of en kritiek voor Sarajevo Bep van Klaveren krijgt na 46 jaar kampioensgordel sportuitslagen HET EINDE VAN EEN HEERLIJK flNTERSPROOKJE" q Caravan Camping rai MA'ORT itcidüc Qouna/nt DINSDAG 21 FEBRUARI 1984 PAGINA 13 EGE PORTENGEN, JLDIGING HOPMAN RENVEEN Henk Portengen was gisteravond in de Jathon van Heerenveen al zijn tegenstanders te snel af. winnaar van de KNSB-beker in 1983 boekte op het Istijs van Thialf zijn eerste zege van dit seizoen. In de ■sprint versloeg de schaatser uit Nederhorst den Berg I medevluchter Dries van Wijhe. De derde plaats was 1 Jos Niesten, die evenals Portengen en Van Wijhe een rsprong van twee ronden op het peloton had opge- vd. ifloop van de race werd Emiel Hopman alvast door zijn sorters gehuldigd voor het winnen van het algemeen sement. Er is slechts een theoretische mogelijkheid dat iman, die in Heerenveen naar een onopvallende vijf de plaats reed, de beker nog ontgaat. Zijn streekgenoot voornaamste concurrent Jos Pronk werd gisteren zes- ren de. Door zijn derde plaats in de Heerenveense koers Niesten Co Giling in het klassement voorbij. De mskerker is in de huidige rangschikking derde. Wijnstekers pas tweemaal bekeurd DEN HAAG Feye- noord zal komende zon dag in de belangrijke thuiswedstrijd tegen Ajax toch met Ben Wijnstekers kunnen aantreden. De interna tional kreeg zondag in de uitwedstrijd tegen FC Groningen van scheidsrechter Bakker zijn tweede gele kaart en niet, zoals aanvanke lijk werd aangenomen, zijn derde. Lozano weer uitgeschakeld MADRID Juan Lozano. de middenvelder van Real Madrid die zondag geblesseerd het veld moest verlaten, heeft volgens een woordvoerder van de Spaanse club het linkerkuitbeen gebroken. Lozano, die aan het begin van het seizoen van An- derlecht werd overgenomen, zal tot het einde van deze competi tie zijn uitgeschakeld. De Span jaard maakte afgelopen week einde tegen Salamanca zijn ren tree in het eerste elftal van Real Madrid, na vier maanden op non-actief te hebben gestaan wegens een kwetsuur van het zelfde linkerbeen. Bagot wint ronde van de Middellandse Zee MONTE CARLO Jean-Claude Bagot heeft gisteren de wielerronde van de Mid dellandse Zee op zijn naam gebracht. In de vijfde en laatste etappe verdedigde de Franse neo-prof zijn zaterdag veroverde leiderstrui met succes. De laatste rit, van Antibes naar Monte Carlo, werd gewon nen door zijn Zwitserse ploegmakker Pa trick Mörlen. Bagot verwees in de elfde editie van deze etappekoers de Ier Step- han Roche naar de tweede en de Zwitser Stefan Mutter naar de derde plaats. Het verschil tussen Bagot en Roche bedroeg slechts acht seconden. Steven Rooks, uit de ploeg van Peter Post, moest genoegen nemen met de tiende positie in het eind klassement. Eindsprint Snoekie succesvol ROTTERDAM Het zaal- voetbalteam van FV Snoekie heeft gisteravond in de inter regionale competitie de uit wedstrijd tegen Rotterdamse Studenten met 6-5 gewon nen. Twee punten, die vooral te danken waren aan een sterke eindsprint van de Haagse gasten, die in de laat ste acht minuten alsnog een achterstand van 5-2, na 3-1 bij de rust, weg konden wer ken. De Haagse treffers kwa men ditmaal op naam van Arie van der Lee (2), Rob Ouwehand (2), Rob van der Tas en Peter