Provinciale subsidie voor Academisch Bedrijven Centrum P Slagwerkkrant wordt volwassen n 1983: 300 gezinnen f erstoken van gas en licht IMM Mi ©3 'Huwelijksafkondiging Vordt afgeschaft ,EIDEN CckbcSouocmt MAANDAG 20 FEBRUARI 1984 PAGINA 3 Illegale radiozenders _iit de lucht gehaald L ,EIDEN In samenwerking Tiet de radiocontroledienst eeft de politie zaterdagavond ivee illegale radiozenders uit e lucht gehaald. Rond negen ur werd een 57-jarige dame haar woning in de Ooster- erkstraat betrapt bij het zen en. De apparatuur van radio 'hantasie' ter waarde van jOO gulden werd in beslag ge- lkaa omen En half uur later werd iet succes een inval gedaan radio 'Solar' aan de Heren- betegel De eigenaar was een -jarige jongen. Ook hier ging zendapparatuur, met een aarde van 1900 gulden, mee lar het bureau. Geldloper beroofd Klap met kachelpook LEIDEN Een medewerker van een schoenenwinkel aan de Donker- steeg is zaterdagavond beroofd van ruim 3000 gulden, de dagopbrengst van de winkel. De man wilde het geld rond zes uur in de nachtkluis van de AMRO-bank aan de Pelikaanstraat deponeren toen de plastic tas met het geld en zijn eigen polstasje uit zijn handen werd gerukt. De dief ging er over de Oude Singel vandoor waar hij achter op de fiets van een vriend sprong. Een toevallige voorbijganger trachtte de beide jongens te volgen maar raakte ze snel kwijt. De daders zijn rond 23 jaar oud. LEIDEN Een 18-jarige jongen uit Leiden heeft aan een klap met een ijzeren kachelpook een gaatje in zijn achterhoofd overgehouden. De jongen kreeg zaterdagnacht met een vriend op het Levendaal ruzie met een stelletje dat voor het ouderlijk huis van het meisje stond te vrijen. De vader van het meisje schoot met een ijzeren kachelpook te hulp waarop de 18-jarige er van door ging. Zijn vriend, een 18-iarige jongen uit Wassenaar, had zich inmiddels voorzien van een bougiesleutel en een fietsketting, maar hij kon voor de ruzie uit de hand liep door de poli tie worden meegenomen. De andere jongen meldde zich even later weer op de plaats des onheils en kreeg opnieuw ruzie met de vader. Hierbij kreeg hij een klap met de kachelpook op het hoofd. Alle betrokkenen zijn door de po litie gehoord. Kistje met 12.000 gulden gestolen LEIDEN Inbrekers hebben vrijdagavond uit een woning aan de Meloenstraat een geldkistje met 12.000 gulden gestolen. Bovendien werden nog een kostbare ring en enkele horloges meegenomen. De dieven waren het huis binnenge komen door een ruitje van de keu kendeur in te slaan. De bewoners waren op het moment van de in braak niet thuis. Uit een sigarenwinkel aan de Haarlemmerstraat werden vrijdag nacht 2500 pakjes sigaretten met een totale waarde van zo'n 10.000 gulden ontvreemd. De ruit in de voordeur van de winkel was inge slagen. Uit een woning aan de Condorhorst werd zaterdagnacht voor 19.000 gulden aan kostbaar heden gestolen. Het ging onder meer om een kostbaar horloge en een waardevolle ring. Ook werd een geldbedrag van 800 gulden meegenomen. Hier kwamen de in brekers binnen door het keuken raam kapot te slaan. De 49-jarige bewoner van een woonark aan de Zijlsingel heeft gisteravond een inbreker in de kraag kunnen grijpen. De man kwam rond acht uur 's avonds thuis toen hij in zijn boot licht zag branden. De inbreker, een 23-jari- ge Schot die in Amsterdam ver blijft, werd op de vlucht door de Leidenaar gegrepen. De Schot