Gemeenten na verkoop Casper boos uit elkaar Politierechter acht verduistering liefdadigheidsgeld niet bewezen Zoeterwoude wil JAC subsidiëren Oud Adese boeren vrezen natuurgebied dienstverlening Minderheden Alphen in groepen integreren Nog geen financiële steun voor tennisvereniging Hoogmade LEIDEN/REGIO CeidaeSommtt VRIJDAG 2 MAART 1984 PAGINA Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ARTSEN Leiden: Groep 1: Mastenbroek. Tan, Van Tol, Zwljnenburg. Meyer, R. van Leeuwen. Verhage, Groeneveld en Kloprogge: za. dr. Tan. tel. 210890, zo. dr. Tan. tel. 210890.# Groep 2: Pieterse. Van Gent. Taytelbaum. Van Luyk, Klaassen. Rus, Kruis en Lahr: za. dr. Van Gent. tel. 122538, zo. dr. Lahr. tel. 120347# Groep 3: Pleiter. J. van Leeuwen. Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk. Engel en Fogelberg: za. dr. Fo- gelberg, tel. 132877. zo. dr. Van Leeuwen, tel. 120412.# Groep 4: Van Wingerden. Van Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, Van de Waard en Arnou: za. dr. Boer. tel. 310420, zo. dr. Van der Waart. tel. 311414.# Groep 5: Schaefer. Jasperse, Crul, Kooyman. De Jong, Prince, Reinders, Hammerstein en Kort- mann: za. dr. Kooyman. tel. 122268. zo. dr. Hammerstein. tel. 720936.# Oegstgeest: vanaf za. 10 uur: dr. Hugenholtz. tel. 155666. Leiderdorp: za. dr. Landsmeer, tel. 413913, zo. dr. Van der Leden, tel. 894539. Spreekuur van 12.30 tot 13.00.# Voorschoten: za. dr. Meiman, tel. 2493, zo. dr. Van Dam, tel. 3960. Warmond - Voorhout: dr. Lempers, tel. 02522-10140. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Noordwijkerhout: Wei gert opgave Katwijk aan Zee: dr. Van Duyn, tel. 15805. Kat wijk - Rijnsburg - Valkenburg: dr. Bergman, tel. 12921. Lisse: Antwoordapparaat eigen huis arts. Sassenheim: dr. De Graaff, tel. 12479. Hillegom: dr. Van 't Westeinde. tel. 15771. Alkemade - Rijnsaterwoude - Leimuiden: dr. Van Dongen, tel. 01713-4044. Alphen: Voor de praktijken van Stehouwer, Van Gemeren. Plag. Visser, Varkevis- ser. Van Engelen, Smid, en Zikel: za. dr. Visser, tel. 22088. zo. dr. Stehouwer. tel. 22425. Voor de praktijken van Boss, Eradus, Van Der Steen, Hetzberger, Kleinhaneveld en Wijnmaalen: za. dr. Hertzberger, tel. 72364, zo. dr. Van der Steen, tel. 72738. Hazerswoude - Koudekerk: dr. Sprangers tel. 01714-3700. Benthuizen - Boskoop: dr. De Goeje, tel. 079-313737 Lange- raar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Nooter, tel. 01729-8104 Nieuwkoop - Noorden: dr. Brinkman/Sluis tel. 01725-9301. TANDARTSEN Leiden - Lei derdorp Oegstgeest: dr. Snoep. tel. 175636, za en zo spreekuur om 13.00 uur. Leid- schendam: Voor spoedgevallen tel. 238356. Bollenstreek: dr. Schenkkan, tel. 02520-15498. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor schoten: Haven Apotheek in Lei den, Apotheek Beker in Oegst geest Alphen: Apotheek He renhof Alkemade: Apotheek Alkemade, Veerstraat. tel. 01713-9100 Katwijk: Katwljkse Apotheek Noordwijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17- 18 u. en zo van 12-13 u. en 17- 18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dlenstbel. WIJKVERPLEGING BOLLEN STREEK Sassenheim - War mond - Lisse -Beekbrug: mw. Vriend, tel. 02522-12022. Noordwijkerhout -Voorhout - De Zilk: mw. Ooms, tel. 02523- 3632. Hillegom: Opgave via het antwoordapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Leidschendamse Kruisvereni ging, tel. 070-455300. DIERENARTSEN Leiden: dr. Helder, tel. 220513. dr. Van der Wouw. tel. 764058 Oegst geest: dr. Van Duyn tel. 153266. Voorschoten - Leidschendam: dr. Frencken. tel. 271110. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde. 