Rijnsburgse Boys overklast RCL na rust uick Boys doorbreekt nederlagenserie Misstap Katwijk 4-2 Jeugd Roodenburg te sterk voor Quick Boys Topscorers LEIDEN De positie van ARC begint er met de week ri anter uit te zien. Terwijl één van de concurrenten. Katwijk, een misstap maakte tegen het onderin verkerende Maasdijk (3-1), won de Alphense forma tie met 0-2 van MVV'27. De ploeg heeft nu zeven punten voorsprong op runner-up Ter Leede, dat niet in actie kwam. MVV'27 - ARC 0-2 (0-2) Gemakkelijk ging het alleen in het eerste part. Een goed verworven overwicht leverde al na 13 minuten de eerste treffer op. Uit een afgeslagen aanval speelde Wilco van Leeuwen Nico Oosterlee aan, die de meegekomen Van Leeuwen op zijn beurt weer bediende: 0-1. Even later knal de Jan-Willem Bogers van zo'n zes meter keihard naast. Joop Lankhaar stuurde Ardi Oosterlee weg via de vleugel. Riny Oosterlee was terplekke, toen er werd voorgezet: 0-2. Na de pauze waren de rollen omgedraaid. MVV wenste zich niet neer te leggen bij een ARC-zege en trok aardig van leer. Cor Prook bewees een uitstekende goalie te zijn, evenals overigens Rob Plu, die de geblesseerde doelman hal verwege het tweede deel kwam vervangen. De ARC- defensie hield MVV op 'de nul'. Maasdijk - Katwijk 3-1 (2-0) Er sprak veel meer overtui ging uit het spel van de thuis club dan uit dat van het matte Katwijk. Daarom was het al na 20 minuten 2-0. Doelverde- diger Jaap van Duyvenbode behoedde zijn ploeg voor nog meer tegengoals. Na de her vatting kwam de kustploeg dan eindelijk opzetten. In de 49e minuut scoorde Floor Schaap fraai 2-1, maar de daarop volgende mogelijkhe den werden door dezelfde Schaap en Wim Guyt 2 niet benut. Na ruim een uur spelen miste laatste man Gidy van der Bent de bal volledig, waar door de spits van Maasdijk in staat werd gesteld de pot te be slissen: 3-1. FC Lisse overtuigend langs koploper: LISSE De afgang 'thuis' tegen Vitesse Delft (0-5) heeft de équipe van FC Lisse toch een zekere motivatie meegegeven. Vorige week al werd de lastige uitwedstrijd bij Be Fair gewonnen, zaterdag was het nummer één 's- Gravenzandse SV, dat het slachtoffer werd van de puntendrang, die de Lisse- naren plotseling etaleren. De 4-2 uitslag gaf de spel- verhouding uitstekend weer. Peter Slobbe kon zondermeer als uitblinker naar voren geschoven worden en heeft zich nu wel een vaste plaats in de basis verworven. Al in de 2e minuut was het raak. Slobbe onderbrak een Westlandse aanval en schoof de bal naar de opgekomen laatste man Rob Suttorp: 1-0. Er ontspon zich een leuk duel, waarbij aan twee kanten kan sen werden gecreëerd. Slobbe schoot net naast, terwijl Arie Schalk zijn inzet door de 's- Gravenzandse-goalie gestopt zag. Bij het doel van Nico Groeneweg was het tot drie maal aan toe Moerman, die kansrijk was. Het duurde ech ter tot diep in de tweede helft (65 minuten), voordat er weer gescoord werd. De rechterspits Marie Dijkhuizen pikte op rechts de bal op en poeierde vanaf de 16-meterlijn onmid dellijk binnen: 1-1. Direct na de aftrap was het wederom Slobbe, die gebruik maakte van het zwakke uitverdedigen van de SV. Hij bediende de geen moment aarzelende Arie Schalk. De Westlandse forma tie ging evenals direct na de f>auze steeds aanvallender spe en, teneinde de achterstand goed te maken, hetgeen Lisse meer en meer ruimte voor de counter verschafte. Met nog 13 minuten te gaan. ging Slobbe goed door op rechts en speelde de voor Rob Suttorp (blessure) ingevallen Lex de Ree aan. 3- 1. Nog geen twee minuten erna was het weer Dijkhuizen, die de partijen weer dichter tot elkaar