bleek eerder op de avond ook in gebroken te hebben in een andere woonboot aan de Zijlsingel. rlog. hille(EIDEN/DEN HAAG edeputeerde Staten van 'd diUid Holland hebben een oog ibsidie van 4,5 ton toege- kte jgnd voor het Leidse Aca- ïmisch Bedrijven Cen- konjum (ABC). Het ABC is ilegen op het terrein van te universiteit en biedt hdernemers onderzoeks- iten [ciliteiten op het gebied or dean eenvoudig bioche- stelli iraan^. ?gen< ;e be ir ui ngsg< ale isch, chemisch en fy- 2 mcisch onderzoek terwijl te ns een beroep gedaan ie tegan worden op weten- artij schappelijke kennis van de universiteit. Het ABC is een inititaief van de Rijksuniversiteit, de Ka mer van Koophandel en de gemeente Leiden. De subsidie wordt gegeven uit het provinciaal werk- gelegenheidsfonds dat in het totaal 1,2 miljoen gul den bevat. Uit de 192 pro jecten die door Zuid Hol landse gemeenten werden aangemeld, zijn er uitein delijk 8 gekozen waarvoor subsidie beschikbaar wordt gesteld. De totale kosten van het ABC bedragen 1,16 miljoen gulden. De verwachting is dat er jaar lijks 10 tot 20 ondernemers ge bruik van zullen maken. De exploitatie van het ABC komt in handen van een stichting waarin de drie initiatiefne mers zullen participeren. De voorbereidingen om een der gelijke stichting op te richten zijn momenteel in volle gang. Het is de bedoeling dat het ABC met ingang van 1 april kan functioneren in de daar voor bestemde semi-perma- nente behuizing. De gemeenten Den Haag, Zoe- termeer en Leiden hebben van GS een bedrag van 180.000 gulden gekregen voor de geza menlijke werving van buiten landse bedrijven. Met dit geld worden onder meer de kosten van deelname aan verschillen de internationale beurzen be taald. De totale kosten hiervan bedragen ruim 356.000 gulden. Het is de bedoeling dat wordt deelgenomen aan de beurzen in '84 en '85 in Stavanger en Aberdeen. De acquisitie zal zich toespitsen op off-shore management. Acht gemeenten waaronder Alphen aan den Rijn en Bode graven hebben gezamenlijk 195.000 gulden subsidie uit het werkgelegenheidsfonds gekre gen voor een project om star tende ondernemers te begelei den. Het project richt zich op commerciële bedrijven in de nijverheid en dienstverlening met uitzondering van de de tailhandel en de horeca. De verwachting is dat in twee jaar 800 beginnende ondernemers op deze wijze geholpen kun nen worden. Bejaardencarnaval weer „grandioos" Zo'n 800 bejaarden verza melden zich zaterdagmid dag in de Stadsgehoorzaal om deel te nemen aan het door de Leidse carnavals vereniging „De Hutspot ten" georganiseerde be jaardencarnaval. Met op tredens van onder meer dansmariekes en Henny Langeveld en met als mu zikaal hoogtepunt het op treden van Mieke Telkamp werd het feestgebeuren „een grandioos succes", zoals de organisatoren constateerden. Na afloop kregen de vrouwelijke aanwezigen in het kader van het 11-jarig bestaan van De Hutspotten een plantje mee naar huis. esultj hnst EIDEN Het Energie- edrijf Rijnland is vorig ar wegens wanbetaling 10 maal tot afsluiting van 'erde15 en overgegaan- ncj oewel de preciese cijfers lodig et voorra<3ig zijn, wordt epen ingenomen dat de helft nheicin he{ a<ïntal afsluitin- Hope '11 in beiden plaats had, i het 2 over'ge in de onder e Fra pland vallende regio- iesm. meenten. Bovendien erden in '83 zo'n 1800 etalingsregelingen met t energiebedrijf getrof- |n ter voorkoming