AZC toont suprematie tegen De Robben: 7-3 De Danaïden dicht bij titel AVANTI UIT EUROPA CUP Eerste punte voor Scylla DE ZUL/LGB MAAKT 6-1 ACHTERSTAND GOEj SPORTTRIBUNE Marcella Mesker verslaat Sukova MAANDAG 20 FEBRUARI J" Degradatiezonen voor Fides Pacta LEIDEN Met de wedstrij den tegen Blauw Wit (uit) en Ons Eibernest (thuis) staat Fi des Pacta nog altijd op de voorlaatste (degradatie) plaats. De hoofdklasser uit Leiden slaagde er niet in om Rohda te bedwingen, zoals dat eerder in Amsterdam wel lukte via 11- 11. Voor eigen aanhang ver loor de Bos-Brigade in een zin derend duel met 16-18; cijfers die andermaal aangeven, dat er weinig krachtsverschil be stond tussen de degradatie- en kampioenskandidaat. Aanvankelijk leek Fides Pacta gebukt te gaan onder de druk, die in deze fase van de compe titie op haar rust. Er werd ze nuwachtig gekorfbald, resulte rende in plaatsfouten en onbe nullige overtredingen, die strafworpen voor Rohda ople verden. Met een puntgave hat trick hield Robin Sommeling zijn team in de race (5-6), maar het evenwicht werd niet meer hersteld. Dat mocht éénmaal een wonder heten, toen een schot van Hennie Piket in de mand tolde om er evenwel toch uit te vliegen. Na rust (8-11) viel hetzelfde spelbeeld waar te nemen: steeds bleef Fides Pacta twee a drie doelpunten op Rohda ach terlopen. Evenzeer werd dui delijk dat de spanning het ge beuren tussen de lijnen mede ging beïnvloeden; iets wat ver sterkt werd door het warrige optreden van scheidsrechter Kuiper. Hij deelde aan Ronald van der Velden een officiële waarschuwing uit, even voor dat deze speler door Dick On derwater werd vervangen. Toen Rohda in de vierentwin tigste minuut op 15-18 kwam, was de strijd meteen beslecht, want het spelbevriezen was uitstekend bij de Amsterdam- .mers. Alleen Robin Somme ling kon nog wel zijn vijfde treffer door de Amsterdamse mand laten zeilen, maar dat wapenfeit had uitsluitend sta tistische waarde: 16-18. Ook Hennie Piket (3), Bea Schrama (2), Nico Pikaar (2), Paticia Gottmer, Jeanet Smit, Dick Onderwater en Ronald van der Velden reikten tot soms fraaie doelpunten. Michel van Gent LEIDEN De Zijl/LGB is er wederom niet in geslaagd de partij tegen VZC winnend af te sluiten. Toch kwamen de Leidenaars met het 6-6 gelijk spel goed weg na een 6-1 ach terstand. Ook de andere „Leidse" ploegen hadden wei nig succes. LZ 1886 verloor van Nereus, terwijl Vivax in de tweede klasse met MZPC een 6-6 deling overeen kwam. Katwijk verloor het degrada tieduel tegen WIK met 7-5. In de derde klasse ging DKD on deruit tegen promotiekandi daat Koudekerk: 27-2. De vrouwenteams van De Zijl/LGB en LZ 1886 incas seerden nederlagen met dub bele cijfers. De Zijl/LGB had traditioneel weer alle moeite met VZC. Vooral de afwerking was slecht aan Leidse zijde. De man-meer-situaties werden wel goed uitgespeeld, de vrij- liggende man slaagde er maar niet in doelman Alex Boeg- schoten te passeren. Pas in de derde periode brak De Zijl de score voor de Leidenaars open, toen Stan van Belkum via de paal raak mikte. VZC had daarvoor al viermaal de juiste weg naar het doel gevonden. Het werd echter nog erger voor de Leidse ploeg, toen VZC naar 6-1 uitliep. Toch krabbelde de formatie van Rob Schoutsen nog overeind. Stan van Belkum, die nog wel een strafworp miste, trof vier maal