bracht, wat een span nende slotfase opleverde. Goed verdedigend werd aan Lissezijde geen bal meer door gelaten. Sterker, de Lissena- ren konden drie minuten voor het einde uitbreken. Arie Schalk trok naar de achterlijn en gaf voor op de aanstormen de Peter Slobbe, die zijn uitste kende werk bekroonde met de laatste treffer: 4-2. erlies Valken'68 LKENBURG Valken'68 kwam als enige zaterdagvier- lasser in actie. Tegen lijstaanvoerder Berkel acteerden Valkenburgers uitermate zwak, terwijl Berkel goed en ;i essief speelde. Het was derhalve niet vreemd, dat de lei met 0-3 won. in de 5e minuut mocht een middenvelder van Berkel uit de tweede lijn (25 meter) vrij uithalen: 0-1, waarna initiatief aan de thuisclub was. Veel doelrijpe situaties trde dit nog niet op, wel werd er voor de pauze nog een r aan de andere kant gedoelpunt. Na nog geen half uur tuimde de hele Valkenburgse verdediging om de bal weg ichieten en mocht de Berkelspits in één keer vanuit de it 0-2 inknallen. Een goede Valken-fase volgde na de Theo van Rijn scoorde, maar zijn treffer werd wegens apenspel afgekeurd. Even later brachten dezelfde Van en Wim Haasnoot nog wonderschone kansen om zeep. leverwege het laatste deel werd de eindstand via een kop- op 0-3 gebracht en moest Valken zich gewonnen ge- John Huguenin naar Roodenburg LEIDEN John Huguenin wordt komend seizoen trainer bij de Leidse zondageersteklasser Roodenburg. De huidige oefen- meester van Katwijk volgt daar mee Laurens Mouter op. Laatst genoemde tekende eerder bij RCL. Bij die zaterdageersteklasser was Huguenin overigens zes jaar lang trainer. Bij Katwijk is de Hage naar nu aan zijn derde seizoen bezig. Huguenin zal zich bij Roodenburg evenals Mouter thans doet, niet louter bezig hou den met de A-selectie. Ook de jeugd valt onder de eindverant woording van de nieuwe coach. LEIDEN Zaterdag vond slechts één wedstrijd doorgang in de regio nale jeugdcompetitie. Roodenburg klopte Quick Boys met maar liefst 5-1. Een onverwacht ruime zege voor de pupillen van Jan Lovink, die Cor van Duivenbode voor het laatst als collega mocht begroeten. Van Duivenbode heeft zonder verder commentaar te kennen gegeven geen trainer meer te willen zijn van de succesvolle Katwijkse formatie. De wedstrijd werd van begin tot eind gedomineerd door Roodenburg, dat na een kwartier op voorsprong kwam door Roger James. Duncan Al- berga kopte 2-0 in nadat hij de bal op de paal had gemikt. Na de thee benutte Kees Varkenvisser een strafschop voor het slecht spelende Quick Boys (2-1). Een derde Leidse treffer van Wim Tegelaar maakte echter een einde aan alle illusies op de gelijkmaker. Dat die onver diend zou zijn geweest bleek wel uit de doelpunten van Marcel van der Burg en nogmaals Duncan Alberga. RKAVV klopte FC Lisse in een vriendschappelijke partij met 5-1. KNVB zaterdag: Nico Oosterlee (ARC) 12; Huub Koppel (Zevenhoven) 10; Peter Bol (SIZO) 9; Jan Willem Bogers (ARC), Harrie de Boer (Zevenhoven) en Jan Platteel (Hazerswoudse Boys) 8; Pierre van Gemerden (RCL), Arie Schalk (FC Lisse) en Marcel van der Blom (Rijnsburgse Boys) 7; KNVB zondag: Sjaak Rietbergen (LFC) 11; Kees Ba der (Altior) en Jan van de Zalm (UDO) 9; Tom de Jong (NSV '46), Ronald Jansen (Roodenburg), Hans de Kruys (UVS) en Ron Bekooy (UVS) 6; Frank Bakker (Alphense Boys) en Ton Weijers (Meerburg) 5. r. [DERDORP In de ite helft poetste RCL r een forse dosis werk- het klasseverschil met [ïsburgse Boys volledig Trainer Dahrs had Leiderdorpers opnieuw een defensief concept nen de lijnen gestuurd had daarmee succes, [enstrever Lagendijk lutte de pauze om