van iluiting. In 350 gevallen >est de sociale dienst wel de kredietbank aan te pas komen. Uit- gspunt voor Rijnland dat de afnemer meer dan 200 gulden schuld heeft voordat tot afslui ting wordt overgegaan. Rijnland wijst de suggestie van Konsumentenkontakt om bij probleemgevallen de voor schotbedragen te verlagen, van de hand. „Dat zou beteke nen dat de gebruiker nog ver- der in de problemen komt. Wat in feite bedoeld wordt, is gratis levering ten laste van het bedrijf en ten laste van an dere gebruikers. Volstrekt on aanvaardbaar dus". Rijnland acht de opmerking van Kon sumentenkontakt dat het be drijf ten allen tijde moet mee werken aan schuldregeling en -saYiering niet terecht. „Het huidige incassobeleid geeft de verbruikers voldoende ruimte om op verantwoorde wijze hun verplichtingen na te komen, ook in geval van problemen", aldus het EBR. Ook de sugges tie om een apart fonds in het leven te roepen van waaruit gebruikers financiële bijstand kan worden verleend, wordt afgewezen. Voor het afsluiten in huis brengt Rijnland 100 gulden in rekening. Het afsluiten buiten de woning kost 700 gulden. Deze kosten noemt Rijnland „redelijk" in vergelijking tot wat andere elektriciteitsbedrij ven in Zuid-Holland in reke ning brengen. De afsluitkosten in huis variëren bij een viertal andere Zuid-Hollandse ge meenten van 25 tot 120 gul den. Een vergelijking tussen de afsluitenkosten buitenshuis is niet te maken omdat andere gemeenten geen vast bedrag maar de werkelijk gemaakte kosten in rekening brengen. Deze zouden variëren van 400 tot 2200 gulden. Disco Buurthuis „Op Eigen Wieken" aan het Valkenpad in de Meren wijk is op zoek naar nieuwe medewerkers die bekend zijn met problemen van het jongerenwerk en hun diensten willen aanbieden tijdens de veertien daagse disco voor de jeugd vanaf veertien jaar. Die dis- co-avonden zijn na problemen in het vorige seizoen weer voorzichtig begonnen (zonder alcohol) en blijken steeds meer publiek te trekken. De drukte maakt uit breiding van het aantal vrijwilligers noodzakelijk. Be langstellenden kunnen bellen naar 071-212893. Amnesty Amnesty Internationaal heeft weer een serie schrijf avon den op het programma staan. Op 23 februari in het Kerke lijk Centrum De Regenboog (aanvang acht uur), op 27 fe bruari in de Ekklesia aan het Rapenburg 100 (aanvang acht uur) en op 28 februari in de Bevrijdingskerk (aanvang half acht) en in de Vredeskerk aan de Van Vollenhoven- kade (aanvang acht uur). De brieven worden dit keer ge stuurd naar Guatemala. PABO „De Leidse Pabo", de nieuwe pedagogische academie voor het basisonderwijs houdt donderdag 23 februari (van drie tot vijf en van half acht tot half tien) en donderdag 22 maart (van twee tot vier en van half acht tot half tien) voorlichtingsdagen in het gebouw van de Haanstra Kweekschool aan de Vliet 8. De Leid se PABO, waarvan het eerste cursusjaar in augustus van start gaat, is voortgekomen uit een fusie tussen De Haansta Kweekschool en bet Haagsch Genootschap in Den Haag. Platenbeurs In het Antonius clubhuis aan de Lange Mare 43 wordt za terdag 25 februari een grammofoonplatenbeurs gehouden. Men kan er terecht voor platen die niet meer in de handel zijn en er bestaat de gelegenheid om platen te ruilen. De beurs is van 's morgens tien tot 's middags vijf uur open. Hoofdpijn In de Wijkgezondheidswinkel in het speeltuingebouw Morskwartier aan