Eerste vlooienmarkt pas in het najaar Ëeïdw Souïcwvt Aandacht voor Beethoven en roman tischekamerm uziek Aanleg tunnel Dr. Lelylaan van start Alle goede dingen bestaan in drieën. IN MAART- EN APRILPROGRAMMA VANK&O LEIDEN £ektóc6outfi/nt VRIJDAG 2 MAART 1984 PAGINA 3 Verslaafde dief aangehouden LEIDEN Een 29-jarige verslaafde uit Rotter dam is gisteren op het Station in Den Haag aan gehouden nadat hij in de trein van een 30-jari- ge mevrouw een portemonnee had gestolen. De man was daarop in Leiden uit de trein gestapt en had geprobeerd twee gestolen bankcheques bij het wisselkantoor in te leveren. Dit lukte niet omdat ze op naam van een vrouw stonden. De man was daarop per trein verder gereisd maar kon in Den Haag worden aangehouden. De verslaafde is een oude bekende van de poli tie die in Rotterdam al 24 maal werd aangehou den wegens diefstal van een portemonnee en onlangs in de trein een vrouw met een schep bedreigde. De Rotterdammer verklaarde min stens 100 gulden per dag nodig te hebben in zijn verslaving te kunnen voorzien. Dronken automobilist ramt paaltjes en drie auto's LEIDEN Een dronken Ha genaar (43) heeft vannacht met zijn auto enkele paaltjes en een drietal auto's geramd. De man was vanuit de Doelen steeg het doodlopende gedeelte van het Rapenburg opgereden waarbij hij op de paaltjes stuit te. Bij het achteruit, rijden richtte hij aanzienlijke schade aan de geparkeerde auto's aan. Getuigen waarschuwden de politie waarna de Hagenaar korte tijd later in Roelofa- rendsveen aan kon worden ge houden. Politie komt afsluiter te hulp LEIDEN De politie moest gisterochtend een ambtenaar van de Leidse Duinwater maatschappij (LDM) te hulp komen toen deze in een wo ning aan het Levendaal de watertoevoer wilde afsluiten. De bewoners zouden een aan zienlijke schuld bij de LDM hebben. De bewoner van de woning was echter niet van plan de afsluiting te accepte ren. Hij dreigde de ambtenaar „de uitwerpselen van hem en zijn familie op het bureau van de LDM te komen depone- Ook Kroon wijst bijstand af LEIDEN De Kroon heeft afwijzend beschikt op een beroepsschrift van Lei- denaar F. Boon. Met het beroep pro beerde de Leidenaar alsnog een uitke ring te krijgen over de periode van 1 januari 1982 tot 1 augustus 1982. In die periode was hij ingeschreven als stu dent bij de Leidse universiteit en de ge meente weigerde hem daarom een uit kering. De gemeente vond zijn sollicita ties te eenzijdig. Deze lagen voorname lijk in het maatschappelijke en politie ke vlak. De Kroon wijst nu het beroep af, omdat Boon heeft nagelaten buiten de sfeer van zijn opleiding te sollicite ren. Volgens Boon blijkt uit de uit spraak van de Kroon dat een bijstands uitkering voor een student in theorie mogelijk is. Hoogmis uit Harte - brugkerk op televisie LEIDEN De Hoogmis in de Harte- brugkerk van zondag 4 maart zal recht streeks worden uitgezonden op de tele visie, om 11.00 uur via Ned. I. Cele brant is pastoor B. Demmers. Het ge mengde koor St. Caecilia van de Harte- brugparochie zingt o.l.v. Rene Verhoeff de Missa Secunda Pontificalis van Don Lorenzo Perosi met orgelbegeleiding van Jan Schmitz. De wisselende, Gre goriaanse gezangen, worden gezongen door de schola van de parochiekerk. De organist Schmitz zal tijdens de mis Communion van L. Vierne spelen. Na de mis zingt het koor het motet Ave Maria van Th. L. de Viadana. LEIDEN De vlooien markt die dit voorjaar in de Groenoordhallen zou worden gehouden, gaat niet door. Voor alle week enden staan al andere ac tiviteiten gepland, waar door het niet mogelijk is een grote vlooienmarkt te houden. Ook speelt een rol dat eind maart de Rommelmarkt-Sport-In wordt gehouden. Twee van dergelijke markten binnen korte termijn zou teveel van het goede zijn. Begin januari