doel, Arne van Winkel één keer. Het laatste doelpunt viel tien seconden voor het einde van de speeltijd: 6-6. LZ 1886 wees na de nederlaag tegen degradatiekandidaat Ne reus beschuldigend naar de scheidsrechter. Toen Jan Bak ker met toestemming van het arbitrale duo zijn bril schoon maakte, lieten de scheidsrech ters plotseling doorspelen, het geen Nereus de 8-8 opleverde. Drie minuten voor tijd werd het zelfs 9-8. Topscorer bij LZ was Frans van der Brink met drie treffers. Vivax reisde per Cityhopper naar de uitwedstrijd tegen MZPC in Maastricht. Dit duel leverde de Oegstgeester for matie maar één punt op, om dat de scoremachine bij de stand 1-6 stokte. De thuisploeg slaagde erin tot 6-6 terug te komen. Bijna zou Vivax punt loos huiswaarts hebben ten keren, maar tien sec |DI voor tijd belandde de bal je het Vivax doel. De Viva fers kwamen van Die ste den Bosch, Jack Frauen Ruud Wormgoor, Frits ling en Leo Onderwater Katwijk verloor het bel;/L( ke degradatieduel e Streekgenoot WIK en li j rechtstreeks op degrad; te gaan. Ondanks drie tijjs van Paul van der Putte loren de Katwijkers met de derde klasse ging DK 27-2 onderuit tegen kerk. i/L ALPHEN AAN DEN RIJN De waterpolo- competitie lijkt al voor aanvang van de play-off's beslist. Telde de toch al niet bijster spannende reeks twee weken geleden (op papier) dan tenminste nog drie kanshebbers voor de titel, na overwin ningen van AZC op res pectievelijk De Zijl/LGB en HZC/De Robben, de andere gegadigden, is de race zo goed als gelopen. Natuurlijk, de eindronde moet nog worden ge speeld, maar het machts vertoon waarmee AZC- /Microlife zaterdagavond naaste belager HZC de oren waste (7-3; via 2-0, 3- 0, 6-0), maakt de kans op eenspannende ontkno ping van de polo-competi tie uiterst gering. Ook al omdat in de huidige play off opzet het reeds behaal de aantal punten blijft meetellen en de Alphense ploeg met drie punten voorsprong op de nummer twee HZC aanvangt. Dat de kansen voor de andere aan die „nacompetitie" deelne mende ploegen, VZC, De Zijl/LGB en HZC, klein zijn werd gisteravond door De Robben coach Wim Hermsen onderstreept. „Ik wil niet zo ver gaan om te zeggen dat de kans op kampioenschap na vanavond is verkeken. Wel denk ik dat er een ehorme topprestatie geleverd moet worden om de titel nog te ha len. Dat zegt voldoende, dunkt me". Terugkijkend op de wed strijd die hij zich zo anders had voorgesteld, sprak Hermsen: „Laat ik voorop stellen dat Al phen heel safe heeft gespeeld, AZC was vanavond echt goed. Iets wat ik van mijn ploeg niet kan zeggen. Vooraf was het vertrouwen er wel, maar een maal in het water durfde nie mand verantwoording te ne men. Aanvallend ging het tot zes meter aardig, daarna was er niets meer. Er werd steeds rustig op de midvoorplaats ge speeld, maar niemand zwom in. We misten iedere vorm van agressie en er is onvol doende werklust getoond. En als je niet werkt, verdien' je het ook niet te winnen". Daar zag het ook geen mo ment naar uit, want van meet af aan legde de Geurtsen-équi- pe de tegenstander z'n wil op. Nadat AZC in de personen van Jan Evert Veer en Remco Pielstroom twee maal het houtwerk van Wouly de Bie's domein had getest (later zou den de Alphenaren dat nog ze ven maal doen) opende Ton Buunk op aangeven van Ewoud van Winsen de score. Twee seconden voor