gehoordgezien Joost Prinsen van alle markten thuis - RADIO/TELEVISIE CeidacSou/uwl DONDERDAG 1 MAART 1984 PAGINA 17 VARA-SUCCES OOK TE DANKEN AAN GERINGE CONCURRENTIE (Vervolg van de voorpagina) ^ILVERSUM Ook het gemiddeld aantal kijkers naar VAR A-televisie programma's en de waardering zijn de afgelopen maanden fors toegeno men. De VARA-woordvoerder erkent dat dit voor een deel te danken is aan de geringe concurrentie die de VARA op de dinsdagavond van de Evangelische Omroep heeft. Niettemin meent hij dat de kijkers hebben gemerkt dat de VARA de laatste tijd met haar programma's „meer naar fle mensen is toegekomen". De nummers 4, 5, 6 en 8 van de „top tien" van de meest bekeken programma's van het laatste kwartaal van 1983 zijn VAR A-programma's: gemiddeld bijna zes miljoen mensen keken naar de serie Transport, Zeg 'ns AAA, Sonja op dinsdag en Pisa. De ge middelde waardering voor deze programma's was 6,8, waarbij 7 staat voor een zeer hoog cijfer. De VARA-televisieprogramma's trokken ge middeld bijna 3 miljoen kijkers. Alleen de TROS had met 3,2 miljoen kijkers meer belangstelling dan de VARA. De meeste mensen melden zich „spontaan" aan als lid. „We hoeven er piet eens zoveel aan te doen", aldus de VARA-woordvoerder, die vooral jin de tientjesleden de „gewone man" herkende. Groen licht voor regionale omroep in Zeeland MIDDELBURG Minister Brinkman van WVC heeft Zeeland het groene licht gegeven voor de oprichting van een regionale omroep. Dat heeft de mi nister na afloop van zijn werkbezoek aan Zeeland in het Middelburgse pro vinciehuis meegedeeld. De minister heeft het provinciaal bestuur toestem ming gegeven de omroepbijdrage van de Zeeuwen met tien gulden te verho gen bij wijze van provinciale omroep- belasting, ter financiering van de om roep. Het tekort wat daarna nog voor de financiering van de regionale om roep overblijft wordt door de NOS bij betaald. Westduitse kranten werken samen voor satelliet-tv FRANKFORT Een groep van 165 Westduit se kranten heeft een particuliere tv-maatschap- pij opgericht die via de Europese communica tiesatelliet ECS-1 in de Bondsrepubliek een ac tualiteitenprogramma gaat uitzenden. Dit heeft een woordvoerder van de bond van krante-uit- gevers bekendgemaakt. De nieuwe maatschappij heet „Aktuell Presse- -Femsehen" (APS) en is gevestigd in Bonn. Het aandelenkapitaal bedraagt 66 miljoen mark en is bijeengebracht door de voor driekwart klei nere uitgevers. APS gaat samenwerken met en kele grote uitgevers en met een bedrijf dat amusementsprodukties voor zijn rekening zal nemen. Deze programma's zullen gratis aan de kranten worden geleverd ter omlijsting van plaatselijke en regionale tv-uitzendingen. Carry Tefsen en Joost Prinsen In „Zoals u wenst mevrouw". ;HALFWEG De acteur jjoost Prinsen heeft voor een jaar het toneelgezel schap Globe de rug toege- jkeerd. Dit seizoen staat hij jin „De zoon van Louis Da vids", een musical die zich afspeelt in de dertiger ja ren. Daarnaast is hij maandelijks op de televi sie te zien als de zure but ler Kooiman, die het An- Idré Hazes in de serie „Zo als u wenst mevrouw" knap lastig maakt. Zater dagavond wordt de kijker voor de derde maal ge confronteerd met de bi zarre belevenissen van een tuinman, die is door gedrongen tot de betere kringen. „Zoals U wenst mevrouw" vertoont absurdistische trekjes. Beroemde Nederlanders ver schijnen plotsklaps op de buis om iets totaal anders te doen dan men van ze verwacht. De grap duurt nooit langer dan een paar seconden. De serie lijkt regelrecht ontsproten aan het brein van Wim T. Schip pers, de man achter o.a. „De lachende scheerkwast". Prinsen: „Ik begrijp die verge lijking wel, maar