Gerard Welling wint Noteboom- toernooi Foreholte verspeelt kansen op promotie iroede prestaties Robert Janssen en Niels Ouwerkerk Districtstitel voor Theo van der Veer 13PORTTRIBUIME jortwereld rï LSG-TOPPERS FALEN IN LAATSTE FASE T/eiden Het 44e door LSG georganiseerde Da niël Noteboom-toernooi is wederom bijzonder voor spoedig verlopen. Deze happening, voor de zesde maal al weer als week end-toernooi verspeeld, trok dit jaar het recor daantal van tweehonderd deelnemers. Na het op trekken van de rookwol ken van de zesde ronde bleken vier spelers zich op 5.5 punt genesteld te hebben. De wisselbeker belandde in handen van de Eindhovenaar Gerard Welling, die de Duitsers Dresen en Bruëkner en de BSG-er Nick van der Lijn op weerstandspunten net even de baas bleef. maandag 20 februari 1984 sec [0EN Tijdens de tweede balje van de Speedo-jaar- waarvan de Dicl[ste 12 van Nederland uit uen^jen komen in de finale in ningeri, hebben de zwem- s en zwemsters van De LGB de beste kansen. De e prestaties werden gele door Robert Janssen radjjj/LGB) en zijn clubgenoot 'ie t is Ouwerkerk. Beiden ma- een goede kans om op zo de 200 m wisselslag als de m vrije slag voor jongens E geboren in. 1972 in de finale te starten. Janssen werd eerste op de 200 m wisselslag in een geweldige tijd van 2.42.1. Dit betekende niet alleen een per soonlijk record voor de 12-jari- ge Janssen maar tevens een startbewijs voor de Nederland se Zomerkampioenschappen. Ditzelfde geldt voor de 100 m vrije slag waarop hij derde werd in 1.06.2. 'Niels Ouwer kerk werd eerste op deze 100 meter afstand in een uitste kende tijd van 1.05.7. Hij ver sloeg hierop zijn rivaal Jan Sonneveld (AZC) op de laatste meters met 0.1 seconde. Son neveld zwom 1.05.8. Nadat bei den, zowel Sonneveld als Ou werkerk, de limiet haalden op deze afstand voor de Zomer kampioenschappen, bléven zij net boven de limiet op de 200 m wisselslag. Sonneveld werd tweede en Ouwerkerk derde in respectievelijk 2.44.4 en 2.45.3, maar finalekansen zijn er wel. Verder zijn er nog reële finale kansen voor de 9-jarige Karin Stastra (LZ) die op de 100 m schoolslag 1.46.2 noteerde, haar clubgenootje Nancy Kijk in de Vegte die op de 100 m rugslag meisjes geboren in 1974 de klokken liet stil staan op 1.23.4 en hun stadsgenoten Amarentia Verkade en Maaike Parrel (beiden Zijl/LGB). Ook Laurens van Kampen, die eer ste werd op de 100 m vlinder slag voor jongens 1973, is vrij wel zeker van een plaats in de finale. Hij realiseerde een tijd van 1.22.0. Ook dit was weer goed voor een startbewijs voor de Nederlandse kampioen schappen. Op deze afstand werd zijn clubgenoot Niels Joor (Zijl/LGB) tweede in een voor hem uitstekende tijd van 1.25.4. Overige eerste plaatsen werden behaald door Pauline Stastra en Dennis Schouten (beiden LZ) en Mike van Beu kering (Zijl/LGB). Stastra werd eerste op de 200 m wis selslag in 2.46.7 terwijl haar streekgenoot Ellen Voets (ACZ) met een goede tijd van 2.42.3 helaas moest worden ge diskwalificeerd. De 9-jarige Schouten werd op de 100 m vrije slag in 1.29.7 ruimschoots één want hij liet de als derde aantikkende Stan Spijker (Zijl/LGB) vier seconden ach ter zich. Van Beukering (Zijl/LGB) liet de klokken op de 100 m vlinderslag voor jon gens geboren in 1974 stilzetten op 1.45.2, wat voor hem een persoonlijk record betekende. Tijdens Kring-C-zwemwed- strijden te Gouda slaagde Chris Ravensbergen van LZ'86 erin zichzelf in de A-klasse te zwemmen. Bij de jongens ou der dan 10 jaar verwezenlijkte hij op de 100 m rugslag een prima tijd van 1.38.2. Hij werd hiermee tevens winnaar van het programmaonderdeel. Meerdere zwemmers wisten een promotie naar de B-klasse te bewerkstelligen. Onder hen drie Zijl/LGB-leden die tevens als eerste aantikten Dit waren Martijn Busscher (100 m