zijn obatie tot temporijker agressiever spel aan te en, maar vooral om de zijdigheid uit de aan- Êpatronen te halen. <kelh het evenwichtige ■wcetlstrijdbeeld was in de 11 Mede rondgang vervol- rfinr n*ets meer te beken- ,n C(I Ook na een spoedige a pintreffer handhaafde L, zij het minder en- usiast, de behoudende lingen. De 1-3 winst r Rijnsburgse Boys was logische gevolg. duurde lang voordat de [lijstaanvoerder op toeren ;te. Trainer Arie Lagen- n{ wilde dat niet ontkennen: jt RCL heeft Rijnsburgse fc vrijwel altijd problemen, lit geval was het een ont- je vting van twee totaal ver- pe lende spelstijlen. Zo nodig ihoecbanste RCL zich in en Haaide zestien-meter-zone, mo hadden wij moeite het spel 0g J laken. Dat was ook onze iste n schuld omdat het tempo, sen r van de mensen zonder al aan de voet, te laag was. endien werd steeds over leugels gespeeld en was de elka "tende hoge voorzet een rmo/1' voor de 'angere verdedi- Nat :n h ;rg o de pauze werd er veel be- terec èmpo gemaakt en verloor - de greep op de striid toen bet spel over de vleugels elmatig afwisselden met idg^binaties door het centrum, ivoui had in dit duel het beoog- ior Iresultaat. Wat betreft de a za^te toekomst voor Rijns in Bflse Boys zegt het niet al te srd J- Er moet eenvoudigweg in wedstrijd worden ge- Maar met een score tien uit vijf staan wij na- flijk goed voor de periode- en het daaraan verbonden t op betaald bekervoet- -ankelijk had RCL heel orlijk vat op de ontmoe- Behalve dat de tegenstan- aan banden werd gelegd, Itten ook de vaak rappe nsieve daden enkele ma- het nodige gevaar. Rijns- Jse Boys kwam met name I weg toen de naar voren lelde en doorbrekende Pe- 2 zefiera nog juist buiten de ng jn werd gevloerd door ach- aan overhield. Vooral kort ppr^lger Jonan de Kroon, die voor rust waren de rappe, lich- rouwens wel een boeking telijk opportunistische, RCL- Rijnsburger Ton Arroyo speelde een voorname rol In het treffen tegen RCL, door één maal zelf te scoren en één doelpunt voor te bereiden. In dit duel met Peter van der Heijden is hij echter kansloos. maatregelen. Huug Aandewiel bediende de een voorzet, over de verraste Al spoedig na de thee kregen over rechts in de diepte spur- en gedesorganiseerde RCL-de- de Rijnsburgse plannen vorm. tende Arie van Dijk, die met fensie heen, het hoofd van Marcel van der Blom vond. Van der Blom knikte uit een scherpe hoek in: 0-1. Hoewel één doelpunt, zo ver voor tijd, een wedstrijd meestal nog lang niet beslist, had het er in dit duel alle schijn van. Want be halve dat Rijnsburgse Boys nu bij vlagen echt liet zien waar toe het in staat is, liet RCL het hoofd al spoedig hangen. De Rijnsburgse middenvelder Toon Houtekamer liet drie maal een kansrijk schot los, maar had het geluk niet aan zijn zijde, vooral toen hij bij de laatste poging de lat trof. Ton Arroyo verging het beter toen hij een 'slalom-met-hindernis- sen' ondernam. Met enig for- dat hij ook de beslissende tik, onder doelman Van der Heij den door, kon verzorgen: 0-2. Nogmaals opvallend was Ar royo, toen hij de bal, na een hoge dieptepass van Jan Hoge- woning, panklaar legde voor de voeten van Marcel van der Blom, die dankbaar voor 0-3 zorgde. Het nu op alle fronten souve- rein heersende Rijnsburgse Boys ging het langzamerhand wel erg gemakkelijk opnemen. Dat werd bestraft. Na balver lies in de defensie kon RCL'er René Kamminga aanleggen. Het schot werd geblokkeerd, doch Peter Siera benutte de rebound door vlak langs de paal in te schieten: 1-3. LEJO BUCK Scoreverloop: 48. Marcel van der Blom 0-1; 71. Arroyo 0-2; 77. Marcel van der Blom 