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkllniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik baar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30. wo. 10.00-12.00. do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: dl. 18.30-20.30, wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. Kwijtschelding o.g.-belasting ALPHEN AAN DEN RIJN In Al- phen komen minstens 2.000 mensen in aanmerking voor kwijtschelding van de belasting op onroerend goed. De So- cialistiese heeft dit berekend aan de hand van het aantal aanvragen voor de éénmalige uitkering. Landelijk komen 600.000 mensen in aanmerking voor kwijtschelding. Maar het afgelopen jaar hebben slechts 30.000 mensen de belasting kwijtgescholden gekregen. Als men voor Alphen het landelijke kwijtscheldingspercentage van 5% gehanteerd wordt betekent dat dat er nog 1900 mensen recht hebben op teruggave. Man door voorruit ALPHEN A/D RIJN Een 44-jarige Alphenaar is van nacht gewond geraakt toen hij bij een aanrijding met zijn hoofd door de voorruit van zijn auto sloeg. Daarbij liep hij snijwonden en een hersen schudding op en hij werd overgebracht naar ziekenhuis Rijnoord. De man reed op de Sportlaan en verleende geen voorrang aan een 28-jarige au tomobilist op de kruising met de Kennedylaan. De Alphe naar, die geen veiligheidsgor del droeg reed vermoedelijk onder invloed. Hem is een bloedproef afgenomen. Beide auto's moesten zwaar bescha digd worden weggetakeld. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Alphen wil haar etni sche minderheden groepsgewijs in tegreren. Dit staat in de nota „Ge meentelijk beleid voor etnische groeperingen", die onlangs het le venslicht heeft gezien. De nota is samengesteld door de coördinator minderhedenbeleid Arie van Gar deren. De kennis van de Nederlandse taal is heel belangrijk. Daarom moet er gezocht worden naar een werkwij ze en organisatievorm die het snel en goed aanleren van de taal haal baar maakt, aldus de nota. Veel problemen komen voort uit het niet of voldoende beheersen van de Nederlandse taal. Mensen heb ben de taal nodig bij hun contac ten, bij opleidingen, bij het opdoen van kennis en bij het voorkomen van vooroordelen en discriminatie. Behalve taal is ook het gebrek aan kennis van de wederzijdse cultu ren een struikelblok voor gelijk waardig functioneren in de samen leving, aldus de nota. Gedrag van mensen wordt begrij pelijk wanneer bekend is welke culturele of godsdienstige drijfver en erachter zitten. „Als Alphense overheid vinden wij het onze plicht om de „spelregels" van onze samenleving aan alle inwoners duidelijk te maken. Voor de Ne derlanders moeten er meer moge lijkheden geboden worden om kennis te maken met etnische cul turen", aldus de samenstellers van de nota. Vijf tot zes procent van de Alphenaren behoort tot etnische groeperingen. Naar schatting zal dat in 1990 10 procent zijn. Alle Alphense instellingen en organisa ties moeten er steeds meer reke ning mee houden dat die ook toe gankelijk zijn voor de niet-Neder- lander. Door goede voorlichting wil de ge meente ook trachten de mentaliteit te veranderen. Discriminatie ver ander je niet door hard op te tre den of door te straffen, aldus de nota. De gemeente heeft als taak, samen met organisaties in de sa menleving de mentaliteit binnen die samenleving ten goede te ke ren. Dat geldt niet alleen voor de Nederlanders, maar ook voor de etnische groeperingen, die zich soms te snel gediscrimineerd voe len en soms ook niet open staan voor de Nederlandse mentaliteit, wordt gesteld in de nota. 