toch zijn er grote verschillen. De optre dens van mensen in de serie van Schippers waren in de re gel slecht en klungelig, in „Zo als u wenst mevrouw" is dit niet het geval. Schippers liet bijvoorbeeld een mevrouw een aria zingen die dat absoluut niet kon. In deze serie wordt 1 nooit iemand uitgenodigd, die iets niet aankan. In deel 2 deed de violist van het Con certgebouworkest Jaap van Zweden mee. Hij speelde niet op een podium voor publiek maar ergens in de keuken. Van dat soort effecten moet de serie met Hazes het hebben". Prinsen is samen met de actri ce Carry Tefsen een van de steunpilaren van „Zoals u wenst mevrouw". Hoewel zij zich meestal op de achtergrond houden, zijn ze zeer nadrukke lijk aanwezig. Hazes is de ster, maar hij kan terugvallen op het vakmanschap van echte toneelspelers. Prinsen: „Hoewel Hazes geen acteur is mag je zijn prestaties niet onderschatten. Hij heeft veel aanleg voor toneelspelen. Hij doet dat erg gehaaid. Hij mag dan een wat andere bena dering hebben, maar dat don dert niet. Technisch gezien is hij wel degelijk in staat een script te doorgronden". Perfect „Je merkt dat o.a. aan de snel heid waarmee hij de dingen oppikt. Hij staat niet voor niets centraal in de serie. Hij is de schlemiel, de Amsterdammer met het gouden hart, die in de hoek zit waar de klappen val len. Hii heeft bij voorbaat de sympathie op zijn hand. Hij mag dan zoals hij zelf zegt zichzelf spelen, maar daarvoor moet je wel kunnen acteren. Naar mijn mening is 99 pro cent van de mensen niet in staat zichzelf te spelen. Hazes doet dat toch maar even. Car ry Tefsen en ik mogen de bal dan wel voor het doel bren gen, maar André moet hem maar erin zien te krijgen. Dat doet hij perfect". „Neem nu die scène in de laat ste aflevering die op TV te zien was, waarin hij in hoge nood verkeerde. Dat was ba lanceren op het randje. Hij overschreed de grens van het toelaatbare niet. Razend knap van die gozer. Ik ben er van overtuigd dat hij veel aanleg heeft". Over zijn eigen aandeel zegt Prinsen: „Ik ben een soort te genpartij van Hazes. Op die manier benader ik mijn rol. Kooiman staat vrij neutraal in het script en aan mij is het dan om die rol in te vullen. De ei gen inbreng in deze serie is vrij groot. Er staat niet zoveel vast. Maar het moet nog groei en. Als je het team van deze serie bij elkaar weet te hou den, dan ben je in staat goede afleveringen te maken". „De beste opnames van „J.J. de Bom" en de „Stratemaker" zijn ook met een ingespeeld team gemaakt. In het begin was „de Stratemaker" niet zo best. Er zaten hele slechte af leveringen bij. „J.J. de Bom" had dat niet. Daar zat altijd wel niveau in. Maar dat komt omdat je op elkaar ingespeeld bent. Een kwestie van meer tijd, meer geld en betere facili teiten". Aan deze eisen voldoet ook „De zoon van Louis Davids", de musical waarin Prinsen een figuur speelt die het midden houdt tussen Lou Bandy en Willy Derby. „Ik speel meer een soort tweederangs Bandy. Maar ik zet geen historische fi guur neer. De enige histori sche figuur is Davids. De wijze waarop Davids in de musical naar voren komt benadert dacht ik de man die hij is ge weest. Een Einzelganger, een man die niet veel vrienden had". „Het is een kostbare produk- tie, ja. Ongetwijfeld de duurste waarin ik heb gestaan. Toneel technisch is veel mogelijk. De producent is er vanuit gegaan dat ie niet voor een dubbeltje op de eerste rang kunt zitten. Een musical vergt overigens Hannele Everts directrice Concert zender AMSTERDAM De musico loge Hannele Everts (30) is per 1 maart benoemd tot directrice van de Stichting Concertzen der in Amsterdam. Zij is voor zitster geweest van het orkest van de Vrije