de Lage Morsweg 14a wordt maan dag 27 februari een thema-avond over hoofdpijn gehou den. De bijeenkomst begint om acht uur. Novocento In het Kijk huis wordt van maandag 27 februari tot en met zondag 4 maart de film „Novocento 1900" van Bernardo Bertolucci vertoond. Het zijn twee films die in één, zes uur durende voorstelling worden vertoond. De film behandelt de geschiedenis van Italië vanaf 1900 tot vlak na de oorlog via de lotgevallen van twee mannen (Robert de Niro en Pattrick Depardieu) die op dezelfde tijd en hetzelfde land goed worden geboren. De voorstellingen beginnen om ze ven uur. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. e gr ook (Van onze parlementaire redactie) !N HAAG Binnenkort zullen de gemeenten niet meer ver :ht zijn, voorgenomen huwelijken van inwoners officieel aan 'n onkondigen. Het kabinet heeft hiertoe eind vorige week beslo- ag w(De officiële „huwelijksafkondiging", zoals die nu nog in het irie frgerlijk Wetboek staat voorgeschreven, werd vroeger nodig cht omdat men iedereen in de gelegenheid wilde stellen rituele juridische bezwaren tegen een voorgenomen huwelijk e dienen. Die bezwaren konden bijvoorbeeld zijn dat de part- s een te nauwe bloedverwantschap hadden of dat één van de en n tners nog getrouwd was met een ander. Soms waren dit soort nd ]en niet goed na te gaan omdat de bevolkingsregisters nog et w< i Zo goed gedocumenteerd waren als nu. op pe ht is Alle goede dingen bestaan in drieën. Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant. "1 als abonnee van etaald wordt: 0 per maand met automatische afschrijving van bank/girorekening.nr: 0 per kwartaal ptuur een set tennisballen naar: uur, j issen l uur, L 071- krantl elfde Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een onnement worden geweigerd. LEIDEN In het begin van vorig jaar zagen in Leiden twee tijdschriften over popmuziek het le venslicht: Het Leids Mu ziektijdschrift 33 1/3 - 45, dat hoofdzakelijk ver haalde over het wel en wee van de popmuziek in de Leidse regio, en de Slagwerkkrant, meer ge richt op drummers en percussionisten en met een landelijke versprei ding. Het eerstgenoemde blad is na vijf nummers een vroege dood gestor ven, maar de Slagwerk krant bleek in een duide lijke behoefte te voorzien, is inmiddels groter ge worden en doet bij me nigeen bij wie de handen nogal los zitten, het hart sneller slaan. Stuwende krachten achter deze twee-maandelijks ver schijnende krant zijn de Lei- derdorpse broers Erk en Marcel Willemsen, in krin gen van Leidse popmuzi kanten geen onbekenden. Beiden maken als drummer deel uit van de Leidse groep Next Crisis, maar slaan er daarnaast ook flink op los in andere muzikale verbanden. Ze zijn er dan ook, tot groot verdriet van de buren, op jonge leeftijd mee begonnen. „Het idee achter de Slag werkkrant is om informatie te verstrekken op alle gebie den van het slagwerk, waar bij de nadruk wordt gelegd op het bespelen ervan", legt Erk uit. „We willen laten zie wat er zoal te koop is op dat gebied, maar gaan ook in op nieuwe stijlen en trends. Daarbij proberen we zo ge varieerd mogelijk te werk te gaan". Een greep uit de inhoud van een willekeurig nummer: artikelen over de bekende jazz-drummer Max Roach en de percussiegroep Africa Djolé, interviews met o.a. Si mon Phillips, een veelge vraagd studiodrummer, maar ook besprekingen van een nieuw op de markt