liet A. de Jong, directeur van de Groenoord hallen weten van plan te zijn dit jaar weer twee vlooien markten, die steeds twee da gen zouden moeten duren, te houden. Volgens De Jong blijkt dat nu om genoemde praktische redenen niet haal baar. De bedoeling is dat met ingang van 1985 wél twee maal per jaar een vlooien markt in de hallen aan de Wil lem de Zwijgerlaan wordt ge houden. De onderlinge con currentie tussen de vlooien markten en de Rommelmarkt- Sport-In zou wel tot een mini mum moeten worden terugge bracht. Zes organisatiebureaus hebben al laten weten de hallen voor het houden van een vlooien markt te willen huren. Daarbij hoort het bureau van J. Senf, de man die verantwoordelijk is voor de grootschalige vlooi enmarkten in de Haagse Hout- rusthallen en in de Ahoy in Rotterdam. Momenteel wor den de voorwaarden waaron der de vlooienmarkten zouden moeten plaats hebben op een rijtje gezet om daarna aan het college van B en W te worden voorgelegd. Wethouder J. Fase zou al heb ben laten weten de plannen van De Jong als positief te be oordelen. Volgens De Jong is het moge lijk een vlooienmarkt te hou den, waarmee ook de ambu lante handel kan instemmen. „In andere steden gaat het met instemming van de ambu lante handel ook prima en ik zie niet in waarom dat in Leiden niet zou kunnen. Men heeft het daar zo in elkaar ge zet, dat de handelaren buiten de deur worden gehouden. Door van te voren een gede gen controle te houden, is dat mogelijk". De Jong zegt geen moeilijkhe den te verwachten met de am bulante handel. „De voorwaar den die we aan de deelnemers willen stellen, zijn daar streng genoeg voor. We zullen die re gels ook voorleggen aan de ambulante handel. Mocht men dan toch nog afwijzend tegen over de vlooienmarkten staan, dan is gebleken, dat de ambu lante handel de vlooienmark ten op andere gronden wil te genhouden". Als de ambulante handel zich niet akkoord verklaart met de plannen van De Jong dan zal deze zich daar niets van aan trekken. „Ook in dat geval gaat het gewoon door". LEIDEN Vooruitlopend op de aanleg van de Dr. Le lylaan wordt binnenkort be gonnen met de aanleg van twee fiets- en voetganger stunnels: de Damtunnel en de Leeghwatertunnel. Er zal aan beide tunnels tegelijk ge werkt worden, het karwei neemt ongeveer zeven maan den in beslag. De tunnels moeten in de loop van okto ber gereed zijn. Wanneer dan ook de Dr. Lelylaan is gerealiseerd en de Churchill- brug wordt geopend, be schikt Leiden over een nieu we, belangrijke verbindings route met het westelijk stads gedeelte. Gedurende de werkzaamhe den aan beide tunnels wordt al het verkeer over de Dam- laan-Diamantlaan omgeleid via de Storm Buysingstraat- tijdelijke oversteek Dr. Lely- laan-Opaalstraat. Ook de bussen zullen deze omleiding volgen. Vanwege de werkzaamheden aan de riolering en de bestra ting zal het kruispunt Mors- weg/Lage Mors weg bij het Morsviaduct enige tijd afge sloten moeten worden. Te gen die tijd zal er een tijdelij ke ontsluiting op de Mors- laan worden gemaakt zodat men via deze route de wijk in kan. INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEX THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Gospelconcert De Gospelgroep The Lightbearers geeft zaterdag 10 maart een gospelconcert op het Stadhuisplein. Het con cert begint om twee uur. Ook een dag later wordt een concert gegeven, maar dan in het Evangeliecentrum aan de Zijlsingel 2. Dit keer begint het concert om tien uur. Ouders en kinderen De afdeling preventie van het RIAGG, waartoe onder meer het bureau voor Levens- en Gezinsvragen en een Medisch Opvoedkundig Bureau behoren, houdt met het Centrum voor Zelfbezinning enkele thema-avonden gewijd aan „Ouders en kinderen Op donderdag 8 maart zal Men- no Noordervliet