Universiteit en was daarvoor bibliothecaresse bij het Nederlands Kameror kest en het Nederlands Ka merkoor. De concertzender gaat op 31 maart met zijn uit zendingen beginnen. De pro gramma's kunnen elke zater dag via de kabel in Amster dam en omliggende gemeen ten beluisterd uoj-Hen. veel van je. Meer dan een to neelstuk. Ik ben elke avond bekaf. Daar moet je je leven naar inrichten". Afwisseling Volgend seizoen is Prinsen weer bij Globe te zien. „Het is niet aantrekkelijk om steeds hetzelfde te spelen. Ik sta vol gend seizoen waarschijnlijk in drie stukken, die Globe uit brengt. Die afwisseling vind ik een van de meest aantrekkelij ke kanten. Ik probeer ook zo veel mogelijk vormen van to neel te beheersen. Ik geef kof fieconcerten, geef les, heb wei eens iets geregisseerd en ook wel eens wat vertaald en ge zongen. Een echte voorkeur heb ik niet. Het hangt van het moment af. Zo wil ik volgend seizoen niet weer in een musi cal staan. Voor de rest is het praktisch onmogelijk vooruit te kijken. Aan het toneel zit ten niet zoveel zekere kan ten". Prinsen streeft naar veelzijdig heid, het van veel markten thuis zijn. Hij laat geen etiket op zich plakken. De opmer king dat hij het erg goed doet in zure rollen legt hij naast zich neer. „Ik heb nare mensen gespeeld, maar ook heel aardige, rijke, arme en schlemielige. Vakma tig maakt het niet zoveel uit. Ik heb een knecht gespeeld in een stuk van Gerrit Komrij. Dat was een zure man, ja. En ook Kooiman is niet een van de vrolijkste. Maar ik geloof niet in rollen, die op het lijf geschreven zijn. En zeker niet in zure rollen. Weet je, ik ben een Brabander en zure Bra banders zijn er dacht ik niet zoveel". DAVID LEVIE ATZE Atze Sytsma, lid van de on dernemingsraad van de NOS, kwam opnieuw met oud zeer naar de laatste vergadering. Daar schijnen twee soorten werknemers te bestaan, nl. de heren en de gewone mensen. Voor die heren gold een herenauto- rijdersregeling en die kun nen redelijk rijkelijk in een wagen rond rijden zonder er te veel voor neer hoeven te tellen, terwijl de lagere categorie minder gemakke lijk toegang krijgt tot de showroom van mooie vehi kels dan wel tot de benzine pomp. Die Atze heeft daar vragen over gesteld aan voorzitter Jurgens. De auto kostenvergoeding voor diensthoofden vroeger is al lang van de baan. Die werd vervallen verklaard en door een andere regeling ver vangen. Toch ziet men het nu opnieuw gebeuren, dat de hoogste functionarissen er het best mee uit de voe- JODY „The Rainbow Train". Jody weet van groepsvorming af en stichtte in 1979 haar ei gen groep „Cashmere" sa men met Peter Hollestelle. Ook daar kwam een einde aan. Zij voelde zich alleen steeds sterker staan en ging uiteindelijk de laatste jaren op de solotoer. Dit leidde nu tot dubbel plaatwerk onder de titel „Stop", maar met daarop nummers als „Don't Stay Late" en „Don't Let It Show". Zij vindt dit een grote stap vooruit na haar stem eerder ook nog ge leend te hebben aan het groepje, dat de „Stars on 45" vol zong. EDDY Op zoek naar een gerouti neerde kracht voor de pre sentatie van het Nationale Songfestival op woensdag 14 maart, kwam men bij Eddy Becker uit. Bij het overleg hierover vielen nog meer namen, o.a. die van Henny Huisman, die met zijn Play back-show op KRO-tv met de maand meer naam en faam ver werft. Het werd toch Eddy vanwege diens bekendheid met het klappen van de zweep in die kringen. Dit festival wordt dit jaar niet in een feestelijke zaal of hal ten kunnen. Dat komt om dat van de thans geldende gunstige regeling gebruik kan worden gemaakt, mits men daarvoor toestemming heeft van het diensthoofd. En die blijkt in de praktijk gemakkelijer te