het eind signaal van de eerste periode schikte Buunk zich in de rol van aangever en was het Van Es die raak mikte. Een man- meer-situatie (Blikslager) aan het begin van het tweede par tje had een treffer van Van winsen tot gevolg. HZC/De Robben, 'dat toch al moeilijk tot aanvallen kwam en (dank zij goed verdedigen van AZC) maar liefst vier maal de daar voor staande 35 seconden overschreed, sprong ook met overtalsituaties slordig om. Bij afwezigheid van Van Winsen kwam de ploeg niet eens tot een schot, zonder Van Es zag Andy Hoepelman een tip-in gestopt door Ruud Misdorp en met Eric Noordegraaf als toe schouwer voor 45 seconden was het AZC dat scoorde in plaats van het numeriek in de meerderheid zijnde HZC. Door al die onvolkomenheden en het sterke Alphense spel prijkte er aan het slot van de derde periode een 6-0 stand op het scorebord, was er van spanning absoluut geen sprake en maakte HZC zich ruziënd op voor de laatste zeven minu ten. Aanleiding voor die twee dracht binnen de Hilversumse ploeg was het feit dat Hoepel HZC'ers Andy Hoepelman en Wouly de Bie hadden het zaterdagavond In Alphen met elkaar a__. stok. Hoepelman verweet De Bie het zesde doelpunt. De Hilversumse doelman diende de ni^s tien direct van repliek. man vond dat zijn 'doelman schuldig was aan het zesde Al phense doelpunt. De Bie pikte die beschuldigingen niet en wierp de bal steenhard naar het hoofd van zijn medespeler. Kennelijk geinspireerd ge raakt snoepte HZC in het slot deel nog wat van de achter stand af, maar de 7-3 uitslag en de manier waarop i stand gekomen was, eens te meer de supr LEIDEN Voor het me rendeel van de Leidse topclubs bracht de twaalf de ronde van de zaalkorf- bal-competitie goede re sultaten. Fides Pacta werd de enige verliezer, aange zien Rohda net iets ster ker bleek (1618). Pernix verraste de aankomende hoofdklasser Dalto in Driebergen (810). Eer steklasser TOP en Zuider kwartier boekten belang rijke zeges op Swift en De Bermen. Op lager niveau zijn De Danaïden en Tem po slechts één overwin ning verwijderd van het kampioenschap. Ook Ons Eiland, Fiks en Velocitas hebben nog een (kleinere) kans op de eerste plaats in hun poules. Als eerste slaagde Pernix erin om Dalto te verslaan (810) en dat hield in, dat laatstge noemde club haar kampioens feest een week moest uitstel len. De Leidse overgangsklas sen met Carla van Evert voor de geblesseerde Janneke Mul der, raakte even voor het rust- signaal 64 achter, maar liet het verschil niet meer groeien. Sterker nog, de formatie van Engel kwam in de tweede helft op 89, waardoor zij de Priebergenaren tot zenuwach tig en dus onnauwkeurig aan- valsspel dwong. Vervolgens maakte het tiende doelpunt van Jenny van der Laken een einde aan alle onzekerheid, nadat eerder Kees Brokaar (3), Denise Smits (2), Kees Horten- sius (2), Carla van Evert en Carla Kuipers al raak hadden geschoten. Met enige vrees reisde TOP naar Swift af, dat in eigen om geving een lastige tegenstan der heet te zijn. Dat bleek dit maal niet, want de Sassenhei- mers liepen v*_ .r rust reeds van 3—3 naar 38 weg. Deze tussenspurt ontmoedigde de Middelburgers dusdanig, dat de bezoekers zonder moeite hun 912 winst veilig konden stellen. Hiervoor waren goals van Egbert Dijkstra (3), Anne van der Zaag (3), Karin Baak, Jacqueline Winter, Stella