school j.o. 12 in 1.36.6), Niels Joor (100 m rug j.o. 12 in 1.28.5) en Sabi ne van Nimwegen. Deze laat ste finishte in een nieuwe per soonlijke recordtijd. Promotie was er ook voor Renate Vlas veld en Dennis Luyten (bei den Zijl/LGB). Luyten eindig de als derde op de 200 m wis selslag bij de j.o. 14 in 2.56.8. Renate Vlasveld greep bij de m.o. 14 jaar het zilver in een snelle 2.56.3, nieuw persoonlijk record. I Irennen René Pijnen t met zijn Italiaanse kop- fènoot Francesco Moser de lagse van Milaan gewon- Het duo had een voor- ng van één ronde op de tduitser Dietrich Thurau le Italiaan Guido Bontem- Ircnnen De 67e Ronde Italië gaat op 17 mei van in Lucca met een proloog vijf kilometer. De vol- le dag wordt een ploegen- it over 60 kilometer gere- In totaal zullen de ren- 3798 kilometer afleggen, leeld over 22 etappes. jtiek Zhu Jianhua is izen tot sportman van het in de Volksrepubliek Chi- - wereldrecordhouder [springen werd vorig jaar ns de WK in Helsinki der- rdesport Albert Voorn ar aBorn heeft gisteren met nu|es tijdens het nationale :ours hippique in Asten- sden het hoofdnummer de Grote Prijs gewonnen. sen Het amateurteam Cuba heeft zaterdag de enwedstrijd tegen de Ver- de Staten met 8-4 gewon- Drievoudig olympisch pioen Teofilo Stevenson daarbij op punten van de teur-wereldkampioen Ty- sen Sugar Ray' Leo- wil weer de ring in. On- ks een herhaalde oogope- riskeert de Amerikaan •entree. 32 gevechten ongeslagen ergewicht wil in april of raa] uitkomen tegen zijn land- haacot Kevin Howard. Kc ielij ekeeWboogschieten Pieter ^^chof (Leende) is zaterdag iet 16 Middelbeers Nederlands Jpioen bij de jongens ge- scheen. De titel bij de meisjes naar Anita Smits uit Oir- ty Voor het vijflan- ;rnooi won Engeland za- in Twickenham met 12- Ierland. In Cardiff zege- Ie Frankrijk met 21-16 Wales. Joe Bugner, de En- slai oud-Europees kampioen van irgewicht, maakte zater- Avin Kopenhagen zijn ren- idde^in de ring met een neder- Grlop punten tegen de Noor plu en Tangstad. Kan -3 te iatsen Tijdens Noorse tie wedstrijden voor het ooi om het WK voor all- ts (volgend weeekinde othenburg) heeft Morten •o in Hamar de 500 'meter nnen in 39,8 seconden. ?ge op de 5000 meter ging Tom Erik Oxholm in Tref I erke[r; 2 ei 1 ken In de halve fina- 'an het NK voor dames gisteren in Nuenen drie ieeld. In groep A Astrid Riemslag de eer- laats met 4,5 punt uit vijf jen. In groep B is Jessica ïsen eerste met dezelfde 11a, !gac! al i C ruif Scy Hep. lr la W 1 tiek Theo van der van Holland uit Leiden zaterdag in Goes de Wil- linacross gewonnen. Hij de 12 kilometer af in 38 :en en 48,8 seconden, der Veer had een voor- ig van zes seconden op Langelaan van AV'40 uit tiek John van de iem van het Haagse Spar- on de Treeker-cross in rsfoort. Hij legde de tien lse mijl af in 51 minuten seconden. Eén andere inaar", Keith Deathridge jV&LTC werd tweede in ip over 21 kilometer in imenie achter Dick Bak- it Heerhugowaard. lek Tijdens de Poolse „brtitelstrijd atletiek in Ka- e heeft Jacek Wszola het springen gewonnen met meter. Gerard Welling, de winnaar van het 44e Note- boomtoernooi. Vlak voor de opening werd het deelnemersveld nog even versterkt door de Joegoslavi sche meesters Vujovic en Ko- vacevic. Naast de al aanwezige titelhouders Enklaar, Pliester en Martin kreeg het toernooi hiermee nog meer aanzien. Een loodzwaar evenement als dit kent echter geen enkele eerbied voor gevestigde repu taties en er rolden dan ook heel wat koppen. Ondanks de beschermde pa ring van de op papier 30 sterk ste spelers vonden er in de eerste twee ronden al de nodi ge verrassingen plaats: Gel- pke, Jeroen Piket en Schulz werden op een nul getrac- teerd, terwijl Cuijpers en Vujo vic (tegen Otten) een halfje af moesten staan. Het eerste top- duel vond in de derde ropde