheden om blessures te voorkomen, worden genoemd: beter trai nen (42 procent), beter be schermende kleding (15), psyche en concentratie (12), scheidsrechters en tegenstan ders (10), meer specifieke, korte maar intensievere trai ning (5) en medische begelei ding (3). Clubliefde maakt blind Frank Glarvey is een harts tochtelijk aanhanger van de Englese derde-divisieclub Sheffield United. Toen zijn vrouw hem een zoon schonk, wilde hij de nieuwe wereld burger de elf namen geven van de spelers van Sheffield United. Zijn vrouw vond dit op zijn zachtst gezegd schro melijk overdreven en dreig de zelfs met echtscheiding. Frank Glarvey bond in en noemde zijn stamhouder naar Brian Clough: „Geen angst". twee spelers van zijn favorie te club. De aanvoerder van de „Blades" werd overigens peetoom. Er was trouwens ook een voetbalfan, die zijn zoon Relegation (Degradatie) wilde noemen, omdat zijn fa voriete club een klas was ge duikeld. De ambtenaar van de burgelijke stand weigerde de naam. Na enig denkwerk kwam de vader tot de vol gende vondst: Relly Gation. Dit moest de ambtenaar wel accepteren. Flipperen goed voor eenheid Het is een bekend feit, dat spelen aan flipperkasten voor menige voetballer een aardig tijdverdrijf is. Hier en daar is deze bezigheid zelfs uitge groeid tot een min of meer serieuze aangelegenheid. Bij de debutant in de Westduitse Bundesliga, Waldhof Mann heim, wordt er door de spe lers tussen de middag altijd geflipperd. De laatste weken is er zelfs een flippercompeti- tie opgezet, waaraan alle spe lers deelnemen. De nimmer (stil)zittende trainer Klaus Schlappner schonk uit eigen zak zelfs vierduizend mark voor de winnaar van de com petitie. „Dit moet je bevorde ren, omdat die competitie goed is voor de saamhorig heid in de ploeg. Eenheid draagt in belangrijke mate bij tot winst en met die winst verdien ik het geïnvesteerde geld toch weer terug", aldus de optimistische oefenmees- ter. Kleine klas club kwijt De hoogste afdeling van het Oostenrijkse voetbal, die maar uit tien formaties be staat, is een club kwijt ge raakt. Hekkesluiter Wels is failliet verklaard en bestaat dus niet meer. De resultaten van de in het eerste gedeelte van de competitie gespeelde wedstrijden blijven voor de overige negen gehandhaafd. Daar Wels de eerste return verloor met 3-0, heeft de Oostenrijkse voetbalbond be sloten de niet gespeelde duels van Wels met 3-0 door de te genstanders gewonnen te verklaren. Overigens vreest men in Oostenrijk, dat het niet bij het faillissement van Wels blijft. Van de tien clubs in de hoogste afdeling is al leen Austria Wien financieel gezond. Het meest beroerd is de huidige hekkesluiter Neu- siedl er momenteel aan toe. Harald Nickel: niet verder procederen. Harald Nickel ton rijker Harald Nickel krijg een ton van FC Basel. Dit is het ge volg van een minnelijke schikking, die hij bereikte met voorzitter Gribi van de Zwitserse club. Nickel, ooit succesvol schutter bij Stan dard Luik en iets minder ge draaid hebbend bij Borussia Mönchengladbach, onderte kende in 1981 een vierjarig contract bij FC Basel. Echter, na een jaar werd hij ontsla gen. Bovendien wilde de club zijn hevig teleurstellende aan koop ook niet meer uitbeta len. Nickel spande een proces aan, hetgeen een slepende af faire werd. Uiteindelijk nam voorzitter