Hakkaart. U SHOCKE YTE AM DANIG VERZWAKT AMSTERDAM Het Nederlands ijshockeyteam zal op dinsdag 28 februari (Oost-Berlijn) en woensdag 29 februari (Weisswasser) twee wedstrijden spelen tegen Oost-Duits- land. Deze wedstrijden zijn een voorbereiding op het toer nooi om de Thayer Tutt-beker, dat van 20 tot en met 29 maart in Grenoble wordt gehouden. Aan dit toernooi ne men behalve Nederland nog zeven leden deel. Het door diverse blessures en afzeggingen danig verzwakte Nederlands team is als volgt samengesteld: doelverdedi- gers: Cor Hoogendoorn (Amsterdam) en Jan Bruijsten (Nij megen); verdedigers: Henk Hille, Ap Bood, Theo van Kuik (Amsterdam), Bill Wensink (Nijmegen). Jo Buchly (Til burg), Rick Vangog (Heerenveen); aanvallers: Ron Berte- ling, Michel Jans, Tjakko de Vos (Amsterdam), Leo Koop- mans, Johan Toren (Heerenveen), Peter van Ooyen, Henk Maas (Tilburg), Harry van Heumen, Ben Tijnagel, Anton Geesink. Michel Moons, Henri Stoer (Nijmegen). N HAAG Lof voor organisatie, kritiek v% de toenemende com- bjj-cialisering: zo waar- ?.n d'rt de internationale sterf veertien(Ie olym- verwbe winterspelen in Sa- Haa$v0- De commentaren Ibinden hun kritiek aan r vajvrees, dat de reclame Ande zomerspelen in Los n hegeles nog nadrukkelij- Vaf op de voorgrond zal len. Op het sportieve wordt het succes van -Duitsland met negen iden medailles breed jemeten. Evenals het cle van Oostenrijk, gisteren de Wiener inen de opening ont- „Oostenrijk wegens 'geval gesloten". |le Oostenrijkse pers wordt pandacht vooral gericht op armzalige prestaties van de |n deelnemers. Die Presse Venen: „Welke vloek ligt n Sarajevo, dat deze stad de Jenrijkers immer ongeluk ■gt? Na de historische ne- ■ag die de wereld veran- re, nu de sportieve, die ook revoluties kan leiden. Ie- een in Oostenrijk heeft toe- leken, hoe de spelen een >acle werden". En de Ku- „Voorzitter goed, trainer d, voorbereiding goed. Al- I de Olympische buit staat pen verhouding tot het ski- get van 24 miljoen", jë juicht daarentegen over touden medailles van Paul Igartner en Paoletta Mago- Post-Duitsland over de ne- gouden medailles, die per t zes gram puur goud be en en Frankrijk over het OOST-DUITSLAND VIERDE OP EEUWIGE RANGLIJST DEN HAAG Met de negen gouden medailles, die het in Sarajevo veroverde, is Oost Duitsland opgerukt naar de vierde plaats op de ranglijst aller tijden wat Olympische medailles tijdens winterspelen betreft. Sedert het in 1956 in Cortina d' Ampezzo voor het eerst uitkwam, vergaarden de Oostduitsers 33 gouden, 30 zilveren en 30 bronzen medail les. De Sovjet-Unie leidt met 67-48-50. Nederland bezet op de de „eeuwige" lijst de dertiende plaats met de score: 10-15-10. Duitsland 33-30-30; 5. Zweden 32-25-30; 6. Finland 29-42-32; 7. Oosten rijk 25-33-30; 8. Zwitserland 18-20-20; 9. West-Duitsland 16-16-17; 10. Canada 15-11-16; 13. Nederland 10-15-10. lichte herstel na het absolute dieptepunt in Lake Placid. Het Franse sportblad L'Equipe ging in op de vooruitgang van de Oostduitse sport. „Als men het aantal gouden medailles in ogenschouw neemt, dan wordt men zich er van bewust, dat Oost-Duitsland een verbazing wekkende sprong naar voren heeft gemaakt, dank zij de schaatsen rijdsters, dank zij de