van der Zaag, Sjoerd van der Klauw, Gerco Langelaan en Bert Staal nodig. Net op tijd lijkt Zuiderkwar tier de weg omhoog terugge vonden te hebben. De blauw gelen legden in de eerste helft opponent De Berren volkomen aan banden, wat resulteerde in een 51 tussenstand. Hierna kregen zij wel betere tegen stand te verduren, maar de voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Het werd via Rens Henze (3), Dirk Jan de Kreek, Erik van Lunteren, Wil de Wit (allen 2x) en Ineke de Hertog uiteindelijk 107, waarmee de kans op lijfsbe houd weer toenam. Voor Ons Eiland betekende de 1310 nederlaag bij IJssel- vogels een belangrijke misstap op weg naar de eerste plaats. Het achttal van Gé van der Water, die zelf overigens voor twee seizoenen bijtekende, raakte na 88 beslissend ach terop: 118. Barry van Duyn, Huib Hasselbach, Rob Hassel- bach, Jan van Kalkeren en Patrick Verra scoorden allen tweemaal. Ook Fiks raakte verder ver wijderd van de hoogste positie, nu zij met 1112 verloor van koploper Snel. De Oegstgees ter ploeg gaf geruime tijd het scoreverloop aan (86 rust), maar werd in de slotminuut geveld, toen de Dordtenaren uit adequaat rondspelen, de beslissende goal vervaardig den. Hierdoor verloren tegen treffers van Diederick van Veen (4), Theo Vreeken (3), Reinetta de Mooy (2), Dirk Jan Elzenga en Nico van Weizen veel van hun waarde. Meer succes had De Danaï den, dat resoluut met 1013 afrekende met haar voor naamste belager Ten Donck. De formatie van Hans van Huis beroofde de thuisclub vóór rust al van mogelijke il lusies door naar 39 weg te lopen. Voor de doelpunten te kenden Erik Kromhout (5), Hans van der Leek (3), Moni que Slingerland (2), Hennie Devilee, Annemarie van Dijk en Cees Christiaanse; bij winst op DKV kan er in eigen omge ving een kampioensfeest ge brouwen worden. In de eerste helft speelde De Algemene te slap tegen Ac tief, wat haar op een 4—6 ach terstand kwam te staan. Er werd naderhand met meer be zieling aangevallen, zodat het van 77 in één ruk 117 werd. Het einde kwam met 118 en hier waren Martin Filippo en Wim van Vliet de bejubelde schutters (beiden 4x), naast Ruud van Vliet (2) en Ton Bey. Op eigen kracht heeft Veloci tas haar kansen op de titel vergroot door Valto te klop pen: 98. Het achttal van De Haas was beduidend sterker, wat vertaald werd in de pro- duktie van Leon Brouwers (3x), Jeroen van Driel (2), Ron Goudsmit (2), Maijolein Zaag man en Aad van Poelgeest. In de laatste tien minuten moes ten de Leiderdorpers wel twee tegengoals toestaan, maar hun zege werd niet echt meer be dreigd. Binnen één helft leek Tempo de topper tegen ALO te beslis sen, aangezien zij vlot naar 2 8 uitliep. Om onverklaarbare reden kregen de doelpunten van Ton de Vries (2), Bert Jan van Weeren (2), Marinde Dijk, Erica Hardam, Elisabeth van Urk en Aad Haagsman echter geen opvolgers meer. Deson danks wonnen de Alphenaren met 78, zodat zij in de ko mende thuisbeurt tegen HSV kampioen kunnen worden. Tussen de 30ste en de 39ste minuut moest Fluks vijf goals op rij incasseren van HSV, dat daarmee van 53 op 58 kwam. Hoewel zij nadien he vig aandrongen, konden de discipelen van Van Vliet dit Ron Goudsmit (rechts) in een sprongduel met zijn tegenstander in de wedstrijd VelocitasValto. De Leiderdorpers wonnen met 98 en behouden zo een kans op