Gribi het initiatief om een oplossing te zoeken. Deze kwam er: Nickel krijgt een ton en ziet af van verder procederen tegen FC Basel. Voetbal Eerste-divisieclub De Graafschap heeft tot het einde van het seizoen op huur- basis Terry Hendriks van Hee renveen en René Tol van Haarlem aangetrokken. Korfbal Hans Heemskerk (Fortuna) is als zesde heer toe gevoegd aan de selectie voor het Nederlands zaalkorfbal team dat morgen in Merksem tegen België speelt. Heems kerk neemt de plaats in van Bram van der Zee (Allen Weerbaar). Voetbal De voetballer Ste ve Foster van de Engelse tweede-divisieclub Brighton is voor 900.000 gulden verkocht aan Aston Villa in de eerste divisie. Voetbal De Engelse voet balclub Sunderland, bedreigd met degradatie naar de tweede divisie, heeft vrijdag manager Alan Durban ontslagen. Zijn functie wordt tijdelijk waarge nomen door Bryan Robson Voetbal De Engelse voet- (ADVERTENTIE) Waterpolo wedstrijd Zijl Lgb tegen H.Z.C. de Robben Zondag 4 maart, aanv. 16.30 uur. Zwembad de Zijl Aangeboden door Mercasol. balclub Charlton Athletic is voorlopig gered. De club wordt mogelijk overgenomen door een consortium van geldschie ters aangevoerd door een pro jectontwikkelaar. Schoonspringen Daphne Jongejans eindigde in Rostock als achtste bij internationale kwalifikatiewedstrijden voor de Olympische Spelen. Met die Edwin Jongejans ging als eer ste de finale in, maar eindigde als negentiende na een mis lukte drieeneenhalve salto. Twaalfde ronde: A. Schwarzmann (Isr) - Verpoest (Bel) 1-1, Affatati (Ita) - Stokkel (Ned) 0-2, Guinard (Fra) - G. Schwarzmann (Isr) 2-0, Berte ((Ita) - Jansen (Ned) 0-2, Zorn (Ita) - Gregoi- re (Bel) 1-1, Nimbi (Fra) - Scholma (Ned) 0-2, Dubois (Fra) - Palmer (Ned) Stand: 1. Jansen 20, 2. Scholma en Stokkel 19, 4. Palmer 18, 5. Dubois 15, 6. Guinard 14, 7 A. Schwarzmann en Verpoest 12, 9. Nimbl 11, 10. Ber te 9. 11. Zorn 8. 12. Gregoire 6 13. 88-74. Affatati 5, 14. G. Schwarzmann 0. TENNIS Masterstoernooi In New York Kwartfinales: Martina Navratllova (Vst) - Carllng Bassett (Can) 6-3, 6-0, Barbara Potter (Vst) - Katthy Horvath (Vst) 6-1, 6-2. ZAALHANDBAL Eerste divisie heren: Tachos - De Ga zellen 14-15. BASKETBAL Eredivisie dames: BOB - Amstelveen 36-89. Eerste divisie B heren: DAS - Lands- lake Lions 72-71, BOB- Black Eagles Wielertableau OEN HAAG Vandaag begint het wieter- seizoen met de Omloop Het Volk. Deze Bel gische klassieker opent In feite na enige schermutselingen In zuidelijk Europa de strijd tussen de diverse ploegen. Oe volgen de ploegen geven vanaf vandaag acte de presencu: Dries-Veranda-Lux-Glos (Belglé) Ploegleider. Roger Swerts Jan Bogaert. Etlenne de Beule, Eddy de Ble, Jan van Camp, Romaln Costermans. Rudy Dexters, Marc Grootjans, Jos Jacobs, Glno Knocknert. Johan de Lathouwer, Louis Luy- ter., Frans van Vllerberghe, Leo Wellens. Joachim Schlaphotf (Wdl.). Europ Decor-Boule d'Or-Eddy Merckx (België) Ploegleider Ronald da Witte Rudy Claessens, Marc Dlerlckx. Luc Go- vaerts, Jos Haex, Paul Haghedooren, Frank Hoste. Patrick Onnockx. Frank van Oyen. Mare Sergeant. Marc Somers, Eric Vande- perre, Pol Verschuere, Olrk Wayenbergh, Gerrie Knetemann (Ned), Harald Maler (Oos). Fangio-Marc (België) Ploegleider. Wilfried Reybrouck Michel Dernies. Dirk Durant, Martin Durant, Bert van Ende, Denis