plaats: Pliester kreeg een pak slaag van Andrew Martin. Ook Carlier en bekerhouder Ad van den Berg moesten in deze ronde het hoofd buigen. De gevreesde zaterdagavond ronde versnelde het schiftings proces aanzienlijk en op de vroege zondagmorgen was er nog slechts een tiental spelers met reëele kansen op de vette geldprijzen. Gerard Welling, die luid liep te klagen over zijn slechte nachtrust, verbok- te een stuk tegen Doncevic. De Duitse meester profiteerde hier echter niet van en liet zich alsnog te grazen nemen. Net als Welling kwam ook Dresen, via winst op Nieuwen- huis, op 5 uit 5. Op de hielen van dit tweetal volgden Roel Piket, van der Lijn, Bruëker en de leden van de organise rende vereniging Konings en Heemskerk. Zoals verwacht namen Wel ling en Dresen in de slotronde geen enkel risieo en schoven snel remise. De andere toppar- tijen, waarin het verschil tus sen winst en remise een flinke hoeveelheid duiten scheelde, verliepen heel wat spannen- ^er' Peter Gelpke, sterk terug gekomen na zijn nul, schakel de in een goede partij Roel Pi ket uit, terwijl Leon Konings de door hem zelf opgeroepen complicaties niet meer de baas kon en het onderspit moest delven tegen Nick van der Lijn. De LSG-tragedie werd compleet toen Wim Heems kerk het rechte pad kwijtraak te tegen Bruckner en vervol gens kansloos „geveegd" werd. Op grond van de weerstand spunten werd Welling door de computer als winnaar aange wezen, zodat hij de wisselbe ker in ontvangst mocht nemen van de heer Geerts, rector van het Rembrandt Scholenge meenschap, alwaar het gebeu ren plaatsvond. De schoon heidsprijs, aangeboden door de gemeente Leiden, ging naar Eindstand: 1/4. Welling. Dre sen, van der Lijn en Brucker 5.5; 5/9. Gelpke, Wind, Schulz, Doncevic en Kovacevic 5; 10/18 Enklaar,Bartels, T.Tim- man, Klip, Nieuwenhuis, Joop Piket, Konings, Webbink en Heemskerk 4.5. De ratingprij- zen gingen naar Luytgaarden, Van Dijk, Koegler (1700 en la ger), Huysdens, Westra-Hoek- sema (tussen 1700 en 1900), Kolenbrander, Kuyt, Diez en de Vries (tussen 1900 en 2100). Theo van der Veer. LEIDEN In het Zeeuw se Goes pakte Theo van der Veer de distriktstitel veldloop na deze vorig jaar op slechts twee secon den gemist te hebben. Bij de dames en de jongens A kwamen de belangrijkste medailles ook in Leiden terecht middels Karin van de Berg en Henk van de Oever. Veteraan Willem Ravensbergen voegde weer een ereprijs toe aan zijn conto, door bij de na tionale kampioenschappen veldloop voor veteranen de tweede plaats te vero veren. Vorig jaar werd Theo van der Veer in de distrikts kampioen schappen veldloop van de eer ste plaats gehouden door Ha genaar John van de Wansum. Dit jaar was er voor hem wel goud omdat hij het, in tegen stelling tot veel andere atleten, wel aandurfde om acht dagen voor het nationaal kampioen schap aan deze wedstrijd deel te nemen. In de wedstrijd over 12 kilometer bleef de Holland loper Delftenaar Cees Lange laan zes seconden voor (38.48 tegen 38.54 minuten) en werd Alphenaar Ed van Gemeren derde (39.10 minuten). Martien van de Hoorn (H) en Kees van Klink (B) vochten hun zoveel ste duel uit wat weer in het voordeel van de ervarener Van de Hoorn uitviel. Het ver schil tussen deze twee was op de streep weliswaar bijna een halve minuut, maar zij -hadden elkaar zo opgejaagd dat zij twee plaatsen hoger dan vorig jaar eindigden. Dit jaar was er voor hen respectievelijk een vierde en een zesde plaats. Tij dens de op 4 maart te verlopen Leidse crosskampioenschap pen zal de strijd tussen Van der Veer, Van de Hoorn, Van Klink en ook Jan Verloop, ge zien de recente resultaten, on getwijfeld een hevige zijn. Minder hevig zal het bij de da mes toegaan. Karin van de Berg versloeg clubgenote Ma rian van Klink weer en lijkt verder van niemand