zijn in het verlenen van toestemming aan zichzelf dan aan minde re goden op zijn afdeling. Voorzitter Jurgens zou daar toch eens op moeten letten. De zangeres Jody laat zich alweer tien jaar horen, be gonnen als leadvocaliste van de groep Jupiter", waar ze door Rudi Bennett binnen was gehaald. Ook hield zij de vaart er in in gehouden, maar gewoon in de Hilversumse studio. Een stuk goedkoper dan anders. Willem van Oranje Na de Pacificatie van Gent blijken de vrede en de hero verde eenheid van de Neder landen spoedig een illusie. De oorlogszucht van Fiiips II is niet te temmmen en ook weten de intolerante calvinis ten niet van ophouden. In het najaar van 1577 stuurt Filips versterkingen onder aanvoering van de hertog van Parma, de zoon van Mar garet ha. Willem gaat onver wijld op zoek naar buiten landse steun. Noodgedwon gen kiest hij voor een ver bond met de onbetrouwbare hertog van Anjou. Filips laat vervolgens een prijs op het hoofd van Oranje zetten. 21.00 uur Nederland 1. Zeker weten De onderwerpen in „Zeker weten" lopen uiteen van een auto, die 1 op 894 km rijdt, een betonpaalseismograaf, die fouten in betonconstruc ties opspoort, een hagelsimu- lator, die verf en lak lag en test en plepschuimlagen on der asfalt om wegverzakkln- gen te voorkomen tot zgn. ei landvorming toe. Door onze expansiedrift worden vaak woongebieden van dieren zo danig verkleind, dat de ont stane „eilanden" geen leef baar terrein meer vormen. Hertenbruggen of dassen- gangen moeten dan uitkomst bieden. De kijkers thuis wor den aan het werk gezet met de vraag: Wanneer zag u de eerste tjiftjaf? 1925 uur Nederland 2. Nederlandse cineasten Marten Toonder wordt voor namelijk gezien als de schep per van de stripfiguren Tom Poes en Olie B. Bommel. Tij dens de Tweede Wereldoor log startte hij echter samen met Joop Geesink een film bedrijf, waardoor hij zeker ook als cineast beschouwd kan worden. Over deze min der bekende activiteiten zal Toonder In dit portret praten. Zijn filmbedrijf maakte na de oorlog veel bedrijfsfilms voor Philips, waarvan nog een ge deelte achterhaald kon wor den. Ook zijn in dit portret de eerste aanzetten voor de Bommel-tekenfilm „Als Je be grijpt wat ik bedoel" te zien. 21.30 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 Scène uit „Willem van Oranje" met Louis Vervoort als nar brengt Ludo Busschots als aartshertog Matthias van Oosten rijk zijn pruik. Ned. 1 om 21.00 uur. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Tom en Jerry. 19.25 Zeker weten, populair wetenschappelijk program ma. (Zie toelichting). 20.10 Lou Grant, tv-serie. Lou en Joe ontmoeten leden van een groep die ten koste van alles overlevingskansen proberen te scheppen als „de dag" komt. 21.00 Hints, spelprogramma. NOS 21.30 Nederlandse cineasten (2). De minder bekende film- aktiviteiten van de striptekenaar Marten Toon der. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Socutera: „Een druppel op de goeie plaats". Film over de drinkwatervoorzie ning In Nepal. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 16.00 Leer me ze kennen (4), Leoni Jansen praat met bui tenlandse jongeren. 17.00 Fame danswedstrijden '83-'84, de vijfde regionale finale. TELEAC 18.25 Gezondheidsvoorlich ting Epilepsie (3). AVRO 18.55 De Briljantino's, muzika le kinderserie. 19.05 Toppop. De nationale hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Blokletters, spelpro gramma. 21.00 Willem van Oranje, tv- -serie. Dl. 9: 1577-1580. De herwonnen eenheid der Ne derlanden valt al snel uit el kaar door het eeuwige con flict tussen de Calvinisten en Filips II. (Zie toelichting). 21.50 Televizier Magazine. 22.30 Kort commentaar. 