Ertveld, Yves Godl- mus. Patrick Hermans. Eddy van Hoof, Erik van Lancker, Glno Llgneel, Johan Louwet, Francis de Ridder. William T Mullan (K~ Perlav-T n (NZi). v-TV Blad (België) lleider. Paul Debaeramae i Tackaert, Safir-Van da Van-Colnago (België) Ploegleider Florent Vanvaerenbergh Patrick Cocquyt, Luc Colijn, Luc Dedecker. Rudy Delehouzée. Alain Desaever. Werner Devos, Didier Fouberl, Herman Prison, Marc van Geel, Dirk Helrweg, Ronny van Holen, Dirk Krlkllion, Josef Lleckens, Michel Pollen lier, Eddy Vanhaerens. Splendor-Aernoudt (België) Ploegleiders: ALbert de Klmpe en Luc Landuyt Claude Crlqulellon. Rudy Dhaenens, Wim van Eynde, Ivan Lamote. Rudy Matthljs. Luc Meersman. Jan Nevens. Rudy Roglers, Jean-Phlllppe Vandenbrande, Gery Verlln- Versluys. Jean-Marle Wam pers. Sffl-S Ploegleiders: Ward Woutera an Puea Danny van Baelen, Jan Bayens, Wim Bay- ens, Guldo Beyens. Kenny Demaertelelre. Jules Dubois. Marc Goossens, André Lur- quln, Stefan Morjean, Jacques Passin. Rudy Patry, Daniël Rossel, Benny Vanbrabant. Francis Vermaelen, Luc Wallays, Johan Wel lens, Jan Wijnants. Ludwlg Wijnants. AVP-Viditel-DIrk de Vries (Nederland) Jos Alberts. Johnny Broers, Emlel Kerstens. Hans Langerljs, Jac van Meer, Heddie Nieuwdorp. Jos Schippers. Ron Snijders. Freddy Maertens (Bel), Mare Maertens (Bel). Elro Sport-Auto Brabant (Nederland) Ploegleider Jos Elen Renè van,den Broek. Wies van Dongen, Jan Jonkers, Fons van Katwi|k, Co Morltz, Leo Nevels. Ad van Peer. Ad Prinsen. Hennie Rovers. Theo Smit, Ad Tak, Jan Verschuur. Kwantum Hallen-Decoaol-Yoko (Neder land) der Poel. Cees Priem, Jan Raas. Gerrlt Sol- leveld, Leo van Vliet, Ad Wl|nands, Joop Zoetemelk, Roger de Cnljf (Bel), Ludo Pea ters (Bel). Noëï Segers (Bel). Dirk de Wolf (Bel). Panaaonlc-Ralelgh Ploegleiders: Patar Poat an Julea da Wever René Kos, Jos Lammertlnk, Johan Lam- marts, Henk Lubberding, Bert Oosterbosch. Steven Rooks, Theo de Rooy, Gert-Jan Theunlsse, Gerard Veldscholten. Bert Wefce- ma. Peter Winnen, Phil Anderson (Aus). Ludo de Keulenaer (Bel). Guy Nulens (Bel). Eddy Planckaert (Bel). Eric Vanderaerden (Bel). Coop-Hoonved-Rosaln (Frankrijk) Ploegleider Jean-Pierre Oangulllaume Pierre Bazzo, Alain Bizet. Jean-Franqols Chaurtn. Régls Clére, Jean-Louls Gauthler. Michel Laurent. Pierre Le Blaaud. Jacaues Mlchaud. Claude Moreau. Denls Roux, Kim Andersen (Den), John Herety (GB). La Redouta-Motobëcane (Frankrijk) Ploegleider Bernard Thévenet Robert Alban, Thierry Barrault, Paul Sherwen (GB). Jean-Luc Vandenbrouc- ke (Bel). Etlenne de Wilde (Bel). La Vla Clalre-Terralllon (Frankrijk) I Arnaud. Charly Bérard. Bruno t. Marc Gomez. Jean-Pierre Guer- nlon, Bernard Hlnault, Christian Jourdan. Philippe Leleu, Maurice Le Gullloux. Jean- Francols Rault. Bernard Vallet. Alain Vlgne- Jacques Bossls, Bernard Bourreau. Frederic Brun, Yavé Cahard, Francis Castalng. Gil bert Duclos-Lasalle, Robert Forest. Domini que Garde, Pascal Guyot. Dominique Le- crocq, Hubert Linard, Patrick Perret, Pascal Simon, Robert Millar (GB). Allan Peiper (Aus). Sean Yates (GB). Renault-Elf (Frankrijk) Ploegleider Cyrille Gulmard Vincent Barteau, Philippe Chavaller, Christi an Corre, Laurent Fignon, Dominique Gatg- ne. Martial Gayant, Pascal Jules. Chrlstophe Lavalnne, Mare Madlot. Yvon Madlot. Pler- re-Henry