charmante Katarina Witt en dank zij de onverslaanbare bobbers. In het wetenschappe lijk onderzoek denken ze in de DDR reeds in duizendste se conden. Hun methoden moe ten voor de andere landen als voorbeeld gelden". Gastvrijheid De Loncfense Times vergeleek de gastvrijheid tijdens de spe len in Sarajevo met die van Moskou, vier jaar geleden. „Waar tijdens de eerste spelen in een communistisch land de organisatoren op pijnlijk effi ciënte wijze bezoekers van burgers trachtten te scheiden, omarmde de Joegoslavische bevolking de tienduizenden buitenlanders op zeldzaam spontane wijze". In de Zwitserse pers wordt de commercialisering van de spe len aangepakt. Het vooraan staande blad Sport Ztirich: „Er blijft een nasmaak, omdat deu ren die volgens het motto „be vel is bevel" gesloten bleven, plotseling open gingen als men met bundels dollars zwaaide". Der Bund uit Bern: „De ver vuiling van de Olympische Spelen door de commercie kon natuurlijk niet zonder effect blijven, want het is een oude waarheid: wie betaalt, beveelt ook en dat viel in Sarajevo ook te bespeuren". In Joegoslavië zelf viel uitslui tend hosanna-geroep waar te nemen. Politikia-Express uit Belgrado: „Het einde van een heerlijk wintersprookje". En Politika: „Dank aan Sarajevo, dank aan Joegoslavië". ps voor Dotdorp DTDORP Elf draverijen p er morgenmiddag op het Eramma van de baan in dorp. De eerste start is om P uur. Onze tips voor deze ting luiden: LIAPEELPRIJS: Vno Wielinga. Westfrisia en Yvera Westfrisia. LIAPEELPRIJS: Welcome Hap- pings K Yen Nimble. OEGSTGEESTPRIJS: Wistaria Bo- nusan. Winchester T en Wjerjocht A. OMMENPRIJS: Wonder Willem. Winnie Lobell en Vacquero D OOSTERBEEKPRIJS: Viola Heiloo. Valda S en Vuurvreter. OSSPRIJS: Teraling du Bois. Veld bloem en Vanda Cornelia. OOSTZAANPRIJS: Ulella Uiterdijk. Vink Hanover en Vasco Buitenzorg. OTTERLOPRIJS: Un Deux Trois. Whippet Postille en Solvent H. OUDEWATERPRIJS: Vip D, Silvio uit Udcn en Sal Geluk. OVERLOONPRIJS: Tindemans W. Umbcrto K en Solid Speed. OISTER WIJK PRIJS: Wim van Neerbeek, Vain Beauty en Wiesje L. (ADVERTENTIE) Alles over caravans en kamperen en volop vakantie-informatie AMSTERDAM RAI DO. I VR ZA. I ZO. I MA 23l24l25l26l27 februari Do. en vrij. geopend van 10-17 en 19-22 uur. Za„ zo. en ma. van 10-17 uur. Trein-Toegang-biljetten bij NS-stations. Sportsupport sluit contract af met hoofdsponsor NOC DEN HAAG Hoofdsponsor Philips, het Nederlands Olympisch Comité en de Stichting Sportsupport hebben een contract voor de komende vier jaar afgesloten. Deze over eenkomst werd gisteren in het Haagse Promenade-hotel on dertekend. De overeenkomst is het eerste grote contract, dat door Sportsupport werd gerealiseerd. Hiermee is een bedrag gemoeid van in totaal 4.900.000 gulden, verdeeld over vier jaar. Enkele hoofdpunten uit de overeenkomst zijn dat er een Philips Olympisch sportfonds zal komen dat jaarlijks 100.000 gulden beschikbaar stelt ten gunste van talentvolle olympische kandidaten, dat er jaarlijks een internationaal Van links naar rechts ondertekenen H.C. van Dijk (hoofddirecteur Philips), R. Frese (voorzitter Stichting Sportsupport) en mr. J.W. van der Krol (voorzitter NSF) de sponsor-overeenkomst. topsport-evenement