'Hou Casper buiten de deur' niet verantwoordelijk ALKEMADE De ruim twee jaar geleden opge richte actiegroep „Hou Casper buiten de deur", wijst elke verantwoordelijkheid voor de verliezen die de Rijnstreekkabelmaatschappij heeft geleden, van de hand. „We zijn nogal fel van leer getrokken tegen Casper omdat wij vonden dat Alkemade geen kabeltelevisie nodig had. In een aantal wijken had den we al een goede centrale antenne", zo zegt de heer R. te Brake van de actiegroep nu. „Verant woordelijk voor het failliet van Casper voelen we ons echter niet". Het bestuur van Casper daarente gen is van mening dat door de hardnekkige weige ring van grote groepen Alkemadenaren om kabelte levisie te nemen, de grootste tekorten zijn ontstaan. In die kringen wordt ook gesproken van „Het pro bleem Alkemade". In andere gemeenten namen wel veel inwoners een abonnement op de kabel. Volgens Te Brake is Casper te duur geweest voor de Alke madenaren. „Ze hebben de tijd niet meegehad. Net toen iedereen minder ging verdienen, kwamen ze met de kabel. Dat is bij een hoop mensen verkeerd gevallen". NIEUWKOOP DE DUPE VAN ALKEMADES VOORSTEL VRIJSPRAAK VOOR „MEVROUW OLIVIER" NIEUWKOOP „Dat durft te komen met dit voorstel", zo viel de Nieuwkoopse burgemees ter Seinstra gisteravond uit naar vertegenwoordi gers van de gemeente Al kemade. Op voorstel van Alkemade zal de gemeen te Nieuwkoop ruim 70.000 gulden meer moeten beta len aan de verkoop van de kabeltelevisie Casper in de Rijnstreek aan het Rijs- wijkse Casema. Dankzij de steun van Ter Aar en Ze venhoven (de drie ge meenten hadden dankzij de afwezigheid van twee andere gemeenten gister middag een onverwachte meerderheid in het Cas- perbestuur), hoeft Alke made 20.000 gulden min der bij te dragen aan de verliezen. Ook Ter Aar en Zevenhoven besparen het zelfde bedrag door de nieuwe rekenwijze. De heer Seinstra, secretaris van Casper, maakte zich gis teren bijzonder boos over de opstelling van Alkemade, Ter Aar en Zevenhoven. „Ik vind het een bijzonder on aangenaam voorstel, dat me veel leed doet. Ik voel me persoonlijk aangesproken", zo zei hij. Seinstra maakte zich zo kwaad omdat het juist de gemeente Alkemade is die voor het grootste deel verantwoordelijk is voor de grote verliezen bij Casper. Als in deze gemeente meer inwoners een abonnement op de kabel hadden genomen, geeft extraatjes aan mensen die zoiets van hun eigen geld niet kunnen betalen". De officier van justitie stelde gisteren dat de verdachte „be slist grote verdiensten heeft, maar zo links en rechts wel onverstandig doet". In zeker één van de drie gevallen vond de officier „de grens van het onverstandige overschreden" en achtte hij de verduistering primair bewezen, waardoor een straf naar zijn mening op zijn plaats is. Hij eiste een geldboete van vijfhonderd gul den of een gevangenisstraf van tien dagen. Politierechter Leijnse besloot tot vrijspraak omdat de enige belastende verklaring die na het nog maals verhoren van enkele betrokkenen was overgeble ven, in haar ogen niet zwaar wegend genoeg was om tot een veroordeling over te gaan. Noordwijkerhout wil minder chemische onkruidbestrijding NOORDWIJKERHOUT De gemeente Noordwijkerhout wil de bestrijding van onkruid met chemische middelen gaan verminderen. In de commissie openbare werken zei wethou der Heemskerk gisteravond dat de voorwaarden zijn, dat deze overschakeling de ge meente niet op extra kosten komt te staan en dat de bevol king er genoegen mee neemt, dat het openbaar groen er minder verzorgd uit zal gaan zien. „Het ziet er niet minder uit, maar „anders", verbeterde mevrouw Hulspas-Jordaan de wethouder. „Valt er wel wat te bestrijden, vroeg zij