een inleiding houden over „kiezen voor kinderen...bewust of onbewust". Op donderdag 15 maart zal Anneclair Sluiter-Coerman een lezing houden met als onderwerp Hoe groeien we groterkinderen en volwasse nen samen in ontwikkeling" en op donderdag 22 maart wordt de serie afgesloten door Neeltje Ou wens met het on derwerp „De kinderen het huis uit en nu ik". Behalve aan de lezingen kunnen belangstellenden deelnemen aan een gespreksgroep over deze onderwerpen. De drie lezingen beginnen alle om 's avonds acht uur en worden gehouden in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare 43. Rebirthing Wie meer wil weten over „rebirthing" kan terecht tij dens een van de vier seminars die binnenkort over dit onderwerp worden gehouden. Op 8 maart heeft de eer ste bijeenkomst om acht uur plaats in een woonhuis aan de St. Jorissteeg 1, daarna op 15 maart in kerke lijk centrum De Regenboog in de Merenwijk, op 20 maart in het Dorpshuis aan de Leiderdorpse Kerklaan en op 29 maart weer in de Jorissteeg. Deelname aan de seminars kost f 25. Voor inlichtingen: Marcel Mennen, telefoonnummer 124062. Vrouwendag Het buurthuis 't Spoortje aan de Bernhardkade 40 wil de Internationale Vrouwendag op donderdag 8 maart niet on gemerkt voorbij laten gaan. Het buurthuis gaat om tien uur open, de film Union Maids wordt om elf uur gestart en 's a- vonds is er een feest. De toegang tot het feest bedraagt twee gulden. Carnaval Het Dienstencentrum Binnenstad /Zeeheldenwijk houdt op woensdagochtend 8 maart van tien tot twaalf in „Ons Eiland" aan de Kortenaerstraat carnaval voor ouderen vanaf 55 jaar. De entree is gratis, carnavals kleding is gewenst maar niet verplicht. Volkenk un de Het Museum voor Volkenkunde aan de Steenstraat heeft de voorjaarsvakantie (van 4 tot en met 9 maartaangegre pen voor een aantal extra activiteiten. Zondag wordt een dialezing gehouden over 2000 jaar Nigeriaanse kunst. Deze lezing begint om drie uur. Ook op de andere dagen van volgende week worden lezingen gehouden, films vertoond en wordt een aantal creatieve programma's afgewerkt. Na dere inlichtingen bij het museum, telefoonnummer 132641. LEIDEN Geboren: Jannigje, d.v. J. Zandbergen en G. Zwaan; Judith Wilhelmina Danielle, d.v. D. van der Vijver en W. Middelkoop; Maijan, d.v. J. R. Prent en J. M. C. Sengers; Eva, d.v. R. P. Bekooij en J. van Seg- gelen; Richard Julius, z.v. C. H. Hins en M. A. van der Meij; Leon Alexan der. z.v. J. van der Plas en C. Haver kamp; Stefan, z.v. C. M. Duivenvoor den en J. J. Elseman; Pryscilla, d.v. H. Boom en P. van Haarlem; Bart Aart Gijsbert, z.v. A. G. van Rijn en C. L. J. Hufkens; Sandra, d.v. M. Veenendaal en J. L. H. L. van Kem pen; Leonie, d.v. D. van Duijn en A. van de Ven; Faruk, z.v. M. Karacan en S. Colak; Roderick Eric Lambert, z.v. R. R. J. A. Hanrath en M. A. M. O. Steger; Femke Marieke, d.v. J. Wijnja en M. M. A. van Brum- men; Bernarda Johanna, d.v. G. H. van Doorn en W. G. van 't Hoog; Ge rard Egbert Johannes, z.v. A. Hoe- kert en A. M. Bouwman; Angelique Henriëtte Maria, d.v. J. van Egmond en M. Siebers; Wouter Johannes, z.v. L. J. Hoogenboom en M. H. Gresnigt; Aridj, d.v. A. Jaber en S. Fadel; San ne. d.v. A. C. M. van Berkel en W, B. Kaptein; Evelien, d.v. J. Hollestelle en E J. de Laaf; Paul Petrus Maria, z.v. P. M. M. Turenhout en C. D. J. Broekhof; Susanne Catharina Jacoba, d.v. C.S. M. van Veen en H. van Dijk; Jacoba Marcella Bernadette, d.v. M. W. M. van Kesteren en J. A. M. Welsink; Wilma, d.v. W. Varkevisser en N. van der Plas; Jos hua Daniël, z.v. J. C. Harting; Myrthe Marijn, d.v. J. C. Harting; Paul, z.v. P. A. van den Bogaard en A. P. C. van Egmohd; Maria Johanna, d.v. C. J. Maagdelijn en T. Havenaar; In- grid, d.v. H. Merts en D. J. Singer- ling; Alwin, z.v. J. van