Mentheour. Charles Mottet. Pascal Polsson, Eric Salomon, Philippe Saude, Bru no Wojtlnek. Luclen Dldler (Lux), Greg Le- mond (VS). Skil-Reydel (Frankrijk) Ploegleider Jaan da Grlbafdy René Blttinger, Eric Carltoux. Patrick Clerc, Victor Bulsman (Ned), Jean-Marle Gre_ (Zwi). Sean Kelly (Ier). Patrick Moerlen (Zwl), Ronan Onghenae (Bel). Cedrlc Rosaler (Zwl). Peter Schroen (Ned). Systeméme U (Frankrijk) Ploegleider Marcel Boishardy veyrolat. Mare Durant, Yvan Frébert. Jean- Francols Rodriguez, Christian Seznec. Clau de Vlncendeau, Ralf Hofedltz (Wdl). Graham Jones (GB). Alfa Lum.-Olmo (Italië) Ploegleider Primo Franchlnl Marino Amadort, Mauro Angeluccl. Vlncente Cupperl, Sah/ator Maccall, Orlando MalrH. Giuseppe Martlnelll, Giuseppe Petlto. Jean Carlos Alonso (Sp). Marino Lejaretta (Sp). Michael Wilson (Aus). Atala-Campagnoio (Italië) Ploeglalder Franco Criblorl Florenzo Allvertl, Maurlzlo Bldlnost, Glaiv carlo Caslraghl, Walter Delle Case. Plerino Gavazzl. Dante Morandi, Mario Norrls, Wla- dlmiro Panlzza. Ure Freuler (Zwl), Danlél Gl- slger (Zwl). Ariostea-Benotto (Italië) Ploegleider Giorgio Vanucd Carmelo Barone, Giuseppe Faraca. Lulgl Ferrari, Enrico Maestrelll, Giovanni Moro. Graziano Salviettl, Amilcare Sgalbazzi. Vic tor Schrflner (Zwl), Paul Wellens (Bel). Blanchl-Plaggo (Italia) Ploeglalder: Glancarlo Farrettl Fulvlo Bertacco, Sltvano Contlnl. Valerto Plva, Alessandro Pozzi. Paolo Rosola, Ennlo Vanottl. Fabrlzlo Verza. Maurlzlo Vlotto. Tommy Prim.(Zwe), Als Segersall (Zwe). Bontempl, Bruno Lead, Luciano L. rlo Lualdl, Glancarlo Perlnl, Glauco SantonL Carlo Tonon, Roberto Vlsentlni. Cesiaw Lang (Pol). Dal Tongo-Colnago (Italië) Ploagleidsr Pletro Algerl Claudlo Bortolotto, Roberto Cerutl, Stefano Guerrleri, Leonoardo Natale. Maurizlo Pk>- vanl. Sergio Santlmarla, Alberto SaronnL Antonio Saronnl. Giuseppe Saronnl. Marco Vitall. Guldo van Calster (Bel). Rudy Pevena- -Tuc Lu (Italië) Ploegleider: Enzo Moaer Walter Dalgal, Patricio Gamblraslo. Massi mo Ghlrotto, Stefano Giuliani, Palmlro Mas- clarelll, Francesco Moser. Giuseppe Pas- suello. Ennlo Salvador. David Akam (GB), Martin Havik (Ned), Roger de Vlaemlnck (Bel). Metauromobill Pinarello (Italië) Ploegleider Roberto Pogglali bottinl, Falvlo Zappl, Luclén van Impe (Bel), Frits Plrard (Ned). Johan v.d. Velde (Ned). Murella-Tensit '84 (Italië) Ploegleider Franco Montanelll Gianbattisla Baronchelll, Mario Bonzl. Fran co Chloccloll, Benedetto Patellaro, Marino Polinl, Giovanni Renosto,. Giovanni Vlero. Da^ Erik Pedersen (Den). Daniël Wlllems Sammontana-Campagnolo (Italië) Ploegleider Waldemaro Bortolozzl Moreno Argentln, Claudlo Cortl, Florenzo Favero, Plero Ghlbaudo, Ranlero Gradl. Da- rlo Mariuzzo, Alessandro Paganessl, Claudlo Torelll, Gianni Zola, Jesper Worre (Den). Santlni-Contl (Italië) Ploegleider. Bruno Roverberl Francesco Canova. Danlelo Caroll, Davlde Cassani, Ello Festa. Giuseppe Lanzona. Sll- vano Rlcco, Glno Stefanl, René Koppert (Ned), Sven-Ake Nllsson (Zwe), Supermercatl Brlanzola (Italia) Ploegleider Lulgl Stanga Gluliano Blatti. Allredo Chlnettl, Glocondo Delia Rlzza, Mauro Longo, Gluliano Pavanel- lo, Glanmarco Saccanl, Massimo Santam- broglo. Jonathan Boyer (VS), John Paterson (VS). Krlstlan Ole Sllseth (NoorL

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9