in een olympische tak van sport in Ne derland zal worden georganiseerd, dat er jaarlijks een be drag van 600.000 gulden beschikbaar wordt gesteld aan Sportsupportt om te helpen de doelstelling van Sportsup- portt te verwezenlijken, en dat de 27 NOC-bonden, de NSF, het NOC en Sportsupportt een bedrag van 500.000 gulden in Philips goederen krijgen aangeboden. Eerder had Sportsup port al contracten afgesloten met circa 25 bedrijven die door middel van een jaarlijkse bijdrage van 10.000 gulden gedu rende vier jaar Sportsupport en daarmee de Nederlandse (top)sport ondersteunen. Dick Jansma bondscoach rugby AMSTERDAM Dick Jans- ma is met ingang van het sei zoen 1984/1985 benoemd tol trainer/coach van de Neder landse Rugby Bond. De 43-ja- rige Amsterdammer begon zijn loopbaan bij de bond zes jaar geleden bij Klein Oranje (14-16 jaar), was vervolgens coach van Jong Oranje en de B-ploeg en werd twee jaar ge leden tot assistent benoemd van Dennis Power, die hii nu opvolgt. Jansma was jarenlang aanvoerder/coach van het Amstelveense NFC en heeft ook twee jaar AAC getraind. De teruggetreden Dennis Po wer. die sinds 1972 in full-time dienst is van de NRB, zal zich voortaan alleen belasten met opleidingen, cursussen en de training van de B-selectie. Po wer is sinds zijn indiensttre ding trainer/coach geweest van het Nederlands vijftiental, met een korte onderbreking van twee jaar. Toen had de Hilversummer Frits Frankfort de leiding over het Nederlands team. De Nederlandse rugbyploeg hervat komende zaterdag het internationale seizoen in het kader van de FIRA-competitie met de wedstrijd tegen Spanje in Barcelona. (Van onze verslaggever) VLAARDINGEN De 67-jarige oud-Europees bokskampioen Bep van Klaveren mocht gister avond tijdens de Zuid hollandse titelstrijd in sporthal De Oude Lijn baan in Vlaardingen nog een wat late huldiging ondergaan. In 1938 veroverde de Rot terdammer voor 22.000 toe schouwers in het Feye- noord-stadion de Europese titel door de Fransman Edouard Tenet op punten te verslaan. Hij won daarbij met slechts één punt ver schil. De Belgische scheids rechter (en dit is geen mop) vond dat echter niet genoeg en wilde Van Klaveren niet als kampioen erkennen. Promotor Theo Huizenaar diende toen bij de Europese Boks Unie een protest in waarna Van Klaveren als nog tot kampioen werd uit- ken), die twee officiële geen de beslissing bracht in Kallouh (Hoogenband) we- geroepen. De daarbij beho- waarschuwingen wegens deze partij. In de C-klasse gens diskwalificatie van rende kampioensgordel incorrect stoten kreeg het- zwaarweltergewicht won Uitterloo (Crooswijk). mocht hij evenwel niet in ontvangst nemen. Dat ge beurde uiteindelijk gister avond, bijna 46 jaar later, door voorzitter Jaap Ville- rius van de Nederlandse Boks Bond. Voor Van Kla veren en Huizenaar waren er bloemen, een fruitmand en veel applaus uit de uit verkochte zaal. Het had echter niet misstaan wan neer de NBB ook afscheid had genomen van elfvoudig Europees kampioen Rudy Koopmans. In Vlaardingen kwamen gisteravond drie Haagse boksers in de ring. C-junior Meurs (Te Pas) won in de halve finale van het zwaar weltergewicht van Baten burg (Crooswijk). Ondanks acht tellen zegevierde Mer- tens (Houtzagerij) op pun ten over Van Vliet (Hobo- Bep van Klaveren werd gisteravond gehuldigd voor een in 1938 behaalde boksti- tel. Achteraf heb ik altijd onge- Sk. Als het nu goed met me bat in de kernploeg, kan loer altijd roepen dat hij in- fertijd een goede beslissing leeft genomen. Gaat het (echt, dan was het ook een ^rstandig besluit van hem weest. Dan is er een reden mij te laten vallen. Ver- zal ik na het seizoen wel ns zeggen hoe ik over Boer j :nk. Hij kan me nu nog op ijn woorden pakken. Hij aat altijd sterker dan ik", j Schaatser Rob Vunderink in Trouw) Hoe kun je nu met twee bitsen voetballen als je met D-0 moet winnen. Rijvers jpn ik ook niet volgen, maar Is hij iets van het Oosten- jtjkse voetbal wil weten, be- 'brg ik hem in het belang Jan Oranje graag video-ban- fcn. De instelling van de jon- p jongens doet me soms peemd aan. Ze horen het op te eten. Hier is de Mentaliteit ook niet honderd pocent. Te gemakkelijk [ordt er gezegd: volgende leer beter. Broeken zegt niet bar het voetballen te gaan is hij stopt. De bioscoop is puker. Ze moeten hem daar joor straf opsluiten en er voorlopig niet meer uitlaten. Onbegrijpelijk". (Hugo Hovenkamp in De Telegraaf) ..Het is geen luchtkasteel. Anders was ik er niet aan be gonnen. Het belangrijkste is de financiële haalbaarheid. Je moet een zo grote marge hebben, dat je tegenvallers kunt opvangen. De studie daarover is uitermate positief uitgevallen. Die heeft ons factoren opgeleverd waarvan je zegt: dat ziet er gezond uit En zeker nu de respons bij het eerste aftasten internatio naal uitzonderlijk gunstig is uitgevallen, acht ik het een goede zaak dat we ons er met z'n allen sterk voor maken Mijn redenatie is: als het eco nomisch slecht gaat, als er grote werkloosheid is, is men bereid grotere risico's te ne men. Als het goed gaat heb ben wij de neiging Jan Salie- achtig te worden. Nu echter bieden de pogingen de Spe len naar Nederland te halen de mogelijkheid nieuw elan op te doen. Voor allerhande zaken zou het een goede sti mulans zijn". (Anneke le Coultrc, lid van het Nederlands Olympisch Comité, in het Algemeen Dagblad) „Midden januari zijn we in Inzeil geweest en toen had cr niet één een trainingspak bij zich. Gelukkig was er een vader die me duizend gulden gaf om voor iedereen wat schaatskleding te kopen. Het mooiste is dat ik dat pak straks bij de Joegoslavische bond moet inleveren. Waar je hier op stuk gaat, is de taal. Hugo Hovenkamp: „Te ge makkelijk". Ze kunnen je van alles wijs maken. Bij het WK voor ju nioren was een jongen twee dagen te oud. Althans, dat zag de scheidsrechter op het inschrijvingsformulier. De manager van het Joegoslavi sche schaatsteam bewees even later het tegendeel. De jongen was mohammedaan en had drie geboortedata".' (Ab Garritsen in het NRC/IIandelsblad) „Er zijn scheidsrechters, die zich buiten de wedstrijd een air aanmeten. Die bewust af stand creëren. Bestuursleden hebben dat ook wel. Die re deneren, dat ze zóveel heb ben bereikt in de (voetbal- )samenleving, dat ze zich daarop moeten laten voor staan. Daarbij past dan een bepaalde houding. Ik spreek daarover geen waardeoordeel uit hoor, maar ik heb dat be wust nooit gedaan. Hoewel ik merkte, dat sommige mensen dat