22.35 De Doornvogeis, Ameri kaanse serie. Afl. 2: Meggie wordt naar de klooster school gestuurd en Frank, de oudste zoon van de Cle- ary familie, sluit zich aan bij een rondreizend circus als beroepsbokser. 23.25 Ontdek je plekje: Goes. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 FEDUCO 17.45 Medelanders Nederlan ders (Italianen). 18.00 Medelanders Nederlan ders (Spanjaarden). De 72-jarige Marten Toonder staat centraal in „Nederland se cineasten". Ned. 2 om 21.30 uur. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-serie. 19.00 Hart aber herzlich, tv-serie. 20.00 Tagesechau. Aansl.: Oer 7. Sinn. 20.18 Klons. Radio Bremen verzorgt het avondvullende jongerenprogram ma KLONS. De titel Is met opzet mys terieus gehouden, maar de KLONS- -medewerkers hebben er alles aan gedaan, om hem recht te laten we dervaren. De opgroeiende generatie wordt bezig gehouden met muziek, gasten, scherts, reportages en inter- 22.30 Tagestheman. 23.00 Ein Mann von gestern, tv-spel van Wolfgang Menge en Tom Toelle. Met: Will Quadflieg, Hans Gunter Martens en Gustav Rudolf Sellner. Herhaling van de film over problemen betreffende de objectiviteit In de Jour- DUITSLAND 2 17.50 Tom und Jerry, tekenfilm. 18.20 Mann, halt die Luft anl, Ameri kaanse tv-serie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Dalli, Dalli. M.m.v. Daliah Lavi. 21.00 Geaundheitamagazln Praxis, medisch magazine. 21.45 Heute-Journal. 22.05 Klartext: 'Mama, Papa, Zom bie". Deze documentaire van Claus Bienfalt trekt ten strijde tegen de misstanden In de vldeo-cassette-con- sumptie en beraadt zich over de uit werking van het gefilmde geweld op de toeschouwers. In de bioscopen Is geweld altijd een hele normale zaak geweest, maar dankzij de video be reiken de gruwelen nu met stilzwij gende toestemming van de ouders de huiskamers. De Duitse kinderbe scherming Is verontrust door de golf van Imitatie-crimlnallteit en wil een vorm van controle op het verhuren van video-cassettes. 22.50 Locker vom Hoeker, sketches met Walter Giller. 23.20 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cureus natuurkunde. 18.30 Die Sending mit der Maua. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tageeechau. 20.15 Die Marx Brothers im Krieg (Duck Soup), Amerikaanse speelfilm uit 1933 met de Marx Brothers. Re gie: Leo McCarey. In het denkbeeldi ge staatje Freedonla onder dictator Rufus T. Firefly (Groucho) berust de echte macht bij mrs. Teasdale (Mar garet Dumont). De ambassadeur van het naburige staatje Sylvanla, Trentl- no (Louis Calhern), Is van plan door een huwelijk met mrs. Teasdale de macht over te nemen en huurt daar toe twee spionnen. Harpo en Chlco. Firefly verzekert zich evenwel ook van de diensten van de twee heren. 21.20 Demnachet..., drie films met Frances Farmer. over de geschiedenis van de tover kunst. 23.00 Nachtstudio Spatauegabe: Auf den Spuren von Gesine Cresspahl. Filmportret. 23.45 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Rondomons: Onze vrienden in Wallonië. 18.30 VIP-Info, voor, over en met Jon- 19.10 Tijdrover: Kwizlen. Afl.: De oude duifjes op grootmoeders wijze. 19.25 St. Syndicale Omroepver. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma. 20.50 Panorama, actualiteiten. 21.40 Dallas, tv-serie. 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor ledereen. 19.00 Het ABC van de computer (7). 19.35 Een vogel, Oostdultse teken film. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Dossier: Amnesty Internatio naal: Revolutietjes. Britse speldocu- mentaire over de Tsjechische dissi dente auteur Jan Kalina. Deze werd In 1972 gearresteerd vanwege een sati risch cabaret, waarin hij verkondigde, dat elke grap een „klein revolutie" Is. Freddie Jones speelt de rol van Jan Kalina. 