ge bracht oefendrumstel en een drumcomputer. Verder zijn er in dit nummer concert en LP-recencies te vinden waarin het drumwerk van de desbetreffende groep centraal staat. Marcel: „We merken dat die variatie in onderwerpen goed aanslaat. Het aantal abonnees is in middels de 300 gepasseerd en ook de losse verkoop loopt bevredigend. Een blad als de Slagwerkkrant is na tuurlijk vrij specialistisch, vandaar dat het landelijk verspreid wordt en we abonnees hebben in alle hoeken van Nederland". De afgelopen jaren heeft de electronica haar intrede ge daan in de drumwereld. En met succes lijkt het: steeds meer groepen maken ge bruik van ritmeboxen en drumcomputers, niet alleen op platen maar ook tijdens concerten. „Daar wordt heel verschillend tegen aan geke ken", antwoordt Erk als hem wordt gevraagd hoe er door drummers op deze nieuwe trend wordt gerea geerd. „Voor de ene drum mer is het handen, zweet, vellen en stokken; die moe ten er niets van hebben. Maar anderen kijken er wat genuanceerder tegen aan en maken wel gebruik van deze apparaten. Ik zelf kan door dergelijke machines ge ïnspireerd raken. Binnen kort verschijnt er in de Slagwerkkrant bijvoorbeeld een artikel van mij over electro-funkritmes, hoe de drumcomputer de drummer daarbij kan helpen. Je krijgt dan met ritmes te maken waar je normaal niet op zou komen, zoals dit bijvoor beeld". Vervolgens slaat hij met beide handen een ge compliceerd ritme op de rand van zijn stoel. Broer Marcel is het daarmee eens: „Ik kan als drummer heel goed gebruik maken van de ritmes van een rit mebox. Op een nieuwe LP die we met Next Crisis heb ben gemaakt en die overi gens deze week uitkomt, hebben we er bij sommige nummers gebruik van ge maakt. De voornaamste re den om die ritmebox niet bij live-optredens te gebruiken, is de hoge aanschafprijs. Een goeie kost al gauw 5000 gul den, dan moet je er wel ze ker van zijn dat het binnen de formule van de groep past, anders doe je een der gelijke uitgave niet". De Slagwerkkrant bestaat nu een jaar en lijkt zich een zeker bestaansrecht verwor ven te hebben. Maar ook de toekomst ziet er volgens de gebroeders Willemsen roos kleurig uit: „We zijn opti mistisch gestemd", vertelt Erk en dat heeft hoofdzake lijk met de op handen zijnde samenwerking met de MEP te maken. De MEP staat voor Muziek En Percussie, dat is een vereniging die kortgeleden is opgericht door de slagwerker van het Concertgebouworkest. Het belangrijkste doel van deze vereniging is om een com municatie tussen slagwer kers op het gebied van klas sieke, jazz- en popmuziek tot stand te brengen. Daartoe willen ze o.a. cursussen or ganiseren, maar ook een tijdschrift over slagwerk uit geven. Ze wisten van het bestaan van de Slagwerk- krant af en vonden het een slechte zaak om twee van dergelijke tijdschriften in Nederland te hebben. Wij zijn toen door de MEP bena derd met de vraag of we voor samenwerking zouden voelen. In een gesprek zijn we het toen met elkaar eens geworden over die samen werking en dat heeft voor de Slagwerkkrant nogal wat positieve gevolgen", stelt hij tevreden vast. „We zullen er flink wat abonnees bij krijgen en daarom zal de oplage naar 1000 exemplaren worden opgetrokken. Verder zal de redactie uitgebreid worden met specialisten op het ge bied van klassieke en jazz muziek, zodat wij ons hele maal aan de popmuziek kunnen wijden. Maar het belangrijkste