Duijn en A. de Vreugd; Cornelis Bastiaan, z.v. J. C. Zuyderduyn en M. van der Staaij; Jeffry Adriaan, z.v. L. W. H. Goedbloed; Christiaan, z.v. D. Drost; Lars Johannes, z.v. H. J. N. Haags man en K. Kaman; Johannes Mari- nus Johannes, z.v. J. P. J. Vink en A. A. C. Steenbergen; Karin Cathari na Maria, d.v. A. H. M. Vincenten en J. M. van der Zijden; Stefan Johan Anne, z.v. J.Th. Vlieg en M. E. F. de Rooij; Freeke Pern, d.v. G. J. M. JJeij- ne en M. F. van der Kleij; Pascal, z.v. R. P. den Heijer en A. J. Hoogendijk, Betaald wordt: 0 per maand met automatische afschrijving van bank/girorekening,nr: 0 per kwartaal I Stuur een set tennisballen naar: I Naam, geipi Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag nb. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een abonnement worden geweigerd. Jasper, z.v. P. Vermeulen en C. W. Ravensbergen; Yfke Johanna, d.v. A. G. de Boer en J. Gouma; Tamara, d.v. G. P. van der Woerd en J. W. Rijnsburger; Madeion Rosalie, d.v. M. H. Tullenaar en M. G. M. van den Berg; Maarten Jacobus, z.v. L. van der Plas en E. Zandbergen; Bartholo- meus Anthonius, z.v. A. H. van Loon en G. J. C. Wouters; Channa-Claire Haifa Naomi, d.v. A. Judell en R. S. E. Karamat Ali; Freddy, z.v. C. J. van der Blom en S. de' Wolf; Bartholomeus Johannes Petrus, z.v, J. F. H. Neuteboom en H. M. de Rid der; Bart, z.v. M. Otte; Jeffry Harald Tomas, z.v. E. N. W. van der Heul en M. H. van Wijngaarden; Marieke Charlotte, d.v. G. H. Landeweerd en S. H. J. M. Koopman; Sandra Marga- retha Clara, d.v. F. M. Steenvoorden en W. C. J. Does; Patrick, z.v. M. H. Verlaan en P. Mooten; Alexander Christiaan, z.v. A. J. Vermet en A. Hermsen; Lewina Catharina, d.v. R.J. C. Sloos en L. C. Noort; Moni que, d.v. L. P. van Altena en Y. J. M. Nederstigt; Massja, d.v. A. H. van Er- kelens. Overleden: P. W. Mulder, geb. 26-6- 1915, man; R. G. M. Broekman, geb. 5-3-1954, man; R. van Duinen, geb. 28-2-1924, man; A. J. M. van der Steen, geb. 4-3-1943, vrl. geh. gew. met J. T. A. Borst; A. J. M. Olsthoorn, geb. 5-2-1893, vrl.;. H. W. Heinrichs, geb. 4-3-1920, man; J. du Prie, geb. 30-4-1914, man; J. J. Borreman, geb. 8-7-1901, vrl. geh. gew. met W. C. Geradts; R. van Weezei, geb. 16-8- 1922, man; W. Carpentier, geb. 24-2- 1896, man; H. Pet. geb. 23-6-1910, man; W. Klinkenberg, geb. 20-10- 1907, man; C. Slijkhuis, geb. 1-3-1920, man; V. özant, geb. 20-8-1940, man; J.J. Schroth, geb. 7-4-1942, man; C. J. J. Stikkelman, geb. 9-7-1904, man; M. R. Geilleit, geb. 24-3-1921, vrl. geh. gew. met G. Bakx; K. van der Gugten, geb. 21-10-1904, vrl. echtg. van J. H. Boelee; C. H. de Gier, geb. 11-5-1893, vrl. geh. gew. met M. Sepers; W. C. van de Boer, geb. 23- 12-1905, man; L. J. van der Krogt, geb. 15-9-1910, man; J. Krasenberg, geb. 4-6-1915, vrl. echtg. van A. A. Voorvelt; H. J. Buikhuizen, geb. 22-8- 1903, man; C. Mank, geb. 7-2-1894, vrl. geh. gew. met G. van der Pijl; B. van der Rest, geb. 6-6-1924, man; G.C. Scholtes, geb. 11-6-1905, man; H. M. Swaak, geb. 17-12-1914, man; J. Pardon, geb. 6-5-1921, man; M. C. Broers, geb. 11-12-1905, man; A H. Buckens, geb. 21-3-1907, man; L. G. van der Zon, geb. 29-2-1924, man. Gehuwd: F. W. B. de Romijn en J. M. J. Groenendijk; R. J. van Hecke en E. Otterspeer; A. M. van Houten en H. P. van der Lubbe; A. J. van der Ploeg en A. M. C. van Dijk; R. Kruts en J. I. Postma; H. Landwaart en J. P. Brandt; E. van Rooijen en C. M. Nieuwenhuizen; A. Bekooij en B. C. M. Pieters. LEIDEN Het kamer- muziekprogramma dat K&O de komende weken presenteert in de Kapel zaal, schenkt ruime aan dacht aan de kamermu ziek van Ludwig van Beethoven. In de oor spronkelijke opzet zouden in twee cycli de cello - en vioolsonates van de com ponist integraal aan bod komen. De 