21.30 Gesprek over Amnesty Inter national. 22.20-23.30 Schooltelevisie. RTBF 1 19.05 Ce solr, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savofr, Inform, progr. 20.25 Eapion, leve-toi, Franse film uit 1981 van Yves Bolsset. Met o.a. Lino Ventura, Krystyna Jandard, Michel Picoli. 22.05 Carrousel aux Image, filmru briek. 22.55 Journaal. 23.10 Politieke uitzending. TV 5 19.00 Discopuce. Jongerenprogram- 19.10 The dansant. Muziekprogram ma o.l.v. Jacques Martin. 20.00 Les cinq dernieres minutes. L'Ecluse du Temple met Jacques De- bary en Mare Eyraud. 21.30 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver. Lino Ventura is te zien in de speel film „Espion lóve-toi". RTBF 1 om 20.30 uur. Engeland Het komische talent Mollie Sugden speelt naast Ian Ogilvy in „That's my boy". ITV om 20.05 uur. BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Journaal. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Dr. Who, SF-serie. 20.05 Tomorrow's world. 20.30 Top of the pops, populaire mu ziek. 21.05 The Living Planet. Afl.: The sky 22.00 Journaal. 22.25 Diana, tv-serie. 23.20 Question time, discussiepro gramma. 00.20 Letting go, Informatieve serie. 00.45 Nieuwsoverzicht. 00.47 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cureus. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling voor doven en slechthoren den. 18.40 The adventure game. 19.20 Film. 20.00 Mangannlnie, Australische speelfilm uit 1980. Met: Mawuyul Yanthalawuy, Anna Raph, Philip Hln- ton e.a. Regie: John Honey. Twee meisjes, een blanke en een aborlgl- nle, die beiden door hun ouders zijn verlaten, vinden steun bij elkaar. 21.30 Out of court, serie. 22.00 Dear Ladies. 22.30 Forty Minutes, documentaire serie. 23.10 Rowan en Martin Laugh-in. 23.40 Newsnight, actualiteiten. 00.25 Film. 00.55 Newsnight by-election. ITV 17.45 The book tower. 16.15 Joanie loves Cachl 18.45 Nieuws. 18.55 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.05 That's my boy. Komische serie met Mollie Sugden en Ian Ogilvy. 20.35 Quincy. Avontuur over de poll- tle-lijkschouwer Quincy. 21.30 Hotel. Amerikaanse tv-serie met Bette Davis. 22.30 TV-eye. 23.00 News at ten. 23.30 Snooker. 01.15 The big question. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.30 NOT: Engels basisonderwijs (7). 11.00 NOT: Schooltv-weekjour- naal (22). 13.00 Nieuws voor doven. AVRO: 16.00 Een paard in de hand (6), serie over de ruitersport. 16.15 Wordt vervolgd, magazine over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, Engelse serie. Archie maakt zich zorgen over ouder worden. DUITSLAND 1 08.10-08.50 Schooltelevisie. 09.05-09.20 Politik aktuell. 10.00 Heute. 10.03 Dalli Dalli (herh.). 11.35 Mosaik. 12.10 Gesundheitsmagaz. Praxis. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Ta- gesschau. 16.10 Auf der Suche nach elnem Monster, film van Franz Xaver Gernstl. 16.20 Das neunte Herz, Tsjechische speelfilm uit 1978 van Ju- raj Herz. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Enorm in Form (herh. 8). 15.40 Teletekst-over zicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Pinnwand, cultu rele agenda. 16.20 Pfiff, sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Heute. Aansl.: Aus dem Landern. 17.15 Te- le-lllustrierte. 17.50 Pat und Pata- chon: Raffinlerte Melsterdetektive (1). Aansl.: Heute-Schlagzeilen. BRT 1 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilm serie (herh.). RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00-14.55 School televisie. 17.05 ONEM-vakatures. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel magazine. 