het kampioenschap. verschil niet meer verkleinen: eindstand 710. Alleen Aad van Drongelen (4), -Marleen Passchier, Kees Imthorn en Tjaard Sijpkes konden de Haagse defensie voor onover komelijke problemen stellen. Het duurde een half uur, eer Crescendo erin slaagde het klasseverschil met GKV (Hg) echt duidelijk te maken. Een maal op gang gekomen liepen de Leidenaren moeiteloos van 14 uit naar 311. Hans Wes terbeek (3), Wilfred Cornelisse (3), Alphons Comelissen (2), Marlies Brouwer, Liesbeth Kok en Peter Baak hadden toen het vizier op scherp staan. Lager op de ranglijst kon KNS zich niet definitief los maken van de degradatie-drei ging. Zij leek bij Phoenix tot de rust (86) wel kansrijk, maar leidde door teveel bal verlies in de aanval zelf een nederlaag in. Uiteindelijk vormde» treffers van Peter Siebers (3), Yvonne van Dam (2), Peter Zitman (2), Trudy Blansjaar en Rudolf Ligtvoet het enige tegenwicht in de 159 eindstand. BOEDAPEST Het da mesteam van Avanti is za terdag in de halve finales van het toernooi om de Europa cup 2 tafeltennis uitgeschakeld. In Boeda pest verloor de Hazers- woudse club met 4-5 van Spartacus Boedapest. De winstpunten voor Avanti kwamen op naam van de ongeslagen Bettine Vrie- sekoop (3) en Ellen Bak ker (1). Jose Bakker ver loor drie partijen. De nederlaag wekte bij het Avanti-trio een licht gevoel van teleurstelling. Vooraf had de ploeg zich enige winstkan sen toegedicht. Dan moest Bet tine Vriesekoop drie en Ellen Bakker twee partijen winnen of wellicht haar jongere zusje Jose eén. In Boedapest leek die prognose voor 500 toe schouwers aanvankelijk be waarheid te worden. Ellen Bakker startte de wed strijd met een overwinning op Gazsi in drie games. In de eer ste game (16-21) bleef ze het antwoord op de aanval van de 20-jarige Hongaarse schuldig, maar overleg met vader en coach Gerard Bakker had suc ces. Met 21-4 en 21-17 gaf ze Avanti de leiding (1-0). Ach teraf bleek het haar enige en laatste wapenfeit te zijn. Ben- ke en Farago bleken aanval lend ingestelde speelsters te zijn, die voldoende ervaring bezaten om de verdediging van Ellen Bakker te ontrege len. Ellen Bakker: „Die twee hadden er goed het oog in. Het zou niet reëel geweest zijn om te zeggen dat ik van een van de twee had kunnen winnen". Bettine Vriesekoop kwam te gen het Hongaarse drietal niet in moeilijkheden. De nummer twee van de jongste Top-12 won haar drie partijen op sim pele wijze, maar had te weinig steun van de Bakker-zusjes om de felbegeerde finaleplaats af te dwingen. De individuele uitslagen zijn: Gazsi - Ellen Bakker 21-16, 4-21, 17-21; Fara go - Jose Bakker 21-12, 21-13; Benke - Bettine Vriesekoop 17-21, 15-21; Fa rago - Ellen Bakker 21-11, 21-10; Vriesekoop 16-21. 14-21; Benke - El len Bakker 21-13, 21-16; Gazsi - Jose Bakker 21-19, 21-13. Big Leiden Scylla heeft ge makkelijk gewonnen van Middelburg Zuid de enig overgebleven tegenstan der die, evenals de Leide naars, puntloos was geble ven tegen alle andere ere divisieteams. In de eerste- divisie verspeelde Avanti wederom twee punten door met 46 van Pel grim Odion te verliezen. Ook Sjaardema kwam niet tot een positieve score. Shot Wageningen was met 63 sterker. De Scylla-re- serves verloren het kam pioensduel tegen Quick '32 met 82. Bij de dames vormde ook Megacles geen al te groot