last te hebben. Op het als „Belgisch" te typeren parcours (bijna he lemaal vlak en afgezet met linten waardoor het publiek de wedstrijd goed kon volgen) van 4500 meter lengte bleef de Rijpweteringse ruim een mi nuut voor Van Klink die vijf de werd. In haar opbouw naar de marathon van Amsterdam paste deze wedstrijd uitste kend om wat snelheid te tes ten. Met een tijd van 19.50 mi nuten bleef zij de verdere con currentie ruim veertig secon den voor waardoor haar dui delijk werd'dat de snelheid er in ieder geval is. De derde Leidse medaille ging naar Henk van de Oever die bij de jongens A de opvolger werd van de nog steeds niet van een blessure herstelde Jan Jansen. Op ongeveer een kwart van de race versnelde de Katwijker zodanig dat nie mand bij hem in de buurt kon blijven. Na de te verlopen ze ven kilometer bleek de jonge Bataaf met een tijd van 22.56 minutren zelfs meer dan een minuut voorsprong opge bouwd te hebben op de rest van het veld. Daarin werden zijn beide clubgenoten Casper Ravensbergen en Arnold van Atten zesde en zevende. Veteranen In het Gelderse Heerde wer den de nationale veldloop kampioenschappen voor vete ranen georganiseerd. Ook hierin was er voor een Leids atleet een ereplaats en voor een tweede een uitstekend re sultaat. Bataaf Willem Ravens bergen wist bij de veteranen 2 (leeftijdsklasse 50 tot en met 59 jaar) de zilveren medaille te veroveren achter de Amster dammer Piet van Alphen. Hoewel vooraf al vast stond dat Van Alphen de titel zou pakken, heeft de Bataaf toch alles geprobeerd om de hege monie van de Amsterdammer te doorbreken. Met een achter stand van maar net een mi nuut (39.13 om 40.16 minuten) over de elf kilometer moet Van Alphen nu duidelijk zijn dat de nu 54-jarige „pupil" van Lambert van de Berg hem in de nabije toekomst wel eens zou kunnen gaan verdringen. NSL'er Mart Zuiderduin wist bij de veteranen 1 (40 tot 50 jaar) de vijfde plaats te vero veren met een tijd van 38.20 minuten. De net veertig ge worden strandloper was bij zonder tevreden over zijn prestatie, hoewel hij wat basis snelheid tekort denkt te ko men om helemaal voorin mee te kunnen doen. Zuiderduin heeft overigens nog alle tijd in deze klasse, zodat daar onder trainer Piet Waaning nog vol doende aan gewerkt kan wor den. GERT VELTHUIZEN i LEIDEN De zaalcom petitie begint duidelijk op z'n eind te lopen. Afgelo pen weekend lijken de laatste troeven door de „Leidse" ploegen te zijn uitgespeeld. Foreholte da mes verspeelde één punt door een gelijk spel bij Wings in Den Haag, 14-14. De kansen voor de Voor- houtse dames op promotie naar de eredivisie lijken hiermee verkeken. De he ren van Saturnus stelden hun plaats in de tweede divisie veilig door een 14- 21 overwinning op Avanti. Saturnus staat nu vijf pun ten vóór op geheide de gradatie-kandidaat Rijn streek, dat nipt verloor van Ancora met 21-22, met nog twee wedstrijden te gaan. Plantenhoek Foreholte speelt al jaren mee in de subtop van de eerste divisie, maar steeds lukt het de pupillen van trai ner-coach Wim Geerlings niet om die stap naar de ere-divisie te maken. Door het gelijke spel gisteren tegen Wings is een kans op de tweede plaats echter weer ver keken. Foreholte ging gelijk op met Wings, getuige de rust stand 6-6. Foreholte, dat altijd een gelijkwaardige tegenstan der vindt in Wings, trok het spel de eerste tien minuten na de pauze echter naar zich toe, en leek op een overwinning af te stevenen, 6-10, via onder andere lage schoten van Nel Geerlings. De Haagse dames lieten dit niet op zich zitten, en kwamen langszij. De slotfase van de wedstrijd leek de ge lukkigste tot winnaar te ma ken. Dit gebeurde, terecht, niet zodat een 14-14 eindstand, een laatste schot-poging van Wings ten spijt, na het laatste fluitsignaal opgetekend kon worden. OASE