zich af. „Kunnen we de boel niet laten staan, zoals het staat?". Maar de heer Hogervorst (VVD) vond dat van het dorp geen zaadschuur gemaakt moest worden. Hij dacht daarbij vooral aan de distels waar de bollenkwekers toch al veel last van hebben. Mevrouw Hof (PvdA) merkte op dat in Hille gom is uitgerekend, dat een al ternatieve bestrijding op den duur zelfs goedkoper is. Maar de heer De Kleer van de ge meente vroeg zich af hoe de bevolking zou reageren. Vorig jaar was men halverwege de Zilkerduinweg gestopt met spuiten. Een paar weken later regende het klachten, aldus de heer De Kleer. was het verlies niet in de miljoenen gelopen. Door de tekorten was het Casperbe- stuur gisteravond gedwongen de bijna failliete boedel te verkopen voor 9,5 miljoen gulden aan Casema. ALKEMADE Onder de boeren in Oud Ade is de laatste tijd nogal wat on rust ontstaan nadat het gebied tot beschermd agrarisch natuurgebied is aangewezen. Ze vinden dat ze te weinig inspraak krijgen op het gebruik van de grond. Tijdens een drietal vergaderingen, die onlangs in Warmond en Oud Ade zijn gehouden, liepen de emoties vaak hoog op. De Minister van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer stelde het „rela- tienotagebied" in na overleg met het provinciaal bestuur. Doel is de broedvogels in dit 1250 hek tare groot gebied te beschermen tegen de steeds modernere landbouw die geen plaats voor dieren openhoudt. Gevolg hiervan is dat de boe ren met strenge regels reke ning moeten houden. Het tijd stip van beweiding, de veld- werkzaamheden in het voor jaar, zoals maaien, rollen en slepenen (bijvoorbeeld uitstel tot half juni) zijn vastgelegd en laten de boeren weinig ruimte. Ook de te gebruiken hoeveel heid (kunst)mest en het ge bruik van chemische bestrij dingsmiddelen ligt aan ban den. Het gebied Ade, dat zoals is aangewezen als Relatienotage- bied, omvat globaal Oud Ade en het eraan grenzende stukje van Warmond, Rijpwetering, Nieuwe Wetering en een strook grond aan de overzijde van de Kagerplassen in de ge meenten Warmond en Sassen heim. Voor het opstellen van een beheersplan voor het ge bied is een speciale commissie in het leven geroepen, waarin vertegenwoordigers van de landbouworganisaties, natuur beschermingsinstanties, het Rijk, de Provincie, de Ge meenten en het Waterschap zitten. Deze commissie brengt binnenkort een rapport uit. Aan de hand daarvan zal de provincie naar de boeren stap pen en met elk van hen een overeenkomst sluiten. De boeren uit het gebied heb ben al eerder verklaard wel aan natuurbescherming te wil len doen, maar het liefst op vrijwillige basis en met zo min mogelijk of geen overheidsbe moeienis. Tegen het plaatsen van nestbeschermers door de Vogelwacht hebben ze geen enkel bezwaar. Ook willen ze meedenken en actief meer- werken aan natuurbescher mingsmaatregelen, die aan sluiten op hun bedrijfsvoering. Een grote aversie hebben ze echter tegen overheidsplan- nen, die louter gebaseerd zijn op de natuurwaarden van het gebied en die voorbij gaan aan de mogelijkheid om het bedrijf te leiden. BOSKOOP/DÉN HAAG „Onvoldoende bewijs", oordeelde dè Haagse poli tierechter, mevr. A. Leijn- se-Kolk deze week, het geen leidde tot vrijspraak een maatschappelijk werkster uit Boskoop, die verdacht werd van de verduistering van tenmin ste 1500 gulden van de Stichting Cornelia A. Mes manfonds. Dit fonds stelt volgens de sta tuten geld beschikbaar voor burgers die in sociale en finan ciële nood verkeren. De soci aal werkster is al dertien jaar lang als adviseuse aan de stichting verbonden. Zij kwam in opspraak toen de afgelopen zomer bekend werd dat er een