obstakel voor Scylla: 62. Scylla had nog één tegenstan der over om punten tegen te scoren, nadat dat al vier maal eerder mislukt was. Duidelijk bleek weer eens hoe groot het verschil is tussen ere- en eer ste divisie, want Middelburg Zuid, debutant in de eredivi sie, kreeg geen poot aan de grond. Patrick Swier, Hans Lingen en Anne Vlieg lieten er geen enkele twijfel over be staan wie de sterkste was: 6 0. In de eerste divisie verspeelde Avanti haar koppositie door voor de tweede keer te verlie zen. Zonder Bettine Vriese koop, die Europacup in Hon garije speelde, kwamen de Ha- zerswoudenaren tegen Pel grim Odion niet verder dan 46. Robert Turk bleef onge slagen, maar zag zich alleen door één zege van Rob de Groot gesteund. Sjaardema bleef net als vorige week op drie steken. Deze keer kwa men de Oegstgeesters met 32 voor. Friso Reitsma boekte twee zeges, maar kwam in zijn laatste wedstrijd tegen Ange- nent met 1921 in de derde game net te kort, terwijl Her man van der Broek na zijn eerste winstpartij op Boele, te gen Wiggers dichtbij kwam, maar het karwei niet af kon maken. erg Eén divisie lager raa)uit tweede van Scylla haacot slagen status kwijt. Kt! Quick '32 was duidelijl ker dan Frits Kantebee^pj, Rob Regeer en Erik Noe^c dubbel verzachtte het l/j^j; 28. Jpiö In de derde divisie schcyen cos positief uit de slofjna Iduna met een 100 zejj van der Berg, Sjaak den| en Walter Engelbert k geen medelijden. De Sji. ma reserves lieten in de?? poule een punt liggen^1! Nieuw Vennep. DouglarS1 sen scoorde knap een hij? 1( terwijl Jaap Polak daPf^ overige twee punten f w voor de remise bijsq Thomas van Nes inca: drie nederlagen. De Ti kreeg met 91 slai ot NMB/VDO. Rico vanjrge redde de Veense eer. A vin deed het beter. Middelin tricks van Peter de Gijop Tim Steenbergen, plutan winstpartij van Aljé Kaï werd Irene met 73 ti wezen. Van de vierde divisiej^ kwam alleen het den Scylla tot een positief' taat. In het verre Midc£®£! werd het tegen Winlo het voordeel van de naars. Sjaardena 3 d> tegen Hotak '68 bed| minder. Bill van Alphei op de valreep nog net 19. En ook De Trel lukte het niet punten totaal toe te voegen. II met 64 net iets sterkelran Overige uitslagen: Phoejgisl Avanti 3 46; Docos 2 en 2 4—6; St. Hoger/TSB A: Treffers 3 64; Wibats-Uaat la 4 91; Tempo Teajjen. Sjaardema 4 55. Dames Patricia de Groot, de I aanwinst voor Scylla, I ook weer tegen Megaclpd waarde. Zonder al t( va moeite bleef overeind en assisteerde)103 dien Sandra de Kruifc de kundig in het dubben Overige uitslagen: Scy|der Avanti 3 73; Docos 5—5. Tt rsfoi NEW YORK Marcella Mes ker heeft gisteren in de eerste ronde van het internationale tennistoernooi in New York een uitstekende prestatie gele verd door de sterker geachte Tsjechoslowaakse Helena Su kova te verslaan. De Haagse gunde Sukova slechts zeven games: 6-3, 6-4. Mesker had vanaf donderdag drie kwalifi catiewedstrijden moeten spe len om het hoofdtoernooi te bereiken. Dat lukte via drie Amerikaanse speelsteije wie Sherry Acker de I ste was: 7-5, 6-1. OokL^ metz (6-2, 6-4) en Hepiim^ 7-5) ondervonden de L j. kracht van Marcella l" De Amerikaan John 1„. heeft zaterdag in Sydff* viermanstennistoernoof^' wopnnen. McEnroe in de finale Argentijn I mo Vilas in drie sets: r 6-3.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16