speelde tegen VZV op eigen terrein een agressief, en geïnspireerd spel letje handbal. Hoewel de Alke- madese ploeg altijd al proble men had met VZV, de eerste wedstrijd werd met één doel punt verschil gewonnen, was het gisteren toch OASE dat het spel bepaalde. Na rust, 2-2, nam VZV even het initiatief in handen, maar al snel namen de Alkemadese dames over. Vanuit de tweede lijn vooral kwamen de kansen en nu vie len de doelpunten makkelij ker. Via 4-4 en 6-4 kwam OASE op 8-5. De laatste tien minuten werd het spel weer wat rommeliger, maar de voorsprong werd niet meer uit handen gegeven, 8-6 eind stand. HVS staat na de ruime 9-5 ne derlaag tegen Hermes weer met beide benen pp de grond. De laatste weken rolde de ploeg van trainer-coach Wim Jansen haar tegenstanders met ruime cijfers op. „Het is niet dat wij ploegen als Hermes, dat om promotie speelt, niet kunnen hebben", reageerde Jansen na afloop van de wed strijd, „we moeten ons ritme nog vinden". HVS, dat in de veilige regionen staat met 16 competitie punten, heeft haar taak niet te licht opgevat, maar als het om het afmaken van geheide kansen ging, dat lukte het niet. Na de pauze, 7- 2 in het voordeel van Hermes, toonde HVS zich sterker. Maar een overwinning zat er niet meer in. Wim Jansen ziet de rest van dit seizoen echter als voorbe reiding op komend seizoen. MMO, dat in veilige haven is, speelde totaal ongeïnspireerd tegen een vechtlustig Schiplui den. Hadden de Hoogmadese dames alle vrijgespeelde kan sen benut, dan was de wed strijd reeds in de eerste rond gang beslist geweest. Zes tot zeven kansen werden om zeep geholpen, tot ergernis van trainer coach Karei Caron. „Het fanatisme ontbreekt. We zijn in veilige haven, en dan hoeft het voor een aantal da mes niet meer". Ook de tweede helft ging het gelijk op, terwijl Schipluiden eigenlijk maar één of twee ge vaarlijke speelsters in het veld had. Eindstand 13-12 voor Schipluiden. Heren Mercasol Saturnus startte in Drunen uiterst zenuwachtig. De Roodwitten moesten win nen van hekkesluiter Avanti, om aan het al weken sluime rend degradatie gevaar te ont komen. Gezien het spelpeil dat Avanti op de mat kon leggen leken de verschillen duidelijk; Saturnus moest hier twee pun ten kunnen pakken. Van de Leidse bank kwamen echter steeds zenuwachtige opmer kingen van „nog zeven minu ten te gaan en nog zes punten voor". Normaal gesproken zou een ploeg zich veilig achten, maar Saturnus was pas tevre den toen het eindsignaal klonk: 14-21. Bij rust was de stand 6-12 bereikt. In deze wedstrijd zorgde Anton van Noort voor maar liefst zeven treffers terwijl tweede keeper Rob Otten uitstekend keepers werk verrichtte. Rijnstreek ontving op eigen terrein Anco ra uit Rotterdam. Rijnstreek moest winnen om aansluiting te houden op de middengroep, Ancora daar in tegen om niet uit die middengroep te vallen, en gelijk te komen met Rijn streek. De ingrediënten voor een spannende pot. Dat werd het ook in Alphen. Rijnstreek startte sterk, 8-4. Maar Ancora liep deze achterstand al snel weer in, bij 9-9 was de wed strijd weer open. Na de pauze (11-9) deden beide ploegen weinig voor elkaar onder. De Rotterdammers kwamen ech ter tot 22 treffers, tegen Rijn streek 21. De weg terug naar de derde divisie lijkt nu onont koombaar. Afdeling In de eerste klasse trekken bo ven de heren van HVV don kere wolken samen. Gisteren speelde de ploeg een uitste kende wedstrijd tegen koplo per EDH, met Jan Lamboo als opvallende uitblinker (zes doelpunten), maar het ontbrak de Voorschotenaren aan het nodige geluk om te winnen 16- 19. na 6-8 bij rust. Uitslagen: Dames. Fair Play-MMO 3 14-6. He ren: Fair Play-Olympia '72 2 13-23, Foreholte-MMO 11-19, OASE-Satur- nus 2 10-17. PETER WAALWIJK

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17