bedrag van 1500 gulden zoek was, dat de vrouw bij het WOUBRUGGE Het ont breken van een duidelijk sub sidiebeleid leidde gisteravond in de raadscommissie finan ciën weer tot gemor. Aanlei ding was de subsidie-aanvraag van de Tennisvereniging Hoogmade voor de financie ring van een nieuw clubge bouw. Nog onlangs kon de nieuwe subsidieregeling in de ogen van diverse raadsleden geen fonds had aangevraagd voor drie van haar cliënten. Twee van hen kregen in plaats van geld enkele batik-schilderijen. De derde betrokkene kreeg een forse korting bij de aan koop van bomen, die werden gekocht bij de sierteeltkweke rij van de man van de ver dachte. In het Boskoopse rod delcircuit kreeg de maatschap pelijk werkster al snel de naam van „de vrouwelijke héér Olivier". De ondoorzichtigheid van de materie was voor politierech ter Leijnse-Kolk op 4 januari jongstleden aanleiding om de zaak aan te houden en enkele getuigen opnieuw te verhoren. Deze nieuwe verklaringen zijn zo bleek gisteren bedui dend minder belastend voor de verdachte. Zo komt het ini tiatief om bomen bij het be drijf van de echtgenoot van de genade vinden. Dit betrof de regeling van de jaarlijkse sub sidies van de verenigingen in Woubrugge. Gisteravond was een ander aspect van het Wou- brugse subsidiebeleid aan de orde. Nu ging het om kapi taalssubsidies bij het opzetten van een nieuw project. Op verzoek van burgemeester Brouwer de Koning had een ambtenaar een overzicht ge maakt van de gegeven subsi dies in het verleden. Raadslid sociaal werkster te kopen niet van de verdachte zelf, maar van haar cliënt. Een andere betrokkene verklaarde nu te genover de rechter-commissa- ris zelf gekozen te hebben voor de batik-doeken boven het geld. Extraatjes „Van een benadeling van het fonds is beslist geen sprake", hield de advocaat van de ver dachte gisteren staande. „Ik kan me voorstellen dat men sen wat scheef aankijken te gen de manier waarop het geld van het Mesmanfonds is be steed, maar ongebruikelijk is dat zeker niet. Vroeger ging de financiële hulp echt naar arme mensen, maar die zijn er vrij wel niet meer in Boskoop", al dus de advocaat. „Tegenwoor dig is het voor veel ruimere doelen beschikbaar. Het fonds G. Hendriks (PvdA) stelde aan de hand van deze notitie vast „dat er een ratjetoe heerste op het punt van kapitaalsubsi dies". Hij vroeg b en w naar visie op dit punt, maar die bleek niet zo snel voorhanden. De meningen over de hoogte van de subsidie en de vorm, die eraan gegeven moest wor den, liepen zeer uiteen. Er kwam ook nog geen advies naar b en w. Na de diverse meningen gehoorde te hebben, deelde burgemeester Brouwer de Koning mee er in het colle ge nog eens over van gedach ten te zullen wisselen. De ten nisvereniging blijft derhalve nog een tijdje in het ongewisse over de 45 duizend gulden, die zij voor de verwezenlijking van de nieuwbouw tekort komt. De Chr. Nat. School heeft een derde kleuterlokaal nodig. Daartoe dient het oude Jarino- lokaal aan de Schoolstraat te worden opgeknapt. De com missie ging unaniem akkoord met het uitgeven van zeven duizend gulden daarvoor. Dat was ook niet zo moeilijk, om dat uit de rijkspot ongeveer tienduizend gulden naar Wou brugge vloeit. ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude wil het Jon geren Advies Centrum in Leiden gaan subsidiëren. In de zo mer van het afgelopen jaar had men nog negatief op een sub sidieaanvraag gereageerd. Tijdens ambtelijk overleg met re giogemeenten zijn thans diverse positieve aspecten van het adviescentrum nader belicht en daaruit is voortgevloeid dat financiële middelen noodzakelijk zijn om deze vorm van in dividuele hulpverlening veilig te kunnen stellen. Overigens gaat het voor de gemeente Zoeterwoude om slechts een gering bedrag van 730.