wel van me hadden ver wacht. Nee, ik heb me er nooit op laten voorstaan, dat ik doctorandus ben of zo". (Ex-scheidsrechter Maurice de Hond in Voetbal Totaal) „Ik weet dat ik een periode van het jaar serieus moet zijn. Daarop heb ik me inge steld. Vroeger ging het één of twee maanden van het sei zoen goed met me. Nu vanaf de eerste tot de laatste wed strijd. Het verschil? Ik weet het niet. Ik ben wel serieus bezig en heb dit seizoen heel erg veel getraind, 's Morgens ging ik altijd de weg op en 's middags deed ik aan inter val-training en ging dan nog het veld in. Alleen op maan dag verzuimde ik. Dan ging ik met m'n kameraden op stap en was ik nooit thuis. Eén dag in de week moet ik me kunnen ontspannen. Als ik dat niet zou doen, waren prestaties op de fiets niet mo gelijk" (Rolai (Roland Liboton, wereld kampioen veldrijden, in de Haagsche Courant) ,,Aan wie ik nooit zo'n hekel had - en vrijwel iedereen wél - was Georg Kessler. De meeste trainers nemen bij de persconferentie een afwach tende houding aan, zodat er vaak een lange stilte valt tot er eindelijk een ANP-journa- list begint, want die moéten wel wat vragen. Georg Kess ler kende dat verschijnsel, r. Roland Liboton: „Ontspan nen". dus die begon zelf maar: „He ren, u hebt het zelf gezien...". En dan kreeg je een vrij aar dige analyse. Het was een wat formalistische man met weinig gevoel voor humor, maar hij gaf je wel het volle pond. Kraay vond ik als trai ner ook altijd wel aardig. Die zei wat-ie dacht. Hughes, Van der Hart, nee... en Kees Rijvers..., ja ik weet het niet... Is ook zo gauw geïrriteerd. Pas was ik bij Adèle Bloe- mendaal, die had het over een dwerg in de dipsaus do pen. Maar dat moeten we bij Kees Rijvers niet...eh, dat is gewoon een klein mannetje. En hij heeft toch voortreffe lijk werk gedaan bij FC Twente en ook wel bij PSV". (Columnist Nico Scheep maker in De Tijd) DAMMEN Westeuropees zonetoernooi 2e ronde: Nimby (Fra)-Berte (Ita) 1-1. Dubois (Fra)-Guinard (Fra) 2-0, A. Schwarzman (Isr)-Affatati (Ita) 2-0, Palmer (Ned)-Zorn (Ita) 2-0,- Verpoest (Bel)-Scholma (Ned) 0-2, Stokkel (Ned)-Gregolre (Bel) 2-0, I. Schwar zman (Isr)-Jansen (Ned) 0-2. Stand: 1. A. Schwarzman, Dubois 4 punten; 3. Jansen, Palmer, Scholma, Stokkel 3. SCHAATSEN Marathon Heerenveen Heren: 1. Henk Portengen (Neder horst den Berg); 2. Dries van Wijhe (Oosterwolde); 3. Jos Niesten (Heemskerk); 4. Frans Boon (Hem); 5. Jan Wessels (Markelo); 6. Teun Bus- ser (Utrecht); 7. Evert van Benthem (Vollenhove); 8. Henri Ruitenberg (Ol- debroek); 9. Wim Vos (Kockengen); 10. Bas van Lamoen (Rosmalen). Stand KNSB-beker; 1. Emiel Hopman ('t Zand) 408,3 punten; 2. Jos Pronk (Oost-Graftdijk) 341,2; 3. Niesten 313,1; 4. Co Giling (Warmenhuizen) 309; 5. Jan Kooiman (Ammerstol) 277. Dames: 1. Coby Borst (Krommenie); 2. Erna Uitham (Zuidlaren); 3. Ineke Kooiman (Ammerstol); 4. Joke van der Voort (Poeldijk); 5. Betty Wester- veld (Eemnes). Stand KNSB-beker; 1. Atje Keulen (Irnsum) 124,6 punten; 2. Van der Voort 109; 3. Ada van Zwieten (Bode graven) 88. BOKSEN Zuidhollandse kampioenschappen, Oude Lijnbaanhal, Vlaardingen. Ju nioren C-klasse halve finale zwaar- welter: M. Snoei (BV Schildkamp-Rot- terdam) w.o.p. van E. Cortlever (BV West-Rotterdam); Meurs (Te Pas-Den Haag) w.o.p. van P. Batenburg (Crooswijk-Rotterdam). Nieuwelingen finale veder: T. Andrade (Boxing'82- Rotterdam) w.o.p. van J. van der Mout (BV Westland-Vlaardingen). Halve finale welter: W. Leeksma (Westland) w.o.p. van Lamens (RBV Huizenaar-Rotterdam); N. Kreunen (Westland) w.o.p. van Baggermand (GBV-Gouda). Halve finale halfzwaar: K. Mertens (HBV Houtzagerij-Den Haag) w.o.p. van M. van Vliet (RBV Hoboken-Rotterdam); H. Bosschaart wint door rsc in derde ronde van H. Schouten (Boxing'82). B-klasse mid den: R. Wust (Huizenaar) wint door k.o in derde ronde van A. van der Lans (Westland). Prestatiefinale A- klasse midden: J. van der IJssel (Crooswijk) wint door opgave In twee de ronde De Groot (BT Klijssen-Am- sterdam). C-klasse kwartfinale zwaar- welter: A. Kallouh (HBV Hoogenband) wint door diskwalificatie in derde ron de van G. Uiterloo (Crooswijk); G. Schlussenberg (SC Dordrecht) w.o.p. van R. Graanen (LBV Leiden). C-klas se finale zwaar: A. van der Heide (Ho boken) wint door k.o. in derde ronde van W. van der Weijden (BV Delft). B- klasse halve finale zwaarwelter: R. van Wingerden (Boxing'82) wint door diskwalificatie in derde ronde van G. Vollebregt (Westland); G. Aktas (Dor drecht) wint door opgave in derde ronde van R. Godschalk (Schild- kamp). Halve finale halfzwaar: J. Held (Crooswijk) w.o.p. van P. van der Woord (Boxing'82). Oefenwedstrijden DEN HAAG Eersteklasser VIOS speelt vanavond een oe fenwedstrijd tegen het tweede elftal van DS '79. Op het ter rein aan de Melis Stokelaan wordt om 20.00 uur afgetrapt. Een half uur eerder begint aan het Kortekaas-plantsoen in de Houtwijk het vriendschappe lijke duel tussen BTC en LENS. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Sportwereld Voetbal De Westduitse te levisie is van plan de oefen- wedstridj tussen België en West-Duitsland, die op 29 fe bruari in Brussel wordt ge speeld, rechtstreeks uit te zen den. De Belgische voetbalbond treedt echter als spelbreker op De kaartverkoop verloopt zc slecht, dat de bond een live uitzending verbiedt omdat het Duitse plogramma ook in Bel gië ontvangen kan worden. Voetbal De UEFA heeft een protest van Tottenham Hotspur tegen een boete van 25.000 Zwitserse francs afge wezen. De Londense club was met dit forse bedrag bestraft na de ongeregeldheden bij het duel Feyenoord-Tottenham Hotspur voor de tweede ronde van het toernooi om de UE- FA-beker op 2 november. Schaatsen De Noorse ploeg heeft voor het komend week einde in Gothenburg te hou den wereldkampioenschap be staat uit Rolf Falk Larssen. Björn Nvland. Geir Karlstad en Tom-Erik Oxholm. Reserve is Henry Nilsen. Tennis Jimmy Connors heeft het internationale toer nooi in La Quinta (Californië) gewonnen. De 31-jarige Ame rikaan versloeg in de finale de Fransman Yannick Noah in drie sets: 6-2, 6-7, 6-3. Voetbal Brazilië heeft zich geplaatst voor het olympisch toernooi van Los Angeles door een zege van 2-0 op Ecuador Boksen De Fransman Gil les Elbilia heeft op Sicilië zijn Europese titel in het zwaar weltergewicht met succes ver dedigd. De Italiaanse uitdager Nino la Rocca moest met een wenkbrauwblessure opgeven.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13