10.00 Mcleod in Japan, tv-serie. 11.30 Play school. 11.55 Play ideas, kinderprogramma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financleel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at 14.45 Bagpuss, tekenfilm. 15.00 Paardesport vanuit Newbury. 16 50 The magic roundabout. 16.55 Play school: it's Friday. 17.20 Laurel en Hardy, slapstick. 17.25 Jackanory. 17.40 WUdtrack, natuurserie. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 We'll tell you a story. 13.10 Rainbow. 13.30 Consi der yourself. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Bri tain. 15.00 Albert Carter Q.O.-S.O. 15.30 Snooker (Yamaha-toernooi). 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Batfink. 17.25 Sooty. 17.50 Freetime. HILVERSUM 1 NCRV: 16.40 Van stad en land. 17.02 Rozegeur en prikkel draad. 17.55 Meded. (NOS) NCRV: 18.06 Hier en Nu-magazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpa neel. 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV-donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02-8.00 De ontbijt- HILVERSUM 2 18.00 Nws. KRO: 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzen ding van de CDA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sen- sus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da capo. 21.20 Ter overweging. TELEAC: 21.30 Latijn (17). 22.00 Pro grammeren met Pascal (12). KRO: 22.30 Nws. 22.40 Elkander dragen in geloof. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's Soulshow. 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-show. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NOS: 20.00 Donderdag avond muziekmagazine. (20.00 Euro pees Kamermuz. Podium: Klass. mu ziek voor piano en bas. 20.45 Onder de groene linde. 21.00 Ned. muz. 21.45 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance). 22.15 Nieuw Macedo nië. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND Van 7.00 t-m 18.00 leder uur Rijnmond-nws in aan sluiting op het ANP-nws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 6.02 Ontbijtshow, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pas toor A.C. Raadschelders. 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muziek op bestel ling. 11.03 Ratel. T1.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar! 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 The complet. 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeboe. 16.03 Aan de veilige kant. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-apor- tief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 De Nijl. (10.30 Nws). AVRO: 11.00 AVRO's Denksportpa norama. 11.10 De Nederlandse Schoolradio. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS-werkbank. 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blin den en slechtzienden. 14.30 Nws. Te- leac: 14.33 Por Favor, cursus Spaans (12). VARA: 15.03 Radioweekblad. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 0.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek Motief. NCRV: 10.30 Popsta tion. VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tlppa- rade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's meesterwerken (op com- pact-dlsc). 10.30 Muz. voor miljoe nen. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica klass.: Het Fladio Symphonie Orkest Stuttgart o.Lv. Ne ville Marrlner m.m.v. solisten: Klass. muz. VPRO: 14.30 Muziek op vier Muz. uit de Engelse Hoog- Renais sance. 16.00 Willem de Ridders Ra- dlola Improvisatie Salon. RADIO RIJNMOND 7.30 Informatief magazine. 16.30 Informatief magazi ne. Van 7.00 t-m 18.00 ieder uur Rijn mond-nieuws In aansluiting op het ANP-nleuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17