0-3; 86. Siera 1-3. RCL: Van der Heijden, Siera. Ruis, Braat. Boendemaker. Brandt. Kam minga. Heemskerk. Bruna. Van Ge merden, Van Doeselaar (Van Breu ghel). Rijnsburgse Boys: Star. Toet, Manu- putty. Driebergen, De Kroon, Hoge- woning, Aandewiel, Houtekamer, Van Dijk (Paul van der Blom), Mar cel van der Blom, Arroyo (Zandber gen). lelijl Ie Sf' fWIJK AAN ZEE is Quick Boys einde- ^gelukt de nederlagen- (vijf keer verlies) te i breken en twee itpunten te pakken. waren wel een wed- i tegen de 'rode lan- ïdrager' Volendam een heleboel kansen nodig. Het werd za- ig 2-0 op sportpark iw-Zuid, terwijl het akkelijk 7-1 had kun- zijn. Weliswaar kun de Katwijkers enige putten uit de eerste sinds december van vorig jaar, de manier op de winst werd ge- geeft weinig reden rluichen. p mi v sits I eest tekenend voor de ie waarin Quick Boys j|eert, was de laatste sco- imogelijkheid voor lin- Martin van der Plas. van Duijn was tot de lijn doorgedrongen en alle tijd om de bal rustig de voeten van de blon- pits te leggen. Van der echter liet de bal knul- 'an zijn voet springen, voorstopper Theo Ko- gcmakkelijk kon rui- Zo was het bijna de tweede helft geweest, ig zelfvertrouwen bij de waartsen, waardoor de accuratesse in de „afmaak" ontbrak. Achterin werd wis selvallig gepresteerd. Laatste nian Johan Jonker zag Leo van Delft als voorstopper, terwijl Freek Rienks als een soort hangende spits naar vo ren was geschoven. Rienks verdiende daar overigens wel een voldoende mee. Maar oefenmeester Martin van Vianen kan schuiven wat hij wil, een leider, de spelbepalende organisator heeft hij niet in de groep. Ze ker niet als de enige kandi daat voor die functie, Johan Jonker, als laatste man wordt geposteerd en die het te druk heeft met het schoonhouden van het eigen strafschopgebied. Gelukkig voor de pupillen van Van Vianen was Volendam meestal niet al te gevaarlijk in de aanval, zodat de rust stand van 1-0 kon worden uitgebouwd. Eerst had Mart van der Plas getoond best handig te kunnen scoren door de bal over de goalie uit palingdorp heen te lepelen. Er was echter buitenspel ge constateerd. Door goed stoor- werk ontfutselde Floor van Duyn de Volendamse verde diging in de 20e minuut de bal en legde hem terug op Arnold Boers, die direct Kees van Rooyen aanspeel de. Het lage schot deed de bal in de verre hoek eindi gen: 1-0. Het antwoord kwam direct. Dick Bond en in tweede in stantie Jan Bond zagen hun schoten - fouten van Teun van der Plas en "Sis-tu-Pan, die geen moment in de wed strijd kwam - door doelman Theo Guyt en Leo van Delft op de lijn gestopt worden. Vlak voor de pauze onthield arbiter Heil de blauwwitten een duidelijke strafschop, toen hij de handsbal van de 41-jarige laatste man Klaas Plat niet bleek te hebben ge zien. Martin van der Plas zou zijn club-de beslissende tref fer bezorgen. Na een afgesla gen aanval door Rienks be diend, kwam Van der Plas plotseling vrij en bedacht zich geen moment: 2-0. Dat zou daarna niet meer luk ken. Boers, Martin van der Plas en Van Rooyen versche nen verscheidene malen voor het doel van Johan Koks, maar kregen het leer er niet meer in. Een onbe vredigend slot van de eerste Quick Boys-zege sinds tijden. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 20 Van Rooyen 1-0, 51 Martin van der Plas 2-0. Quick Boys: Guyt. Teun van der Plas, Jonker, Van Delft, Hans van der Plas, Pan, Rienks, Van Duiin, Van Rooyen, Boers, Martin van der Plas. Martin van der Plas haalt na aangeven van Freek Rienks vernietigend uit en brengt Quick Boys op 2-0.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15