'cello'- cyclus blijkt gehandhaafd te zijn. De 'viool'- cyclus dat het duo Wiktor Liberman en Alexander Warenberg op zich zou nemen om een succesvol optreden van twee jaar geleden te herhalen, is vervangen. In plaats daarvan prijken nu de namen van Mark Lubotsky en Daniële De- chenne op het program ma, die voor een gevari eerder aanbod gekozen hebben en naast werk van Beethoven romanti sche en modernere mu ziek zullen uitvoeren. In de cyclus rond Beethovens cellosonates op de maandagen 5 en 19 maart (aanvang: 20.15) treden twee vaste gasten van K&O op. De cellist Herre-Jan Stegenga is geregeld als solist en als lid van het 'Ludwig'- trio in Leiden te beluisteren. Hij is een leerling van Paul Tortelier en eerste cellist van het Nederlands Kamerorkest. De pianist Alwin Bar werd opgeleid door Piet Vincent en heeft in het recente verleden en Chopincyclus in de Kapel zaal verzorgt. Hij speelt ter af wisseling één solosonate van Beethoven (opus 27, „Mond- schein"). De 4 sonates van Beethoven stammen uit zijn vroegste tot laatste periode en vertonen onderling forse verschillen, die het gevolg zijn van Beet hovens veranderde smaak en de technische ontwikkelingen die zich in de tussentijd heb ben voorgedaan. In de vroeg ste sonates opus 5 nr.l en 2 heeft de piano een relatief groot aandeel. Deels is dit het gevolg van de voorkeur die Beethoven - zelf een virtuoos pianist - voor het instrument nad, deels het gevolg van de zachte, ingehouden klank van toenmalige piano, die om niet overstemd te worden door de sonore cello vaak de melodie voering en de meest dynami sche passages kreeg toebe deeld. Met opus 69 als tussen stadium wordt in opus 102 nr. 1 en 2 als gevolg van de ont wikkeling van de piano een grotere gelijkwaardigheid en daarmee een meer solistisch aandeel voor de cello moge lijk. Op de maandagen 12 en 30 maart en 9 april treden de Russische viollist Mark Lu botsky en de pianist Daniële Dechenne op, die als leden van het 'Guarneri'-trio verre gaand op elkaar zijn in ge speeld. Op 12 maart voeren zij 3 sonates van Beethoven uit. Evenals de cellosonates staan ook opus 30 nr.3 en opus 47 de „Kreuzer") bekend om de strakke, op technische hoog standjes gerichte schrijfwjze, die minder ruimte laat aan breed uitzingende melodieën. Dit aspect komt eeder naar voren in de sonate opus 24, die niet voor niets de lyrische bijnaam „Frühling" draagt. Als schoolvoorbeelden van een evenwichtig samengaan tussen een (romantische) ge voelsuitdrukking en een hechte structuur gelden de drie sonates, opus 78, 100 en 108 en van Johannes Brahms, die op het concert op 30 maart ten gehore worden gebracht. Het laatste concert op 9 april omvat muziek van Schubert, de hoogromantische sonate van César Franck en als enige representant van de 20e eeuw de sonate opus 154 van Dimi- tri Shostakowitsj. De drie con certen beginnen om 20.15. DIRK VOOREN Herre-Jan Stegenga (cello). Alwin Bar (plano). Danielle Dechenne (piano). Mark Lubotsky (viool). Voor 12.000 gulden bij V&D gestolen LEIDEN Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op donderdag voor 12.000 gulden aan geluids- en beeldappara- tuur bij V&D ontvreemd. De inbrekers kwamen binnen door een toegangsdeur te forceren. Meegenomen werden onder meer vier videorecorders, cassettebandjes, een wereldont vanger en een aantal walkman's. Vrouw (80) aangereden LEIDEN Een 80-jarige vrouw is gisterochtend door een auto aangereden toen zij de Rijnzichtbrug over wilde steken. De automobiliste, een 28-jarige vrouw uit Zoetermeer, reed vanaf de Haagweg de Rijnzichtbrug op maar had de vrouw te laat in de gaten. De bejaarde dame moest met onbekend letsel naar het ziekenhuis worden vervoerd. Geen krant ontvan gen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3