is misschien wel dat de onafhankelijk heid en het eigen gezicht van de Slagwerkkrant ge handhaafd blijven. „Al met al een vrij ideale situatie", besluit hij. „Alle informatie over slagwerk in één blad verzameld. Mooier kan het haast niet". FRITS BRUINS De gebroeders Willemsen. Links: Marcel en rechts: Erk. Tractor door midden gebroken NOORDWIJK Een tractor aan de Noorwijkse Van Ber- kelweg brak finaal doormid den toen er vrijdagavond een personenauto tegenop botste. Het ongeluk ontstond doordat de tractorbestuurder zonder goed te kijken een uitrit uit reed. De auto raakte slechts licht beschadigd. Er vielen geen gewonden. LEIDEN Geboren: Alex, tv. A. van Leeuwen en S. Kreeft: Retnco Wileo Bernardo, z.v. P J. Otgaar en J Klein; Menno. z.v R W Valkema en C. E. van Nieuwkoop; Leendert Johannes, z.v. C. Z L. Schaap en J. M. van Duijn; Rudolf Johannes, z.v J. F. C. Homan en D. W. van der Meer; Irene Maria, d v. J Lelieveld en C. A. M. Schelvis; Jennifer, d.v. J G. Hazekamp en L. A Haasnoot; Pie- ter Peter, z.v. C. van Helden en A. de Voogt; Laura Hendrika Maria, d.v. T. H. M. Broekhof en A. J. van den Burg; Esther Elena, d.v. R. C de Glopper en C. C. Zuijderland; Ber nardo Alfonso, z.v. F. van Hees en M A. Zuijderduin; Raymond, z.v A. van Eijgen en J. W van Roijen; Halima. d.v. A. Boubkari en Y. El Boubkari, Simone, d.v. W. H. B. T. Koelewijn en M. Rous; Pieter, z.v. J. Haasnoot en A. R. P. Haasnoot; Christophe Jo seph Nicolaas, z.v. A. W. van der Wal en E. J. Antonetti; David, z.v C. H Tjon en L. Y. Lee; Robert Jacobus Sebastiaan, z.v. R. Plug en M. W. De- vilee; Roy Danny, z.v R. J. A M. Pouw en M. E. Ipema; Marcus Johan nes. z.v. L. J. van Noort en A. M. C. Zuidhoek; Martinus Adnanus, z.v. A. C. Nagtegaal en M. Goedhart; Petro- nella Jolande. d.v. D. van de Wijn gaard en J. Eradus, Yvonne Jansje Jacoba, d.v. W. Anholtz en C. J Klijn; George Klaas, z.v. B. L Burley en A. Guijt; Michael Pieter Eduard. z.v. W. E. Stolk en J van der Blom. Timothy, z.v F. Oudshoorn en A. Zwanenburg; Rick. z.v. W. M. Moget en C. B. M. Brama; Femke, d.v W Tienstra en H. W J. Wassenaar; Yong Fu. z.v. S M. Hu en H Y Hu. Leendert Arend, z.v T. van der Plas en N. Barnhoorn, Adnanus Cornells, z-v. A. J van der Hulst en C. G M van Egmond; Duncan John. z.v. M. J. Banks en I. J. M Schelvis, Bob Alexander, z.v H. P J. M. Snijders en T M G Nijssen; Hendrik Willem Alexander, z.v. baron A W. Schim - melpenninck van der Oye A W. en J E. Mallinson: Arnold, z.v. G Goudswaard en J. C J M Herme- ling; Marjolein Sophia Adriana, d.v. R. van der Ende en E. S M van Kouwenhove; He-ing. d v. S. Hu en H. Hu; Michael, z.v. W Vos en M J van den Berg; Eirènè Bardina. d v. C. Klaassen en I. R. L. Coenders. Vera Helena, d.v J. Marks en G J van Lakerveld; Louise Christina Marie, d.v C. B. A van Alphen en M M Oostdam. Helena Elisabeth Christina, d.v. A. J M. Mulder en J E. Bis- schops en Maria Cornelia Alica, d.v. A. J M. Mulder en J E. Bisschops, Roy. z.v. J. W van Waveren en S. ftl Oudshoorn; Eleonora Isidora Xavie- ra, d.v. M. A. Fernando en M M. Massop; Bernardus Johannus, rv L G. Zonneveld en M J M van Dijk. Anne Katharina, d v G. de Wit en I E. BockemUller; Tobias, z.v. C. H. A M. van Appel en B. C. Vos; Corine. d.v. C. A. Groenewegen en T. van Dasselaar Anja, d.v. R F Schuit en J M. Binnendiik:

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3