-. De ambtelijke deskun digen van de gemeente Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude (de heer J. Hulsbos van het bureau welzijn) zijn het er over eens dat de veel ge hoorde mening „dat het JAC er alleen maar zou zijn om kin deren bij hun ouders weg te halen" niet aan de orde is. Be langrijker is de individuele hulpverlening; het is een uitge breidere funktie dan het normale maatschappelijk werk, na melijk in de advies en informatiesfeer. Om het Jongeren Advies Centrum te kunnen laten functio neren is van de zes regiogemeenten een bedrag nodig van 33.000 gulden. De regiogemeenten hebben een opzet gemaakt waarbij de zes gemeenten in totaal 28.000 gulden bijeen bren gen. Blijf het JAC zitten met een tekort van ruim 5.000 gul den, zo stellen de gemeenten, dat moet men trachten te vin den in een goedkopere huisvesting of mééf gemeenten be reid te vinden een financiële bijdrage te leveren. Alvorens de gemeenteraad van Zoeterwoude hierover een oordeel velt mogen de commissies welzijn en financiën zich hierover bui gen. De Zweiland polder, thans beschermd agrarisch natuurgebied. Het voorstel van het dage lijks bestuur van Casper (burgemeesters G.J. van der Kroft en T.R. Seinstra) was om het totale verlies per hoofd van de bevolking om te slaan. Alkemade was ech ter niet van plan de aan haar gevraagde 750.000 gulden op tafel te leggen. Nadat het re- gelement van Casper was doorgevlooid, werd ontdekt dat er niet stond hoe verlie zen moesten worden omge slagen. Tijdens een besloten raadsvergadering in Alke made, afgelopen maandag, werd dan ook besloten voor te stellen alleen het aantal fiotentiele abonnees mee te aten tellen bij het tekort. In totaal zou die wijze van tel len Alkemade 20.000 gulden schelen. Omdat ook Ter Aar en Zevenhoven bij deze be rekeningswijze hetzelfde be drag aan voordeel konden binnenhalen, werd gepro beerd ook deze gemeenten Burgemeester Seinstra: ..schandalig.. over te halen om ook tegen het voorstel van het dagelijks bestuur te stemmen. Omdat de vertegenwoordigers van de gemeenten Rijnsaterwou de en Woubrugge gisteren tijdens de vergadering van Casper niet aanwezig waren, haalden de drie uiteindelijk een meerderheid van stem men. Nieuwkoop gaat hierdoor geen 550.000 maar 620.000 gulden meebetalen aan de verliezen. Voor Alkemade wordt dat 730.000 in plaats van 750.000, voor Ter Aar 475.000 in plaats van 495.000 en Zevenhoven moet nog 120 mille aan Casper bijdragen. Ook de gemeente Leimuiden heeft een voordeel van 13.000 gulden door de nieu we rekenwijze. De stem van de Zevenhoven- se vertegenwoordiger vóór het Alkemadse voorstel, sloeg in als een bom bij het dagelijks bestuur van Casper. Pas toen het op stemming aankwam, maakte deze ge meente bekend hoe zij ero ver dacht. De heer Van der Kroft: „Daar begreep ik nou helemaal niets van. Er was geen discussie mogelijk. Ik had daar inhoudelijk nog over willen praten". Volgens de heer Seinstra was het Casperbestuur het vroeger wel altijd eens over de ma nier waarop schulden moes ten wordén omgeslagen. „Maar toen ging het om klei ne bedragen", zo zei hij ver bitterd. „Op een sarcastische wijze zou ik u willen bedan ken", wierp hij de Alkema- dese vertegenwoordiger H. van Tol toe. „Ik kan me uw ongenoegen wel voorstellen", zei Van Tol die zich net als de andere Alkemadese verte genwoordiger, de heer Van der Bosch, verschool achter de meerderheid van de ge meenteraad.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4